Sveikata

 

Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas. 

Skubiai įspėja visus, kurie užsiima šia veikla: žiūrint į tai pro pirštus gresia rimtos sveikatos bėdos

Neseniai įvykus tragedijai, kai lediniame vandenyje Vilniuje nuskendo 17-metis, specialistai suskubo priminti, kad maudynės šaltame vandenyje – pasiruošimo reikalaujantis užsiėmimas. Praėjusią savaitę sostinėje vandens telkinyje nuskendus 17-mečiui, įvykio liudytojai tvirtino, kad jaunuolis galimai buvo sveikuolis ir šaltame vandenyje grūdinosi.
Sveikata Prieš 8 val.

Į slaugos ligoninę tėtį atvežusi vilnietė apstulbo: grynas absurdas – pati turiu lakstyti su mėgintuvėliais?

Vilnietė Rūta (pavardė redakcijai žinoma) pasakoja susidūrusi su absurdiška situacija – slaugos ligoninėje gulinčiam 83-erių tėčiui nėra galimybių atlikti reikalingų papildomų kraujo tyrimų. Pasirodo, ligoninė nei pati gali juos padaryti, nei kas gali atvykti iš kitos įstaigos. Tiesa, pradėjus domėtis istorija, panašu, ledai pajudėjo, tačiau moteris sako išgirdusi labai neįprastą pasiūlymą – pačiai lakstyti su kraujo mėgintuvėliais.

SAM stiprina sveikatos sektoriaus parengtį: daug dėmesio skiriama pasiruošimui galimoms krizėms

Didinat sveikatos sektoriaus atsparumą krizėms ir ekstremaliosioms situacijoms, patvirtintos parengties stiprinimo rekomendacijos gydymo įstaigoms, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). „Kad galėtų tinkamai reaguoti į krizes ir grėsmes, sveikatos sektorius privalo turėti atsparią įstaigų infrastruktūrą, tinkamai paruoštus specialistus, pakankamas būtinųjų priemonių atsargas, taip pat būti pasirengęs veikti operatyviai ir koordinuotai, kaip to dažnai reikalauja ekstremalios sąlygos“, – t...
Sveikata Prieš 5 val.

Lietuvoje pirmą kartą rizikos grupėse esantieji galės pasiskiepyti nuo paukščių gripo

Pirmą kartą Lietuvoje rizikos grupėse esantys gyventojai nuo kitų metų pradžios galės pasiskiepyti nuo paukščių gripo. Kaip nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame įsakymo projekte, ši vakcina skirta vyresniems nei 18 metų asmenims, turintiems profesinę riziką užsikrėsti paukščių gripu dėl artimo sąlyčio su paukščiais ar gyvūnais, jų skerdenomis ar gaišenomis.
Sveikata Prieš 12 val.

Pusė milijono prarastų gyvybių ir milijardai nuostolių: gydytojai į valdžią kreipėsi atviru laišku

Dėl nepakankamo dėmesio širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) profilaktikai bei gydymui Lietuvos valstybė nuo 2000-ųjų metų jau neteko daugiau nei 0,5 milijono gyventojų, o šalies ekonomika kasmet praranda apie 1,4 mlrd. eurų, rodo statistika ir tarptautinių tyrimų duomenys.

Skilinėja lūpos? Venkite šių 2 produktų

Šaltuoju sezonu, ypač vėjuotu ir žvarbiu oru daugelis pasirūpiname tinkamais drabužiais ir šilta avalyne. Tačiau veidas lieka atviras, o dažniausiai kenčia lūpos, kurios itin lengvai pažeidžiamos išorės veiksnių. Lūpų odelė itin plona, jautri, o kai kurie žmonės dar turi įprotį jas kramtyti, vilgyti seilėmis ar nudrėksti išsausėjusius odelės lopinėlius. Tad sausos, šerpetojančios lūpos, sutrūkinėję burnos kampučiai – itin dažna bėda, kuria skundžiasi ir vyrai, ir moterys.
Sveikata 2024-12-13

Metų panevėžiete išrinkta gydytoja Vokietienė: „Medicina yra menas, o ne paslaugų teikimas“

Vidaus ligų gydytoja ir Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė yra viena iš tų medikių, kuri į mediciną žvelgia ne tik kaip į profesiją, bet ir kaip į gyvenimo misiją. Jos kelias į šią specialybę prasidėjo dar vaikystėje, stebint tėvų darbą medicinos srityje.

Medikai stebisi naujosios Vyriausybės abejingumu širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai: kreipsis į valdžios institucijas

Lietuvos kardiologus vienijančios asociacijos Vyriausybės programoje teigia pasigendančios dėmesio širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Todėl, norėdamos valdžios atstovus paraginti imtis skubių veiksmų, atviru laišku žada kreiptis į prezidentą Gitaną Nausėdą, lapkritį darbą pradėjusį Seimą bei naujuosius Ministrų kabineto narius.

Šie 3 simptomai išduoda, kad jūsų kraujotaka sutriko: pastebėkite laiku

Kraujotakos sistemos ligos yra viena pagrindinių mirties priežasčių Lietuvoje, nulemianti daugiau kaip pusę visų atvejų, skelbia Higienos institutas. Pasak Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytojo neurologo dr. Jokūbo Fišo, siekiant sumažinti jų tikimybę, svarbu neignoruoti pagrindinių simptomų ir profilaktiškai tikrintis sveikatą.
Sveikata 2024-12-13

Ruošiatės atostogauti? Nepamirškite šio dokumento, kitaip galite pasigailėti

Artėjant žiemos atostogų sezonui, ligonių kasos primena keliones planuojantiems gyventojams nepamiršti Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK). Šis nemokamai išduodamas dokumentas leidžia gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kai keliaujama po Europos Sąjungos šalis, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją ir Jungtinę Karalystę. Kelionėje prireikus būtinosios pagalbos, už ją sumoka ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

1 vėžio simptomas pasireiškia naktį: pastebėkite laiku

Vėžys – klastinga liga, užklumpanti iš pasalų. Didžiausia klasta slypi tame, kad neretai vėžys nepasireiškia jokiais simptomais, kol liga nėra pažengusi. Vis tik, yra vienas vėžio simptomas, kuris pasireiškia naktį ir jo padarinius galite pamatyti atsibudę. Deja, tik pusė vėžiu sergančių žmonių po diagnozės nustatymo gyvena 10 metų ar ilgiau, todėl taip svarbu kuo anksčiau pastebėti vėžį, rašo express.co.uk.

Širdies ritmo sutrikimams diagnozuoti – lietuvių sukurta išmanioji apyrankė: viliasi, kad padės išgelbėti gyvybes

Didžiosios vaistinės ir klinikos Lietuvoje pradėjo prekiauti Lietuvos mokslininkų sukurta išmaniąja medicinine apyranke „TeltoHeart“. Šis telemedicinos prietaisas skirtas padėti širdies ritmo sutrikimų turintiems žmonėms.  Ši apyrankė stebi širdies ritmą ir gali automatiškai užfiksuoti prieširdžių virpėjimą ir kitokias aritmijas. Apyrankei aptikus aritmiją ar ją dėvinčiam asmeniui pasijutus prastai dėl pulso pokyčių, rekomenduojama pasinaudoti „TeltoHeart“ ir padaryti elektrokardiogramą.

Trečiąja sveikatos apsaugos viceministre taps Nerija Stasiulienė

Trečiąja sveikatos apsaugos viceministre taps socialdemokratė Nerija Stasiulienė. Tai ketvirtadienį žurnalistams patvirtino sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė. Kaip ji pranešė savaitės pradžioje, viceministrėmis jos komandoje dirbs ir profesorės Laimutė Vaidelienė bei Jelena Čelutkienė.

Skelbia apie permainas širdininkams: žada, kad gerės paslaugos

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia pakeitusi kardiologų ir slaugytojų konsultacijų teikimo tvarką širdies nepakankamumu sergantiems pacientams. Gydytojai kardiologai ir slaugytojai nuo šiol konsultacijas galės teikti ir tiems pacientams, kurie baigė aktyvųjį ambulatorinį gydymą.

Vargina migreniniai galvos skausmai? Gydytoja siūlo išbandyti „pieštuko“ pratimą

Lietuvoje vis jaunesni žmonės skundžiasi migreniniais galvos skausmais. Daugeliu atvejų tai lemia stresas, lėtinis nuovargis, darbas prie kompiuterių. Kaip išvengti migreninių galvos skausmų ar juos sumažinti ir kuo svarbus darbo bei poilsio režimas, paaiškina fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja. „Gaila, bet „migreniniai“ pacientai jaunėja. Dėl to kreipiasi ir vyresnių klasių moksleiviai, ir studentai. Viena priežasčių, kad vis daugiau laiko praleidžiame prie ekranų.
Sveikata 2024-12-12

Šia liga lietuviai serga 4,4 dažniau nei vidutinis europietis: medikai įvardijo didžiausią kaltininką

Gruodžio 6–10 dienomis minint Miokardo infarkto savaitę, šalies kardiologai ragina atkreipti dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligų situaciją Lietuvoje, kuri vis dar stipriai skiriasi nuo Europos Sąjungos vidurkio. Nors kas antrą gyvybę šalyje nusineša širdies ir kraujagyslių ligos, pacientams Lietuvoje, bene vieninteliams Europoje, vis dar nėra kompensuojami jų gydymui itin reikalingi inovatyvūs vaistai.

Vilniaus medikai tai padarė pirmieji Lietuvoje: pacientams – vieni privalumai

2024 m. gruodžio 10 d. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyriuje pirmą kartą Lietuvoje apatinių galūnių angiografijai vietoj tradicinių jodo turinčių kontrastinių medžiagų, naudotas anglies dvideginis (CO₂). Kaip skelbia ligoninė, šis metodas yra reikšmingas tiek pacientų saugumui, tiek medicinos inovacijų plėtrai Lietuvoje.

Šie produktai – aukso gysla smegenims: valgykite dažniau

Patiriant stresą ar norint atsipalaiduoti, šokoladas kai kuriems gali asocijuotis su geros nuotaikos užtaisu. Nors šokoladas iš tiesų gali pagerinti nuotaiką ir suteikti energijos, vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad tai tėra trumpalaikis sprendimas. Ji taip pat įspėja, jog ilgainiui per didelis šokolado vartojimas gali pakenkti sveikatai.

Beveik kas ketvirtas lietuvis kenčia nuo nuovargio: priežastis slypi kasdieniuose įpročiuose

Atlikti tyrimai parodė, kad beveik kas ketvirtas lietuvis kenčia nuo nuovargio ir jaučia silpnumą. Vis tik duomenys atskleidė, kad dėl to gali būti kaltas per mažas šalies gyventojų vandens suvartojimas. Kaip sako ekspertai, nuovargis – opi problema, nuo kurios kenčia dažnas, tačiau greta to seka ir kiti nemalonūs pojūčiai, kuriems daryti įtaką gali organizmo dehidratacija, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Vandens stygių organizme gali indikuoti jaučiamas nuovargis.
Sveikata 2024-12-11

Pirmųjų infarkto simptomų Violeta nesureikšmino – išgyveno tik per stebuklą: „Kas įvyko, žinau tik iš pasakojimų“

„Šiandien esu gyva, sveika ir jau grįžau į darbą. Ir už tai, kad vis dar vaikštau šia žeme, esu be galo dėkinga Plungės ligoninės medikams, kurių profesionalumas ir didžiulės pastangos mane, jau mirusią, grąžino į šį pasaulį. Jei ne Plungės ligoninė, ne aukščiausio lygio specialistai, kvalifikuoti personalo veiksmai, šiandien manęs jau nebebūtų“, – jautria istorija dalijasi 62 metų plungiškė Violeta Pivorienė, kuri ir pati yra medikė – Plungės ligoninės Radiologijos skyriaus technologė.

Ligoninė Kaune šį tyrimą pradėjo taikyti pirmoji Baltijos šalyse: štai kam jo reikia

Kauno klinikų Romainių ligoninė pirmoji Baltijos šalyse pradėjo taikyti inovatyvią greitąją diagnostiką tuberkuliozės nustatymui bei tuberkuliozės sukėlėjų atsparumo pagrindiniams vaistams identifikavimui.
Sveikata 2024-12-11

Gera žinia: nuo kitų metų nemokamai dėl vėžio galės pasitikrinti daugiau moterų

Seimas pritarė 2025 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymui projektui. Priimtame teisės akte įtvirtinta, kad kitais metais biudžetas bus subalansuotas – įplaukos ir išlaidos didės beveik po 479 mln. eurų (beveik 14 proc.) ir sudarys beveik po 3,94 mlrd. eurų. Taip pat praplėstos amžiaus ribos, kada moterys galės prevenciškai pasitikrinti dėl krūties vėžio.

Transplantacijos biuras: šiemet Lietuvoje atliktos 209 transplantacijos

Dviejuose transplantacijos centruose – LSMUL Kauno klinikose ir VUL Santaros klinikose – šiemet atliktos 209 organų ir audinių transplantacijos. Tai beveik dešimtadaliu daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, teigia Nacionalinis transplantacijos biuras. Transplantacijos biuro duomenimis, šiemet atlikta 100 inkstų transplantacijų, iš jų – trys vaikams. 18 atvejų transplantuotos kepenys, 7 – širdis (iš jų – viena vaikui), 3 – plaučiai.

Nuogąstauja, kas dėsis kitąmet: augs eilės tyrimams, blogės sunkių ligonių gydymas

Gydymo įstaigos su pacientų ir medikų organizacijomis, nesulaukusios konkrečių atsakymų Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame susitikime į klausimą, ar bus joms sumokėta už atliktus brangiuosius tyrimus ir procedūras, toliau skambina pavojaus varpais.

Gydytoja perspėjo: jei lipdami laiptais pajutote šį simptomą, susirūpinkite

Širdies ir kraujagyslių ligos – yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje, o Lietuvoje sergamumas šiomis ligomis yra vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje. Apie šias ligas signalizuojantys simptomai gali pasireikšti skirtingai – vieniems jie būna vos juntami, kitiems gali sukelti sunkumų vaikščiojant ar pasirūpinant savimi. Kauno „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė dr.
Sveikata 2024-12-10

Pokyčiai nuo sausio 1 dienos: atsisakys perteklinių siuntimų, kad greičiau diagnozuotų vėžį

Patvirtinta burnos, veido ir žandikaulių vėžio ankstyvosios diagnostikos ir gydymo organizavimo tvarka padės šias ligas diagnozuoti anksčiau ir gydymą pradėti ankstesnėse ligos stadijose, šitaip užtikrinant pacientams didesnę tikimybę pasveikti, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Nurodoma, kad taip pat bus sutrumpintas paciento kelias, atsisakant perteklinių siuntimų, kai įtariamas galvos ir kaklo navikas.

Laikinasis Joniškio meras neigia, kad ligoninės vadovui buvo daromas spaudimas: apie išėjimą kalbėjo ir anksčiau

Joniškio ligoninės vadovui Martynui Gedminui pareiškus, kad iš pareigų pasitraukti jį privertė pasikeitusi savivaldybės vadovybė, laikinasis rajono meras Gediminas Čepulis tokius kaltinimus neigia. Pasak jo, įstaigos vadovas jau anksčiau buvo užsiminęs apie ketinimus atsistatydinti. „Jis labai karštligiškai priėmė situaciją. Tarybos nariai norėjo susitikti su vyriausiu gydytoju ir pasikalbėti apie ligoninės ateitį, kas nusimato, ar skyriai kokie užsidaro, ar nauji atsidaro.

Sveikatos apsaugos viceministrėmis taps gydytojos Laimutė Vaidelienė ir Jelena Čelutkienė

Sveikatos apsaugos viceministrėmis taps gydytojos Laimutė Vaidelienė ir Jelena Čelutkienė, pirmadienį pranešė paskirtoji sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė. „Viceministrė pirminiai sveikatos priežiūrai ir vaikų sveikatai yra numatyta profesorė Laimutė Vaidelienė. Profesorė Jelena Čelutkienė yra numatyta specializuotos medicinos klausimams spręsti“, – konservatorių frakcijos posėdyje pirmadienį sakė M. Jakubauskienė. „Kita komanda dar yra derinama“, – pridūrė ji.

Kardiologas įspėja mėgstančius žaisti krepšinį: širdinės mirtys čia – ganėtinai dažnos

Lietuvoje ne vienas žmogus yra tragiškai miręs mėgėjiškai žaisdamas krepšinį ar kitaip sportuodamas. Gydytojas kardiologas Arnas Karužas paaiškina, kodėl taip nutinka ir kaip galima žmonėms padėti ištikus nelaimei. „Krepšinis yra kiekvieno lietuvio širdyje, tai yra labai smagu, bet žiūrint statistiškai, būtent krepšinis yra ta sporto šoka, kurios metu, na, bene dažniausiai atsitinka staigios širdinės mirtys“, – sako A. Karužas.

Greitosios medicinos pagalbos tarnybai pradeda vadovauti Donatas Paliulionis

Nuo pirmadienio, gruodžio 9 d., nacionalinei Greitosios medicinos pagalbos tarnybai (GMPT) pradeda vadovauti Donatas Paliulionis, pranešime spaudai rašo Sveikatos apsaugos ministerija. Jį, laimėjusį viešąjį konkursą, į pareigas paskyrė laikinai pareigas einantis sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas. D. Paliulionis vadovo pareigose keičia Iloną Kajokaitę, kuri laikinai vadovavo Tarnybai.

COVID-19 buvo mirtinas dar 3 žmonėms: 8 savivaldybėse – epideminis sergamumas

49-ąją savaitę (2024 m. gruodžio 2–8 d.) sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (COVID-19 liga) – padidėjo, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę buvo 1320,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, savaitę prieš tai – šiek tiek mažesnis – 1300,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Iš pagarsėjusios ligoninės vadovo pareigų pasitraukiantis Gedminas atsivėrė, kas nutiko: „Tai yra šlykštu“

Pirmadienis – paskutinė Joniškio ligoninės vadovo Martyno Gedmino darbo diena. Trejus metus vadovavęs įstaigai ir aktyviai ėmęsis reformuoti ligoninę jaunas gydytojas sako jaučiasi gavęs lyg šlapiu skuduru per veidą – pasikeitus miesto valdžiai teigia supratęs, kad yra nereikalingas. Kaip M. Gedminas pasakojo portalui tv3.lt, sprendimas palikti vadovo postą buvo jau seniau, tačiau apgailestavo, kad nepavyko atsisveikinti gražiuoju. „Išties iki galo nesupratau, kas nutiko.

Šie produktai – aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau

Didžiosios žiemos šventės neretai yra siejamos ne tik su kokybišku laiku su šeima, jaukumu ir kalėdine nuotaika, bet ir su persivalgymu. Juk vien tradicinis Kūčių stalas būna nukrautas tuzinu skirtingų patiekalų, o švenčiant Kalėdas vaišių dar pagausėja. Dėl šios priežasties, dažnas žmogus prieš šventes nusprendžia išbandyti neva žarnyną valančias dietas, badavimą ar net jiems visai nereikalingus vaistinius preparatus.

Ragina kuo greičiau atsisakyti tokios mėsos: didina riziką susirgti vėžiu

Rūkytos dešros, kumpeliai ir skilandžiai – be jų daugelis neįsivaizduoja ne tik šventinės vakarienės, bet ir kasdienio pusryčių sumuštinio. Ar lietuvių meilę perdirbtos mėsos produktams sumažintų faktas, kad nuo 2015 metų Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra juos yra įtraukusi į I grupės kancerogeninių medžiagų žmogui sąrašą – kartu su tabaku, alkoholiu, asbestu, formaldehidu, benzinu ir kai kurių rūšių pesticidais? „Northway“ medicinos centrų vidaus ligų gydytoja, gyvensenos medicinos specialistė...
REKLAMA
Persivalgymas (nuotr. Shutterstock.com) Persivalgymas (nuotr. Shutterstock.com)

Persivalgymas per šventes: kaip sau padėti ir išvengti nemalonių pasekmių?

Šventinis laikotarpis daugeliui visuomet siejasi su skaniu maistu – ir tai juk tradicija, kurios išsiginti nebūtina. Tikrai nereikėtų atsisakyti savo nuo seno mėgstamų patiekalų, tačiau svarbu jausti saiką, kad šventės netaptų kančia, tikra neganda ir skausmingu vartymusi ant sofos. Kaip sau padėti nepersivalgyti ir ką daryti, jei taip jau nutiko?  Kuo sveikatai pavojingas persivalgymas?  Persivalgymas dažniausiai yra tik neilgai trunkantis negalavimas.
Sveikata 2024-12-09
REKLAMA
Sinusitas (nuotr. Shutterstock.com) Sinusitas (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl svarbu laiku gydyti sinusitą? Patarimai apie gydymą ir profilaktiką

Sinusitas – labai nemaloni liga, kurios eiga gali būti ir ūminė, ir lėtinė. Ūminio sinusito atveju simptomai vystosi gana greitai – pradeda kamuoti veido skausmas ir patinimas, užsikemša nosis, iš jos gali tekėti gleivės, dingsta kvapo ir skonio pojūčiai, kartais kamuoja karščiavimas. Lėtinio sinusito atveju simptomai gali vystytis „slapta“ ir apie ligą sužinoma tik jai paūmėjus.
Sveikata 2024-12-09

Eilės neišbrendamos – ligoninių vadovai nebetiki, kad bus geriau: jau dabar nėra, kam dirbti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ką tik pasidalino džiugia žinia – kitais metais įsigaliojus naujai tvarkai tikimasi, kad taip reikalingas kardiologo paslaugas gyventojai galės gauti arčiau namų. Patys ligoninių vadovai tik kraipo galvomis ir sako, kad jau dabar nėra kam dirbti, tad sunku tikėtis, kad eilės sumažės. Siekiant nuo eilių pas kardiologus atkimšti tokias tretinio lygio gydymo įstaigas kaip Santaros ar Kauno klinikos valdžia ėmėsi pokyčių.

Pacientų pyktis liejasi per kraštus: brangus tyrimas priklauso nemokamai, tačiau privatininkai lupa pinigus

Prireikus kompiuterinės tomografijos (KT) ar magnetinio rezonanso tyrimo (MRT) pacientai nemokamai jį gali atlikti tiek valstybinėje, tiek privačioje gydymo įstaigoje. Vis tik realybė tokia, kad dažnas iš privačios įstaigos išeina gerokai patuštinęs piniginę. Privačių gydymo įstaigų iš pacientų ne visada teisėtai imamos priemokos – ilgą laiką diskutuojama problema. Ką tik šviežiai ji vėl pakelta Seimo Sveikatos reikalų komitete.

Žinoma kardiologė – apie lietuvius žudančias ligas: kas labiausiai žaloja širdį ir itin įsiminęs atvejis

„Medicina bejėgė, jei pacientas labai nori gyventi“, – cituodama tarp medikų žinomą posakį gydytoja kardiologė Dalia Jarašūnienė teigia pati ne kartą su tuo susidūrusi. Kaip pasakoja ji, atrodo, pacientui jau niekuo nebegalima padėti, o jis po kurio laiko jis lyg niekur nieko vairuoja taksi.

Ar sveikatos sistemą išgelbės tik daugiau pinigų? Išvardijo, kas labai blogai, o kur pavydi net vokiečiai

Nors Lietuva pagal sveikatos apsaugos sistemos finansavimą velkasi Europos dugne, Valstybinės ligonių kasos direktorius teigė, kad vis tik ne viskas išsprendžiama pinigais. „Čia kaip su pasakymu, kad jei rankoje laikai plaktuką, visos problemos atrodo kaip vinys“, – vaizdingai palygino jis.

Prieš šventes – gydytojos įspėjimas: šiemet plinta neeiliniai sukėlėjai

Pastaraisiais metais gerokai paankstėjus šventinio žiemos laikotarpio pradžiai pasiruošimo Kalėdoms karštinė apima vis daugiau žmonių. Šventiniai įmonių vakarėliai, pasibuvimai su draugais, įvairūs renginiai – išsivadavus iš pandemijos gniaužtų gyventojai jau kelis metus aktyviai įsitraukia į įvairias socialines veiklas. Vis tik gydytojai ragina išlikti atidiems. Ne paslaptis, kad po gero kalėdinio vakarėlio, būna, dėl išplatinto kokio nors viruso „iškrenta“ pusė kolektyvo.

Joniškio ligoninės vadovas Martynas Gedminas traukiasi iš pareigų

Trejus metus Joniškio ligoninei vadovavęs Martynas Gedminas traukiasi iš pareigų. Teigiama, kad tokį sprendimą medikas priėmė pajutęs miesto valdžios spaudimą ir nepasitenkinimą. „Joniškio mero postą palikus V. Gailiui, pamačiau, kad nebeįtinku miesto valdžiai. Neįsivaizdavau, kad taip staiga viskas pasikeis. Kol miestui vadovavo V. Gailius, reformomis ligoninėje nepatenkinti savivaldybės tarybos nariai tylėjo. Jam išėjus, atsirado poreikis paaukoti avinėlį“, – lrt.lt teigė M. Gedminas.

Nesugalvokite tokiu būdu naudoti vandenilio peroksidą: gali baigtis vidiniais nudegimais ar net mirtimi

3 proc. vandenilio peroksido tirpalas – daugeliui gerai žinoma medicinos priemonė, įprastai naudojama smulkių žaizdelių išvalymui ir dezinfekcijai. Visgi, anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Giedrės Stankevičienės, neretai tenka susidurti su situacijomis, kada žmonės vandenilio peroksido tirpalą ne tik naudoja netinkamai, bet ir visai kitiems tikslams. O tai kai kurias atvejais gali tiek apsunkinti žaizdų gijimo procesus, tiek nemenkai sutrikdyti sveikatą.

Atskleidė tiesą apie narkozę: ar gali pabloginti atmintį, trumpinti gyvenimą ir kodėl pabunda per operaciją

Chirurginės operacijos ir medicininės procedūros gali būti atliekamos tiek su nejautra, tiek be jos. Kai nejautra reikalinga, ji gali būti įvairių tipų: bendroji, regioninė, vietinė, epidurinė, kaukinė, endotrachėjinė ar sedacija bei įvairūs jų deriniai. Nejautros metu paciento sveikatos būklė yra stebima, užtikrinama kvėpavimo funkcija, palaikoma kraujotaka, gali būti taikomi įvairūs pagalbinės kraujotakos palaikymo metodai. Anestezijos rūšis pasirenkama pagal operacijos mastą ir sudėtingumą.

Plinta naujas sukčiavimo būdas: įspėja visus – nepasimaukite

Klaipėdos pareigūnai įspėja – plinta naujas sukčiavimo būdas: sukčiai sukūrė į į esveikata.lt panašią svetainę ir savinasi pinigus. Pasak policijos, šią savaitę į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi nuo sukčių nukentėję du asmenys. Jie neteko pinigų, kai bandė prisijungti prie oficialios svetainės www.esveikata.lt. Asmenys nurodo, kad, apgaulės būdu, iš jų banko sąskaitų buvo pasisavinta 790 ir 419 eurų.

Sąnarių skausmas: gydytojas įspėjo, kada nevalia ignoruoti ir kaip sau padėti

Dalis žmonių atvėsus orams skundžiasi sustiprėjusiais sąnarių skausmais. Ir nors mokslinio pagrindo, įrodančio sąnarių skausmo ryšį su oro temperatūra nėra, manoma, jog esant žemesnei aplinkos temperatūrai periferinės kraujagyslės susitraukia, kad sulaikytų šilumą vidaus organuose. Būtent dėl to sąnarių aprūpinimas krauju sumažėja, yra gaminama mažiau sąnario skysčio, todėl jie labiau sustingsta ir atsiranda skausmas.

Naujoji sveikatos apsaugos ministrė greitų sprendimų mažinant pacientų eiles nežada: problema gili

Paskirtoji sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė tikina, kad klausimas dėl pacientų eilių mažinimo bus vienas iš pagrindinių naujosios Vyriausybės prioritetų. Visgi, anot jos, tikėtis greitų šios ilgalaikės problemos sprendimų nereikėtų. „Eilių mažinimo klausimui skirsime prioritetą. (...) Tačiau problema yra gili ir ilgalaikė, todėl ypatingai greitų sprendimų neturėtume tikėtis.

Medikai perspėja dėl gąsdinančios situacijos: apie tokias ligas jau buvome pamiršę

Mokslas į priekį lekia devynmyliais žingsniais – išrandami nauji vaistai bei gydymo priemonės leidžia įveikti ir suvaldyti daugybę ligų, pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos docentė daktarė Inga Ivaškevičienė sako, kad vakcinos yra tai, ką geriausio žmonijai dovanoja mokslininkai.

Žinia iš SAM – šie pacientai sulauks naujo priemonių kompensavimo

Pacientams, kuriems po kasos pašalinimo pasireiškia cukrinis diabetas, nuo šiol bus kompensuojamos medicinos pagalbos priemonės (MPP), skirtos cukrinio diabeto kontrolei, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Nurodoma, kad pakeitimas patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu, gavus pacientų kreipimąsi ir Lietuvos endokrinologų draugijos rekomendaciją.
Sveikata 2024-12-05

COVID-19 sukurtas laboratorijoje? Lietuvių mokslininkas įvertino daug reakcijų sukėlusią JAV ataskaitą

Specialiai JAV Kongreso komisijai dėl COVID-19 paskelbus galutinę ataskaitą ir pateikus vertinimą apie galimą viruso kilmę ir karantino metu taikytas priemones, ji spėjo sulaukti ne vienos reakcijos. Apie tai pasisakė ir lietuvių mokslininkas Gytis Dudas. Pasak jo, šis tyrimas neturi nieko bendro su tiesos paieškomis.
Į viršų