Estijoje nutraukta „Swedbank“ baudžiamoji byla dėl įtariamo pinigų plovimo

Estijos prokurorai nutraukė „Swedbank“ baudžiamąją bylą dėl įtarimo įsitraukus į pinigų plovimo schemas, nes nepavyko surinkti pakankamai informacijos nusikaltimui įrodyti, pranešė prokuratūros spaudos tarnyba. Pranešime primenama, jog šią baudžiamąją bylą centrinė kriminalinė policija pradėjo remdamasi Finansų inspekcijos pateikta informacija.
Užsienio verslas Prieš 46 min.

Tęsiant „Rail Baltica“ darbus Jonavos rajone statoma geležinkelio sankasa

Tęsiant tris Baltijos šalis su Lenkija sujungsiančio greitojo geležinkelio „Rail Baltica“ statybas, Jonavos rajone beveik 30-ies kilometrų atkarpoje statoma geležinkelio sankasa ir inžineriniai statiniai.  Statybų darbai vyksta dvejose ruožo atkarpose Latvijos sienos link – 10 km atkarpoje Šveicarija–Žeimiai ir 17,7 km atkarpoje Žeimiai–Šėta, pranešė LTG grupė.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

„Nordstreet“ – 16 tūkst. eurų bauda

Sutelktinio finansavimo platformos operatorei „Nordstreet“ Lietuvos bankas (LB) skyrė 16 tūkst. eurų baudą. Jis skirta už tai, kad įmonė netinkamai įvertino jos platformos projektų savininkų reputaciją ir kreditingumą. LB vertino projektus, kurių savininkai yra įsteigti ne Lietuvoje arba nėra rezidentai.  Centrinio banko teigimu, „Nordstreet“ neturėjo parengusi tinkamų patikimumo vertinimo procedūrų.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Buvęs „Oro navigacijos“ vadovas Raščius lieka nuteistas: įmonei turės atlyginti 384 tūkst. eurų turtinę žalą

Buvęs valstybės įmonės „Oro navigacija“ vadovas Algimantas Raščius bendrovei turės atlyginti 384 tūkst. eurų turtinę žalą, ketvirtadienį pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT). Į LAT kreipėsi anksčiau už turto iššvaistymą ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nuteisto A. Raščiaus gynėja, kuri motyvavo tuo, kad nuteistojo veiksmuose nebuvo jam inkriminuotų nusikalstamų veikų sudėties. Gynėja teismo baudžiamąją bylą prašė nutraukti.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Turkijos ekonomikos augimas 2023-aisiais sulėtėjo iki 4,5 proc.

Turkijos ekonomikos augimas 2023-aisiais sulėtėjo iki 4,5 proc. nuo 5,5 proc. 2022 metais, rodo nacionalinės statistikos agentūros „TurkStat“ ketvirtadienį paskelbti duomenys. Turkijai patyrus du niokojančius žemės drebėjimus, kurie, kaip manoma, atsiėjo daugiau kaip 100 mlrd.

LEA: pirmąkart šiais metais Lietuvoje degalai pigo

Per savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje pirmą kartą šiais metais sumažėjo: benzinas atpigo 0,5 proc., dyzelinas – 1 procentu. Euro zonos valstybėse degalų vidutinės kainos praėjusią savaitę taip pat mažėjo – benzinas atpigo 0,2 proc., dyzelinas – 0,5 procento.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Nausėda: akcizus alkoholiui ir tabakui matau kaip priemonę skatinti siekiamą gyvenimo būdą

Prezidentas Gitanas Nausėda pozityviai vertina Finansų ministerijos paruoštą 2025–2027 metų alkoholio ir tabako gaminių akcizų planą ir laiko jį priemone reikalinga skatinti siektiną gyvenimo būdą. Jis taip pat teigiamai vertina tai, kad planas paruoštas 3 metams, kas leis tiek vartotojams, tiek verslui iš anksto pasiruošti numatomiems tarifų pakėlimams.

„Sodra“ praneša apie išmokas ir pensijas: štai kas ir kada jas gaus

Kiekvieno mėnesio pabaigoje šimtai tūkstančių lietuvių laukia ne tik atlyginimų, bet ir išmokų ar pensijų. Jiems svarbu žinoti, kada tikėtis pinigų, nes tai parodys, kiek ir kada jie gali išleisti, o kada dar teks palaukti ir pataupyti. „Sodra“ kaip tik skelbia, kada kovo mėnesį mokės išmokas ir nuo Naujųjų metų padidėjusias pensijas. „Sodros“ pensijos kovo mėnesį Šiuo metu senatvės pensijas gauna 622,6 tūkst. asmenų.

Vitkauskas: konkrečių duomenų, kad už lenkų ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra

Konkrečių duomenų, kad už lenkų ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra, nors akcija gali būti išnaudota propagandai, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas. „Kas dėl pakurstymo, labai sunku atsakyt, ir tokių duomenų konkrečiai nėra, bet kas akivaizdu, ir jūs turbūt stebite tam tikrus pranešimus iš Rusijos pusės, kad šita situacija gali būti išnaudojama“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje sakė V. Vitkauskas.

Vokietijoje prasideda viešojo transporto darbuotojų streikas

Ketvirtadienio rytą daugybėje Vokietijos žemių prasidėjo dviejų dienų trukmės viešojo transporto darbuotojų streikas. Keleiviai gali tikėtis trikdžių, nes daug kur nebekursuoja autobusai, tramvajai ir požeminiai traukiniai. Profsąjunga „Verdi“ prieš tai buvo paraginusi surengti dviejų dienų streiką, kuris tęsis iki penktadienio. Tarp paveiktų miestų ir žemių – Berlynas, Hamburgas, Žemutinė Saksonija, Saksonija-Anhaltas, Šiaurės Reinas-Vestfalija ir Reino kraštas-Pfalcas.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Seime – siūlymas laikinai uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą

Dalis Seimo narių siūlo laikinai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus. Seime įregistruotos tai numatančios Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisos.  Jeigu Seimas jas priimtų, draudimas galiotų nuo balandžio 15 dienos iki 2025 metų liepos 1-osios. Vyriausybė turėtų patvirtinti konkretų produktų ir pašarų sąrašą.

Žemės ūkio ministras Navickas: Lenkijos ūkininkų protestų blokada Lietuvos pasienyje bus dalinė

Rytoj Lietuvos pasienyje Lenkijos ūkininkai rengs blokadą. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas tikino, kad to buvo stengiamasi išvengti, bet nepavyko. Vis tik ministras ramina, kad blokada bus dalinė. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sakė, kad Lietuvos pasienyje Lenkijos ūkininkai rengia blokadą kaltindami, kad ukrainietiški grūdai Lietuvoje tampa lietuviškais. „Bendravome su Lenkijos žemės ūkio ministerija ir protestuotojais.

Uždaryta viena seniausių „Jurgis ir Drakonas“ picerijų

Nuo vasario 28 dienos uždarytas vienas seniausių „Jurgis ir Drakonas“ neapolietiškų picos restoranų. Apie šio restorano uždarymą pranešta socialiniame tinkle „Facebook“. „Šiandien paskutinė vakarienė mūsų Pylimo restorane. <…> Seniausias mūsų restoranas užveria duris, čia lieka daug prisiminimų, smagių nuotykių, o dabar metas kurti prisiminimus kituose mūsų restoranuose“, – rašoma restorano pranešime. Picerija buvo įsikūrusi Pylimo gatvėje.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

„Apple“ nutraukia vieną iš savo projektų

JAV technologijų milžinė „Apple“ nutraukia savo elektromobilio kūrimo projektą, skelbia „The Wall Street Journal“. Pasak leidinio šaltinių, „Project Titan“ pavadinimo projekte dalyvavę darbuotojai buvo informuoti, kad bendrovė nutraukia pastangas šioje srityje, o investicijas iš jos nukreips į generatyvinio dirbtinio intelekto (DI) vystymą.

Lietuvių kalbos skaitmeninimui EIM skirs 9 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) skelbia planuojanti skaitmeninti lietuvių kalbą nuo tekstų iki garso: bus kuriamas garsynas ir 4 skirtingi tekstynai. „Spartindami su lietuvių kalba susijusį technologinį progresą, turime sukurti tam skirtus išteklius – garsyną ir tekstynus. Jie sudarytų galimybę ateityje sukurti inovatyvius dirbtinio intelekto produktus ir užtikrintų sklandų, taisyklingą ir įvairiapusį lietuvių kalbos vartojimą taikant technologinius sprendimus.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Seime bręsta nauja iniciatyva dėl taksi ir pavežėjų automobilių pritaikymo asmenims su negalia

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė siekia įstatymais įteisinti, kad bent 5 proc. taksi, pavežėjų ir trumpalaikės transporto nuomos paslaugas teikiančių automobilių būtų pritaikyti žmonėms su negalia ir taip būtų užtikrintos jų teisės pasinaudoti transporto paslaugomis. Tokį naują reikalavimą ji ketina siūlyti numatyti Kelių transporto ir Administracinių nusižengimų kodeksuose.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

„Vilvi Group pelnas pernai augo 15 proc. iki 14,6 mln. eurų

Viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ praėjusiais metais uždirbo 14,6 mln. eurų grynojo pelno – 15 proc. daugiau nei 2022 metais. Per metus grupė gavo 212,2 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 9,3 proc. mažiau nei 2022 metais, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Vilvi Group“. Grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) augo 9,1 proc. iki 21 mln. eurų.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Premjerė: nutarimas dėl A. Paleko atleidimo dar nebus teikiamas, kol vyksta vertinimai

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nutarimas dėl Artūro Paleko atleidimo iš Viešojo valdymo agentūros (VVA) vadovų dar nebus teikiamas, kol vyksta vertinimai. Atleisti A. Paleką po metų darbo premjerė siūlo, nes jo tarnybinė veikla neatitinka lūkesčių. VVA vadovo atleidimas inicijuojamas po metinio jo veiklos vertinimo.

Premjerė: Lenkijos pasienio blokada primena Kremliaus pastangas pykdyti Ukrainos rėmėjas

Lenkijos ūkininkams planuojant savaitę blokuoti kelią prie sienos su Lietuva, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tokie veiksmai primena Kremliaus pastangas pykdyti dvi didžiausias Ukrainos rėmėjas. Premjerė sako, kad hibridinę operaciją primena naudojami argumentai, kad tranzitui per Klaipėdą į trečiąsias šalis skirti ukrainietiški grūdai Lietuvoje pakeičia paskirtį – importuojami ir tuomet grąžinami į Lenkiją ar malami į miltus ar dar kažkaip naudojami.

Kyla sveikatingumo banga Lietuvoje – lankytojų sparčiai padaugėja po Naujųjų

Sporto industrijos atstovai sako, kad sportuoti tampa ne tik populiaru leidžiant laisvalaikį, bet jau formuojasi ir stipri tokių paslaugų rinka. Šis sektorius nuolat plečiasi tiek pasaulyje, tiek lokaliai, o tai rodo vis didėjantį žmonių susidomėjimą sportu, sveikata ir gyvenimo būdo temomis. Sporto klubų atstovai pastebi žmonių susidomėjimą sporto salėmis, augančius lankytojų srautus, „Naujųjų metų pažadų“ laikotarpio efektą.
Į viršų