Rusijos Dūmos pirmininkas pradėjo grasinti Amerikai: „Mes turime, ką susigrąžinti“

97
Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas kalbėdamas trečiadienį įsijautė kaip reikiant. Socialiniame tinkle „Twitter“ ėmė sklisti šio rusų politiko kalbos Valstybės Dūmoje ištrauka, kurioje V. Volodinas nevaldo liežuvio ir grasina JAV atsiimti Aliaską.  „Mes visada turime kuo atsakyti, o Amerika tegul visada prisimena: ten yra dalis jos teritorijos, Aliaska.

JAV ekspertai: Kremliaus teritoriniai tikslai Donbaso regionu tikrai neapsiriboja

Kritus Lysyčanskui, rusų okupantų taikinys – Donecko sritis. Ten Vladimiro Putino orda su žeme lygina miestus ir kaimus. Dėl to Kyjivo valdžia ragina kuo skubiau regioną palikti daugiau nei 300-tus tūkstančių žmonių, kad Ukrainos pajėgos galėtų efektyviai gintis. Slovjansko gyventoja Svetlana ramina sunkiai sužalotą savo vyrą. Su sutuoktiniu jie vakar buvo miesto turguje, kai į jį atskriejo rusų okupantų raketos.

Volodymyras Zelenskis: „Rusija dar nė nepradėjo jausti sankcijų poveikio, jie jas apeina“

481
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad karo su Rusija trukmė iš esmės labai priklauso nuo Vakarų spaudimo Rusijai, kad ji būtų priversta galvoti apie taiką. Tai jis pareiškė spaudos konferencijoje su Airijos premjeru Michaeliu Martinu, praneša Radio Svoboda Ukraina.  „Tai visai ne konfliktas ir jau ne karinis konfliktas. Tai atviras teroristinis aktas iš Rusijos Federacijos pusės.

Kliba Boriso Johnsono kėdė: atsistatydinus beveik 30 konservatorių parlamentarų raginamas trauktis

Iš Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybės trečiadienį pasitraukus dar penkiems jaunesniesiems ministrams, nuo antradienio vakaro atsistatydinusių konservatorių parlamentarų skaičius išaugo iki 27. „Sąžiningai privalome paprašyti, kad partijos ir šalies labui pasitrauktumėte“, – sakoma trečiadienį atsistatydinusių penkių jaunesniųjų ministrų laiške ministrui pirmininkui.

Kaliningrado istorija: kaip prūsiškos žemės virto „istorine rusų teritorija“

125
Kaliningrado pavadinimas šiomis dienomis kaitina ne vieną diskusiją. Rusija skundžiasi ir meluoja, o pasaulis atsargiai vaikšto aplink. Regionas, regis, Rusijai labai svarbus, nors šias vokiškas žemės rusai valdo vos daugiau nei 60 metų. Istorikai sako, krašto istorija skaudi ir sunki, ir dabar ten yra likęs tik šešėlis to, kas anksčiau buvo klestintis regionas.

Atsargos karininkas: užėmę beveik visą Luhanską, rusai turi priimti sprendimą – nuo to priklausys tolesnė kova

NATO lyderiams susirinkus Madride, kur pagrindinis ir svarbiausias aptarimo objektas buvo Rusijos invazija Ukrainoje, o rusų pajėgos po truputį griaužiasi tolyn, rašo Radio Free Europe/Radio Liberty.  Nematydamas karo pabaigos, transatlantinis aljansas siekia sukurti ilgalaikę pagalbos Ukrainai ir sankcijų Rusijai strategiją.

Norvegija skelbia suradusi sprendimą, kaip leisti gabenti Rusijos krovinius į Svarbardą

Norvegijos Užsienio reikalų ministerija trečiadienį paskelbė suradusi sprendimą, kaip leisti gabenti Rusijos krovinius į Svarbardo salyną Arktyje, blokuotus dėl sankcijų Maskvai. Ministerija nurodė, jog krovinių konteinerių vežimas buvo blokuotas todėl, kad jie buvo vežami rusų transporto priemonėmis, o joms draudžiama vežti krovinius per sieną. Dabar konteineriai bus vežami norvegų transporto priemonėmis. „Pozityvu tai, kad dabar... surastas sprendimas“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Rusija įveda ilgas įkalinimo bausmes už raginimus veikti prieš nacionalinį saugumą

Rusijos parlamentas trečiadienį sugriežtino įstatymus dėl valstybės išdavimo bei šnipinėjimo ir įvedė ilgas įkalinimo bausmes už raginimus veikti prieš nacionalinį saugumą, be to, numatė baudžiamąją atsakomybę už „slaptą“ bendradarbiavimą su užsieniečiais. „Šie pakeitimai yra adekvatus ir savalaikis atsakas į iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria mūsų šalis“, – sakė įtakingas įstatymų leidėjas Vasilijus Piskariovas žemųjų parlamento rūmų paskelbtame pareiškime.

Wagnerio samdinio išpažintis: mums buvo pasakyta, kad turime gelbėti „rusų pasaulį“

Maratas Gabidullinas yra pirmasis kovotojas iš privačios Rusijos sukarintos bendrovės „Wagner“, kuris sulaužė tabu ir viešai prabilo apie šią slaptą organizaciją. Savo ketverius samdinio metus kovojant Rytų Ukrainoje ir Sirijoje jis atpasakoja memuaruose „Toje pačioje upėje du kartus“. Ši knyga ką tik išleista prancūzų kalba. Vyras sutiko duoti interviu rfi.fr ir teigia nebijantis į jį, matyt, nutaikytų neapykantos peilių.

Ukrainoje iš parlamento traukiasi 8-tas turtingiausias šalies žmogus

105
Verslininkas ir Aukščiausiosios Rados narys Vadymas Novynskis pranešė atsistatydinantis iš parlamento dėl Rusijos įvykdytos Mariupolio okupacijos, praneša „The Kyiv Independent“, remdamasis paties verslininko ir politiko pranešimu socialiniame tinkle „Facebook“. 2019 metais V. Novynskis buvo išrinktas į Aukščiausiąją Radą būtent Mariupolio mieste. Pasak „Forbes“, V. Novynskis yra aštuntas turtingiausias Ukrainos žmogus.

Kinijoje dėl naujų COVID-19 protrūkių milijonams gyventojų skelbiamas karantinas

Dėl naujų COVID-19 protrūkių Kinijoje dešimtims milijonų žmonių trečiadienį taikomas karantinas, svarbiame turistiniame mieste uždarytos pramogų vietos. Sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė apie daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų šalies šiaurėje esančiame istoriniame Siano mieste, kur yra garsioji terakotinė armija, ir didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje.

Mokinys Los Andžele neapsikentė: nuplėšė kabančią Rusijos vėliavą ir nunešė į vieną vietą

1409
Karo metu Rusijos vykdomų žiaurumų atgarsis pasiekia ir Los Andželą. Čia besimokantis berniukas neištvėrė – nukabino ir išmetė Rusijos vėliavą. Ukrainos naujienų agentūra UNIAN pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip vaikas nuplėšia kabančią Rusijos vėliavą.  Matyti, kaip mokinys Rusijos simbolį numeta ant žemės, sutrypia, paspardo, o galiausiai išneša tiesiai į šiukšlių kibirą. „Los Andželas. Viską teisingai padarė.

Rusų kariams Zaporožės srityje nebeparduoda alkoholio: prisigėrę rengia „netikras“ kautynes

Rusų kariai taip girtauja, kad kaip prevencinė priemonė buvo įvestas draudimas parduoti alkoholinius gėrimus (įskaitant alų) Rusijos Federacijos kariškiams Mykhailivsko ir Rozdol bendruomenių teritorijose, skelbia UNIAN.ua Dėl masinio Rusijos kariškių girtavimo laikinai okupuotose Zaporožės srities teritorijose bandoma uždrausti jiems prekiauti alkoholiu. Tai pranešė Gynybos ministerijos Vyriausiasis žvalgybos direktoratas.

Lavrovas: Putino ir Macrono skambučio nutekinimu pažeistas diplomatinis etiketas

116
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį sakė, kad Prancūzijos ir Rusijos prezidentų Emmanuelio Macrono ir Vladimiro Putino telefoninio pokalbio paskelbimas yra „diplomatinio etiketo“ pažeidimas. „Diplomatinis etiketas nenumato vienašališko [tokių] įrašų nutekinimo“, – sakė S. Lavrovas, lankydamasis Vietname.

Medvedevas apie karinį tribunolą: „kas tas drąsuolis ar idiotas“, kuris mus teis?

481
Ilgametis Vladimiro Putino sąjungininkas ir Rusijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas garsėja savo aštriais ir kartais nelogiškais pasisakymais, šį kartą jis išsiliejo savo „Telegram“ paskyroje, kur paskelbė žinią apie tai, kad bet koks karinis tribunolas prieš Rusija yra „nesamonė“, rašo The Guardian.

Gyvačių salos kaina – milžiniška: rusams ji kainavo tiek, kad užima kvapą

293
Birželio pabaigoje rusų įsibrovėliai paliko strategiškai svarbią Gyvačių salą Juodojoje jūroje. Rusijos gynybos ministerija greitą rusų atsitraukimą pavadino „geros valios žingsniu“. Vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnijus paaiškino, kad „okupantai paliko salą, neatlaikę mūsų artilerijos ugnies, raketų ir oro smūgių“, rašo „Forbes“. Salą rusai užėmė vasario 24 d. ir būdami saloje jie  patyrė daug nuostolių.

Ursula von der Leyen: ES turi pasirengti visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui

176
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį sakė, kad Europos Sąjungai reikia pasirengti visiškam rusiškų gamtinių dujų tiekimo nutraukimui. ES dėl Maskvos karo Ukrainoje yra paskelbusi sankcijų Rusijai ir palaipsniui atsisako energijos iš šios šalies, bet U. von der Leyen pabrėžė, kad blokas turi pasirengti staigiam tiekimo iš Rusijos nutraukimui.

Netikėtai mirė OPEC generalinis sekretorius

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) generalinis sekretorius, 63 metų nigerietis Mohammedas Barkindo, netikėtai mirė, trečiadienį paskelbė Nigerijos valstybinė naftos grupė NNPC. „Netekome... gerbiamo dr. Mohammedo Barkindo. Jis mirė vakar, 2022-ųjų liepos 5 dieną, maždaug 23 valandą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė NNPC vadovas Mele Kyari. Jis nepateikė detalių dėl M. Barkindo mirties aplinkybių.

Liepos 4-ąją šaudynes Čikagoje surengusiam vyrui pateikti septyni kaltinimai nužudymu

21 metų įtariamam šauliui, surengusiam šaudynes Liepos 4-osios šventiniame parade Čikagos priemiestyje, antradienį buvo pateikti septyni kaltinimai pirmo laipsnio žmogžudystėmis, paskelbė prokurorai. Įtariamasis, 21 metų Robertas Crimo, kuris per išpuolį dėvėjo moteriškus drabužius, bandydamas nuslėpti savo tapatybę, buvo areštuotas pirmadienį, kelios valandos po išpuolio. „Kaltinimų bus daugiau, – žurnalistams sakė prokuroras Ericas Rinehartas.

Rusų karas Afganistane ir Ukrainoje labai panašus: karių moralė išduoda karo baigtį

„Tikrasis įgūdis yra iš anksto pastebėti ženklus ir įsitikinti, kad neverčiate savo vyrų daryti ko nors pavojingo. Jis stabtelėjo. „Pavojingo jums“. Iš Ukrainos sklindant vis daugiau pasakojimų apie rusų karius, kurie daro nusikaltimus, atsisako vykdyti įsakymus ir net perbėga į kitą pusę, prisiminiau tą afganą, Sovietų Sąjungos bjauraus karo Afganistane veteraną ir tai, kaip su juo kalbėjausi, rašo knygų apie Rusiją ir jos režimą autorius Markas Galeotti.
Į viršų