Pareigų netekęs „Grindos“ vadovas prabilo viešai: „Pasirašyk čia. Vis tiek rasim, už ką išmesti“

Paskelbus žinią apie įmonės „Grinda“ vadovo Andrius Griškevičius pasitraukimą iš vadovo pareigų, dabar aiškėja ir dar daugiau detalių. Buvęs vadovas sako, kad nors įmonės rezultatai ir buvo geri, tačiau kai kurių bendrovės akcininkų požiūris galimai išsiskyrė. „Grinda“ paviešintame pranešime spaudai buvo teigiama, kad A. Griškevičius iš užimamų pareigų pasitrauks nuo rugsėjo 25 d. Nuo 2022 m. sausio mėn., o naujų profesinių iššūkių, esą, ieškos už organizacijos ribų.

Lietuvos bankas: mokėjimų patikrinimų dėl sankcijų terminas trumpėja nuo 3 savaičių iki 3 dienų

Lietuvos bankas skelbia, kad jų duomenimis, prieš metus sutartas sustabdytų mokėjimų tikrinimo terminas nuo 3 savaičių sutrumpėjo iki 3 dienų, ir tai yra gera žinia bankų klientams.  „(...) Po aktyvaus darbo su rinkos dalyviais per pastaruosius metus įvertinome duomenis ir matome, kad patikrinimo terminai gerokai sutrumpėjo.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Talentų reitinge Lietuva pakilo į 23 vietą

Pasauliniame IMD Talentų reitinge Lietuva pakilo trimis pozicijomis į 23 vietą tarp 64 šalių ir tai yra aukščiausias šalies rezultatas per pastaruosius penkerius metus. Aukštesnę poziciją nei Lietuva Baltijos šalių regione užima Estija – ji savo pozicijos nepakeitė ir išliko 17 vietoje. Latvija krito 12 pozicijų žemyn į 39 vietą, o Lenkija užkopė per 6 pozicijas aukštyn į 44 vietą iš 64 pasaulio šalių, pranešė Inovacijų agentūra.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Gentvilas Kazlų Rūdoje išgaišus žuvims ragina peržiūrėti užtvankų naudotojų atsakomybę

Kazlų Rūdojs tvenkinyje masiškai išgaišus žuvims, aplinkos ministras Simonas Gentvilas mato būtinybę peržiūrėti užtvankų naudotojų atsakomybę, aprūpinti Žuvininkystės tarnybą reikiama įranga.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Gentvilas: Lietuva yra renovavusi apie 4 tūkst. daugiabučių

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas tikina, kad šiuo metu Lietuvoje yra renovuota 10 proc. šalies daugiabučių iš numatytų 40 tūkst. Pasak jo, renovacijos procesas yra viena geriausiai veikiančių valstybinių programų. „Renovacijoje keičiasi daug kas. Kartais save plakame, kad renovacija vyksta lėtai, bet reikėtų padėkoti daugeliui buvusių vyriausybių, nes Lietuva yra renovavusi jau 10 proc. šalies daugiabučių, iš 40 tūkst.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Gentvilas: žemės grąžinimas Vilniuje bus baigtas 2024 metų pavasarį

Žemės grąžinimas natūra ar pinigais Vilniaus mieste bus baigtas kitų metų kovo–balandžio mėnesiais, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.  „Žemės reforma Vilniuje bus užbaigta kovo-balandžio mėnesiais“, – antradienį Seime teigė ministras, atsakydamas į parlamentarės Ritos Tamašunienės nuogąstavimus, kad gali nebelikti žemės atsiskaityti su buvusiais savininkais.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Vilniaus rajono savivaldybė sieks įpareigoti statybų vykdytojus kasdien po darbų sutvarkyti aplinką

Vilniaus rajono savivaldybės taryba antradienį po pateikimo pritarė socialdemokratų frakcijos atstovų siūlymui pakeisti Vilniaus rajono teritorijos tvarkymo ir švaros taisykles. Pasak savivaldybės, pasibaigus darbo dienai statybos darbų rangovas ar užsakovas privalėtų nedelsdamas sutvarkyti aplinką, o esant sugadintai kelio dangai – atkurti ją savo lėšomis.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

NT mokestį sumažins ar padidins tiek, kad maža nepasirodys? Nuo kokios sumos reikės mokėti jums

Bene vienintelis svarbesnis mokesčių pakeitimas, dėl kurio, panašu, daugiau ar mažiau sutaria valdančioji koalicija, yra nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pataisos. Vis dėlto ir jos pamažu koreguojamos taip, kad NT mokestį mokėtų tik labai nedidelė dalis jį turinčių gyventojų. Daugelis ekspertų ir tarptautinių organizacijų atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje turto mokesčio surenkama keliskart mažiau nei kitose valstybėse.

Latvijos aludariai argumentuoja kritiką dėl planų vėl didinti akcizus alui

Latvijos aludarių asociacija nepritaria planuojamam akcizo alui didinimui, antradienį vyriausybės posėdyje sakė asociacijos vadovas Peteris Lininis. Jis pabrėžė, kad pastaruosius penkerius metus alaus pardavimai Latvijoje mažėjo kasmet. Nepaisant didinto akcizo tarifo, nyko ir valstybės pajamos iš šio apmokestinimo.

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūrai – 12 mln. eurų

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai numatytas 12 mln. eurų finansavimas – įmonės jau gali teikti paraiškas. Planuojama, kad tai paskatins virš 1,2 tūkst. viešųjų ir pusiau viešų įkrovimo prieigų įrengimą privačia iniciatyva 42-ose savivaldybėse, šalia magistralinių ir krašto kelių, degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose, pranešė Susisiekimo ministerija.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Seimas svarstys, ar leisti kredito įstaigoms finansuoti partijas

Seimas svarstys Politinių organizacijų įstatymo pakeitimo projektą, siūlantį leisti kredito įstaigoms finansuoti politines partijas. Siekiant išplėsti politinių organizacijų ir partijų galimybes gauti paskolą, didinti kredito įstaigų konkurenciją, tai numatančias įstatymo pataisas antradienį Seimui pateikė Demokratų frakcijos “Vardan Lietuvos” seniūno pavaduotojas Domas Griškevičius.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per  pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Ji pažymi, jog Estijai atgavus nepriklausomybę, pieno gamyba šalyje buvo kritusi beveik perpus, palyginti su 1,2 mln. tonų 1991 metais. Pastaraisiais metais jo kasmet pagaminama per 800 tūkst.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Kelininkai jau ruošiasi žiemai: įsigijo 6000 tonų druskos

Nors rugsėjis dar neįprastai šiltas, pasiruošimas žiemai vyksta kaip įprasta. Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ dar rugsėjo pradžioje visus sandėlius užpildė kelių barstymui skirta druska. Žiemos sezonui jau paruošta ir gatvių valymo technika, sudaryti kelių priežiūros maršrutai. Artėjančiai žiemai bendrovė įsigijo ir iš Maroko importavo 6000 tonų druskos.

LRT generalinio direktoriaus konkurse dalyvaus 3 kandidatai

LRT taryba antradienį pranešė, kad generalinio direktoriaus konkurse dalyvaus 3 kandidatai, ir paviešino jų pavardes. Dėl visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus posto susirungs anksčiau LRT dirbęs Aldaras Stonys, dabartinė LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Vilniaus universiteto docentas Mantas Martišius. „Šiandien LRT taryba posėdžio metu atplėšė keturių kandidatų vokus ir atliko pateiktų dokumentų patikrą.

Londono Gatwicko oro uostas atšaukia dešimtis skrydžių

Londono Gatwicko oro uostas dėl skrydžių valdymo personalo stygiaus šią savaitę atšaukia dešimtis lėktuvų reisų. Tai pirmadienio vakarą pranešė oro uosto operatorė. Pateiktais duomenimis, darbuotojų trūksta dėl ligų, be kita ko, koronaviruso. Iki sekmadienio kasdien numatyta ne daugiau kaip 800 skrydžių. Tai yra kai kuriomis dienomis 30–65 skrydžiais mažiau nei planuota. Į pietus nuo Didžiosios Britanijos esantis Gatwickas yra antras didžiausias šalies oro uostas po Heathrow.

Milešino profsąjunga tęs derybas su ministerija, ketvirtadienį nuspręs, ar streikuoti

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vadovaujama Egidijaus Milešino, nutarė pratęsti derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ketvirtadienį, tądien priimti sprendimą dėl streiko. „Rezultatas toks, kad laukiame ministerijos patikslintų formuluočių ir ketvirtadienį susitinkame dar vienam etapui“, – BNS antradienį sakė E. Milešinas.

„Grigeo“ perka higieninio popieriaus gamintoją Lenkijoje

Medžio plaušo plokščių, kartono bei higieninio popieriaus gamybos įmonių grupė „Grigeo“ perka Lenkijos higieninio popieriaus ir kartono gamintojos „Głuchołaskie Zakłady Papiernicze“ antrinę bendrovę, valdysiančią higieninio popieriaus verslą.   Bendrovės pasirašė preliminarią 100 proc. akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, per biržą pranešė „Grigeo“.   Neįvardijamos vertės sandorį ketinama užbaigti įvykdžius sutartyje numatytas išankstines sąlygas – vėliausiai per 6 mėnesius.
Lietuvos verslas Prieš 10 val.

Apklausa: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

Ketvirtadalis arba 25 proc. lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausa. „Citadele“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Lietuvoje sulaukę pensinio amžiaus visu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų. Latvijoje visą darbo dieną dirbti ketina 17 proc. gyventojų, Estijoje – 15 proc., o nevisą – 14 proc. latvių bei 18 proc. estų.

„Air Baltic“ pasamdė finansinius patarėjus pirminiam viešam akcijų platinimui

Skrydžius iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių siūlanti Latvijos nacionalinė oro bendrovė „Air Baltic“ pranešė pasamdžiusi bendroves „STJ Advisors“ ir „Superia“ savo bendrais nepriklausomais finansiniais patarėjais planuojamam pirminiam viešam akcijų platinimui (IPO). Anot pranešimo, finansų patarėjų vaidmuo – nepriklausomai peržiūrėti, konsultuoti ir prižiūrėti visą IPO procesą bei jo valdymą, taip pat vadovauti ir padėti visoms suinteresuotosioms šalims tam, kad būtų pasiektas geriausias...
Užsienio verslas Prieš 10 val.

90 proc. Lietuvos gyventojų susiduria su finansiniais sukčiais

Su įvairiais sukčiais susiduria daugiau nei 90 proc. Lietuvos gyventojų, nemaža dalis jų atpažįsta ir populiariausias finansinio sukčiavimo apraiškas, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa.  Anot centro direktorės Eglės Lukošienės, Lietuvos gyventojai vis labiau geba atpažinti sukčius.
Į viršų