Čmilytė-Nielsen ragina Hodgeso perspėjimus vertinti rimtai: Lietuva negali pasikliauti tik sąjungininkų pagalba

Jungtinių Valstijų (JAV) atsargos generolui Benui Hodgesui įspėjus, jog karo atveju Lietuva turi būti pasirengusi bent dvi savaites atsilaikyti savo jėgomis, Seimo pirmininkė Viktorija Čmiltė-Nielsen sako, kad į šiuos perspėjimus derėtų atsižvelgti rimtai. „Aš tai vertinu kaip perspėjimą, į kurį dera atkreipti dėmesį“, – LRT televizijai pirmadienį teigė parlamento vadovė.
Aktualijos Prieš 46 min.

Navickas nemato pagrindo grūdų krovinių tikrinimams Lenkijos pasienyje su Lietuva

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako nematantis pagrindo Lenkijos ūkininkų planams tikrinti grūdų krovinius pasienyje su Lietuva aiškinantis, ar tarp jų nėra į Lenkiją grįžtančios ukrainietiškos produkcijos. „Tikrai nematome jokio pagrindo, nes bandymas įteigti, kad yra kažkokia neaiškios schemos, tai nerodo to nei faktai, nei importuojamų grūdų kiekiai“, – LRT televizijai sakė K. Navickas.
Aktualijos Prieš 59 min.

Žiniasklaida: Ardišauskas pripažino tuo pačiu metu konsultavęs ir Džiugelį, ir lošimų verslą

Buvęs Seimo nario Justo Džiugelio konsultantas Mindaugas Ardišauskas portalui „15min“ patvirtino, kad tuo pačiu metu konsultavo ir parlamentarą, ir Nacionalinę lošimų ir žaidimų verslo asociaciją (NLŽVA). „Buvau NLŽVA komunikacijos konsultantu, teikiau atitinkamas paslaugas ir neteikiau lobistinių paslaugų, asociacija jau senai turėjo savo lobistą, o aš ir nebuvau lobistas lig šiol“, – portalui „15min“ teigė M. Ardišauskas. „Apie savo ketinimą bendradarbiauti su NLŽVA J. Džiugelį informavau.
Aktualijos Prieš 1 val.

Vilniečių katinas Tomas vos išgyveno – įjungtoje skalbimo mašinoje buvo apie 20 minučių

Sakoma, kad katinai turi devynias gyvybes, panašu, kad vienos vilniečių šeimos katinas Tomas, neturintis nė metų, vieną iš savo gyvybių jau išnaudojo. Katinas stebuklingai išgyveno po to, kai 20 minučių buvo skalbtas automatinėje skalbimo mašinoje. Tiesa, veterinarijos gydytojams dėl to teko nemažai pasistengti – Tomas iki šiol katinų reanimacijoje. Katinas Tomas trečią dieną guli katinų reanimacijoje. Ten jis papuolė po to, kai buvo išskalbtas automatinėje skalbimo mašinoje.
Aktualijos Prieš 1 val.

Vengrijai ratifikavus Švedijos paraišką dėl narystės NATO, Lietuvos vadovai tai vadina istorine diena

Vengrijos parlamentui pirmadienį ratifikavus Švedijos paraišką dėl narystės NATO, Lietuvos vadovai sveikina šalį. Pasak jų, tai istorinė diena. „Istorinė diena visiems NATO sąjungininkams ratifikavus Švedijos priėmimą į Aljansą. NATO ir Baltijos regionas dabar taps stipresnis nei bet kada anksčiau“, – platformoje „X“ pirmadienio vakarą paskelbė prezidentas Gitanas Nausėda. Anot Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, šis žingsnis yra esminis, siekiant užtikrinti pasaulio stabilumą.
Aktualijos Prieš 1 val.

Į prezidento postą kandidatuojanti Šimonytė VRK įteikė daugiau kaip 33,7 tūkst. rinkėjų parašų

Šalies vadovo posto siekianti premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė surinktus gyventojų parašus. Už konservatorių kandidatę į prezidentus pasirašė daugiau kaip 33,7 tūkst. rinkėjų. Nuo trečiadienio rinkėjai už I. Šimonytę galėjo pasirašyti tik elektroniniu būdu. Reikiamus 20 tūkst. parašų ji surinko jau tos pačios dienos pavakarę – I. Šimonytė yra pirmoji kandidatė VRK pateikusi pasirašiusiųjų sąrašus.
Aktualijos Prieš 2 val.

Į teismą atvykusi Erika Švenčionienė nesuprato kaltinimų: „Ne kaip į teismą, o kaip į spektaklį“

Teismas pagaliau pradėjo nagrinėti bylą, kurioje už šnipinėjimą Rusijai nuteisto Algirdo Paleckio bendražygiai kaltinami padėję Rusijai ir Baltarusiai veikti prieš Lietuvą, taip pat ir neigę sovietų padarytus nusikaltimus. Patys paleckininkai kaltinimų nepripažįsta, sako, kad jie yra žurnalistai ir tik dirbo savo darbą.

Dujų tarifai gyventojams nuo balandžio turėtų mažėti 24 centais už kubą

Sumažėjus gamtinių dujų kainoms rinkoje, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nuo balandžio 1 dienos jų tarifus gyventojams siūlo sumažinti 24 centais už kubinį metrą, arba 19–30 proc.  Naujus tarifus energetikos rinkos reguliuotojas turėtų patvirtinti trečiadienį.
Aktualijos Prieš 3 val.

Šimonytė: „Amber Grid“ turi siekti, kad trūkumai GIPL dujotiekyje būtų pašalinti

Lietuvos dujų perdavimo sistemų operatorė „Amber Grid“ turi visomis išgalėmis siekti, kad trūkumai Lietuvos ir Lenkijos magistralinio dujotiekyje (GIPL) būtų pašalinti, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Komentare naujienų portalui 15min.
Aktualijos Prieš 3 val.

Jonavos ligoninė įvairiausiais būdais vilioja pacientes: gimdyvėms duoda dovanas

Jonavoje gimdančios moterys mėgaujasi spalvomis, kvapais ir muzika. Dar ir papildomas išmokas gauna. Ir visa tai tam, kad renovuotas ligoninės Gimdymo skyrius įveiktų Sveikatos apsaugos ministerijos mestą išlikimo iššūkį ir pasiektų 600-us gimdymų per metus. Ligoninės vadovai ministerijos pateiktus skaičius vadina nepagrįstais ir mato didelę grėsmę. Pirmagimį sūnų glaudžianti jonavietė Ema sako, kad paskutinės valandos belaukiant gimstančio mažylio Jonavos ligonėje bėgo lyg spalvotam sapne.

Nausėda: Lietuva nepripažins rusų okupuotose Ukrainos teritorijose rengiamų rinkimų

Lietuva nepripažins okupuotose ir aneksuotose Ukrainos teritorijose Rusijos organizuojamų rinkimų, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Taip jis pirmadienį kalbėjo nuotoliu kreipdamasis į Tarptautinės platformos dėl Rusijos savavališkai sulaikytų civilių paleidimo dalyvius, ragindamas telkti tarptautines pastangas Ukrainai padėti. „Mes taip pat nepripažįstame ir nepripažinsime rinkimų, kuriuos Rusija planuoja surengti laikinai okupuotose ir neteisėtai aneksuotose Ukrainos teritorijose.
Aktualijos Prieš 5 val.

Kandidatas į prezidentus Žalimas – apie kaltinimus tarnybiniu romanu: „Čia yra žemo lygio apkalbų klausimai“

Šį pirmadienį TV3 laidoje „TOP 3“ – karščiausios aktualijos. Ne tik išgirsime apie pagaliau teisme atverstą liūdnai pagarsėjusių ir antivalstybinę veiklą vykdžiusių veikėjų bylą, bet ir pamatysime, kokia neregėta gamtos rūstybė užgriuvo Amazonės regioną. O išskirtinėje kandidatų į prezidentus rubrikoje – vis daugiau visuomenės simpatijų susižeriantis Dainius Žalimas. Šį vakarą jis prabils ne tik apie politinius siekius, bet ir apie asmeninį savo gyvenimą.

Kauno lopšelio-darželio direktorei mesti rimti kaltinimai – tušti?

Neseniai socialiniuose tinkluose plačiai paplito įrašas, kuriame teigiama, jog darbo sąlygos Kauno darželyje „Pušaitė“ yra labai prastos, o direktorė prieš ten dirbančius naudoja psichologinį smurtą.
Aktualijos Prieš 5 val.

Aplinkosauginkas: „Grigeo Kaipėda“ įteisinto avarinio išleistuvo neturėjo

Bendrovė „Grigeo Klaipėda“ neturėjo įteisinto avarinio nuotekų išleistuvo, tvirtina Kuršių marių taršos byloje pirmadienį liudijęs aplinkosaugininkas. Anot Aplinkos apsaugos departamento atstovo Egidijaus Kvasausko, šalies nuotekų valyklos turi avarinius vandens išleidimo sprendinius, tačiau jie privalo būti įteisinti.
Aktualijos Prieš 5 val.

Lietuvoje – dar trys mirtys nuo gripo, į ligonines atgulė beveik 100 žmonių

Lietuvoje vasario 19–25 d. (8-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis dar šiek tiek sumažėjo ir siekė 1363,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Per savaitę gripas nusinešė dar 3 žmonių gyvybes. Vasario 12–18 d. (7-ąją savaitę) jis siekė 1422,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Aktualijos Prieš 5 val.

Kelininkai: naktį eismo sąlygas vietomis sunkins rūkas

Naktį eismo sąlygas šalyje sunkins rūkas, praneša Eismo informacijos centras. Kelininkų teigimu, pirmadienio vakarą pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos arba drėgnos, tik vietomis yra išlikusių šlapių kelių ruožų. Mažesnio eismo intensyvumo rajoninių kelių dangos daug kur drėgnos, šlapios, rytų Lietuvoje padengtos prispausto, pažliugusio sniego sluoksniu, vietomis provėžotos. Pasvalio rajone pirmadienio vakarą silpnas lietus, kitur be kritulių.
Aktualijos Prieš 5 val.

Teismas pradėjo nagrinėti buvusio „darbiečio“ Garackevičiaus bylą dėl disponavimo hašišu

Kauno apygardos teismas pirmadienį atvertė buvusio Darbo partijos nario Edvino Garackevičiaus bylą dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Kaip Eltai sakė Kauno apygardos teismo atstovė spaudai Milda Kryžė, teismui pavyko pradėti nagrinėti minimą baudžiamąją bylą. „Teismo posėdyje pagarsintas kaltinamasis aktas, apklausti kaltinamieji“, – sakė teismo atstovė. Anot jos, kaltinamieji dėl tam tikros dalies kaltinimų kaltę pripažįsta.
Aktualijos Prieš 6 val.

Naglio Šulijos orų prognozė: antroje savaitės pusėje – malonūs pokyčiai

Pirmadienio orai – debesuoti, kai kur su pragiedruliais. Sinoptiko Naglio Šulijos teigimu, jau šį vakarą pragiedrėjimai gana greitai pasibaigs, iš pietryčių atplauks lietaus debesys. Tikėtina, kad Žemaitijos nepasieks. „Dieną bus debesuota su pragiedruliais, palis daug kur, vietomis gali palyti smarkokai. Lietuvos link plaukia labai šilti orai iš pietų Europos, šilta bus ir Lietuvoje“, –nurodo jis.
Aktualijos Prieš 6 val.

Vilniečiai senjorai kviečiami tapti šeimininkų netekusių gyvūnų globėjais

Vilniaus savivaldybė kviečia senjorus tapti šeimininkų netekusių augintinių globėjais. Jų priežūrai savivaldybė suteiks visas priežiūros priemones, pasirūpins pašaru ir kraiku, prireikus, veterinarinėmis paslaugomis. „Apie augintinį svajojantys, tačiau įsipareigoti nenorintys sostinės senjorai galės bent laikinai globoti keturkojį gyvūną. Vyresni augintiniai jau nėra itin aktyvūs, tad galėtų puikiai sutarti su garbaus amžiaus šeimininkais.
Aktualijos Prieš 6 val.

ŽŪM: bus stabdomi ir tikrinami visi rusiški grūdai ir jų produktai

Reaguodama į situaciją regione Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) griežtina iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę – įsigaliojus ministro įsakymui bus stabdomi ir tikrinami visi iš tokių šalių vežami maistui bei pašarams skirti grūdai ir jų produktai.
Aktualijos Prieš 6 val.
Į viršų