Gyvenimas

 

Gyvenimo būdo naujienos, aktuali ir kasdienybėje praverčianti informacija, susijusi su sveika gyvensena, šeima, namais, santykiais, sodu, maistu ir grožiu. Taip pat čia rasite jautrias ir atviras žmonių istorijas, kuriomis jie dalijasi su tv3.lt skaitytojais.
 

REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Švenčiame Tarptautinę dešrainių dieną: kodėl jie vadinami „karštais šunimis“ ir kaip pagaminti tobulą dešrainį

Liepos 23-iąją visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė dešrainių diena. „BIOVELA Group“ kviečia prisiminti, kokia yra šio patiekalo atsiradimo istorija ir dalijasi patarimais, norintiems pasigaminti tobulą dešrainį.  „Karštų šunų“ atsiradimo istorija Kaip atsirado dešrainis ir jo pavadinimas, kulinarijos istorikai iki šiol neturi vieningos nuomonės.
Gyvenimas Prieš 13 val.

Algimantas per dieną surinko 230 baravykų: pasidalino patarimais, į ką atkreipti dėmesį

Du šimtai trisdešimt – tiek baravykų per dieną surinko ir savo asmeninį dienos rekordą pagerino varėniškis Algimantas. Vyras sako pastarosiomis dienomis Dzūkijos miškai pažėrė itin daug rudakepurių. Tiesa, dėl lietaus stokos dažną karališką grybą reikia palikti voverėms, mat šie sukirmijusiais kotais.  Prie dar vieno miško karaliaus klaupiasi Varėnos pašonėje gyvenantis ir čia pat grybauti išsiruošęs Algimantas.
Gyvenimas Prieš 2 val.

Širvintiškės 21-erių sūnus kasdien nyksta akyse: daugiau kentėti nebegali

Vos gimus sūnui, 41-erių širvintiškė Jurgita Tiškovienė iš gydytojų išgirdo žodžius, kurie visą gyvenimą apvertė aukštyn kojomis – prognozės, kad po gimdymo traumos sūnus gali likti neįgalus, pasitvirtino. Jos sūnui Lukui jau 21-eri, tačiau kasdien jo būklė vis blogėja, o vienintelis šeimos noras – sūnų sustiprinti, tačiau tam reikalingos nepigios priemonės.
Istorijos Prieš 4 val.

Pamačius Robertos hortenzijas sunku atitraukti akis: pažėrė naudingų patarimų visiems

29-erių vilnietės Robertos kieme karaliauja visų taip numylėtos hortenzijos. Nors merginos kieme jos atsirado tik prieš 3 metus, tačiau savo žiedų gausa ir gražumu aplenkia net gi kai kurių jau patyrusių sodininkų gėles. Pradėjusi pokalbį Roberta pabrėžė, jog nėra botanikė ir sodininkystės profesionalė, tačiau sutiko pasidalinti patarimais, kurie suveikė jai auginant hortenzijas.

Atvažiavę į garsią Vilniaus kliniką pakraupo: 9-mečiui pasiūlė gyventi be priekinių dantų

Panevėžietės Monikos (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) 9-erių sūnui įvyko nelaimė – berniukas krisdamas išsimušė du priekinius dantis. Skubiai nuvykę į Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio kliniką jie susidūrė su neprofesionaliu gydytojų elgesiu bei bendravimu. „Atsitiko mūsų sūnui trauma – krisdamas išsimušė 2 priekinius dantis. Kaip vėliau pasidomėjau – 9-erių vaikui tai nėra reta trauma, su kuria klinikos nesusiduria kasdienybėje.
Istorijos Prieš 6 val.

Įspėja visus: šiame Lietuvos ežere plaukioti valtimis su benzininiais varikliais nebegalėsite

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija įspėja, jog Sartų ežere nebegalima plaukioti valtimis su benzininiais varikliais, o tai sukėlė dalies žmonių nepasitenkinimą. Sprendimas drausti Sartų ežere plaukioti valtims su benzininiais varikliais priimtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, parengus ir šį pavasarį patvirtinus Sartų regioninio parko planavimo schemą.
Patarimai Prieš 7 val.

Kaune iš siuntos išlipo pitonas: darbuotojai liko šokiruoti

Prieš kelias dienas į darbą atvykę „Smartpost Lietuva“ siuntų pristatymo įmonės darbuotojai tikriausiai neteko žado. Tarp siuntų, kurios atvyko į Kauno terminalo skyrių buvo pasislėpę netikėti „svečiai“, dėl kurių teko kviesti Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus specialistus.

8-erių Dovydo rankdarbiai griebia už širdies: sužavėjo tūkstančius

Internete galima rasti gausybę informacijos apie siūlomas paslaugas, veiklas, gaminamus produktus ir įvairius daiktus. Tačiau visai neseniai, naršant internete už akių užkliuvo skelbimas apie išskirtines žvakutes, kruopščiai ir su didele meile gaminamas 8-erių Dovydo iš Vilniaus. „Mūsų sūnus pats gamina žvakutes, kiekvienai skiria labai daug meilės ir šilumos, kuria mielai pasidalintų ir su jumis.
Istorijos Prieš 8 val.

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie S. Kudirkos ligoninės

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. „Sujungiant Alytaus ligonines užverčiamas vienas Lietuvos sveikatos sistemos lapas – Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė buvo likusi vienintele tokio pobūdžio monoprofiline ligonine šalyje.
Sveikata Prieš 8 val.

Cukinijų „kugelis“ taps tikru atradimu: kartoti prašys visa šeima

Traškios cukinijos – lyg tobulos daržovės. Jos nebrangios, puikiai dera su plačia gausybe ingredientų, iš jų nesunkiai galima ruošti tiek užkandžius, tiek pagrindinius patiekalus ar garnyrus – ir net desertus. Cukinijos lengvai virškinamos, žalingo poveikio nuo jų nebūna, todėl šias daržoves (žinoma, virtas) galima duoti ir vos kelių mėnesių vaikams. O geriausia tai, kad jos yra kupinos vitaminų ir naudingų medžiagų.
Gyvenimas Prieš 8 val.

Ligų puokštė – net ir po saugių santykių: ginekologė įspėjo, kokių simptomų neignoruoti

Kasmet pasaulyje diagnozuojama iki 400 milijonų lytiškai plintančių infekcijų (LPI), o naujausi duomenys rodo, kad Lietuvoje šių susirgimų kreivė taip pat nežada leistis žemyn. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ akušerė-ginekologė Gintarė Čipinienė paaiškina, kad tokio pobūdžio infekcijos gal būti perduodamos ne tik lytinių santykių metu, todėl būti atidiems ir apsaugoti sau brangius žmones gali padėti savalaikiai ištyrimai.
Sveikata Prieš 8 val.

Futbolo rungtynėse Lietuvoje staiga susmuko žaidėjas: tai, kas vyko toliau, palieka be žodžių

Pirmosios pagalbos įgūdžiai gali išgelbėti gyvybę – tai dar kartą įrodė įvykis Vasaros futbolo lygoje, kai vienas žaidėjas staiga susmuko ir prarado sąmonę. Socialiniuose tinkluose kvapą gniaužiančia istorija, įvykusia futbolo aikštelėje, pasidalinę Lietuvos Raudonojo Kryžiaus specialistai primena – žinios, kaip suteikti pirmąją pagalbą, yra būtinos.
Istorijos Prieš 9 val.

Nemokamai dalins ledus ir braškes: pasakė, kur ir kada

Visi didieji prekybos centrai yra įsikūrę Vilniuje, todėl dažnam Vilniaus rajono gyventojui, norint pasinaudoti įvairiomis paslaugomis, dažnai tenka važiuoti į miestą. Jau ketvirtadienį, liepos 25 d., Vilniaus rajone duris atvers naujas verslo prekybos miestelis, kuriame bus teikiama daugiau nei 30 įvairių paslaugų. „Urban HUB“ – tai SBA grupės kuriamas 22 000 kv. m. verslo ir prekybos miestelis Vilniaus rajone, Ožiarūčių g. 3, Avižieniuose.
Patarimai Prieš 9 val.

Radinys Baltijos jūros dugne nustebino net specialistus: to išvysti nesitikėjo

Plastiko tarša – viena opiausių Baltijos jūros problemų.  Praėjusią savaitę į jūros gelmes nusileidusi narų komanda dugne nuo tinklų, keliančių mikroplastiko taršą, raizgalynės vadavo penkis nuskendusius laivus. Specialistai atviri – tokių darbų užteks dar dešimtmečiams, tačiau tobulėjančios technologijos, verslo palaikymas ir besiformuojanti bendruomenė iš esmės keičia Baltijos jūros veidą.
Istorijos Prieš 10 val.

Keičiasi eismas prie populiariosios „Megos“: nesakykite, kad neįspėjo

Svarbi žinia vairuojantiems Kauno gyventojams ir miesto svečiams – nuo pirmadienio, liepos 22-osios, pasikeitė eismas prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“. Kaip anksčiau socialiniuose tinkluose skelbė Kauno savivaldybė, keičiasi ir pėsčiųjų, ir transporto priemonių judėjimas. Skelbia apie eismo pokyčius Prie pokyčių teks prisitaikyti, nes, kaip pranešama, jie galios mažiausiai du mėnesius, o pabaigus darbus vienoje pusėje, jie bus tęsiami kitoje.
Patarimai Prieš 10 val.

Liūdna žinia: mirė gerbiama mokyklos direktorė

Skaudi žinia – mirė ilgametė Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktorė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Romutė Nargelienė. Jos gyvybė užgeso liepos 22-ąją. Liūdną žinią socialiniuose tinkluose pranešė Trakų vicemeras Jonas Kietavičius. Pasidalijo prisiminimais apie gerbiamą direktorę „Šiandien mus paliko Romutė Nargelienė. 20 metų dirbusi Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktore.
Istorijos Prieš 10 val.

Lėktuvas skrido iš Kauno į Vilnių: paaiškėjo, kam orlaivis priklauso

Dažniausiai, norėdami nukeliauti iš Kauno į Vilnių, renkamės keliones traukiniu, nuosavu automobiliu arba autobusu. Tikriausiai nedažnas pagalvoja apie tai, kad į kaimyninį miestą galima nuvykti... lėktuvu. Pasirodo, tai yra įmanoma. Puslapyje flightradar24.com gyventojai užfiksavo skrydį lėktuvu iš Kauno į Vilnių. Patikrinus puslapį matome, kad šis skrydis vyko liepos 22 d. Iš Kauno oro uosto lėktuvas išskrido 22:29 vietos laiku ir Vilniuje nusileido 22:46. Viso skrydis truko 18 minučių.
Patarimai Prieš 11 val.

Gydytojai dega įspėjimo signalą dėl vaikų būklės: kyla didelė grėsmė sveikatai

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, per pastaruosius keturis dešimtmečius perteklinė kūno masė arba kitaip vadinamas nutukimas pasaulyje išaugo daugiau nei penkis kartus. 1990 metais su nutukimu gyveno 31 milijonų vaikų ir paauglių, 2022 – daugiau kaip 160 milijonų pasaulio vaikų ir paauglių turėjo antsvorį ar buvo nutukę. Nerimą kelia ir Pasaulio nutukimo atlaso (World Obesity Atlas) prognozė, jog 2035 metais nutukimu gali sirgti daugiau nei 4 mlrd. žmonių.
Sveikata Prieš 11 val.

Šis daržovių marinatas žiemai taps 2024 metų topu: išbandykite

„Atsargos žiemai arba užkonservuojame vasarą į stiklainius“, – rašo tinklaraščio „Kviečiu į virtuvę“ autorė. Iš 3 normų užsipila 2–2 l stiklainiai ir 3–1 l stiklainiai: Pomidorai; Agurkai; Cukinijos (jaunos);  Marinatas: 1,5 l vandens; 3 v. š. druskos; 3 v. š. cukraus; 100 ml acto; Krapų žiedai; Lauro lapai; Juodieji ir kvapieji pipirai; Česnakai. Daržovių marinatas Daržoves nuplauname, agurkams nupjaustome galiukus, cukinijas supjaustome stambiais griežinėliais.
Gyvenimas Prieš 11 val.

Po choleros protrūkio Estijoje įspėja lietuvius: prieš kelionę svetur padarykite tai

Vasara – atostogų metas, kai dažnas keliauja į užsienio šalis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad keliaujant į kai kurias šalis, kyla reali grėsmė ir į Lietuvą atvežti tokias ligas, kurios mūsų šalyje nepaplitusios ar net išnykusios. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę Estijoje pranešta apie įtariamą įvežtinį choleros atvejį. Lietuvoje šios ligos atvejų nefiksuojama jau daugiau kaip šimtmetį.
Sveikata Prieš 11 val.

Pamatę, kas dieną vyksta Lietuvos rezervate, specialistai pakraupo: įspėja visus

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas savo socialinio tinklo paskyroje įspėja – jame lankytis griežtai draudžiama, o už apsilankymą gali grėsti administracinė atsakomybė. „Ilgokai nesirodėme. Labiau koncentruojamės į rezervato pažeidimų fiksavimą. O jų tikrai nemažai. Su dainomis po rezervatą. Mus pasiekia gandai, kad mobiliosiose programėlėse įkeliami net pėsčiųjų maršrutai po rezervatą ir jais dalinamasi. Filmuota medžiaga šiuos gandus tik sustiprina.
Patarimai Prieš 12 val.

Atrado, kur atostogauti žymiai pigiau nei Lietuvos pajūryje: išbandyti ragina visus

Karšta vasara Lietuvoje džiugina daugelį šalies gyventojų. Saulė ir karšti orai skatina lietuvius ieškoti kelionių pasiūlymų. Kol vieni planuoja vykti į pajūrį, daugelis nesirenka Lietuvos kurortų kaip savo kelionės tikslo ir ieško pigesnių variantų užsienyje. Pavyzdžiui, iš atostogų Graikijoje prieš kelias dienas grįžusi vilnietė Austėja Žebelytė sako, kad kainų skirtumas Lietuvoje ir Graikijoje – akivaizdus.
Istorijos Prieš 12 val.

Po mėnesio į sodą užsukusi Laura negalėjo patikėti, ką mato: kreipiasi į visus

Kiekvienas sodininkas žino, kad nuo daržovės pasodinimo iki derliaus nurinkimo – ilgas laikas. O per tą laiką galima padaryti ne vieną klaidą, dėl kurios rudeniop teks liūdėti. Su tokia situacija susidūrė ir Laura, kuri atvykusi į sodą ir pamačiusi savo pomidorus, – nė kiek nenudžiugo. Moteris sutiko pasidalinti savo patirtimi ir papasakojo, kas nutiko jos pomidorams.
Sodas ir daržas Prieš 12 val.

Nuo liepos 1 d. – pokyčiai dėl skiepų vaikams: viena vakcina tapo efektyvesnė

Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvoje gimę kūdikiai skiepijami pneumokokinės infekcijos vakcina, apsaugančia nuo daugiau sukėlėjų. Valstybinė ligonių kasa nupirko 15-valentę vakciną, kuri jau pasiekė gydymo įstaigas. Skiepai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl atžalų susilaukusiems tėvams papildomai už juos mokėti nereikia. „Valstybinė ligonių kasa birželio mėnesį dvejiems metams sudarė pirkimo sutartį dėl 120 tūkst.
Sveikata Prieš 12 val.

Paaiškėjo, ką princesei Dianai Čarlzas pasakė vestuvių dieną: žodžiai šokiruoja

Skaitytojas iš lūpų atskleidė, ką karalienė Elžbieta ir karalius Karolis III, tuometinis princas, pasakė princesei Dianai jos vestuvių dieną. Karolio III žodžiai, pasakyti princesei Dianai jų vestuvių dieną, jus nustebins. Pora susituokė 1981 m. liepos 29 d. Švento Pauliaus katedroje, dalyvaujant 3 500 kviestinių svečių, įskaitant karališkąją šeimą, o 750 milijonų žmonių vestuves stebėjo televizorių ekranuose.
Istorijos Prieš 13 val.

Prasidėjo magnetinė audra: pasakė, kada baigsis

Trečiadienio ankstyvą rytą specialistai fiksavo prasidėjusią magnetinę audrą. Nors dabar jos stiprumo balai turėtų būti pakritę, vis dėlto įspėjama, kad jos poveikį žmonės gali jausti ir visą likusią dieną. Magnetinės audros gali paveikti sveikatą, dėl to svarbu daugiau dėmesio skirti sau. Sustiprėjusi magnetinė audra Remiantis meteoagent.com duomenimis, pranešama, kad magnetinių audrų laukas sustiprėjęs ir jų intensyvumas šią dieną siekia 6 balus iš 10-ies.

Vos už 1 veiksmą savo balkone – bauda iki 600 eurų: kiti to nežino

Aplinkos apsaugos departamentas vis sulaukia klausimų ir pranešimų, kad naikinami kregždžių lizdai.   Visų laukinių paukščių rūšys Lietuvoje yra saugomos pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą. Įstatymas numato, kad bet kokie veiksmai, susiję su paukščių lizdų ardymu, perkėlimu ar niokojimu, yra griežtai draudžiami.  Pavasarį ir vasarą aplinkosaugininkai ragina leisti paukščiams įsirengti lizdus ir išperėti jauniklius.
Patarimai Prieš 14 val.

Vienam Zodiakui – astrologų įspėjimas: nemaloniai nustebsite

Nors tikėsitės greitų pokyčių, visgi teks nusivilti – tai gali neduoti norimų rezultatų. Plačiau – astrologinėje prognozėje liepos 24-ajai, trečiadieniui. AVINAS Jūsų reakcija bus sulėtėjusi, todėl vargins greitas tempas, kitų žmonių įkyrumas ir reiklumas. Pažįstamas žmogus gali prašyti abejotinos paslaugos. Labiau saugokite sveikatą. Pasitikrinkite, jeigu nekaip jaučiatės. JAUTIS Tikriausiai atsiras kliūčių, dėl kurių teks koreguoti planus.
Gyvenimas Prieš 15 val.

Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau

Avietės – vienas labiausiai paplitusių sodo augalų. Jos, skirtingai negu dauguma kitų uogų, nepraranda naudingų savybių net termiškai apdorotos. Ką reikėtų žinoti norint sulaukti gausaus aviečių derliaus? Visų pirma, avietės nedraugauja nė su viena kultūra, nes jų šaknys paviršinės ir augalui gali neužtekti maistinių medžiagų. Geriausia avietes sodinti vienas ir būtinai saulėtoje vietoje, toliau nuo medžių ar krūmų.
Patarimai Prieš 15 val.

Pamatę į ligoninę atvežtą kaunietį ašarų nesulaikė net medikai: dabar jis prašo tik vieno

Prieš dvejus metus renginių vedėją Edviną Vadoklį ištiko siaubinga nelaimė – jaunas vyras iškrito iš ketvirto aukšto. Kai jau atrodė, kad visa, kas sunkiausia, liko praeityje ir gyvenimas vėl stojasi į savo vėžes, likimas sudavė dar vieną stiprų kirtį – likus be gyvenamosios vietos, teko apsigyventi automobilyje.

Palikimą tvarkęs Albinas – šokiruotas: sužinojo, kad viską pasiglemžė žmona ir dukra

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi Albinas, kuris neseniai sužinojo jį sukrėtusią žinią. Esą jis penkiasdešimt metų rūpinosi savo šeimos namais, remontavo juos ir tobulino, o dabar sužinojo, kad tuose namuose jam nepriklauso net mažiausias kampelis. Šeimos turto dalybomis domėjosi gelbėtoja Rūta Filejeva. Garbaus amžiaus aštuoniasdešimt vienerių metų vyras jaučiasi taip, tarsi sutuoktinė jį būtų apgavusi.

Prieš naktį nevalgykite šių produktų: miegosite žymiai geriau

Tie, kurie rūpinasi savo sveikata, niekada per daug nevalgo prieš naktį. Taip yra būtina daryti todėl, kad virškinimo sistema naktį turi pailsėti. Tačiau jei negalite miegoti tuščiu skrandžiu, turite žinoti, kokių maisto produktų negalima valgyti prieš naktį. Vengtini produktai Nereikėtų vartoti alkoholinių gėrimų, nes jie sužadina nervų sistemą ir turi labai daug cukraus. Jei norite užmigti, alkoholinius gėrimus pakeiskite ramunėlių arba mėtų arbata.

Vilniečių vestuvės atėmė žadą ir visko mačiusiems: atskleidė, kiek kainavo

Išgirdus žodį „vestuvės“ visi įsivaizduoja nuotaką balta suknele, jaunikį su kostiumu bei šventiškai pasipuošusius svečius, tačiau vilniečiai Vitalija ir Aleksandras nusprendė sulaužyti standartus ir surengė temines vestuves, kur svečiai bei jaunieji atėjo atrodantys kaip...vikingai. Sutuoktiniai sutiko su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalinti savo meilės istorija, piršlybomis, kurios taip pat buvo netradicinės, kiek kainavo jų šventė bei kaip ji praėjo.

Užsukusi į prabangų restoraną vilnietė pakraupo, ką išvydo: vaizdo nepamirš ilgai

Visuomenėje egzistuoja tam tikros etiketo taisyklės, kurias kai kurie kartais pamiršta. Vilnietė Orijana savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino apmąstymais po apsilankymo „Michelin“ žvaigždutę gavusiame restorane. Moterį nustebino restorano lankytojų aprangos. „Kas yra šventė? Kas yra ypatinga proga? Ypatingas jausmas? Mes su vyru nekasdienio įvykio proga išbandėme vieną iš 4 pirmąsyk „Michelin“ žvaigždutę gavusių Lietuvos restoranų.

Šie naminiai ledai sužavės visą šeimą: skanesni už pirktinius

Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus? Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir  projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams.
Gyvenimas 2024-07-23

Į kalbas apie naują pandemiją sureagavo ir Lietuvos epidemiologai: tai – didelė grėsmė su viena sąlyga

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Ligų kontrolės ir prevencijos centrui praėjusią savaitę pranešus apie Kolorade užregistruotus tris, spėjama, paukščių gripo viruso H5 infekcijos atvejus tarp paukštyno darbuotojų, o taip pat Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pranešus apie žmogaus užsikrėtimo paukščių gripu atvejį Meksikoje, pradėta spėlioti, ar tai negali peraugti į dar vieną pasaulinę pandemiją.

Į šią vietą plūsta iš visos Lietuvos: nusifotografuoti stoja vienas po kito

Prienų rajono savivaldybėje, netoli Balbieriškio, kvapą gniaužia prie kelio esančio saulėgrąžų lauko grožis. Automobilių vairuotojai tiesiog vienas po kito stoja pakelėje ir išlipa įsiamžinti geltonuojančių saulėgrąžų fone.  Neretai pakelėje nusidriekia netgi nedidelė automobilių eilė, fotografuojasi ir pavieniai asmenys, ir šeimos, porelės.  Nusifotografuoti stoja vienas po kito Sutikti žmonės pasakoja tiesiog negalintys atsispirti saulėgrąžų grožiui.

Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau

Nors daugelis dabar „garbina“ juoduosius serbentus dėl vitaminų gausos, šiuo tekstu noriu atkreipti dėmesį į jų giminaičius – raudonuosius serbentus. Atsimenu, kaip močiutė trindavo šviežias uogas su cukrumi ir taip gardindavo vandenį. Gaivesnio vidurvasario gėrimo man iki šiol nepavyksta sugalvoti. Raudonųjų serbentų auginimas ir priežiūra panaši į juodųjų serbentų, todėl šiame tekste tai tik trumpai priminsime.

Pravers žinoti kiekvienam: Graikijoje atostogavusi lietuvė patarė, kaip nepakloti didelės sumos už gydymą

Vilma Vainorė, keliaujančių šeimų bendruomenės „Keliaujančios mamos“, vienijančios virš 100 tūkst. aktyvių šeimų, įkūrėja, – entuziastinga keliautoja. Kaip pati sako, kelionės yra tapusios gyvenimo būdu, darbu, maloniu laisvalaikiu ir pasaulio pažinimu kartu su vaikais. Tačiau, anot jos, kiekvienai išvykai reikia tinkamai pasiruošti ir būtinai pasirūpinti sveikatos draudimu.

Staiga mirė 51-erių muilo operų žvaigždė: gerbėjai sugniuždyti

Aktorė Esta TerBlanche, vaidinusi ilgus metus rodytoje muilo operoje „Visi mano vaikai“, rasta negyva savo namuose Holivude (Los Andželas). Garsi muilo operų žvaigždė mirė būdama 51 metų, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai užsiminė, jog ketina grįžti į televiziją. Esta TerBlanche, išgarsėjusi savo vaidmeniu visų pamėgtoje JAV dramoje „Visi mano vaikai“, buvo rasta be gyvybės ženklų savo namuose Holivude. „TMZ“ pranešimuose nurodoma, kad jos šeima išgyvena staigią netektį, rašo mirror.co.
Istorijos 2024-07-23

Kauno ligoninės vadovės pareigas perima Diana Žaliaduonytė

Nuo antradienio Kauno ligoninės vadovės pareigas pradeda eiti Diana Žaliaduonytė, iki tol dirbusi ligoninės direktore medicinai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. D. Žaliaduonytė laimėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės vadovo konkursą. Ji pakeitė kadenciją baigusį Albiną Naudžiūną. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, į šios gydymo įstaigos vadovus pretendavo vos vienas kandidatas.

Dabar padarykite tai savo braškėms: atsidėkos dvigubu derliumi

Šiuo metu braškės sunoksta ne tik braškynuose, tačiau jau gausiai skiname ir savo soduose. Braškės gardžios ne tik šviežios, tačiau puikiai tinka šaldymui, uogienėms, kompotams. Tai vienos populiariausių ir mėgstamiausių uogų ne tik pas mus, tačiau ir visame pasaulyje. Deja, kaip ir dauguma augalų, braškės neišvengia ligų. Kokios pagrindinės braškių ligos, kaip jas atpažinti ir įveikti, pasakojame šiame straipsnyje.

Šefė išdavė tobulos bulvių košės receptą: štai, ką reikia daryti

Tinkamai paruošta bulvių košė yra nuostabi, tačiau jei nepavyksta išgauti tobulos kreminės konsistencijos, jums padės „bulvių karalienė“ Poppy O‘Toole. Bulvių košė yra puikus priedas prie pietų ar vakarienės, tačiau kartais ji gaunasi gumuliuota ir ne tokia skani. Tačiau mums į pagalbą ateina garsioji „TikTok“ bulvių karalienė Poppy O‘Toole – ji pasidalijo neįprastu metodu, kaip išgauti tobulai glotnią bulvių košę ir kokie du ingredientai pagerina jos skonį, rašo mirror.co.uk.

Pasakė, kada reikia iškasti česnakus: kiti daro neteisingai

Česnakų auginimas nereikalauja tiek daug pastangų, kiek, pavyzdžiui, pomidorų auginimas, paprastai duoda gerą derlių. o svarbu ne tik užauginti česnakus, bet ir laiku bei teisingai juos iškasti.  Praleidus šį momentą, česnakų galvutės subyrės į skilteles, pablogės skonis ir jie bus prastai išsilaikę. Tik laiku iškasus česnakus, galvutės bus išsaugotos iki naujo derliaus. Kada kasti česnakus  Česnakų derliaus nuėmimas priklauso nuo oro sąlygų, česnakų rūšies ir veislės.

Atrado superinę mišrainę žiemai: receptą išbandykite šiemet

„Labai skanios salotos žiemai. Tiks prie įvairių patiekalų pateikti kaip garnyrą“, – rašo tinklaraščio „Oditėlės blogas“ autorė Edita. Išeiga: ~6 vnt. 0,5l talpos stiklainių: 2 kg agurkų; 0,5 kg paprikos (raudonosios arba geltonosios); 0,5 kg svogūnų; 0,5 kg morkų; 1 nedidelės čili paprikos; 1 galvutės česnako; 1,5 v.š. druskos; 100 g cukraus; 100 g 9proc. acto;  100 g saulėgrąžų aliejaus.
Gyvenimas 2024-07-23

Skaudi žinia: mirė filologijos mokslų daktaras Kęstutis Nastopka

Eidamas 85-us metus mirė lietuvių literatūrologas, filologijos mokslų daktaras Kęstutis Nastopka. Žinia apie netektį antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. „Netekome literatūrologo, semiotiko, vertėjo, habilituoto humanitarinių mokslų daktaro Kęstučio Nastopkos“, – pranešama socialiniame tinkle.
74
Istorijos 2024-07-23

Šie simptomai įspėja apie magnio trūkumą: štai iš kur jo gauti

Daugelis žino, kad mikroelementas magnis yra viena svarbiausių medžiagų organizme, tačiau kaip jis iš tiesų veikia ir kaip jo galime gauti pakankamai? Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė paaiškina, kad magnio kiekis organizme daro nemenką įtaką raumenims, energijos palaikymui, mąstymui, jis taip pat svarbus miegui ir net gerai nuotaikai.

Amerikoje pašauta 20-metė lietuvė: šeima kreipiasi į visus

Liepos pradžioje JAV pašauta 20-metė lietuvė Viltė Gruzdytė. Dabar visi geros valios žmonės kviečiami prisidėti prie greitesnio jaunos merginos sveikimo. „Liepos pradžioje JAV pašautos lietuvės Viltės Gruzdytės gydymui ir reabilitacijai yra renkamos lėšos. Viltė yra buvusios ilgametės Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkės ir LPSK valdybos narės Gražinos Gruzdienės anūkė. Geros valios žmones kviečiame aukoti per aukok.lt platformą: https://www.aukok.

Išanalizavo Ingridos Šimonytės veidą: štai, ko ji nepasako garsiai

Žmogaus veido bruožai gali labai daug pasakyti apie asmens charakterį, o marijampolietė Indrė, tveidas.lt blogo autorė, jau 3 metus užsiima šia veikla. Veidotyra yra naudojama savęs ir kitų žmonių pažinimui, todėl moteris išanalizavo žymiausių politikų veido bruožus. Indrė išanalizavo Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos, pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės, ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės bei užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio veido bruožus.

Nerimas dėl mirtinos ligos epidemijos protrūkio: jau užsikrėtė tūkstančiai, keli šimtai mirė

Kongo Demokratinė Respublikoje fiksuojamas „eksponentiškai augantis“ beždžionių raupų atvejų skaičius, šeštadienį pranešė vyriausybė. Vyriausybės atstovas Patrickas Muyaya sakė, kad bendras įtariamų atvejų skaičius pasiekė 11 166, įskaitant 450 mirčių, o mirtingumas yra keturi procentai.
Sveikata 2024-07-23
Į viršų