Nuo 2 metų sunkia liga serganti Kamilė sulaukė stebuklo: pirmą kartą pritaikytas modernus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę ligą – cistinę fibrozę. Kauno klinikų Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro vadovė doc. Valdonė Misevičienė pastebi, kad šie vaistai gali paveikti ligos mechanizmą ir visiškai pakeisti pacientų sveikatą bei ligos prognozę.
„Šiandien mes jau galime pasidžiaugti pirmaisiais teigiamais rezultatais ligos valdymo kontrolėje.
Dėmesio, rūkaliai: atskleidė, kokiame amžiuje metus rūkyti dar galima susigrąžinti sveikatą
Nors rūkymo pasekmėmis dažnai tampa vėžys, bronchitas, kitos lėtinės ligos ir net mirtis, nuo šios priklausomybės kasdien kenčia 1 iš 3 lietuvių. Vaistininkas Marius Laukštarupis pabrėžia, jog visos pagalbinės priemonės šio įpročio metimui būna bevaisės, jei pats žmogus netiki savo jėgomis. O Šeškinės poliklinikos pulmonologė Teresa Volosevič svarsto, ar rūkalių išsigelbėjimu laikomos elektroninės cigaretės nėra tiek pat žalingos, kaip ir įprastas tabakas.
Iš garsaus profesoriaus lūpų – auksinis patarimas sveikai širdžiai: štai ką turite daryti
Lėtinis stresas, nejudra, neįpratimas nuosekliai tikrintis sveikatą – tokius vienus iš pagrindinių didžiausių peilių širdžiai įvardija garsus kardiologas prof. Pranas Šerpytis. Be kita ko, jis neslepia, kad yra ir sisteminių bėdų – sveikatos prieinamumas rajonuose gyvenantiems žmonėms turėtų būti geresnis.
Kalbėdamas apie kardiovaskulinę Lietuvos gyventojų sveikatą, profesorius pabrėžė, kad šiandien labiausiai nerimą kelia keli dalykai. Visų pirma – pačių žmonių požiūris.
Po 11 metų didžiausiose Anglijos ligoninėse gydytojas grįžo dirbti ir į Šiaulius: „Lietuvoje dirbti man patinka“
Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus gydytojas urologas Darius Domanaitis keletą metų stažavosi Jungtinėje Karalystėje ir vienuolika metų dirbo didžiausiose pietryčių Anglijos ligoninėse: Karalienės Elžbietos Karalienės Motinos ligoninė, William Harvey ligoninė, Buckland ligoninė, Karališkoji Viktorijos ligoninė, Kenterberio ligoninė. Šiuo metu gydytojas urologas kviestiniais autoriniais kontraktais dirba universitetinėje Noridžo ligoninėje urologijos konsultantu.
Onkoimunologas Strioga atskleidė, kaip vystosi vėžys: kodėl suserga net gyvenę sveikai?
Vėžys – kiekvienam bent trumpam pagalvojus apie tokią diagnozę šiurpsta oda. Vis tik medikai konstatuoja, kad šio susirgimo išvengti gali nepavykti, net jei pasirenkamas sveikas gyvenimo būdas, mat onkologinės ligos išsivystymo mechanizmas išties sudėtingas. Tačiau vis sparčiau žengiama to link, kad vėžys būtų suvaldoma lėtinė liga, o ne mirties nuosprendis.
Kraupi statistika: tik 1 iš 10 gyventojų mokėtų suteikti pirmąją pagalbą
Tik 13 proc. Lietuvos gyventojų yra tikri, kad prireikus jie sugebėtų suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Tai atskleidė naujausia KOG instituto atlikta apklausa, kurią užsakė bendrovė „Lietuvos draudimas“, rašoma bendrovės pranešime spaudai. Tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar gyventojai sugebėtų suteikti pirmąją pagalbą, ar patiems yra tekę būti situacijoje, kai pirmosios pagalbos kažkam reikėjo, ir kokius pagalbos veiksmus gyventojai mokėtų atlikti.
Pastebėjote neaiškius bėrimus ant kūno? Vaistininkė pasakė, kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė nuo apelsinų, o gal nuo drabužio etiketės? Vaistininkė atsako, kokie bėrimai dažniausiai pasitaiko ir kaip juos galima atpažinti.
Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Guodos Grikšienės, bėrimas yra sudirginta, pastebimai pakitusi odos vieta, kai pasikeičia jos spalva ar tekstūra. Tokia oda gali būti paraudusi, patinusi, niežtinti ar netgi skausminga.
Mirė gerbiamas Lietuvos gydytojas
Vilniaus universiteto bendruomenėje skaudi netektis – eidamas 94-uosius metus mirė ilgametis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas, gydytojas urologas, docentas dr. Algimantas Valinskas.
Skaudžia žinia apie netektį pasidalino VU Medicinos fakultetas. Pranešta ir kur vyks atsisveikinimas su velioniu.
COVID-19 statistika: 11 naujų atvejų, mirčių nefiksuota
Per praėjusią parą nustatyta 11 COVID-19 atvejų, nuo šios ligos mirusiųjų fiksuota nebuvo, rodo pirmadienį skelbiami Valstybės duomenų agentūros duomenys.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 25,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 8,6 procento.
Ligoninėse gydomi 42 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.
Pernai vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.
Apie vėžį – vyrų žudiką Algis sužinojo visai netikėtai: medikai jo istoriją laiko išskirtine
Sulaukęs siūlymo suėjus 50 metų atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą šiandien Algis Mameniškis džiaugiasi to neatidėliojęs. Laiku aptiktas vėžys leido vyrui išsaugoti sveikatą, o Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytojai šią istoriją vadina išties išskirtine.
Prostatos vėžys – dažniausia Lietuvos vyrams diagnozuojama onkologinė liga. A. Mameniškis pasakojo, kad žinią apie tai, jog serga, sužinojo sudalyvavęs prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje.
Chirurgai lieka išteisinti dėl pacientės mirties, valstybė jiems sumokės 15,6 tūkst. eurų
Du Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės chirurgai Antanas Eigminas ir Loreta Lapinaitė lieka išteisinti dėl pacientės mirties 2017 metais.
Nors apeliacinės instancijos teismas mano, kad medikai galėjo tinkamai neatlikti savo pareigų, jis konstatavo, jog priežastinis ryšys tarp minėtų pareigų pažeidimo ir pacientės mirties nebuvo nustatytas.
Po dviejų instancijų teismų išteisinimų valstybė už išlaidas advokatams A. Eigminui turės sumokėti 9 tūkst. eurų, L. Lapinaitei – 6,6 tūkst.
Medikė įspėja saugotis Lietuvoje plintančio pavojingo užkrato: šiose apskrityse sergančių buvo daugiausiai
Nors daugelis laukia šiltojo metų sezono ir skuba planuotis įvairias veiklas lauke, ne vienam apsilankymas gamtoje dėl joje tykančių kraujasiurbių parazitų sukelia ir streso. Jau fiksuodami gausius susirgimus erkių platinamomis ligomis, specialistai primena, kad pasigauti šį parazitą galima ne tik daugelyje miškų, bet praktiškai kiekvieno miesto centre.
Sveikatos specialistai jau skambina pavojaus varpais ir įspėja, kad šie metai pagal susirgimus erkiniu encefalitu gali būti rekordiniai.
Apie tai, kad vėžys apsigyveno burnoje, dažnas neįtaria: chirurgas patarė atsikratyti vienos baimės
Nors odontologo kėdės baimė lydi dažną, gydytojai ragina ją visais įmanomais būdais sutramdyti ir nedelsti kreiptis ne tik dėl jau atsiradus problemoms, bet ir tikrintis profilaktiškai. Pažymima, kad tai gali padėti užbėgti už akių ar laiku aptikti ir tokią ligą kaip vėžys.
Plačiau kalbėdamas apie savo profesiją veido ir žandikaulių chirurgas Rokas Perevičius pasakojo, kad iš esmės gydo įvairias minėtųjų sričių ligas.
Liūdna žinia: mirė gerbiamas Lietuvos gydytojas
378
Nacionalinis vėžio institutas praneša apie skaudžią netektį – mirė gerbiamas daktaras Povilas Miliauskas. Jam buvo 70.
Habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, gydytojas anesteziologas-reanimatologas, Nacionaliniame vėžio institute Anesteziologijos, reanimatologijos ir operacinės skyriuje dirbo beveik keturis dešimtmečius, yra vadovavęs Operacinės ir reanimacijos skyriui, dirbęs mokslinį darbą.
Gydytoja įspėja dėl vaikus guldančio viruso: „slogytė“ per dieną gali „peršokti“ į bronchitą
Nors už lango – jau tikra vasara, virusai dar neduoda atsipalaiduoti. Gydytojai pastebi, kad įprastai šaltuoju metu suaktyvėdavę virusai pastaruoju metu kiek pakeitė savo elgseną. Pažymima, kad kalčiausia čia pandemija, mat daugiau uždaryti namuose žmonės, o ypač – vaikai mažiau susidūrė ir su įvairiais patogenais.
Šiemet gydytojus stebino ne tik netipiškas gripo sezonas, pagausėję susirgimai vėjaraupiais, streptokoko A sukeltomis infekcijomis.
Ką daryti, kai raumenys „neklauso“: gydytojas papasakojo, kuo pasitarnauja botulino injekcijos
„Dėl nevalingo raumenų tonuso padidėjimo (spastiškumo) mažėja žmogaus gebėjimas pasirūpinti savimi, prastėja gyvenimo kokybė. Vienas efektyviausių gydymo metodų – botulino toksino injekcijos į spastiškus raumenis. Nuo šių metų Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) botulino toksino injekcijos atliekamos pritaikant ultragarsinį ir elektromiografinį tyrimus, todėl botulino toksinas suleidžiamas itin tiksliai.
Gydytojas įspėjo: šį produktą namuose turi dažnas, tačiau nežino, kaip sau galima pakenkti
Dažno žmogaus namuose apstu įvairiausių vitaminų, mineralų ar maisto papildų. Medikai įspėja – piktnaudžiaudami jais galite sau pakenkti, o ne padėti bei pataria prieš vartojant vitaminus ar maisto papildus, išsitirti, ar organizmui jų trūksta, pasidomėti, kaip jie dera su kitais, jau vartojamais preparatais. Specialistų teigimu, norint gerai jaustis ir puoselėti sveikatą, pirmiausia reikėtų atsakingai pažvelgti į savo gyvenimo būdo visumą.
Šaukštelio arba dviejų pirštų taisyklė: įsiminkite tai, jei norite išvengti šio vėžio
Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kiekvienais metais nustatoma po beveik 400 naujų odos melanomos atvejų, kurių dažna priežastis – nesaugus buvimas saulėje. Todėl vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip teisingai saugoti savo odą nuo ultravioletinių spindulių.
Kasmet po 400 naujų susirgimo atvejų
„Šiuo metu Lietuvoje kas metus yra nustatoma beveik 400 naujų odos melanomos atvejų, o sergamumo rodikliai kasmet didėja po beveik 4 proc. moterims ir po 2 proc.
COVID-19 statistika: 43 nauji atvejai, mirčių nefiksuota
Per praėjusią parą nustatyti 43 COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirusiųjų fiksuota nebuvo, rodo penktadienį skelbiami Valstybės duomenų agentūros duomenys.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 26,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 8,1 procento.
Ligoninėse gydomi 44 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.
Pernai vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.