JAV ir Pietų Korėja siekia, kad Juodkalnija išduotų sulaikytą kriptovaliutų verslininką

JAV ir Pietų Korėja siekia, kad Juodkalnija išduotų kriptovaliutų verslininką Do Kwoną, trečiadienį pranešė teisingumo ministras.  Šis pareiškimas pasirodė praėjus kelioms dienoms po jo suėmimo šioje Balkanų šalyje.
Kitos šalys Prieš 11 val.

Meksikos prezidentas pažadėjo nubausti asmenis, atsakingus už 38 migrantų žūtį per gaisrą

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras trečiadienį pažadėjo, kad asmenys, atsakingi už 38 žmonių žūtį per gaisrą migrantų sulaikymo centre, neliks nenubausti.  „Mes nieko neslėpsime ir nebus jokio nebaudžiamumo“, – po įvykusios nelaimės teigė jis.  „Asmenys, pripažinti atsakingais už „šios skaudžios tragedijos sukėlimą, bus nubausti pagal įstatymą“, – sakė prezidentas.
Kitos šalys Prieš 14 val.

Vatikanas: popiežiui Pranciškui Romos ligoninėje atliekamas sveikatos patikrinimas

Vatikanas trečiadienį pranešė, kad 86-erių popiežius Pranciškus buvo paguldytas į Romos ligoninę dėl „iš anksto suplanuoto“ sveikatos patikrinimo. „Šventasis Tėvas nuo popietės yra Gemelli ligoninėje, kur jam atliekami iš anksto suplanuoti patikrinimai“, – teigiama Vatikano atstovo spaudai Matteo Bruni pranešime. 2021-ųjų liepą pontifikas praleido 10 dienų Gemelli ligoninėje po operacijos dėl žarnyno susiaurėjimo. Tuomet jam buvo pašalinta 33 cm gaubtinės žarnos.
Kitos šalys Prieš 14 val.

TATENA vadovas įspėja dėl didėjančio karinio aktyvumo prie Zaporižios elektrinės

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas trečiadienį įspėjo dėl didėjančio karinio aktyvumo prie Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės ir išreiškė viltį, kad Rusija ir Ukraina susitars dėl saugumo principų. „Akivaizdu, kad karinė veikla intensyvėja visame regione“, – lankydamasis šioje elektrinėje naujienų agentūrai AFP sakė Rafaelis Grossi.
Kitos šalys Prieš 14 val.

Vengrija Švedijos narystės NATO ratifikavimą sieja su reagavimu į kitų šalių skundus

Vengrija trečiadienį paragino Švediją spręsti problemas ir „daugybę skundų“, dėl kurių parlamentas negali ratifikuoti šios Šiaurės šalies prisijungimo prie NATO. Vengrija ir Turkija yra vienintelės NATO narės, kurios dar nepritarė Švedijos siekiui prisijungti prie galingiausio pasaulyje gynybos aljanso. Po Rusijos invazijos į Ukrainą Helsinkis ir Stokholmas atsisakė dešimtmečius trukusios karinio neprisijungimo politikos ir nusprendė įstoti į NATO.
Kitos šalys Prieš 15 val.

Talibaną ragina paleisti mergaičių švietimo aktyvistą

Talibanas trečiadienį vis aktyviau raginamas paleisti anksčiau šią savaitę Kabule suimtą mergaičių švietimo aktyvistą, bet vyriausybės ministras teisino jo sulaikymą. Nevyriausybinės organizacijos „PenPath1“, kuri keliauja po Afganistaną su mobilia mokykla ir biblioteka, vadovas ir mergaičių švietimo gynėjas Matiullah Wesa pirmadienį buvo suimtas Afganistano sostinėje. Užgrobęs valdžią Talibanas ėmėsi smarkiai riboti moterų ir mažumų teises.
Kitos šalys Prieš 16 val.

Ryšiais su Maskva kaltinami vienuoliai nebus prievarta iškeldinti iš vienuolyno Kyjive

Šimtai tikinčiųjų trečiadienį dalyvavo pamaldose ryšiais su Maskva kaltinamame istoriniame Kyjivo vienuolyne, artėjant galutiniam vienuolių iškeldinimo terminui. Pečorų lauros vienuolyne yra įsikūrusi Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka, anksčiau priklausiusi Maskvos jurisdikcijai, bet savo ryšius su ja nutraukusi rusų kariuomenei įsiveržus į Ukrainą.  Vis dėlto Kyjivas mano, kad ji de facto tebėra priklausoma nuo Maskvos.
Kitos šalys Prieš 16 val.

Britų karalius Charlesas III atvyko į Berlyną pirmojo valstybinio vizito

Karaliaus Charleso III lėktuvas trečiadienį nusileido Berlyne, kur britų monarchas pradeda savo pirmąjį valstybinį vizitą po įžengimo į sostą, pranešė žurnalistai.  Lėktuvas su užrašais „Jungtinė Karalystė“ ant šonų Berlyno-Brandenburgo oro uoste nusileido prieš pat 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku ir sustojo prie patiesto raudonojo kilimo. Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla stabtelėjo trapo viršuje 21 šūvio saliutui. Tuo metu danguje praskrido du kariniai lėktuvai.
Kitos šalys Prieš 16 val.

Izraelio premjeras ir Bidenas apsižodžiavo dėl teismų sistemos pertvarkos

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį atmetė Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno teiginį, kad jis turėtų nutraukti ginčytiną teismų sistemos pertvarkos planą, sakydamas, kad šalis pati priima sprendimus. Tai buvo retas viešas dviejų artimų sąjungininkių nesutarimas. Jis rodo didėjančią trintį tarp Izraelio ir JAV dėl B. Netanyahu sumanytų teismų sistemos pakeitimų, kuriuos jis atidėjo po masinių protestų.
Kitos šalys Prieš 17 val.

Tyrimas: 2022 metais pasaulyje padaugėjo veikiančių branduolinių kovinių galvučių

2022-aisiais pasaulyje padaugėjo veikiančių branduolinių kovinių galvučių, daugiausia dėl Rusijos ir Kinijos, teigiama trečiadienį paskelbtoje naujoje ataskaitoje.
Kitos šalys Prieš 18 val.

Kinija žada „ryžtingas priemones“, jei Taivano lyderė susitiks su McCarthy

Kinija trečiadienį pažadėjo imtis „ryžtingų priemonių“, jei Taivano prezidentė Tsai Ing-wen, lankydamasi Jungtinėse Valstijose, susitiktų su Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy. Tsai Ing-wen trečiadienį išvyko į JAV, o vėliau iš ten nuvyks į Gvatemalą ir Belizą stiprinti ryšių su diplomatinėmis sąjungininkėmis. Pakeliui namo ji dar sustos Los Andžele Kalifornijoje. K. McCarthy yra sakęs, kad ten jis susitiks su Taivano lydere.
Kitos šalys Prieš 22 val.

Bidenas: Izraelis „negali toliau eiti šiuo keliu“ dėl teismų sistemos nesutarimų

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas antradienį įspėjo Izraelį, kad jis „negali toliau“ reikalauti vykdyti prieštaringai vertinamų, šiuo metu sustabdytų teismų reformų, kurios jau kelis mėnesius kelia neramumus ir Vakarų sąjungininkų kritiką. „Kaip ir daugelis Izraelio rėmėjų, esu labai susirūpinęs... Jie negali toliau eiti šiuo keliu, ir aš tai aiškiai pasakiau“, – teigė J. Bidenas žurnalistams vizito Šiaurės Karolinos valstijoje metu.
Kitos šalys 2023-03-29

Per Meksikos migrantų sulaikymo centre kilusį gaisrą žuvo mažiausiai 38 žmonės

Netoli Jungtinių Valstijų sienos esančiame Meksikos migrantų sulaikymo centre antradienį per gaisrą, kurį, kaip manoma, sukėlė prieš deportaciją protestuojantys migrantai, žuvo mažiausiai 38 žmonės, pranešė pareigūnai ir pareikalavo teisingumo. Vėlų pirmadienio vakarą gaisras kilo Nacionalinio migracijos instituto (INM) patalpose Siudad Chuareso mieste, todėl buvo pasitelkti ugniagesiai gelbėtojai ir dešimtys greitosios pagalbos automobilių.
Kitos šalys 2023-03-28

JK prieš Bideno vizitą padidino teroristinės grėsmės Šiaurės Airijoje lygį

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį padidino terorizmo pavojaus Šiaurės Airijoje laipsnį iki „smarkios grėsmės“ – prieš planuojamą JAV prezidento Joe Bideno vizitą per 25-ąsias svarbaus taikos susitarimo metines.
Kitos šalys 2023-03-28

Šiaurės Japoniją supurtė 6,1 balo žemės drebėjimas

Meteorologijos agentūra pranešė, kad antradienį 6,1 balo stiprumo žemės drebėjimas įvyko prie Aomorio miesto Japonijos šiaurėje, tačiau įspėjimas apie cunamį nebuvo paskelbtas. Žemės drebėjimas įvyko 18 val. 18 min. (24 val. 18 Lietuvos laiku) 20 km gylyje, pranešė Japonijos metrologijos agentūra. Pagrindinės Japonijos žiniasklaidos priemonės iš karto nepateikė jokių pranešimų apie žalą ar sužeistuosius.
Kitos šalys 2023-03-28

Meksikoje migrantų sulaikymo centre kilus gaisrui žuvo 39 žmonės

Per gaisrą migrantų sulaikymo centre Meksikos šiaurėje, netoli Jungtinių Valstijų sienos, žuvo daugiau kaip trys dešimtys migrantų, antradienį pranešė pareigūnai.  Vaizduose iš įvykio vietos matėsi lavonų, uždengtų blizgančiomis sidabro spalvos antklodėmis, eilės prie objekto Siudad Chuarese, esančiame kitoje sienos pusėje priešais Teksaso valstijos miestą El Pasą. Taip pat matėsi greitosios pagalbos automobiliai, ugniagesiai ir laidojimo namų furgonai.
Kitos šalys 2023-03-28

Baltarusija sako dėl „Vakarų spaudimo“ priimsianti Rusijos branduolinių ginklų

Baltarusija antradienį pareiškė, kad esą dėl beprecedenčio Vakarų spaudimo yra priversta leisti Rusijai dislokuoti jos teritorijoje branduolinių ginklų, ir tvirtino, kad šių ginklų dislokavimu nepažeidžiami jokie tarptautiniai susitarimai. „Baltarusija yra priversta imtis atsakomųjų veiksmų, kad sustiprintų savo pačios saugumą ir gynybinius pajėgumus“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.
Kitos šalys 2023-03-28

Kim Jong Unas ragina didinti „ginklams tinkamų branduolinių medžiagų“ gamybą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paragino savo šalį didinti ginklams tinkamų branduolinių medžiagų gamybą ir kurti galingesnius ginklus, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Anksčiau Kim Jong Unas žadėjo „eksponentiškai“ didinti branduolinių ginklų gamybą. Naujausias jo grasinimas buvo pareikštas į Pietų Korėją antradienį atvykus JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešio smogiamajai grupei.
Kitos šalys 2023-03-28

JT: Afganistane sulaikytas mergaičių švietimo kampanijos įkūrėjas

Talibano valdžia Kabule sulaikė mergaičių švietimo kampanijos Afganistane projekto įkūrėją, antradienį pranešė Jungtinės Tautos.  „Pirmadienį Kabule suimtas organizacijos „PenPath1“ vadovas ir mergaičių švietimo gynėjas Matiullah Wesa", – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė JT misija Afganistane.  M. Wesos brolis patvirtino, kad jis buvo sulaikytas prie mečetės po pirmadienio vakaro maldų.
Kitos šalys 2023-03-28

Per nuošliaužą Ekvadore žuvo 7 žmonės, dingo beveik 50

Gelbėtojai ir kaimynai pirmadienį ieškojo beveik 50 žmonių, paskelbtų dingusiais be žinios po to, kai Ekvadoro pietuose dėl pražūtingos purvo nuošliaužos, kurią sukėlė smarkios liūtys, žuvo mažiausiai septyni žmonės. Pasak pareigūnų, purvo nuošliauža įvyko vėlų sekmadienio vakarą, palaidojo dešimtis namų ir sužeidė 23 žmones.
Kitos šalys 2023-03-28
Į viršų