„Lada Samara Т3“ : „Porsche“ varikliu aprūpintas bolidas, bandęs užkariauti Dakarą

Rusijos gamintojų technika Dakaro ralyje dažniausiai siejama su milžiniškais, beprotišku greičiu skriejančiais „Kamaz“ sunkvežimiais. Jungtinės „Kamaz“ komandos pilotų pajėgos ne tik padėjo užsitikrinti dominuojančią poziciją sunkvežimių lygoje, bet ir visam pasauliui įrodė, kad Rusijoje sukonstruotos mašinos nėra skirtos vien tik cirko artistams.

Italijos simboliu tapęs „Fiat 500“ tapo elektromobliu

Bendrovė „Real Italian Cars“ pristatė elektrifikuotą klasikinio „Fiat 500“ versiją, kuri vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 250 kilometrų. Klasikinių automobilių pritaikymas naujoms technologijoms dažnai tampa karštų diskusijų priežastimi. Visgi, kuomet legendiniai modeliai netenka charizmatiškų benzininių ar dyzelinių variklių, o juos pakeičia tylūs elektros varikliai, natūralu, kad toks elgesys iššauks vienokią ar kitokią emociją.

Nuversto Sirijos prezidento Bašaro al-Asado rezidencijoje – dešimtys prabangių automobilių

Nuverstas Sirijos prezidentas Bašaras al Asadas, kaip ir daugelis diktatorių mėgavosi prabanga, kol dauguma jo valdomos šalies gyventojų bandė sudurti galą su galu. Tai liudija sukilėlių atrasta prabangių automobilių kolekcija. Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad B. al-Asadas, kaip ir daugelis kitų tironų, neatsisakė prabangaus gyvenimo būdo.

Kolekcinė vertybė, bekelei gimęs kareivis ir išskirtinis itališkas stilius – kokius pokyčius planuoja įgyvendinti projekto „Savi Ratai“ dalyviai?

Kiekvienas automobilis turi savo unikalią istoriją, charakterį ir tikslą. Ne išimtis ir tie, kuriuos savo drąsiems eksperimentams pasirinko TV3 televizijos projekto „Savi Ratai“ dalyviai – dainininkė Rūta Mur, lenktynininkas Norbe ir visuomenininkas Andrius Tapinas. Tačiau jų pasirinkimai nėra atsitiktiniai. Šie trys automobiliai, turintys savitą istoriją ir išskirtinį charakterį, taps transformacijos į tvarų, tylų elektromobilį dalimi.

„Isdera Commendatore 112i“ : Užmirštas automobilių inžinerijos šedevras

„Isdera Commendatore 112i“ – vienas įdomiausių 1990-ųjų superautomobilių. Sukurtas ir pagamintas Vokietijos nišinės automobilių gamintojos „Isdera“, jis net ir dabar galėtų būti tinkamu įkvėpimo šaltiniu naujausių superautomobilių kūrėjams. Vizionierių kūrinys „Isdera“ (sutrumpinimas nuo „Ingenieurbüro für Styling, Design und Racing“) buvo įkurta 1982 m. Eberhardo Schulzo, kuris specializavosi aukštos klasės ribotos gamybos sportinių automobilių kūrime.

Klaipėdietis sunkvežimius moka ne tik vairuoti, bet ir konstruoti iš LEGO kaladėlių: nustebino savo kūriniais

Vilniaus „Volvo Trucks“ centre lankytojų akį traukia iš LEGO kaladėlių sukonstruotas „Volvo FH Aero“ vilkikas. Tai važiuojantis modelis, valdomas nuotoliniu būdu, prie kurio net galima prijungti puspriekabę. Vis dėlto tokio rinkinio parduotuvėje neįsigysite – šį unikalų kūrinį sukūrė klaipėdietis Egidijus, specializuojantis detalių sunkiojo transporto modelių kūrime iš LEGO kaladėlių. Žaidimai tapo rimtu hobiu Trys mėnesiai.

Darbą metęs ir namus pardavęs Audrius tapo profesionaliu keliautoju: „Žmonės klausia, nuo ko tu bėgi?“

Nors ir ne visada esame patenkinti savo esama padėtimi, imtis pokyčių drįstame ne visi. O štai Audrius Sutkus išdrįso. Būdamas 44 metų, jis ne tik kardinaliai pakeitė savo gyvenimą, bet ir pardavė namus! Dabar jo gyvenimas – tarsi viena didelė kelionė. Tiesa, jis neslepia – kuo daugiu keliauji, tuo labiau ilgiesi Lietuvos. Todėl juoda duona, lašiniai ir rauginti kopūstai – kiekvienos jo kelionės palydovai.

Kaimyninėse šalyse brangsta elektroninės kelių vinjetės: ką reikia žinoti?

Elektroninės kelių vinjetės yra įprastas būdas rinkti lėšas kelių infrastruktūrai daugelyje Europos šalių. Tačiau nuo 2025 m. kai kuriose kaimyninėse valstybėse šie mokesčiai padidės. Patyrę keliautojai po Europą žino, kad daugelyje šalių naudojimasis gerai išvystytu greitkelių tinklu yra mokamas. Mokesčių dydžiai ir numatyta tvarka skiriasi priklausomai nuo šalies: vienur jie yra simboliniai, kitur – reikšmingi.

Dainius Jakas. Elektromobilis žiemą: kaip taupyti energiją?

Įsigijimo kaina. Be įkrovimo nuvažiuojamas atstumas. Kur įsikrauti bateriją? Remdamasis savo ilgamete patirtimi, manau, kad dauguma elektromobiliais pradedančių domėtis vairuotojų iš pradžių įveikia šias tris žinių pakopas. O kai jau jos užpildytos visa reikalinga informacija, tuomet ateina metas rimčiau pasmalsauti apie elektrinių automobilių vidurius ir jų ypatybes. Susidėlioja tokia savotiška elektromobilių Maslow piramidė. Tad kita svarbi pakopa – elektrinių automobilių santykiai su žiema.

Automobilių fotografas Dominykas Liberis darbingus metus apibendrino išleidęs unikalų kalendorių

Gruodis – puikus metas apžvelgti nuveiktus darbus, prisiminti įsimintiniausias akimirkas ir pasisemti įkvėpimo ateinantiems metams. Nors būdų tai padaryti netrūksta, automobilių ir technikos fotografas Dominykas Liberis siūlo pažvelgti į viską kitu kampu. Kalendorius dažniausiai suvokiamas kaip paprasta ir praktiška priemonė, tačiau Dominyko idėja siekia peržengti įprastus rėmus, suteikiant jam daugiau gyvybės ir išskirtinumo. Tačiau apie tai – šiek tiek vėliau.

„AC Schnitzer“ patobulintas BMW kaip reikiant paįvairintų Lietuvos policijos automobilių parką

Pareigūnų trūkumas išlieka viena opiausių problemų, kurią bandoma spręsti didesniais atlyginimais. Tačiau, jei pažvelgtume iš kitos perspektyvos, automobilių parkas galėtų tapti dar viena motyvacija rinktis šią profesiją. Vairuoti naują „Škoda“ nėra blogai, įsivaizduokite galimybę patruliuoti gatvėse ar vytis pažeidėjus su „AC Schnitzer“ meistrų patobulintu „BMW M2“? Akivaizdu, kad tai tikrai pridėtų papildomos motyvacijos.

Pamatykite: Brunėjaus sultono automobilių kolekcija užgniaužia kvapą

Brunėjaus sultonas Hasanalas Bolkiahas kartu su broliu valdo didžiausią pasaulyje automobilių kolekciją, kuri taip pat yra viena paslaptingiausių. Tikslaus automobilių skaičiaus nežino niekas, tačiau įvairūs šaltiniai teigia, kad kolekcijos vertė jau seniai viršijo 5 milijardus eurų, o jos dydis svyruoja nuo 2500 iki 7000 automobilių. Didžiulis „Rolls-Royce gerbėjas Ši kolekcija tapo automobilių istorijos fenomenu.

Pamačius, ką kaunietis padarė su savo automobiliu, neteko žado: į jį atsisuka visi

Prasidėjus Kalėdų laukimo laikotarpiui skaitytojas Kauno gatvėse užfiksavo šventine nuotaika spinduliuojantį automobilį. Iš tolo ryškiai šviečiantis automobilis papuoštas daugybe šventinių lempučių. Žavėjosi automobiliu „Kaune pastebėtas šypsenas ir šventinę nuotaiką keliantis automobilis!“, – teigė portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja. Kaunietė pažymėjo, jog neįprastą automobilį užfiksavo vakar vykusio Zapyškio miestelio eglės įžiebimo metu.

„Chuliganas“, išskirtinio charakterio lepi dama ar automobilis su istorija – ką vairuoti renkasi garsenybės?

Laikais, kai visko apstu, tai, kas nauja, dažnai nebesuteikia tiek džiaugsmo, kiek istoriją turintys autentiški daiktai. Todėl vis dažniau juos bandome prikelti naujam gyvenimui.

Japoniją aplankęs Benas: „Tai buvo mano svajonių kelionė“

Straipsnio autorius – „Automanas“ rubrikos skaitytojas Benas. Visuomet svajojau nukeliauti į Japoniją. Mane žavėjo japonų virtuvė, inovacijos, kultūra ir... dar viena kultūra – automobilių kultūra. Kalbu apie garsųjį jų automobilių pasaulį. Tikriausiai daugelis automobilių entuziastų, kaip ir aš, augdami žiūrėdavo tokius filmus ir serialus kaip „Greiti ir įsiutę“, „Initial D“ ar panašius.

Kodėl Dakaro ralis nebevyksta Afrikoje? Priežasčių – daugiau nei viena

Dakaro ralis – varžybos, kurios kadaise buvo neatsiejamos nuo negailestingų Afrikos dykumų ir laukinės gamtos grožio. Tačiau šiandien šios lenktynės vyksta nutolusios tūkstančius kilometrų nuo savo istorinės gimtinės. Kad ir kaip ironiškai tai skambėtų, šiandien organizuojamas Dakaro ralis nebėra tiesiogiai susijęs nei su Dakaru, nei su Afrika. Kodėl šios legendinės lenktynės paliko savo šaknis? Norint tai suprasti, reikia grįžti į pačią Dakaro ralio pradžią.

Pamačius, ką Kaune padarė neištikimo partnerio automobiliui, neteko žado: parodė visiems

Ketvirtadienį apie 15:00 val. KTU Studentų miestelyje buvo pastebėtas juodais dažais aprašinėtas automobilis. Ant automobilio palikti užrašai – iškalbingi. Paliko užrašus ant automobilio Apie tai pirmoji pranešė portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja. „KTU Studentų miestelis šįryt. Kažkas prisidirbo, mašina taip iš abiejų pusių“, – situaciją komentavo kaunietė. Skaitytojos atsiųstoje nuotraukoje matomas turkio spalvos automobilis, apipavidalintas juodais dažais.

Kur ir kada galima išmokti „driftinti? Tinkamiausios vietos Lietuvoje

Kiekvienais metais „drifto“ varžybos pritraukia vis daugiau žiūrovų, kuriuos organizatoriai skaičiuoja tūkstančiais. Vis tik pastebima, kad pilnėja ne tik tribūnos, o ir šios automobilių sporto disciplinos naujokų sąrašas. Padangas svilinančių vairuotojų efektingi pasirodymai bei susirinkusių gerbėjų šūksniai ir ovacijos neretą įkvepia pačiam išbandyti savo jėgas šonaslydyje.

„Lietuvos metų automobilis“ komisijos narys Renaldas Gabartas: „Kai kurių automobilių techniniai sprendimai – stebindavo“

„Lietuvos metų automobilis“ konkursas jau 28 metus iš eilės renka geriausius automobilius. Kiekvienais metais iš automobilių srities ekspertų sudaryta komisija turi iš gausybės pateiktų modelių išrinkti tik kelis išskirtinius, kurie atitinka aukščiausius techninius ir praktinius reikalavimus. Nors komisijos sudėtis kiekvienais metais šiek tiek keičiasi, tačiau Renaldo Gabarto įžvalgos ir profesionalumas padėjo išrinkti visus „Lietuvos metų automobilis“ konkurso nugalėtojus.

Dainius Jakas. Elektromobilių trūkumai? Pakalbėkime skaičių kalba

Socialiniuose tinkluose ir naujienų portalų komentarų skiltyse netrūksta nuolatinio pasišpilkavimo apie tai, kokie gi elektra varomų automobilių trūkumai neleidžia į juos persėsti masiškai. Kita pusė turi savų argumentų, kodėl niekada nenorėtų sugrįžti atgal – prie dyzeliu ar benzinu varomų modelių. Kaip ilgametis elektromobilių advokatas, turėčiau tiesiog be diskusijų stoti į pastarųjų pusę, tačiau padarykime geriau. Panagrinėkime ginčų temas argumentų kalba.

Holivudo ikonai priklausęs „Porsche 917“ keliauja į aukcioną: tikisi parduoti už milijonus

Automobilių sporto legenda, „Porsche“ istorijos simbolis, Holivudo ikona – tai tik keli epitetai, kuriais galima apibūdinti „Porsche 917K“. Netrukus šis legendinis automobilis ieškos naujų namų. „Hero Car“ – terminas, pamėgtas Holivudo režisierių. Šis trumpas, bet tikslus apibūdinimas skirtas automobiliams, kurie ekrane, kartu su aktoriumi, atlieka pagrindinį vaidmenį.

Autopilotas. Kodėl naudotų automobilių rinkoje reikėtų pasirinkti hibridinį „Toyota Auris“?

Anksčiau dauguma pirkėjų rinkdavosi dyzelinį variantą, tačiau šiandien verta pagalvoti ir apie hibridinę alternatyvą. TV6 laidos „Autopilotas“ apžvalgininkai nusprendė patikrinti, ką siūlo naudotas hibridinis „Toyota Auris“ – ar jis gali būti ekonomiškas ir praktiškas pasirinkimas? „Toyota“ laikoma hibridinių automobilių pradininke.

TV3 televizijos ekranuose – Rūtos Mur, Norbės ir A. Tapino iššūkis prikelti legendinius automobilius

Seni automobiliai vis dažniau išstumiami iš didmiesčių gatvių. Vieniems tokiais važinėti „ne lygis“, o kiti skuba jais kuo greičiau atsikratyti dėl griežtėjančių reikalavimų. Tačiau ką daryti, jei garaže stovi ne vieną dešimtmetį skaičiuojantis, bet mylimas automobilis, kuriuo vis dar norisi važiuoti? Į šiuos klausimus atsakys naujas TV3 projektas „Savi ratai“ ir trys žinomi jo dalyviai: atlikėja Rūta Mur, drifto lenktynininkas Norbertas Daunoravičius-Norbė bei visuomenininkas Andrius Tapinas.

Gazas Dugnas. Išbandė jaunystės svajonę – prieštaringai įvertintą 6 serijos BMW

Kiekvieną šeštadienį TV6 eteryje transliuojamoje automobilių laidoje „Gazas Dugnas“ vedėjai nuolat išbando įdomius, retus ir išskirtinius automobilius. Šįkart jų rankose atsidūrė gal ir ne pats naujausias, tačiau vis dar įdomus 6 serijos BMW. „Už mūsų nugaros stovi BMW 6 serijos modelis,“ – ištarė „Gazas Dugnas“ laidos vedėjas. „Dabar mano vaikai žiūri į 8 serijos BMW taip, kaip aš kadaise žiūrėjau į šį šeštą BMW.

Laura Doraitė-Gudavičienė: kaip lietuvius susodinti į elektromobilius?

Pastaraisiais metais elektromobilių populiarumas Lietuvoje auga sparčiausiai šalies istorijoje. Nors tobulėjantys technologiniai sprendimai ir valstybės iniciatyvos gyventojus skatina rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones, vis dar susiduriame su iššūkiais, stabdančiais greitesnį perėjimą prie elektromobilių. Kiekvienas vairuotojas elektromobilio privalumus supranta skirtingai.

„E30fan“ bendruomenės nariai išsileido į rudeninę išvyką: aplankė muziejų, išbandė vingiuotus kelius

Kasmet keletą kartų susiburiantys „E30fan“ bendruomenės nariai niekada nepraleidžia progos išsiruošti į kelionę. Visgi, kas gali būti geriau už vaizdingą maršrutą, gerą kompaniją ir automobilį, kuris, nepaisant savo amžiaus, leidžia mėgautis vairavimo malonumu? Kaip visada, tai nebuvo įprasta išvyka. Kelionę organizavę „E30fan“ nariai stengėsi apgalvoti kiekvieną detalę, siekdami sukurti nepamirštamus įspūdžius ir tuo pačiu išlaikyti bendruomeniškumo dvasią.

„Audi Type C“: Pirmasis „Audi“ ralio automobilis

Žiūrovų apsuptyje skriejančios, sunkiai suvaldomos ralio mašinos – tai vienas iš nedaugelio apibūdinimų, galinčių tinkamai apibrėžti devintame dešimtyje vykusias Pasaulio ralio čempionato varžybas, kurių epicentre buvo ne bet kas, o „Audi Quattro“. Nors jis padėjo gamintojui pelnyti visuotinę šlovę, tačiau pirmasis „Audi“ ralio automobilis pasirodė gerokai anksčiau.

„Brabus“ nuobodų kupė pavertė įspūdingu universalu

„Brabus“ niekada neatsuka nugaros nei vienam „Mercedes-Benz“ modeliui. Nesvarbu ar tai būtų 50 metų istorinė vertybė ar ką tik nuo konvejerio nuriedėjęs prabangus limuzinas. Vis dėlto, šis atvejis – ypatingas. „Mercedes-Benz“ standartinį SL pavertė išskirtiniu universalu.

Keliuose retai matomas viduriniosios klasės atspindys nukels į 2001-uosius

„Volkswagen“ visuomet buvo laikomas dominuojančia Europos automobilių industrijos jėga, tačiau dešimtame dešimtmetyje, kol „Volkswagen“ stengėsi išspręsti savo rūpesčius, šio gamintojo vietą užėmė ne bet kas, o „Opel“.  Tuomet dar „General Motors“ koncernui priklausęs gamintojas pardavimų statistikoje ne vieną kartą pranoko „Volkswagen“ analogus iki tol, kol ryžtingasis Ferdinandas Piëchas nepasiryžo imtis radikalių pokyčių, leidusių „Volkswagen“ susigrąžinti prarastą šlovę.

Šeimyninis krosoveris – greitesnis už sportinius automobilius. Kaip tai gali būti?

Net ir paties pilkiausio šeimyninio universalo vairuotojas. Net ir miesto mažylio savininkas, kuris į kalniuką greičiau užsikabarotų pasispyręs koja. Jau nekalbant apie sportinių arba bent sportiškų modelių su šimtais arklių po variklių dangčiais vadeliotojus. Visi jie kartais spusteli gazas–dugnas režimu. Tiek dėl kvailystės, tiek dėl to reikalaujančių eismo situacijų. Meskite į mane akmenį, mieli vairuotojai, jei jūs be šios nuodėmės.

Masiškai plinta Lietuvos šonaslydininko vaizdo įrašas: sunku sulaikyti ašaras

Šonaslydininkas, verslininkas Gediminas Ivanauskas geriau žinomas kaip Ivanulė su sekėjais pasidalijo istorija, kuri per plauką nesibaigė nelaime. Žinomas vyras kuriam laikui išsiskyrė su savo mylimu šuneliu Dešriuku. Socialiniame tinkle „Facebook“ jis pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame netrūko emocijų. Įrašu sutiko pasidalyti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais. „Streso buvo vakar... Dešriuką palikau.

Rudens iššūkiai automobiliui: ekspertas paaiškino kaip apsaugoti automobilį

Kiekvienas vairuotojas žino, kad ruduo Lietuvoje – tai vienas sudėtingiausių metų laikų, kalbant apie automobilio priežiūrą. Drėgnos ir purvinos kelio dangos, gausūs lietūs ir kartais net pirmosios šalnos gali padaryti nemažą žalą automobilio kėbului, todėl „Autopilotas“ laidos žurnalistai, kartu su automobilių švaros specialistais aptars paprastą, bet efektyvią priemonę – kėbulo vaškavimą.

„Ferrari F50 GT“: Lenktynių trasose nepasirodęs šedevras

„Ferrari“ vardas automobilių sporto pasaulyje dažnai asocijuojasi su įspūdingais laimėjimais ir nepamirštomis inovacijomis. Tačiau netgi ši įspūdinga kompanija patiria nesėkmių, siekdama realizuoti ambicingiausius savo projektus. Vienas iš tokių neįgyvendintų projektų – „Ferrari F50 GT“. Sukurtas tam, kad taptų dominuojančia jėga GT lenktynėse, šis modelis ne tik nepasiekė numatytų tikslų, bet ir apskritai neišvydo lenktynių trasos.

Atidarė prabangių automobilių stovėjimo aikštelę: dienos kaina gali siekti 280 eurų

Prabangių automobilių savininkai Jungtinėje Karalystėje galės nesijaudinti dėl galimų automobilių pažeidimų viešose stovėjimo aikštelėse. Netoli Getviko oro uosto atsidarė nauja, specialiai jiems pritaikyta stovėjimo aikštelė. Stovėti viešose vietose su brangiais ir išskirtiniais automobiliais gali kelti nerimą.

Sukurtas iš sovietinių tankų dalių: amerikietis sukūrė legendinio personažo automobilį

Nors 1986-ųjų „Plymouth Junkerolla“ egzistuoja tik geltonųjų veikėjų pasaulyje, amerikietis Timas Updyke nusprendė šį automobilį atkurti realybėje. Tie, kurie puikiai pažįsta kultinį animacinį serialą Simpsonai, žino, kad Homeris vairuoja „Plymouth Junkerolla“, tariamai pagamintą 1986-aisiais Kroatijoje (tuometinėje Jugoslavijoje) iš sovietinių tankų dalių.

„Bugatti EB110 LM“: Šlovinga praeitis nepadėjo pasiekti užsibrėžtų tikslų

„Bugatti“ vardas visuomet buvo asocijuojamas su pažangiausiais, galingiausiais ir greičiausiais pasaulio automobiliais ir 1990-aisiais vykęs bendrovės atgimimas tai tik patvirtino. 1991 metais „Bugatti“ žengė į naują amžių, pristatydama „EB110“ – modelį, kuris tapo ne tik technikos pažangos simboliu, bet ir naujos „Bugatti“ eros pradžia. „Bugatti“ savininkas, ekscentriškas verslininkas Romano Artioli, siekė daugiau nei tik gaminti prabangius automobilius.

Vaikams skirtos laidos personažas „Cookie Monster“ buvo užfiksuotas Vokietijoje viršijantis greitį

Tai gali būti vienas keisčiausių, bet ir tuo pačiu labiausiai nuotaiką pakeliančių įvykių. JAV itin populiarios, vaikams skirtos „Sesame Street“ laidos personažas buvo užfiksuotas viršijantis greitį.  „Cookie Monster“ vardu pavadintas personažas „Sesame Street“ laidoje buvo geriausiai žinomas dėl savo žvėriško apetito sausainiams ir nuolat kartojamų frazių – „Me want cookie!“.  Dabar, šis sausainius mėgstantis monstras Vokietijoje buvo užfiksuotas viršijantis greitį.

CD grotuvų era automobiliuose oficialiai baigėsi

2024 m. žymi svarbų momentą automobilių pramonėje. „Subaru“ oficialiai pranešė, jog nuo šiol japoniškos markės automobiliuose nebeliks CD grotuvo. Su šiuo veiksmu „Subaru“ oficialiai pažymėjo CD grotuvų mirtį naujuose automobiliuose.  CD grotuvų atsisakymas atspindi platesnes tendencijas automobilių technologijose. Dar prieš gerą dešimtmetį daugelis vairuotojų CD grotuvą vertino kaip esminę automobilio dalį.

„Assetto Corsa EVO“ iš naujo apibrėš lenktynių simuliatorių realizmą

„Assetto Corsa“ yra vienas geriausiai vertinamų lenktynių simuliatorių, gebančių pasiūlyti išskirtinius pojūčius vairuojant pačius pajėgiausius pasaulio automobilius, pačiose geriausiose pasaulio trasose. Dabar atėjo metas atversti naują lapą žaidimo istorijoje.  Skirtingai nei daugelis kitų, lenktynių žanro kompiuterinių žaidimų, „Assetto Corsa“ negali pasigirti išskirtine grafika ar dažnais turinio atnaujinimais.

Automanų gatvė: Lietuvos keliuose užfiksuotas Džeimso Bondo automobilis!

Lietuvos keliuose pasirodė tikra automobilių entuziastų svajonė – automobilis, garsėjantis ne tik savo greičiu, bet ir elegancija. Šis ikoniškas modelis, pirmą kartą pasirodęs 1965 metais, iškart tapo prabangos ir galios simboliu. „Aston Martin DB6“ neatsiejamas nuo legendinio britų agento įvaizdžio, nors šis modelis nebuvo oficialiu Džeimso Bondo automobiliu – juo buvo prieš tai gamintas „DB5“ modelis. „Aston Martin DB6“ buvo gaminamas nuo 1965 iki 1971 metų.

Pirmasis pasaulio greitkelis švenčia 100 metų jubiliejų

Didmiesčius, šalis ir žemynus jungiantys greitkeliai šiandien yra įprasta mūsų gyvenimo dalis, tačiau prieš 100 metų kelionės automobiliais ar kitomis transporto priemonėmis buvo gerokai sudėtingesnės ir ilgesnės.  Žvyrkeliai, pravažinėti vieškeliai ar tiesiog eiliniai miško takeliai prieš šimtmetį buvo įprasti ruožai, kuriais nuolatos zujo įvairios transporto priemonės, tačiau pažangesnės infrastruktūros istorija prasidėjo dar 1908 metais.

„Renault“ Rytų Europos padalinio vadovas: „Reikia pasiūlyti sąžiningą kainą, o ne nuolaidas“

Pastaruosius metus automobilių gamintojai Europoje turi imtis iki šiol nematytų pokyčių, kurie leistų iš pagrindų modernizuoti vykdomos veiklos principus. Šiuos pokyčius skatina ne tik vis augantis Europos Sąjungos spaudimas, bet ir nuožmi konkurencija visuose įmanomuose automobilių segmentuose.

Nuo 50 iki 11 tūkst. eurų: kurioje šalyje turėti nuosavą automobilį brangiausia?

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, kurioje lengviesiems automobiliams nėra taikomi metiniai nuosavybės ar taršos mokesčiai, tačiau ar ilgam? Kol Lietuvoje apie tokį mokestį bijoma netgi pagalvoti, daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių tokie mokesčiai egzistuoja ne vieną dešimtmetį.

Kaune surengė parodą, kurioje eksponavo 150 išskirtinių automobilių

Saulėtą šeštadienio popietę į Kaune esantį „Krown“ aptarnavimo ir priežiūros centrą atvyko specializuotų dirbtuvių atstovai, aktyviausi šalies automobilių klubai ir entuziastai, kurie savo garažuose ištisus metus puoselėja išskirtinės technikos vienetus. Rugsėjo mėnuo automobilių mėgėjams dažnai asocijuojasi su sparčiai artėjančia šiltojo sezono pabaiga.

Kaip automobilių gamintojai žengia į mados pasaulį?

Automobiliai, kaip ir, pavyzdžiui, drabužiai, turi pakankamai aiškiai suprantamą bei apibrėžiamą paskirtį. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju kai kurie vartotojai nori išskirtinio dizaino ir išraiškos. Nors dažniausiai estetinė ekspresija neduoda praktinės naudos, galimybė išsiskirti madingais drabužiais ar kitais atributais suteikia daugiau pasitikėjimo bei moralinio pasitenkinimo.

Lietuvoje – automobiliai, kurie priklausė Austrijos princui ir Hugh Hefneriui

Šimtą ir daugiau metų skaičiuojantys automobiliai, kuriais važinėjo karališkų šeimų nariai, Holivudo įžymybės ar net pats „Playboy“ įkūrėjas Hugh Hefneris. Reti modeliai atskleidžiantys automobilių istoriją ir slepiantys paslaptingus pasakojimus. Pakaunėje privatų muziejų įkūręs jų kolekcininkas ne tik ieško vertingų senovinių automobilių, bet ir juos remontuoja, o užsakymai plaukia iš viso pasaulio. Apie tai daugiau – TV3 žinių reportaže.

Ką reikia žinoti keliaujant su elektromobiliu po Lietuvą ir Europą?

Dar prieš gerą dešimtmetį keliuose sutinkami „Nissan Leaf“ elektromobiliai buvo it pajuokos objektas. Mažytė baterija, mažytis nuvažiuojamas atstumas tiesiog vertė kvestionuoti tokio automobilio įsigijimą, tačiau šiandien – plati elektromobilių pasiūla leidžia pasirinkti iš skirtingo dydžio ir kalibro elektromobilių, su kuriais nebėra baisu keliauti ne tik po Lietuvą, bet ir Europą.

Kas kaltas dėl avarijų automobilių aikštelėse: nemokėjimas vairuoti ar aplaidumas?

Vairavimo egzaminas ne vieną mokinį verčia paprakaituoti. Ypač nelaukiamos užduotys – stovėjimo aikštelėje, kai transporto priemonę tenka pastatyti įvairiomis pozicijomis. Panašu, kad šių pamokų praktikuojantis egzaminui atsisakyti toli gražu negalima. KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto atlikta apklausa parodė, kad beveik kas trečias lietuvis yra patyręs avariją automobilių aikštelėje. Iš jų net 33 proc. incidentą aikštelėje patyrė du ar tris kartus, o 1 proc.

Didžiausi trikdžiai kelyje rudenį: ekspertas pasidalino patarimais

Kiekvienas ruduo vairuotojams atneša naujų iššūkių. Eismas miestuose suintensyvėja, pradeda anksčiau temti, tad suprastėja matomumas, dėl lietaus ir šalnų kelio danga tampa daug slidesnė, o kur dar suaktyvėjusi gyvūnų migracija – visa tai lemia padažnėjusias avarijas.

Klaipėdoje įvyksiančiame „Dangės ralyje“ bus eksponuojami išskirtiniai automobiliai

Pasaulinė jūros diena antrus metus iš eilės Lietuvoje turės ypatingą reikšmę. Po sėkmingo starto praėjusiais metais, Klaipėdoje vėl bus surengtos drakono valčių varžybos, kuriose tarpusavyje varžysis dešimtys komandų iš visos Lietuvos. Vis dėlto, tai nebus vienintelė „Dangės ralis“ festivalio pramoga.  Rugsėjo 14-osios popietę vyksiančio festivalio programą papildys itin automaniška veikla – specialiai šiam renginiui atrinktų automobilių paroda.
Į viršų