Šildymo išlaidoms kompensuoti Vilnius ieško visų įmanomų galimybių

Europoje ir toliau brangstant gamtinėms dujoms, sostinė stengiasi sumažinti vilniečiams kiekvieną mėnesį vis augančias šildymo sąskaitas. Pagal naujai įsigaliojusią tvarką šildymo kompensaciją šiemet gali gauti dvigubai daugiau gyventojų, jei kompensacijos nepakanka ar ji nepriklauso, gyventojai gali pasinaudoti mokėjimų atidėjimo galimybe. Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius kompensacijomis būsto šildymui pasinaudojo daugiau nei 19 tūkst. vilniečių – jiems kompensuota beveik 1,5 mln.

Armonaitė: EK supranta paramos svarbą nuo kinų spaudimo nukentėjusiam Lietuvos verslui

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Europos Komisija gerai supranta paramos nuo Kinijos ekonominio spaudimo nukentėjusioms Lietuvos įmonėms svarbą ir dės pastangas, kad sprendimai būtų patvirtinti kaip galima greičiau. Tai ji pareiškė po penktadienį vykusio pokalbio su už konkurenciją atsakinga Europos Sąjungos komisare Margrethe Vestager.

Operatoriai: sąlyga informuoti apie įrangos tiekėjų savininkus sunkiai įgyvendinama

Didžiausių šalies mobiliojo ryšio operatorių „Telia“ ir „Bitė“ atstovai sako, kad nauja 5G ryšio trijų dažnių aukciono sąlyga pateikti informaciją ne tik apie jų siūloma įrangą, bet ir apie jos tiekėjų savininkus gali būti sunkiai įgyvendinama.  Be to, „Telia“ akcininkų susirūpinimą sukėlė ir dar viena nauja sąlyga – per metus įdiegti eSIM paslaugą.

„Lineka“ prezidentas: reikia labai rimtos priežasties neleisti per Lietuvą vežti krovinių

„Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) gavus trijų Baltarusijos bendrovių prašymus vežti vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ trąšas, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos „Lineka“ prezidentas sako, jog remiantis tarptautine vežimo geležinkeliais konvencija reikia labai rimtos priežasties nesuteikti leidimo norintiems per Lietuvą vežti krovinius. „Nelabai yra techninių ir juridinių galimybių tą uždrausti ar neleisti.

Naujas reikalavimas einant į kiną: jei valgote ar geriate – būtinas vienos kėdės atstumas

Atnaujinus koronaviruso pandemijos metu galiojančius reikalavimus, nuo pirmadienio, sausio 24 d., kino teatro ar kino klubo salėje tarp sėdinčių ne kartu atėjusių asmenų reikės palikti bent vieną laisvą kėdę, jeigu salėje yra vartojamas maistas ir gėrimai.

Trys Baltarusijos kompanijos prašo LTG vežti kalio trąšas, įmonė kreipėsi į komisiją

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupei nuo vasario 1-osios nutraukiant sutartį su į JAV sankcijų sąrašus įtraukta viena didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“, LTG pranešė gavusi trijų nesankcionuotų Baltarusijos bendrovių prašymus vežti šias trąšas. Visi prašymai grindžiami skirtingais argumentais, todėl LTG kreipėsi į vyriausybinę strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją, teigia LTG.

Lietuvos pramonės gamintojų kainų šuolis pernai – kukliausias Baltijos valstybėse

Pramonės produkcijos gamintojų kainos praėjusiais metais įspūdingai spurtavo visose trijose Baltijos valstybėse. Mažiausiai šis kainų indeksas išaugo Lietuvoje – beveik šeštadaliu, o jo šuolis Latvijoje ir Estijoje buvo bemaž vienodas – apytikriai ketvirtadaliu. Nacionalinių statistikos tarnybų duomenimis, paskutinį praėjusių metų mėnesį, palyginti 2020-ųjų gruodžiu, Lietuvos pramonės produkcijos gamintojai kainas kilstelėjo 16,3 proc., Latvijos – 25,1 proc., Estijos – 24,7 procento.

Šiaulių meras: „NEG Recycling“ nepriimant atliekų, jos į sąvartyną keliaus nerūšiuotos

Šiaulių regiono komunalines atliekas rūšiuojančiai bendrovei „NEG Recycling“ dar kartą pagrasinus, kad nuo šeštadienio ji nepriims šiukšlių, Šiaulių meras Artūras Visockas tikina, kad teks laužyti taisykles ir į sąvartyną vežti neišrūšiuotas atliekas.  „Šis konfliktas buvo užprogramuotas. Šiandien buvo visų regiono savivaldybių merų ir administracijos direktorių susirinkimas, buvo priimta rezoliucija, kuri virs dokumentu.

Už dujų balionų atsisakymą – 726 eurų kompensacija

Dujų balionų keitimui daugiabučiuose skirta dar beveik 9,6 mln. eurų.  Tai numatantį įsakymą pasirašė energetikos ministras Dainius Kreivys, pranešė ministerija.  Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam butui sieks iki 726 eurų. Teikti paraiškas bus galima nuo vasario iki birželio 1 dienos. Energetikos ministerijos duomenimis, šiuo metu šalyje dar yra apie 1 tūkst. daugiabučių, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai.

Lietuvos biudžeto deficitas – mažesnis nei visoje ES

Lietuvos valdžios skola trečiąjį praėjusių metų ketvirtį siekė 24,2 mlrd. eurų ir sudarė 45,1 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) – šis rodiklis buvo mažesnis nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, skelbia Eurostatas. Latvijos valdžios skola siekė 13,8 mlrd. eurų ir sudarė 43,6 proc. BVP, o Estijos – 5,8 mlrd. eurų arba 19,6 proc. BVP. Estijos valdžios skola buvo mažiausia visoje ES.  Labiausiai prasiskolinusia šalimi išlieka Graikija, kur valdžios skola sudarė 200,7 proc. BVP.

Naujiems miškams veisti – 1,3 mln. eurų

Šiais metais Lietuvos žalieji plaučiai išsiplės mažiausiai 732 ha, tiek planuojama įveisti naujų miškų vien valstybinėje žemėje. Iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos tam skirta 899 tūkst. eurų, dar 400 tūkst. eurų numatyta įsigyti žemei jiems sodinti.

Romanovskis: nacionalinė plėtros įstaiga neturėtų konkuruoti su verslu

Verslo atstovai tikisi, kad valdžios planai sujungti valstybines verslo finansavimo įstaigas netaps konkurentu privatiems verslams.  Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis teigia, kad nacionalinė plėtros įstaiga neturėtų tapti valstybiniu banku, bet turėtų padėti įmonėms, kurios negali gauti paskolų kitur. Be to, valstybės finansinės priemonės turi skirtis nuo privačių.

Šilgalio vadovaujamas atliekų valdymo centras nesumoka skolų: stabdomas atliekų priėmimas

Politiko Žilvino Šilgalio vadovaujamam Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRTAC) neapmokant pusę milijono eurų siekiančių skolų, mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginius prižiūrinti įmonė „NEG Recycling“ stabdo komunalinių atliekų priėmimą. Bendrovė kasdien rūšiuoja ir apdoroja maždaug 200 t komunalinių atliekų suvežamų iš 260 tūkst. gyventojų turinčių Šiaulių regiono savivaldybių, rašoma pranešime spaudai.

Nusiteikite mokėti daugiau: skrydžių kainos didės

Augant degalų kainoms, energijos kaštams bei infliacijai, šiemet brangs ir oro bendrovių skrydžiai, teigia Lietuvos oro uostai.  Pasak  Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno, jau ne viena skrydžių bendrovė bei dauguma Europos oro uostų ne tik planuoja, bet ir pakėlė įkainius. „Degalų kainų augimas per 2021 metus padidėjo per 20 proc., bendrame sąnaudų ir oro bendrovių kaštų krepšelyje degalų kainos gali sudaryti apie 40-50 proc. skrydžio kaštų.

Iššūkis automobilių gamintojams: „Toyota“ 11-oje gamyklų stabdo darbą

Japonijos automobilių gamintoja „Toyota“ paskelbė apie vienuolikos gamyklų Japonijoje sustabdymą dėl automobilių komponentų, ypač lustų, stygiaus. Bendrovės pranešime teigiama, kad gamyba bus sustabdyta penktadienį, šeštadienį ir pirmadienį. Anksčiau „Toyota“ taip pat paskelbė apie panašias priemones, planuojamas vasario mėnesį.  Vasarį gamyba bus sustabdytos aštuonios iš 14 įmonės gamyklų šalyje, įskaitant hibridų „Prius“ ir prabangiųjų „Lexus“ gamybos linijas.

Įvertinkite: pristatė elektrinį „Mercedes-Benz Vision EQXX“

Kelionės automobiliu prieš 70 metų įsitvirtino kaip kultūros fenomenas, apie kurį rašomos knygos, kuriamos dainos, statomi filmai. Kelionę automobiliu siejame su laisve, individualumu ir nuolat besikeičiančiu pasauliu. Iki šiol tokios kelionės neturėjo daug bendro su elektromobiliais, tačiau „Mercedes-Benz“ koncepcinis modelis „Vision EQXX“ šią situaciją apvers aukštyn kojom.

Lietuvos oro uostai atsigauna: pernai aptarnavo 2,5 mln. keleivių

Lietuvos oro uostai pernai aptarnavo beveik 2,5 mln. keleivių – 37 proc. daugiau nei 2020 metais, kai jų buvo kiek daugiau nei 1,8 mln. Ekspertų teigimu, 2021 metais aviacija augo beveik visose esminėse srityse, o aktyvus atsigavimas prasidėjo metų viduryje. Pasak Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno, metų pradžia dėl kelionių ribojimų buvo stagnacijos laikas – iki vasaros vidurio keliautojų srautai buvo minimalūs (beveik 480 tūkst.

Lietuvos paštas įspėja gyventojus – išmokos, laiškai ir siuntos gali vėluoti

Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, visoje Lietuvoje eismo sąlygos yra sudėtingos, kai kurie keliai nepravažiuojami. Dalis laiškininkų bei kurjerių pas gyventojus vyksta automobiliais, todėl Lietuvos paštas perspėja gyventojus – korespondencija, laiškai bei siuntos gali pasiekti vėliau, rašoma pranešime spaudai. Šiuo metu mokamos ir išmokos, jos irgi gali būti pristatytos vėliau. Situacija sudėtingiausia yra regionuose.

Ekonomistas: Taivano parama Lietuvai – juokinga, konfliktas kainuos 1 mlrd. eurų

Jeigu Lietuvos konfliktas su Kinija tęsis ir aštrės, Lietuvos ekonominiai nuostoliai gali siekti milijardą eurų ir daugiau eurų per trejus metus, teigia ekonomistas dr. Gediminas Černiauskas, rašoma pranešime spaudai. „Lietuva praras maždaug tiek, kiek per metus skiria savo gynybai“, – lygina jis. G. Černiauskas, remdamasis Lietuvos banko (LB) duomenimis, teigia, kad dėl smukusio eksporto į Kiniją Lietuva per metus prarastų maždaug 360 mln. eurų.

Oro bendrovių patirti nuostoliai pasieks keleivius – augs skrydžių kainos

Dėl pandemijos nemažai įmonių patyrė finansinių sunkumų, ne išimtis ir aviacijos linijos. Jos didžiausią prioritetą skyrė keleivių susigrąžinimui, tačiau dėl patirtų nuostolių šiemet didės skrydžių kainos, bus užtikrintas didesnis kelionių taškų pasiekiamumas. Penktadienį įvykusios nuotolinės konferencijos metu Lietuvos oro uostų atstovas pasakojo, kad aviacija Lietuvoje pamažu atsistato, tačiau finansiniai srautai atsistatys dar negreit.
REKLAMA
Į viršų