Toronte policininkai nušovė vyrą, kuris pasirodė prie mokyklos su šautuvu

Po kruvino ir 21 žmogaus gyvybes nusinešusio išpuolio vienoje Teksaso valstijos mokyklų – sujudimas dėl ginklų kontrolės. Kol amerikiečiai gedi Teksaso išpuolio aukų ir ragina kuo greičiau sugriežtinti ginklų kontrolę, Hiustone prasideda kasmetinis Nacionalinės šaunamųjų ginklų asociacijos susitikimas. Tuo tarpu Kanadoje, Toronte prie mokyklos vyrui pasirodžius su šautuvu, policininkai į jį paleido šūvius – taip jie esą stengėsi išvengti kruvino Teksaso mokyklos scenarijaus.

Dainininkė Shakira keliaus į teisiamųjų suolą: kaltinama nuslėpus bent 14,5 mln. eurų mokesčių

Visame pasaulyje garsi Kolumbijos dainininkė Shakira keliaus į teisiamųjų suolą. Ispanijos prokurorai ją kaltina nuslėpus bent 14,5 milijonų eurų mokesčių. Pati dainininkė teisinasi, kad ji Ispanijoje tuo laikotarpiu, kuriuo kaltinama nuslėpusi mokesčius, net negyveno. Dar ką tik Shakira Kanų kino festivalyje ant raudonojo kilimo fotografams siuntė oro bučinius, o šiandien sulaukė nemalonių žinių.

Volodymyras Zelenskis: yra dalykų, kuriuos reikia aptarti su Vladimiru Putinu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad Ukraina netrykšta noru kalbėtis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau turi pripažinti, kad tai greičiausiai bus būtina norint užbaigti karą, rašo „Reuters“. Apie tai V. Zelenskis penktadienį kalbėjo kreipdamasis į Indonezijos visuomenę. „Yra dalykų, kuriuos reikia aptarti su Rusijos vadovu.

Atidžiau į kelią įsižiūrėjusios moterys nustėro: „O tu šventas š***!“

Tornadas – galinga stichija, kurios kelyje pasitaikyti norėtų retas. Jungtinėse Amerikos Valstijose ši stichija yra dažnas svečias, o kai kurie žmonės su malonumu tornadus vaikosi ir tam skiria didžiąją dalį savo gyvenimo. Bet net ir tokius žmones priešais akis pamatyti viesulai išgąsdina. Amerikietės audrų gaudytojos Lisa ir Heather, save vadinančios „MesoMamas“, Teksaso valstijoje, Midlande, pateko, kaip pačios teigia, į tornado vidų.

Rusijos generolas: Ukrainos „demilitarizacijai“ prireiks 5-10 metų

Buvęs Rusijos desantininkų pajėgų vadas, pulkininkas-generolas Vladimiras Šamanovas pareiškė, kad aktyvūs karo veiksmai Ukrainoje tęsis nuo 5 iki 10 metų.

Šveicarijos pilietinės visuomenės grupė siekia užblokuoti naikintuvų F-35 pirkimą

Šveicarijoje vienas nevyriausybinis susivienijimas, siekiantis užblokuoti JAV gamybos naikintuvų F-35 pirkimo sandorį, penktadienį paskelbė jau beveik užsitikrinęs pakankamą visuomenės palaikymą, kad dėl šios prieštaringai vertinamos kariuomenės sutarties būtų skelbiamas referendumas. Kairiosios pakraipos aljansas „Stop F-35“ nurodė surinkęs beveik 100 tūkst. parašų.

Gydytojas 12 metų darbe tenkino savo aistras: nuteisė už seksualinį 47 pacientų išnaudojimą

Gydytojas iš Šiaurės Lanarkshiro buvo nuteistas 12 metų kalėjimo už beveik keturis dešimtmečius trukusį seksualinės prievartos maratoną. 72 metų Krishna Singhas bučiavosi, nederamai lietė, atliko netinkamus tyrimus ir seksualiai komentavo 47 pacientus įvairiose medicinos įstaigose. Jis buvo nuteistas už 54 kaltinimus seksualiniais nusikaltimais prieš moteris ir merginas, vyresnes nei 35 metų. Tarp jo pacientų buvo išžaginimo auka, paaugliai ir nėščios moterys.

„Jei Rusija laimės, tikrai bus Trečiasis pasaulinis karas“ – Podolyakas

Jei Rusijos Federacija laimės Ukrainoje, prasidės Trečiasis pasaulinis karas, nes pažeminti rusai norės įrodyti, kad jie tikrai yra antroji armija pasaulyje, teigia Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailo Podolyakas. „Jei Rusija nepralaimės, tai rusiškas revanšizmas, rusiškas šovinizmas tik išsipūs. Jie taps vis didesni, ir didesni. Ir tikrai bus Trečiasis pasaulinis karas, kurio jie taip bijo. Nes Rusija mūsų nekęs daug labiau. Nes mes juos pažeminome.

Pekinas: Antony Blinkeno kalba „šmeižia“ Kiniją

Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį apkaltino JAV valstybės sekretorių Antony Blinkeną „apšmeižus“ Pekiną, kai amerikiečių diplomatijos vadovas savo kalboje paragino imtis veiksmų didėjančiai Azijos milžinės įtakai atsverti.

Lavrovas: Vakarai paskelbė mums, visam rusų pasauliui, totalų karą

Vakarai paskelbė Rusijai ir visam rusų pasauliui totalų karą, tokį pareiškimą pateikė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ministerijoje surengto Rusijos subjektų tarybos atstovų susitikimo metu. „Vakarai paskelbė mums, paskelbė visam rusų pasauliui, totalų karą. To dabar jau niekas ir neslepia, ir prieinama jau iki absurdo, iki tos pačios Rusijos ir visko, kas susiję su mūsų šalimi, atmetimo“, – aiškino jis.

Vengrijoje degalai užsienyje registruotiems automobiliams – didesnėmis kainomis

Vengrijos valdžia ėmėsi priemonių vadinamajam „degalų turizmui“ pažaboti, skelbia Serbijos visuomeninė transliuotoja RTS. „Vengrijos vyriausybė nusprendė nuo penktadienio leisti degalinėse subsidijuotomis kainomis pilti degalus tik šioje šalyje registruotiems automobiliams, o užsieniečiai už juos mokės brangiau – rinkos kainomis“, – teigiama RTS pranešime.

„Vienas karys išvažiuoja – aštuoni jam iš paskos“ – rusų karys atskleidė, kaip sparčiai retėja jų gretos

Kaip atskleidžia rusų karių pokalbiai, jų gretos kare Ukrainoje sparčiai retėja. Bet ne dėl to, kad jie nukaunami, o dėl to, kad patys nusprendžia pasitraukti iš karo lauko – arba pasibaigus sutarčiai, arba tiesiog pasitaikius progai pasprukti.  Ukrainos saugumo tarnybos nutekintas rusų kario pokalbis su, tikėtina, šeimos nare ar mylimąja, atskleidžia, kad Rusijos pajėgų kariai skuba grįžti namo į Rusijos Federaciją.  „Taip, iki gegužės pabaigos, galvoju, bus pamažu išvedinėjama.

Antausis Putino politikai: rusų deputatai pareikalavo nutraukti karą ir išvesti kariuomenę

Primorės krašto savivaldos deputatas vietos įstatymų leidėjų asamblėjos sesijos metu viešai pasisakė už „spec. karinės operacijos“ nutraukimą Ukrainoje ir Rusijos kariuomenės išvedimą. Komunistų partijai priklausantis deputatas Leonidas Vasiukevičius savo kalbos metu priminė, kad neseniai regiono valdžia priėmė pagalbos priemonių kompleksą žuvusiųjų karinių veiksmų metu artimiesiems. „Mes suprantame, kad jeigu mūsų šalis nenutrauks karinės operacijos, tai našlaičių mūsų šalyje bus dar daugiau.

Putino ultimatumas: žada padėti įveikti maisto krizę, jei Vakarai atšauks sankcijas

Maskva yra pasirengusi „reikšmingai prisidėti“ užkertant kelią gresiančiai pasaulinei maisto krizei, jei Vakarai atšauks dėl karo Ukrainoje jai įvestas sankcijas, ketvirtadienį sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Italijos ministrui pirmininkui Mario Draghi, tačiau JAV šį pareiškimą atmetė kaip "melą ir dezinformaciją". V. Putinui vasario 24 dieną pasiuntus kariuomenę į kaimyninę Ukrainą, Vakarų šalys paskelbė Rusijai beprecedenčių sankcijų.

„Kinder“ pranešė iš rinkos pašalinusi daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos

„Kinder“ iš rinkos pašalino daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos, nerimaudama, kad ji gali būti užkrėsta salmonelėmis, o šis žingsnis gamintojai gali atsieiti dešimtis milijonų eurų, ketvirtadienį Prancūzijos dienraščiui „Le Parisien“ teigė bendrovės pareigūnas. „Ferrero France“ vadovas Nicolas Neykovas teigė, kad užteršimas salmonelėmis buvo susijęs su sviesto gaminimo įrenginio filtru Belgijos Arlono mieste įsikūrusioje gamykloje.

JAV diplomatijos vadovas: tarptautinė tvarka turi atremti Kinijos iššūkį

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį pasisakė už aktyvią konkurenciją su Kinija, kad būtų išsaugota esama tarptautinė tvarka, bet pridūrė, kad Jungtinės Valstijos nesiekia „šaltojo karo“. Nekantriai lauktoje kalboje, laikomoje iki šiol išsamiausiu JAV prezidento Joe Bideno administracijos pareiškimu Kinijos klausimu, A. Bidenas sakė, kad Pekinas kelia „rimčiausią ilgalaikį iššūkį tarptautinei tvarkai“, nors pastaraisiais mėnesiais Jungtinės Valstijos atrodė labiau susitelkus...

Žiniasklaida: Johnsonas Zelenskiui siūlo kurti alternatyvą Europos Sąjungai – įtrauktų ir Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją

Italijos žiniasklaida skelbia, kad Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas siūlo steigti „naują  politinių, ekonominių ir karinių aljansų sistemą – alternatyvą Europos Sąjungai“.  Kaip remdamasis savo šaltiniais skelbia italų leidinys „Corriere della Sera“, B. Johnsonas šį planą vysto jau ilgiau nei mėnesį, idėją jis pristatė ir Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kai viešėjo Kyjive balandžio 9-ąją.

Rusai į frontą meta jau nurašytus tankus T-62: naujausiam modeliui – 50 metų

Ešelonas pasenusių tankų T-62, kuriuos Rusijos kariuomenė išsitraukė iš savo sandėlių šalies gilumoje, atvyko į okupuotą Melitopolį, skelbia Zaporižės srities administracija. Šių tankų pačioje Rusijoje siūlyta atsisakyti dar prieš dešimtmetį, kaip nebeatitinkančių laikmečio reikalavimų. Šimtai šių tankų šią savaitę buvo užfiksuoti vežami traukinių sąstatu iš Rusijos į Ukrainą. Jų gamyba SSRS buvo nutraukta dar 8-ajame dešimtmetyje. Naujausiam jų modeliui – 50 metų.

ES jau planuoja pirkti vakcinas nuo beždžionių raupų: įsigis centralizuotai

Europos Sąjunga (ES) tariasi dėl centralizuoto vakcinų bei vaistų nuo beždžionių raupų pirkimo, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė Europos Komisija, nurodžiusi, kad dėl detalių turėtų būti sutarta „artimiausiomis dienomis“.    Už šios iniciatyvos įgyvendinimą bus atsakinga Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija (HERA).   Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) skelbia, kad per beždžionių raupų protrūkį p...

Ukrainos maldos išklausytos: JAV jai tieks ilgai prašytus ginklus – CNN

Skubiai paprašius Ukrainos pareigūnams, JAV ruošiasi siųsti pažangias ilgo nuotolio raketų sistemas į Ukrainą, CNN pranešė keli pareigūnai. JAV prezidento Joe Bideno administracija linkusi siųsti sistemas kaip dalį didesnio karinės ir saugumo pagalbos paketo Ukrainai, apie kurį ketinama paskelbti kitą savaitę.
Į viršų