Patręškite pomidorus šiuo mišiniu: sako, kad veikia 100 proc.

Pomidorai yra vieni iš dažniausiai soduose auginamų augalų. Juos auginti išties verta – atėjus derliaus metui, džiaugsitės skaniais pačių užaugintais pomidorais. Nors yra daugybė skirtingų pomidorų veislių, jų priežiūra mažai kuo skiriasi. Norintys gero derliaus neretai apsilanko „Facebook“ grupėje „Mrs Hinch Gardening Tips“, kur rekomenduojama patręšti pomidorus epsom druska.

Pavasarinis augalų purškimas gali tapti iššūkiu: štai, ką turite žinoti

Dažnas sodininkas nori sulaukti gausaus ir sveiko vaismedžių ir vaiskrūmių derliaus, tačiau dėl kenkėjų ar ligų žalos to padaryti nepavyksta. Vienas iš būdų užauginti gausesnį derlių – purškimas augalų apsaugos priemonėmis. Augalus purkšti reiktų mažiausiai penkis kartus per metus. Pirmasis augalų purškimas nuo ligų - anksti pavasarį, kuomet vidutinė kelių parų iš eilės temperatūra siekia 5-10 laipsnių šilumos. Antras - prieš pat pumpurų sprogimą - taipogi nuo ligų.
Sodas ir daržas Prieš 8 val.

Ragina kuo greičiau padaryti tai sode: ekspertas įspėja visus

Įpusėjęs kovas tik ir kviečia sodo entuziastus bėgti į lauką. Nors kol kas kišti rankas į žemę dar per vėsu, tačiau sode laukia gausybė įvairių darbų. Apie tai, ką šiuo metu būtina padaryti medeliams bei krūmams sutiko pasidalinti „Malinausko medelyno“ vadovas dr. Kęstutis Malinauskas.  Vienas pirmųjų darbų, kuriuos reikėtų atlikti nedelsiant – nubalinti medžių kamienus. Nors, anot dr. Kęstučio Malinausko, būtų bandoma šokti į paskutinį traukinio vagoną, tačiau vis dar galima suspėti.

Patarė, kaip užsiauginti gerą šparaginių pupelių derlių

Šparaginės pupelės – vertinga ir neįnoringa priežiūrai daržovė, kurią galima užsiauginti tiek darže, tiek pakeltose lysvėse, tiek balkone ar terasoje. Plačiau apie šparaginių pupelių sodinimą ir priežiūrą TV3 laidoje „Svajonių sodai“ kalbėjo parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė. Pasak L. Kunigiškytės, pupelių auginimas nesudarys didelių problemų net ir pradedančiam daržininkui, nes ši kultūra yra viena iš mažiausiai reiklių.

Ragina atlikti šį sodo darbą jau dabar: nepasigailėsite

Kol už lango dar baltuoja sniego paklodės, bet galvoje jau sukasi mintys apie daržus, puikus metas imtis kompostavimo darbų. Tai pats tinkamiausias užsiėmimas tiems, kurie jau pasiilgo panašių lauko darbų ir nesulaukia momento, kada galės suleisti rankas į žemę. Daržininkė entuziastė Solveiga Pranckūnė dalijasi patarimais, kaip pradėti kompostuoti ir kaip vėliau panaudoti pasigamintą kompostą darže.

Atskleidė hortenzijų priežiūros patarimus: išbandykite šiemet

Puošnesnio sodo krūmo nei hortenzija, ko gero, nerasite. Žydi jis didžiuliais žiedais nuo liepos iki pat rugsėjo. Jei norite tokiu augalu papuošti savo aplinką, turite perskaityti šiuos patarimus. Hortenzijos – tai žydintys krūmai. Labiausiai vertinamos dėl savo itin didelių žiedynų, kuriuos sudaro daug žiedukų. Išskiriamos kelios hortenzijų rūšys – šviesioji, šluotelinė, laipiojančioji, didžialapė. Dažna problema, kuria skundžiasi hortenzijų augintojai – krūmai nežydi.

Išdavė geriausias paprikų veisles: išbandę nepasigailėsite

Paprika – pasaulyje gana paplitusi daržovė, džiuginanti spalvų įvairove. Tiesa, įdomu tai, kad paprikos užauginamas vaisius iš tiesų laikomas uoga. Europą aitriosios paprikos pasiekė Kristupo Kolumbo laikais. Tuomet ši daržovė labai greitai išpopuliarėjo Ispanijoje, Italijoje ir Graikijoje, o vėliau pasiekė ir kitas šalis.

Išdavė geriausias agurkų veisles: gausus derlius garantuotas

Agurkai – viena labiausiai paplitusių daržovių, pamėgta dar prieš mūsų erą – įvairūs šaltiniai liudija, kad šiomis žaliaspalvėmis daržovėmis mėgavosi senovės egiptiečiai ir graikai. Agurkuose yra apie 97 proc. organizmui vandens, kuris pašalina šlakus bei toksines medžiagas ir mažina pakilusią kūno temperatūrą.

Šios pomidorų veislės užkariavo lietuvių širdis: išbandykite šiemet

Ilgus metus beveik kiekvienas daržininkas stengėsi užauginti ir pasipuikuoti kuo didesniais pomidorų vaisiais. Tačiau dabar dažnas augintojas renkasi vienus populiariausių pomidorų pasaulyje – kokteilinius arba vyšninius, dar vadinamus vynuoginiais. Susidomėjimas tokio tipo pomidorais turi pagrindą – dauguma žmonių nori sveikai ir skaniai maitintis. Norime patys užsiauginti, ypač ekologiškai, ir patys gardžiuotis tuo, kas užaugo.

Sodininkai, sukluskite: išdavė geriausius daiginimo patarimus

Prasidėjus pavasariui, jau laikas pagalvoti apie vasaros derlių ir pradėti daiginti sėklas. Žinoma, galima ruošti ne tik daigus, bet ir papuošti palanges prieskoninėmis žolelėmis ar svogūnų laiškais. Jie suteiks namams žalumos ir praturtins pavasarinius patiekalus. „Senukų“ specialistai sako, kad ypatingų žinių daržovių daiginimui nereikia, tačiau svarbu apsvarstyti, kokiame žemės plote ir kokiomis sąlygomis jas auginsite, kokio dydžio jūsų daržas, kiek rūšių daržovių ketinate sėti.

Laikas sėti pomidorus: šie patarimai atneš geresnį derlių

189
Paskubėkite – tai tinkamiausias laikas sėti pomidorų sėklas daigams. Sėkloms sėti naudokite daigyklas ar durpinius puodelius. Pomidorams augti tinkamiausia temperatūra 22–24. Į pastovią auginimo vietą sodinami tik kokybiški daigai – 30–35 cm aukščio, turi 7–8 lapus, be to, dirvos temperatūra ne žemesnė nei +15 °C.    Vasario-kovo mėnesiais daigams sėjamos vienos pagrindinių daržo kultūrų: pomidorai, baklažanai, paprikos, anstyvieji kopūstai, porai, k...

Inetos Stasiulytės sodą papuošė išskirtiniai augalai – atskleidė, ką rinkosi

Nuosavą namą įsigijusi populiari lietuvių aktorė Ineta Stasiulytė kartu išpildė ir seną savo gyvenimo svajonę. Aktorė neslepia, kad iš vaikystės jai įskiepyta meilė gamtai, o vienas pagrindinių uždavinių, kuriuo rūpinasi šiltuoju metų laiku, – didelio ir nepriekaištingo sodo kūrimas savo vaikams. TV3 laida „Svajonių sodai“ vasarą lankėsi naujuose aktorės namuose, kur želdynų dizainerė Eurika Urbonavičiūtė negailėjo naudingų patarimų apie įvairius sodo augalus ir jų priežiūrą.

Pomidorų ekspertė išdavė geriausias veisles 2023 metams: užsirašykite

Prienuose gyvenanti agronomė Vilija Juškevičienė jau ne vienerius metus yra vadinama tikra pomidorų karaliene. Tačiau toks pavadinimas kilo ne veltui – socialiniame tinkle „Facebook“ Vilija aktyviai dalinasi atrastomis geriausiomis pomidorų veislėmis. Atskleisti paslaptis ir pasidalinti skaniausių pomidorų veislėmis, kurias verta pasisodinti šiemet, agronomė sutiko pasidalinti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.

Atėjo metas persodinti kambarines gėles: išdavė auksinius patarimus

Pavasaris yra tinkamiausias metas pasirūpinti savo augalais ir juos persodinti. Tačiau neskubėkite raitotis rankovių – augalų žinovai pataria gerai pasiruošti ir dalijasi keliomis gudrybėmis, kurios padės džiaugtis sveikomis ir gražiomis kambarinėmis gėlėmis. Beje, pavasarinių augalų rasti jau galima ir parduotuvių lentynose. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų kainos prasideda vos nuo euro.

Pabarstykite šiais milteliais gėles namuose: sukraus neregėtą skaičių žiedų

Kiekvienai namų šeimininkei, puošiančiai savo namus daugybe gėlių, yra gana sudėtinga prižiūrėti dirvožemį visuose vazonuose. Laimei, atsiradusio pelėsio problemą galima lengva išspręsti. Pelėsis gali atsirasti vazoninių augalų dirvožemyje po to, kai jie buvo persodinti iš lauko žiemai, arba pelėsis gali veistis vazonuose, kurie ištisus metus yra laikomi viduje. Pelėsis dirvožemyje atsiranda dėl įvairių priežasčių.

Atlikite šiuos darbus kovo mėnesį sode ir darže: gamta atsidėkos

Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams. Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.

Metas daiginti daržoves: patarimai sėkmingam pavasariui

Vasario mėnesį jau prasidėjo pirmieji sėjos darbai. Tam, kad sulauktumėte širdį džiuginančio derliaus, reikia daug kuo pasirūpinti: atsirinkti tinkamas augalų veisles, susidėlioti sėjos kalendorių, pasirūpinti tinkamomis auginimo sąlygomis. Vasario-kovo mėnesiais daigams sėjamos vienos pagrindinių daržo kultūrų: pomidorai, baklažanai, paprikos, anstyvieji kopūstai, porai, krapai, petražolės.

Įspėja dėl šių augalų: apie jų nuodingumą žino ne visi

Jei jūsų šeimoje yra šuo ar katė, labai tikėtina, kad jau žinote apie toksiškus ir pavojingus lauko augalus. Kad augintiniai nesusirgtų, naminių gyvūnėlių sveikatos ekspertas Bobas Martinas atskleidė, kurie augalai gali būti itin kenksmingi katėms ir šunims. Jis sakė: „Yra daug augalų, kurie kenkia tiek katėms, tiek šunims, tačiau kai kurie augalai yra kenksmingi tik katėms ar tik šunims.

Šiuos produktus nesunkiai užsiauginsite namuose: štai, ką reikia žinoti

Daugelis net nežino, kad tam tikras daržoves galima visai nesudėtingai užsiauginti ant savo virtuvės palangės. Sužinokite, kokius penkis produktus galite užsiauginti per artėjantį pavasarį vos iš kelių maisto likučių. Nebūtina leisti daugybės pinigų ant įvairių sėklų, kad galėtume užsiauginti norimas daržoves. Tai padaryti galima ir nemokamai, rašoma express.co.uk.

Išdavė auksinius pomidorų auginimo patarimus: užsirašykite

„Google“ duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje per pastarąją savaitę 28 proc. išaugo paieška pagal raktinius žodžius „pomidorų trūkumas“. Tačiau nėra padėties be išeities, nes pomidorų gali užsiauginti kiekvienas. Craigas Wilsonas, sodininkystės ekspertas iš „Gardeners Dream“, pasidalijo geriausiais patarimais, kaip užsiauginti „tobulus pomidorus“, rašo express.co.uk. Jis sakė: „Nėra nieko maloniau, kaip savo sode pačiam užsiauginti skanių, sultingų pomidorų.
Į viršų