„Nissan Sunny GTi-R“: Galingųjų „Mitsubishi“ ir „Subaru“ šešėlyje likęs hečbekas

Vartant didžiulius automobilių katalogus, gali susidaryti įspūdis, jog geriausia benzingalviško charakterio automobilių era buvo dešimtame dešimtmetyje. Jo metu automobilių gamintojai iš JAV galiausiai sugebėjo išlysti iš gilaus miško, prancūzų gamintojai džiugino itin smagiai valdomais hečbekais, vokiečiai surado idealų supersedanų receptą, o gamintojai iš Italijos sugebėjo labai aukštai iškelti superautomobilių kartelę.

„Gran Turismo“ automobiliai pagal gamintojus iš Japonijos

„GT“ arba tiesiog – „Gran Turismo“. Labai trumpas, bet gana taikliai tam tikrą automobilių rūšį apibūdinantis terminas. Įprastai, šio tipo automobiliai būna greiti, prabangūs, komfortiški. Sukurti ilgoms, tarpkontinentinėms kelionėms ir dažniausiai pasižymi dviejų durų kupė kėbulo tipu bei keturiomis sėdynėmis. Europietiškų automobilių gamintojai šį mašinų žanrą puikiai išmano ir iki šiol yra laikomi „GT“ klasės automobilių lyderiais.

Pasaulinę elektromobilių dieną lietuviai paminėjo pagerinę rekordą

Elektromobiliai ir visa, kas su jais susiję, pastaruoju metu gali būti vadinama viena greičiausiai besiplečiančių sričių. Jei dar prieš dešimtmetį didžiausias klausimas renkantis elektrinę transporto priemonė buvo jos nuvažiuojamas atstumas, tai dabar sunkesniu galvosūkiu tampa klausimas kokį elektromobilį rinktis ar kokią įkrovimo stotelę įsirengti.

Kaune įvykusioje „Eoltas Car Show“ parodoje – dešimtys išskirtinių automobilių

Rugsėjo 2-ąją dieną, Kaune, įvyko įspūdingos technikos demonstracija. Kauno Nemuno saloje buvo eksponuojami dešimtys išskirtinių, nestandartinių automobilių, kurių neeilinis stilius ar variklių skleidžiamas garsas džiugino „Eoltas Car Show“ renginio lankytojus. „Eoltas Car Show“ – tai jau tradicija tapusi modifikuotų automobilių paroda, kurios metu vyksta orines pakabas turinčių automobilių varžybos, žiūrovai įtraukiami į geriausio interjero turinčio modelio rinkimus.

Vedami nostalgijos, Klaipėdoje vėl surengs didelio pasisekimo sulaukusį „Night Ride“

Šiandien gausesni naktiniai pasivažinėjimai niekieno nestebina, tačiau prieš praėjusiame dešimtmetyje „Night Ride“ pavadintų renginių gausa džiugino kiekvieną.  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose nuolat vykę naktiniai pasivažinėjimai galiausiai prarado savo žavesį ir išskirtinumą, tačiau juose dalyvavusių prisiminimai iki šiol skatina pagalvoti apie galimybę dar kartą išgyventi tuos pačius prisiminimus ir tuo pačiu sukurti naujus.

Vienintelio tokio šalyje „Volkswagen Corrado“ savininkas automobilį „lipdė“ penkerius metus

Jei prieš devynerius metus būtumėte pamatę vilniečio Vido Misiūno „Volkswagen Corrado“, tikriausiai nepatikėtumėte, jog automobilis, kadaise lupte išluptas iš žemės greta sostinės esančiuose soduose, dabar gali būti vadinamas vieninteliu tokiu Baltijos šalyse. Visgi būtent taip ir skamba istorija, kurią drauge su mineraliniu vandeniu „Vytautas“ pasakoja automobilių kultūros festivalio „Chill’n’Grill“ organizatoriai, „JDM LT“ komanda.

Benzingalvius „drageriai“ kviečia į Kauno Nemuno salą: laukia įspūdingas automobilių renginys

Įprastai galingiausių Lietuvos automobilių vairuotojus gali pamatyti išsirikiavusius lenktynių trasoje, kur prieš akis – 402 metrai iki pergalės. Visgi rugsėjo 2-ąją „drageriai“ rinksis Kauno Nemuno saloje, kur laukia „Eoltas Car Show“. Įspūdingos technikos savininkai pasiryžę kovoti dėl vertingų prizų.

„Nesenstanti Klasika“ biržiečius su automobilizmo istorija supažindino jau 15-ą kartą

Ankstyvaisiais praėjusio amžiaus metais elektromobiliai buvo populiaresni už vidaus degimo varikliais varomus automobilius. Lenkai kadaise mokėjo pagaminti prašmatnias transporto priemones. O Belgai automobilį galėjo duoti už šokoladą.

„Opel“ gimtinę aplankęs Vytautas: „Šią kelionę pradėjau planuoti prieš 5 metus“

Vokietiją drąsiai galime laikyti automobilizmo pradžios lopšiu. Visgi, šioje šalyje gimę inžinieriai sugalvojo ir vėliau labai sėkmingai išplėtojo transporto priemonių rūšį, kuriai simpatijas jaučia milijonai žmonių. Žinoma, dėl labai dažnai skirtingų priežasčių.

Didžiulį dėmesį „American Spirit 2023“ parodai parodė ne tik išskirtinių automobilių gerbėjai, bet ir Druskininkų meras

Amerikietiškos kultūros ir technikos puoselėtojų festivalis „American Spirit“, laikydamasis ilgamečių tradicijų, saulėtą rugpjūčio savaitgalį kvietė atvykti į išskirtinių automobilių, neeilinių pramogų kupiną šventę. Nors automobiliai visuomet atliko vieną didžiausių vaidmenų „American Spirit“ festivalyje, tačiau bent kartą šioje renginyje pabuvoję dalyviai ir žiūrovai sutiks, jog didžiausias „American Spirit“ išskirtinumas yra ne automobiliai, o žmonės, kurie juos vairuoja ir puoselėja.

„Febi Auto Show“ organizatoriai atskleidė kaip išrenka geriausios parodos egzempliorius

Prieš keletą metų pirmą kartą surengtos „Febi Auto Show“ idėjos sumanytojai parodė, jog tūkstančius sporto aistruolių talpinančios arenos gali tapti idealios erdvės parodai, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas nestandartiniams automobiliams.

Į tradiciją tapusį „Nesenstanti klasika“ renginį atvyks daugiau kaip 100 senovinių automobilių

Vasara – išskirtinės technikos mylėtojų metas. Jei dėl nepalankaus klimato Lietuvoje išskirtiniai automobiliai žiemą miega garažuose, tai žalius laukus nušvietus saulei jie išrieda į kelius, važiuoja į parodas, o ten auksarankiai varžosi, kieno kūrinys yra geresnis. Tačiau kaip yra išrenkami geriausi ir vertingiausi klasikiniai automobiliai? Visų tikslas – didysis prizas Tiek lenktynėse, tiek klasikinių automobilių parodose jų vairuotojai ir savininkai varžosi dėl didžiojo prizo.

Vilnietis „eiliniam“ „Volvo“ modeliui paaukojo trejus metus: rezultatas džiugina akis

Savotiška taisyklė, jog kai kalbama apie automobilių modifikacijas ir „projektus“, visiems darbams pasirenkami ne tik šiek tiek gyvenimo matę modeliai, bet ir už savęs turintys kažkokią ypatingą istoriją. Sakoma, kad nauji automobiliai „nebeturi tos dvasios“. Tik vilnietis Edgaras Dementenko apie tai negalvoja: įsigijęs visiškai naują „Volvo S90“, jis eilinį automobilį išpuoselėjo taip, kad dabar į jį žmonės atsisuka net kelis kartus, netikėdami savo akimis tuo, ką mato.

Atskleidė kokių priemonių imasi siekiant paruošti automobilį „Febi Auto Show“ parodai

Kiekvieną kartą įkėlę koją į stilingiausių modifikuotų automobilių parodą, joje jus pasitinka dešimtys kruopščiai iščiustytų ratuočių, kurie, regis, niekada nematė duobėtų kelių, o jų kėbulai nėra susidūrę su puokštę lipnių vabzdžių. Vis dėlto, it iš paveikslėlio atrodančių automobilių įspūdingos išvaizdos receptas slypi juos prižiūrinčių automanų metodikoje.

Su „Land Rover“ visureigiu Armėniją ir Sakartvelą aplankę lietuviai: „Gatvės čia nukelia penkiasdešimčia metų atgal“

Keliauninkai Audrius ir Alma Sutkai po kelis mėnesius trukusių klajonių po Artimuosius Rytus parkako į Lietuvą – kaip patys mėgsta paminėti – į pačią geriausią šalį pasaulyje. Tiesa, prieš grįždami, kelionių dokumentikos laidos „1000 pasaulio stebuklų“ herojai aplankė paskutines šios savo odisėjos šalis – Sakartvelą bei Armėniją, – kur juos pasitiko įvairūs nuotykiai.

„BMW Z1“: Labiausiai nesuprastas vokiškos markės rodsteris

Itin kompaktiškas, mažiau nei 4 metrų ilgio, maždaug 1000 kilogramų sveriantis ir „BMW 325i“ variklį turintis rodsteris – tai buvo bene idealiai skambantis receptas, kuris pradžiugino ne vieną BMW markės entuziastą. Bet tai buvo ne vienintelės priežastys, dėl kurių devinto dešimtmečio pabaigoje suprojektuotas „Z1“ atsidūrė daugelio benzingalvių akiratyje. Matote, šis išvaizdus mažylis buvo sukonstruotas ne tam, jog galėtų pradžiuginti saulėtais sekmadienio rytais.

Pasigrožėkite: aukcione bus parduodama 40 metų nejudinta „Ferrari“ automobilių kolekcija

Kažkur pasimetusius, ištisus dešimtmečius dėmesio nesulaukusius automobilius visuomet gaubia išskirtinė aura. Visgi, vienu metu norisi ir kvestionuoti šių automobilių savininkų veiksmus ir tuo pačiu pasvajoti apie vieno tokio ratuočio priglaudimą. Kad ir kaip dabar norėtumėte pykti ant šios „Ferrari“ automobilių kolekcijos šeimininko, tačiau jie keletą dešimtmečių iš eilės buvo pamiršti dėl ganėtinai rimtos priežasties.

Kodėl „Audi“ užsimanė įsigyti „Lamborghini“?

Nišinių automobilių gamintojas, kuris niekada nepasižymėdavo stabilia finansine padėtimi. Šis sakinys aštuntame, devintame ir dešimtame dešimtmečiuose kuo puikiausiai apibūdino „Ferrari“ konkurentu laikytą „Lamborghini“, bet visa tai – praeityje. „Lamborghini“ dabar laikomas sėkmingos transformacijos pavyzdžiu už kurį vertėtų padėkoti ne bet kam, o užsispyrusiems vadybininkams iš „Audi“, kurie į Italiją, rankose laikydami natūralios odos lagaminus, atvyko 1998-aisiais.

Prasideda dalyvių atranka į „Febi Auto Show“ automobilių parodą

Modifikuotų automobilių parodą „Febi Auto Show“ organizuojanti komanda galiausiai pasiekė didžiulę džiaugsmo dozę teikiantį tašką. Dėl kiekvienos „Febi Auto Show“ parodos smulkmenos besirūpinantys organizatoriai skelbia oficialiai atidarantys vartus dalyvių atrankai.

„1000 pasaulio stebuklų“ herojai išvyko į kelionę po Turkiją: leidosi vienu pavojingiausių pasaulio kelių

Nepailstantys keliauninkai, kelionių dokumentikos laidos „1000 pasaulio stebuklų“ herojai Audrius ir Alma Sutkai visai neseniai baigė savo klajones po Turkiją ir pasuko Gruzijos link. Pora pasakoja, kad lietuvių taip pamėgtoje atostogų šalyje visko yra gerokai daugiau, nei galima įsivaizduoti. Per 9000 kilometrų Turkijos keliais susukę pasaulio tyrinėtojai sako, jog tai milžiniška ir įdomi šalis. Jos žmonės visada šiltai pasitinka, o keliauti joje nėra brangu.
Į viršų