Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

Elektros skaitiklį tikrinate retai? Teks mokėti naują mokestį

Tūkstančiams gyventojų teks mokėti naują mokestį, jeigu jie bent kartą per metus nepatikrins elektros skaitiklio ir faktinių jo rodmenų nepraneš Energijos skirstymo operatoriui (ESO). Tai numato nauja Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinta ESO elektros apskaitos prietaiso rodmenų, taip pat vadinamų elektros skaitikliais, nuskaitymo įkainių taikymo tvarka. Iki šiol buitiniai vartotojai nemokėdavo už tai, kad jų skaitiklių rodmenys būdavo oficialiai patikrinami.

Dainius Kreivys: ES energetikos sistemos poreikius reikia modeliuoti ilgam

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Europai norint turėti ateities poreikius atitinkantį energetikos tinklą reikia optimizuoti tiek elektros, tiek vandenilio infrastruktūrą, taip pat kurti energetikos sistemos balansavimo ir lankstumo įrangą.  Be to, pasak D. Kreivio, reikia modeliuoti visos ES energetikos sistemos poreikius ne dešimčiai metų, kaip yra dabar, o ilgesniam laikui.
Lietuvos verslas Prieš 49 min.

Lenkijos „Orlen“ sumokėjo 400 mln. JAV dolerių sukčiams už naftą, jos taip ir negavo

Lenkijos didžiausios energetikos grupės „Orlen“ antrinė įmonė Šveicarijoje „Orlen Trading Switzerland“ sumokėjo 1,6 mlrd. zlotų (beveik 402 mln. JAV dolerių) už naftą, kurios taip ir negavo, skelbia Lenkijos žiniasklaida. Kilus skandalui dėl šių įvykių vadovaujant ankstesniam „Orlen“ vadovui Danieliui Obajtekui, o pačiam „Orlen“ apie juos pranešus tik po naujo vadovo Ireneuszo Fafaros paskyrimo, tyrimo ėmėsi šalies parlamento speciali komisija.

„Rheinmetall“ atstovas: Lietuvos indėlis į gamyklą paaiškės radus partnerių

Lietuvos indėlis į Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ 155 mm artilerijos amunicijos gamyklos Lietuvoje statybą paaiškės šalyje radus partnerių, sako „Rheinmetall“ atstovas.   „Tai irgi yra diskusijų objektas, kuriuo dabar užsiimsime artimiausiomis savaitėmis.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Seimas imasi svarstyti siūlymą įpareigoti dalį taksi ir pavežėjų automobilių pritaikyti asmenims su negalia

Seimas svarstys Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės  antradienį parlamentui pateiktas Kelių transporto įstatymo pataisas, siūlančias numatyti reikalavimą, kad bent 5 proc. taksi, pavėžėjų ir trumpalaikės transporto nuomos paslaugas teikiančių automobilių būtų pritaikyti žmonėms su negalia.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

„Air Baltic“ atskleidė populiauriausias vasaros kelionių kryptis

Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ tikisi, kad vasaros sezono metu daugiausia keleivių iš Vilniaus keliaus į Heraklioną, Palmą de Maljorką ir Nicą. Populiariausias kryptis bendrovė nustatė remdamasi bilietų pardavimo ir kelionių modelių duomenimis, antradienį pranešė įmonė. Iš Vilniaus į Heraklioną „Air Baltic“ skraidina du kartus per savaitę, į Palmą de Maljorką ir Nicą – po du kartus, dar po tris – iš Rygos.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Skuodis: kitąmet lėšų žvyrkeliams gaus visos savivaldybės

2025 metais lėšų išasfaltuoti valstybinius žvyrkelius gaus visos savivaldybės – net ir tos, kuriose tokių kelių nėra, sako susisiekimo ministras. Mariaus Skuodžio teigimu, pastarosios finansavimą galės naudoti kitų valstybinių kelių tvarkymui.  „Visos gaus krepšelį tam tikrą. Jeigu netgi savivaldybėje nėra asfaltuotinų kelių, gaus krepšelį, kur galės nurodyti, kurį pirmą iš valstybinių kelių reikėtų šiaip sutvarkyti. Nes žvyrkelių ne visose savivaldybėse yra.

„Rheinmetall“ amunicijos gamykla Lietuvoje: oficialiai pasirašytas ketinimų protokolas

Antradienį Vilniuje oficialiai pasirašytas ketinimų protokolas dėl „Rheinmetall“ amunicijos gamyklos statybų Lietuvoje. Dokumento pasirašyme dalyvavo premjerė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ir įmonės „Rheinmetall“ atstovas Maximilian Froch. Protokolo turinys kol kas neviešinamas.

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui tikslinti būsto nuomos kompensacijos dydžio apskaičiavimą

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė siūlymams, kuriais siekiama patikslinti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos dydžio apskaičiavimo principus. Už tai balsavo 111 Seimo nariai, nebuvo susilaikiusiųjų ar prieš balsavusių parlamentarų. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Socialinių reikalų ir darbo komitetas.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Skandalingą Vilniaus reklamą užsakiusios įstaigos vadovei – beveik 10 tūkst. eurų alga

Pastaruoju metu viešoje erdvėje buvo daug diskutuojama apie Vilniaus miesto savivaldybės viešosios įstaigos „Go Vilnius“ užsakytą reklamą. Užsieniečiams skirtame vaizdo klipe esą laužomi sovietiniai stereotipai. Pasirodo, įstaigos vadovai gauna tikrai nemenką darbo užmokestį, kuris kelis kartus viršija šalies vidurkį, taip pat paties Vilniaus mero ar ministrų algas.

Visuomenei atidarytos naujos Vilniaus televizijos bokšto erdvės

Antradienį Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) atidarė atnaujintas Vilniaus televizijos bokšto erdves skirtos verslui ir poilsiui. Kaip teigė atidarymo renginyje dalyvavęs Susisiekimo ministras Marius Skuodis, televizijos bokštas yra vienas lankomiausių Vilniaus objektų ir 2023 m. pritraukė 150 tūkst. lankytojų. Anot jo, naujai atsidariusios patalpos turėtų susilaukti ir didelio verslo dėmesio. „Telecentras kryptingai juda vykdydama vieno žinomiausių objektų atnaujinimą.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.
REKLAMA
Šeštą mėnesį iš eilės „Lidl“ dažnai vartojamų prekių krepšelis – pigiausias iš didžiųjų prekybos tinklų  Šeštą mėnesį iš eilės „Lidl“ dažnai vartojamų prekių krepšelis – pigiausias iš didžiųjų prekybos tinklų

Šeštą mėnesį iš eilės „Lidl“ dažnai vartojamų prekių krepšelis – pigiausias iš didžiųjų prekybos tinklų

Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias tarp penkių didžiausių šalies prekybos tinklų, rodo balandžio 9 d. atliktas naujausias rinkos tyrimų įmonės „SeeNext“ slapto pirkėjo tyrimas. „Lidl“ parduotuvėje įsigytų dažno vartojimo prekių krepšelio kaina siekė 31,3 euro ir buvo daugiau nei 4 eurais mažesnė už brangiausią prekių krepšelį siūlančio prekybos tinklo. „Lidl“ prekių krepšelis  buvo tarp pigiausių beveik visose tirtose produktų kategorijose.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

SEB perspėja klientus: toks laiškas gali atrodyti tikras

Vienas didžiausių komercinių bankų signalizuoja klientams apie naują pavojų dėl sukčių, kurie gali padaryti nuostolių. „Pastebime suaktyvėjusius sukčius ir jų siunčiamus laiškus su melagingomis nuorodomis. Sukčiai siunčia e. laiškus, kuriuose apsimeta SEB banku ir ragina prisijungti prie savo „profilio“ ir peržiūrėti „naujus kainoraščius“, – tikrame laiške klientams nurodo bankas.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Skuodis: Lietuvoje yra 25 proc. neasfaltuotų valstybinių kelių, reikia sutvarkyti 1,4 tūkst. km

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad šiuo metu Lietuvoje yra 25 proc. neasfaltuotų valstybinių kelių. Anot jo, valstybinis tikslas yra sumažinti šį rodiklį iki 18 proc. „Faktas, kad galime asfaltuoti žvyrkelius, kurie yra ekonomiškai atsiperkantys. Daug yra kriterijų, bet paprasčiausias buitinis – jeigu virš 100 automobilių per parą pravažiuoja, tai tas kelias turėtų būti tvarkytinas“, – susitikime su Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija kalbėjo M. Skuodis.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Draudimas laikyti šunis pririštus: Seimo nariai tam nepritarė

Antradienį Seimas po pateikimo atmetė įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų draudžiama laikyti šunis pririštus. Už tokias įstatymas balsavo tik 50 Seimo narių, prieš buvo 21, o susilaikė 41. Seimas pataisas grąžino iniciatoriams tobulinti. „Jau daugelį metų yra diskutuojama apie šunų laikymą juos pririšus grandine.

Sparčiai daugėja bedarbių Jungtinėje Karalystėje: situacija liūdnesnė nei prognozuota

Vidutinis nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje gruodį-vasarį, palyginti su ankstesniais trimis mėnesiais, pakilo 0,3 procentinio punkto iki 4,2 proc., antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba ONS. „Trading Economics“ kalbinti analitikai pranašavo jo augimą iki 4 procentų. Bedarbių padaugėjo 85 tūkst. iki 1,44 mln., o dirbančiųjų sumažėjo 156 tūkst. iki 32,98 milijono. Ekonominio neveiklumo lygis pakilo 0,3 procentinio punkto iki 22,2 procento.
REKLAMA
Dar viena „Iki“ inovacija: į pirmąjį posėdį susirinko „Iki“ klientų valdybos nariai  Dar viena „Iki“ inovacija: į pirmąjį posėdį susirinko „Iki“ klientų valdybos nariai

Dar viena „Iki“ inovacija: į pirmąjį posėdį susirinko „Iki“ klientų valdybos nariai

Prekybos tinklas „Iki“, nuolat siekdamas užtikrinti geriausią apsipirkimo patirtį, tęsia drąsių idėjų įgyvendinimo lyderystę. „Iki“ šiais metais ėmėsi dar vienos inovacijos – subūrė „Iki“ klientų valdybą. Naujovė sulaukė milžiniško susidomėjimo, ir iš 1200 kandidatų buvo atrinkti dešimt, kurie atspindi įvairius „Iki“ klientų portretus. Pirmadienį, balandžio 15 d., „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė juos pasveikino pirmajame „Iki“ klientų valdybos posėdyje.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Seimas nepritarė siūlymui iš Etikos komisijos išbraukti akcijos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūrusius Jovaišą ir Matulą

Parlamentas antradienį nepritarė Mišrios Seimo narių grupės atstovės Agnės Širinskienės siūlymui iš Etikos ir procedūrų komisijos išbraukti akcijos „Skaidrinam“ dėmesio susilaukusius konservatorius Sergėjų Jovaišą ir Antaną Matulą. Už šį pasiūlymą balsavo 23 Seimo nariai, prieš – 41, susilaikė 28 parlamentarai. „Siūlyčiau išbraukti A. Matulą, kuris lygiai taip pat kaip ir S. Jovaiša yra įsigijęs daiktų, kurių įsigijimo etiškumas kelia labai daug klausimų.

Šimonytė: „Rheinmetall“ gamyklos konkreti vieta dar nėra numatyta

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kol kas dar nėra numatyta konkreti vieta, kur galėtų būti statoma „Rheinmetall“ gamykla. Pasak jos, sprendimo yra ieškoma, tačiau pasirinkimų nėra daug. „Nėra konkrečios vietos numatytos. Neabejoju, kad rasime sklypą, tokiai gamybai reikalingas labai didelis sklypas.

Kasčiūnas susitikime dėl gynybos finansavimo pateiks krašto apsaugos poreikių projektą

Trečiadienį premjerės Ingridos Šimonytės rengiamame trečiajame politinių partijų ir verslo atstovų susitikime dėl gynybos finansavimo krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ketina pateikti karinių įsigijimų projektą bei konkretų finansinį poreikį planui įgyvendinti. Pasak politiko, pakoregavus gynybos prioritetus, reikalingas papildomas finansavimas iš esmės nesikeičia.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.
Į viršų