Ukrainoje atstatytas tiltas greta liūdnai pagarsėjusios Irpinės

Greitkelyje Kyiv-Chop netoli Stojankos kaimo, Kijevo srityje, buvo atnaujintas sunkvežimių judėjimas iš dalies atkurtu tiltu per Irpino upę, kuris buvo sunaikintas per karo veiksmus. Apie tai pranešė infrastruktūros ministras Aleksandras Kubrakovas. „Šiandien atidarėme kairįjį praėjimą tarptautiniame kelyje M-06 Kijevas – Chopas prie automobilių stovėjimo aikštelės ir atnaujinome eismą greitkelyje sunkvežimiams“, – sakė ministras.

Mirė Andriaus Tapino tėtis: žinią apie mirtį gavo tiesioginio eterio metu

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį visuomenininkas Andrius Tapinas pranešė išgyvenantis skaudžią netektį. Mirė jo tėtis, žinomas žurnalistas, rašytojas Laimonas Tapinas.

Specialiųjų pajėgų karys: yra 3 priežastys, kodėl rusams nepavyko užimti Kyjivo

Rusijos okupantams Kyjivo nepavyko užimti dėl trijų priežasčių: dėl logistikos problemų, vadovavimo ir ukrainiečių nuvertinimo. Tokią nuomonę interviu „Telegraph“ išsakė JAV specialiųjų pajėgų veteranas Perry Blackburnas, rašo UNIAN.  „Jie tikrai manė, kad jiems tai bus lengvas pasivaikščiojimas ir sostinę užims be didelių rūpesčių. Ir tai buvo jų lemtinga klaida. Ukrainos gynėjų pasipriešinimas buvo daug stipresnis nei jie tikėjosi“, – aiškino jis.

Vokietijos žiniasklaida: Ukrainą remiame mažais ginklais ir didelėmis kalbomis?

Per pastarąsias devynias savaites Vokietijos vyriausybė sumažino karinę paramą Ukrainai iki minimumo. Kancleris Olafas Scholzas atsisakė tiekti Ukrainai sunkiąją ginkluotę, pavyzdžiui, tankus ir šarvuočius, motyvuodamas susitarimais su NATO sąjungininkais. Tačiau nuo kovo pabaigos Vokietija beveik nepristatė lengvųjų ginklų, rašo vokiečių leidinys Welt am Sonntag, remdamasis turimais dokumentais.

Istorinis įvykis: lietuviai per 3 dienas surinko 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“

Šeštadienio vakarą lietuviai pasiekė išsikeltą tikslą – surinko 5 mln. eurų bepiločiam taktiniam lėktuvui „Bayraktar“, kuris nupirktas suderinus su Turkijos ir Lietuvos gynybos ministerijomis bus pristatytas Ukrainai. Idėjos autorius, visuomeninkas Andrius Tapinas praneša, kad 3 savaičių siekis įgyvendintas vos per 3 dienas. „Dabar jau mes tikrai galime švęsti“, – tiesioginėje transliacijoje sakė A. Tapinas.

Išgelbėtų iš „Azovstal“ pasakojimai: rusai žadėjo atsiųsti vyrų galvas dėžutėse

Per pastaruosius tris karo mėnesius Mariupolis tapo kovos už Ukrainą simboliu. Nepaisant nuolatinių puolimų, blokadų ir kovų mieste, „Azovo“ pulko nariai ir jūrų pėstininkai toliau didvyriškai gynė Mariupolį. „Azovstal“ metalurgijos gamykla tapo tikra tvirtove, kurioje nuo rusų sviedinių slėpėsi ir gynėjai, ir miesto gyventojai. Prieš du mėnesius Mariupolis gavo „didvyrių miesto“ statusą. Tačiau šie stiprūs žodžiai yra ne tik apie karinę šlovę ir atsidavimą.

Tikroji priežastis, kodėl Turkija taip nusiteikusi prieš Švedijos ir Suomijos narystę NATO

Nepaisant griežtų Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pasisakymų prieš Švedijos ir Suomijos narystę NATO, viliamasi, kad Ankara galiausiai uždegs žalią šviesą, tačiau iš pradžių Aljansas už tai turės atsilyginti Turkijai, rašo „Politico“. Dviem Skandinavijos valstybėms iš Turkijos išgirdus nepritarimą jų narystei NATO, tolimesnis šalių stojimo procesas buvo sustabdytas. Ankara apkaltino Švediją ir Suomiją remiant kurdų „teroristines grupuotes“, kovojančias Turkijos teritorijoje.

Lietuvoje baigia išsekti stiklinės taros atsargos: gėrimus verslininkai ketina pilstyti į skardines

Nutrūkus stiklinės taros tiekimui iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, šiuo metu Lietuvoje trūksta 30 milijonų stiklainių ir 15 milijonų alaus butelių. Mūsų šalies įmonės jų turės ieškoti kitur, tad, tikėtina, prekės dėl to brangs dar labiau. O kol kas gėrimus ketinama pilstyti į skardines. Kad tokių atvejų būtų kuo mažiau, aludariai prašo gyventojų stiklinės taros namuose neužlaikyti. Iš kur gauti stiklo butelių tapo tikru galvos skausmu aludariams.

Putiną ima erzinti Kadyrovas: Tik Tok'as ir pagyros karo nelaimės

Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną atvirai erzina Čečėnijos vadovo Ramzano Kadyrovo ir jo karių veikla Ukrainoje. Apie tai rašo Kit, buvusių leidinio „Meduza“ žurnalistų projektas.

„Pušyno kelias“ skaičiuoja savo paskutines darbo dienas: manoma, kad jį galėjo nustekenti tyčia

Vaizdingoje Vilniaus vietoje, Verkių regioniniame parke, esantis reabilitacijos centras „Pušyno kelias“ skaičiuoja savo paskutines darbo dienas. Centrą valdanti ligoninė jį ketina parduoti, nes neva įstaiga veikia nuostolingai. Tačiau centro darbuotojai sako, kad įstaiga nuolat dirba visu pajėgumu, o norintys čia patekti eilėse laukia mėnesius.

TV3 Žinios. Stačiatikių bažnyčia Lietuvoje siekia atsiskirti nuo Maskvos; Rusija ėmėsi grasinimų Suomijai ir Švedijai, „Pušyno kelias“ skaičiuoja savo paskutines darbo dienas

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus skelbia, kad kreipėsi į Maskvos patriarchatą prašydamas suteikti Lietuvos stačiatikių bažnyčiai savarankiškos Bažnyčios statusą. Lietuvos stačiatikių arkivyskupija esą nori ypatingo Bažnyčios statuso, artimo autonomijai. Stačiatikių bažnčia nuo Rusijos galutinai nusisuka ir Ukrainoje. Iki šiol Maskvai pavaldi buvusi Ukrainos ortodoksų bažnyčios atšaka skelbia nepriklausomybę ir smerkia Putino propagandos įrankiu tapusį patriarchą Kirilą.

Kainos artimiausiu metu nemažės: sako, kad valdžia negali pamoti burtų lazdele

Lietuvoje fiksuojamas didžiulis kainų šuolis. Balandį infliacija Lietuvoje buvo antra pagal dydį Europos Sąjungoje, prieš tai ne vieną mėnesį mūsų šalis tvirtai laikėsi pirmojoje vietoje. Ekonomistai sako, kad tai lėmė ir sparčiai pastaraisiais metais augusios lietuvių pajamos, ir verslo noras užbėgti įvykiams už akių ir branginti savo prekes dar prieš kylant žaliavų kainoms.

„The Economist“: pasauliui gresia didelis pavojus, jei už Putino agresiją nebus atlyginta

Britų savaitraštis „The Economist“ paskelbė vedamąjį straipsnį, kuriame argumentavo, kodėl Putino palaikymas neatneš ilgalaikės taikos. Karas Ukrainoje tęsiasi jau keturis mėnesius. Dabar atėjo laikas Vakarams parodyti vienybę ir precedento neturinčią paramą Ukrainai, o ne nedrąsius patarimus. Taip teigiama britų savaitraščio „The Economist“ medžiagoje.

Ispanai į Latviją siunčia karių ir žemė-oras raketų

Ispanija siunčia „žemė-oras“ raketų bateriją ir apie 100 karių į NATO priešakinių pajėgų misiją Latvijoje, 500 Ispanijos karių jau yra Latvijoje,  pranešė „El País“. Ispanijos gynybos ministerija „planuoja Latvijoje dislokuoti žemė-oras NASAMS“ arba Norvegijos pažangiosios „žemė-oras“ raketų sistemos bateriją.  NATO stiprinant savo buvimą Baltijos regione Rusijos puolimo akivaizdoje.

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis – apie Gabrieliaus išmoktą pamoką ir kodėl Šimonytei lengviau

Landsbergio pavardė Lietuvoje linksniuojama itin dažnai. Politikas su tokia pavarde neša nelengvą naštą – neapykantą pavardei, sako rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Nepaisant to, menininkas įsitikinęs, kad jo sūnus, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šioje kadencijoje „subrendo“ kaip politikas ir jam nebereikia tėviškų patarimų. Taip pat pašnekovas mano, kad profesorius Vytautas Landsbergis nusipelno valstybės vadovo titulo.

Vilniuje dėl techninių priežasčių nusileido į Maskvą iš Stambulo skridęs lėktuvas

Vilniuje dėl techninių priežasčių šeštadienį nusileido į Maskvą iš Stambulo skridęs „Turkish Airlines“ lėktuvas. Apie tai BNS informavo Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Marius Zelenius. Jo teigimu, orlaivis buvo remontuojamas, oro bendrovė netrukus tęs kelionę. „Po apžiūros ir remonto darbų oro bendrovė planuoja tęsti kelionę tuo pačiu lėktuvu“, – sakė Lietuvos oro uostų atstovas. Anot jo, lėktuvu skrido 186 keleiviai, kurie maždaug nuo 12.20 val.

Nikita – vienas iš nedaugelio taip metęs rūkyti: specialistai griežti – tabaką priskyrus narkotikams situacija pasikeistų

Gerus 18 metų neįsivaizdavęs galintis gyventi be cigaretės Nikita Maliutinas šiandien didžiuojasi išsikapstęs iš varginančios priklausomybės. Jis neslepia, kad jei ne paties valingas nusiteikimas atsikratyti rūkymo, tą padaryti būtų buvę labai sunku. Specialistai antrina jam pažymėdami, kad opi problema išlieka ne tik vis dar gili stigma, bet ir nekompensuojami vaistai norint pagyti nuo šios priklausomybės.

Vladimiro Putino niekas Rusijoje nenušalins ir jis yra sveikas: Vakarams veikti reikia kitaip

Nors Rusija pradėjo visaapimantį karą Ukrainoje ir vis daugiau žmonių Rusijos visuomenėje bei režimo viduje tam nepritaria, tačiau Vladimiras Putinas yra saugus – jo niekas nenuvers, nes tai paprasčiausiai neįmanoma. Taip mano Aleksejaus Navalno bendražygis, opozicionierius Vladimiras Milovas.  „Aš dirbau Vyriausybėje šešerius metus ir asmeniškai pažįstu daug žmonių, kurie ten dirba aukštose pozicijose. Dauguma jų, apie 90 proc., yra visiškai sugniuždyti to, kas nutiko.

Valstybė ruošiasi tiksliau kontroliuoti individualių namų nuotekas

Aplinkos ministerijos užsakymu kuriama speciali sistema, kuri kontroliuos individualiuose namuose gyvenančių žmonių nuotekų šalinimą, o duomenys bus teikiami ir tyrimą prieš Lietuvą pradėjusiai Europos Komisijai (EK). Planuojama, kad 1 mln. eurų kainuosianti sistema pradės veikti kitų metų viduryje. Nauja nuotekų tvarkymo informacinė sistema apims visų individualių sistemų duomenis ir juos apskaitys, teigia ministerijos atstovas.

Putinas nutarė: kariauti gali ir pensininkai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo panaikinama viršutinė amžiaus riba rusams ir užsieniečiams stoti į kariuomenę pasirašius sutartį, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, kurią cituoja CNN.  Rusijos Valstybės Dūma trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, tačiau, kad jis taptų įstatymu, reikėjo Putino parašo. Anksčiau į Rusijos kariuomenę galėjo stoti piliečiai nuo 18 iki 40 metų ir užsieniečiai nuo 18 iki 30 metų.
Į viršų