Aktualu norintiems spėti iki švenčių: siuntų bendrovės trumpino jų saugojimo laiką, pakėlė kainas

Dalis gyventojų vaikščiojimą po parduotuves ir dovanų ieškojimą jose iškeičia į apsipirkimą internetu. Siuntų bendrovės ragina dovanas užsisakyti ar siųsti artimiesiems jau dabar, nes kitaip jos gali nepasiekti adresatų iki švenčių. Taip pat įspėja, kad trumpėja siuntų saugojimo laikas paštomatuose. Keičiasi ir siuntų pristatymo kainos: kai kurios įmonės jas pakėlė jau gruodį, kitos tai daryti svarsto kitais metais.

Autobusų ir troleibusų vairuotojai pasipasakojo apie algas: „Būna ir 700“

Sostinės autobusų ir troleibusų vairuotojų streikas teisiasi. Savaitė derybų nuėjo niekais – profsąjungos toliau reikalauja geresnių darbo sąlygų, o savivaldybė nenusileidžia. Nors abi pusės žada toliau kalbėtis, ieškoti išeičių, kol nebus pasiektas susitarimas, streikas gali tęstis nors ir iki metų galo ar net ilgiau. Automobilių neturintiems vilniečiams toliau teks grūstis sausakimšose autobusuose, ilgiau šalti stotelėse.

Europos Sąjungoje dėl karo Ukrainoje įšaldyta rusų turto už 19 mlrd. eurų

 Europos Sąjungos (ES) šalys įšaldė 18,9 mlrd. eurų vertės turto, priklausančio rusų oligarchams ir įmonėms, kurioms dėl karo Ukrainoje buvo paskelbtos sankcijos, pranešė Briuselis. Pirmoje vietoje yra Belgija, blokavusi 3,5 mlrd. eurų vertės turtą, antroje vietoje – Liuksemburgas (2,5 mlrd. eurų), o trečioje ir ketvirtoje – atitinkamai Italija (2,3 mlrd. eurų) ir Vokietija (2,2 mlrd. eurų), parodė ES statistiniai duomenys, su kuriais penktadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

Klaipėdietė patyrė didžiausią nuotykį savo gyvenime – nakčiai liko užrakinta „Jysk“ parduotuvėje

Viena klaipėdietė patyrė didžiausią nuotykį savo gyvenime – įvykus nesusipratimui, ji buvo nakčiai viena užrakinta „Jysk“ parduotuvėje. Nors iš pradžių mergina labai išsigando, vėliau į situaciją pažvelgė su humoru. Juk ne kiekvienam pasitaiko, tarsi kokiame filme, naktį leisti tamsioje ir tuščioje parduotuvėje. Klaipėdietė Diana iš parduotuvės išeina su šypsena. Ir ne šiaip sau – joje mergina patyrė didžiausią nuotykį gyvenime.

„Kesko Senukai Lithuania“ pernai pelnas mažėjo 6 proc.

Baltijos šalyse veikiančios statybos, remonto ir buities prekių prekybos bendrovės „Kesko Senukai Lithuania“ audituota apyvarta 2021 metais siekė 659,7 mln. eurų – beveik 25 proc. daugiau nei 2020-aisiais, o grynasis pelnas sumažėjo daugiau kaip 6 proc. iki 30,6 mln. eurų, penktadienį pranešė bendrovė.

Pokyčiai įmonėje: „Oro navigacija“ tikisi imtis naujų veiklų

Iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę pertvarkomos oro navigacijos paslaugų teikėjos „Oro navigacija“ vadovas Saulius Batavičius sako, kad šį pokytį įmonė vertina kaip galimybę lanksčiau ir efektyviau veikti. Įmonė ketina imtis naujų papildomų veiklų.  Pasak jo, iki šiol didelės įtakos jos veiklai turėjo koronaviruso pandemija, o dabar – ir karas Ukrainoje.

Estijos premjerė: Baltijos šalių sinchronizavimui dar trūksta techninių elementų

2025 metais numatytam baigti Baltijos šalių sinchronizavimui su Europos elektros tinklais ir atsijungimui nuo posovietinio elektros žiedo dar trūksta virtinės techninių elementų, sako Estijos premjerė Kaja Kallas. Pasak jos, avariniam atsijungimui nuo bendro elektros žiedo su Rusija ir Baltarusija (BRELL) šalis yra pasiruošusi, tačiau būtina užtikrinti kuo mažesnę jo riziką.  „Kalbant apie sinchronizavimą Estija tai palaiko ir mes esame atlikę ir tam tikrų priemonių.

Latvijoje gyventojai šildysis pigiau – atpigs dujos

Gamtinės dujos Latvijoje nuo sausio brangs jas tik maisto gaminimui naudojantiems buitiniams vartotojams, o kitiems gyventojams atpigs. Bendrovė „Latvijas gaze“ per valstybės žinių leidinį „Latvijas Vestnesis“ paskelbė naujus gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams, kurie įsigalios sausio 1-ąją. Gamtinių dujų kaina gyventojams, per metus jų sudeginantiems iki 250 kubinių metrų, nuo ateinančio mėnesio didės 11 proc.

„Vilniaus viešojo transporto“ vadovas: derybose su profsąjunga žengtas „žingsnis atgal“

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) su streikuojančia profsąjunga iki penktadienio pietų nerado bendrų sprendimų – bendrovės vadovas Darius Aleknavičius sako, kad įvyko „žingsnis atgal“, jos bus tęsiamos ir popietę, o jei prireiks – ir savaitgalį. Tai tvirtina ir profsąjunga. Anot VVT vadovo, derybos vyko kasdien, ketvirtadienį būta efektyvaus postūmio.

Diktatorius Putinas grasina: dėl nustatytų naftos kainų „lubų“ sumažins gavybą?

Prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį įspėjo, kad Rusija dėl 60 JAV dolerių (57 eurų) už barelį kainų „lubų“, kurias Vakarų šalys dėl Maskvos invazijos į Ukrainą nustatė rusiškos naftos eksportui, gali sumažinti savo „juodojo aukso“ gavybą.

Vairuotojams – skubus įspėjimas: štai kur šiuo metu keliai yra pavojingiausi

50
Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) įspėja vairuotojus, kur šiuo metu eismo sąlygos yra itin sudėtingos. LAKD pranešė, kad sudėtingiausios eismo sąlygos vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje bei Vilniaus, Prienų rajonuose, kur visų valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos. Kitur magistraliniai šalies keliai šlapi, vietomis provėžoti. Krašto ir intensyvesni rajoniniai keliai taip pat su pažliugusio sniego provėžomis.

Gera žinia vairuotojams: dyzelino ir benzino kuro kainos mažėja

Vidutinės benzino ir dyzelinio kuro mažmeninės kainos Lietuvoje toliau mažėja, išlieka mažiausios Baltijos šalyse, penktadienį skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Benzino vidutinė kaina Lietuvoje 16-ą savaitę iš eilės yra mažesnė už dyzelino, o vien tik per lapkričio mėnesį benzino litras atpigo 0,09 euro, dyzelino – 0,12 euro. Lapkričio 28 – gruodžio 5 dienomis benzino litras Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,59 euro, dyzelinio – 1,75 euro.

Milijardierių skaičius pasaulyje 2022 metais sumažėjo: įvardijo pagrindines priežastis

Milijardierių skaičius pasaulyje 2022 metais sumažėjo ir tai lėmė Rusijos karas Ukrainoje, pinigų politikos griežtinimas, smukimas akcijų rinkose ir Kinijos ūkio plėtros lėtėjimas, pranešė UBS. Didžiausias Šveicarijos bankas ir vienas didžiausių pasaulyje turto valdytojų apskaičiavo, kad 2022 metų kovą pasaulyje buvo 2,668 tūkst. vadinamųjų dolerinių milijardierių – 87 mažiau negu metais anksčiau. Jų bendro turto vertė, banko vertinimais, minėtu laikotarpiu sumažėjo nuo 13,1 trln.

Ingrida Šimonytė: Klaipėdos SGD terminalas tampa regioninės svarbos

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kol kas vienintelis Baltijos šalyse veikiantis Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas turi būti „labai svarbus veiksnys“ regionui apsirūpinant dujomis.  „Nors tai nebuvo užmanyta nuo pradžių, kai projektas buvo pradėtas įgyvendinti, dabar Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalas tampa regioninės svarbos projektu.

Policija, VSAT įsigijo 2,5 tūkst. „kūno kamerų“ pareigūnams

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir policija įsigijo 2,5 tūkst. vadinamųjų „kūno kamerų“ – pareigūnams skirtų dėvimų vaizdą fiksuojančių įrenginių. Įrenginius tiekia įmonė „Motorola Solutions“, jos atstovai BNS informavo, kad VSAT jau gavo apie 700 kamerų, jos naudojamos jau kelis mėnesius. Bendra pirkimo vertė – apie 750 tūkst. eurų.  Policijai kameros turėtų būti pristatytos per gruodį. Policijos atstovas Ramūnas Matonis BNS patvirtino, kad departamentas už maždaug 1,25 mln.

„Ekspress Grupp“ nusipirko naujienų portalą lrytas.lt

„Delfi“ naujienų portalus Baltijos šalyse valdanti Estijos žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“ iš bendrovės „Lietuvos rytas“ įsigijo naujienų portalą lrytas.lt. Sandorio, kurio vertė ir kitos sąlygos neviešinamos, sutartis dėl antrinės „Lietuvos ryto“ įmonės „Lrytas“ 100 proc. akcijų įsigijimo pasirašyta penktadienį, pranešė „Ekspress Grupp“. „Lrytas“ įsigijimas yra organiškas žingsnis mūsų strategijoje ir pagrindinis šio sandorio tikslas – skaitmeninės žiniasklaidos verslo plėtra.

Virš Lietuvos – keistas lėktuvo skrydis: kas tai buvo – paslaptis

202
Ketvirtadienį po pietų virš mūsų šalies ratus suko keistas lėktuvas, apie kurį nėra jokios informacijos. Kaip rodo portalo „FlightRadar24“ duomenys, gruodžio 8 d. maždaug apie 15 val. šiaurės Lietuvoje, virš teritorijos tarp Pasvalio ir Rokiškio ratus suko lėktuvas, apie kurį sistemoje nebuvo jokių duomenų – nei kam jis priklauso, nei iš kur pakilo, nei koks yra skrydžio tikslas.

ES lėšos padėjo IT įmonei padidinti konkurencingumą

Siekiant padėti įmonėms didinti darbo našumą ir efektyviau išnaudoti turimus resursus, sukurta ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojama priemonė „Procesas LT“. Ja pasinaudojo ir veiklą optimizavo daugiau nei 70 įmonių, tarp kurių ir IT sprendimus siūlanti „Dizaino kryptis“. Priemonė „Procesas LT“ buvo skirta labai mažoms, mažoms ir vidutinio dydžio paslaugų ar gamybos sektoriaus įmonėms (MVĮ). Jos tikslas – skatinti įmones įdiegti inovatyvius vadybos metodus ir valdymo sistemas, siekiant padi...

„Swedbank“ įspėja: sutriko interneto banko veikla, rinkitės kitą prisijungimo būdą

173
„Swedbank“ skelbia apie galimų trikdžius jungiantis prie interneto banko. Naujienų portalui tv3.lt laišką parašęs skaitytojas Tomas (vardas pakeistas – red. past.) teigia, kad internetinis banko puslapis neveikia jau kelias valandas. „2 val. neveikia swedbank.lt. Gyvenimas kažkiek paralyžiavosi“, – rašė skaitytojas. Tuo metu „Swedbank“ banko atstovai įspėja klientus, kad šiuo metu gyventojai iš tiesų gali susidurti su laikinais trikdžiais.

„TotalEnergies“ traukiasi iš Rusijos dujų bendrovės valdybos, nurašys 3,5 mlrd. eurų

Prancūzijos energetikos grupė „TotalEnergies“ penktadienį paskelbė, jog traukiasi iš Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ valdybos ir nurašys 3,7 mlrd. JAV dolerių (3,52 mlrd. eurų). Po Maskvos invazijos į Ukrainą kitos Vakarų naftos ir dujų milžinės pasitraukė iš Rusijos, tačiau „TotalEnergies“ iki šiol išlaiko didžiąją dalį savo investicijų Rusijoje ir dėl to sulaukia daug kritikos.
Į viršų