Zelenskis: ugnies nutraukimas ir konflikto įšaldymas nenuves prie taikos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį Vatikano taikos pasiuntiniui pasakė, kad ugnies nutraukimas nenuvestų prie taikos ir kad bet koks susitarimas turėtų būti grindžiamas ukrainiečių sąlygomis. „Valstybės vadovas pabrėžė, kad ugnies nutraukimas ir konflikto įšaldymas nenuves prie taikos“, – sakoma Ukrainos prezidentūros pareiškime.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Nauja katastrofos versija: užtvanka galėjo byrėti pati dėl ankstesnių pažeidimų

70
Nepaisant to, kad pagrindine Kachovkos užtvankos katastrofos priežastimi yra laikoma Rusijos įvykdyta diversija, kai kurie apžvalgininkai tikina, kad negalima atmesti ir „savaiminio subyrėjimo dėl ankstesnių pažeidimų“ versijos. „The Washington Post“ ir „Financial Times“ žurnalistas Evanas Hillas ir Christopheris Milleris mano, jog Kachovkos hidroelektrinės užtvanka galėjo subyrėti ne dėl sprogimo ar apšaudymų, o dėl anksčiau jai padarytų pažeidimų.

Kosovas pasiruošęs naujiems savivaldybių rinkimams provincijos šiaurėje

Kosovas yra pasirengęs surengti naujus rinkimus keturiose šiaurinėse savivaldybėse, antradienį pareiškė šalies užsienio reikalų ministrė Donika Gervalla-Schwarz. „Esame pasirengę naujiems rinkimams tose keturiose savivaldybėse“, – sakė ji, turėdama omenyje Kosovo šiaurę, kur gyvena daugiausia serbai ir kur etninių albanų merų paskyrimas sukėlė protestuotojų susirėmimus su policija bei NATO vadovaujamomis taikos palaikymo pajėgomis KFOR.
Užsienis Prieš 3 val.

Kuleba: Ukraina ragina surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl susprogdintos užtvankos

Kyjivas antradienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą sušaukti skubų posėdį po to, kai prie vieno rusų okupuoto miesto pietinėje Ukrainos dalyje buvo iš dalies sugriauta didelė užtvanka. „Ukraina šaukia skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį ir Tarptautinės atominės energijos agentūros valdytojų tarybai kelia klausimą dėl Rusijos įvykdyto teroro akto“, – sakoma ukrainiečių užsienio reikalų ministro Dmytro Kulebos pareiškime.
Karas Ukrainoje Prieš 4 val.

Prigožinas bijo, kad Rusijos kariuomenė panaudos branduolinį ginklą Belgorode

„Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas pasipiktino Rusijos karinės vadovybės neveiksnumu Belgorodo srityje, kur pastarosiomis savaitėmis, palaikomi Ukrainos kariuomenės, įsitvirtino rusų partizanai. Jis ne tik perspėjo „ateisiantis daryti tvarkos pasienyje“, bet ir dėl galimo Rusijos kariuomenės branduolinio užtaiso panaudojimo.
Rusija Prieš 5 val.

Ukraina sako turinti įrodymų, kad rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinę

Ukrainos žvalgyba turi įrodymų, kad Rusijos pajėgos antradienį nuotoliniu būdu susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, nurodė ukrainiečių karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas. Jo teigimu, Rusija gabeno sprogmenis ir įrangą, kad nuotoliniu būdu susprogdintų Kachovkos hidroelektrinės užtvanką Chersono srityje.  „Aišku, kad bus pateikti tikslūs sprogimo galios, reikiamo sprogmenų kiekio vertinimai. Visa tai bus apskaičiuota. Tačiau tikrai yra įrodymų, jog buvo gabenami.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

Ukraina JT teisme dėl užtvankos sprogdinimo Rusiją pavadino teroristine valstybe

Tarptautiniame Teisingumo Teisme (TTT) Ukraina antradienį pavadino Rusiją teroristine valstybe ir apkaltino ją sugriovus svarbią užtvanką per daug metų vykdomą smurto kampaniją, kuria siekiama ištrinti kaimynę iš žemėlapio. Teisme Hagoje abi šalys susirėmė dėl Kyjivo 2017 metais iškeltos bylos, kurioje teigiama, kad Maskva nuo 2014-ųjų Rytų Ukrainoje remia separatistus.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

Kinija ir Rusija surengė patruliavimą virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų

Kinija ir Rusija antradienį surengė bendrą oro pajėgų patruliavimą virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų, pranešė Pekino gynybos ministerija. „Abi kariuomenės surengė šeštąjį bendrą oro patruliavimą pagal metinį Kinijos ir Rusijos karinio bendradarbiavimo planą“, – teigiama ministerijos pareiškime. Jame nepateikta jokios išsamesnės informacijos apie patruliavimą, kuris vyko vandenyse netoli Japonijos ir Korėjos pusiasalio.
Rusija Prieš 5 val.

Dailininkas išjuokė Putiną šmaikščioje karikatūroje: internautai ne juokais susirūpino

Internete pasirodė Rusijos prezidento Vladimiro Putino karikatūra, nupiešta Amerikos dienraščiui „The Washington Post“. Piešiniu savo „Twitter“ paskyroje pasidalijo jo autorius Michaelas de Adderis. Iliustracijoje Rusijos prezidentas nupieštas gulintis ant žemės su žirgu – politikas ir jo žirgas pririšti prie daugybės mažų traktoriukų su Ukrainos vėliavėlėmis. Karikatūros autorius nusprendė pavaizduoti V. Putiną su kamufliažinėmis kelnėmis, o ant jo kaklo matyti kryželis.
Rusija Prieš 5 val.

Ukraina teigia, kad po užtvankos sunaikinimo į upę pateko 150 tonų mašininės alyvos

Ukraina antradienį pranešė, kad po Kachovkos užtvankos sunaikinimo į Dnipro upę išsiliejo 150 tonų mašininės alyvos, ir perspėjo dėl neigiamo poveikio aplinkai. „Dėl sprogimo į Dnipro upę pateko šimtas penkiasdešimt tonų mašininės alyvos“, – socialinėje žiniasklaidoje pranešė Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėja komunikacijos klausimais Darija Zarivna.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

EŽTT pasmerkė Rusiją dėl 2020 metais įvykdyto Navalno apnuodijimo

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį pasmerkė Rusiją už tai, kad ji tinkamai netyrė opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo 2020 metais, kuris, anot Vakarų, buvo pasikėsinimas nužudyti. Strasbūre įsikūręs teismas pareiškė, kad Rusija „neišnagrinėjo įtarimų dėl galimo politinio pasikėsinimo nužudyti motyvo ir galimo valstybės agentų dalyvavimo“, ir vienbalsiai pripažino, kad Rusija pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją.
Rusija Prieš 6 val.

Landsbergis: geriausias atsakas į užtvankos susprogdinimą – Ukrainos pergalė

Geriausias atsakas į užtvankos Ukrainoje susprogdinimą yra Kyjivo pergalė prieš Rusiją, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Akivaizdu, kad šis klausimas visų pirma bus išspręstas karo lauke, atsakas už šiuos veiksmus, bet tai nebus paskutinis žingsnis.
Karas Ukrainoje Prieš 6 val.

Pasaulio lyderiai piktinasi rusų išpuoliu prieš Kachovkos užtvanką: karas įgauna naują dimensiją

Pasaulio lyderiai smerkia Rusiją dėl antardienį įvykdyto išpuolio prieš Kachovkos hidroelektrinę. Ukraina antradienį apkaltino Rusijos pajėgas susprogdinus svarbią užtvanką ir hidroelektrinę rusų kontroliuojamoje pietų Ukrainos dalyje, tvirtindama, kad gresia didžiulis potvynis, galintis priversti persikelti šimtus tūkstančių žmonių, ir įsakė evakuotis žemupio gyventojams.
Karas Ukrainoje Prieš 6 val.

Patvirtinta: Rusijoje nukautas elitinis desantininkų vadas, vadovavęs Belgorodo gynybai

Gatvių mūšių Novaja Tavolžanka gyvenvietėje metu buvo nukautas Rusijos kariuomenės pulkininkas, operatyvinės kariuomenės grupės „Belgorod“ vadas Andrejus Stesevas, pranešė su V. Putino režimu kovojantys rusų partizanai. Apie 53-ejų pulkininko žūtį rusų savanoriai, kovojantys Ukrainos kariuomenės gretose prieš Rusijos režimą, paskelbė birželio 5-osios vakarą. Jau kitą dieną jie paviešino ir vaizdo įrašą, kuriame matomas nukautas rusų kariuomenės pulkininkas.
Rusija Prieš 7 val.

Užtvankos Ukrainoje susprogdinimą Nausėda vadina Rusijos karo nusikaltimu

Užtvankos Ukrainoje susprogdinimą Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pavadino karo nusikaltimu ir ragino patraukti Kremlių atsakomybėn. „Šiandien matome precedento neturintį Rusijos išpuolį prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą. Pagrindinės užtvankos sunaikinimas yra karo nusikaltimas, keliantis tiesioginę grėsmę tūkstančiams žmonių“, – įraše „Twitter“ paskyroje antradienį teigė šalies vadovas. „Rusija už tai turi būti patraukta atsakomybėn“, – rašė jis.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

Vanduo iš Kachovkos hidroelektrinės rezervuaro trukdo evakuacijai – ministras

Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka antradienį sakė, kad vanduo iš Rusijos susprogdintos Kachovkos hidroelektrinės rezervuaro šiuo metu gadina kelius ir trukdo evakuacijai. Pasak jo, potencialaus potvynio zonoje yra apie 80 gyvenviečių, dauguma jų – Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose. I. Klymenka pažymėjo, kad dabar svarbiausia užduotis – evakuoti kuo daugiau žmonių.  „Artėja vanduo. Padėtį apsunkina tai, kad kai kurie keliai yra nuplauti.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

Rusijos viduje vyksta intensyvios kovos: dalis rusų su ginklais sukilo prieš Putino diktatūrą

Rusijos Federacijos Belgorodo srities teritorijoje tęsiasi aktyvūs karo veiksmai ir vidinės kovos, skelbia Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas. „Dalis Rusijos Federacijos piliečių, vietinių gyventojų, su ginklais rankose sukilo prieš Putino režimo diktatūrą ir vidinę okupaciją. Kovos ten tęsiasi, jos intensyvios.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

„Naktį buvo ramu“: Rusija išsidavė pati surengusi teroro išpuolį hidroelektrinėje

54
Ankstyvą gegužės 6-osios rytą pasirodė pranešimai apie Rusijos susprogdintą Kachovkos hidroelektrinę. Pažeista ne tik užtvanka – susprogdintas buvo ir mašinų skyrius, o pati elektrinė dėl pažeidimų jau nebus atstatoma. Tuo metu teroro išpuolį galimai surengusios Rusijos spec. tarnybos akivaizdžiai šio veiksmo nederino su vietos statytinių valdžia, nes jos komunikacija staiga pasikeitė tik įvykiams įsibėgėjus.

EVT vadovas žada patraukti Rusiją atsakomybėn dėl išpuolio prieš užtvanką Ukrainoje

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles'is Michelis antradienį pareiškė esąs šokiruotas dėl išpuolio prieš svarbią Ukrainos užtvanką ir pažadėjo patraukti Rusiją atsakomybėn už šį karo nusikaltimą – civilinės infrastruktūros naikinimą. „Esu šokiruotas precedento neturinčio Naujosios Kachovkos užtvankos užpuolimo.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

TATENA: tiesioginio pavojaus Ukrainos atominei elektrinei po užtvankos susprogdinimo nėra

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) antradienį pareiškė, kad nemato tiesioginio pavojaus branduolinei saugai didžiausioje Europos atominėje elektrinėje po to, kai buvo susprogdinta hidroelektrinės užtvanka pietų Ukrainoje. „TATENA žino apie pranešimus dėl žalos Ukrainos Kachovkos užtvankai; TATENA ekspertai Zaporižios atominėje elektrinėje atidžiai stebi situaciją; tiesioginio pavojaus branduolinei saugai elektrinėje nėra“, – teigė TATENA socialinio tinklo „Twitter“ žinutėje.
Karas Ukrainoje Prieš 9 val.
Į viršų