Kadyrovas pagrasino Lenkijai: „Geriau susirinkite savo ginklus ir samdinius, blyn

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pagrasino Lenkijai, kad po karo Ukrainoje, naujas taikinys gali būti ši šalis. Jis paragino Lenkiją susirinkti savo ginklus ir pajėgas bei teigė galintis per kelias sekundes parodyti šaliai, ką gali. Apie tai jis kalbėjo paskelbtame vaizdo įraše, kuriuo socialiniuose tinkluose trečiadienį pasidalijo „Nexta“. Vaizdo įraše R. Kadyrovas pagrasino Lenkijai.

Turkija vėl pagrasino paralyžiuoti Suomijos ir Švedijos priėmimą į NATO

Turkija trečiadienį pareiškė, kad Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO procesas bus paralyžiuotas, jeigu šios Šiaurės šalys nesiims veiksmų dėl Ankaros išsakytų nuogąstavimų dėl saugumo.

Sukčius paliko mirti ukrainiečių šeimą – pažadėjo evakuoti, o gavęs pinigus dingo

Ukrainos policija sulaikė sukčių, pasipelniusį iš nuo karo siaubo pabėgti bandžiusios šeimos. Jis iš savo tėvų evakuacija pasirūpinti norėjusios merginos išviliojo nemenką sumą pinigų ir dingo. Jaunas vyras, prisistatęs savanoriu, iš ukrainietės išviliojo 10 tūkst. grivinų. Už šiuos pinigus jis pažadėjo merginai iš Mariupolio evakuoti jos tėvus. Gavęs pinigus, sukčius dingo, o merginos tėvai mirė rusų pajėgų apsuptame Mariupolyje.

Rusai grobia ukrainiečių vaikus: atskiria nuo tėvų ir veža nežinia kur

Rusai grobia karo išvargintus ukrainiečių vaikus ir veža į Rusiją. Ukrainos institucijos skaičiuoja, kad okupantai išvežė jau beveik 230 tūkstančių vaikų, esą rusai vaikus naudoja kaip propagandos žaislus – sako, kad juos gelbėja, o iš tikrųjų nori rusifikuoti.  Taip pat rusai, nepaisydami jokių tarptautinių konvencijų jau planuoja savo šalyje pakeisti tvarką, pagal kurią įvaikinti ukrainiečių vaikus būtų itin paprasta.

Ukraina skelbia: Rusija įžengė į aktyviausią iki šiol puolimo etapą

Lietuva siunčia dar daugiau ginkluotės Ukrainai – šarvuotų transporterių, karinių sunkvežimių, išminavimo visureigių už daugiau nei 15 milijonų eurų. O Kyjivas skelbia, kad Rusija įžengė į aktyviausią iki šiol puolimo etapą. Įnirtingiausi mūšiai dabar vyksta dėl Severodonecko. Padėtis ten esą prastėja su kiekviena valanda, nes Rusijos kariai užima vis daugiau teritorijos ir visiškai naikina miestą. Pirmosios žinios ir iš rusų rankose atsidūrusio „Azovo“ pulko vado.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba: NATO nieko nedaro Rusijai sustabdyti

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį apkaltino NATO kaip organizaciją „tiesiogine prasme nieko nedarant“ dėl Rusijos įsiveržimo į jo šalį, bet pagyrė Europos Sąjungą už „revoliucingus“ sprendimus paremti Kyjivą. „NATO aljansas, kaip institucija yra visiškai nusišalinusi ir tiesiogine prasme nieko nedaro. Apgailestauju, kad turiu tai pasakyti“, – D. Kuleba sakė per Pasaulio ekonomikos forumą (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

Šveicarija padės Ukrainai konfiskuoti šalyje įšaldytą Janukovyčiaus bendražygio turtą

Šveicarijos vyriausybė trečiadienį pareiškė pradėsianti daugiau nei 100 milijonų frankų (98 mln. eurų) turto konfiskavimo iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus artimo bendražygio procedūrą. Šveicarijos valdančioji Federalinė taryba pareiškė teikianti paramą Ukrainai, nes bandydamas konfiskuoti lėšas Kyjivas susiduria su „tam tikrais sunkumais“. Šią procedūrą apsunkina karas. Tačiau taryba patikino, kad šis žingsnis nesusijęs su šiais metais Rusijai įvestomis sankcijomis.

Putinas ligoninėje aplankė Ukrainoje sužeistus karius: kadrai kaipmat prajuokino ukrainiečius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo užfiksuotas besilankantis vienoje Maskvos ligoninėje. Pranešama, kad režimo lyderis čia atvyko paspausti rankų jo taip vadinamosios „specialiosios karinės operacijos“ Ukrainoje dalyviams. Kaip praneša „Sky news“, V. Putinas apsilankė Mandriko karinėje klinikinėje ligoninėje Maskvoje. Čia jis lankė per karą Ukrainoje sužeistus karius. Nuotraukose matyti, kad kartu su V. Putinu į ligoninę vyko šalies gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Maljorkoje – dramatiška banginio gelbėjimo operacija: įsipainiojo į žvejybinį tinklą

Į Londoną po daugiau nei 400 metų grįžo bebrai – jie apsigyveno viename miesto rajone. Specialistai tikisi, kad bebrai greitai apsigyvens Temzėje ir jos žiotyse. O Maljorkoje – dramatiška banginio gelbėjimo operacija. 12-os metrų kuprotasis banginis įsipainiojo į žvejybinį tinklą, tad Ispanijos narai skubėjo gyvūną gelbėti.

Kyjivas: Rusijos planas dalyti pasus ukrainiečiams – Ukrainos suvereniteto pažeidimas

Maskvos planas Rusijos pajėgų kontroliuojamose Ukrainos teritorijose gyvenantiems žmonės supaprastinta tvarka suteikti Rusijos pilietybę pažeidžia tarptautinę teisę, trečiadienį pareiškė Kyjivas ir apkaltino Kremlių „nusikalstamu“ elgesiu. „Neteisėtas pasų išdavimas... yra Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo, taip pat tarptautinės humanitarinės teisės normų ir principų šiurkštus pažeidimas“, – sakoma Ukrainos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Paviešintos išpuolį Teksase surengusio 18-mečio nuotraukos: „Instagram“ gyrėsi ginklu

Kraupi tragedija Jungtinėse Valstijose – aštuoniolikmetis pradinėje mokykloje mirtinai sušaudė bent 19 vaikų ir 2 mokytojus. Pasirodo, prieš šį išpuolį jis pasikėsino ir į savo močiutės gyvybę – dėl kritinės būklės moteris paguldyta į ligoninę. Jungtinių Valstijų prezidentas ragina politikus, blokuojančius ginklų įstatymo pataisas, pagaliau suprasti, kad pokyčių reikia. Mažame Teksaso valstijos miestelyje Uvalde – gedulas.

Nepale – žemiausias pasaulio paauglys: jo ūgis nesiekia vieno metro

Nepalas nuo šiol gali pasigirti ne tik aukščiausiu pasaulyje kalnu, bet ir žemiausiu pasaulio paaugliu. Vos 73 centimetrų ūgio septyniolikmetis tapo pasaulio Gineso rekordininku.  Iš pažiūros atrodo, kad mergaitė už rankos vedasi vos dviejų ar trijų metų vaiką. Tačiau iš tiesų tai – septyniolikmetis Nepalo gyventojas, kurio ūgis siekia kiek daugiau nei 73 centimetrus.

Ukraina sureagavo į Rusijos ultimatumą: juk Rusijoje viskas pagal planą, tai kam sankcijas naikinti?

Pasauliui besibaiminant dėl maisto krizės, Rusija pareikė ultimatumą. Tam, kad būtų atblokuoti Ukrainos uostai, Rusija reikalauja panaikinti sankcijas, įvestas dėl įsiveržimo į Ukrainą. Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Michailas Podoliakas ir šalies gynybos ministras Dmytro Kuleba sureagavo į Rusijos ultimatumą. Pasak V. Zelenskio patarėjo, toks Rusijos pareiškimas rodo, kad Vakarų sankcijos daro rimtą poveikį Rusijos ekonomikai.

Tai, ką mokinys išvydo tualete, pašiurpino visą mokyklą: tarnybos reagavo žaibiškai

Braziliją sukrėtė šiurpus incidentas šalies pietryčiuose esančios Belo Orizontės pradinėje mokykloje. Šeštadienio rytą devynerių berniukas atėjo į futbolo treniruotę ir mokyklos tualete išvydo besislepiančią pumą. Laimė, moksleivis spėjo pasislėpti ir nuo plėšrios katės ir per incidentą nenukentėjo, o tualete uždaryto gyvūno vėliau atvyko išvežti veterinaras ir vietos pareigūnai. Spėjama, kad į mokyklos patalpas gyvūnas galėjo įšokti per atvirą langą.

Rusija sieks mobilizuoti dar daugiau karių karui Ukrainoje? Panaikino viršutinę amžiaus ribą

Rusijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis panaikinama viršutinė amžiaus riba, taikomą į kariuomenę norintiems įstoti asmenims, o toks žingsnis galimai byloja apie Maskvos užmojus mobilizuoti daugiau karių savo kampanijai Ukrainoje. Dabar galiojantys įstatymai numato, kad savo pirmąjį karinės tarnybos kontraktą gali pasirašyti 18–40 metų Rusijos piliečiai arba 18–30 metų užsienio piliečiai.

Iš Ukrainos grįžo karo nusikaltimus tyrusi grupė

Iš Ukrainos grįžo pirmoji Lietuvos pareigūnų grupė, dalyvavusi tiriant karo nusikaltimus šioje šalyje. Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, Lietuvos prokuratūros, policijos, kriminalistinių tyrimų centro ir teismo medicinos tarnybos atstovai su Ukrainos pareigūnais keliavo į įvykių vietas, dalyvavo ekshumuojant žuvusiuosius, fiksuojant sugriautus daugiabučius, maldos namus, remonto dirbtuves ir kitus civilius objektus.

Žvalgyba: Rusijai ima trūkti didelio tikslumo ginkluotės, dėl to ji keičia taktiką

Rusija jau panaudojo apie 60 proc. savo turimų didelio tikslumo ginklų atsargų, rašo „UNIAN“. Pasak ukrainiečių žvalgybos, dėl šių ginklų trūkumo Rusijos pajėgos keičia taktiką. Pirmuosius du karo mėnesius Rusijos pajėgos vykdė chaotiškas raketų atakas, „Krym.Realities“ pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadimas Skibitskis. Pasak jo, laikui bėgant padėtis pasikeitė. Žvalgyba teigia, kad Rusijos kariams ėmė trūkti didelio tikslumo ginklų.

Seulas: Šiaurės Korėja toliau ruošiasi naujam branduoliniam bandymui

Šiaurės Korėja patikrino „branduolinio detonavimo įtaisą“, trečiadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas Pietų Korėjos prezidentūroje ir pridūrė, kad Pchenjanas naują branduolinį bandymą gali surengti artimiausiu laiku. JAV ir Pietų Korėjos pareigūnai pastarosiomis savaitėmis ne kartą perspėjo, kad Pchenjanas galimai ruošiasi atlikti septintąjį branduolinį bandymą.

Ukrainiečiai stebisi Putino užmojus vykdančiais rusais: „Lenda kaip tarakonai iš visų skylių“

Rusija sukoncentravo puolimą viena kryptimi – siekiama užimti Luhansko sritį, kad Vladimiras Putinas galėtų paskelbti apie „išlaisvinimą nuo nacizmo“. Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus pripažino, kad kai kuriose vietovėse situacija yra labai sunki, tačiau ir okupantai yra „kulkomis peršaunami“. Jo teigimu, artimiausia savaitė taps lemtinga jo vadovaujamai sričiai: Rusijos okupantai sukoncentravo pajėgas Donbase ir sutelkė į Luhansko sritį visas turimas pajėgas.

ES siekia Rusijos oligarchų turtą atiduoti Ukrainos atstatymui

Europos Sąjunga trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes apeiti sankcijas ir sudarytų sąlygas konfiskuoti jų turtą, kad iš jo būtų galima finansuoti karo draskomos Ukrainos atstatymą. „Kol Rusijos agresija Ukrainoje tęsiasi, svarbiausia, kad ES ribojamosios priemonės būtų visiškai įgyvendinamos, o šių priemonių pažeidinėjimas negalėtų atsipirkti“, – sakoma Europos Komisijos (EK) pareiškime.
Į viršų