Didėjant tarptautiniam susirūpinimui dėl aukų, Izraelis plečia puolimą prieš „Hamas“

Didėjant tarptautiniam susirūpinimui dėl augančio civilių aukų skaičiaus Gazos Ruože, Izraelis pirmadienį išplėtė puolimą prieš palestiniečių kovotojų grupuotę „Hamas“. Penktadienį pasibaigus Izraelio ir „Hamas“ kovotojų paliauboms, palestiniečių anklave atsinaujino karo veiksmai. Šių veiksmų atnaujinimas sukėlė atgarsį visame Artimųjų Rytų regione, kuris balansuoja ant platesnio konflikto slenksčio.

Baltieji rūmai: Izraelis deda pastangas, kad apsaugotų civilius Gazos Ruože

Baltieji rūmai mano, kad Izraelis stengiasi sumažinti civilių aukų skaičių Gazos Ruože, sekmadienį pareiškė vienas aukšto rango pareigūnas.  Sekmadienį JAV pokalbių laidose kalbėjęs Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby teigė, kad šalies žvalgybos tarnybos nežinojo apie jokį iš anksto parengtą palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ planą pulti Izraelį.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija: žuvusiųjų skaičius pasiekė 15 523

Palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ valdoma Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šiame palestiniečių anklave žuvo 15 523 žmonės. Spalio 7 dieną „Hamas“ kovotojai, pro militarizuotą sieną prasiveržę į Izraelio pietus, nužudė apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė įkaitais apie 240 izraeliečių bei užsieniečių. Reaguodamas į šį išpuolį Izraelis pradėjo atsakomąją oro ir sausumos kampaniją Gazos Ruože.

TBT prokuroras žada stiprinti pastangas tiriant įtariamus karo nusikaltimus Gazos Ruože

Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) vyriausiasis prokuroras, baigdamas vizitą Izraelyje ir palestiniečių teritorijose, sekmadienį pažadėjo sustiprinti pastangas tirti įtariamus karo nusikaltimus. Karimas Khanas pabrėžė, kad jo vizitas nebuvo tiriamojo pobūdžio, tačiau sakė, kad jam pavyko pasikalbėti su aukomis abiejose konflikto pusėse.
Karas Izraelyje Prieš 19 val.

Popiežius smerkia Gazos paliaubų pabaigą, ragina vėl nutraukti ugnį

Popiežius Pranciškus sekmadienį sakė, kad jį nuliūdino nutrūkusios paliaubos Gazos Ruože, ir paragino atsakingus asmenis kuo greičiau iš naujo sutarti dėl ugnies nutraukimo. „Yra tiek daug kančių Gazoje“, – itališkai sakė pontifikas iš privačios rezidencijos pasisakyme, kuris buvo transliuojamas milžiniškuose ekranuose Šv. Petro aikštėje.

Izraelis tęsia smūgius Gazos Ruožui, augant spaudimui apsaugoti civilius

Izraelis sekmadienį Gazos Ruože surengė mirtinus bombardavimus, stiprėjant tarptautinės bendruomenės spaudimui apsaugoti civilius ir raginimams atnaujinti paliaubas su palestiniečių kovotojų grupe „Hamas“. Izraelio kariuomenė pranešė nuo penktadienį nutrūkusių paliaubų surengusi daugiau nei 400 smūgių, „Hamas“ vyriausybei skelbiant apie mažiausiai 240 žuvusių žmonių.

Macronas: Izraelis, siekdamas sunaikinti „Hamas“, rizikuoja kariauti dešimtmetį

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šeštadienį perspėjo, kad Izraelio siekis sunaikinti palestiniečių kovotojų grupuotę „Hamas“ gali pareikalauti labai ilgo karo. Spaudos konferencijoje, surengtoje Dubajuje vykstančių Jungtinių Tautų COP28 derybų dėl klimato kaitos kuluaruose, E. Macronas pareiškė, kad visiškas „Hamas“ sunaikinimas reikštų, jog karas truks 10 metų. „Taigi šis tikslas turi būti paaiškintas“, – pridūrė jis.

Izraelis sako dėl aklavietės atšaukiantis derybininkus iš Kataro

Izraelis šeštadienį paskelbė, kad atšaukia savo žvalgybos tarnybos „Mossad“ derybininkus iš Kataro, tarpininkaujančio pastangoms atnaujinti kovų pertrauką Izraelio ir „Hamas“ kare. Pranešime nurodoma, kad toks sprendimas priimtas derybose susidarius aklavietei. „Susidarius aklavietei ir nurodžius [Izraelio] ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu, „Mossad“ vadovas Davidas Barnea  liepė savo komandai Dohoje sugrįžti į Izraelį“, – sakoma B. Netanyahu biuro pranešime.

Žlugus paliauboms Izraelis toliau bombarduoja Gazos Ruožą

Izraelis šeštadienį antrą dieną iš eilės po paliaubų su „Hamas“ žlugimo bombarduoja Gazos Ruožą. Savaitę trukusios paliaubos, per kurias palestiniečių islamistų judėjimas paleido įkaitais laikytų izraeliečių, o Izraelis – palestiniečių kalinių, anksti penktadienį žlugo nepaisant tarptautinių raginimų jas pratęsti. Nuo to laiko apsiaustame palestiniečių anklave žuvo apie 200 žmonių, praneša „Hamas“ valdoma Sveikatos apsaugos ministerija.

„Hamas“ ministerija: pasibaigus paliauboms Gazos Ruože žuvo 178 žmonės

„Hamas“ valdoma Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad, pasibaigus šio palestiniečių islamistų judėjimo ir Izraelio paliauboms bei atsinaujinus kovos veiksmams, teritorijoje penktadienį žuvo 178 žmonės. Ministerija taip pat sakė, kad yra šimtai sužeistųjų. Kovos buvo sustabdytos lapkričio 24 dieną. Iš pradžių jos turėjo trukti keturias dienas, o vėliau, padedant Katarui ir kitam tarpininkui Egiptui, buvo pratęstos dar kelioms dienoms.

Antony Blinkenas: JAV intensyviai siekia išlaisvinti įkaitus, nors paliaubos Gazoje baigėsi

Jungtinės Valstijos ir toliau intensyviai siekia išlaisvinti Gazos Ruože laikomus įkaitus, nepaisydamos to, kad po savaitę trukusių paliaubų Izraelio ir „Hamas“ karas atsinaujino, penktadienį pareiškė valstybės sekretorius Antony Blinkenas. „Mes ir toliau intensyviai susitelkiame į tai, kad visi grįžtų namo, kad būtų grąžinti įkaitai – šiuo klausimu aš dirbau ir šiandien“, – sakė jis po susitikimo su arabų šalių užsienio reikalų ministrais Dubajuje.

„Hamas“ ministerija: pasibaigus paliauboms Gazos Ruože žuvo virš 100 žmonių

„Hamas“ valdoma Gazos Ruožo Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad penktadienį, pasibaigus šio palestiniečių islamistų judėjimo ir Izraelio paliauboms bei atsinaujinus kovos veiksmams, teritorijoje per kelias valandas žuvo 109 žmonės. Ministerija taip pat sakė, kad yra šimtai sužeistųjų. Paliaubos Gazos Ruože truko savaitę Kovos buvo sustabdytos lapkričio 24 dieną.

JT vadovas apgailestauja dėl Gazos Ruože atsinaujinusių kovų

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) pareiškė, kad labai apgailestauja dėl penktadienį Gazos Ruože atsinaujinusių Izraelio ir „Hamas“ karo veiksmų, ir tikisi, kad pavyks atkurti paliaubas. „Labai apgailestauju, kad Gazos Ruože vėl prasidėjo kariniai veiksmai. Vis dar tikiuosi, kad pavyks atnaujinti nustatytą pertrauką.

„Hamas“ ministerija: Izraeliui atnaujinus kovą Gazos Ruože žuvo 29 žmonės

„Hamas“ valdoma Gazos Ruožo Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad penktadienį, pasibaigus šio palestiniečių islamistų judėjimo ir Izraelio paliauboms bei atsinaujinus kovos veiksmams, teritorijoje per kelias valandas žuvo 29 žmonės. Ministerijos atstovas Ashrafas al Qudra naujienų agentūrai AFP sakė, kad tarp aukų yra 10 žmonių, žuvusių al Magazyje centrinėje Gazos Ruožo dalyje, devyni Rafoje pietuose ir penki Gazos mieste šiaurėje žuvę žmonės. Kovos atsinaujino 7 val.

Žiniasklaida: Izraelis atmetė išankstinę informaciją apie „Hamas“ planuojamą išpuolį

Izraelio pareigūnai dar prieš spalio 7-ąją turėjo žvalgybinės informacijos, kad palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ rengiasi surengti išpuolį, tačiau šiuos pranešimus atmetė, ketvirtadienį pranešė leidinys „The New York Times“. Anot dienraščio, Izraelio valdžios institucijų gautame dokumente buvo tiksliai aprašyta, kaip ir kokį išpuolį prieš žydų valstybę planuoja surengti kovotojai. „The New York Times“ peržiūrėtame dokumente nebuvo nurodyta, kada „Hamas“ imsis puolimo.

Šaltinis: derybos dėl paliaubų tęsiasi nepaisant smūgių Gazos Ruožui atnaujinimo

Izraelio ir „Hamas“ derybos dėl paliaubų Gazos Ruože atnaujinimo tarpininkaujant Katarui ir Egiptui tęsiasi nepaisant vėl prasidėjusių kovų, naujienų agentūrai AFP sakė apie derybas informuotas šaltinis. „Derybos su Kataro ir Egipto tarpininkais vis dar tęsiasi nepaisant Izraelio oro smūgių Gazos [Ruožui] atsinaujinimo“, – sakė šaltinis. Dėl derybų opumo jis norėjo likti anonimas.

Pasibaigus paliauboms su „Hamas“ Izraelis paskelbė atnaujinantis kovos veiksmus

Izraelio kariuomenė pranešė, kad netrukus po to, kai penktadienį baigėsi laikinosios paliaubos su „Hamas“, atnaujino kovines operacijas Gazos Ruože, kaltindama islamistų kovotojų grupuotę pažeidus paliaubas. Paliaubų galiojimo laikas baigėsi penktadienį 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Kovos buvo sustabdytos lapkričio 24 dieną. Iš pradžių jos turėjo trukti keturias dienas, o vėliau, padedant Katarui ir kitam tarpininkui Egiptui, buvo pratęstos dar kelioms dienoms.

Šaltinis: „Hamas“ nori pratęsti paliaubas Gazos Ruože

„Hamas“ yra pasirengusi pratęsti paliaubas kovose su Izraeliu, ketvirtadienį, artėjant naujausio pratęsimo pabaigai, naujienų agentūrai AFP sakė palestiniečių kovotojų grupuotei artimas šaltinis. Septynias dienas trukusios pertraukos metu 80 Izraelio įkaitų buvo išlaisvinti mainais į 240 palestiniečių kalinių, o į „Hamas“ valdomą Gazos Ruožą buvo įvežta pagalba.

Baltieji rūmai pasmerkė Jeruzalėje įvykdytą išpuolį, per kurį buvo nušauti 3 žmonės

Baltieji rūmai pasmerkė ketvirtadienį Jeruzalėje įvykdytą išpuolį, per kurį buvo nušauti trys žmonės. Atsakomybę už incidentą prisiėmė palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“. „Akivaizdu, kad smerkiame šį teroristinį išpuolį“, – žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

Izraelis sako atšaukiantis savo ambasadorių Madride dėl Pedro Sanchezo pastabų apie Gazą

Izraelio diplomatijos vadovas ketvirtadienį pareiškė, kad atšaukia šalies ambasadorių Madride dėl Ispanijos ministro pirmininko Pedro Sanchezo pastabų, kuriose jis suabejojo Izraelio karinės kampanijos Gazos Ruože teisėtumu.
Į viršų