Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

REKLAMA
Rail Baltica statybų darbai  Rail Baltica statybų darbai

Nepaisant kylančių iššūkių, „Rail Baltica“ planuojama įgyvendinti laiku

„Rail Baltica“ projekto koordinatorius „RB Rail AS“ ir kiekvienoje šalyje projektą įgyvendinančios organizacijos glaudžiai bendradarbiauja su visomis suinteresuotomis pusėmis, kad projektas būtų įgyvendintas ekonomiškiausiu įmanomu būdu, sutartu laiku ir atitiktų aukščiausius tarptautinius standartus. Per pastaruosius 18 mėn.
REKLAMA
Azijos rinka vakariečiams atrodo gana suprantama ir artima.  Azijos rinka vakariečiams atrodo gana suprantama ir artima.

Lietuviškas alus randa kelią į Aziją ir Afriką: daugybė šalių, daugybė skonių

Jei tiesiog pasakytume, kad eksportuojame į Aziją ir Afriką, nepasakytume nieko, nes šiuose pasaulio kraštuose yra galybė valstybių ir jos visos viena nuo kitos skiriasi lyg diena ir naktis, sako Raimundas Laurikėnas, UAB „Švyturys – Utenos alus“ eksporto vadovas. „Švyturio“ alus, ypač „lager“ stiliaus „Ekstra“, daugelyje pasaulio šalių puikiai atpažįstamas jau daugiau nei du dešimtmečius.
REKLAMA
TG grupės Rail Baltica Lietuva direktorius Arenijus Jackus  TG grupės Rail Baltica Lietuva direktorius Arenijus Jackus

Arenijus Jackus: Lietuvoje darbai vyks jau trečdalyje „Rail Baltica“ ruožo

Šiemet intensyvėja didžiausio trijų Baltijos šalių istorijoje geležinkelio infrastruktūros projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas. Lietuvos teritorijoje pasiekta didžiausia pažanga, viso darbai vyksta 29,4 km ruože, dar 84,9 km atkarpoje planuojami arba vykdomi sankasos darbų pirkimai, taip pat planuojami pirkimai dėl 168 km bėgių tiesimo. Geležinkelio sankasos statybos darbai ruože Kaunas–Latvijos siena įgauna pagreitį ir yra vis labiau matomi.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

ES Taryba patvirtino europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos

Europos Sąjungos Taryba Lietuvos siūlymu ketvirtadienį patvirtino europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos. Į atnaujintą transeuropinio transporto tinklo TEN-T reglamentą taip pat įtrauktas naujas Baltijos, Juodąją ir Egėjo jūras jungiantis transporto koridorius bei papildomos jungtys su Ukraina, pranešė Susisiekimo ministerija.
Lietuvos verslas Prieš 26 min.

Seimas leido buitiniams vartotojams skolas už sunaudotą elektrą padengti dalimis

Seimas nusprendė leisti garantiniame elektros tiekime esantiems buitiniams vartotojams skolas už sunaudotą elektrą nepriklausomiems tiekėjams grąžinti dalimis laikotarpiu iki pusės metų. Šias socialdemokrato Gintauto Palucko parengtas Elektros energetikos įstatymo pataisas priėmimo stadijoje ketvirtadienį palaikė 87 parlamentarai, susilaikė 2 ir balsavusių prieš nebuvo.
Lietuvos verslas Prieš 30 min.

Seimas uždraudė Rusiją remiančioms įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

Ketvirtadienį Seime priimtas Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimų projektas, kuriuo remiantis įmonės, netiesiogiai remiančios Rusijos karą Ukrainoje, negalės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Už projektą priėmimo stadijoje balsavo 80, susilaikė 1, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.
Lietuvos verslas Prieš 47 min.

Oficialu: Vokietijos gamyklai „Rheinmetall“ bus perduoti sklypai Baisogaloje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) taryba nusprendė perleisti Baisogaloje esantį sklypą Vokietijos amunicijos gamyklai „Rheinmetall“. Toks sprendimas patvirtintas ketvirtadienį vykusiame neeiliniame LSMU tarybos posėdyje.

Kreivys apie Ignalinos atominės elektrinės pertvarką: darbuotojams pokyčiai įtakos neturės

Seimui imantis Ignalinos atominės elektrinės pertvarkos į uždarąją akcinę bendrovę (UAB), energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad dabartinis įmonės teisinis statusas yra sovietmečio palikimas, o pokyčiai neturės įtakos darbuotojų atlygiui ir darbo sąlygoms. „Pasikeitimo kardinalaus, kuris darytų įtaką darbuotojams, (pertvarka neturės – ELTA). Ar specialistai dėl to gali išsilakstyti ar neišsilakstyti – to nebus.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Skuodis: nekorektiška tiesiogiai lyginti 2017 m. prognozuotas ir dabartines „Rail Baltica“ išlaidų prognozes

Seimo opozicijai iškėlus klausimų dėl „Rail Baltica“ prognozuojamų išlaidų išaugimo iki 15,3 mlrd. eurų nuo 2017 m. prognozuotų 5,8 mlrd. eurų, susisiekimo ministras Marius Skuodis tikina, kad toks lyginimas nepriimtinas. Jis pabrėžia, kad nors projektas yra kiek užvilkintas dėl bendrosios Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ veiksmų, prie kainos augimo prisidėjo išsiplėtę projekto mastai, bei infliacijos poveikis.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Marius Dubnikovas. „Gabaliukinė“ mokesčių reforma

Esame keistame laikotarpyje, kai ateinantys rinkimai verčia politikus elgtis neprognozuojamai. Aplinką krečia „čekučiai“, niekas nežino, kas kitas. Krito keli ministrai, o visuomenė reikalauja gynybos finansavimo, nes jaučia poreikį. Verslas siūlo didinti pelno mokesčius ir tvarų finansavimą ateityje didinant vienu procentu pridėtinės vertės mokesčius. Tačiau politikai suka keistu keliu. Visų pirma, neadekvati mokesčių reforma, kuri žlugo, bandoma grąžinti ne paketu bet dalimis.

Seimas: elektroninės paslaugos bus saugesnės

Lietuvos verslui ir piliečiams bus teikiamos saugesnės elektroninės paslaugos, produktai ir turinys internete – Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Informacinės visuomenės paslaugų įstatymo pataisas. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad taip siekiama sumažinti grėsmes, kurias kelia neteisėto turinio ar dezinformacijos sklaida internete. „Jie (pokyčiai – BNS) efektyviau apsaugos žodžio laisvę, mažins diskriminaciją, užtikrins asmenų privatumą ir duomenų apsaugą.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Aiškėja, kokias vietas Lietuvoje „Michelin“ gidas įvertino ir reklamuos už 1,8 mln. jūsų eurų

Ketvirtadienį Vilniaus „Pirklių klube“ turėtų būti oficialiai atskleista, ką prancūzų padangų gamintojai įtrauks į prestižinį „Michelin“ gidą ir ar kam nors suteiks bent vieną žvaigždutę. Jos veikia kaip gera reklama – gavusios vieną ar daugiau žvaigždučių maitinimo įstaigos atkreipia vietinių ir užsienio keliautojų dėmesį.

JAV įvedus naujas sankcijas Rusijos akcijų rinkoje sustabdyta prekyba doleriais

Po to, kai Jungtinės Valstijos Maskvai įvedė naujų sankcijų dėl agresyvių jos karinių veiksmų Ukrainoje, pagrindinė Rusijos akcijų birža ketvirtadienį sustabdė prekybą doleriais ir eurais. Vašingtonas trečiadienį paskelbė įvedantis sankcijų Maskvos biržai – pagrindinei Rusijos akcijų rinkai ir atsiskaitymo rūmams. Tai naujausia Rusijai skirta plataus masto Vakarų finansinė bausmė.

Kaimo turizmo sodyboms nereikės registruoti apsistojusių svečių

Parlamentaras Andrius Bagdonas ir kiti Seimo Ekonomikos komiteto nariai teiks parlamentui Turizmo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo atšaukti prievolę kaimo turizmo paslaugų teikėjams per 24 valandas informuoti apie apsistojusius asmenis.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

„Novaturas“ nutraukia sutartį su „Beta Travel“, perima jos įsipareigojimus klientams

Vienas didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“ pranešė nutraukiantis sutartį su partnere – bankrotą paskelbusios „Beta Media“ valdoma kelionių agentūra „Beta Travel“. „Novaturas“ ketvirtadienį taip pat pranešė perimantis su jo organizuojamomis kelionėmis susijusius „Beta Travel“ įsipareigojimus klientams.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Lietuvoje pakeista būsto paskolų išdavimo tvarka – štai kada tikėtis permainų

Ketvirtadienį Seimas galutinai pritarė įstatymo pataisoms, įpareigojančioms kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

IAE darbuotojų profsąjungos pirmininkė: jėgainės pertvarką į UAB galima vertinti kaip įmonės bankroto siekį

Seimui planuojant imtis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) pertvarkymo į uždarąją akcinę bendrovę (UAB) pataisų, nepriklausomos profsąjungos pirmininkė Ilona Nekrošienė tikina, kad šią Energetikos ministerijos iniciatyvą galima vertinti kaip siekį jėgainę „privesti prie bankroto“ ir tokiu būdu nevykdyti finansinių įsipareigojimų jėgainės uždarymu užsiimantiems darbuotojams.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Seimas pritarė pokyčiams dėl Lietuvos banko įgaliojimų

Seimas priėmė Lietuvos banko įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlyta, kad Lietuvos bankas ir asmuo, kuriam ketinama taikyti poveikio priemonę už finansų rinką reguliuojančių teisės aktų pažeidimus, galėtų išspręsti klausimą sudarant administracinį susitarimą. Už Finansų ministerijos inicijuotą projektą priėmimo stadijoje ketvirtadienį balsavo 103, susilaikė 2, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamo bendrovės „Beta Media“ sukčiavimo

Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, interneto svetainių beta.lt ir grupinis.lt valdytojos UAB „Beta Media“ sukčiavimo. Kaip praneša prokuratūra, pradėtas išnagrinėjus ir įvertinus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pateiktą medžiagą. Tarnybos duomenimis, nuo praėjusios savaitės pabaigos sulaukta vartotojų skundų, kad jie negali pasinaudoti interneto svetainėse „beta.lt“ ir „grupinis.lt“ pirktais paslaugų kuponais.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Seimas pritarė įstatymų paketui, kuriuo siekiama geriau užtikrinti darbuotojų saugą

Seimas antradienį priėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) teiktą įstatymų pataisų paketą, kuriuo siekiama geriau užtikrinti darbuotojų saugą, ypač jei dirbama statybose. Kartu su Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pataisomis priiimtos Darbo, Administracinių nusižengimų kodeksų, Statybos, Valstybinio socialinio draudimo ir Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymo pataisos.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Telekomunikacijų bendrovės darbuotoja per 6 metus įtariama pasisavinusi telefonų, kompiuterių už daugiau nei 124 tūkst. eurų

Vienos telekomunikacijos bendrovės prekybos salono vadovė įtariama pasisavinusi įmonei priklausančią įvairią įrangą – mobiliuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius, ausines ir kt. Nusikaltimai galėjo būti vykdomi šešerius metus. 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ji vadovavo.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Energetikos ministerija siūlo uždrausti kiniškų valdymo sistemų naudojimą saulės ir vėjo jėgainių parkuose

Siekdama stiprinti kibernetinį saugumą, Energetikos ministerija siūlo uždrausti Kinijoje pagamintų valdymo sistemų, naudojančių programinę įrangą ar debesijos paslaugas, naudojimą didesnių nei 100 kilovatų (kW) galios saulės ir vėjo elektrinių parkuose bei baterijose.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.

Lietuviai nori, kad pensija viršytų 1 tūkst. eurų, jaunimas – dar daugiau

Dirbančių šalies gyventojų poreikius senatvėje patenkintų vidutiniškai gaunama 1 041 euro pensija, parodė „Swedbank“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa, rašoma banko pranešime žiniasklaidai. Per metus vidutinis gyventojų pageidaujamos pensijos dydis išaugo apie 15 proc. Šiuo metu vidutinė pensija šalyje turint būtinąjį stąžą sudaro apie 640 eurų. Norima pensijos suma išaugo 15 proc.
REKLAMA
Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų pradėjo pasiruošimą Joninėms  Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų pradėjo pasiruošimą Joninėms

Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų pradėjo pasiruošimą Joninėms

Ko Joninėms reikia? Ne tik sultingų šašlykų, gaivinančių gėrimų ar traškių užkandžių – bet ir solidžių nuolaidų. Jos, priešingai nei paparčio žiedas, yra garantuotos, jeigu užsuksite į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę. Naudingomis akcijomis garsėjančiame prekybos tinkle „Iki“ jau prasidėjo pasiruošimas nuotaikingiausiai vasaros šventei – Paparčio žiedo fiesta lepina nuolaidomis pačioms įvairiausioms kokybiškoms prekėms.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.

Armonaitė: „laisviečiai“ planuoja Gynybos fondą siūlyti tobulinti akcizus keliant nuosekliau

Seime svarstant Finansų ministerijos pateiktą Valstybės gynybos fondo įstatymų paketą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad „laisviečiai“ ketvirtadienį planuoja registruoti siūlymą akcizus kurui kelti palaipsniui – mažinant benzino ir didinant žemės ūkyje naudojamo kuro apmokestinimą. „Jeigu norima priimti subalansuotus sprendimus ir rasti finansų gynybai, vis tik tikiuosi, kad į dalį pasiūlymų bus atsižvelgta“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo A. Armonaitė.

Krinickas: dėl sklypo „Rheinmetall“ gamyklai, LSMU pasiūlyta atlyginti patirtus nuostolius

Ketvirtadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) ketinant priimti sprendimą dėl sklypų perdavimo „Rheinmetall“ amunicijos gamyklos statybai, už derybas su universitetu atsakingas premjerės patarėjas Dalius Krinickas sako, kad mainais universitetui pasiūlyta atlyginti nuostolius.

Armonaitė viliasi, kad LSMU perleis sklypą „Rheinmetall“: tikiuosi, kad nebus žaidžiama užkulisinių žaidimėlių

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tarybai ketvirtadienį spręsiant dėl Radviliškio rajone esančio sklypo perleidimo amunicijos gamyklai „Rheinmetall“, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė viliasi, kad universitetas apsispręs valstybės naudai. Pasak ministrės, kitu atveju Vyriausybė ir Seimas bus priversti valstybei priklausantį ir universiteto naudojamą žemės sklypą perimti kitais būdais.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.

Apklausa: penktadalis šalies gyventojų šiemet neketina atostogauti

Penktadalis šalies gyventojų, daugiausia bedarbiai, pensininkai, kaimo gyventojai ar mažesnes pajamas gaunantys žmonės, šiemet neketina atostogauti, rodo ketvirtadienį paskelbta LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa. Jos duomenimis, 41 proc. Lietuvos gyventojų šiemet atostogaus arba jau atostogavo tik Lietuvoje, daugiausia – 50–74 metų amžiaus žmonės, mažesnių miestų gyventojai, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu, darbininkai ir ūkininkai. Tuo metu 21 proc.

30 eurų baudą padidino iki 320 eurų: įspėja, kad to nepadarę pinigų nesusigrąžinsite

Jeigu jūsų nepasiektų informacija apie gautą baudą, o tada staiga antstoliai nuskaičiuotų daugiau nei 300 eurų, greičiausiai manytumėte, kad įvyko klaida. Vis tik gali būti, kad pinigų ir neatgautumėte dėl vienos paprastos smulkmenos. Specialistės aiškinimu, jei įrodytumėte, kad apie paskirtą baudą jūsų tikrai nepasiekė jokie pranešimai, atsirastų galimybė nuskaičiuotus pinigus atgauti.

Žiniasklaida: Navickienė su kalėjusiu verslininku atostogavo Dubajuje

Aiškėja vis daugiau detalių apie socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės ryšius su už sukčiavimą kalėjusiu verslininku Vilhelmu Germanu. Kaip trečiadienį pranešė portalas „15min.“, pernai ministrė kartu su įmonės „Foxpay“ akcininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Žiniasklaida: Navickienės vyras buvo įdarbinęs už sukčiavimą kalėjusį Germaną

Už finansinius nusikaltimus kalėjęs „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės sugyventinis Vilhelmas Germanas dirbo ministrės Monikos Navickienės vyro Mindaugo Navicko įmonėje „LITLAB“, skelbia naujienų portalas 15min.lt. Portalo duomenimis, V. Germanas dirbo „LITLAB“ praėjusiais metais, kiek ilgiau nei mėnesį – nuo kovo 1 dienos iki balandžio 17 dienos. Skelbiama, jog tai buvo vienintelis oficialus V. Germano pajamų šaltinis per pastaruosius du metus.

Praleidote skambutį ar kažkas sako, kad praleido jūsų? Paaiškino, kokie pavojai tyko

Siekdami apgauti gyventojus sukčiai apsimeta ne tik bankų ar kitų institucijų atstovais. Jie gali prisidengti ir kiekvieno iš mūsų telefono numeriu. Todėl gyventojai ir sulaukia įtartinų praleistų skambučių, kuriuos mobiliojo ryšio operatoriai bando blokuoti. Vis dėlto jie įspėja klientus būti atsargiems ir patiems saugotis sukčių. Portalo tv3.lt skaitytojai dalijosi, kad sulaukia pastaruoju metu sulaukė įtartinų skambučių.

Baltijos šalims „Rail Baltica“ tampa auksine: ministras žada surasti kaltus ir nubausti

Amžiaus projektu vadinama europinė „Rail Baltica“ geležinkelio vėžė Baltijos šalims tampa auksine. Aiškėja, kad per septynerius metus projektas išbrango 4 kartus ir dabar jo kaina siekia beveik 24 milijardus eurų. Geležinkelių atstovai teisinasi, kad tai normalu, mat per 7 metus ypač pabrango žaliavos, be to, pirminis projektas aplipdytas dar naujais sumanymais.
Verslas Prieš 21 val.

Dujos Europos rinkoje pabrango 5 proc., „Uniper“ laimėjus arbitražą prieš „Gazprom“

Gamtinių dujų kainos Europos didmeninėje rinkoje trečiadienį šoktelėjo beveik 5 proc., jų tiekimo iš Rusijos perspektyvoms tapus dar labiau miglotomis. Baigiantis trečiadienio prekybai Nyderlandų ateities sandorių biržoje „Title Transfer Facility“ (TTF) megavatvalandės dujų kaina (Europos lyginamoji kaina) siekė 35,8 euro, rodo „Trading Economics“ skelbiami duomenys.
Užsienio verslas Prieš 22 val.

Monikai Navickienei – tamsios dienos: jos sutuoktiniui neleista parduoti įmonės nepatikimai verslininkei

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės sutuoktiniui Mindaugui Navickui nepavyko savo įmonės „Litlab“ parduoti finansinių technologijų įmonei „Foxpay“, kurios valdybos nariu pats kurį laiką buvo ir kurios akcininkė yra tolimais giminystės ryšiais susijusi verslininkė Ieva Trinkūnaitė.

Vyriausybė pritarė pokyčiams miškininkystėje

Vyriausybė trečiadienį pritarė sisteminius pokyčius miškininkystėje numatančiam Miškų bei dar kelių įstatymų pataisų paketui.  Aplinkos ministerija siūlo nuo 2029 metų keisti miškų skirstymą į grupes, kai kuriose jų apribojant kirtimus, leisti miške be projekto įrengti rekreacinius objektus, mažinti atvejų, kai miškų kirtimui reikia leidimų, sutrumpinti jų išdavimo laiką, supaprastinti miško valdos pardavimą.

„Litgrid“: Tauragės rajone pradėjo veikti hibridinis parkas

Tauragės rajone, prie vėjo elektrinių parko prijungus saulės elektrinę, veiklą pradėjo pirmasis hibridinis parkas, pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“. „Hibridiniai parkai, kuriuose, pavyzdžiui, prie jau veikiančių vėjo elektrinių tame pačiame perdavimo tinklo taške prijungiamos ir saulės, yra efektyvesni, nes išnaudoja tą pačią tinklo infrastruktūrą. Todėl jie yra labai svarbūs Lietuvai siekiant 100 proc. elektros energijos pasigaminti iš atsinaujinančių išteklių.

Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas už paramą Ukrainai tapo nacionaliniais mecenatais

Vyriausybė nutarė suteikti Tomui Okmanui ir Eimantui Sabaliauskui, bendrovės „Tesonet Global“ akcininkams, nacionalinio mecenato vardą už skirtą 1 mln. 22,5 tūkst. paramą viešajai įstaigai „Mėlyna ir geltona“. Šios įstaigos skiriama parama Ukrainai pripažinta mecenuojamuoju projektu.

Sostinė įsigis dar 73 naujus troleibusus

Siekdama iki 2026 metų atnaujinti sostinės troleibusų parką, Vilniaus valdžia planuoja įsigyti dar 73 naujus troleibusus, trečiadienį pranešė savivaldybė. „Papildomai planuojame įsigyti 73 naujus, žemagrindžius, 18 metrų ilgio troleibusus.

„Foxpay“ vadovas prasitarą apie daromą žalą, bet į klausimus atsakys vėliau

„Foxpay“ išplatintame pranešime žiniasklaidai atmeta pastaruoju metu viešojoje erdvėje paskleistas abejones dėl savo veiklos ir užtikrina, kad bendradarbiauja su kontroliuojančiomis institucijomis dėl visų iškilusių klausimų. „Kategoriškai atmetame insinuacijas dėl „Foxpay“ veiklos ir užtikriname, kad mes griežtai vadovaujamės visais Lietuvos ir ES įstatymais bei aukščiausiais etikos ir finansų industrijos standartais“, – pranešime cituojamas „Foxpay“ direktorius Saulius Galatiltis.

Vyriausybė pritarė renginiuose leidžiamų pardavinėti alkoholinių gėrimų stiprumo suvienodinimo įgyvendinimui

Trečiadienį Vyriausybė pritarė nutarimui, kuriuo būtų įgyvendinti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriems pavasario sesijos metu pritarė Seimas. Šiais pakeitimais buvo suvienodintas renginiuose leidžiamų pardavinėti alkoholinių gėrimų stiprumas.

Prie senatvės pensijos „Sodra“ pridėjo 348 eurus – štai už ką

Vis daugiau Lietuvos gyventojų, kurie sulaukė pensinio amžiaus, kiekvieną mėnesį sulaukia priedų prie pensijų. Jie mokami tiems, kas dirbdami kaupė papildomai antrosios pakopos pensijų fonduose. Per darbo karjerą jų darbo užmokestis buvo mažesnis, mat dalis jo buvo pervedama kaupimui į asmeninę sąskaitą fonde. Priedai sudaro iki 17 proc.

Teisėsauga kol kas nekomentuoja, ar tirs galimą „Beta Media“ sukčiavimą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) trečiadienį kreipėsi į teisėsaugą prašydama ištirti apie bankrotą paskelbusios apsipirkimo svetainių beta.lt ir grupinis.lt valdytojos „Beta Media“ galimą  sukčiavimą. Kai kurių teisėsaugos institucijų atstovai patvirtino gavę prašymą, tačiau kol kas negalėjo pasakyti, ar pradės tyrimus.

„Foxpay“ direktorius atmeta abejones dėl įmonės veiklos: užtikrina bendradarbiavimą su institucijomis

„Foxpay“ direktorius Saulius Galatiltis sako, kad bendrovė atmeta viešumoje sklaidančias abejones dėl savo finansinės veiklos. Taip pat anot jo, įmonė visais klausimais bendradarbiauja su institucijomis bei teikia visą būtiną informaciją. „Kategoriškai atmetame insinuacijas dėl „Foxpay“ veiklos ir užtikriname, kad mes griežtai vadovaujamės visais Lietuvos ir Europos Sąjungos įstatymais bei aukščiausiais etikos ir finansų industrijos standartais“, – teigia S. Galatiltis.
REKLAMA
Futbolo šventė prasideda: „Lidl“ kviečia nemokamai stebėti Europos futbolo čempionatą keturiuose Lietuvos miestuose  Futbolo šventė prasideda: „Lidl“ kviečia nemokamai stebėti Europos futbolo čempionatą keturiuose Lietuvos miestuose

Futbolo šventė prasideda: „Lidl“ kviečia nemokamai stebėti Europos futbolo čempionatą keturiuose Lietuvos miestuose

Jau šį penktadienį, birželio 14 d., Vokietijos mieste Miunchene nuaidės švilpukas, pradėsiantis šių metų Europos futbolo čempionatą. „UEFA EURO 2024“ atidarymo rungtynes sužais šeimininkų – Vokietijos – ir Škotijos komandos.

Šešėlinė ekonomika Baltijos valstybėse 2023-iaisiais plėtėsi tik Lietuvoje

Baltijos valstybėse šešėlinė ekonomika 2023-iaisiais dar labiau išsiplėtė tik Lietuvoje, tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje – toliau traukėsi, rodo Rygos aukštosios ekonomikos mokyklos nuo 2009-ųjų kasmet atliekamų tyrimų rezultatai. Didžiausias šešėlinės ekonomikos lyginamasis svoris regione pernai tapo Lietuvoje, mažiausias išliko Estijoje.

Kaune oficialiai pradėtos vadinamojo Kėdainių tilto statybos: Matijošaitis sukritikavo Vyriausybę

Kaune oficialiai pradėtos vadinamojo Kėdainių tilto statybos. Kaip nurodoma trečiadienį miesto savivaldybės išplatintame pranešime, vadinamasis Kėdainių tiltas yra laikomas strateginės reikšmės objektu visam Kauno regionui. Prireikus, jo techniniai parametrai leistų šį kelią virš Nemuno pasitelkti ir kaip alternatyvų maršrutą krašto gynybai. Visgi Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sukritikavo nacionalinę valdžią. Anot jo, prie tilto statybų turėtų prisidėti ir Vyriausybė.

Verslas ir pramoninkai – prieš automobilių išlaidų atskaitos ribojimą

Lietuvos verslo ir pramoninkų organizacijos priešinasi, kad norint surinkti daugiau lėšų į gynybos fondą būtų griežtinama automobilių įsigijimo ir nuomos išlaidų atskaita iš įmonių pajamų. Verslas sako, kad planuojami ribojimai yra pernelyg radikalūs.   Lietuvos verslo konfederacijos laikinasis vadovas Emilis Ruželė sako, kad valdžios planas dėl lengvųjų automobilių atskaitos kelia abejonių.
REKLAMA
„2go“ lauko ekranai su saulės baterijomis: gamtai draugiška reklama didmiesčiuose  „2go“ lauko ekranai su saulės baterijomis: gamtai draugiška reklama didmiesčiuose

„2go“ lauko ekranai su saulės baterijomis: gamtai draugiška reklama didmiesčiuose

Kaip užmegzti ryšį su vartotoju? Tai klausimas, kylantis kiekvienam, siekiančiam sėkmingos ir efektyvios reklamos, kuri pasiektų norimus rezultatus. Šiandien vartotojams svarbu ne tik prekės ar paslaugos kokybė, tačiau ir įmonės įvaizdis bei komunikuojamos vertybės. Ypač tai aktualu Z ir Y kartoms – įmonėms, kurios aiškiai komunikuoja savo tikslus ir vertybes bei atkreipia dėmesį į tai, kas svarbu šių kartų vartotojams, pavyksta užmegzti ryšį su potencialiais klientais, skatinti jų lojalumą.

Milijardai eurų kaip į balą? Geležinkeliui tiesti – 4 kartus daugiau pinigų, nei planavo

Estijos, Latvijos ir Lietuvos audito institucijų atlikto bendro vertinimo duomenimis „Rail Baltica“ projektui kyla rizika, nes per 7 metus numatoma jo kaina išaugo 4 kartus, praneša Valstybės kontrolė. Pasak jos, atsižvelgiant į projekto apimtį, ilgainiui gali susidaryti net 10–19 mlrd. eurų jo biudžeto deficitas. Be to, gali dar labiau vėluoti ir jo įgyvendinimas.
Į viršų