DIENOS PJŪVIS. Kaip pavyks spręsti Vilniaus rajono problemas? Interviu su meru Robert Duchnevič

Sensacija Vilniaus rajone: beveik trisdešimt metų Vilniaus rajonui vadovavusi Lenkų rinkimų akcija prarado mero postą ir šių pareigų duodamą įtaką – rajone, užsitikrinęs įvairių partijų ir ne lenkų tautybės piliečių paramą, į merus išrinktas socialdemokratas vos 31-erių Robert Duchnevič. Tad kaip jam pavyks spręsti Vilniaus rajono problemas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ – pokalbis su naujai išrinktu Vilniaus rajono meru Robert Duchnevič.
Dienos pjūvis Prieš 18 val.

Ar Vilniaus mero dienotvarkėje numatytas gatvių siaurinimas? Benkunskas: „Miestas turi susitvarkyti“

Pasibaigus antrajam savivaldos rinkimų turui Vilniuje mero vietą užsitikrino Valdas Benkunskas. Trumpai pasidžiaugęs pergale V. Benkunskas, kaip teigė pats, jau planuoja kibti į darbus. Kokių pokyčių galime sulaukti ir kaip būsimas meras spręs gatvių siaurinimo klausimą, kuris sukėlė vilniečių nepasitenkinimą, V. Benkunskas atsakė tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“. Remigijaus Šimašiaus Laisvės partija Vilniuje sulaukė daug kritikos dėl siaurinamų gatvių.

DIENOS PJŪVIS. Kokių pokyčių sulauksime Vilniuje? Interviu su meru Valdu Benkunsku

Vilniuje paskelbti balsai iš savivaldos rinkimų. Pirminiais duomenimis, pirmavo Artūras Zuokas, bet netrukus jį pavijo ir aplenkė Valdas Benkunskas. Po 23 val. V. Benkunskas pirmavo vis labiau ir užsitikrino pergalę. Tad kokių pokyčių sulauksime Vilniuje, kai naujuoju sostinės meru taps Valdas Benkunskas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ – pokalbis su naujai išrinktu meru Valdu Benkunsku. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Marius Dubnikovas įvertino „slepiamą“ mokesčių reformą: „Tai reiškia jų didinimą“

Prasidedant naujai Seimo sesijai, kurioje Vyriausybė turėtų pateikti mokesčių sistemos pokyčių paketą, Lietuvoje netyla diskusijos apie naujus mokesčius, tačiau kokia ta reforma bus ir kaip ji atrodys, Vyriausybė nepasako. Kaip reaguoti į tokią situaciją, tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos“ pjūvis aiškino ekonomistas Marius Dubnikovas.

Matas Maldeikis apie Šurajevo performansą: „Atėjo ir parodė, su kuo mes gyvename“

358
Kol vieni komiko Olego Šurajevo apsilankymą Seime laiko chamišku ir nepagarba institucijai, dalis vadina tai veidrodžiu kai kuriems parlmentarams, kurių aštrūs pasisakymai ir akivaizdi nepagarba tam tikroms visuomenės grupėms yra pražiūrimi pro pirštus. Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Seimo narys Matas Maldeikis ir komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas.

DIENOS PJŪVIS. Ar gyventojai atlaikys krizę – ar grįšime į 2008-uosius?

Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį nenukrypo nuo plano dėl palūkanų normų didinimo – bazinė palūkanų norma pakelta dar puse procentinio punkto. Taip padaryta nepaisant neramios savaitės bankams JAV ir Europoje. Kaip tai paveiks Lietuvos ekonomiką ir gyventojų pinigines? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Leonardas Marcinkevičius ir ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.

Politologė įvertino chaosą rinkimuose: „VRK yra tarsi rinkimų Hudinis“

Prieš antrąjį rinkimų turą dalies rajonų rinkėjams nėra aišku, iš kurių kandidatų jie galės rinktis. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šalinant kandidatus, o teismui juos grąžinant, kyla chaosas. Kas čia vyksta, tv3.lt naujienų portalo laidoje diskutavo buvusi VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė ir politologė Rima Urbonaitė. Ponia Matjošaityte, atrodo, kad Anykščių ir Visagino rinkėjai kiekvieną dieną sprendžia, ką rinksis, iš vis naujų kandidatų. Vieną dieną iš vienos poros, kitą iš kitos.

Ar dėl lietuviškų darželių stygiaus Vilniaus rajone kalta LLRA-KŠS? Duchnevič: egzistuoja politinis išskaičiavimas

Vilniaus rajone antrajame rinkimų ture laukia intriguojanti kova. Į ilgametės merės Marijos Rekst kėdę taikosi jos bendrapartietis – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Waldemar Urban ir socialdemokratas Robert Duchnevič. Pokalbis su kandidatais – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“. Vilniaus rajonas išsiskiria, kaip toks regionas, kurio gyventojams, norintiems leisti vaikus į darželius ir mokyklas lietuvių kalba, trūksta vietų.

DIENOS PJŪVIS. Olego Šurajevo šou Seime ir pratrūkęs pūlinys – kur yra ribos?

Po Olego Šurajevo apsilankymo Seime kyla diskusija, ar tai tiesiog chamiškas elgesys, viešosios tvarkos sutrikdymas ir nepagarba parlamentui, ar O. Šurajevas savo veiksmais, kaip sakė jam leidimą išrašiusi Aušrinė Armonaitė, buvo „Seimo veidrodis“, leidęs daliai parlamentarų, pamatyti, kaip jie kartais atrodo iškoneveikdami kai kurias visuomenės grupes.

Vaitkaus atsakas į Petrošiaus kritiką: „Šmeižtas konservatorių kalbose jau seniai tapo pagrindu“

225
Sekmadienį klaipėdiečiai rinks naują merą. Į uostamiesčio vadovo kėdę taikosi konservatorius Audrius Petrošius ir politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis Arvydas Vaitkus. Pastarasis vis sulaukia oponentų kritikos, kad tapęs meru gintų ne miesto, o jūrų uosto, kuriam vadovavo, interesus. Pokalbis su kandidatais – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“. Problema, apie kurią esame ne kartą kalbėję, – Klaipėdos miesto tarša iš jūrų uosto.

DIENOS PJŪVIS. Rinkimai kelia aistras – ar VRK pavyks išsivalyti mundurą?

Rinkimų chaosas tęsiasi – anksčiau iš antrojo turo pašalinti Dalia Štraupaitė ir Kęstutis Tubis grąžinti. Ar VRK pirmininkė turėtų prisiimti atsakomybę? Ar tai nepakenks pasitikėjimu rinkimais ir demokratija? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja buvusi Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

DIENOS PJŪVIS. Verda arši rinkiminė kova Klaipėdoje – Vaitkus stoja prieš Petrošių

Mero rinkimų Klaipėdoje antrajame ture susitiks buvęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus ir konservatorius Audrius Petrošius. Politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis A. Vaitkus surinko  23,56 proc., A. Petrošius – 20,43 proc. balsų. Kova arši, tad kas švęs pergalę? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja kandidatai į Klaipėdos merus Arvydas Vaitkus ir Audrius Petrošius. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

DIENOS PJŪVIS. Kokių naujų mokesčių sulauksime šiemet – kam ir kiek didės?

Prasidedant naujai Seimo sesijai, kurioje Vyriausybė turėtų pateikti mokesčių sistemos pokyčių paketą, Lietuvoje netyla diskusijos apie naujus mokesčius. Kiek anksčiau finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad pavasarį Seimui teikiant mokesčių pertvarką gali būti siūloma įteisinti investicinę sąskaitą, panaikinti dalį lengvatų, suvienodinti gyventojų pajamų mokestį, kad šis labiau priklausytų nuo gaunamų pajamų, o ne veiklos rūšies.

Jauniškis apie Lietuvos verslų pagalbą Rusijai: „Tai nėra masinis reiškinys, bet...“

Lietuvos žvalgyba ketvirtadienį pristatė Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento parengtą aštuntąjį Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, kuriame pastebėta, kad Lietuvos verslas, nepaisant geopoltinės situacijos, pasiryžta kurti santykius su Rusija. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ VSD vadovas Darius Jauniškis teigė, kad buvo nustatyta verslų, kurie gali Rusijai padėti importuoti trūkstamas prekes.

Privatūs pensijų fondai nemato prasmės ugdyti žmonių? Inga Ruginienė: jie aptingo

Nuo darbuotojų iki darbdavių organizacijų, nuo bankų, pensijų fondų iki valdžios atstovų – visi, kas tik netingi, viešai reiškia susirūpinimą dėl pensijų Lietuvoje ir vis siūlo naujus būdus, kaip sukaupti didesnę senatvės finansinę pagalvę, kol dabar naudojami mechanizmai vis dar kritikuojami.

Valdemaras Rupšys prakalbo apie pokyčius kariuomenėje: grėsmė niekur nedings

Prasideda diskusijos apie Lietuvos kariuomenės plėtrą ir nacionalinės divizijos kūrimą. Lietuvos kariuomenės vadas tvirtina, kad idėja apie lietuvišką diviziją puoselėjama jau ne pirmus metus, kariuomenė jau turi nemažą dalį pajėgumų. Visgi iki divizijos įgyvendinimo trūksta ne vienos esminės detalės, pavyzdžiui, tankų, o tai, kada Lietuvai pavyktų turėti savo diviziją, priklauso ne tik nuo mūsų pačių.

Kariuomenės vadas – Rusija revanšo gali siekti puldama Baltijos šalis: „Laiko laukti nėra“

Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas Valdemaras Rupšys sako, kad nors karą Ukrainoje pralaimėjusi Rusija bus nukraujavusi, jos karinis gamybos potencialas jau dabar dirba pilnu pajėgumu. Kremlius revanšo gali siekti nukreipdamas taikiklį į Baltijos šalis, tad, anot V. Rupšio, neturime laiko laukti, pasitempti stiprindama regiono saugumą turi ir Lietuva, ir NATO sąjungininkai.

DIENOS PJŪVIS. Intriguojanti kova Vilniaus rajone – Urban stoja prieš Duchnevič

Vilniaus rajone Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatas Waldemaras Urbanas surinko 46,63 proc. balsų, antras likęs socialdemokratas Robertas Duchnevičius surinko 24,84 proc. rinkėjų balsų. Antrajame rinkimų ture laukia intriguojanti kova – kaip ji klostysis? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pokalbis su kandidatais į Vilniaus rajono merus Waldemar Urban ir Robert Duchnevič.

Atsargos karininkas: „Iš Bachmuto ukrainiečiai vėliau ar ankščiau turės atsitraukti“

Rusijos karinės pajėgos Bachmute ukrainiečiams bėdas kelia intensyviai, tačiau Ukraina kalba apie pavasarį vyksiantį kontrpuolimą ir naują karo etapą. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsargos karininkas Vygintas Ušinskas ir atsargos karininkas, karybos ekspertas Aurimas Navys plačiau papasakojo, kodėl šiuo metu koncentruojamasi Bachmute ir koks tolimesnis jo likimas.

DIENOS PJŪVIS. Kokios grėsmės kils Lietuvai artimiausiu metu? Interviu su VSD vadovu Jauniškiu

Šiandien pristatytas Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento parengtas aštuntasis Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas. Kokios grėsmės kils Lietuvai artimiausiu metu? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pokalbis su VSD vadovu Dariumi Jauniškiu. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Į viršų