Dulkys prakalbo apie Zarasų ligoninę purtantį skandalą: „Jau seniai turėjo tam tikrų problemų“

83
„Dėmesio centre“ kūrybinė komanda išsiaiškino skandalingą faktą – ligoninių vadovai galimai neteisėtai parceliuoja pacientams gydyti skirtą medicininę įrangą, o po to visai Lietuvai aiškina, kad sveikatos sistemai trūksta pinigų, įrangos ir medikų. Apie tai pasisakė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys bei Aurelijus Veryga.

Iš Zarasų ligoninės neseniai „pradingo“ virš 40 tūkst. eurų kainavę medicininiai prietaisai

95
Laidos „Dėmesio centre“ kūrybinė komanda išsiaiškino skandalingą faktą – galimą įžūlios kombinacijos pavyzdį su korupcijos tvaiku. Ligoninių vadovai galimai neteisėtai parceliuoja pacientams gydyti skirtą medicininę įrangą, o po to visai Lietuvai aiškina, kad sveikatos sistemai trūksta pinigų, įrangos ir medikų. Iš Zarasų ligoninės visai neseniai pradingo operacinis stalas, modernus narkozės aparatas ir diagnostinis negatoskopas.

Blinkevičiūtė sureagavo į klausimą, ar eis į prezidentus

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako kol kas neturinti galutinio atsakymo į klausimą, ar kandidatuotų kuriuose nors kitais metais vyksiančiuose rinkimuose. Anot jos, atsakymus sau ji jau turi, tačiau galutinis sprendimas esą priklausys ir nuo partijos kolegų. Kitais metais Lietuvoje laukia itin karštas politinis sezonas – vyks treji rinkimai. Paklausta apie savo ateities planus politikoje V. Blinkevičiūtė nurodė nenorinti jų atskleisti. „Aš (atsakymus – red. past.

Socialdemokratai jau matuojasi valdžios švarkus: ką jie gali pasiūlyti?

Socialdemokratai jau matuojasi Valdžios švarkus ir į šuns dienas deda visus valdančiųjų darbus. Esą valdžia negirdi žmonių. O socialdemokratai girdi? Ką be kritikos gali pasiūlyti? Kodėl galimai neteisėtai savivaldoje lėšas švaistę politikai vis dar partijoje? Ką rodo prieš vasarą žadėto vidinio partijos „Skaidrinam“ tyrimo rezultatai? Ar realiai toks tyrimas išvis vyko? Apie visa tai – socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė „Dėmesio centre“ pirmadienį, 19.30 val.

Anušauskas atsakė į kritiką dėl paramos Ukrainai dydžio: atiduotus pajėgumus reikia atstatyti ir visa tai kainuoja

Kodėl Ukrainos kontrpuolimas – lėtesnis, nei tikėtasi? Ekspertai sako, kad Ukrainos pasiekimai fronte tokie, kokia Vakarų parama – per menka ir šalį pasiekianti per vėlai.

Ar už 2 mlrd. eurų Lietuva turėtų pirkti tankus?

Kodėl Ukrainos kontrpuolimas – lėtesnis, nei tikėtasi? Ekspertai sako, kad Ukrainos pasiekimai fronte tokie, kokia Vakarų parama – per menka ir šalį pasiekianti per vėlai. Ar Lietuvos parama neapsiriboja tik žodžiais? Ar mūsų pačių investicijos į saugumą – taiklios? Ar brangiausias visų laikų pirkinys turi būti tankai? Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų pokalbyje su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku – „Dėmesio centre“ pirmadienį 19.30 val.

Iš Vėgėlės lūpų – kritikos strėlės, o į tai sureagavo ir Nausėda: gaila, kad žmogus meluoja

91
Pandemijos laikotarpiu skandalingais pareiškimais išgarsėjęs advokatas Ignas Vėgėlė – ne politikas, tačiau yra laikomas antru populiariausiu kandidatu į prezidentus.

Ar norėtumėte, kad Ignas Vėgėlė siektų prezidento posto? BALSAVIMAS

Žmonės nusivylę politikais ir ieško naujų veidų. Advokatas Ignas Vėgėlė – ne politikas, bet jau dabar antras populiariausias kandidatas į prezidentus. Nors oficialiai apie savo sprendimą dėl dalyvavimo šalies vadovo rinkimuose jis žada paskelbti lapkritį, su politinėmis partijomis kalbasi jau dabar. Kas yra Ignas Vėgėlė ir ką rodo tokie aukšti jo reitingai? Kokie jo politiniai užmojai ir perspektyvos? Pokalbis su advokatu – „Dėmesio centre“ pirmadienį 19.30 val.

Gitanas Nausėda prakalbo apie rudenį ir konservatorių „surežisuotą dramą“: „Tikrai bus sudėtinga“

Kilęs chaosas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų ir Vyriausybės perkrovimo yra konservatorių „surežisuota ir atlikta melodrama“, sako šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, Prezidentūra tikėjosi, kad į vadinamąjį čekių skandalą įsivėlę ministrai paliks savo postus, tačiau buvo nueita kitu keliu.

Kur „nuplauks“ Šimonytės ir Landsbergio išsiūbuotas valstybės laivas? Interviu su Gitanu Nausėda

Premjerės Ingridos Šimonytės ir konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio išsiūbuotas valstybės laivas, galimi priešlaikiniai rinkimai ir vyriausybės atsistatydinimas. Kuo viskas baigsis? Kuris scenarijus realiausias? Visos šios ir kitos Lietuvai svarbios aktualijos pokalbyje su prezidentu Gitanu Nausėda paskutinėje šio sezono laidoje „Dėmesio centre“ šįvakar, 19.30 val.

Įvertino konservatorius purtančią krizę: „Jie pradeda suprasti, kad iš visų variantų pasirinko patį kvailiausią“

Konservatorių siūlymas skelbti pirmalaikius rinkimus buvo panikos išraiška ir nesugebėjimas daryti politikos, sako apžvalgininkai Rimvydas Valatka ir Tomas Ignatavičius. Anot jų, iš visų galimų variantų konservatoriai pasirinko kvailiausią ir įsispraudė save į kampą.

Kaip reaguoti į Sinkevičiaus perrinkimą savivaldybių asociacijos prezidentu?

Mindaugas Sinkevičius be konkurencijos perrinktas savivaldybių asociacijos prezidentu. Kokią žinią tai siunčia savivaldybių lėšų grobstymo skandale? Kaip spręsti situaciją? Ar reali pirmalaikių Seimo rinkimų galimybė?  Apie visa tai „Dėmesio centre“ pokalbis su politikos apžvalgininkais Rimvydu Valatka ir Tadu Ignatavičiumi.

Įvertino, kas NATO viršūnių susitikimo metu bus pasakyta Ukrainai: karas greitai nesibaigs?

Kyjivas vis dar nepradeda plataus masto kontrpuolimo prieš Rusiją. Tačiau ar efektyvesni veiksmai karo fronte galėtų reikšti didesnes galimybes Ukrainai, sprendžiant diplomatinius klausimus dėl įstojimo į NATO? Laidoje  „Dėmesio centre“ Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas aptarė, ko gali tikėtis Ukraina vykstant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Ar NATO viršūnių susitikimas nenuvils Ukrainos? BALSAVIMAS

Ukraina vis dar nepradeda didelio masto puolimo prieš Rusijos pajėgas. Kas jai trukdo pasiekti esminį proveržį dar iki NATO viršūnių susitikimo liepą Vilniuje ir taip pagerinti savo perspektyvas tapti NATO nare. Apie visą tai, „Dėmesio centre“ pokalbis su Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu šįvakar, 19.30 val.

Vilija Blinkevičiūtė apie valdančiųjų krizę: „Reikėjo susėsti ant nusiraminimo kėdutės“

Konservatorių lyderių pareiškimai dėl pirmalaikių rinkimų yra neatsakingi ir neišmintingi, sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Kiek anksčiau gegužę premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad įteiks prašymą atsistatydinti iš pareigų, jeigu Seimas nepritars konservatorių siūlymui skelbti pirmalaikius parlamento rinkimus. Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas pasiūlė inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą.

LSDP siūlo politikams grąžinti neteisėtai gautus pinigus, o įsikišus teisėsaugai – stabdyti narystę. Ar to gana? BALSAVIMAS

Savivaldybėse lėšas neteisėtai įsisavinusiems partiečiams socialdemokratai siūlo pinigus grąžinti, o į procesams pasiekus teisėsaugos institucijas – suspenduoti narystę partijoje.

Irena Degutienė įvertino Vyriausybės krizę: „Ir nustebau, ir pasimečiau“

Konservatorių lyderių iškeltas siūlymas rengti pirmalaikius Seimo rinkimus nėra adekvati reakcija į įsisiūbavusį „čekių skandalą“, sako buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Anot jos, šiuo metu Lietuva yra sudėtingoje padėtyje, todėl protingiausia būtų, jei ta pati Vyriausybė pabaigtų jau pradėtus darbus.

Kokie nacionaliniai sprendimai keistų padėtį savivaldybėse?

Praeities politiniai lyderiai kritikuoja dabartinius jaunosios kartos politikus dėl neatsakingo valdymo ir bereikalingo valstybės laivo siūbavimo. Kaip iš tikrųjų reikėtų spręsti problemas? Kokie nacionaliniai sprendimai keistų padėtį savivaldybėse? O gal partijoms reikia persikovimo iš vidaus? Apie visa tai pokalbis su buvusia Seimo pirmininke Irena Degutiene, „Dėmesio centre“ šįvakar 19.30 val.

Kubilius pasakė, kaip turėtų elgtis valdžia: „Landsbergis praleido vieną svarbų žingsnį“

Lėšų grobstymo savivaldybėse skandalo įkarštyje nuskambėjęs konservatorių pasiūlymas rengti pirmalaikius Seimo rinkimus nėra pats racionaliausias problemos sprendimo būdas, sako buvęs premjeras, europarlamentaras Andrius Kubilius. Anot jo, pirmiausia reikėtų atlikti auditą savivaldybėse ir Seime, tuomet sutarti, kaip lėšas grobsčiusių politikų padarytą žalą valstybei atlyginti, o tik tada kelti klausimą, ar dabartinis Seimas gali dirbti toliau.

Kodėl konservatoriai siūlo priešlaikinius Seimo rinkimus?

Savivaldybių lėšų grobstymo skandalas skandina vyriausybę. Kodėl konservatoriai siūlo priešlaikinius Seimo rinkimus? Ar visi TS-LKD atstovai tam pritaria? Ar krizių premjeras A. Kubilius svarstytų apie sugrįžimą ir kokius sprendimus matytų jis? Apie visa tai pokalbis „Dėmesio centre“ su buvusiu premjeru, europarlamentaru Andriumi Kubiliumi šįvakar 19.30 val.
Į viršų