108 eurai per mėnesį už nieką: ar gaunantys pašalpas turėtų už jas atidirbti?

Dešimtys tūkstančių nepasiturinčių gyventojų Lietuvoje gauna pašalpas, tačiau atidirbančiųjų už jas yra kone 5 kartus mažiau. Kai kurie socialinės paramos gavėjai neslepia pasipiktinimo dėl įpareigojimo atidirbti už gautus pinigus. Ministerijos bei savivaldybių atstovai paaiškina, ar asmenys tikrai privalo atlikti papildomą darbą, jeigu gauna pašalpas.

Žolę pjauti patiems ar ką nors samdyti? Kaina prasideda nuo 30 eurų

Prasidėjus šiltajam sezonui itin aktualus tampa vejos tvarkymas. Didesnius sklypus turintys žmonės, taip pat įmonės ir valstybinės įstaigos neretai naudojasi žolės pjovimo paslaugomis. Jas teikiantys verslininkai pripažįsta, kad šiemet kainos išaugo dėl pabrangusių degalų.

Pokyčiai automobilių rinkoje: privalės turėti privalomus greičio ribotuvus

Jau nuo 2022 m. liepos mėnesio, visi nauji lengvieji automobiliai, furgonai, sunkvežimiai ir autobusai, parduodami Europos Sąjungos teritorijoje privalės turėti išmaniuosius greičio ribotuvus. „ISA“ (Intelligent Speed Assist) – tai technologija, kuri vairuotoją įspės, kad viršija leistiną greitį.

Nuo birželio 1-osios – KET pakeitimai: kas laukia vairuotojų?

Nuo birželio 1 d. įsigalios nauji Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai. Atsiranda naujas eismo organizavimo būdas – dviračių gatvės. Taip pat įvedami nauji šviesoforo signalai, kelio ženklai ir kelių ženklinimas.

Vyriausybei siūlant 54 centų dujų kainos subsidiją gyventojams, jos brangs 29-43 proc.

Energetikos ministerija Vyriausybei siūlo buitiniams vartotojams padengti iki 54 centų jų mokamos gamtinių dujų kainos. Tokia maksimali subsidija už vieną kubinį metrą būtų mokama nuo liepos iki gruodžio pabaigos.  Pritaikius subsidiją, dujas maistui gaminanti naudojantiems (pirmos grupės) vartotojams bendrovės „Ignitis“ tiekiamų dujų kubo kaina didėtų 28,8 proc. iki 1,03 euro (su PVM), namų šildymui (iki 20 tūkst. kubų per metus) naudojantiems (antros grupės) vartotojams – 40 proc.

Vilniuje netikėtai mirė NT įmonės „Inreal“ vadovas Gediminas Pruskus

Lietuvą pasiekė skaudi žinia – mirė nekilnojamojo turto vystymo įmonės „Inreal“ vadovas Gediminas Pruskus. Vyrui buvo 44 metai. Šia žinia dalijasi pati „Inreal“ grupė. „Su liūdesiu pranešame, kad 2022 m. gegužės 27 d. Vilniuje mirė „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus. Grupės įmonėse Gediminas Pruskus pradėjo dirbti 2002 metais, dar būdamas studentu, o 2010 metais tapo „Inreal“ ir „Inreal valdymas“ direktoriumi bei įmonių grupės vadovu.

Lietuvoje – antrasis traukinys su grūdais iš Ukrainos

Ketvirtadienį vakare į Šeštokus Lietuvos ir Lenkijos pasienyje atvyko jau antras traukinys, atgabenęs Ukrainos grūdų krovinį, BNS pranešė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).  „Vakar į Šeštokus atvyko traukinys iš Ukrainos su grūdais. Kol kas jis yra perkraunamas ir, mano žiniomis, šįvakar turėtų pajudėti į Klaipėdą, į „Begą“, – BNS penktadienį sakė LTG atstovė Mantas Dubauskas. LTG teigimu, šiame traukinyje yra 60 konteinerių su 1438 tonomis grūdų.  Pirmasis traukinys su 1,3 tūkst.

Energetikos rinkos reguliuotojo vadovas Pocius: „Ignitis“ elgsena jau kurį laiką kėlė įtarimų

Energetikos rinkos reguliuotojo vadovas Renatas Pocius teigia, jog valstybės valdomos  bendrovės „Ignitis“ elgsena siūlant elektros kainas nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams įtarimų tarnybai kėlė jau kurį laiką, nes jos buvo vienos didžiausių.

Išsiimate daugiau grynųjų? Nenustebkite, jei bankas pareikalaus pasiaiškinti – ir štai dėl ko

Paprastai daugelis gyventojų savo santaupas laiko banko sąskaitoje. Tačiau kartais įsigyjant brangesnį daiktą ar atsiskaitant už kai kurias paslaugas jų pardavėjai gali paprašyti grynųjų. O juos mėginant išsiimti bankas gali paprašyti pasiaiškinimo. Apie tokią naujovę savo klientams pranešė „Swedbank“. Jo atstovas spaudai Saulius Abraškevičius paaiškino, kad šiuo pokyčiu siekiama mažinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, kai tam gali būti panaudojami grynieji pinigai.

Ekonomistas įspėja, dėl didėsiančių palūkanų normų ir NT kainų burbulo

Kainoms sparčiai augant centriniai bankai ieško būdų, kaip stabdyti infliaciją. Vienas jų – palūkanų normų didinimas. Užsienio gyventojų entuziazmas šiuo metu pirkti būstą mažėja. Tad ekonomistas siūlo ir lietuviams mažinti lūkesčius ir nepūsti nekilnojamo turto (NT) burbulų.

„Ignitis“ paaiškino, kodėl staiga sumažino siūlomas kainas ir kas mokės jas didesnes

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas. Penktadienį bendrovė paaiškino tokį savo žingsnį. „Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius tikino, kad kainų sumažinimas nėra susijęs su tyrimu dėl galimo piktnaudžiavimo, kurį pradėjo Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Savaitgalį Druskininkai perpildyti: kur apsistoti nėra, o už dvi dienas poilsio prašo ir 496 eurų

Artėjant Druskininkų kurorto šventei nuomotojai nespėja atsakyti į skambučius – kai kur apartamentai buvo rezervuoti dar prieš mėnesį, o šiuo metu vietų jau nebėra. Verslininkai pripažįsta, kad kainas šiek tiek pakėlė, bet susidomėjusių srautas vis tiek gerokai didesnis, nei įprastai. Druskininkų kurorto šventė vyks šį savaitgalį, nuo penktadienio iki sekmadienio.

Nausėda: keičiant NT mokestį neturi nukentėti pažeidžiamiausi gyventojai

Vyriausybei ketinant keisti gyventojų nekilnojamo turto (NT) mokestį, neturėtų nukentėti labiausiai pažeidžiami gyventojai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.  „Visuotinis mokestis turi būti toks, kad nuo jo nenukentėtų tie, kurie yra labiausiai pažeidžiami.

Kelionė į Nidą – dar brangesnė: už persikėlimą į Smiltynę gali tekti mokėti ir 60 eurų

Nuo birželio 1-osios keičiasi AB „Smiltynės perkėlos“ perkėlimo per Kuršių marias paslaugų kainos. Šis pokytis daromas atsižvelgiant į įgyvendintas ir planuojamas bendrovės investicijas, energetinių resursų (kuro ir elektros energijos) kainas. Persikelti su automobiliu brangs daugiau nei 5 eurais.

Vengrijoje degalai užsienyje registruotiems automobiliams – didesnėmis kainomis

Vengrijos valdžia ėmėsi priemonių vadinamajam „degalų turizmui“ pažaboti, skelbia Serbijos visuomeninė transliuotoja RTS. „Vengrijos vyriausybė nusprendė nuo penktadienio leisti degalinėse subsidijuotomis kainomis pilti degalus tik šioje šalyje registruotiems automobiliams, o užsieniečiai už juos mokės brangiau – rinkos kainomis“, – teigiama RTS pranešime.

Mauricas: dviženklis atlyginimų augimas gali atvėsinti investuotojus

Dviženklis darbo užmokesčio augimas Lietuvos ekonomikai gali turėti neigiamų pasekmių bei susilpninti šalį konkuruojant dėl investicijų, sako „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas. Pasak jo, algų augimo mastais Lietuva išsiskiria iš kitų Europos Sąjungos valstybių.  „Tokio atlyginimų augimo daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių nėra. Kitur tik keliais procentais jie auga, o jeigu kas pasako apie spartesnį augimą, tai labiau yra išimtis negu taisyklė“, – BNS sakė Ž. Mauricas.

Pasirinkę „Ignitis“ elektrą permokėjo? Sulaukė įtarimų piktnaudžiavimu, bet sumažino naujas kainas

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą-trečią vietas.

Greta Ilekytė. Nepaisant karo ir sankcijų – Lietuvoje atlyginimų spurtas

Nepaisant kylančios infliacijos, karo Ukrainoje, sankcijų poveikio bei itin išaugusio geopolitinio neapibrėžtumo, Lietuvoje toliau stebimi dviženklį augimo tempą išlaikantys atlyginimai, sparčiai kuriamos naujos darbo vietos bei vis mažėjantis nedarbas. Nors dėl karo rytuose bei kylančių kainų vartotojų pasitikėjimo rodiklis krito, kol kas gyventojų nerimas dėl jų asmeninės bei šalies ekonominės gerovės atrodo mažai pagrįstas.

Nerijus Mačiulis: infliacijos varžomą perkamąją galią kompensuoja atlyginimų augimas

Lėtėjantis mažmeninės prekybos augimas Lietuvoje rodo, kad gyventojai grįžta prie iki pandemijos buvusių įpročių, o aukštos infliacijos suvaržymus kompensuoja didėjantis atlyginimas, sako „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Jo teigimu, mažmeninės prekybos metinis ir mėnesio pokytis rodo ne tik akivaizdų jos lėtėjimą, bet ir vartojimo permainas – gyventojai daugiau pinigų išleidžia paslaugoms ir ne pirmo būtinumo prekėms.

„Kinder“ pranešė iš rinkos pašalinusi daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos

„Kinder“ iš rinkos pašalino daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos, nerimaudama, kad ji gali būti užkrėsta salmonelėmis, o šis žingsnis gamintojai gali atsieiti dešimtis milijonų eurų, ketvirtadienį Prancūzijos dienraščiui „Le Parisien“ teigė bendrovės pareigūnas. „Ferrero France“ vadovas Nicolas Neykovas teigė, kad užteršimas salmonelėmis buvo susijęs su sviesto gaminimo įrenginio filtru Belgijos Arlono mieste įsikūrusioje gamykloje.
Į viršų