Žolininkė 1 žolelę vadina aukso gysla organizmui: prisirinkite šiemet

Vis daugiau žmonių dėmesį kreipia į natūralius gydymo metodus, siekdami pagerinti savo sveikatą ir gyvensenos kokybę. Vienas iš tokių natūralių stebuklų, kuris nuo senų laikų naudojamas tiek kulinariniais, tiek medicininiais tikslais, yra dilgėlė. „Ir vėl dilgėlė. Apie šį stebuklingą augalą jau ne kartą esu rašiusi, bet kartojimas yra mokslų motina. Kai pati ką įdomaus randu apie žoleles, tuoj puolu skaityti.

Padarykite tai savo braškėms: sukraus dvigubą derlių

Braškėmis turėtų apsirūpinti kone kiekviena sodyba, nes uogos labai naudingos bei saldžios – absoliuti vasaros nostalgija. Šiuos augalus auginti ne taip ir sunku – reikia padėti gerą pamatą prieš braškes sodinant, o visa kita daug priežiūros nereikalaus. O kada sodinamos braškės? Jeigu didžiąją dalį darbo braškyne pasidarėte rudenį (dirvos patręšimas, daigų paruošimas), tai be rudeninio sodinimo termino yra galimybė naujus daigelius sodinti ir pavasarį.

Ši žolelė – aukso gysla kepenims: kiti to nežino

Tikrasis margainis (Silybum marianum), lietuvių dažnai vadinamas tiesiog usnimi ar dagiu – nuo seno vertinamas vaistinis žolinis augalas, o ypač jo sėklos. Jose gausu maistingų medžiagų, turinčių teigiamą poveikį sveikatai. Šiame straipsnyje aptarsime kas yra tikrojo margainio sėklos, kokia jų maistinė vertė ir kokią naudą teikia organizmui. Tikrasis margainis – tai augalas, kilęs iš Europos, kurį į Šiaurės Ameriką atvežė pirmieji kolonistai.

Atskleidė, kada sėti petražoles: nepražiopsokite

Ar jums kyla klausimas, kada sėti petražoles? Mat šios daržovės sėjos ir auginimo subtilybės neduoda ramybės daugeliui. Petražolių sėja tinkama ir rudenį, ir pavasarį, tad pastarajam sezonui minant ant kulnų, galima pradėti apie šį sėjos laikotarpį ir galvoti. Nuostabūs prieskoniniai petražolių lapai ir maistingi jų šakniavaisiai turėtų vyrauti kiekviename darže, o jeigu dar joms nepaskyrėte kampelio – štai patarimai, kokių sąlygų reikia petražolėms užauginti ir kada pradėti sėti.

Hortenzijų žiedų nespėsite skaičiuoti: štai, ką reikia padaryti

Jei hortenzijos sukrauna tik mažus žiedus, jos gali atrodyti visai neįspūdingai. Tad tam, kad jos augtų didesnės, sodininkai pasidalijo geriausiais patarimais. Hortenzijos visada atrodo puikiai, kai jų žiedai yra dideli ir pilni. Pasidalijo naudingu patarimu Nors šie augalai puikiai susitvarko patys, nereikalaudami daug dėmesio, tačiau yra būdas paskatinti hortenzijų žydėjimą, kai to reikia.

Ekspertas atskleidė geriausias bulvių veisles: išbandykite šiemet

Visame pasaulyje bulvės yra vienas iš populiariausių ir labiausiai vartojamų maisto produktų. Šis šakniavaisis, turintis didelę maistinę vertę ir universalų panaudojimą, yra svarbus maisto šaltinis daugeliui žmonių. Nepaisant to, jog bulvės dažnai laikomos paprastu produktu, jos gali būti įvairiai paruošiamos ir tiekiamos įvairiose kultūrose, pateikiamos kaip pagrindinis patiekalas arba kaip pagrindinis ingredientas įvairiuose patiekaluose.

Atskleidė, kada sodinti česnakus: nepraleiskite progos

Aptarsime vieną opų klausimą – kada sodinti česnakus. Kodėl opų? Todėl, kad medijoje ir literatūroje vyrauja įvairiausios česnakų sodinimo datos. Bėdos neturėsite, jeigu visgi česnakus sodinsite rudenį, nes tai geriausias šių daržovių sodinimo laikas. Visgi yra galimybė česnakus sodinti ir pavasarį, bet tuomet ir susiduriama su nesusipratimais. Tad sudėsime visu taškus ant „i” ir pagrįsime, kodėl česnakus reikia sodinti kuo anksčiau.

Ragina pasisodinti šį augalą sode: jis – vitaminų bomba

Artėjant pavasariui kiekvienas sodininkas galvoja kaip pranokti patį save ir pasisodinti ką nors neįprasto, bet kartu ir naudingo sveikatai. Artišokai puikiai tiks jūsų sodui, jei ieškote kažko egzotiško. Tai šiltų kraštų daržovė, todėl jums papasakosiu kaip ją reikia sodinti ir auginti pas mus Lietuvoje, kur vasaros neprognozuojamos. Taip pat artišokus reikia mokėti ir pasigaminti bei, netgi, žinoti, kaip suvalgyti! Taigi, dėmesio, brangieji sodininkai, ponas artišokas ir jo subtilybės.

Nepamirškite to padaryti hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Hortenzijos yra nuostabus bet kurio sodo dekoratyvinis augalas, o tinkamai tręšiamos jos sveikai augs, žydės ir jausis gyvybingos. Svarbu ne tik pritaikyti laiką, kada tręšti hortenzijas, bet ir parinkti tinkamos sudėties „maistą“. Pradėkite tręšti hortenzijas dar lapams neišsiskleidus ir tęskite maitinimą iki vasaros vidurio, tuomet šios gėlės dovanos didžiulius ir gausius žiedus, ko iš jų labiausiai ir tikimąsi.

Padarykite tai savo šilauogėms: sukraus dvigubą derlių

Šilauogės – nuostabios uogos, kurių krūmų jau galima rasti pas daugelį Lietuvos sodininkų. Jos paplito pirmiausia dėl to, kad atsirado daug ir išsamios informacijos apie jų auginimą. Be to, selekcininkams pavyko išvesti daugybę šilauogių veislių, kurias, laikantis technologijų, galima auginti mūsų šalies soduose. Nepaisant visko, šilauogės yra gana reiklus augalas.

Hortenzijų ekspertė Bronė atskleidė auksinius patarimus: sukraus įspūdingus žiedus

Pačiame savo žydėjime hortenzijos tampa didžiausia sodo puošmena, tačiau daugelis sodininkų nežino, kaip taisyklingai prižiūrėti skirtingas jų rūšis bei kaip išsirinkti patinkančią veislę.  Dekoratyvinių augalų ūkio Telšiuose savininkė Bronė Linkevičienė sako, kad nors visur galima rasti daugybę informacijos, kaip auginti hortenzijas, klausimų ir neaiškumų taip pat vis dar pasitaiko labai daug.

Jokiu būdu neauginkite šio augalo Lietuvoje: gresia baudos

Atėjus pavasario sezonui gėlininkai, sodininkai, aplinką tvarkantys gyventojai ieško naujų įdomių augalų, kuriais šiais metais galėtų dekoruoti savo želdynus. Informacijos apie juos dažnai randa internete, kur rūšių pasirinkimas labai didelis. Aplinkos ministerija ragina žmones būti atsargiais ir įsitikinti, kad augalai, kuriuos augina, parduoda ar ketina įsigyti nėra invaziniai. Taip pat, ar tai ne invaziniai augalai, kurių naudojimo apribojimai atidėti tam tikram laikotarpiui.

Katės į jūsų kiemą nebeis: štai, kas padės

Katės gali suniokoti jūsų sodą ir per kelias minutes sugadinti mėnesius trukusį sunkų darbą. Laimei, yra keletas prieskonių, galinčių ateiti jums į pagalbą. Pasidalijo savo metodu Prisiekusiai sodininkystės mėgėjai Tashai gerai žinoma problema, kai daržus pamėgsta katės. „TikTok“ platformoje paskelbtame vaizdo įraše moteris pasidalijo, kaip ji neleidžia katėms patekti į savo sodą. „Taigi, turiu šią sodo lysvę, o mano kaimynės katės joje atlieka savo gamtinius reikalus, – pasakojo ji.

Išdavė geriausias pomidorų veisles: išbandykite šiemet

Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.

Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus

Daugelis lietuvių šiuo metu yra pamėgę gardžias uogas – šilauoges. Tačiau ne vienas padaro kelias esmines klaidas, kuomet bando jas užsiauginti savo ūkyje. Apie jas papasakojo ir patarimais laidoje „Svajonių ūkis“ pasidalijo dr. Algirdas Amšiejus ir dr. Elena Survilienė. Sodininkystės ekspertai atskleidė, kiek drėgmės reikia šilauogėms, kodėl jų lapeliai ruduoja ir išdavė auksinius patarimus, kaip auginti šilauoges, kad sulauktumėte puikaus derliaus.

Pamačius darže nematytus gyvius Iloną ištiko šokas: paaiškino, kas tai

Vos atšilus orams vis daugiau sodininkų grįžta į savo daržus ir planuojasi pavasario darbus. Tačiau kartais daržų lysvėse galima aptikti nekviestų „svečių“. Su tokiais „svečiais“ susidūrė viena iš internaučių, o išsamiau apie juos papasakojo gamtininkas Almantas Kulbis. Moteris nustebo daržų lysvėse aptikusi daug „turto“. Moteris nuotraukomis iš savo daržo pasidalijo „Facebook“ grupėje „Sodas-Daržas-Kiemas-Namai“. „Sveiki. Pilnos lysvės turto.

Padarykite tai savo hortenzijoms: sukraus daugiau žiedų

Hortenzijos – populiarūs žydintys krūmai, todėl turime išmokti, kaip teisingai juos genėti, kad gautume geriausią rezultatą, kuo daugiau žiedų ir išlaikytumėme geriausią jų būklę.  Hortenzijas galima auginti  gėlynuose, soduose. Vasarą jos išskleidžia įspūdingus žiedus, kurie žiemą nunyksta. Hortenzijos toleruoja įvairias dirvožemio ir šviesos sąlygas, jų beveik nereikia prižiūrėti, išskyrus nedidelį genėjimą.

Pasakė, kada geriausias laikas sodinti svogūnus: nepraleiskite

Svogūnai ne tik įvairius patiekalus praturtina puikiu skoniu ir kvapu, bet pasižymi ir stebinančia nauda organizmui. Ne be reikalo juos rasite kone kiekviename darže šalyje – o kad daržovės augtų sveikos ir derlingos, verta prisiminti kelias taisykles. Pavyzdžiui, nuo seno manoma, kad gegužės 8–oji yra būtent ta diena, kai reikia imtis šių populiarių daržovių sodinimo. Lietuviai nuo seno tikėjo, kad svogūnus reikia sodinti konkrečią dieną – per Cibulinį gegužės pradžioje.

Vos už 1 veiksmą – bauda iki 350 eur: įspėja visus

Lietuvoje vis dar pasitaiko atvejų, kuomet ūkininkai nusprendžia deginti žolę, taip manydami, kad galės ne tik atsikratyti nereikalinga žole, bet ir petręšti dirvą. Specialistai atsako, kad tai – klaidingas požiūris.  Už žolės deginimo slypi daug pavojų aplinkai ir gresia baudos.  Nualina dirvą Savo „Facebook“ paskyroje Aplinkos apsaugos departamentas paskelbė įrašą, kuriame atsako, ar deginama žolė patęšia dirvą. „Ar tiesa, kad deginama žolė patręšia dirvą? NETIESA.

Ragina išbandyti šias pomidorų veisles: rezultatas nenuvils

Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams. Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.
Į viršų