Ne tik „Maxima“: apie parduotuvių uždarymą prakalbo ir kiti prekybos tinklai

59
Iki šiol atrodė, kad didieji prekybos tinklai tik atidarinėja naujas parduotuves ir nuolat plečiasi. Tačiau toks įspūdis gali būti apgaulingas. Oficialūs duomenys rodo, kad bendras tinklų darbuotojų skaičius per pastaruosius metus gerokai susitraukė. Ne tik „Maxima“, bet ir kiti tinklai kai kurias parduotuves uždaro visam laikui ir nebūtinai atidaro naujas netoliese. Naujausia Lietuvos gyventojų pajamų apžvalga rodo, kad gyventojai uždirba daugiau pinigų.

Pensinis amžius ir būtinas stažas Lietuvoje ilginamas nuo 2024 m.: dirbti reikės daugiau

Pagal galiojantį Socialinio draudimo pensijų įstatymą kiekvienais metais Lietuvoje yra ilginamas pensinis amžius ir būtinasis stažas pensijai gauti. Ne išimtis ir 2024 m. Nuo jų pradžios tiek vyrams, tiek moterims iki pensijos teks dirbti ilgiau. Nepaisant nuosaikaus pensinio amžiaus ir būtino stažo ilginimo, palyginti su kai kuriomis Vakarų šalimis, lietuviai į pensiją išeina anksčiau. Tiesa, tose šalyse žmonės paprastai gyvena ilgiau nei Lietuvoje.

Sumokėti šį mokestį gyventojams liko savaitė – vėliau teks mokėti daugiau ir turėti reikalų su VMI

Gyventojai, kurių turimo nekilnojamojo turto (NT) bendra mokestinė vertė viršija neapmokestinamąją ribą – 150 tūkst. eurų – NT mokesčio deklaracijas savarankiškai užpildyti ir mokestį sumokėti turi iki gruodžio 15 d., informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Savo NT vertę galima sužinoti suvedus NT unikalų numerį Registrų centro internetinėje svetainėje.

ES išrinko Ispanijos atstovę vadovauti EIB

Europos Sąjunga penktadienį išrinko Ispanijos ekonomikos ministrę Nadią Calvino vadovauti Europos investicijų bankui (EIB) – bloko skolinimo institucijai, kurios reikšmė išaugo prasidėjus karui Ukrainoje. „Priėjome išvadą ir sutarėme dėl Nadios Calvino kandidatūros į EIB pirmininkės postą“, – sakė Belgijos finansų ministras Vincentas Van Peteghemas po ES šalių finansų ministrų susitikimo Briuselyje.
Užsienio verslas Prieš 18 min.

Vilniuje šilumos kaina lapkritį– 5 proc. mažesnė nei prieš metus

Sostinės gyventojai už lapkričio šildymą turėtų sulaukti panašių sąskaitų nei prieš metus –  šilumos kaina mažėjo vidutiniškai 5 proc., tačiau mėnuo buvo šaltesnis, pranešė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT). Anot įmonės, paskutinį rudens mėnesį šiluma Vilniuje kainavo 8,37 cento už kilovatvalandę (be PVM), kai 2022-ųjų lapkritį jos kaina siekė 8,77 cento.  Tačiau, pasak įmonės atstovės Monikos Merkytės, šiemet dėl šaltesnio lapkričio šildymo sąskaitos yra panašios, kaip ir pernai.
Lietuvos verslas Prieš 22 min.

Vis daugiau lietuvių tampa bedarbiais ir prašo nedarbo išmokos

Registruotas nedarbas Lietuvoje lapkritį siekė 8,4 proc. – 0,2 procentinio punkto daugiau nei prieš mėnesį, skelbia Užimtumo tarnyba. Tarnybos duomenimis, gruodžio 1 dieną darbo ieškojo 150,3 tūkst. asmenų – 2,8 proc. daugiau nei prieš mėnesį.  Užimtumo tarnybos Stebėsenos skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė teigė, kad sezonas ir ekonominė situacija daro įtakos darbo rinkai, tačiau padėtis geresnė nei prognozuota. „Teigiama tendencija – mažiau kreipėsi naujų klientų.
Lietuvos verslas Prieš 42 min.

Šokiruojantis Prienų politikų piktnaudžiavimas pinigais: Tapinas paviešino naujas detales

Visuomenininkas Andrius Tapinas tęsia akciją „Skaidrinam“. Šį kartą jis viešina Prienų rajono politikų išlaidas ir piktnaudžiavimo atvejus. „Praėjusio tyrimų herojė viena svarbiausių LSDP figūrų Birštono merė pateikė paaiškinimą, kad jai posėdžiaujant kurą tuo metu pylėsi vyras, o šiaip reikia daug važinėti, tarnybinio automobilio nepakanka, važiuoji su savu ir per savaitgalius. Primenu, kad merė išvažinėjo maždaug 200 000 kilometrų.

Povilauskas apie lapkričio defliaciją: savo darbą padarė išpardavimai

Defliacijai lapkritį įtakos galėjo padaryti išpardavimai, sako SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas. „Defliaciją, sakyčiau, lėmė maistas – minus 0,4 procento, nėra daug, bet vis tiek galvojome, kad pokytis bus mažesnis.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Klaipėdos uoste už 150 tūkst. eurų bus diegiamas naujas rentgenas

Muitinė už daugiau nei 150 tūkst. eurų perka rentgeno įrenginį, skirtą tikrinti prekes ant palečių Klaipėdos uoste. Muitinės departamento komunikacijos specialistė Irmina Frolova-Milašienė BNS teigė, kad nauja įranga bus naudojama Malkų įlankos jūrų uosto poste, kuriame iki šiol tokios patikros nebuvo. „Šiuo metu tokio įrenginio Malkų įlankos jūrų uosto poste nėra“, – teigė I. Frolova-Milašienė.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.
REKLAMA
Elektromobiliai žiemą: atskleidė, ko tikėtis (nuotr. Shutterstock.com) Elektromobiliai žiemą: atskleidė, ko tikėtis (nuotr. Shutterstock.com)

Elektromobiliai žiemą: atskleidė, ko tikėtis

Žiemą įveikti įprastą atstumą nuo namų iki darbo elektromobiliui prireiks daugiau energijos negu kitu metų laiku. Ką reikia žinoti, kad kelionė elektromobiliu būtų sklandi bet kokiu oru? Jeigu elektromobilį nusipirkote šią vasarą arba rudenį, žiemą galite nustebti, kad su 10 kilovatvalandžių įveikiamas atstumas taps trumpesnis. Taigi, savo EV žiemą teks krauti ilgiau arba dažniau.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Lankytojams atveriamas Lyduvėnų tiltas

84
Raseinių rajone esantis ilgiausias ir aukščiausias Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas penktadienį atveriamas lankytojams. Tikimasi, kad tiltą kasmet aplankys 10-15 tūkst. žmonių. Kultūros vertybe laikomas 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio tiltas visuomenei pritaikytas po to, kai per metus jis už maždaug 1,5 mln.

Ieškoma „Rail Baltica“ ruožo nuo Kauno iki sienos su Lenkija projektuotojų

„Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros valdymo įmonė  „LTG Infra“ ieško europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ atkarpos tarp Kauno ir sienos su Lenkija projektuotojo.  „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo vadovas Dovydas Palaima sako, kad projektuotojo pradėta ieškoti anksčiau nei planuota, o tai lėmė sklandžios žemės sklypų išpirkimo procedūros.

„Auga Group“ kitąmet tikisi 2 mln. eurų EBITDA pelno

Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų grupių „Auga Group“ 2024 metais planuoja uždirbti 23,3 mln. eurų pelno prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA). Per devynis šių metų mėnesius šis rodiklis buvo neigiamas.  Grupės valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius sako, kad kitais metais daugiausia pelno – 14,7 mln. eurų – įmonė tikisi iš  augalininkystės, o 2 mln.

Svarstant siūlymą skelbti referendumą dėl plynų miškų kirtimų ribojimo padaryta pertrauka

Seimas ketvirtadienį pradėjo svarstyti nutarimo projektą, kad kitąmet būtų surengtas patariamasis referendumas dėl plynų miškų kirtimo ribojimo. Tačiau pateikimo procedūra liko nebaigta. Vieno iš projekto iniciatorių demokrato Domo Griškevičiaus siūlymu, balsavimas dėl pritarimo projektui po pateikimo nukeltas į kitą plenarinį posėdį, nes kai kurios frakcijos šį klausimą esą dar nori aptarti su nevyriausybininkais.
Lietuvos verslas Prieš 15 val.

ES reakcija į Kinijos ekonominį spaudimą Lietuvai – įsigalioja apsaugą numatanti tvarka

Europos Sąjungoje (ES) šį mėnesį įsigalios reglamentas, numatantis valstybių narių apsaugą nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos. Europos Komisija šį dokumentą inicijavo prieš dvejus metus, kai Pekinas dėl diplomatinio ginčo su Vilniumi įvedė prekybos apribojimus Lietuvos verslams. Dėl to ES praėjusių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją, ši byla vis dar nagrinėjama. Pats Pekinas kaltinimus neigia.

„Vilniaus baldai“ neplanuoja mokėti dividendų

Viena didžiausių korpusinių baldų gamybos įmonių Lietuvoje „Vilniaus baldai“ už praėjusius finansinius metus neplanuoja mokėti dividendų. Jų įmonė nemokėjo ir pernai.  Dėl to įmonės akcininkai spręs gruodžio 28 dieną, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą ketvirtadienį pranešė „Vilniaus baldai“.  Akcininkai turės nuspręsti dėl 23 mln. eurų paskirstytinojo pelno, kurį visą siūloma perkelti į kitus metus.  „Vilniaus baldai“ per 2022–2023 finansinius metus gavo 97,9 mln.
Lietuvos verslas Prieš 16 val.

„Jack Daniel's“ viskio gamintojos pelno augimas per metus nepateisino lūkesčių

JAV korporacija „Brown-Forman“ – „Jack Daniel's“ viskio ir „Woodford Reserve“ burbono gamintoja – grynąjį pelną per metus padidino 6,6 proc., tačiau jo augimas nepateisino rinkos lūkesčių. Pasak korporacijos pranešimo, grynasis pelnas antrąjį jos finansinių metų ketvirtį (rugpjūčio-spalio mėnesiais), palyginti su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau, padidėjo nuo 227 mln. iki 242 mln. dolerių, arba iki 0,50 dolerio akcijai. Įplaukos augo 1 proc. iki 1,107 mlrd. dolerių.
Užsienio verslas Prieš 16 val.

Negalėjo patikėti, kaip prarado pinigus pervedę juos į lietuvišką banką: „Dabar prisėskite“

Paprastai sukčiai savo aukų prašo pinigus pervesti į sąskaitas užsienio bankuose, kad juos būtų kuo sunkiau susekti ir atgauti. Tačiau, pasirodo, kad sukčiai gali turėti ir pačių įprasčiausių sąskaitų kai kuriuose didžiuosiuose komerciniuose bankuose Lietuvoje. Jie teisinasi, kad sąskaita, kurią valdo sukčiai, yra tikra, tačiau internete apsimetinėjama visai kitu žmogumi nei tas, kuriam priklauso sąskaita.

Nuo Naujųjų brangsta alkoholis, rūkalai ir dyzelinas: štai, kiek teks mokėti už šias prekes

Jau po trijų su puse savaičių už rūkalus ir dyzeliną teks mokėti brangiau. Brangs ir alkoholis, mat valdžia nuo Naujųjų didina akcizo mokesčius. Didesnius mokesčius teks mokėti ir už durpes, krosnių kurą, naftos dujas. Valdantieji sako, esą mokesčius kelia taršiems ir sveikatai kenkiantiems produktams. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. Šiemet dešimtadaliu pabrangęs alus nuo sausio vėl pabrangs dėl valdančiųjų vykdomo akcizų mokesčių didinimo plano.
Verslas Prieš 17 val.

Seimas nusiteikęs leisti privalomą SIM kortelių registraciją

Seimas linkęs įpareigoti mobiliojo ryšio operatorius nuo 2025 metų registruoti naujas išankstinio mokėjimo abonento identifikavimo modulio (SIM) korteles ir jas įsigyjančius žmones. Tikimasi, kad tai padės greičiau išaiškinti melagingus pranešimus apie sprogmenis, žmonių apgavystes ir pinigų išviliojimą.  Parlamentarai ketvirtadienį po svarstymo pritarė tokioms Elektroninių ryšių įstatymo pataisoms: už balsavo 76 Seimo nariai, o susilaikė septyni. Galutinis balsavimas vyks iki Kalėdų.
Į viršų