Užsienio naujienos

Svarbiausios ir įdomiausios naujienos iš viso pasaulio. Naujausias pasaulines tendencijas ir užsienio naujienas sužinokite pirmieji.

Indijoje dramblys užpuolė rusę turistę ir sulaužė jai koją

Indijoje dramblys užsipuolė ir sužalojo rusę turistę. Tai jau ne pirmasis toks atvejis, kai šis uždarbiui išnaudojamas gyvūnas užpuola žmones, todėl vietos gyvūnų globos aktyvistai reikalauja jį perkelti į zoologijos sodą. Indijoje dramblys, vardu Guru, „užpuolė“ rusę turistę ir sulaužė jai koją.

Čia gyvenantis baltarusis Maksas išsityčiojo iš lietuvių ir jų kalbos: „O kam ji man? Lietuviai bendrauja rusiškai“

Nuo 2019 metų Lietuvoje gyvenantis ir dirbantis Baltarusijos pilietis išdėjo jį priėmusią šalį į šuns dienas. Vyras arogantiškai tvirtina, kad jam nereikalinga nei lietuvių kalba, nei pati Lietuva, nes jis ketina grįžti į Baltarusiją, kur „yra ramu“. Tiesa, leidimą gyventi Lietuvoje jis ketina saugoti tam, kad galėtų laisvą keliauti po Europos Sąjungą.
Rusija Prieš 32 min.

Syrskis skyrė papildomų rezervų ir amunicijos gynybai Avdijivkos ruože stiprinti

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis skyrė papildomų rezervų ir amunicijos gynybai Avdijivkos ruože stiprinti. Kaip rašo ketvirtadienį „Ukrinform“, jis tai pranešė „Facebook“ paskyroje. Pasak O. Syrskio, padėtis Ukrainos gynybos pajėgų operacijos rajone tebėra sudėtinga. Priešas tęsia aktyvius puolamuosius veiksmus daugeliu fronto linijos krypčių.
Karas Ukrainoje Prieš 56 min.

Šiandien – ypatinga diena: kodėl vasaris šiemet turi 29 dienas?

Šiais metais vasarį išvysime su 29-iomis dienomis, o 2025 m. – 28-iomis. Tačiau 2028 m. mes vėl išvysime vasarį su 29 diena. Dėl to gali kilti klausimas, kodėl reikia šių keliamųjų metų ir kas pasikeistų, jei jų nebūtų? Atsakymas paprastas – vasarą, mes galėtume turėti žiemos orus, o ūkininkai nežinotų, kada sėti. Galbūt esate įpratę girdėti, kad Žemė visą ratą aplink Saulę apskrieja per 365 dienas, tačiau iš tikrųjų ši kelionė trunka apie 365 su trupučiu dienos.
Europa Prieš 1 val.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija: karo aukų skaičius viršijo 30 tūkstančių

Islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad per kovotojų ir Izraelio karą palestiniečių teritorijoje žuvusių žmonių skaičius viršijo 30 tūkstančių. „Kankinių skaičius viršija 30 tūkst.“, – sakoma ministerijos pranešime. Jame priduriama, kad į šį skaičių įeina mažiausiai 79 žuvusieji, apie kuriuos pranešta per naktį.
Karas Izraelyje Prieš 1 val.

Vokietijos kraštutinis kairysis užsipuolė Europos Komisijos pirmininkę, kad per dažnai skraido privačiu lėktuvu

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pernai privačiu lėktuvu skrido 23 kartus. Duomenų apie jos keliones paprašė Europos Parlamento narys ir Vokietijos kraštutinės kairiosios partijos „Die Linke“ lyderis Martinas Schirdewanas. Paaiškėjo, kad pagal keliones privačiu lėktuvu U. Von der Leyen gerokai lenkia 27 Europos Komisijos narius, jie 2023 m. privačiais lėktuvais skrido 29 kartus. Pagal komisarų elgesio kodeksą privatūs orlaiviai turėtų būti naudojami tik išimtiniais atvejais.
Europa Prieš 1 val.

Ukrainos kariai numušė dar vieną Rusijos lėktuvą Su-34

 Ukrainos gynybos pajėgos šalies rytuose sunaikino dar vieną rusų naikintuvą-bombonešį Su-34. Tai „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų vadas generolas leitenantas Mykola Oleščukas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. Pasak jo, „šiandien vasario 29-oji – data, kuri pasitaiko kartą per ketverius metus, bet rusams tai jau įprasta diena, kai netenkama dar vieno lėktuvo.

Putinas pasakys kalbą tautai prieš rinkimus ​

Ketvirtadienio rytą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turi pasakyti metinę kalbą įstatymų leidėjams. Tikimasi, kad jis turėtų pakomentuoti karą Ukrainoje, kuris tęsiasi jau daugiau nei dvejus metus. Pastaruoju metu į Ukrainą įsiveržusi Rusijos kariuomenė pasiekė taktinių laimėjimų.
Rusija Prieš 2 val.

Vokietija parodė, kaip atrodytų išpuolis prieš NATO: karas vyktų keturiais etapais

Bundestago ataskaitoje dėl Vokietijos vyriausybės „civilinės saugos rizikos analizės“ pateikiamas vienas tikėtinas galimo neįvardyto agresoriaus ir NATO konflikto scenarijus, kuriame remiamasi Rusijos karo prieš Ukrainą patirtimi. „Todėl tikėtinas scenarijus yra agresoriaus – hibridinio ir (arba) naudojančio visą šiuolaikinių ginkluotųjų pajėgų arsenalą visais aspektais (sausumos, oro ir (arba) kosmoso, jūrų, kibernetinių ir informacinių) – ataka NATO teritorijoje.

Po metinės medicininės apžiūros paaiškėjo, ar 81-erių Joe Bidenas tinkamas eiti pareigas

JAV prezidentas Joe Bidenas tebėra tinkamas eiti pareigas ir neturi jokių naujų sveikatos problemų, trečiadienį pareiškė jo gydytojas, 81-erių demokratui atlikus paskutinę metinę medicininę apžiūrą prieš lapkritį įvyksiančius prezidento rinkimus, kuriuose jo amžius yra vienas rinkėjams svarbiausių klausimų.
JAV Prieš 3 val.

Žiniasklaida: Budanovas padėjo tašką karo Ukrainoje „įšaldymo“ klausimu

Karo su Rusija „įšaldymas“ reikš Ukrainos teritorijų okupacijos pripažinimą. Todėl Ukraina niekada nežengs tokio žingsnio. Kaip praneša UNIAN, tai interviu televizijos kanalui CBC News pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyrylas Budanovas. Pasak jo, rusai su malonumu įšaldytų viską taip, kaip yra dabar, priversdami Ukrainą „pripažinti užgrobtą teritoriją rusiška“. "Tokiu atveju jie švęstų pergalę. To niekada nebus", - pabrėžė pareigūnas.

Ukraina perspėja dėl išorės kišimosi Padniestrėje, regiono lyderiams kreipusis į Maskvą

Ukrainos užsienio reikalų ministerija trečiadienį perspėjo dėl bet kokio Rusijos kišimosi po to, kai Moldovos separatistinio Padniestrės regiono lyderiai kreipėsi į Maskvą prašydami „apsaugos“. Šis Padniestrės separatistų žingsnis sukėlė nuogąstavimų, kad teritorija gali tapti nauju židiniu Maskvos kare su kaimynine Ukraina.
Rusija Prieš 3 val.

Prieš Putino „rinkimus“ į okupuotas Ukrainos teritorijas vežami Rusijos gvardiečiai ir „tituškos“

Į laikinai okupuotas Ukrainos teritorijas įsibrovėliai veža Rusijos gvardiečius ir „tituškas“ iš prokremliškų jaunimo organizacijų, kurie stebės tvarką per vadinamuosius Rusijos prezidento rinkimus. Tai pranešė Nacionalinio pasipriešinimo centras, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Saugoti rinkimų apylinkių“ į laikinai okupuotas teritorijas atvyksta „savanoriai“ ir privatūs apsaugininkai.

Karas Ukrainoje. Ukraina smogė rusų grupei Olenivkoje: nukovė 31 karį, įskaitant vadą ir jo pavaduotoją

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia apie sėkmingą ataką Donecko srityje, Rytų Ukrainoje. Atakos metu ukrainiečiai skelbia nukovę 31 rusų karį, įskaitant ir jų vadą, ir vado pavaduotoją. Svarbiausi įvykiai: 10:15 | Ukraina smogė rusų grupei Olenivkoje: nukovė 31 karį, įskaitant vadą ir jo pavaduotoją Ukrainos ginkluotosios pajėgos smogė rusų kariams Donecko srityje. Atakos detales skelbia Generalinis štabas.

Kinijos iššūkis Vakarams: formuoja pasaulėtvarką pagal savo poreikius

Kinijos flirtas su Pasaulio prekybos organizacija truko neilgai. Šalis stiprina pastangas sukurti alternatyvią prekybos architektūrą, kuri būtų izoliuota nuo JAV įtakos ir orientuojama į besivystančias pasaulio šalis, rašoma „Financial Times“. Net per pirmąjį „medaus mėnesio laikotarpį“, kai Kinija 2001 m. įstojo į Pasaulio prekybos organizaciją, buvo aišku, kad Vašingtonas ir Pekinas „miega vienoje lovoje, bet sapnuoja skirtingus sapnus“. Eksportas į JAV, ES ir Japoniją traukiasi Dabartinė P...
Kinija Prieš 4 val.

Per 10 dienų Rusija neteko 10 lėktuvų: okupantų pilotai bijo rizikuoti skristi per arti Ukrainos sienos

Ukrainos gynybos pajėgoms per 10 dienų numušus 10 Rusijos lėktuvų, okupantų pilotai neberizikuoja artintis prie Ukrainos sienų, kaip buvo anksčiau.  Apie tai pasakoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų atstovas Jurijus Ihnatas, skelbia „Ukrinform“. „Tikrai dėl sėkmingos operacijos, vadovaujant karinių oro pajėgų vadui, buvo numuštas toks skaičius lėktuvų, o tai tikrai įspūdinga. <...> Tai tikrai sumažins priešo galimybes.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Politologas pasakė, kas nutiktų mirus Putinui: Kremliui – iššūkis, pasauliui – galimybė

Didžiausias rusų nerimas kyla dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino senyvo amžiaus, o Kremliui – dėl jo mirties, įsitikinęs ukrainiečių politologas Vadymas Denysenka, kalbėjęs „Ukrinform“ laidoje.  Pasak jo, rusams jau darosi aktualu žinoti, kas bus V. Putino įpėdinis.  „Didžiausias rusų susirūpinimas dėl Putino yra jo amžius. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, 71 metai yra laikas, kai miršta dauguma rusų.

Daugiau kaip 30 tūkst. graikų išėjo į gatves, praėjus metams po traukinių katastrofos

Graikijoje trečiadienį į gatves išėjo daugiau kaip 30 tūkst. žmonių, reikalaujančių teisingumo po 57 gyvybes nusinešusios traukinių katastrofos, pranešė policija. Graikijoje prieš metus įvyko daugiausiai aukų per šalies istoriją pareikalavusi geležinkelio avarija.  Per tragedijos metines daugiau kaip 20 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijoje Atėnuose, 10 tūkst. – Salonikuose šalies šiaurėje, o apie 1 tūkst. žmonių, įskaitant aukų artimuosius, susirinko avarijos vietoje Larisos regione.
Europa Prieš 12 val.

JT taikos palaikymo pajėgos pradeda atsitraukti iš karo draskomos rytinės Kongo DR dalies

Jungtinės Tautos trečiadienį pradėjo MONUSCO taikos palaikymo pajėgų išvedimą iš Kongo Demokratinės Respublikos ir perdavė pirmąją JT bazę nacionalinei policijai, matė naujienų agentūros AFP komanda.  Per oficialią ceremoniją Kamanjolos bazėje, esančioje netoli pasienio su Ruanda ir Burundžiu, Jungtinių Tautų ir Pakistano vėliavos buvo pakeistos Kongo DR vėliavomis.
Užsienis Prieš 13 val.

Armėnija ir Azerbaidžanas Berlyne pradėjo taikos derybas

Armėnija ir Azerbaidžanas, Vokietijos vyriausybės kvietimu, Berlyne pradėjo taikos derybas. Federalinė užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock trečiadienį priėmė savo kolegas iš abiejų Kaukazo šalių Araratą Mirosianą ir Jeihuną Bairamovą Užsienio reikalų ministerijos svečių namuose, praneša agentūra „Reuters“. A. Baerbock pokalbių pradžioje sakė, jog dabar yra galimybė pasiekti ilgalaikę taiką. Abi pusės esą jau ėmėsi drąsių žingsnių, kad užbrauktų praeitį.
Užsienis Prieš 13 val.
Į viršų