Kokius automobilius vairuoja Europos futbolo čempionato žvaigždės? Kai kurie gali išsiversti ir su tautos automobiliu

Garsiausi ir dažniausiai liaupsinami futbolo žaidėjai ir prabangūs automobiliai – vienas ir pats. Prabangius automobilius mėgstantys futbolininkai juos vairuoja ne tik įvairių partnerysčių su konkrečiais gamintojais, bet ir todėl, jog jie sau tai gali leisti. Laikas apžvelgti ką vairuoja Europos futbolo čempionato „Euro 2024“ žvaigždės. Jude'as Bellinghamas Anglų rinktinės vidurio gynėjas, išsiskiriantis universalumu, techniniais įgūdžiais ir žaidimo išmone.

Keliautojas ir Ukrainos rėmėjas Aidas Bubinas: „Šia kelione noriu priminti apie vykstantį karą“

Prieš pustrečių metų, vasario 24 dienos rytą, visa Europa pabudo naujoje, pasikeitusioje realybėje – už sienos prasidėjo karas. Tai sukėlė siaubą visiems ir kiekvienas pasirinko kaip reaguoti ir veikti naujoje bei nepažįstamoje situacijoje.

BMW gerbėjus vienijantis klubas aerodrome surengs automobilistams skirtą šventę

Automobilių mėgėjai liepos 21-ąją bus kviečiami atvykti į Kėdainių pašonėje esantį aerodromą. Didžiulė, tokio pobūdžio renginiams skirta erdvė puikiai pasitarnaus „United BMW Club“ klubo nariams, kurie per vieną renginio dieną planuoja realizuoti eilę šaunių idėjų. Parodoje – ne tik BMW automobiliai Iš renginį organizuojančio klubo „United BMW Club“ pavadinimo galima susidaryti įspūdį, jog išskirtinių automobilių parodoje bus eksponuojami tik BMW markės modeliai.

„Löhner-Porsche“: Pirmasis hibridinis „Porsche“

Hibridinė pavara – bene ideali kombinacija tiems, kurie gyvena milijonus gyventojų turinčiuose didmiesčiuose, bet automobilį naudoja įvairiausiomis progomis. Kelionėms po miestą, užmiestį ar link jūros. Automobilių gamintojai siekdami kuo greičiau ir efektyviau sumažinti vidaus degimo variklio emisijas, vis dažniau siūlo įsigyti hibridinę pavarą turinčias mašinas, kurios gali važiuoti naudodami dviejų skirtingų jėgainių teikiama energija.

„Porsche“ inžinierių triukšmadarys: kodėl jis atrodo kaip iš filmo „Mad Max“?

Iš pirmo žvilgsnio, šis automobilis galėtų būti tinkamas naudoti naujos „Mad Max“ filmavimo aikštelėje, tačiau iš tikrųjų, šis „Porsche“ būstinėje atliko išskirtinę misiją. „Porsche“ darbuotojai nusileidę į ne visiems prieinamų automobilių stovėjimo aikštelę, atokiausiame kampe šiandien išvystų sidabrinės spalvos „Porsche 928“ ant kurio kupros išvystumėte eilę įdomių agregatų.

5 nesėkmingi mažų automobilių pasirodymai

„How hard can it be?“ – jeigu buvote ištikimas „Aukščiausios pavaros“ laidos gerbėjai, šią frazę Jūs puikiai žinosite. Šią frazę, greičiausiai, puikiai žino ir mėgsta naudoti automobilių gamintojai. Sukurti automobilį nėra labai lengvas ir pigus procesas, tačiau sukurti automobilį yra viena užduotis, o jį parduoti ir sudominti potencialius pirkėjus – ne ką lengvesnė, kuri užkraunama ne tik ant gamintojo, bet ir konkrečios markės atstovų darbuotojų pečių.

Geltonasis ryklys: Sukurtas pagal specialų užsakymą

Automobilių puošybos mados keičiasi dažniau negu mes spėjame suprasti, tačiau radikalūs pasikeitimai dažniausiai įvyksta maždaug kas dešimt metų. Kiekviename dešimtmetyje vyravo tam tikros automobilių modifikavimo stiliaus tendencijos, kurios gana tiksliai sugeba apibrėžti modifikacijas mėgstančių vairuotojų skonį. „Gemballa“ automobilių modifikacijų versle sukasi ne vieną dešimtmetį, tačiau devintame dešimtmetyje šio kompanijos vardas buvo žinomas tik labai siauram ratui pirkėjų.

Lietuvos BMW klubas kviečia atvykti į tradiciją tapusią vasaros stovyklą

Plateliai kiekvienais metais tampa daugelio vasarotojų traukos centru dėl išskirtinio kraštovaizdžio ir žinoma dėl giliausio ir didžiausio Žemaitijos ežero – Platelių ežero. Atsižvelgdami į šio miestelio teikiamus privalumus, Lietuvos BMW klubas jau Liepos 12-14 dienomis surengs visą savaitgalį truksiantį susitikimą, kuriame laukiami visi klasikinių BMW automobilių savininkai.

Nusipirko automobilį iš salono, bet džiaugtis ilgai neteko: atstovybė kratosi atsakomybės?

Kiekvienas vairuotojas tikisi, kad jo įsigyta transporto priemonė tarnaus ilgai, o remontui nereikės atidėti savo santaupų. Tačiau ne visi pirkėjai nupirktais automobiliais lieka patenkinti. Net ir tada, kai transporto priemonė perkama iš gamintojo atstovo Lietuvoje.  Apynaujo „Mercedes–Benz“ automobilio pirkimas tapo tikru galvos skausmu ne tik ją įsigijusiai pirkėjai, bet, panašu, ir gamintojo atstovui „Veho Lietuva“. Kaina virš 100 tūkst.

10 super greitų sedanų, kurie buvo pagaminti ne Vokietijoje

Sportiški, dinamiški, keliantys šiurpuliukus – šiuos tris žodžius būtų galima skirti bet kuriame „Audi Sport“, „BMW M“ arba „Mercedes-AMG“ inžinierių kūriniams. Vis dėlto, ne tik Vokietijoje įsikūrę automobilių gamintojai moka kurti tokius modelius. Greičio ir gerų emocijų kokteilį suteikiančių pavyzdžių tikrai netrūksta. Iš pirmo žvilgsnio, greito automobilio receptas nėra labai sudėtingas.

Dešimtys milijonų už senovinį automobilį: 5 brangiausi pasaulio automobiliai

Pagalvojus apie aukščiausios klasės ir brangiausius automobilius, į galvą ateina markės, kaip „Rolls-Royce“, „Bugatti“, „Pagani“ ir kelios kitos. Tačiau vienas geidžiamiausių pirkinių turtuolių pasaulyje yra legendiniai automobilių modeliai, kurie skaičiuoja daugiau nei 50 metų nuo sukūrimo. Ekspertas atskleidžia, kurie kolekciniai automobiliai šiuo metu yra brangiausi pasaulyje. „Kolekciniai automobiliai, tai pirkiniai reikalaujantys ne tik specifinių žinių bet ir didelio finansinio kapitalo.

Nuo vyriškų organų iki keiksmažodžių: dviprasmiškos automobilių vardų reikšmės

Automobilių gamintojai skiria labai daug laiko tam, jog galėtų išrinkti tinkamą vardą. Visgi, jis gali nulemti ar naujasis modelis sulauks visuotinio pripažinimo ar interneto platybėse jis taps pajuokos objektu. Deja, ne visi gamintojų bandymai sulaukia teigiamų įvertinimų specifinėse pasaulio rinkose, kuriose tam tikras žodis turi visiškai kitokią reikšmę.

12 kartų dužusios viltys ir neišlaikytas vairavimo egzaminas: Saulė įspėja tūkstančius tokių kaip ji, ką daryti kitaip

Nors vairavimo egzaminų išlaikymų rodikliai Lietuvoje visuomet buvo neaukšti, nesėkme pasibaigusių egzaminų skaičiai vis dar auga. Vilnietė Saulė neslepia, jog išlaikyti mokyklinį egzaminą jai užtruko metus, o ir pinigų nemažai teko pakloti. Automobilių eismo ekspertas Saulius Šuminas kritikuoja besimokančių vairuoti vertinimo tvarką, esą dėl to egzamino gali neišlaikyti ir mokantys vairuoti.

Išankstinė „Febi Auto Show“ dalyvių registracija – pranoko lūkesčius

Sulig pirmąja vasaros diena startavusi „Febi Auto Show“ dalyvių atranka pradžiugino tiek pačius organizatorius, tiek šio momento laukusius dalyvius. Per pirmąsias dalyvių atrankos dienos į organizatorių pašto dėžutę įkrito kelios dešimtys paraiškų.  Rugpjūčio 24-oji daugelio automobilistų kalendoriuose pažymėta kaip itin svarbi diena.

Chrisas Bangle: Iš JAV kilęs BMW automobilių dizaino revoliucionierius

Jungtinių Amerikos Valstijų pilietybę turintis žmogus, kurį, regis, galime laikyti įtakingiausiu pastarųjų dešimtmečių automobilių dizaineriu. Ne bet kas kitas, o būtent jis ėmėsi iniciatyvos laužyti nusistovėjusius standartus, bet kaip ir daugelis žinomų dizainerių, taip ir Chrisas prie automobilių pradėjo darbuotis ne pačioje romantiškiausioje vietoje.

Automobiliai, kuriems buvo skirti vėjų vardai

Tinkamas automobilio vardas gali turėti žymiai daugiau įtakos negu milžiniška reklaminė kampanija. „Ford Mustang“, „Lancia Stratos“ ar „Jensen Interceptor“ galėtų būti puikūs pavyzdžiai. Kiekvienas automobilių gamintojas nori, jog jų gretose esantys modeliai turėtų šaunius, gerai įsimenamus vardus, kurie galėtų puikiai perteikti tam tikro modelio charakterį. Dėl šios priežasties automobilių kūrėjai labai dažnai į pagalbą pasitelkia ne lakią fantaziją, o enciklopedijos vadovėlius.

Filmo „Didžiosios lenktynės. Audi prieš „Lancia“ apžvalga: kelionė į auksinį ralio laikotarpį

Po nuviliančios biografinės dramos „Ferrari“, automobilių entuziastai buvo kviečiami sugrįžti į kino teatrus dėl dar vienos įdomios automobilių pasaulio istorijos – nuožmios kovos tarp gamyklinių „Audi“ ir „Lancia“ komandų.

Superautomobiliai Sovietų Sąjungoje: misija įmanoma?

Geras automobilis ir Sovietų Sąjunga – dvi visiškos priešingybės, kurioms niekada nebuvo lemta atsisėsti prie bendro stalo, bet ar tuo reikėtų stebėtis? Nesvarbu ar tai būtų „Lada“, „Volga“ ar bet kuris kitas automobilis, kiekvienas iš jų buvo sukurtas turint labai ribotą biudžetą, o ne dėl to, jog automobilį kūrę inžinieriai neturėjo žinių ir kompetencijos sukonstruoti pasaulinio lygio ratuotį.

7 patys iškiliausi „Toyota“ sportiški automobiliai

Sportiškas automobilis – koks jis? Automobilių entuziastams patinkančių receptų yra begalės, tačiau žvelgiant į „Toyota“ atliktų žygdarbių istoriją susidaro įspūdis, jog inžinieriai iš Japonijos yra įsitikinę, jog kupė yra pats tinkamiausias pamatas sukurti sportišką automobilį.  „Toyota“ priklauso elitinių automobilių klubui. Savo statusą ir svarbą automobilių pramonėje gamintojas sugeba įrodyti kurdamas itin plačią modelių gamą, kuri vienu metu gali įtikti bet kam.

Klaidos, kurias vairuotojai daro naudodamiesi automobilyje esančiu oro kondicionieriumi

Automobiliuose įrengtas oro kondicionierius tampa tikru išsigelbėjimu karštą vasaros dieną. Vis dėlto, netinkamas šios sistemos naudojimas gali pakenkti ne tik jūsų automobiliui, bet ir jūsų sveikatai. Pernelyg didelė temperatūra automobilio salone kelia ne tik didelį diskomfortą. Anot ekspertų, automobilio salone esant 35 laipsnių temperatūrai, vairuotojo reakcija tampa iki 20 proc. lėtesnė, o tai gali būti lemiamas veiksnys dėl kurio kelionė iki namų gali baigtis eismo deklaracijos pildymu.

„Brooklands“ : Pirmoji lenktynių trasa pasaulyje

Lenktynių trasa – ypatinga vieta, kurioje gimsta, tobulėja ir užauga patys geriausi pasaulio vairuotojai. Lenktynių trasa yra ta vieta, kurioje galima pamiršti įvairiausius ribojimus, kelių eismo taisykles ir tiesiog mėgautis automobilio privalumais. Lenktynių trasa yra svarbi ne tik automobilių entuziastams.

Keturios vairuotojų klaidos daugiabučių kiemuose: dėl vienos gali net prarasti teisę vairuoti

Daugiabučių kiemai vairuotojams dažnai tampa tikru galvos skausmu. Vargai ieškant laisvos vietos prisiparkuoti, bet kaip ir bet kur pastatyti kitų gyventojų automobiliai. Padėtį apsunkina ir su avariniu signalu trumpam paliktos kurjerių transporto priemonės ar erdvės prasilenkti trūkumas. Visa tai ne tik kelia nemažai streso ir susierzinimo, bet ir eismo įvykių riziką.

BMW vairuotojai įsibėgėjusį vasaros sezoną atidarys Šiauliuose

Vasara yra pats aktyviausias atostogų metas, tačiau Šiaulių BMW klubo nariai šilčiausią metų sezoną mato kaip progą surengti kuo daugiau susitikimų su kitais automobilistais. Jau šį šeštadienį, birželio 15-ą dieną, Šiaulių BMW klubo nariai surengs vasaros sezono atidarymo renginį. Dalyvius kvies į autodromą Tradicinės, didelį automobilių kiekį talpinančios stovėjimo aikštelės visuomet būdavo nuolatine automobilistų susitikimo vieta.

Algis Kriščiūnas surengs parodą, skirtą ne tik meno, bet ir japoniškų automobilių gerbėjams

Žinomas dailininkas, fotografas ir muzikantas Algis Kriščiūnas įsitikinęs, kad menas turi būti lengvai pasiekiamas visiems ir neribojamas jokių rėmų. Ta proga birželio 14 dieną Klaipėdoje duris atvers nauja meno erdvė „Mazda Gallery by Algis Kriščiūnas“. Tai – jau trečioji naujos koncepcijos galerija automobilių salone, supažindinsianti meniškos sielos asmenybes su naujais A. Kriščiūno paveikslais, rašoma pranešime spaudai.

Lietuviai sukūrė naują startuolį: leis tapti išskirtinių automobilių bendrasavininkiu

Daugelio automobilių mėgėjų svajonės netrukus išsipildys. Veiklą pradedanti kolekcinių automobilių platforma „Commody“ leis kiekvienam norinčiam įsigyti dalį realaus kolekcinio automobilio ir tapti jo bendrasavininkiu. Tai – pirmoji tokia platforma Europoje. Vartotojams jau šiais metais ketinama pasiūlyti 5 kolekcinius automobilius, o kitąmet – dar 10, rašoma bendrovės išplatintame pranešime spaudai.

Atsidėkodami įjungiate avarinį signalą ar mirksite šviesomis? Įspėja – skiria baudą iki 90 eurų

Norėdami padėkoti ar įspėti kitus eismo dalyvius vairuotojai kelyje dažnai naudoja neoficialią kalbą – tokius signalus, kaip ilgųjų šviesų mirksėjimas ar avarinis signalas. Tokie veiksmai gali pasirodyti visai nekalti, tačiau netinkamas įspėjamųjų signalų naudojimas gali sukelti grėsmę eismo saugumui ir dėl to sulaukti policijos dėmesio ar net užtraukti baudą.

Automobiliai numeris vienas: Modeliai, kurie tapo kelrodėmis žvaigždėmis

Pirmasis automobilis pasirodė prieš daugiau kaip 130 metų. Šis išradimas kardinaliai pakeitė visos žmonijos gyvenimą, atvėrė kelius greitesnėms ir efektyvesnėms kelionėms. Šį kartą norime Jums pristatyti automobilius, kurie tapo tam tikrų technologijų pionieriais, automobiliais, kurie pirmieji naudojo tam tikrą inžinerinį sprendimą, technologiją, variklį ar net pavarų dėžę.

„Ikarus 280“: Autobusas, kuris vežiojo visą Rytų Europą

Automobilių ir kitų transporto priemonių industrija buvusioje Sovietų Sąjungoje prisimenama įvairiapusiškai. Dažnas prisimintų atsainią kokybės kontrolę, nuolatinį reikalingų medžiagų trūkumą ar komunistų valdžios niekingus bandymus kopijuoti vakarietišką techniką, tačiau ne visos Sovietų Sąjungoje sukurtos transporto priemonės buvo gėdingos.

„Ferrari Muletto M3“: Vienintelis „Ferrari Enzo“ prototipas

Dešimtasis dešimtmetis „Ferrari“ kompanijos darbuotojams turėjo priminti itin vaizdingus amerikietiškus kalnelius. Dešimtmečio pradžioje sudėtingoje krizėje buvęs gamintojas vos per mažiau nei dešimtmetį sugebėjo išaugti į gamintoją, dėl kurio automobilio įsigijimų pešasi šimtai automobilių kolekcionierių. Automobilių kolekcionieriai yra pagrindinė ir svarbiausia „Ferrari“ markės vadovų auditorija.

Dyzelinių ir benzininių automobilių uždraudimas: kandidatai į EP pasakė, ką mano

2035 metais įsigaliosiantis transporto priemonių, turinčių vidaus degimo variklį draudimas laikomas vienu prieštaringiausiu šios Europos Parlamento kadencijos sprendimu. Automobilių pramonėje šiuo metu dirba 13 mln. europiečių. Net 2,4 mln. europiečių tiesiogiai dalyvauja lengvųjų automobilių, furgonų, autobusų ir sunkvežimių gamyboje, todėl bet kokie reikšmingi pokyčiai šioje industrijoje sutinkami itin jautriai.

„Schlorwagen“: Aerodinamiškiausias automobilis pasaulyje, sukurtas 1939 metais

Patys įdomiausi, netradicinės išvaizdos ir sprendimų turėję automobiliai buvo pagaminti gerokai seniau negu galima pamanyti. Didžioji jų dalis buvo pagaminta arba sukurta pirmojo ir antrojo pasaulinio karo laikotarpiu. Nors pirmasis ir antrasis pasaulinis karas buvo ne pats tinkamiausias metas kurti lengvuosius automobilius, tačiau į ateitį žiūrintys inžinieriai atrodo žinojo, kad nuo karo pavargę žmonės norės ekonomiškų, efektyvių ir pigių transporto priemonių.

„Febi Auto Show“ organizatoriai pereina į kitą pasiruošimo etapą ir skelbia dalyvių registraciją

„Febi Auto Show“ automobilistų bendruomenėje jau ne pirmus metus asocijuojamas su didžiausia stilingų ir modifikuotų automobilių paroda Lietuvoje, o ir kasmet dideliais žingsniais į priekį einantis renginys nežada sustoti ir šiemet. Ištisus metus brandintų idėjų rezultatą kiekvienas galės įvertinti rugpjūčio 24-ąją, kuomet į Lietuvos pajūrį suvažiuos dešimtys skirtingų, įdomių modifikuotų automobilių, kurių galutinė stotelės bus Klaipėdos mieste esanti „Švyturio“ arena.

10 retų sedanų, kurie lengvai pasiekia 300 km/val. greitį

Vidutinės klasės sedanas. Šis apibrėžimas per pastarąjį dešimtmetį evoliucionavo kaip ir pirkėjų supratimas kas yra vidutinės klasės sedanas, tačiau vadovaujantis automobiline enciklopedija – tai automobiliai, kurių ilgis svyruoja tarp 4,8 ir 5 metrų. Galbūt tai yra tik malonus sutapimas, tačiau šiame segmente ištisus dešimtmečius dominuoja automobilių gamintojai iš Vokietijos, tačiau jų gretose retkarčiais galima išvysti ir egzotiškiau atrodančių alternatyvų.

Gedimino Žilinsko hobiu tapę automobiliai atgaivino aistrą fotografijai

Gediminą Žilinską puikiai pažįsta Lietuvos šou bendruomenė, jo nuotraukos puošia žurnalų viršelius, o, norint nusifotografuoti jo studijoje, tenka laukti eilėje. Tačiau po darbo fotografas dažniau renkasi ne prašmatnius vakarėlius, o susitikimus, pasivažinėjimus su benzingalvių bendruomene. Jo nerasite darbe per tokius renginius kaip „Press Rally“, savaitgaliais neretai jį sutiksite lenktynių trasoje.

Apie automobilių sportą svajojo nuo vaikystės, tačiau startuoti pastūmėjo tarnyba kariuomenėje

Automobilių sportas suvienija labai skirtingus žmones – tai liudija ne tik lietuvių susidomėjimas kiekvienų metų pradžioje vykstančiu Dakaro raliu, bet ir įsitraukimas į paskutinį pavasario savaitgalį rengiamą „Press rally“. Nors renginys pramintas žurnalistų raliu, organizatorių trasomis lekia toli gražu ne tik žurnalistai. Su kariuomene savo gyvenimą susiejęs Donatas papasakojo, kaip tarnyba tapo savotišku keliu, atvedusiu į automobilių sportą.

Pasvalyje surengė tradicija tapusį automobilistų susitikimą: renginyje – dešimtys išpuoselėtų BMW modelių

Pavasaris visuomet gali būti laikomas džiaugsminga naujo automobilistų sezono pradžia. Keletą mėnesių priverstinai garažuose uždaryti automobiliai pavasarį gali pagaliau išvažiuoti pramankštinti aplinkiniais keliais. Kartu, tai yra tinkama proga susitikti su kitais benzingalviais, turinčiais tokį patį pomėgį ir automobilius.  „Sezono atidarymas“ – užrašas, kuris pavasarį gali būti matomas vos ne kiekvieną pavasario savaitgalį.

Europos naujų automobilių rinkoje – biudžetinės klasės hečbeko lyderystė

Rumuniškas „Dacia Sandero“ hečbekas trečią kartą šiais metais tapo perkamiausiu automobiliu Europoje. Balandžio mėnesį, šio modelio pardavimų apimtys išaugo 37 proc. Remiantis preliminariais „Dataforce“ duomenimis, biudžetinius automobilius gaminančios „Dacia“ modelis (24 835 vnt.) užtikrintai lenkia antroje vietoje likusį „Volkswagen Golf“ (21 592 vnt.

Tinkami gėdos stulpui: 5 didžiausią nusivylimą sukėlę „Cadillac“

Už „Cadillac“ markės gerbūvį atsakingi „General Motors“ valdybos nariai labai norėtų, jog 120 metų gyvuojančios markės metraštis būtų sudarytas tik iš pergalingai atrodančių pasiekimų. Ir nors „Cadillac“ gali pasigirti daugiau negu vienu įspūdingu pasiekimu, tačiau Detroito perlu laikytas gamintojas turi žymiai daugiau dėl ko raudonuoti iš gėdos.  Pastaruosius dešimtmečius „Cadillac“ markės emblema retai priversdavo šios markės gerbėjus didžiuotis.

„Cadillac Fleetwood“: Eksperimentas tapo markės puošmena

Daugelis europiečių yra susidarę įspūdį, kad „Cadillac“ markės automobiliams tinkami tik į pensiją išėjusiems senjorams, kuriems nerūpi nei išvaizda, nei galia, svarbiausia automobilio savybė – komfortas. Iš dalies, didžioji dalis yra teisūs, nes nuo maždaug devinto dešimtmečio pabaigos, šio gamintojo automobiliai buvo niekas kitas, tik atmestinai sukurtos didžiulės sofos.

Užmiršta technologija: Pėsčiųjų gaudyklė

Automobilių gamintojai kiekvieną naują modelį išsiunčia į skausmingus saugumo bandymus. Iš pradžių saugumo bandymai atliekami gamintojo bandymų poligone, o vėliau keliauja į „Euro NCAP“ laboratoriją. Jeigu naujas modelis nori gauti maksimalų, penkių žvaigždučių įvertinimą, jis privalo užtikrinti maksimalų saugumą keleiviams viduje ir netgi tiems, kurie gali būti partrenkti.

„Volkswagen“ kabrioletai: 10 įsimintiniausių vokiškos markės modelių

Retas gamintojas yra skyręs tiek daug dėmesio automobiliams su nuleidžiamu stogu kaip „Volkswagen“. Vien ko verta dešimtmečius užsitęsusi „Volkswagen Golf“ kabrioleto saga, kuriam akomponavo ir keletas kitų, įdomių kompanionų.  Deja, spalvingą „Volkswagen“ kabrioletų istoriją šiandien tęsia tik vienas modelis, kuris, ko gero, po kelerių metų ilgam nutrauks ilgametes tradicijas vien dėl to, jog retas vairuotojas šiandien nori vairuoti „Volkswagen“ kabrioletą.

Japoniškų automobilių gerbėjai Vilniuje rinkosi į tradicija tapusį renginį – „Japmeet“

Pirmasis šiemet japoniškų automobilių gerbėjų susitikimas „JapMeet“, surengtas Vilniuje, Dvarčionyse, patraukė dešimtis išskirtinių modelių savininkų ir svečių. Buvusioje Dvarčionių keramikos gamyklos teritorijoje vykusiame sezono atidarymui skirtame susitikime buvo galima apžiūrėti ir naujausią, itin retą mūsų keliuose, šių metų „Honda Civic Type-R“ ir prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje legaliai registruotą 1984 metų „Toyota Corona“ su vairu dešinėje.

„Mercedes-Benz 450 SEL“: Aukščiausios klasės europietiškas sedanas

Šiandien vargu ar kas nors ryžtųsi kvestionuoti „Mercedes-Benz“ S klasės statuso autentiškumu. Ištaiginga, technologiškai pažangi ir daugelyje sričių įspūdinga S klasė yra tiesiog prabangių sedanų sinonimas, kurio autoritetą nuolatos stengiasi sumenkinti konkurentai.

Vitoldas Milius surengė dar vienas automobilio ir traukinio lenktynes: išbandė Vilnius – Krokuva maršrutą

Keliautojas ir „Auto Bild Lietuva“ žurnalo redaktorius Vitoldas Milius patikrino kuris būdas pasiekti už 800 kilometrų nuo Lietuvos sostinės esančią Krokuvą yra greitesnis – važiuojant traukiniu ar elektromobiliu.

„Garage Motor Show“ automobilių parodos organizatorius Matas: „Pomėgis atsirado suremontavus tėčio „Moskvičių“

Kai kurie pasakytų, kad alytiškis Matas Sakalauskas gyvena du gyvenimus – darbo dienomis IT specialistu dirbantis vyras vairuoja šiuolaikišką visureigį „Dodge Durango“ , o savaitgaliais tampa „Garage Motor Show“ organizatoriumi ir išskirtinio „Oldsmobile“ savininku. Daugiau tvarko nei važiuoja „Nuo mažų dienų domėjausi technika, o ypač – automobiliais. Laikui bėgant pomėgis stiprėjo vis labiau ir labiau.

Ką Rygos automobilių muziejuje veikia per pusę perpjautas apynaujis „Nissan Leaf“?

Didžiausias Baltijos šalyse Rygos automobilių muziejus pasipildė nauju neįprastu eksponatu – per pusę perpjautu antrosios kartos „Nissan Leaf“ elektromobiliu. Ką apynaujis, 2018 metais pagamintas automobilis veikia milžiniškoje senovinių, klasikinių ir istorinę reikšmę turinčių transporto priemonių ekspozicijoje? Perpjautas per pusę, bet važiuoja Rygos automobilių muziejus – didžiausias ir vienas moderniausių technikos muziejų Baltijos šalyse.

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys. Apie tai, kaip elgtis susidūrus su gyvūnu ir kokiais kontaktais kreiptis nepavykus išvengti nelaimės, pasakoja ekspertai.

Studentas iš Ekvadoro Lietuvoje subūrė lenktynių komandą

Europoje vykstantis Tarptautinių automobilių federacijos inžinierių organizuojamas renginys „Formula Student East“ kasmet sulaukia daugiau kaip tūkstančio studentų dėmesio iš viso pasaulio. Įkvėptas šio konkurso ekvadorietis Martin Gomez Kauno technologijos universitete (KTU) kartu su draugais įkūrė naują organizaciją – lenktynių komandą „Formula Student Lithuania“, galinčią dalyvauti tokio lygio konkursuose.

Jei naujas – tik krosoveris. Kodėl lietuviai juos perka?

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, 2023-iaisiais Lietuvoje perkamiausių naujų automobilių dešimtuke buvo net aštuoni krosoveriai. Regis, kiti kėbulo tipai lietuvių nebedomina.

Automobiliai, kuriems kuo puikiausiai tinka „Sleeperio“ etiketė

„Sleeperis“? Kas tai? Tai yra automobilis, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip nekaltos avelės, tačiau po apgaulinga išvaizda slepiasi tikrų tikriausias vilkas, kuris su mielu noru pažemintų triukšmingą ir pajėgų analogą. Įsivaizduokite situaciją : jūs vairuojate naujutėlį „Porsche Cayman“, jūs išvažiuojate į miestą pasivažinėti ir po keletos kilometrų sustojate prie šviesoforo.
Į viršų