Atskleidė geriausią laiką sėti pomidorus: pravers šie patarimai

Sodininkystės ir daržininkystės mylėtojai jau laukia nesulaukia, kada ateis metas sukišti rankas į žemę ir jau svarsto, kada pradėti sėti pomidorus. Juos būtina pasėti tinkamu laiku, kad derlius nudžiugintų. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė atskleidė, kada jau tinkamas metas sėti pomidorus, kad vasarą galėtumėte džiaugtis gausiu derliumi.
Sodas ir daržas Prieš 2 val.

Lietuviai šluoja šias prekes iš parduotuvių: paaiškino, kodėl

Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Atskleidė geriausias pomidorų veisles: rašykitės ir išbandykite

Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.

Šį hortenzijų triuką žino tik patyrę sodininkai: išbandykite šiemet

Paprastas hortenzijų priežiūros triukas padeda parūgštinti dirvožemį ir hortenzijų žiedams suteikti mėlyną spalvą – išbandykite šiemet, jei norite sulaukti įspūdingų žiedų. Hortenzijos yra labai populiarus sodų augalas, nes jas gana lengva auginti ir jos atrodo stulbinančiai, o priežiūros reikia nedaug. Dauguma hortenzijų žydi įvairiais atspalviais – nuo rožinės iki violetinės, tačiau daugelis teikia pirmenybę unikaliai, bet dažnai sunkiai pasiekiamai mėlynai spalvai.

Skubėkite atlikti šį darbą kieme: vėliau to padaryti nebegalėsite

Artėjant pavasariui tiek individualių, tiek daugiabučių namų gyventojai ima planuoti aplinkos tvarkymo ir pasiruošimo šiltajam metų sezonui darbus. Daugiabučių administravimo ir priežiūros įmonės „Civinity Namai“ darbų vadovė Rūta Aglinskaitė primena, kad norint genėti ar kirsti medžius, esančius privačioje individualaus ar daugiabučio namo teritorijoje, būtina atsižvelgti į tam numatytus reikalavimus ir darbus atlikti ne vėliau kaip iki kovo 15 dienos.

Žiurkių sode nebeliks nė kvapo: štai, kas padės

Žiurkių antplūdis sode kelia neviltį bei gąsdina, tačiau nebūtina imtis drastiškų priemonių – yra keli paprasti ir netoksiški būdai, kaip jas visam laikui atgrasinti. Šie graužikai soduose kelia chaosą, tačiau yra paprastas būdas jų ten neįsileisti. Žiurkės yra nepageidaujami svečiai bet kuriame sode, tačiau, kad ir kaip nekenčiate šių kenkėjų, niekas nenori jų žudyti.

Atskleidė, kada sėti pomidorus: užsirašykite

Pomidorus auginti nėra sudėtinga ir vos keli augalai visą vasarą jus džiugins gausiu derliumi. Artėjant pavasario sezonui, tikriausiai jau galvojate apie sodinukų daiginimą. Pomidorai yra vienas dažniausių į salotas ingredientų, jų taip pat paprastai dedama į makaronų ir jautienos patiekalus. Parduotuvėje galima rinktis iš dešimčių įvairiausių rūšių, tačiau juos nesunku auginti ir patiems.

Atlikite šiuos darbus sode jau dabar: nepamirškite

Nors už lango dar žiema, pats metas pasiraitoti rankoves ir pradėti ruoštis darbų sezonui. Aktualiausia vasario mėnesio naujiena – sėklų paieška. Vasario arba kovo mėnesį nuimkite ant vaismedžių kamienų rudenį uždėtas klijų juostas ir jas sudeginkite. Juostas imkite atsargiai, nes po jomis gali slėptis kenkėjai arba būti padėtų žiemsprindžio kiaušinėlių. Kamieno dalį virš ir žemiau juostos aptepkite 5 proc. sodo karbolineumo tirpalu.

Ekspertė išvardijo geriausias agurkų veisles: rašykitės iš karto

Artėjant pavasariui ir šiltiems orams, sodininkai jau pradeda galvoti apie tai, kokias daržoves vertėtų šį sezoną pasisodinti savo šiltnamiuose ir daržuose. Tam, kad vasarą džiugintų geras derlius, jau iš anksto reikia žinoti, kokias daržovių veisles reikia įsigyti. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė šį kartą patarė, kokios yra derlingiausios agurkų veislės bei kaip jomis rūpintis.

Išvardijo vasario mėnesio darbus sode: nepamirškite to padaryti

Paskutinį žiemos mėnesį darbų sode ir darže pamažu daugėja. Pasirūpinkite po genėjimo likusiomis žaizdomis – aptepkite jas sodo tepalu, nes per atviras žaizdas plinta ligų sukėlėjai, galintys užkrėsti jūsų vaismedžius. Taip pat nurinkite ir sudeginkite vaisių mumijas. Jei to dar nepadarėte, nubaltinkite vaismedžių kamienus ir apsaugokite vaismedžius nuo žalingo saulės poveikio.

Pasakė, kada reikia genėti hortenzijas: įsiminkite

Hortenzijos yra vieni populiariausių sodo augalų, kurie vasarą ilgai žydi ir džiugina mus. Ekspertai pasidalijo patarimais, kada reiktų genėti hortenzijas, kad jos išaugintų daugiau žiedų. Genėjimas yra vienas svarbiausių sodo darbų, nes jis gali pakeisti bendrą sodo išvaizdą ir augalų sveikatą, o tinkamai genint hortenzijas tai padeda užtikrinti, kad augalai sukrautų daug ir gražių didelių žiedų.

Turėkite šiuos augalus namuose: rezultatas maloniai nustebins

Žiemos metu retai vėdiname patalpas, tad išgryninti ir drėkinti orą padeda kambariniai augalai. Jie ne tik puošia mūsų namus žaluma bei žiedais, bet ir sugeria ore esančias kenksmingas medžiagas. Biologė Teresė Jokšienė teigia, kad gėlių vazonėliai gali stovėti netgi miegamajame, nes dieną jie drėkina ir jonizuoja orą, o naktį, tamsiuoju paros metu, sunaudoja labai mažai deguonies. Žalia augalų spalva pailsina akis, o maloniai kvepiantys lapai ar žiedai teigiamai veikia savijautą.

Pasiruoškite ankstyvajai pomidorų sėjai: šiomis veislėmis tikrai nenusivilsite

Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė artėjant ankstyvajai pomidorų sėjai TV3 laidos „Svajonių sodai“ žiūrovams patarė, kokias veisles verta išbandyti šį sezoną. Pasak daržininkystės ekspertės, nors šios veislės sąlyginai dar naujos, tačiau jos jau yra patikrintos ir išbandytos bei išsiskiria savo derlingumu. L. Kunigiškytė pataria prieš sėją apgalvoti, kokias sėklas pirksite, nes nuo to priklausys sėjos darbai ir augalų derlius.

Pamatę, kas Kėdainiuose atklydo iš miško, negalėjo patikėti: parodė visiems

Miestų ir miestelių pašonėje gyvena ir stambesni laukiniai gyvūnai. Vieni dažniausiai sutinkamų – stirnos. Tačiau šie gyvūnai vis dažniau užklysta ir į miestų bei miestelių centrus, kur gausu žmonių. Prieš keletą dienų tokį stirnų apsilankymą galėjo matyti ir kėdainiečiai. Stirna atklydo į Kėdainių centrą Prieš porą dienų kėdainiečiai pranešė, jog stirna atklydo kone į patį miesto centrą – prie Tilto gatvės tilto.

Nuo šiandien draudžiama žvejoti šias žuvis: įspėja visus

Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti. Nuo vasario 1-osios draudžiama žvejoti lydekas, prasideda vėgėlių žvejyba.

Išdavė geriausias pomidorų veisles: išbandykite šiemet

Ne visiems žinoma, kad Lietuvoje pomidorai pradėti auginti XIX a., bet tik kaip dekoratyvinis augalas dvarininkų sodybose bei botanikos soduose. Po pirmojo pasaulinio karo paplito ir tarp valstiečių, buvo pradėti vartoti maistui. Viena iš itin išpopuliarėjusių veislių, kurią dėl didelių sultingų vaisių pamilo lietuvių daržininkai – Jaučio širdis.

Ekspertė atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite šiems metams

Pomidorai yra viena iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų daržovių mūsų virtuvėje. Jų unikalus skonis ir skirtingos spalvos praturtina įvairių patiekalų grožį bei skonį. Visgi norint užsiauginti pomidorus namuose, reikia žinoti keletą šių daržovių auginimo aspektų.

Vaizdas Kėdainiuose liūdina gyventojų akis: nebežino, ką daryti

Bebrai Nevėžio upėje – ne naujiena. Tačiau pastaruoju metu jie vis drąsiau šeimininkauja pačiame miesto centre, visai netoli senamiesčio pėsčiųjų tilto. Gyventojai skambina pavojaus varpais, mat randa vis naujų viešnagės ženklų – upės šlaite nuo Kauno gatvės pusės bebrai jau nugriaužė kelis medžius.

Šiemet rožės jus apdovanos įspūdingais žiedais: štai, ką reikia padaryti

Vijoklinės rožės yra nuostabus bet kurio sodo papuošalas. Tačiau, kad jos žydėtų, ekspertas ragino jas genėti atėjus pavasariui – štai kaip tai padaryti. Daugelis dievina rožes dėl jų nuostabių žiedų, tačiau, jei jų tinkamai negenėsite, vargu ar jos džiugins – susipynusios šakos nesukraus žiedų gausos. Verta priminti, kad nereikia bijoti genėti rožių, jos yra tvirtos ir puikiai augs, jei genėsite jas ryžtingai, rašo express.co.uk.

Lietuviai graibsto parduotuvėse šias prekes: paaiškino, kodėl

Įpusėjus žiemai gyventojai skuba pirkti sėklas ir ruoštis ateinančiam daržininkystės sezonui. Vieni planuoja auginti daržoves ant palangės ar balkone, o turintys sodus – šiltnamiuose bei daržuose. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, parduotuvėse pirmaisiais metų mėnesiais išauga anksti sėjamų daržovių bei žolelių sėklų paklausa, o populiariausios iš jų – česnakų, agurkų bei žirnių.
Į viršų