Kitos šalys

 

Naujienos apie kitas pasaulio šalis. Pasaulio įvykiai toliau nuo mūsų, tačiau taip pat reikšmingi ir įdomūs.

Atpažinkite melagį: FTB kūno kalbos ekspertas atskleidžia tris akivaizdžius ženklus

Buvęs saugumo ekspertas, turintis 30 metų patirtį, atskleidė tris akivaizdžius požymius, kurie išduoda, kad jums meluojama. 51 metų Scottas Tayloras dešimtmečius dirbo saugumo srityje ir, baigęs „veido mikroišraiškų, apgaulės aptikimo, įtakingo elgesio, teiginių ir žodžių analizės“ mokymus, turi išskirtinę uoslę pastebėti sukeičiančią kūno kalbą, skelbia portalas „Mirror“. Dėl gebėjimo iš tolo pastebėti melą jis dirbo JAV Federaliniame tyrimų biure (FTB), taip pat dirbo pagrindiniu tardyt...

Gydytojai įspėja: vienatvė pavojingesnė už rūkymą, alkoholizmą ir nutukimą

Vienatvė yra reikšmingas biopsichosocialinis stresorius, kurio mirtingumo rizika yra didesnė nei surūkant 15 cigarečių per dieną, ir yra žalingesnė nei alkoholizmas, nutukimas ir fizinio aktyvumo stoka. Nepaisant kenksmingo poveikio, intervencinių priemonių, kuriomis būtų sprendžiamas norimo ir realaus socialinio bendravimo neatitikimo klausimas, yra nedaug ir jos yra ribotos.

Rusija pasiuntė į Nigerį oro gynybos sistemą ir kareivius

Rusija pasiuntė į Nigerį, Vakarų Afrikos valstybę, oro gynybos sistemą ir 100 karinių instruktorių. Rusijos gynybos ministerijos kariškiai turi įdiegti sistemą ir išmokyti Nigerio kareivius ja naudotis, vėlai ketvirtadienį pranešė Nigerio valstybinis transliuotojas RTN. Prieš tai kovo pabaigoje įvyko karinės chuntos lyderio Abdourahamane'o Tchiani ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino pokalbis telefonu.

Neeilinis ilgapirščių taikinys: dingo 65 tūkst. dolerių vertės auksinis puodelis

Viena Japonijos universalinė parduotuvė ketvirtadienį aptiko daugiau nei 10 mln. jenų (65 tūkst. JAV dolerių) vertės auksinio arbatos puodelio vagystę. Puodelis buvo eksponuojamas neužrakintoje dėžutėje. Iš gryno 24 karatų aukso padarytas arbatos puodelis dingo vieno didžiausių „Takashimaya“ tinklo universalinėje parduotuvėje Tokijuje per renginį pristatant parduodamus aukso dirbinius.
Kitos šalys 2024-04-11

Pelėsis ant maisto: ekspertė įvardijo, kokių supelijusių produktų šiukštu negalima valgyti

Ar saugu valgyti maistą, ant kurio buvo pelėsis? „IDRlabs“ svetainėje atliktas „pasibjaurėjimo maistu testas“, kurio dalyviai įvertino skirtingus maisto produktus ir aptarė, ar juos saugu valgyti nupjovus pelėsį, atskleisdami kompleksinius požiūrius į maisto vartojimą ir higienos normų suvokimą. Visgi, maisto saugos ekspertė Sylvia Anderson sako, kad tam tikrus maisto produktus valgyti yra galima, nepaisant to, jog ant jų buvo užsidėjęs pelėsis.

JT teisme iškėlusi bylą dėl genocido, Nikaragva uždarė ambasadą Vokietijoje

Pareiškusi Vokietijai ieškinį dėl pagalbos vykdant genocidą Gazos Ruože, Nikaragva uždarė savo ambasadą Berlyne. Ateityje oficialias šios ambasados funkcijas perims Nikaragvos diplomatinė misija Austrijoje, trečiadienį naujienų agentūrai dpa patvirtino Nikaragvos ambasados Vienoje darbuotojas. Vienoje ateityje dirbs ir Nikaragvos konsulas.

Japonijos premjeras ragina užtikrinti taiką ir stabilumą, tvyrant įtampai Taivane

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida per valstybinį vizitą Vašingtone, paragino siekti taikos ir stabilumo, tvyrant įtampai tarp Kinijos ir Taivano. F. Kishidos vizito Vašingtone tikslas – stiprinti gynybos ryšius prieš stiprėjantį Pekiną. „Pabrėžėme taikos ir stabilumo Taivano sąsiauryje svarbą ir patvirtinome savo poziciją skatinti taikų Taivano sąsiaurio klausimų sprendimą“, – per bendrą spaudos konferenciją su JAV Prezidentu Joe Bidenu sakė F. Kishida.
Kitos šalys 2024-04-10

JT klimato vadovas: pasaulinis atšilimas nualins G-20 šalių ekonomiką, jei nebus vienybės

Jungtinių Tautų kovos su klimato kaita vadovas Simonas Stiellas trečiadienį paragino Didžiojo dvidešimtuko (G-20) nares susivienyti kovojant su visuotiniu atšilimu ir pabrėžė, kad dėl geopolitinių nesutarimų nereaguojant į šią grėsmę gali žlugti šių valstybių ekonomika.
Kitos šalys 2024-04-10

Xi Jinpingas priėmė prokinišką buvusį Taivano prezidentą

Tvyrant didelei įtampai tarp Pekino ir Taipėjaus, Kinijos vadovas Xi Jinpingas priėmė buvusį, prokinišką Taivano prezidentą Ma Ying-jeou. Jųdviejų susitikimas įvyko trečiadienį, baigiantis ginčytinai svečio kelionei po Liaudies Respubliką. Žmonės Taivane turėtų priešintis nepriklausomybės siekiams ir kišimuisi iš išorės, susitikime pažymėjo Xi Jinpingas. Istorinės susivienijimo tendencijos, anot jo, neįmanoma sustabdyti.
Kitos šalys 2024-04-10

Honkonge per gaisrą gyvenamajame pastate žuvo mažiausiai penki žmonės

Trečiadienį Honkonge per gaisrą daugiaaukščiame gyvenamajame pastate mažiausiai penki žmonės žuvo, o dar 35 buvo sužeisti, informavo policija. Buvo evakuota apie 150 žmonių. Manoma, kad gaisras kilo pastate esančioje sporto salėje, pranešė vietos žiniasklaida, įskaitant laikraštį „The South China Morning Post“. Honkongo administracijos vyriausiasis sekretorius Ericas Chanas sakė, kad bus atliktas tyrimas gaisro priežasčiai nustatyti.
Kitos šalys 2024-04-10

Pietų Korėjoje renkamas naujas parlamentas, aiškaus lyderio nėra

Trečiadienį Pietų Korėjoje vyksta parlamento rinkimai, šalyje, kurios ekonomika pagal didumą yra ketvirta Azijoje, balsuoti gali 44,25 mln. rinkėjų. Iškovoti pirmąją vietą tikisi konservatyvaus prezidento Yoon Suk Yeolo valdančioji Liaudies valdžios partija. Liberali Demokratų partija siekia to neleisti ir išlaikyti daugumą 300 vietų Nacionalinėje Asamblėjoje. Valstybinės rinkimų komisijos duomenimis, per rinkimus varžosi daugiau nei 950 kandidatų ir 38 partijos.
Kitos šalys 2024-04-10

Sakartvele tūkstančiai žmonių protestavo prieš „užsienio agentų“ įstatymo projektą

Maždaug 8 tūkst. žmonių antradienį Sakartvelo  sostinėje protestavo prieš vyriausybės planą vėl pateikti prieštaringai vertinamą „užsienio agentų“ įstatymo projektą, pernai sukėlusį didžiulius protestus. Sakartvelo vyriausybės kritikai vertina įstatymą, labai panašų į Rusijos ir Kremliaus naudojamą disidentų balsams slopinti, kaip bauginimo įrankį.
Kitos šalys 2024-04-10

Saudo Arabija: trečiadienį musulmonai visame pasaulyje pradės švęsti Id al Fitrą

Saudo Arabija, kurioje yra švenčiausios islamo šventovės, paskelbė, kad trečiadienį prasidės ramadano pasninko pabaigą žyminti Id al Fitro šventė. „Aukščiausiasis Teismas rytoj skelbia paskutinę ramadano dieną, o trečiadienį – pirmąją Id al Fitro dieną“, – socialiniame tinkle „X“ pirmadienį pranešė oficialioji Saudo Arabijos spaudos agentūra. Id al Fitro šventės data nustatoma pagal musulmonų Mėnulio kalendorių, atsižvelgiant į jaunaties laiką.

Indoneziją supurtė 6,6 balo žemės drebėjimas: įspėjimas dėl cunamio nepaskelbtas

Antradienį Indonezijos rytinį regioną supurtė 6,6 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS), tačiau įspėjimas apie cunamį nebuvo paskelbtas. Drebėjimas įvyko netoli Halmaheros salos Šiaurės Malukų provincijoje 9.48 val. Grinvičo laiku, maždaug 35 kilometrų gylyje, pranešė USGS. Iškart po žemės drebėjimo pranešimų apie žalą ar sužeidimus nebuvo gauta.
Kitos šalys 2024-04-09

EŽTT: Šveicarija nepakankamai kovoja su klimato kaita

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį nusprendė, kad Šveicarija nepakankamai kovoja su klimato kaita. Tai pirmas toks Teismo sprendimas prieš valstybę klimato klausimu. EŽTT sprendimą priėmė vienai šveicarų pagyvenusių moterų asociacijai, susirūpinusiai pasaulinio atšilimo padariniais, pareiškus, kad Šveicarijos valdžia nesiima pakankamai veiksmų klimato kaitai švelninti.
Kitos šalys 2024-04-09

Medikai įspėja: valgydami per daug arbūzo rizikuojate susidurti su rimtomis sveikatos problemomis

Kai kurie iš mūsų vasaros mėnesiais suvalgo didelį arbūzų kiekį, tačiau žmonėms, sergantiems lėtine inkstų liga (LIL), per didelis jo kiekis gali būti pavojingas. Taip atsitiko trims pacientams, sergantiems LIL, kurie, suvalgę per daug arbūzų, sunkiai susirgo, tačiau kodėl jiems prireikė medikų pagalbos? Atsakymas slypi tame, kad arbūzą sudaro ne tik vanduo. Šiame sultingame vaisiuje gausu vitaminų ir mineralų, iš kurių svarbiausias – kalis.
Kitos šalys 2024-04-09

Popiežius Pranciškus priėmė Gazos Ruože laikomų Izraelio įkaitų artimuosius

Popiežius Pranciškus priėmė įkaitų, kuriuos prieš šešis mėnesius pagrobė ir į Gazos Ruožą išvežė islamistinės palestiniečių organizacijos „Hamas“ smogikai ir kiti ekstremistai, artimuosius. Prieš pusę metų, spalio 7 d., „Hamas“ surengė išpuolį prieš Izraelį, kuris sukėlė Gazos Ruože iki šiol vykstantį karą.

Turkija Izraeliui paskelbė prekybos apribojimų

Reaguodama į Izraelio karą Gazos Ruože, Turkija nustatė Izraeliui prekybos apribojimų įvairiems produktams, įskaitant cementą, plieną ir geležines statybines medžiagas, antradienį pranešė Prekybos ministerija. „Šis sprendimas galios tol, kol Izraelis nedelsdamas paskelbs paliaubas ir sudarys sąlygas tinkamam ir nenutrūkstamam humanitarinės pagalbos srautui į Gazą“, – paskelbė ministerija socialiniuose tinkluose.
Kitos šalys 2024-04-09

Pietų Korėjoje vyks svarbūs parlamento rinkimai

Pietų Korėjoje trečiadienį vyks įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimai, nulemsiantys šalies parlamento kontrolę ir tai, ar prezidentas Yoon Suk-yeolas galės įgyvendinti savo socialiai konservatyvią darbotvarkę. Balandžio 10-osios rinkimai, kuriuose bus renkami 300 vietų Nacionalinės asamblėjos nariai, laikomi referendumu dėl Yoon Suk-yeolo, kuris 2022-aisiais prezidento kėdę laimėjo mažiausia persvara Pietų Korėjos rinkimų istorijoje.
Kitos šalys 2024-04-09

„Ačiū už širdies smūgį!“: keleivis nufilmavo, kaip skrydžio metu nukrito lėktuvo variklio dangtis

Netrukus po pakilimo nuo „Boeing“ lėktuvo nukrito variklio dangtis ir trenkėsi į sparno atvartą. Keleiviai iš savo vietų prie langų nufilmavo, kaip nuo lėktuvo 737-800 nulūžo dalis. Saugumo pavojus kilo netrukus po to, kai „Southwest Airlines“ lėktuvas sekmadienį išskrido iš Denverio (JAV). Lėktuve, kuris pakilo į 3140 m aukštį ir vos po 25 minučių staigiai apsisuko, buvo 135 keleiviai ir šeši įgulos nariai.
Kitos šalys 2024-04-08
Į viršų