Siūlo naujovę: štai, kaip būtų registruojami ir viešinami seksualiniai nusikaltėliai

Per šiuos metus paviešinti mažiausiai trys dideli pedofilijos skandalai, įtraukę politikus, dvasininkus ir net jaunimo mentorius. Kaskart jie sukelia naują pasipiktinimo bangą, bet griežtų priemonių, kaip užkardyti seksualinius nusikaltimus, vis dar neturime. Daugėja nuomonių, kad Lietuvoje reikia viešo pedofilų registro, kuriame būtų galima patikrinti, ar asmuo yra įvykdęs seksualinį nusikaltimą.
Aktualijos Prieš 4 val.

Lietuvoje paaugliai su savo sveikata žaidžia rusišką ruletę, paskui vaidenasi velniai ir puola gyvatės

Beveik pusė visų reanimacijoje gulinčių žmonių yra vaikai, apsinuodiję alkoholiu arba narkotikais. O didžiajai daugumai jaunuolių apsvaigus prasideda haliucinacijos – vaidenasi raganos, velniai ir puola gyvatės.  Daugiau nei trečdalis sostinės dešimtokų pirmą kartą alkoholio paragavo iki trylikos metų. Taip pat kas trečias sostinės dešimtokas bent kartą buvo girtas. Tačiau ne tik alkoholis, bet ir narkotinės medžiagos mokyklose ranka pasiekiamos kiekvienam.
Aktualijos Prieš 5 val.

Šimtai tūkstančių gyventojų turėtų suskubti – nieko nedarant teks permokėti už elektrą

Šimtai tūkstančių žmonių vis dar turi brangesnes nei 28 centų elektros tiekimo sutartis. Nuo liepos nebelieka valstybės teikiamų kompensacijų, tad tokios sutartys nemenkai kirs daliai gyventojų per piniginę. Nors elektros tiekėjas gali sumažinti kainą, jis to neprivalo daryti, tad gyventojai raginami patys susizgribti. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje trečiadienį diskutuota apie dujų ir elektros kainas bei elektros tiekimo rinkos liberalizavimą.

TV3 Žinios. Dronų kamikadzių ataka Ukrainoje; Vilniuje ūžia šaltibarščių festivalis; prezidentų panteonas gali likti tuščias

Mažiausiai trys žmonės žuvo Odesoje po dronų-kamikadzių atakos. Okupuotoje ir užtvindytoje Chersono srities dalyje rusofašistai evakuoja tik turinčius rusiškus pasus.  Istorija verta kino filmo – keturi vaikai išgyveno lėktuvo katastrofą ir 40 dienų klaidžiojo Kolumbijos džiunglėse. Vilnelė nusidažė rožine spalva – sostinėje ūžia šaltibarščių festivalis. Kai kam šaltibarščiai net padiktavo aprangos kodą.
Aktualijos Prieš 7 val.

Ekspremjerui Butkevičiui siūloma skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo Seimo nariui, ekspremjerui Algirdui Butkevičiui skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją. Šis siūlymas bus svarstomas kitą savaitę per Vyriausybės posėdį. SADM teigimu, Valstybinių pensijų įstatyme numatyta, kad aukščiausieji valstybės pareigūnai, sulaukę pensinio amžiaus, turi teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją. Šiuo metu ši išmoka siekia 273 eurus. Siūloma pensiją A. Butkevičiui mokėti nuo šių metų liepos 1 dienos.
Aktualijos Prieš 7 val.

Dirbtinių klubo sąnarių kompensavimo tvarka diskriminuoja vyresnius pacientus

Standartinių mechaninio tvirtinimo dirbtinių sąnarių kompensavimo tvarka yra diskriminuojanti, ja pažeidžiamos vyresnių nei 65 metų pacientų teisės, konstatavo lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. „Automatinis nustatymas, kokio tipo implantas tinkamiausias žmogui, kelia susirūpinimą.
Aktualijos Prieš 7 val.

Kelia raudoną vėliavą: šios ligos sparčiai retina lietuvių gretas – ypač bloga situacija 12-oje savivaldybių

Kardiologai skambina pavojaus varpais: Lietuvos vyrai – vieni iš trumpiausiai gyvenančių Europos Sąjungoje, sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis (ŠKL) didėja, o paslaugų prieinamumas prastėja. Negana to, naujai sudarytas tautiečius labiausiai žudančių ligų žemėlapis atskleidžia, kad situacija dalyje šalies savivaldybių yra išskirtinai prasta.

Planuotojas atskleidė, kaip vyksta bernvakariai ir mergvakariai: įvardijo, po kiek dedasi pinigų

Vasarą padaugėja mergvakarių ir bernvakarių. Kiek šiandien kainuoja įdomi ir kūrybiška šventė? Kokias veiklas jauniesiems išrenka draugai? Projektų koordinatorius Maksas Gavula tv3.lt sako, kad šiuo metu didelis dėmesys skirtas kelionėms, kurios gali būti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. „Kalbant apie mūsų teikiamas paslaugas tai galima išskirti dvi – mergvakaris su policijos pareigūnais ir operacija „MindFall“. Bet vis dažniau pastebima tendencija pakeliauti.
Aktualijos Prieš 8 val.

Putinas seka pasakas, bet tikinčių mažėja: karas jau Rusijoje

Propagandos ir antivakarietiškos isterijos, sklindančios iš Maskvos, triukšmas nėra toks vienodas, kaip dažnai atrodo, o skirtumai atskleidžia didelius skirtumus tarp Rusijos elito grupių ir jų viduje, rašo Jamestown Foundation analitikai.

Mirė pirmasis Arvydo Sabonio treneris Jurijus Fiodorovas

152
Eidamas septyniasdešimt šeštuosius metus mirė žinomas krepšinio treneris, pirmasis legendinio krepšininko Arvydo Sabonio treneris Jurijus Fiodorovas.  Apie tai feisbuke paskelbė žurnalistas Vidas Mačiulis. „Nuoširdi užuojauta velionio sūnui Ruslanui ir jo šeimai, artimiesiems, giminėms, draugams ir bičiuliams, buvusiems bendradarbiams. Tai skaudi netektis ir visiems trenerio auklėtiniams.

Gyventojai pasakoja, kam ir už ką duoda kyšius: „O kaip kitaip? Kitaip ir manęs nebūtų“

Per pastaruosius metus kyšį davė vienas iš dešimties apklaustų lietuvių. Sumos varijuoja nuo keliasdešimties iki 700 eurų už medicininę operaciją. Anot „Specialiųjų tyrimų tarnybos“ (toliau – STT), būtent ligoninės išlieka ta vieta, kurioje žmonės dažniausiai sulaukia užuominų patuštinti kišenes. Tačiau ligoninių vadovai atkerta, kad pinigus ar saldainius bruka patys pacientai. Tiesa, korupcijos mastai per dešimtmetį esą sumenko daugiau nei perpus.
Aktualijos Prieš 11 val.

Laisvės partijos pirmininke perrinkta Aušrinė Armonaitė

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šeštadienį perrinkta valdančiosios Laisvės partijos pirmininke. Ji partijos suvažiavimo metu buvo vienintelė kandidatė į šias pareigas, A. Armonaitę palaikė 106 balsavusieji. „Laisvės partija nėra vieno žmogaus partija. Aš labai džiaugiuosi, kad mūsų lyderystė – decentralizuota“, – dėkodama partiečiams kalbėjo perrinktoji pirmininkė.
Aktualijos Prieš 11 val.

Didėja atlyginimų skirtumas tarp Vilniaus ir kitų miestų: pasiūlė, kaip situaciją pagerinti

Atokesnių Lietuvos savivaldybių gyventojai uždirba gerokai mažiau nei vilniečiai. Nors atlyginimai auga visoje šalyje, atotrūkis tarp Vilniaus ir Lietuvos regionų tik plečiasi. Dalyje regionų žmonės „į rankas“ vidutiniškai uždirba beveik 500 eurų mažiau nei sostinėje. Genė Panevėžio rajone įsikūrusią Naujamiesčio miestelio seniūniją valo jau ketveri metai: į rankas gauna apie 600 eurų. „Kaip yra, taip yra. Niekur nepasidėsi, žmogus dirbi ir tiek, nesėdėsi gi namuose“, – pasakojo Genė.
Aktualijos Prieš 12 val.

Po konservatorių prezidiumo nutarimo Seimo pirmininkė ragina tęsti darbus: emocijos nurims

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumui pareiškus pasitikėjimą Ingridos Šimonytės Vyriausybe, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ragina tęsti darbus, anot jos, sukilusios emocijos nurims. „Man atrodo, kad mes turėtumėme tęsti darbus, ir tos emocijos, kurios tikrai buvo užkaitę pastarąsias porą savaičių, tikiu, kad susigulės“, – šeštadienį žurnalistams kalbėjo parlamento vadovė, atvykusi į koalicijos partnerių Laisvės partijos Vilniuje rengiamą suvažiavimą.
Aktualijos Prieš 12 val.

Pasieniečiai registravo Rusijos piloto prieglobsčio prašymą, vyras apgyvendintas

Lietuvos pasieniečiai penktadienio vakarą registravo Rusijos oro pajėgų piloto leitenanto Dmitrijaus Mišovo prieglobsčio prašymą, jis apgyvendintas specialiose patalpose. „Vakar registruotas jo prieglobsčio prašymas, atliekami pirminiai tokiais atvejais numatyti veiksmai, jis apgyvendintas viename iš VSAT padalinių, prieglobsčio prašytojų patalpose“, – BNS šeštadienį sakė Valstybės sienos apsaugoa tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.
Aktualijos Prieš 12 val.

Aušrinė Armonaitė: chaosas ir nenuspėjami mokesčiai vidaus politikoje nereikalingi

Šiuo metu vidaus politikoje nereikia chaoso ir nenuspėjamų mokesčių, sako Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė. „Turime nustoti gąsdinti tik spėjusius aprimti žmones naujomis bėdomis. Ne chaosas vidaus politikoje ir nenuspėjami mokesčiai dabar reikalingi. Gyvenimas turi būti pilnavertis ir mes už tokį gyvenimą kovosime“, – šeštadienį Laisvės partijos suvažiavime kalbėjo A. Armonaitė.
Aktualijos Prieš 13 val.

Kreipiasi į klientus dėl maisto išvežiojimo: per NATO susitikimą kurjeriai žada nedirbti

Liepos 10–12 d. dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniaus Senamiestyje, dalyje Naujamiesčio ir kitose miesto prieigose bus leidžiama judėti tik pėsčiomis. Tai reiškia, kad apribojus eismą aktyviuose miesto taškuose, pavežėjai ir maisto kurjeriai turės persiplanuoti darbus.
Aktualijos Prieš 13 val.

Įsidėmėkite naujus ribojimus paspirtukams – savivaldybės spręs dėl draudimo važiuoti šaligatviais

Seimas nusprendė uždrausti elektriniams paspirtukams dardėti šaligatviais kartu su pėsčiaisiais. Dabar elektriniai paspirtukai galės važiuoti tik važiuojamąja kelio dalimi su automobiliais. Tiesa, tokia tvarka galios tik galingiems paspirtukams, kurie išvysto didesnį nei 20 kilometrų per valandą greitį. Negalingi paspirtukai ir toliau galės važinėti šaligatviais, nebent savivaldybė nuspręs kitaip.
Aktualijos Prieš 13 val.

Celofanas pasirodė Laisvės partijos sužiavime

167
Į šeštadienį vykstantį Laisvės partijos suvažiavimą atvyko ir skandalingasis Antanas Kandrotas, dar žinomas pravarde Celofanas. Atvykęs į suvažiavimą jis filmavo renginį, vėliau socialiniuose tinkluose ragino laukti vaizdo įrašo. Primename, kad A. Kandrotas-Celofanas yra vienas iš kaltinamųjų riaušių prie Seimo byloje.

Paaugliai svaiginasi sunkiai suvokiamais būdais: vilnietė nufotografavo, kaip tai vyksta

Sostinės paaugliai atrado naują būdą svaigintis – į nosį ar burną jie purškiasi tualetams skirtus oro gaiviklius. Medikai įspėja – tai yra itin pavojingas svaiginimosi būdas, nes chemija, esanti oro gaiviklio buteliuke, yra itin agresyvi. Toks svaiginimasis gali baigtis ne tik sąmonės praradimu, bet net ir mirtimi. O ir ilgalaikės pasekmės, kaip sako medikai, gali būti labai liūdnos ir baigtis psichikos ligomis.
Aktualijos Prieš 13 val.
Į viršų