Kitą savaitę Danės upe Klaipėdoje pradės kursuoti vandens autobusas

Kitą savaitę Danės upe Klaipėdoje pradės kursuoti vandens autobusas, pirmadienį pranešė LRT televizija. Pirmoji stotelė numatoma senamiestyje, o paskutinė Tauralaukyje. Vandens autobusas stoja penkiose stotelėse. Pirmadienį vyko žvalgomasis šios transporto priemonės reisas. Elektriniai vandens autobusai kursuos nuo 8 val. ryto iki 9 val. vakaro.  Pilna bilieto kaina – 3 eurai.
Aktualijos Prieš 8 val.

Vilniuje Neryje nuskendus 5-mečiui, žmonės – sukrėsti: pasakoja, kaip viskas vyko

Savaitgalis paženklintas kraupia nelaime. Prie namų žaidimų aikštelėje žaidęs 5-metis berniukas dingo, o po valandos upe plaukęs baidarininkas už kilometro mažylį rado nuskendusį Neryje. Policija teigia, kad gelbėtojai dar bandė berniuką gaivinti, bet jo gyvybės išgelbėti nepavyko.   Tarp vietos, kur berniukas žaidė ir dingo, o vėliau buvo rastas – daugiau nei kilometras.  „Upėje baidare plaukęs vyras informavo, kad šalia Žirmūnų paplūdimio pastebėjo plūduriuojantį vaikučio kūną.

Sugiharos muziejuje atidaryta ekspozicija Zwartendijkui, talkinusiam gelbėjant žydus

Garsaus tarpukario diplomato Čiunės Sugiharos name-muziejuje Kaune pirmadienį atidarytas kambarys Janui Zwartendijkui, su kuriuo jie bendradarbiavo gelbėdami žydus Antrojo pasaulinio karo metais. 1940 metais Nyderlandų garbės konsulu ir kompanijos „Philips“ atstovu Kaune dirbęs J. Zwartendijkas išdavė 2400 vizų į Kiurasao salą Lietuvos ir Lenkijos žydams.
Aktualijos Prieš 10 val.

Aplinkosaugininkai perspėja vilniečius dėl matomų putų Neryje: upėje nėra pavojingų nuotekų

Aplinkos apsaugos departamentas sulaukė vilniečių pranešimų matomų putų Neryje. Informuojama, kad ties „Green Hall“ upėje yra žiedadulkių suplaktas vanduo. Pirmadienį „Grinda“ atliko bandymus kaip nauja kaupykla reaguoja į didesnį vandens kiekį ir dabar vanduo po truputį yra išleidinėjamas. „Per lietaus nuotekų vamzdyną žiedadulkės patenka į kolektorius (surinktuvus), o paskui per išleistuvus – į Nerį. Išleistuvų srovė žiedadulkes suplaka į tirštas putas.
Aktualijos Prieš 10 val.

TV3 ŽINIOS. Nuskendo penkiametis; „Skaidrinam“ atkeliavo į Ignaliną; prekybos centrų pelnai

Savaitgalis paženklintas kraupia nelaime. Prie namų žaidimų aikštelėje žaidęs 5-metis berniukas dingo, o po valandos upe plaukęs baidarininkas už kilometro mažylį rado nuskendusį Neryje. Policija teigia, kad gelbėtojai dar bandė berniuką gaivinti, bet jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Kaip nelaimė galėjo įvykti, pareigūnai kol kas nedetalizuoja. O čekučių skandalas pasivijo Ignaliną. Paaiškėjo, kad vienas tarybos narys pagerino rekordą, mat degalus pylėsi su 112-a skirtingų banko kortelių.
Aktualijos Prieš 11 val.

Gamtosauginė Adamkaus premija įteikta mokslininkei ir išradėjai Paulauskienei

Gamtosauginė prezidento Valdo Adamkaus premija už inovatyvių ir aplinkai draugiškų technologijų, skirtų naftos teršalų valymui iš vandens, kūrimą, ekologinį visuomenės švietimą pirmadienį įteikta Klaipėdos universiteto profesorei Tatjanai Paulauskienei. „Prieš keletą metų visa Europa, taip pat ir Lietuva, pasirinko žaliąją kryptį ir ambicingą siekį iki 2025 metų tapti klimatui neutraliu kontinentu.
Aktualijos Prieš 11 val.

Į Lietuvą grįžta vasariški orai, tačiau džiaugtis galės ne visi: siunčia perspėjimą ūkininkams ir sodininkams

113
Vasariški orai jau netrukus lepins gyventojus – termometrų stulpeliai šoktels iki 28 laipsnių šilumos.   Antradienį nelis. Naktį vėjas silpnas, temperatūra nuo 8 laipsnių šilumos šiaurės rytiniuose   Aukštaitijos rajonuose iki 12-os Šiaulių apylinkėse. Tiesa, paryčiais dirvos paviršiuje vietomis galimos šalnos iki 3 laipsnių šalčio.  Antradienį dieną pūs silpnas besikeičiančios krypties vėjas. Ir bus šilta – nuo 22 iki 25 laipsnių.

Gabrielius Landsbergis pasakė, kas bus, jei kolegos konservatoriai neparems jo idėjos

65
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad tuo atveju, jeigu konservatoriai balsuodami nebūtų linkę palaikyti idėjos surengti priešlaikinius Seimo rinkimus, tai nepriverstų jo atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų. Tačiau konservatoriai, regis, jau švelniau kalba apie Vyriausybės atsistatydinimą, nors vis dar teigia, kad bus svarstoma apie ministrų kabineto pasitraukimą po NATO vadovų susitikimo.

Nausėda: NATO viršūnių susitikimo tikslas – ne Lietuvos reklama, o problemų sprendimas

NATO viršūnių susitikimo Vilniuje esminis tikslas yra atliepti dėl geopolitinės situacijos susidariusias problemas, ne didinti Lietuvos žinomumą, sako prezidentas Gitanas Nausėda. „NATO viršūnių susitikimas pirmiausia yra mėginimas atliepti toms problemoms, kurios kaupiasi apie mus.
Aktualijos Prieš 12 val.

Prezidentūra: įtarimai dėl rusiškų detalių dujotiekyje privalo būti išsklaidyti

Portalui „15min“ kartu su kelių šalių partneriais atskleidus, kad pernai gegužę atidarytame strategiškai svarbiame Lietuvos ir Lenkijos magistraliniame dujotiekyje (GIPL) galėjo būti sumontuotos rusiškos detalės, Prezidentūra sako, jog šie įtarimai privalo būti išsklaidyti.  „Lietuvos ir Lenkijos dujotiekis GIPL yra didelės svarbos Lietuvos ir viso regiono energetinis projektas, kilę įtarimai dėl jo patikimumo ir reputacijos privalo būti vienaip ar kitaip išsklaidyti.
Aktualijos Prieš 13 val.

Kelių direkcija informuoja: pirmadienio vakarą laikinai uždaroma Sargėnų sankryžos estakada šalia Kauno

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, jog birželio 5 d., nuo 20 val. iki birželio 6 d. 4 val. ryto, laikinai uždaroma valstybinės reikšmės magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai estakada. Eismas bus leidžiamas pagal schemą šalia esančia apylanka. Vairuotojų prašoma būti atidžiais, sekti informacinius kelio ženklus.
Aktualijos Prieš 13 val.

Sausra smogs dar stipriau – įvardijo, kuriose regionuose blogiausia

Kai kuriuose Lietuvos rajonuose jau fiksuojama stichinė sausra. Deja, pagerėjimo nematyti – sausi orai turėtų laikytis ir toliau birželio mėnesį. Dėl didelės sausros kyla pavojus gaisringumui. Klimatologas profesorius Arūnas Bukantis įspėja, kad Panevėžio apskrityje gyvenantys žmonės turėtų laikytis visų nurodymų stovyklaudami miškuose, mat dėl miško sausumo gaisro tikimybė šiuo metu yra ypač padidėjusi.
Aktualijos Prieš 13 val.

Nausėda: prokurorų algų dilemą galima spręsti atskirai nuo valstybės tarnybos reformos

Prokurorų atlyginimų klausimą galima spręsti atskirai nuo Valstybės tarnybos reformos, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Pirmadienį susitikęs su generaline prokurore Nida Grunskiene prezidentas žurnalistams teigė svarstantis galimybę teikti Seimui „atskirą iniciatyvą“ dėl prokurorų atlyginimų, kartu tvirtindamas, kad Seimo patvirtinta valstybės tarnybos reforma turi judėti į priekį. „Yra skirtingų būdų, kaip galima spręsti darbo užmokesčio klausimus.
Aktualijos Prieš 13 val.

70 skirtingų kortelių už kurą atsiskaitęs buvęs Ignalinos meras grąžino beveik 14 tūkst. eurų

822
Visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus Ignalinos tarybos narių išlaidas į savivaldybės biudžetą pinigus grąžina buvęs meras Justas Rasikas. J. Rasikas per kadenciją pateikė 70 skirtingų kortelių kurui apmokėti.   „Atsiprašau visų Ignalinos krašto gyventojų. Prisiimu atsakomybę dėl panaudotų lėšų susijusių su darbu Ignalinos savivaldybės taryboje. Apgailestauju dėl susiklosčiusios situacijos.

Skelbiamas Vilniaus senojo teatro vadovo konkursas

Kultūros ministerija ieško Vilniaus senojo teatro vadovo – paskelbtas jo konkursas, pirmadienį pranešė ministerija.  Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad vienas svarbiausių naujojo vadovo uždavinių – kurti naujas ir išsaugoti senąsias tradicijas. „Vadovauti Vilniaus senajam teatrui – tai kurti visoms tautoms ir kultūroms atvirą, jas vienijančią erdvę.
Aktualijos Prieš 13 val.

Rėžė visą tiesą apie šių metų egzaminų temas: beviltiškai užstrigome laike

57
Pirmadienį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidėjo brandos egzaminų sesija. Kaip ir kasmet, pasiūlytos keturios temos: dvi samprotaujamojo rašinio ir dvi literatūrinio. Tiesa, temos nedžiugino ne tik abiturientų – socialiniame tinkle pažerta kritikos strėlių apie laike užstrigusią švietimo sistemą.

Šiaulių meras rėžė iš peties: nereikėtų šių didelių problemų paslėpti po „čekiukais“

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pripažįsta, kad savivaldybių tarybų narių apmokėjimo tvarka yra problema, bet ji greitai bus išspręsta. Jo nuomone, „čekiukų“ skandalu siekiama nukreipti visuomenės dėmesį nuo kitų svarbių klausimų. Praėjusį trečiadienį Vilniaus rotušėje trečiadienį vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavimas.
Aktualijos Prieš 14 val.

TS-LKD komitetas: išlaidų nepateisinę politikai negalės kandidatuoti rinkimuose

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nurodė, kad išlaidų paaiškinti negalintys konservatoriai vienerius metus negalės kandidatuoti į vadovaujančias pareigas, taip pat su prezidiumo sprendimu negalės kandidatuoti artimiausiuose Seimo, savivaldos, Europos Parlamento ir prezidento rinkimuose.
Aktualijos Prieš 14 val.

Birželį Vilniaus televizijos bokštas švies „vasaros spalvomis“

Aukščiausias šalies statinys – Vilniaus televizijos bokštas – birželio vakarais ir naktimis bus apšviestas skirtingomis „vasaros spalvomis“, pirmadienį pranešė Lietuvos radijo ir televizijos centras. „Kas vakarą, nuo 22.30 val. iki 1.00 val., šviesime vis kita vasaros spalva“, – teigia Vilniaus televizijos (TV) bokšto paslaugų vadovė Žaneta Bereznojienė.
Aktualijos Prieš 14 val.

LBA viceprezidentas: neišgirdome mokėjimo krepšelio kainos skaičiavimo keitimo argumentų

Lietuvos bankui (LB) siūlant keisti bankų mokėjimo krepšelio kainos skaičiavimą, Lietuvos bankų asociacijos (LBA) viceprezidentas Aidas Budrys teigia pasigendantis tokių pokyčių motyvų.  „Lietuvos bankas ir nepaaiškino, kokiais kriterijais remsis įvertindamas tuos 90 procentų gyventojų poreikius, kodėl reikia iki šiol taikytą mokesčio skaičiavimo formulę keisti. Kalbant apie duomenis, tai įstatymai neturėtų būti priimami apklausų pagrindu“, – LRT radijui pirmadienį sakė A. Budrys.
Aktualijos Prieš 15 val.
Į viršų