Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje. Nors daugiausiai automobilių senajame žemyne eksportuoja Vokietija, situacija skirtingose šalyse nevienoda.

Atskleidė, kuriuose pasaulio miestuose daugiausiai laiko praleidžiama spūstyse: Lietuvą lenkia Latvija ir Estija

Navigacijos prietaisų gamintoja „TomTom“ paviešino miestų sąrašą, kuriuose žmonės daugiausiai laiko praleidžia spūstyse. Kasmet atliekamas tyrimas visuomet leidžia susidaryti bendrą įspūdį bei suprasti, jog Lietuvos miestuose susidarančios spūstys dar nėra tokios didelės kaip kituose pasaulio didmiesčiuose.

„Mercedes-Benz“ atstovai Lietuvoje priima atnaujintų „GLE“ ir „GLE Coupe“ užsakymus

„Mercedes-Benz“ atnaujino savo miesto visureigį GLE ir jo sportiškąjį brolį GLE Coupé. Aktyviam gyvenimo būdui skirti modeliai atjaunėjo, buvo patobulintas jų eksterjeras bei salonas, padaugėjo elektroninių asistavimo programų ir pailgėjo komfortą, saugumą ir vairavimo malonumą užtikrinančios įrangos sąrašas. Dabar visa šių modelių variklių gama yra elektrifikuota. „Mercedes-Benz“ GLE linija prasidėjo nuo M klasės įžengimo į rinką.

„Lietuvos metų sunkvežimis“ konkurse – 7 pretendentai į titulą

Antrą kartą Lietuvoje organizuojamame „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurse dėl geriausiojo vardo varžysis net septyni visiškai nauji sunkiasvoriai. Renginio organizatoriai neslepia: šie metai kaip niekad neįprasti, mat pirmą kartą jame tarp įprastų vidaus degimo variklius turinčių modelių yra ir keli visiškai elektriniai. „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkursas organizuojamas kas dvejus metus – tokį tempą diktuoja rinka.

Lietuva – tarp šalių, kuriose elektromobilių įkrovimas pabrango labiausiai

Automobilio eksploatacijos kaštai yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis bet kokį ratuotį. Nesvarbu ar jis būtų naujutėlis, ar šiek tiek naudotas – didžioji dauguma galutinį sprendimą priima atsižvelgdami į eksploatacijos kaštus. Šiuo meto automobilių pirkėjai gali rinktis net iš keleto skirtingų opcijų: benzininių, dyzelinių, hibridinių ir elektrinių automobilių.

„Ford Bronco“ ruošiasi debiutui Lietuvoje

Koncernas „Ford“ pranešė, kad legendinį amerikietišką visureigį „Ford Bronco“ jau netrukus bus galima įsigyti ir kai kuriose Europos šalyse. Gamintojai planuoja nedidelę dalį automobilių skirti ir Lietuvos pirkėjams. Europiečiams „Bronco“ bus siūlomas itin ribotu tiražu, tad kultinį modelį galės įsigyti tie, kas suskubs.

Lietuvoje ruošiamasi pristatyti atnaujintus „BMW X5M“ ir „BMW X6M“ modelius

Vokietijos automobilių koncerno BMW sportinių modelių gamybos padalinys „BMW M GmbH“ pranešė išleisiantis atnaujintų prabangių „BMW X5“ ir „BMW X6“ modelių sportiškesnes „M Competition“ versijas.

Dingti greičiau nei per 60 sekundžių: per 45 sekundes nušvilpė 6 naujus „Dodge“

Kentukio valstijoje esančio Somerseto miestelio gyventojai šią savaitę aptarinės įžūlią vagystę, kuri įvyko „Don Franklin Somerset Chrysler Dodge Jeep Ram“ vardu pavadintoje automobilių atstovybėje. Pasak valdžios institucijų, apie 2 val. nakties nusikaltėliai įsilaužė į automobilių saloną ir per mažiau nei minutę iš jos išvažiavo net su šešiais „Dodge Challenger SRT Hellcat“ automobiliais.

Atskleidė, kurių automobilių rida 2022 m. klastota dažniausiai

Naudotų automobilių rinkoje ridos klastojimas yra ganėtinai paplitusi praktika. Nors su metais pirkėjai darosi vis atsargesni, tačiau transporto priemonių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atskleistas tyrimas rodo, kad rizika įsigyti automobilį su suklastota rida vis dar labai aukšta. Įsigijus automobilį su netikra rida teks ne tik išleisti daugiau pinigų remontams, tačiau šis faktas reikšmingai sumažina jo vertę.

„Volkswagen“ iki šiol nepriėmė sprendimo dėl Rusijoje esančios gamyklos

„Volkswagen“ ir Rusijos pramonės ministerija pareiškė, kad sprendimas dėl Kalugos automobilių gamyklos, esančios į pietus nuo Maskvos, pardavimo dar nepriimtas, nors Rusijos dienraštis RBC, remdamasis dviem neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad Rusijos automobilių prekybos tinklas „Avilon“ ketina pirkti gamyklą. „Volkswagen“ anksčiau teigė, kad svarsto įvairius scenarijus, įskaitant galimybę parduoti „Volkswagen Group Russia“ turtą trečiajai šaliai, tačiau sprendimas dar nepriimtas.

Vidaus degimo variklių draudimui nepritaria ne tik Vokietija: tam priešinasi dar trys ES narės

Pastarąją savaitę Vokietija užkūrė tikrą pirtį pareiškusi, jog šios šalies vyriausybė nesiruošia pritarti vidaus degimo variklio draudimui, jeigu ES komisija nepadarys išimties sintetiniams degalams. Dar vasario mėnesį Europos Parlamentas paskelbė pagaliau priėmęs bendrą susitarimą 2035 m. uždrausti naujų automobilių, turinčių vidaus degimo variklį prekybą.

„Toyota“ atskleidė naujojo „Prius“ įkraunamojo hibrido kainą Lietuvoje

1997 metais debiutavęs pirmasis „Toyota Prius“ modelis visiems laikams pakeitė automobilių rinką: unikalus hečbekas tapo tikra ikona ir nuo pat pradžių diktavo technologijų madas – ilgainiui jas ėmė sekti visi gamintojai. Dabar jau penktosios kartos hibridą pristatantis Japonijos prekių ženklas verčia visiškai naują istorijos puslapį.

Vokietijos automobilių pramonė kritiškai vertina „Euro 7“ taršos standarto reikalavimus

Tradiciškai stiprią poziciją užimanti Vokietijos automobilių pramonė turi pagrįstų abejonių dėl „Euro 7“ taršos standarto efektyvumo ir naudos mažinant taršą. Į automobilių pramonės pusę stoja ne tik įtakingas Vokietijos automobilių klubas „ADAC“, bet ir šalies Aplinkos ministrė, kuri kalbėdama su „Stuttgarter Zeitung“ dienraščiu atskleidė, jog federalinė vyriausybė kritiškai vertina būsimąjį „Euro 7“ taršos standartą.

Kai aklai pasitikėti navigacija nereikėtų: „Alpina“ automobilio savininkas įstrigo pėstiesiems skirtame take

Džiuginantį skonį automobiliams turintis 77-erių metų vyriškis, tik dar kartą pademonstravo, jog navigacijos teikiamais nurodymais neverta aklai pasitikėti. Iš Vokietijos į Austriją atvykęs vyriškis, norėdamas pasiekti savo kelionės galutinį tikslą, aklai pasitikėjo navigacijos nurodymais ir, panašu, ignoravo kelyje pasitaikiusius ženklus ar praeivių perspėjimus, jog jis važiuoja ne automobiliams skirtu keliu.

Didžiausią gyvenimo kelionę tęsiantys „1000 pasaulio stebuklų“ laidos herojai pradeda naują etapą

Lietuvos žiūrovų pamėgtos kelionių dokumentikos laidos „1000 pasaulio stebuklų“ geografija ir toliau plečiasi. Informatyviai ir su skoningo humoro doze įdomiausius atradimus įamžinantys Audrius ir Alma Sutkai sėdę į naują „Land Rover Defender“ visureigį sausio mėnesį pradės artimesnę pažintį su Afrika bei Azija. Grįžti namo pora ketina vėlyvą pavasarį, o įstabiausios kelionės akimirkos televizijos eteryje bus parodytos rudenį.

„Bentley Continental GT“ savo jubiliejų pradeda nuo dvigubo pripažinimo

2003 metais „Bentley“ pradėjo savo naują erą ir pasauliui pristatė nuo balto lapo sukurtą „Continental GT“ kupė. Savo 20-ąjį jubiliejų modelis sutinka svariu pripažinimu. Apie prabangą rašantis žurnalas „Robb Report“ bei vienas įtakingiausių Vokietijos automobilių leidinių „Auto und Sport“ išrinko „Bentley Continental GT“ geriausiu 2023 metų automobiliu.

Originalios, bet logiškos idėjos naujuose automobiliuose: kodėl nebereikia atbulinės pavaros?

Spartėjanti transporto elektrifikacija kasmet atneša vis naujų automobilių efektyvumą palaipsniui didinančių naujovių. Svarbu ir tai, kad inžinieriai ne tik diegia papildomas naujas technologijas, bet ir atranda būdų, kaip atsisakyti įprastų, kurios metų metus atrodė nepajudinamos. Vienas svarbiausių tikslų – sumažinti judančių detalių skaičių. Neginčijamas elektromobilių privalumas yra mechaniškai paprastesnė konstrukcija. Pavyzdžiui, šiems modeliams nereikia pavarų dėžės.

Lietuvos kelių policija įsigijo 12 naujų BMW automobilių

Lietuvos kelių policijos tarnyba viešojo konkurso būdu įsigijo 12 naujų automobilių „BMW 530d xDrive“. Pagrindinei tarnybos funkcijai – eskortavimui – skirti automobiliai įrengti pagal policijos tarnybinio transporto standartą, yra visiškai pritaikyti Tarnybos funkcijoms ir policijos veiklai vykdyti. Tarnybinius automobilius vasario 6 d. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios kieme (Savičiaus g.15, Vilnius) pašventino Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas.

„Audi“ ir „Volkswagen“ atstovai Baltijos šalyse šiemet pristatys keletą intriguojančių naujovių

Nepaisant tebesitęsiančių tiekimo grandinės iššūkių, „Audi“ importuotojas ir didmenininkas bei „Volkswagen“ automobilių importuotojas Baltijos šalyse „Moller Baltic Import“ 2022 metais demonstravo stabilų augimą. Viena svarbiausių metų tendencijų buvo e. mobilumas – abu prekių ženklai stebėjo augančią elektra varomų automobilių (angl. battery electricve hicles, BEV) paklausą ir užsitvirtino stiprias pozicijas sparčiai augančioje BEV rinkoje.

Naujasis „BMW M3 CS“: iki 100 km/val. – per 3,4 sek.

Vokietijos automobilių koncerno „BMW“ sportinių modelių padalinys „M GmbH“ pristatė atnaujintą, dar greitesnį „BMW M3 CS“ sedaną. Šis modelis, kuris pritaikytas ir važiavimui lenktynių trasose, ir yra universalus kasdienėse kelionėse, pasižymi patobulintu 405 kW/550 AG galios varikliu, subtilia išvaizda bei inovacijomis valdymo srityje. „Naujausias modelis yra dar sportiškesnis ir dinamiškesnis.

Naudotus automobilius „Bentley Vilnius“ pirkėjams parduoda tik po griežčiausių patikrų

Investicijos į kokybę, dėmesį klientams bei aukščiausius standartus visada turi neabejotiną grąžą. Tai įrodė autorizuota prabangių britiškų automobilių atstovybė „Bentley Vilnius“, praėjusių metų pabaigoje sulaukusi aukščiausio laipsnio įvertinimo iš gamintojo. Rezultatas puikiai iliustruoja bendrovės vertybes ir nusiteikimą šalies naujų bei naudotų automobilių rinkose.

Lietuvoje debiutuoja elektriniai „ID.Buzz“ ir „ID.Buzz Cargo“

Lietuvoje oficialiai pristatyti elektra varomi „Volkswagen ID. Buzz“ ir „ID. BuzzCargo“. Šiuos du modelius kiekvienas gali pamatyti ir įvertinti naujuosius modelius artimiausiame „Volkswagen“ salone. Penkių vietų „ID. Buzz“ kainos Lietuvoje prasideda nuo 64 289 eurų, o erdvųjį „ID. BuzzCargo“ galima įsigyti nuo 60 349 eurų. „Volkswagen Commercial Vehicles“ komanda džiaugiasi pagaliau pristačiusi savo ilgai lauktas naujienas, visiškai elektrinius „ID. Buzz“ ir „ID.

Ar naujo automobilio įsigijimas vis dar kelia iššūkių? Rinkos dalyvių teigimu – situacija stabilesnė, bet su tam tikromis išlygomis

Automobiliais prekiaujančios įmonės šiandien puikiausiai atsimena staiga prasidėjusios pasaulinės pandemijos pradžią, kurios metu naujų automobilių prekyba smuko žemyn. Vadovaujantis „AutoTyrimų“ duomenimis, dar prieš prasidedant pasaulinei pandemijai, 2019 metais Lietuvoje iš viso buvo įregistruoti 50 829 nauji lengvieji automobiliai, arba net 41,3% daugiau negu 2018 metais. Vis dėlto, septynerius metus trukęs augimas sustojo 2020 m. kovą.

„Bentley“ atstovams Lietuvoje – gamintojo įvertinimas

Kiekvienais metais vykstančio gamintojo audito metu „Bentley Vilnius“ servisas surinko maksimalų 100 balų įvertinimą. Šiemet tokio rezultato nėra pasiekusi nei viena „Bentley“ atstovybė Europoje. Atstovai pabrėžia, kad tai ne tik profesionalumo įvertinimas, tačiau ir absoliuti ramybė klientams, patikintiems savo automobilio priežiūrą „Bentley Vilnius“ specialistams.

Elektromobiliai – ridą klastojančių sukčių akiratyje: kas septintas naudotas elektromobilis gali turėti suklastotą ridą

Automobilio pirkimas turėtų būti džiugus įvykis, tačiau skaidrumo trūkumas naudotų transporto priemonių rinkoje dažnai šią patirtį apkartina. Ne išimtis ir elektriniai automobiliai.

Naujoji „Peugeot“ koncepcija – užuomina į būsimų modelių dizainą

Oficialiai pristatytas „Peugeot Inception Concept“ automobilis atskleidžia šio Prancūzijos prekių ženklo pokyčius ir ateities elektromobilių viziją. Koncepcinis automobilis sukurtas ant vienos iš keturių būsimųjų „Stellantis“ grupės grynųjų elektromobilių „BEV-by-design“ platformų. Iš viso keturios elektrinių transporto priemonių platformos bus pristatytos jau 2023 metais ir iš esmės pakeis „Peugeot“ modelius.

Lietuvoje keičiasi „Škoda“ automobilių importuotojas

Sėkmingai Estijoje ir Latvijoje auganti įmonė „Auto 100 AS“ oficialiai perėmė „Škoda“ prekių ženklo plėtrą ir automobilių importą Lietuvoje. Bendrovė į Lietuvos rinką žengia turėdama ambicingų ir ilgalaikių planų – nuo „Škoda“ prekių ženklo atnaujinimo darbų iki inovatyvaus elektromobilio pristatymo šalies vairuotojams. „Tai, kad prekių ženklas ir jo plėtra Lietuvoje patikėta mums, rodo, kad turime stiprų „Škoda“ pasitikėjimą komanda bei viduje sukauptu know-how.

„Mercedes Benz 560 SEC AMG“ vertė pasiekė naujas aukštumas – 680 000 eurų

Kai kurie automobiliai sugeba kone idealiai atspindėti tam tikrą erą. „Ford Mustang“ yra puikūs septinto dešimtmečio atspindys, pirmos kartos „Range Rover“ – aštunto dešimtmečio, o štai „Mercedes-Benz 560 SEC AMG“ yra akivaizdus devinto dešimtmečio kūrinys. Šiandien „AMG“ vardą galima rasti ant eilės skirtingų „Mercedes-Benz“ modelių. Vieni iš jų atitinka originalų „AMG“ bendrovės tikslą, kiti egzistuoja tik dėl trokšimo užpildyti norimą nišą.

Ne visi Kinijos gamintojai padarė pažangą: saugumo bandymuose „JAC E10x“ gavo žemiausią įvertinimą

Kiekviename pasaulio regione nuolatos atliekami naujų automobilių saugumo bandymai. Europa turi „Euro NCAP“, Australija – „ANCAP“, Japonija – „JNCAP“, o štai Pietų Amerikoje atliekami „LatinNCAP“ saugumo bandymai. Nors visos organizacijos savo veiklą vykdo skirtinguose regionuose, juos vienija vienas ir tas pats tikslas – parodyti ar nauji automobiliai yra saugūs ir kokią apsaugą jie suteikia viduje sėdintiems keleiviams.

Norvegijoje elektromobilių įkrovimo kainos išaugo septynis kartus

Kiekvieną kartą siekiant pademonstruoti pavyzdinį elektromobilumo modelį, Norvegija visuomet yra šalių sąraše, iš kurių turėtų pasimokyti visas pasaulis. Vis dėlto, net ir šioje šalyje elektromobilių vairuotojai susiduria su tam tikrais iššūkiais. Dar visai neseniai elektromobilių vairuotojai Norvegijoje galėjo mėgautis įvairiausiais privalumais ir lengvatomis, tačiau pamažu, skirtingų lengvatų teikiama nauda bus sumažinta arba panaikinta.

Karjerą užbaigęs Formulės 1 čempionas parduoda praktiškai naują „Nissan GT-R“

Šiemet apie pasitraukimą iš Formulės 1 čempionato paskelbęs Sebastianas Vettelis, iki šiol neatskleidė ką planuoja veikti ateityje, tačiau aišku yra viena – jis nusprendė atsikratyti automobiliais, su kuriais jis nevažinėja. Praėjusiais metais vokietis pardavė retą „Ferrari Enzo“ superautomobilį, o šiemet jo kolekciją palieka praktiškai naujas „Nissan GT-R“. 2012 metais pagamintas ir tais pačiais metais į S.Vettelio rankas patekęs egzempliorius turi vieną išskirtinę savybę.

Naujos kartos „Toyota Prius“ pasiūlys neregėtą efektyvumą

Penktos kartos „Toyota Prius“ pradeda naują skyrių technologijų inovacijų istorijoje. Nuo pat pirmojo pasirodymo 1997 m. „Prius“ padarė didžiulę įtaką tiek „Toyota“ koncernui, tiek visam pasauliui ir įtvirtino savo, kaip automobilių ikonos, įvaizdį. Naujosios kartos modelis, kuris Europoje bus parduodamas tik „Plug-in Hybrid“ modifikacijos, žengia tvirtą žingsnį šioje inovacijų kelionėje.

R.Zontovičius: „Apie autonominius automobilius kol kas galime tik svajoti“

Prieš kelerius metus įveikęs tūkstančius kilometrų su „Google“ priklausiusios bendrovės „Waymo“ autonominiu automobiliu, kai dar tik buvo bandomos vienos pirmųjų savavaldžių transporto priemonių, Romanas Zontovičius, Kauno mokslo technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius, sako, kad nepaisant pažangos, vargu ar tuoj galėsime pamiršti, kaip vairuoti.

Aurelijaus Rusteikos automobilių kolekcijoje – ypatingai retas „Porsche“

Naujausias GARAŽAS 9:11 kolekcijos eksponatas – „Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25“. Tai rečiausias pastaraisiais metais „Porsche“ sukurtas automobilis, pagaminta tik 30 tokių automobilių. Automobilis sukurtas „Porsche Motorsport“ ir lenktynių partnerio „Manthey Racing“ bendradarbiavimo 25-mečiui.

TÜV Report 2023: Kurie automobiliai Vokietijoje laikomi patikimiausiais?

Kiekvienais metais Vokietijos techninės apžiūros specialistai paskelbia daugeliui vairuotojų aktualų tyrimą, kuriame paaiškėja, kurie automobiliai techninės apžiūros metu turi daugiausiai ar mažiausiai gedimų. Deja, bet šiais metais Vokietijos techninės apžiūros specialistai negali pasidalinti geromis naujienomis. Nuo 2021 m. liepos mėnesio iki 2022 m. birželio mėnesio kaupti duomenys rodo, kad gedimų turinčių transporto priemonių skaičius netikėtai išaugo.

Paskelbtas „Lietuvos metų automobilis 2023“: nugalėtoju tapo erdvus prancūziškas automobilis

Pačiame sostinės centre, rikiavosi naujausi šalies automobiliai – taip atrodė Vilniaus universiteto rūmuose surengtas iškilmingas konkurso „Lietuvos metų automobilis 2023“ finalas. Po įnirtingo dešimties komisijos narių balsavimo čia paaiškėjo, kuris automobilis turės teisę vadintis ateinančių metų geriausiu modeliu.

Kaip apsisaugoti nuo vagių? Į automobilį sumontuoti liepsnosvaidį

Automobilis, turintis liepsnosvaidį – frazė, kurią šiandien tikrai būtų galima panaudoti veiksmo nestokojančios kino juostos aprašyme, tačiau laukiniuose 1990-uosiuose, tokia priemonė buvo plačiai naudojama šalyse, kuriose nusikalstamumas buvo neproporcingai didelis. Viena iš tokių šalių – Pietų Afrikos Respublika, kuri visame pasaulyje žinoma dėl aukšto nusikalstamumo. Nors padėtis šiandien šioje šalyje nėra tokia bloga, tačiau antroji dešimto dešimtmečio pusė buvo daugiau nei laukinė.

Pristatytas „Euro 7“ taršos standartas: Tai nebus vidaus degimo variklių žudikas

Pastaruosius porą metų apie artėjantį „Euro 7“ taršos standartą sklandė įvairiausi gandai. Europos Komisija pirminėje „Euro 7“ taršos standarto kūrimo fazėje sakė, jog reikalavimai vidaus degimo varikliams bus be galo griežti, o ir viešumoje pasirodžiusios pasiūlymo ištraukos kaip reikiant išgąsdino ne vieną gamintoją. Vis dėlto, recesijos ir karo akivaizdoje pristatytas oficialus „Euro 7“ taršos standarto pasiūlymas yra gerokai švelnesnis.

Žiema artinasi: kelininkai jau pasiruošę valyti gatves

369
Orų prognozėse jau artinasi žiema – kitą savaitę naktimis šals, gali iškristi pirmasis sniegas, todėl aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ ruošia techniką, kuri bet kada prireikus pradės valyti kelius ir šaligatvius. Kiekviename iš bendrovės prižiūrimų dvylikos miestų prognozes ir realias oro sąlygas nuolat stebi komanda, pasiruošusi pasirūpinti saugesne gyventojų kelione į darbus.

Europoje netrukus pasirodys dar vienas kiniškas elektromobilis – „Aiways U6“

Kinijoje sukurtų elektromobilių plėtra Europoje pamažu įsibėgėja. Nors Lietuvoje kiniškų elektromobilių pasiūla yra labai ribota, kitose, didesnėse Europos rinkose kiniškų elektromobilių pasirinkimas yra gerokai platesnis.

Vilniuje startavo konkursas „Lietuvos metų automobilis 2023“: patį geriausią rinks iš 27

Vilniuje iškilmingai duotas startas „Lietuvos metų automobilio 2023“ rinkimams. Labai simboliška, kad šie metai – 26-ieji iš eilės, kai Lietuvoje startuoja geriausio automobilio paieškos, o konkurso pradžiai pasirinkta spalio 26-oji. Per plauką skaičių magija aplenkė šių metų dalyvių parką – konkurse užregistruoti 27 naujausi Lietuvos rinkoje debiutavę modeliai. „Nebuvo nė vienų metų, kai būtume abejoję, ar reikia konkursą organizuoti, ar pajėgsime.

Lietuvoje pristatytas hibridinis „Mazda CX-60“ visureigis

Lietuvoje debiutavo „Mazda CX-60“ miesto visureigis. Naujasis SUV modelis į gatves išrieda su pirmąja Japonijos gamintojos Europoje pristatyta iš tinklo įkraunama hibridine jėgos sistema. Susidomėję vairuotojai jau gali iš arčiau susipažinti su šiuo modeliu ar užsakyti bandomąjį važiavimą prekybos atstovybėje. Taip pat jau priimami išankstiniai automobilio užsakymai.

Lietuva – tarp didžiausią automobilių CO2 vidurkį turinčių šalių

Kiekvienais metais Europos aplinkos agentūra (EAA) paskelbia tyrimo duomenis, kuriuose galima įžvelgti koks yra vidutinis naujų automobilių CO2 vidurkis visoje Europos Sąjungoje. 2017 – 2019 metų laikotarpiu, CO2 vidurkis buvo padidėjęs iki 122,3 CO2 g/km. Tuo tarpu 2020-aisiais naujų automobilių CO2 vidurkis sumažėjo iki 107,5 CO g/km, arba 12 proc. Pasak Europos aplinkos agentūros atstovų, tokį staigų sumažėjimą lėmė smarkiai išaugusi elektromobilių paklausa.

Koncepcija virto realybe: „BMW XM“ taps vulgariausiu bendrovės modeliu

Pernai pristatęs koncepcinį „BMW XM“ visureigį, šiemet Vokietijos automobilių koncernas jį pavertė realybe. Ekstravagantiškos ir prabangios išvaizdos „XM“ tapo pirmuoju „BWM M“ serijos modeliu su elektrifikuota (hibridine) pavara. „Tai viena unikaliausių pastarųjų metų „BMW M“ naujienų. Naujajame visureigyje BMW inžinieriai suderino sportinio vairavimo galimybes su komfortu ir prabanga.

„Honda“ atstovai Lietuvoje surengė istorinę legendinio modelio ekspoziciją

Šiemet sukanka 50 metų nuo „Honda Civic“ gamybos pradžios. Per penkis dešimtmečius sukurta 11 „Civic“ kartų. Modeliu prekiaujama per 170 pasaulio šalių, iš viso pagaminta 27.5 milijono „Honda Civic“ vienetų. „Nippon auto“ salone Vilniuje surengta istorinė „Honda Civic“ ekspozicija, kurioje pristatomi visų 11-os „Civic“ kartų modeliai bei apžvelgiama išskirtinė modelio istorija. „Honda Civic“ - pirmasis globalus automobilis, sulaukęs pripažinimo visuose žemynuose.

Lietuvoje pristatytas elektra varomas „i7“

Antradienio vakarą Vilniuje pristatyta karščiausia šių metų Vokietijos automobilių koncerno BMW naujiena – prabangiosios serijos „BMW 7“ automobilis. Pirmą kartą istorijoje „BMW 7“ turės ir tik elektra varomą versiją – „i7“. Į šalies gatves pirmieji naujieji 7 serijos modeliai išriedės jau lapkričio mėnesį. „Skaičius 7 dažnai vadinamas tobulu skaičiumi – turime 7 pasaulio stebuklus, 7 muzikos natas ir savaitės dienas, 7 pagrindines spalvas, 7 didžiausias planetas ir ryškiausias žvaigždes.

Artėjantys „Euro 7“ taršos reikalavimai turi pirmą auką – „Alpina“

Pamažu artėjantys nauji „Euro 7“ taršos reikalavimai kelią baimę kone visiems automobilių gamintojams. Iki šiol detalaus reglamento nepaskelbusi Europos Sąjunga šiuo metu nuolatos diskutuoja su gamintojais, kurie būsimus reikalavimus vadina nesąžiningais. Nepaisant gamintojų troškimo sušvelninti Europos Sąjungos siekius, automobilių gamintojai ieško efektyvių pasiruošimo būdų. Vieni pradeda dalintis platformomis ir komponentais, o kiti ieško finansiškai stabilesnių partnerių.

Automobilių pardavimų apimtys Europoje: kuriems gamintojams šiemet teks susiveržti diržus?

Naujų automobilių pardavimų apimtys Europoje jau kurį laiką nedžiugina nei gamintojų, nei jais prekiaujančių įmonių atstovų. Vis dėlto, rugpjūčio mėnesio statistika rodo, jog Europos naujų automobilių rinka pademonstravo nežymų ūgtelėjimą. Būtent rugpjūčio mėnesį, kai dauguma gamyklų Europoje stabdo savo veiklą dėl darbuotojų atostogų, naujų automobilių pardavimų apimtys išaugo 4,4 proc.

Pagerbdama legendinį modelį, „Land Rover“ išleido ribotos serijos „Defender“

1948-aisiais Amsterdamo automobilių parodoje buvo pristatytas pirmasis „Land Rover Defender“ automobilis. Legenda virtęs modelis šiemet pasitinka 75-ąjį jubiliejų, tad šia proga pristatytas ypatingas jo leidimas „Defender 75th Limited Edition“, kuris gali būti tiek trejų (90 kėbulo tipas), tiek penkerių (110 kėbulo tipas) durelių. Jis išsiskiria unikaliomis išorės dizaino detalėmis, ikoniška „Grasmere Green“ žalia spalva, papildomais ratais ir savita vidaus apdaila.

Proveržio kulminacija: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą. Nuo konvejerio ima riedėti svarbiausių bendrovės gaminių – sunkiasvorių FM, FH ir FMX modelių – elektrinės versijos. Šių trijų modelių sunkvežimiai sudaro maždaug du trečdalius įmonės parduodamų produktų.
Į viršų