Dėl beždžionių raupų gali griūti atostogų planai? Ramina, kad protrūkiams valdyti skiepus jau turime

Kone 20 Europos šalių fiksuoti beždžionių raupų atvejai sukėlė nerimą specialistams ir visuomenei, mat paprastai ši liga plinta tik dalyje Afrikos valstybių. Nors mokslininkai dar aiškinasi tikslią viruso išplitimo priežastį, raminama, kad dėl to atostogų planų dar tikrai nereikia skubėti keisti. Medikai pažymi, kad plintant beždžionių virusui gera žinia ta, kad šis virusas yra tos pačios linijos kaip ir raupai, kurie žmonijai yra žinomi jau seniai.

Tūkstančiai gyventojų užplūdo elektros tiekėjų konsultacijų centrus: „Čia pasirinkimų nėra“

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki kada gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją, tūkstančiai žmonių suskumba ir puola skambinti, plūsti į elektros tiekėjų konsultacijų centrus norėdami išsiaiškinti, ką jiems dabar daryti. Kai kurie gyventojai abejoja, ar išvis reikia pasirašinėti naujas elektros tiekimo sutartis. Tiesa, valdžia skatina žmones nedvejoti, mat valstybė nuo liepos 1 dienos žada gyventojams padengti iki 9 centų už kilovatvalandę.

Treji metai Nausėda – prezidentas: žmonės atsakė, ar rinktų jį dar kartą

Lygiai prieš trejus metus šią dieną Gitanui Nausėdai Lietuvos žmonės patikėjo prezidento postą. Praėjo jau daugiau kaip pusė kadencijos, tad žmonės jau susidarė įspūdį – gerai Nausėda atlieka savo pareigas, ar ne. Vieni jį giria, kiti pasigenda tvirtesnės nuomonės. Politologai aiškina, kad per trejus metus Nausėda turėjo gerų iniciatyvų, tačiau netrūko ir akis badančių politinių nesusipratimų.

Gražulis pravirkdė LGBT bendruomenės atstovą: žmonės stebėjosi parlamentaro žodžiais

Iš antro karto pavyko – Seimas ėmėsi partnerystę įteisinančio civilinės sąjungos projekto ir jam pritarė po pateikimo. Susiskaldė konservatorių krikdemų blokas, opozicija sako, kad nenorėdami nuvilti koalicijos partnerių, konservatorių lyderiai ėmėsi spaudimo taktikos frakcijos nariams. Procesą stebėjo ir homoseksualų bendruomenė, dalis jų net apsiverkė – tačiau ne iš džiaugsmo, o dėl to, kad po balsavimo juos užsipuolė ir išplūdo Petras Gražulis.

Svarbi informacija abiturientams: kaip šiemet vyks egzaminai ir kokie populiariausi?

Jau kitą savaitę Lietuvos mokyklose startuos brandos egzaminų sesija. Siekdami išsklaidyti abiturientų nerimą, ketvirtadienį Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atstovai pateikė atsakymus į labiausiai moksleiviams rūpimus klausimus. NŠA duomenimis, šiemet 27 tūkst. baigiamųjų klasių mokinių pateikė prašymus laikytis egzaminus. Skelbiama, kad pirmasis iššūkis abiturientų lauks jau birželio 1 d. – lietuvių ir kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis brandos egzaminas.

Prastos naujienos atostogas planuojantiems Neringoje: persikelti taps brangiau

Keltu persikelti per Kuršių marias nuo birželio kainuos brangiau – Smiltynės perkėla dėl augančių veiklos sąnaudų didina bilietų kainas, pranešė bendrovė. Smiltynės perkėlos generalinis direktorius Mindaugas Čiakas sako, kad nuo metų pradžios keturis kartus padidėjus uosto žemės nuomos mokesčiui ir tonažo rinkliavai, įmonė priverstai kelti paslaugų įkainius. „Bendrovė nuostolingai dirbti negali“, – pranešime sakė jis.

Siūlo drausti pirkti loterijos bilietus nepilnamečiams

Lietuvoje siūloma nepilnamečiams uždrausti dalyvauti visose loterijose – jie negalėtų įsigyti „Teleloto“, „Vikingų loto“, momentinių ir įvairių kitų loterijų bilietų. Jeigu Seimas tam pritars, loterijos bilietus galės pirkti asmenys nuo 18 metų. Dabar juos gali pirkti žmonės nuo 16 metų. Laimėjimai už anksčiau, iki įsigaliojant naujai tvarkai, įsigytus loterijos bilietus jiems būtų išmokami iki 2023 metų sausio 31-osios.

Vilniaus gatvėse – kino pasaulis: vairuotojams siunčiamas perspėjimas

Pavasariškas Vilnius ir toliau traukia kino kūrėjus. Čia sėkmingai filmuojami Lietuvos ir užsienio filmai bei serialai. Vilniuje tęsiami režisierės Marijos Kavtaradzės filmo „Slow” gamybos darbai. Romantiškame žalio ir žydinčio miesto fone režisierė filmuoja istoriją apie baimę mylėti ir baimę likti vienatvėje. Filme profesionalaus šokio šokėja Elena ir gestų kalbos vertėjas Dovydas leidžiasi į artimo ryšio paieškas.

Ar Šimonytė dalyvaus prezidento rinkimuose? Į šį klausimą atsakė su šypsena

Premjerė Ingrida Šimonytė Seime sulaukė žurnalistų klausimo: ar ketina dalyvauti 2024 metais prezidento rinkimuose? Išgirdus klausimus apie prezidento rinkimus, jos veide atsirado šypsena. Šiandien sukanka trys metai, kai Gitanas Nausėda sulaukė daugumos rinkėjų balsų ir tapo Lietuvos prezidentu. I. Šimonytė antradienį nenorėjo vertinti G. Nausėdos kadencijos. „Turbūt man nėra etiška vertinti prezidento kadencijos. Kaip ir savęs nemėgstu vertinti, taip ir kitų politikų nevertinsiu.

Lietuvai – kirtis iš Europos: skurdas Lietuvoje gali tapti pavojingu

Skurdas Lietuvoje nemažėja, atskirtis tarp jaunų miestiečių ir vienišų tėvų ar senjorų – didėja, o taikomos skurdo mažinimo priemonės nėra efektyvios. Išmokos, pasak specialistų, nesprendžia skurdo problemos, o tik ją apglaisto. Tiesa, tokios pastabos gaunamos iš Europos Komisijos, atrodo, Lietuvos nejaudina, nes ataskaitos beveik kasmet yra tokios pačios, akcentuojamos niekaip nesprendžiamos problemos.

Lietuvoje neteisėtų migrantų netrukus gali nelikti: Bilotaitė siūlys leisti jiems laisvai keliauti

Judėjimo ribojimo neteisėtiems migrantams, pernai atvykusiems per Baltarusiją į Lietuvą, bus siūloma nebetęsti, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Mūsų sprendimas toks, kad mes nesiūlysime pratęsti to judėjimo apribojimo – tokia kryptis yra numatyta. Kaip atrodys proceso algoritmas, šiuo metu dėliojama“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministrė. Jos teigimu, migrantų judėjimas gali būti ribojamas iki 18 mėnesių – sprendimus dėl to priimant kas šešis mėnesius.

Nausėda sveikina Seime prasidėjusią diskusiją dėl bendrai gyvenančiųjų asmenų teisių

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Seime prasidėjusią diskusiją dėl bendrai gyvenančiųjų asmenų teisių ir pažymi, kad Civilinės sąjungos įstatymo projekto rengėjai atsižvelgė į jo pastabas. „Prezidentas sveikina Seime prasidėjusią diskusiją siekiant įstatymais reglamentuoti bendrai gyvenančių asmenų teises“, – BNS informavo Prezidentūra. Anot jos, G. Nausėda pažymi, kad registruoti „iš esmės du skirtingi problemos sprendimo variantai“, todėl laukia pozicijų derinimo etapas.

Seimo koridoriuose Gražulis iškoneveikė LGBT narius: „Jūs esat išsigimę“

Seime Civilinės sąjungos įstatymas, kuriuo siekiama įteisinti partnerystę, sėkmingai praėjo pateikimo stadiją. Tačiau tai labai nepatiko Seimo nariui Petrui Gražuliui, kuris nepraleido progos Seimo koridoriuose susikibti su dviem LGBT bendruomenės atstovais, kurie stebėjo, ar Civilinės sąjungos įstatymas žengs žingsnį pirmyn. Petras Gražulis necenzūriniais žodžiais iškoneveikė vaikinus, o vieną jų net pravirkdė. „Iš kur tie pyderastai atsirado? Čia išsigimimas. Jūs esat išsigimę.

Seimo diskusija apie nesusituokusių porų santykius: 10 citatų

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė dviem alternatyviai parengtiems projektams, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius. BNS pristato dešimt citatų iš parlamente vykusių diskusijų. Konservatorė Jurgita Sejonienė. „Mano labai artimas žmogus, šiandien jo nėra su mumis, nusižudė prieš 11 metų, bet, manau, jeigu šiandien jis būtų gyvas ir norėtų įteisinti savo santykius su kitu žmogumi, jis man būtų tikrai dėkingas.

Gyventojai sukluso – pradėjo labiau rūpintis savo ir artimųjų saugumu: kas kelia didžiausią nerimą?

Vidaus reikalų ministerija (VRM) apžvelgė viešojo saugumo situaciją Lietuvoje. Atlikto tyrimo rezultatus komentuoja vidaus reikalų ministrė ir Policijos generalinis komisaras. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė džiaugėsi, kad pastaruoju metu smarkiai išaugo lietuvių pasitikėjimas policijos pareigūnais. Tuo tarpu Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atskleidė kitą visuomenės procesų pusę – šiemet augo nusikalstamumo lygis, o tai visuomenę neramina.

Nausėda: ES negali delsti su šeštuoju sankcijų paketu

Europos Sąjunga (ES) negali delsti su šeštuoju sankcijų Rusijai paketu, teigia Lietuvos prezidentas. Anot jo, šis paketas privalo būti priimtas nedelsiant ir apimti Rusijos naftos embargo, o ant ES diskusijų stalo turi atsidurti septintasis sankcijų paketas. Tai Gitanas Nausėda trečiadienį sakė per parengiamąją Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesiją.  Nuotolinis pokalbis skirtas pasirengti kitą savaitę, gegužės 30–31 dienomis, Briuselyje vyksiančiam neeiliniam EVT susitikimui.

Gyventojai piktinasi pokyčiais dėl vaistų kainų: „Dabar kas? Špyga“

Vyriausybė siūlo vėl keisti vaistų kompensavimo tvarką. Tad kai kam dėl to už vaistus gali tekti primokėti daugiau. Naujausiuose planuose – ketvirtadaliu padidintos kompensuojamųjų vaistų priemokų lubos, įvestas vadinamasis priemokų krepšelis, bet kokių kompensuojamųjų vaistų nemokamai nebegalės įsigyti ir nepasiturintys gyventojai bei 75 metų sulaukę senjorai. Taip valdžia vėl nori skatinti pirkti pigiausius medikamentus. Senjorė Natalija vaistinėje šią savaitę išleido apie 100 eurų.

Šimonytė: Vyriausybė pirmadienį tvirtins elektros subsidiją ir tarifo „grindis“

Vyriausybė neeiliniame posėdyje pirmadienį ketina patvirtinti valstybės subsidijos dydį ir minimalų tarifą, žemiau kurio nebus kompensuojama elektros kaina, pranešė premjerė.  „Organizuosime neeilinį posėdį pirmadienį ir tada tas sprendimas bus priimtas pagal tuos skaičiavimus, kuriuos teikia VERT ir pagal Energetikos ministerija siūlymus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.

Ingrida Šimonytė žada susitikti su Lietuvos stačiatikių bažnyčios vadovu

Premjerė Ingrida Šimonytė žada susitikti su Lietuvos stačiatikių bažnyčios vadovu, šiam paprašius tokio pokalbio. Ji metropolito Inokentijaus kvietimą sako gavusi tik trečiadienį.  „Neprivalau tuoj pat turėti atsakymą – darbotvarkė mano įtempta pastarosiomis savaitėmis, nes nusimato viena kita išvyka. Tai bandysime ieškoti laiko ir kažkaip bandysiu susitikti su metropolitu Inokentijumi“, – žurnalistams Seime teigė Ingrida Šimonytė.

Premjerė apie projektą dėl civilinės sąjungos: geriau netobulas įstatymas nei jokio

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad geriau priimti netobulą įstatymą, reglamentuojantį ne santuokoje gyvenančių porų teisinius santykius, nei jokio. „Aš norėčiau projekto, kuris būtų priimtas ir kuris leistų žmonėms, kurie iki šiol negali spręsti savo gyvenimo aktualių klausimų, spręsti gyvenimo aktualius klausimus. Kokius (sprendimus) Seimas gali priimti, tokie jie ir tegul būna“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.
Į viršų