Priešnuodis SUV: paskelbė kada Lietuvoje prasidės elektrinio „Volkswagen“ universalo prekyba

Automobilis, su kuriuo gamintojas trokšta nustatyti naujus elektrinio mobilumo standartus. Siūlydami iki 685 kilometrų siekiantį nuvažiuojamą atstumą ir didelės talpos bagažinę (1714 litrų), „Volkswagen ID.7 Tourer“ taps puikia alternatyva rinkoje dominuojantiems elektriniams SUV modeliams. Iš pradžių Europos rinkoje debiutuos dvi naujojo „Volkswagen“ elektromobilio versijos – „ID. Tourer Pro“ ir „ID.

„Aston Martin“ vienu metu pristatė tris naujienas: tarp jų – visapusiškai atnaujintas „Vantage“ kupė

„Aston Martin“ sukūrė premjerą, kokios šioje rinkoje nebuvo seniai. Greitų ir gražių automobilių gamintojas per vieną dieną pristatė net tris naujus savo kūrinius: naujos kartos atletišką modelį „Vantage“, lenktyninę jo versiją „Vantage GT3“ ir naujausią „Aston Martin“ F1 komandos bolidą AMR24. Tokia premjera tik dar kartą pabrėžė, kad „Aston Martin“ išlieka ištikimi savo ištakoms, kurios prieš 110 metų prasidėjo lenktynių trasose.

Plečiasi elektromobilių įkrovimo tinklas: Kelyje Vilnius-Druskininkai pradeda veikti 300 kW galios įkrovimo stotelės

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros vystytoja „Eleport“ aktyviai vykdo įkrovimo tinklo plėtrą neaplenkdama Lietuvos regionų. Greta kelio Vilnius-Druskininkai esančiuose Valkininkuose pradeda veikti dvi naujos „Eleport“ sparčiojo įkrovimo stotelės. 300 kilovatų (kW) galios stotelėse vienu metu iš viso bus galima įkrauti tris elektromobilius. „Labai vertiname galimybę prisidėti prie elektromobilių infrastruktūros plėtros šalia svarbiausių Lietuvos kelių.

Naująjį „Red Bull“ bolidą išbandęs Maxas Verstappenas visiškai dominavo bandymų serijoje

Bahreine trečiadienį prasidėjo 2024 m. „Formulės 1“ bolidų bandymai. Pirmąją jų dieną visiškai dominavo „Red Bull“ komanda. Prie naujojo „Red Bull“ bolido vairo sėdęs daugkartinis pasaulio čempionas olandas Maxas Verstappenas geriausiu bandymu ratą apsuko per 1 min. 31.344 sek. Jis net 1.14 sek. aplenkė artimiausią varžovą. Negana to, M.Verstappenas apvažiavo 142 ratus – daugiau nei bet kuris kitas pilotas, tad „Red Bull“ bolidas atrodė labai patikimas.

Naudota „Škoda Octavia IV“: Pirmtakai lenkia ne vienoje srityje

„Škoda“ per pastaruosius keletą dešimtmečių sugebėjo sukurti įperkamų, praktiškų ir patikimų automobilių gamintojos įvaizdį. Nors ištisa „Škoda“ modelių gama buvo sukurta iš naujų ir senų „Volkswagen“ modelių likučių, tačiau toks receptas tapo sunkiai pralenkiamas. Nuo pat 1996-ųjų, kai „Škoda“ ryžosi atgaivinti „Octavia“ vardą, netrukus šis kompaktinės klasės automobilis tapo europiečių numylėtiniu, bei gamintojo bestseleriu. Pardavus daugiau nei 7 mln.

10 išradimų, kurie visiems laikams pakeitė automobilių industriją

Technologinė pažanga – kiekvienam automobilių gamintojui svarbi šaka, be kurios negalėtų vykti bet kokia tolimesnė bendrovių plėtra. Jeigu anksčiau automobilių konstruktoriai galėjo plėtoti eilę skirtingų idėjų, šiandien tokios laisvės jie neturi. Visgi, didžioji dalis investicijų šiandien yra skiriama itin brangiai elektrifikacijai ir jai palaikantiems sprendimas.

„Brabus“ peržengė 1 000 arklio galių ribą: modifikuotas „Mercedes-Benz“ bus greitesnis už daugelį „Porsche“

Nestandartinių automobilių mėgėjai – sukluskite ir pagalvokite apie galimybę kur galėtumėte už didžiausią įmanomą sumą parduoti savo inkstą. „Brabus“ išplatino pranešimą, kuriame pristatomas vienas įspūdingiausių ir pajėgiausių „Brabus“ dirbtuvių automobilių – „Brabus Rocket 1 000“. Atidžiau „Brabus“ veiklą stebintys benzingalviai iškart pastebės, jog nuo kitų „Brabus“ projektų šis skiriasi vienu, bet labai svarbiu parametru.

Rusija imasi gudrybių: su Kinijos partnerių pagalba gamins vakarietiškus automobilius

Prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, daugelis automobilių gamintojų akimirksniu sustabdė savo veiklą agresorės šalyje, susitaikydami su milžiniškais nuostoliais.

Automobiių aukcione – galimybė įsigyti Joe Bidenui priklausiusį automobilį

Populiarioje automobilių aukcionų platformoje „Cars & Bids“ šią savaitę tikimasi parduoti unikalų automobilį. Pasak aukciono organizatorių, juodos spalvos „Cadillac“ sedanas prieš keletą metų priklausė dabartiniam Jungtinių Valstijų prezidentui – Joe Bidenui. Remiantis automobilio istorijos dokumentais, šį „Cadillac“ J. Bidenas įsigijo dar 2017 metais, kuomet ėjo viceprezidento pareigas ir turėjo galimybę pats sėsti už automobilio vairo.

Autoįvykis su užsieniečiu: ką daryti ir kaip išvengti nesklandumų?

Nors kelių eismo taisyklės daugelyje pasaulio valstybių yra labai panašios, vairavimo sąlygos gali labai skirtis dėl vairavimo kultūros skirtumų ir kitų aplinkybių. Todėl nenuostabu, kad Lietuvos kelių policijos duomenys rodo, jog užsieniečiai Lietuvoje tampa maždaug 5 proc. eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, kaltininkais. Tyrimų duomenys rodo, kad nelaimės kelyje yra dažniausia mirties priežastis išvykus į užsienio šalis.

10 geriausių „Subaru Impreza“ modifikacijų

1990-ųjų pradžioje pasirodžiusi ir iki šių dienų gaminama „Subaru Impreza“ gausybės benzingalvių yra mylima ir gerbiama tik dėl vienos priežasties – „Subaru“ inžinierių sugebėjimu nykų sedaną (arba hečbeką) paversti į svajonių automobilį.

Kada reikia ir kiek kainuoja pakeisti variklio paskirstymo diržą?

Įprasta automobilio variklio techninė priežiūra neapsiriboja tik eksploatacinių skysčių (variklio alyvos, aušinimo ir stabdžių skysčio) ar uždegimo sistemos komponentų (pvz, uždegimo žvakių) keitimu. Taip pat yra labai svarbu laiku pakeisti variklio paskirstymo sistemos elementus, kurie yra atsakingi už sklandų veikimo darbą. Kad ir kaip brangiai tai skamba, tačiau paskirstymo sistemos aptarnavimas nėra nei labai brangus, nei labai sudėtingas procesas.

„Volkswagen“ raginama nutraukti verslo ryšius su Kinijos gamintojais

„Volkswagen“ patiria vis didesnį spaudimą iš naujo apsvarstyti verslo ryšius su Kinijos automobilių gamintoja „SAIC“, kuri yra ilgametė Vokietijos markės partnerė, praneša „The Wall Street Journal“. Vadovaujantis komunizmo aukų atminimo fondo Vašingtone Kinijos studijų direktoriaus Adriano Zenzo tvirtinimu, jis turi nuotraukas ir dokumentus, rodančius, kad bandymų poligoną statęs rangovas naudojosi darbo jėga, pažeidinėjant žmogaus teises.

„Porsche“ automobilius restauruojanti „Singer“ pristatė jubiliejinį modelį

Senus „Porsche“ automobilius meno kūriniais paverčiančios specializuotos dirbtuvės „Singer“ švenčia reikšmingą pasiekimą. Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė pro savo dirbtuvės vartus išlydėjo jau 300-ąjį meno kūrinį. 2009 metais duris atvėrusios dirbtuvės siekė automobilių pasauliui pademonstruoti kaip galėtų atrodyti, kaip galėtų važiuoti ir kokius pojūčius turėtų sukelti išskirtinai tam tikrame laikotarpyje pagaminti, bet vėliau „Singer“ dirbtuvėse modifikuoti „Porsche“ automobiliai.

Kinijoje sukurtas superautomobilis stebins įspūdingu greičiu ir maža kaina: iki 100 km/val. įsibėgės per 2 sekundes

Netrukus superautomobilių pasaulyje pasirodys dar vienas žaidėjas. Kinijoje sukurtas elektrinis superautomobilis savo gimtinėje sieks pademonstruoti, jog vietiniams benzingalviams nereikia pirkti europietiškų „Ferrari“, „Lamborghini“ ar „Porsche“, kai jų šalyje sukurtas superautomobilis gali būti toks pats greitas, bet kainuoja gerokai mažiau.

Omane vykusiose drifto varžybose Benediktui Čirbai kelią dar kartą pastojo retai pralaimintis airis

Omane įvyko antrasis tarptautinių drifto varžybų etapas, kuriame savo meistriškumą demonstravo ne tik tokios pasaulinio lygio žvaigždės kaip James Dean, kuris yra laimėjęs „Formula Drift“, „Drift Allstars“ ar „Drift Masters Champion“ varžybas. Omane vykstančiose varžybose taip pat dalyvauja ne vieną kartą Lietuvos drifto čempionu tapęs Benediktas Čirba.

Maxas Verstappenas neatmeta galimybės kada nors pereiti į „Ferrari“ komandą

2024-ieji – paskutinieji Lewiso Hamiltono ir „Mercedes“ komandos bendradarbiavimo metai. Neperseniausiai britas paskelbė sudaręs ilgalaikę sutartį su italų ekipa „Ferrari“, jog galėtų išpildyti vaikystės svajonę.

Elektrinio „Renault Megane e-Tech“ testas: Daugiau nei tik stilingas hečbeko ir krosoverio hibridas

„Volkswagen Golf“ – vienas seniausių kompaktinės automobilių klasės atstovų. Nuo pat aštunto dešimtmečio vidurio vykstanti „Golf“ gamyba leido šiam modeliui sulaukti pasaulinio pripažinimo ir tokiu būdu sukurti įspūdį, jog šioje automobilių klasėje tiesiog nebėra kredibilių alternatyvų.

Giorgetto Giugiaro ir jo sūnaus žygdarbis – „BMW Nazca M12“

1991 metų kovas. Rytinėje senojo žemyno dalyje gyvenantys europiečiai džiaugėsi ir nerimavo. Kai kuriems, vis dar, nebuvo praėjusi euforija, kurią sukėlė išsivadavimas iš Sovietų Sąjungos pančių, o apie ateitį pradėję galvoti piliečiai ir tuometinių valstybių vadovai ieškojo atsakymų į visiems rūpimą klausimą – kas toliau?  Tuo tarpu neutraliausioje Europos vietoje, Ženevoje, 1991 metų kovą vykusioje tarptautinės automobilių parodos lankytojai dairėsi į modelius, kuriuos jie galės įsigyt...

„Red Bull“ komandos vadovas siuntinėjo nepadorias žinutes, siekė skandalą nuslėpti

Christianas Horneris ne tik kad buvo apkaltintas netoleruotinu seksualiniu priekabiavimu. C. Hornerį remianti aplinka bandė užglaistyti šį skandalą, nukentėjusiai pusei pasiūlydama solidžią išmoką, praneša „De Telegraaf“. Nepaisant mestų kaltinimų, C. Horneris dalyvavo „Red Bull“ komandos surengtame renginyje, kuriame buvo pristatomas 2024-ųjų sezonui paruoštas bolidas.
Į viršų