Lietuvoje suskubo operuotis: krūtų didinimo operacijų padaugėjo net 166,7 proc.

Plastinės operacijos Lietuvoje tampa vis populiaresnės ir finansiškai prieinamesnės įvairaus sluoksnio žmonėms, o pokyčių link daugelį pastūmėjo karantinas. Chirurgai atskleidžia, kokių operacijų vengia lietuviai: tarp jų – sėdmenų didinimas ir lytinių organų korekcijos.  Pašnekovų teigimu, pandemija buvo tinkamiausias laikas pasidalinti veidą ar kūną – žmonės dirbo iš namų, nešiojo kaukes, o savo santaupas vietoje kelionių ir pramogų galėjo skirti operacijoms.

Drabužio dydis tas pats, bet netinka? Neskubėkite su išvadomis, paaiškino, kodėl taip yra

Šiais laikais aprangos galima nusipirkti tiek internetu, tiek gyvai. Tačiau neretai nutinka taip, kad pasimatavus savo dydžio drabužį jis visai netinka – yra per didelis arba per mažas. Pašnekovai paaiškino, kodėl taip yra ir kaip tai paveikia pirkėjų jausmus. Jie atskleidė, kad drabužių dydžius lemia vietovė: pavyzdžiui drabužiai iš JAV gali būti net keliais dydžiais per dideli.

Voveraičių verslą trikdo infliacija, sankcijos Rusijai ir Baltarusijai

Grybų perdirbėjų veiklą Lietuvoje šiemet sutrikdė ne tik infliacija, bet ir pašliję santykiai su Rusija ir Baltarusija. Perdirbėjai sako, kad rusiškų ir baltarusiškų voveraičių įsigijimai vyksta, tačiau lėtai, nes stringa logistika, atsiskaitymai, kai kurios įmonės ir voveraičių, ir mėlynių ieško kitose šalyse.   „Prekybos su Rytais tėra 20 proc.

Po keturių mėnesių pertraukos „Lifosa“ atnaujina veiklą

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai veiklą sustabdžiusi Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ sekmadienį atnaujina veiklą, į darbą grįžta 80 proc. įmonės darbuotojų.

Kur ir kam lietuviai leidžia pinigus šią vasarą: išlaidauja ne tik Lenkijoje

Per birželio ir liepos mėnesius lietuvių vasaros ir atostogų išlaidos buvo rekordinės ir gerokai viršijo ikipandeminius metus. Smarkiai išaugę mokėjimai fiksuoti tiek lietuvių kelionėse užsienyje, tiek atostogaujančių čia, mūsų šalyje, rašoma pranešime žiniasklaidai. Daugiausia pinigų „Revolut“ klientai iš Lietuvos per birželį ir liepą išleido Lenkijoje – suma siekia 7 mln. eurų. Nedaug nusileido ir Didžioji Britanija, kur per du vasaros mėnesius lietuviai atliko mokėjimų už daugiau nei 6 mln.

5 dalykai, padedantys vienam turtingiausių žmonių – turite pabandyti ir jūs

Warreno Buffetto turtas vertinamas maždaug 100 mlrd. JAV dolerių. Akivaizdu, kad jam nereikia rūpintis dėl kasdienių išlaidų. Tačiau garsus milijardierius, aštuntas turtingiausias žmogus planetoje iš tiesų yra gerai žinomas dėl savo gyvenimo būdo ir požiūrio į išlaidavimą, rašo „Market Watch“. Galima pamanyti: kodėl turėčiau galvoti apie pinigų taupymą, kai kainos auga taip sparčiai ir jie nuvertėja? Tačiau specialistai primena, kad nutikus nelaimei – pavyzdžiui, patyrus rimtą traumą, netekus d...

Už pikantiškus vaizdelius lietuvės uždirba nuo 1 tūkst. iki 24 tūkst. eurų per mėnesį

Pastaruoju metu Lietuvoje ypač populiarėja platforma, kuri pasaulyje išgarsėjo kaip „tikrų fanų“ svetainė, nes už išskirtinį turinį ar bendravimą reikia susimokėti. Vis tik dabar nemažai žmonių šią platformą lygina su moderniu parsidavinėjimu, kurioje už nuogumą gaunamas atlyginimas.  Tai – internetinė platforma „OnlyFans“, kurioje, susikūrus anketą, už kiekvieną prenumeratorių ar papildomo turinio dalinimąsi (nuotraukų ar vaizdo įrašų) galima užsidirbti pinigų.

Dviračių krizė: stringa tiekimas, pardavimai krito iki 50 proc., o kainos nenustoja augti – ne riba ir 15 tūkst. eurų

Lietuvoje ir pasaulyje – krizė dviračių rinkoje. Pandemijos metu išaugę pardavimai dabar kai kur sumažėjo net iki 50 proc., geresnių dviračių tenka laukti metus ir daugiau, stringa gamyba, 4 kartus pabrango tiekimas ir ženklai išaugo dviračių kainos. Dviračių pardavėjai neslepia, kad laikotarpis – sunkus. Ypač trūksta sportinių, lengvų žemo vairo ir aukštesnės sėdynės „gravel“ tipo dviračių. Pastaruosius dvejus metus dviračių kainos ženkliai augo, pardavėjai įspėja, kad jos augs ir toliau.

Savo sklype nupjovėte medį? Gali grėsti bauda ir iki 300 eurų

Nors nuosavo sklypo privalumai daugelį gyventojų žavi privatumu ir galimybe įgyvendinti savo idėjas, visgi specialistai primena, kad ne viską savo teritorijoje galima atlikti be apribojimų. Pavyzdžiui, nupjovus medį, už tai dar galima susilaukti ir nemenkos baudos. Aplinkos ministerijos atstovė Loreta Pilkienė gyventojams primena, kad dėl Lietuvoje galiojančio Želdynų įstatymo net ir nuosavoje žemėje reikia laikytis tam tikrų reikalavimų.

Darbuotojams skiria 2,3 tūkst. eurų siekiančias išmokas, maitinimą: įmonių pagalba dėl infliacijos

Kartu su rekordine infliacija augant pragyvenimo išlaidoms, kai kurios įmonės padeda darbuotojams didindamos algas, skirdamos vienkartinius priedus ar apmokėdamos maitinimą. Neseniai Jungtinėje Karalystėje (JK) įsikūrusi automobilių gamintoja „Rolls Royce“ paskelbė skirsianti vienkartinius 2 tūkst. svarų sterlingų (daugiau kaip 2,3 tūkst. eurų) priedus daugiau kaip 14 tūkst. mažiausias algas gaunančių darbuotojų tam, kad „padėtų jiems išgyventi šiuo išskirtiniu ekonominiu metu“, primena BBC.

Kremlius skelbia: Turkija už dujas iš dalies neva atsiskaitytų rubliais

Rusijos ir Turkijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį priėmė pareiškimą ir jame pažadėjo stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, įskaitant energijos ir prekybos sritis. „Nepaisydami dabartinių regioninių ir pasaulinių iššūkių lyderiai vėl patvirtino savo bendrą valią toliau plėtoti Rusijos ir Turkijos santykius“, – sakoma Kremliaus pareiškime.

Ekspertas: „Perlas Energija“ iš esmės iškrenta iš elektros tiekėjų rinkos

Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas Energija“ paskelbus apie fiksuotų kainų planų naikinimą, energetikos ekspertas Tomas Janeliūnas sako, jog įmonė iš esmės iškrenta iš šios rinkos. „Perlas Energija“ kaip tiekėjas iš esmės iškrenta iš rinkos su tokiu pareiškimu“, – BNS penktadienį sakė Energetinių tyrimų instituto vadovas. „Sunkiai įmanoma, kad klientai be niekur nieko, be jokių priekaištų rinktųsi tą variantą, kurį dabar siūlo „Perlas Energija“, – pridūrė jis.

„Perlo Energijos“ keliu nesuks – kiti tiekėjai savųjų planų nekeičia

Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas Energija“ penktadienį paskelbus apie fiksuotų kainų planų naikinimą, kiti tiekėjai sako, kad tokių veiksmų nesiims. Sąlygos klientams nebus keičiamos, penktadienį BNS sakė „Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius. „Visada akcentavome savo patikimumą – mes nekeičiame sąlygų klientams, jie gali būti ramūs, jeigu jie pasirinko fiksuotą planą, jie tą planą ir turės“, – teigė jis.

Viceministras: „Perlo Energijos“ sprendimas gali turėti įstatymo pažeidimo požymių

Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas energija“ paskelbus apie fiksuotų kainų planų naikinimą, energetikos viceministras Albinas Zananavičius sako, kad toks sprendimas gali turėti įstatymo pažeidimo požymių.

„Perlui Energijai“ naikinant fiksuotus planus, VERT perspėja laikytis sutarčių sąlygų

Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas energija“ paskelbus apie fiksuotų kainų planų naikinimą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) teigia, kad rinkoje išaugus elektros energijos produkto kainai, tiekėjai gali teikti siūlymus keisti jau sudarytų sutarčių sąlygas, tačiau tam būtinas vartotojo sutikimas.

„Ignitis“ atsakas: pateiks pasiūlymą nuviltiems „Perlas Energija“ klientams

„Ignitis“ patikina savo klientus, kad išlieka patikimu nepriklausomu elektros energijos tiekėju, savo klientams nekeičia sutarčių sąlygų ir laikosi įsipareigojimų. Be to, savaitės pradžioje pateiks alternatyvų nuviltiems „Perlas Energija“ klientams, kurie nuspręs nesutikti su sutarties sąlygų pakeitimu ir nutrauks sutartį, rašoma pranešime spaudai. „Esame pasirengę padėti į nepavydėtiną situaciją patekusiems „Perlas Energija“ klientams.

„Perlas Energija“: pasirinkusieji fiksuotas kainas bus perkelti į kintamos kainos planą

685
Nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ penktadienį pranešė keičiantis visų klientų sutartis – pasirinkusieji fiksuotas kainas bus perkelti į kintamos kainos planą „Birža“. „Mes naikiname fiksuotos kainos planus esamiems ir būsimiems klientams ir visus perkeliame į tiesiogiai su birža susietą planą“, – spaudos konferencijoje sakė įmonės vadovas Vilius Juraitis. „Tai reiškia, kad už elektros energiją klientai mokės pagal realias biržos kainas“, – pridūrė jis.

Lietuvoje veikiantys bankai laukia papildomų išaiškinimų dėl Kaliningrado tranzito

Aiškinantis dėl mokėjimų už Kaliningrado tranzitą aptarnavimo, Lietuvoje veikiantys bankai laukia rašto iš atsakingos valstybės institucijos, ar užtikrinti tranzitą yra Lietuvos poreikis, leisiantis minimus apmokėjimus laikyti išimtiniais. Toks pripažinimas bankams reikalingas siekiant užsitikrinti garantijas, kad aptarnaudami Rusijos ir Baltarusijos įmonių apmokėjimus „Lietuvos geležinkeliams“ už tranzito paslaugas jie nepažeis tarptautinių sankcijų Maskvai ir Minskui.

Skrydžių Latvijos oro erdvėje šiemet padaugėjo daugiau nei 1,5 karto

Latvijos oro erdvėje per septynis šių metų mėnesius aptarnauta 114,12 tūkst. skrydžių – 55,7 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai, pranešė valstybinė oro erdvės kontrolės ir avianavigacijos paslaugų įmonė „Latvijas gaisa satiksme“ (LGS). Skrydžių į Rygos oro uostą ar iš jo padaugėjo 96 proc. iki 30,52 tūkst., tranzitinių skrydžių – 44,8 proc. iki 88,6 tūkstančio. Praėjusį mėnesį, palyginti su praėjusių metų liepa, bendras skrydžių skaičius augo 1,2 proc. iki 18,17 tūkst.

Antrąjį ketvirtį nedarbo lygis – 5,2 proc.

Nedarbo lygis antrąjį šių metų ketvirtį siekė 5,2 proc. ir, palyginti pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo 1,1 proc. punkto, o palyginti su tuo pačiu metu pernai – sumažėjo 2,2 punkto, remdamasis gyventojų užimtumo statistinio tyrimo duomenimis, pranešė Statistikos departamentas. Vyrų nedarbo lygis buvo 5,7 proc., moterų – 4,8 proc. Jaunimo nuo 15 iki 24 metų nedarbo lygis siekė 11,6 proc., per ketvirtį jis sumažėjo 1,1 punkto, per metus – 7,8 punkto.
Į viršų