Parama šilumos siurblių įsigijimui: puiki proga atsinaujinti šildymo sistemą ir gyventi patogiai

Inovatyvūs šilumos siurbliai jau yra daugelio žmonių namuose. Pastebima, kad tokius įrenginius kur kas dažniau renkasi ir gyvenantys senos statybos namuose. Kodėl? Dėl noro gyventi patogiau ir, žinoma, valstybės teikiamos paramos, kuri padeda įsigyti sistemas pigiau. Paramos kriterijai Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbia, kad 2022-iems metams yra skirta net 25 mln. eurų, o pirmajam kvietimui – 13 mln. eurų.

Ukraina pradeda komercinį elektros eksportą į ES rinką

Ukraina ketvirtadienį pradeda komercinį elektros energijos eksportą į Europos Sąjungos rinką. Per pradinį etapą tiekimo pajėgumai bus ribojami iki 100 megavatvalandžių (MWh) Rumunijos kryptimi ir bus skirstomi per kasdienius aukcionus, skelbia „Ukrenergo“. Pasak Ukrainos energetikos ministro Hermano Galuščenkos, šalis gali eksportuoti beveik 17 kartų daugiau elektros energijos. „Toks pajėgumas mums atneš 10 mln. grivinų per metus.

Minskui siekiant atnaujinti keleivinių traukinių eismą į Vilnių, Lietuva to neplanuoja

Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.  „Nuo 2020 metų, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, keleivinių traukinių reisai Vilnius-Minskas buvo sustabdyti.

Teismas: „Eurovia Lietuva“ turės mokėti mažiau delspinigių nei paskaičiavo LAKD

Prancūzijos kapitalo kelių tiesimo bendrovė „Eurovia Lietuva“ už laiku nesuremontuotą kelio ruožą turės mokėti 3,3 karto mažesnius delspinigius nei paskaičiavo užsakovė Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), nusprendė teismas.  Lietuvos apeliacinis teismas birželio 21 dieną nutarė, kad LAKD bendrovei paskaičiuotus delspinigius turi sumažinti nuo beveik 9,2 tūkst. iki 2,8 tūkst. eurų. Teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo pernai rugpjūtį priimtą nutartį.

„Swedbank“ ir SEB bankai „Scandagra Group“ skolina 25 mln. eurų

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB bankai suteikė 25 mln. eurų dydžio sindikuotą paskolą.  Už paskola, kurią bankai finansavo lygiomis dalimis po 12,5 mln. eurų, grupės įmonės planuoja įsigyti pabrangusias žaliavas, praneša „Swedbank“.  Pasak „Scandagra Group“ vadovo Juliaus Puodžiuvelio, apyvartinio kapitalo poreikį padidino išaugusios trąšų ir grūdų kainos.

VERT ketina panaikinti visas „Inter RAO Lietuvos“ licencijas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį ketina panaikinti Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamos grupės „Inter RAO Lietuva“ elektros eksporto, importo bei nepriklausomo tiekėjo licencijas.

Bankų paslaugos brangs: daugiau mokėsite už kokybę ar dėl to, kad Lietuvoje yra pigiau nei svetur?

96
Daugelis bankų kelia savo paslaugų kainas – brangs sąskaitų, kredito pervedimo mokesčiai, taip pat kortelių atsiuntimas, generatorių išdavimas ir kitos paslaugos. Bankai tikina, kad  paslaugos brangsta ir dėl infliacijos. O Lietuvos bankas tikina, kad Lietuvoje komercinių bankų paslaugų įkainiai vieni mažiausių. „Swedbank“ komunikacijos srities vadovė Judita Martyšė teigė, kad nuo rugsėjo 1 d. bus atnaujinama dalis privatiems klientams skirtų, paslaugų ir operacijų įkainių.

Parduotuvėse – pirmosios voveraitės: pasakė, kiek teks už jas pakloti

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse. Grybavimo asociacijos įkūrėjas ir pasaulio čempionas Vytenis Daugudis sako, kad tam tikrose vietose jau galima rasti voveraičių, be to, su išsiruošusiais jų ieškoti jis pasidalijo ir keliais patarimais, kuo privalu pasirūpinti ruošiantis į mišką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dalia Grybauskaitė: jokių pokyčių dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti

808
Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos (EK) gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.  „Tiek, kiek žinau, ką gali vadovybė daryti ir konkrečiai žmogus, kuris sėdi prie EVT (Europos Vadovų Tarybos – BNS) stalo – be Lietuvos sutikimo jokių pokyčių būti negali“, – nacionalinio transliuotojo LRT laidai „Dienos tema“ trečiadienį sakė D. Grybauskaitė.  „Be Lietuvos sutikimo jokių pokyčių būti negali.

Turkija optimistiškai vertina Ukrainos grūdų eksporto galimybes

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išreiškė viltį, kad būtų galima atidaryti humanitarinius koridorius ukrainietiškų grūdų eksportui į kitas pasaulio šalis vykstant Rusijos pradėtam karui. Dešimtims milijonų žmonių visame pasaulyje gresia badas, nes dėl keturis mėnesius trunkančio karo sutriko grūdų tiekimas iš Ukrainos.

VERT ketina panaikinti visas „Inter RAO Lietuvos“ licencijas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį ketina panaikinti Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamos grupės „Inter RAO Lietuva“ elektros eksporto, importo bei nepriklausomo tiekėjo licencijas.

Išaiškintas miesto šventėje nesaugia mėsa ketinęs prekiauti verslininkas

Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) pareigūnai Joninių išvakarėse gavę pranešimą ir patikrinę vieną sodybą Klaipėdos rajone aptiko nelegalų mėsos gamybos fabrikėlį. Kaip trečiadienį pranešė VMVT, patikrinimo metu inspektoriai sodyboje surado transportinį automobilį, kurio viduje buvo daugiau nei 200 kg neaiškios kilmės mėsos, laikytos talpoje su skysčiu. Mėsa buvo laikoma itin šiltoje temperatūroje, o aplink ją jau būriavosi vabzdžiai.

„Grigeo Klaipėdos“ valymo įrenginiai lieka areštuoti, bendrovė jais nesinaudos

Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti. Bendrovė jais ateityje naudotis neketina. Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paskelbė, kad draudimai naudotis šiais statiniais yra neproporcingi.

LB atstovas: būsto įperkamumas gali prastėti, tam reikia tinkamo NT mokesčio

Būsto kainoms Lietuvoje augant jo įperkamumas be paskolų vis dar yra geras, tačiau jis gali prastėti, teigia Lietuvos banko (LB) atstovas. Pasak Jokūbo Markevičiaus, norint, kad šis rodiklis toliau neprastėtų, reikia stabilizuoti nekilnojamojo turto (NT) rinką įvedant tinkamą NT mokestį ir užtikrinant pasiūlos lankstumą. Pasak LB atstovo, būsto įperkamumas šių metų pradžioje buvo 2018 metų lygio.

JK pratęsė muitų plieno importui galiojimą iki 2024 metų

Didžioji Britanija nusprendė pratęsti muitų plieno importui galiojimą dar dvejiems metams, kad apsaugotų savo pramonę, trečiadienį paskelbė vyriausybė.

Vyriausybei ėmusis veiksmų, Vokietijoje metų infliacija birželį šiek tiek sulėtėjo

Vokietijoje metų infliacija birželį šiek tiek sulėtėjo, rodo trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys, įsigaliojus vyriausybės priemonėms, skirtomis sumažinti kylančių kainų vartotojams daromą spaudimą. Remiantis federalinės statistikos tarnybos „Destatis“ duomenimis, birželį infliacija siekė 7,6 procento. Rodiklis vis dar gerokai viršijo centrinių bankų nustatytą 2 proc. tikslą, tačiau sumenko palyginti su gegužę fiksuotu 7,9 proc. vartotojų kainų augimu.

Kviečių supirkimo kaina birželį augo

Kviečių ir pašarinių miežių supirkimo kainos Lietuvoje birželio viduryje padidėjo. Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse birželio 13–19 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 368 eurus už toną – 2 proc. daugiau nei prieš savaitę ir 81,7 proc. daugiau nei prieš metus, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“. Pašarinių miežių kaina siekė 341,2 euro – atitinkamai 7,4 proc. ir 96 proc. daugiau. Kukurūzų kaina siekė 326,3 euro – atitinkamai 6,3 proc. ir 65,3 proc. daugiau.

Kur Vilniuje po lietaus važiuoti automobiliu pavojingiausia: įvardijo problematiškiausias vietas

62
Vilniečiai tikriausiai dar puikiai prisimena po kiekvieno smagesnio lietaus atsirasdavusį Narbuto ežerą, kuriame net irklenčių mėgėjai atrasdavo pramogų. Žino ir tai, kad iš tiesų tai ne ežeras, o viena iš judresnių Vilniaus gatvių, kurioje iki lietaus vandens nutekėjimo sistemų modernizavimo periodiškai kildavo grėsmė paskandinti savo automobilį. Ir nors šis ežeras nusausintas, sostinėje gatvių, kuriuose galima pagirdyti automobilio variklį, dar yra, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šveicarijos farmacijos milžinė „Novartis“ atsisakys maždaug 8 tūkst. darbo vietų

Šveicarijos farmacijos milžinė „Novartis“ visame pasaulyje atsisakys maždaug 8 tūkst. darbo vietų, arba šiek tiek daugiau nei 7 proc. savo pasaulinės darbo jėgos, įgyvendindama didelio masto restruktūrizaciją. „Novartis“, kurioje šiuo metu dirba apie 108 tūkst. žmonių visame pasaulyje, antradienį patvirtino, kad pagal balandį paskelbtą restruktūrizavimo planą bendrovė panaikins kelis tūkstančius darbo vietų.

„GetJet Airlines“ orlaivių parką papildė „Boeing“

Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“ orlaivių parką papildė nauju „Boeing 737-800“ orlaiviu. „Boeing 737NG“ yra vienintelis toks orlaivis Baltijos šalyse ir pirmas iš penkių tokių lėktuvų, kuriuos įmonė ketina įsigyti.  189 ekonominės klasės keleivius talpinantis lėktuvas pirmąjį skrydį atliko praėjusį savaitgalį – skraidino keleivius iš Vilniaus į Heraklioną.
Į viršų