Blinkevičiūtė apie MMA didinimą: negalima sakyti žodžių „oriai gyventi“, nes oriai gyventi iš minimalios algos žmogus negali

496
Profsąjungos prašo minimalią algą didinti iki 871 euro, tačiau darbdaviai sako, kad ją reikėtų didinti ne daugiau 800-tų eurų. Vyriausybė siūlo kompromisą – algą pakleti iki 840 eurų. LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, kalbėdama apie MMA didinimą, sako, kad, jei nuo Naujųjų bus priimtas Vyriausybės siūlymas algą kelti iki 840 eurų, žmonės vis tiek gyvens šalia skurdo ribos, nes MMA į rankas augs iki 635 eurų, o prognozuojama santykinė skurdo riba 2023-iaisiais sieks 625 eurus.

Dėmesio centre. Ką Vilija Blinkevičiūtė darytų kitaip, jei dabar vadovautų Vyriausybei?

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad sudėtingas laikmetis, kurį Lietuvai tenka išgyventi, atskleidė ir stipriąsias, ir silpnąsias mūsų valstybės vietas. O ką Vilija Blinkevičiūtė darytų kitaip, jei dabar vadovautų Vyriausybei? Apie tai – Edmundo Jakilaičio pokalbis su europarlamentare ir LSDP pirmininke V. Blinkevičiūte.

Žalimas apie Putino likimą: jo perspektyva arba mirti, arba sulaukti tribunolo

239
Karo eskalacija Ukrainoje pasiekė aukščiausią tašką. Okupuotose teritorijose surengtuose tariamuose referendumuose žmonės beveik vienbalsiai pasiprašė į Rusijos sudėtį, pasaulio bendruomenė svarsto, kokie sprogimai sunaikino „Nord Stream“ dujotiekius Baltijos jūroje, o Jungtinės Amerikos Valstijos paragino savo piliečius palikti Rusiją.  Laidoje „Dėmesio centre“ ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas prof.

Dėmesio centre. Kaip pseudoreferendumų rezultatai paveiks karo Ukrainoje eigą?

Karo eskalacija Ukrainoje pasiekė aukščiausią tašką. Okupuotose teritorijose surengtuose tariamuose referendumuose žmonės beveik vienbalsiai pasiprašė į Rusijos sudėtį, pasaulio bendruomenė svarsto, kokie sprogimai sunaikino „Nord Stream“ dujotiekius Baltijos jūroje, o Jungtinės Amerikos Valstijos paragino savo piliečius palikti Rusiją.

Armonaitė sutinka, kad nenormalu nesutarti dėl minimalios algos dydžio: už pasiūlymus gaunu daug kritikos

Likus trims mėnesiams iki metų pabaigos nėra žinomas minimalios mėnesinės algos dydis, vis dar nesutariama, kiek ji turėtų kilti. Taip pat nėra žinomas PVM dydis daliai sričių, neaišku, kiek kils neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sutinka, kad tai nėra normalu. Tačiau priduria, kad aplinkybės šiuo metu neeilinės, o už savo pasiūlymus šiems klausimams Vyriausybėje sulaukia daug kritikos.

Dėmesio centre. Ar valstybės pagalba elektros kainų šienaujam verslui reali? Pokalbis su Aušrine Armonaite

Dėl išaugusių energetinių kaštų veiklą visiškai ar iš dalies sustabdė jau keliolika stambių įmonių, tūkstančiai darbuotojų laukia prastovose. Po karantino atsigauti bandančias gamybos, paslaugų ir prekybos įmones klupdo nauji iššūkiai. Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė planą ekonomikai gaivinti.

Budrys apie griežtesnę Rusijos piliečių įleidimo tvarką: „Svarbiausia dabar yra užtikrinti tai, ką turime, ir išplėsti“

Pirmadienį Valstybės gynimo (VGT) posėdyje nutarta, kad saugumo situacija regione yra blogėjanti, tačiau tiesioginių karinių grėsmių Lietuvai vertinimas yra nepasikeitęs. Prezidento patarėjo Kęstučio Budrio teigimu, VGT nevertina, kad Rusijos dalinė mobilizacija būtų susijusi su Lietuva.

Liubajevas paaiškino, kodėl į Lietuvą buvo įleisti beveik 10 tūkstančių rusų: pusė jų – atvykę iš Kaliningrado

277
Baltijos šalys ir Lenkija skelbia, kad nuo praėjusio pirmadienio rusai patekti į šalis negali. Tačiau skaičiai rodo ką kitą – Lietuvos pasieniečiams apgręžus 161 rusą, per savaitę į šalį pateko beveik 10 tūkst. Kodėl? Apie laidoje „Dėmesio centre“ diskutuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis diskutuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu Rustamu Liubajevu. Aiškindamas, kodėl į Lietuvą vos per savaitę pateko beveik 10 tūkstančių rusų piliečių.

Dėmesio centre. Saugumo situacijai blogėjant, aktyvuojamas planas „Sienos priedanga“. Ką tai reiškia?

Rusijai paskelbus mobilizaciją saugumo situacija Lietuvoje blogėja, nors grėsmės lygis nepakitęs. Vis dėlto Valstybės gynimo taryboje nuspręsta aktyvuoti neviešinamą Sienos priedangos planą. Kodėl to reikia ir kas keisis jį aktyvavus bei ką Lietuva darys su rusais, bėgančiais nuo mobilizacijos? Apie tai žurnalistas Edmundas Jakilaitis laidoje „Dėmesio centre“ diskusija su prezidento patarėju Kęstučiu Budriu ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu.

Skirmantas Malinauskas apie teistus asmenis LFF: banditai gali sukurti valstybę valstybėje

72
Seimas siekia apvalyti Lietuvos futbolo federaciją (LFF) nuo kriminalinę praeitį turinčių asmenų, o Seime jau įregistruota įstatymo pataisa, kurią priėmus visa federacijos vadovybė netektų įgaliojimų ir jos valdymą perimtų ministerijos paskirtas administratorius. Tiesa, šešėlis metamas ir ant buvusio premjero Sauliaus Skvernelio bei generalinio policijos komisaro pečių. Lietuvos futbolo federacija (LFF) toliau išlieka visuomenės dėmesio centre.

Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu. Pokalbis apie Lietuvos futbolo federaciją

Naujas žingsnis siekiant apvalyti Lietuvos futbolo federaciją nuo kriminalinę praeitį turinčių asmenų – Seime įregistruota įstatymo pataisa, kurią priėmus tą pačią akimirką visa federacijos vadovybė netektų įgaliojimų ir jos valdymą perimtų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskirtas administratorius.

Putino grasinimai – tik blefas? Ekspertai įvardijo, kas lauktų režimo, jei Rusija panaudotų branduolinį ginklą

120
Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino grasinimas branduolinio ginklo panaudojimu yra blefas, sako VU TSPMI profesorė, politologė Margarita Šešelgytė. Anot jos, V. Putinui blefuoti sekasi vis prasčiau, o jo žodžiais tiki vis mažiau Vakarų pasaulio lyderių. Vis dėlto jei V. Putinas išties pasiryžtų panaudoti branduolinį ginklą, tai reikštų ne tik jo, bet ir jo aplinkos pabaigą.

Nausėda: incidentų prie Lietuvos sienos gali padaugėti ir mes tam turime būti iš anksto pasirengę

83
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, prie Lietuvos sienos gali padažnėti incidentų. Todėl, anot jo, dabar yra tinkamas metas įsitikinti, ar Lietuva sugebėtų tinkamai į juos reaguoti. Apie tai G. Nausėda kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. Lietuvos prezidentas sako, kad Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas, pradėdamas dalinę mobilizaciją, jaučia desperaciją.

Dėmesio centre. Kokią įtaką Putino paskelbta dalinė mobilizacija turės karo veiksmams Ukrainoje?

Trečiadienio rytą ištransliuotoje kalboje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie prasidedančią dalinę mobilizaciją. Rusijos kariuomenė karui Ukrainoje tęsti planuoja pakviesti 300 tūkst. atsargos karių.

Kiek šiemet augs šildymo kainos? Įspėja, kad sąskaitos gali augti kartais, o Šimašius ramina – jos bus panašios, kaip pernai

63
Laukia brangus šildymo sezonas, sako Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) pirmininkas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Anot jo, šildymo kainos gali augti kartais, o kompensacijų už šildymą šiemet gali siekti kur kas daugiau gyventojų nei ankstesniais metais. Vis dėlto Vilniaus savivaldybė skaičiuoja, kad kainos išliks panašios kaip ankstesniais metais, o ministrė Monika Navickienė ramina, kad lėšų kompensacijoms gyventojams pakaks.

Dėmėsio centre. Ar valdžia jau turi planą kam ir kiek mokės kompensuodama rekordines kainas?

Visose Lietuvos savivaldybėse – žmonių, prašančių kompensacijų už elektros energiją ir šildymą, apgultis. Kai kur laukti reikia net po tris mėnesius. Ar valdžia jau turi planą kam ir kiek mokės kompensuodama rekordines kainas?  Apie tai – Edmundo Jakilaičio pokalbis su socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene, Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu, Jonavos meru Mindaugu Sinkevičiumi.

Anušauskas: Lietuva paruoš iki 500 ukrainiečių specialistų, Lietuvos kriminalistai dirba su ukrainiečiais

112
Lietuva paruoš apie pusę tūkstančio įvairių ukrainiečių specialistų, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Anot jo, į Ukrainą yra deleguota Lietuvos kriminalistų, jie ukrainiečių yra laikomi naudingais specialistais. Apie Lietuvos pagalbą Ukrainai A. Anušauskas pirmadienį kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. Rusija Ukrainą užpuolė dar šių metų pradžioje – vasario 24-ąją.

Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu. Pokalbis su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku

Karas Ukrainoje tęsiasi toliau, o ukrainiečiai atkovotose savo šalies teritorijose toliau tampa siaubingų rusų kariuomenės žiaurumų liudininkais. Pavyzdžiui, masinėje kapavietėje prie Iziumo ukrainiečiai išvydo šimtus sunumeruotų kryžių, kuriais pažymėtuose kapuose – kažkieno mamos, tėvai, pusbroliai, tetos. Tad karo žiaurumai tęsiasi.

Milijonines sąskaitas už elektrą gavę verslininkai: tokius pinigus mokėti yra neįmanoma, nesugebėsime konkuruoti

101
Elektros kainoms nemažėjant, Lietuvos verslas nesugebės konkuruoti su užsienio verslu, sako stambūs šalies verslininkai. Verslai jau dabar ieško trumpalaikių ir ilgalaikių priemonių šiai krizei spręsti. Apie vieną didžiausių energijos krizių per kelis dešimtmečius verslininkai kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. Pastebi konkurencijos problemą „Linas Agro Group“ priklauso daugybė paukštynų.

Janulevičius: 50 proc. Lietuvos pramonės svarsto apie laikiną veiklos pristabdymą

139
Apie pusė Lietuvos pramonės įmonių svarsto apie laikiną savo veiklos pristabdymą, TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ pareiškė Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. „50 proc. Lietuvos pramonės tikrai svarsto apie laikiną pristabdymą, ypač tokiomis aukštomis kainomis, kai nėra skirtumo nei dieną, nei naktį“, – kalbėjo jis.
Į viršų