Tarp šių grupių – tokios naujienų agentūros kaip AFP, AP ir „Reuters“, taip pat britų transliuotojas BBC.
„Esame beviltiškai susirūpinę dėl mūsų žurnalistų Gazoje, kurie vis labiau negali išmaitinti nei savęs, nei savo šeimų“, – sakoma bendrame žiniasklaidos grupių pareiškime.
Jie pridūrė, kad „karo zonose žurnalistai patiria daugybę nepriteklių ir sunkumų. Esame labai sunerimę, kad dabar vienas iš jų – bado grėsmė.“
„Dar kartą raginame Izraelio valdžios institucijas leisti žurnalistams atvykti į Gazą ir išvykti iš jos. Labai svarbu, kad ten gyvenantys žmonės gautų pakankamai maisto“, – priduriama išplatintame pranešime.
Izraeliui neleidžiant žurnalistams iš Vakarų patekti į Gazos Ruožą, tarptautinės naujienų agentūros, tokios kaip AFP, yra smarkiai priklausomos nuo ten dirbančių palestiniečių žurnalistų ir fotografų pateikiamos medžiagos.
100 pagalbos ir teisių gynimo organizacijų įspėjus apie gresiantį masinį badą Gazos Ruože, didėja tarptautinis nepasitenkinimas Izraelio veiksmais šios humanitarinės krizės akivaizdoje.
Nuo 2023 metų spalio 7 dienos, kai po islamistų grupuotės „Hamas“ išpuolio prasidėjo karas Gazos Ruože, Izraelis į palestiniečių anklavą įsileido tik nedidelį skaičių žurnalistų.
Jie galėjo patekti į Gazos Ruožą tik lydimi Izraelio kariuomenės ir laikydamiesi griežtų karinės cenzūros taisyklių.
Anksčiau šį mėnesį žiniasklaidos teisių stebėsenos grupė „Reporters Without Borders“ (RSF) nurodė, kad nuo karo Gazos Ruože pradžios žuvo daugiau kaip 200 žurnalistų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!