Gydytojas 12 metų darbe tenkino savo aistras: nuteisė už seksualinį 47 pacientų išnaudojimą

Gydytojas iš Šiaurės Lanarkshiro buvo nuteistas 12 metų kalėjimo už beveik keturis dešimtmečius trukusį seksualinės prievartos maratoną. 72 metų Krishna Singhas bučiavosi, nederamai lietė, atliko netinkamus tyrimus ir seksualiai komentavo 47 pacientus įvairiose medicinos įstaigose. Jis buvo nuteistas už 54 kaltinimus seksualiniais nusikaltimais prieš moteris ir merginas, vyresnes nei 35 metų. Tarp jo pacientų buvo išžaginimo auka, paaugliai ir nėščios moterys.

Pekinas: Antony Blinkeno kalba „šmeižia“ Kiniją

Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį apkaltino JAV valstybės sekretorių Antony Blinkeną „apšmeižus“ Pekiną, kai amerikiečių diplomatijos vadovas savo kalboje paragino imtis veiksmų didėjančiai Azijos milžinės įtakai atsverti.

„Kinder“ pranešė iš rinkos pašalinusi daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos

„Kinder“ iš rinkos pašalino daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos, nerimaudama, kad ji gali būti užkrėsta salmonelėmis, o šis žingsnis gamintojai gali atsieiti dešimtis milijonų eurų, ketvirtadienį Prancūzijos dienraščiui „Le Parisien“ teigė bendrovės pareigūnas. „Ferrero France“ vadovas Nicolas Neykovas teigė, kad užteršimas salmonelėmis buvo susijęs su sviesto gaminimo įrenginio filtru Belgijos Arlono mieste įsikūrusioje gamykloje.

Lenkijos parlamentas panaikino ES ginčytą teisėjų drausminės kontrolės sistemą

Lenkijos parlamentas antradienį nusprendė panaikinti kontroversišką įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo Drausmės bylų kolegijos įkūrimo. Ši teisėjų drausminės kontrolės įstaiga kėlė daugiausia ginčų tarp Lenkijos ir Europos Sąjungos (ES) institucijų, Briuseliui teigiant, kad ji mažina teismų nepriklausomybę. Europos Komisija buvo perspėjusi Lenkiją, jog ji, be kitų dalykų, turės panaikinti šią kolegiją, kad galėtų gauti maždaug 35 mlrd. eurų finansavimą iš ES Atsigavimo fondo.

Moldovos prorusiškam eksprezidentui skirtas namų areštas

Moldovos prorusiškam buvusiam prezidentui Igoriui Dodonui ketvirtadienį paskirtas 30 parų namų areštas po to, kai jis buvo sulaikytas dėl įtarimų valstybės išdavyste ir korupcija, pranešė sostinės Kišiniovo teismas. Apie I. Dodono sulaikymą paskelbta antradienį, karui kaimyninėje Ukrainoje labai padidinus įtampą narystės Europos Sąjungoje siekiančioje šalyje. Ketvirtadienį prokurorai, kurie prašė skirti I. Dodonui kardomąjį kalinimą, pareiškė, kad ketina apskųsti teismo sprendimą.

Italija iš Rusijos premjero ir dar trijų rusų atėmė garbingus apdovanojimus

Italija iš Rusijos ministro pirmininko Michailo Mišustino ir dar trijų aukštas pareigas užimančių rusų ketvirtadienį atėmė vieną aukščiausių savo apdovanojimų, pareiškusi, kad jie jo nebėra nusipelnę. M. Mišustinui ir prekybos ministrui Denisui Manturovui 2020 metais buvo suteiktas Italijos Žvaigždės ordino Didžiojo kryžiaus kavalieriaus titulas, tačiau prezidentas Sergio Mattarella pasirašė dekretą, kuriuo atėmė iš jų šį apdovanojimą, paskelbdamas juos „nevertais“ jo.

Estija pasiryžusi turėti savo SGD terminalą: aiškėja, kada jis bus paruoštas

Estijos premjerė Kaja Kallas pareiškė, jog suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalas, kaip patikino valstybinė perdavimo tinklų operatorė „Elering“ bei į šį projektą įsitraukusios privačios bendrovės, bus parengtas naudoti iki šių metų rudens arba žiemos. „Visi patikino, kad visgi bus pasiektas pasaulinis statybos rekordas, ir kad iki rudens arba žiemos [terminalas] bus paruoštas.

Vokietijos URM ministrė: „Mes nenurimsime, kol Lukašenka nenutrauks smurto ir represijų“

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock ketvirtadienį per Karolio Didžiojo apdovanojimo, šiemet skirto trims Baltarusijos opozicijos lyderėms, įteikimo ceremoniją pažadėjo, kad Berlynas „nenurims“, kol Aliaksandro Lukašenkos režimas nenutrauks represijų prieš baltarusius.

Dėl kibernetinės atakos prieš Indijos oro bendrovę įstrigo šimtai keleivių

Šimtai keleivių įstrigo savo lėktuvuose, Indijos pigių skrydžių bendrovei „SpiceJet“ atšaukus arba atidėjus skrydžius dėl „mėginimo įvykdyti kibernetinę ataką“, nurodė įmonė. Daug įpykusių keleivių, kurių dalis anksčiau šią savaitę lėktuvuose buvo priversti laukti iki penkių valandų, skundėsi, kad bendrovė nesuteikė jiems pakankamai informacijos.

Naujosios Zelandijos premjerė: Ramiojo vandenyno regionas gali pats pasirūpinti savo saugumu

Pietinis Ramiojo vandenyno regionas gali pats pasirūpinti savo saugumo poreikiais, ketvirtadienį pareiškė Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern, paaiškėjus detalių apie Kinijos planus reikšmingai sustiprinti ryšius su dešimčia salų valstybių.

Tragedija Senegale: per gaisrą ligoninėje žuvo 11 naujagimių

Senegale 11 naujagimių žuvo per gaisrą ligoninėje vakariniame Tivavanės mieste, vėlai trečiadienį pranešė šalies prezidentas. Prezidentas Macky Sallas prieš vidurnaktį per „Twitter“ pranešė, kad gaisras pareikalavo 11 mažylių gyvybių. „Su skausmu ir liūdesiu ką tik sužinojau apie 11 naujagimių mirtį per gaisrą valstybinės ligoninės neonatologijos skyriuje“, – sakoma jo žinutėje. „Jų motinoms ir šeimoms reiškiu giliausią užuojautą“, – pridūrė M. Sallas.

Vis daugiau užsikrėtusių: pasaulyje jau nustatyta virš 200 beždžionių raupų atvejų

Šalyse, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, patvirtinta jau 219 užsikrėtimo šia virusine liga atvejų, sakoma pranešime, trečiadienį vakare paskelbtame Europos Sąjungos ligų kontrolės tarnybos. Jau keliolika šalių, kuriose beždžionių raupai nėra įprastas susirgimas, pranešė savo teritorijose patvirtinusios mažiausiai po vieną užsikrėtimo atvejį, nurodoma Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) pranešime apie epidemiologinę padėtį.

Turkija vėl pagrasino paralyžiuoti Suomijos ir Švedijos priėmimą į NATO

Turkija trečiadienį pareiškė, kad Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO procesas bus paralyžiuotas, jeigu šios Šiaurės šalys nesiims veiksmų dėl Ankaros išsakytų nuogąstavimų dėl saugumo.

Šveicarija padės Ukrainai konfiskuoti šalyje įšaldytą Janukovyčiaus bendražygio turtą

Šveicarijos vyriausybė trečiadienį pareiškė pradėsianti daugiau nei 100 milijonų frankų (98 mln. eurų) turto konfiskavimo iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus artimo bendražygio procedūrą. Šveicarijos valdančioji Federalinė taryba pareiškė teikianti paramą Ukrainai, nes bandydamas konfiskuoti lėšas Kyjivas susiduria su „tam tikrais sunkumais“. Šią procedūrą apsunkina karas. Tačiau taryba patikino, kad šis žingsnis nesusijęs su šiais metais Rusijai įvestomis sankcijomis.

Seulas: Šiaurės Korėja toliau ruošiasi naujam branduoliniam bandymui

Šiaurės Korėja patikrino „branduolinio detonavimo įtaisą“, trečiadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas Pietų Korėjos prezidentūroje ir pridūrė, kad Pchenjanas naują branduolinį bandymą gali surengti artimiausiu laiku. JAV ir Pietų Korėjos pareigūnai pastarosiomis savaitėmis ne kartą perspėjo, kad Pchenjanas galimai ruošiasi atlikti septintąjį branduolinį bandymą.

Karantino vakarėlių Jungtinėje Karalystėje atomazga: Johnsonas prisiėmė visą atsakomybę

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį pareiškė prisiimantis „visą atsakomybę“ už COVID-19 karantino taisykles pažeidusius vakarėlius Dauningo gatvėje.  Premjeras tai pareiškė, kai buvo paskelbta vadinamojo vakarėlių skandalo vidaus tyrimo ataskaita.  „Prisiimu visą atsakomybę už viską, kas vyko man dirbant“, – sakė premjeras parlamento nariams.

Anglijos lietuvis sulaukė bausmės: apsvaigęs nuo narkotikų avarijoje pražudė žmogų

Didžiojoje Britanijoje nuteistas lietuvis, kuris daugiau nei dvigubai viršydamas leistiną greitį pražudė kolegą. Lietuvio kraujyje buvo rasta narkotikų. Remiantis bylos duomenimis, 29 metų dviejų vaikų tėvas Edgaras Lesauskas praėjusių metų kovo 18 d. važiavo daugiau nei dvigubai didesniu, nei leistina, greičiu, kai trenkėsi į 42 metų bendradarbio Lucano Vaughano automobilį.

Indija pranešė ribojanti cukraus eksportą

Indija pranešė ribojanti cukraus eksportą, kad apsaugotų savo tiekimą ir sumažintų infliaciją, praėjus vos kelioms dienoms, kai paskelbus draudimą iš šalies išvežti kviečius pastarųjų kainos visame pasaulyje šoktelėjo dar daugiau karo Ukrainoje fone. Indija, didžiausia pasaulyje cukraus gamintoja ir antra pagal dydį eksportuotoja po Brazilijos, antradienį pareiškė, kad šiais prekybos metais iki rugsėjo bus leidžiama iš šalies išvežti ne daugiau kaip 10 mln. tonų cukraus.

Vengrija planuoja skelbti nepaprastąją padėtį dėl karo Ukrainoje

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas antradienį paskelbė, kad šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, leisianti operatyviai reaguoti į įvykius Ukrainoje, kovojančioje su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis. Apie šį žingsnį buvo pranešta vos suformavus naują vyriausybę po praeito mėnesio pradžioje įvykusių parlamento rinkimų, suteikusių V. Orbanui ketvirtą kadenciją iš eilės.  Nepaprastosios padėties režimas įsigalios nuo trečiadienio vidurnakčio, nurodė premjeras.

Švedija ir Suomija dalyvaus NATO viršūnių susitikime Madride

Prašymus dėl narystės NATO pateikusios Švedija ir Suomija dalyvaus kitą mėnesį Madride vyksiančiame Aljanso viršūnių susitikime, antradienį pranešė Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas. „Žinoma“, – atsakė ispanų premjeras į Pasaulio ekonomikos forume Davose žurnalistų pateiktą klausimą, ar šios dvi šalys siųs savo delegacijas į birželio 28–30 dienomis vyksiantį susitikimą.
Į viršų