Išsiimate daugiau grynųjų? Nenustebkite, jei bankas pareikalaus pasiaiškinti – ir štai dėl ko

Paprastai daugelis gyventojų savo santaupas laiko banko sąskaitoje. Tačiau kartais įsigyjant brangesnį daiktą ar atsiskaitant už kai kurias paslaugas jų pardavėjai gali paprašyti grynųjų. O juos mėginant išsiimti bankas gali paprašyti pasiaiškinimo. Apie tokią naujovę savo klientams pranešė „Swedbank“. Jo atstovas spaudai Saulius Abraškevičius paaiškino, kad šiuo pokyčiu siekiama mažinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, kai tam gali būti panaudojami grynieji pinigai.

Ekonomistas įspėja, dėl didėsiančių palūkanų normų ir NT kainų burbulo

Kainoms sparčiai augant centriniai bankai ieško būdų, kaip stabdyti infliaciją. Vienas jų – palūkanų normų didinimas. Užsienio gyventojų entuziazmas šiuo metu pirkti būstą mažėja. Tad ekonomistas siūlo ir lietuviams mažinti lūkesčius ir nepūsti nekilnojamo turto (NT) burbulų.

„Ignitis“ paaiškino, kodėl staiga sumažino siūlomas kainas ir kas mokės jas didesnes

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas. Penktadienį bendrovė paaiškino tokį savo žingsnį. „Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius tikino, kad kainų sumažinimas nėra susijęs su tyrimu dėl galimo piktnaudžiavimo, kurį pradėjo Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Savaitgalį Druskininkai perpildyti: kur apsistoti nėra, o už dvi dienas poilsio prašo ir 496 eurų

Artėjant Druskininkų kurorto šventei nuomotojai nespėja atsakyti į skambučius – kai kur apartamentai buvo rezervuoti dar prieš mėnesį, o šiuo metu vietų jau nebėra. Verslininkai pripažįsta, kad kainas šiek tiek pakėlė, bet susidomėjusių srautas vis tiek gerokai didesnis, nei įprastai. Druskininkų kurorto šventė vyks šį savaitgalį, nuo penktadienio iki sekmadienio.

Nausėda: keičiant NT mokestį neturi nukentėti pažeidžiamiausi gyventojai

Vyriausybei ketinant keisti gyventojų nekilnojamo turto (NT) mokestį, neturėtų nukentėti labiausiai pažeidžiami gyventojai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.  „Visuotinis mokestis turi būti toks, kad nuo jo nenukentėtų tie, kurie yra labiausiai pažeidžiami.

Kelionė į Nidą – dar brangesnė: už persikėlimą į Smiltynę gali tekti mokėti ir 60 eurų

Nuo birželio 1-osios keičiasi AB „Smiltynės perkėlos“ perkėlimo per Kuršių marias paslaugų kainos. Šis pokytis daromas atsižvelgiant į įgyvendintas ir planuojamas bendrovės investicijas, energetinių resursų (kuro ir elektros energijos) kainas. Persikelti su automobiliu brangs daugiau nei 5 eurais.

Vengrijoje degalai užsienyje registruotiems automobiliams – didesnėmis kainomis

Vengrijos valdžia ėmėsi priemonių vadinamajam „degalų turizmui“ pažaboti, skelbia Serbijos visuomeninė transliuotoja RTS. „Vengrijos vyriausybė nusprendė nuo penktadienio leisti degalinėse subsidijuotomis kainomis pilti degalus tik šioje šalyje registruotiems automobiliams, o užsieniečiai už juos mokės brangiau – rinkos kainomis“, – teigiama RTS pranešime.

Mauricas: dviženklis atlyginimų augimas gali atvėsinti investuotojus

Dviženklis darbo užmokesčio augimas Lietuvos ekonomikai gali turėti neigiamų pasekmių bei susilpninti šalį konkuruojant dėl investicijų, sako „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas. Pasak jo, algų augimo mastais Lietuva išsiskiria iš kitų Europos Sąjungos valstybių.  „Tokio atlyginimų augimo daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių nėra. Kitur tik keliais procentais jie auga, o jeigu kas pasako apie spartesnį augimą, tai labiau yra išimtis negu taisyklė“, – BNS sakė Ž. Mauricas.

Pasirinkę „Ignitis“ elektrą permokėjo? Sulaukė įtarimų piktnaudžiavimu, bet sumažino naujas kainas

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą-trečią vietas.

Greta Ilekytė. Nepaisant karo ir sankcijų – Lietuvoje atlyginimų spurtas

Nepaisant kylančios infliacijos, karo Ukrainoje, sankcijų poveikio bei itin išaugusio geopolitinio neapibrėžtumo, Lietuvoje toliau stebimi dviženklį augimo tempą išlaikantys atlyginimai, sparčiai kuriamos naujos darbo vietos bei vis mažėjantis nedarbas. Nors dėl karo rytuose bei kylančių kainų vartotojų pasitikėjimo rodiklis krito, kol kas gyventojų nerimas dėl jų asmeninės bei šalies ekonominės gerovės atrodo mažai pagrįstas.

Nerijus Mačiulis: infliacijos varžomą perkamąją galią kompensuoja atlyginimų augimas

Lėtėjantis mažmeninės prekybos augimas Lietuvoje rodo, kad gyventojai grįžta prie iki pandemijos buvusių įpročių, o aukštos infliacijos suvaržymus kompensuoja didėjantis atlyginimas, sako „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Jo teigimu, mažmeninės prekybos metinis ir mėnesio pokytis rodo ne tik akivaizdų jos lėtėjimą, bet ir vartojimo permainas – gyventojai daugiau pinigų išleidžia paslaugoms ir ne pirmo būtinumo prekėms.

„Kinder“ pranešė iš rinkos pašalinusi daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos

„Kinder“ iš rinkos pašalino daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos, nerimaudama, kad ji gali būti užkrėsta salmonelėmis, o šis žingsnis gamintojai gali atsieiti dešimtis milijonų eurų, ketvirtadienį Prancūzijos dienraščiui „Le Parisien“ teigė bendrovės pareigūnas. „Ferrero France“ vadovas Nicolas Neykovas teigė, kad užteršimas salmonelėmis buvo susijęs su sviesto gaminimo įrenginio filtru Belgijos Arlono mieste įsikūrusioje gamykloje.

Registrų centras įspėja delsiančius: to nepadarę sulauks baudų iki 3000 eurų, o liko vos kelios dienos

Liko vos kelios dienos, kai didžioji dalis šalyje veikiančių juridinių asmenų Registrų centrui privalo pateikti finansines ataskaitas už praėjusius metus. Stebint išaugusį užklausų dėl ataskaitų teikimo kiekį įmonės konsultantai ne visuomet gali operatyviai suteikti pagalbą, tad prievolės įgyvendinimą paskutinėms dienoms pasilikusių įmonių ir organizacijų prašoma supratingumo, rašoma Registrų centro pranešime.  Šiuo metu Registrų centrui jau yra pateikta 54 tūkst.

Naujas „Akropolis“: ar prie Vilniaus Vingio parko sulauksime naujo „skruzdėlyno“?

Apie naują prekybos ir pramogų centrą prie sostinės Vingio parko kalbama jau daugiau kaip 10 metų. Tačiau dėl ekonominės krizės, verslininkų ginčų ir kitų aplinkybių jo statybos kol kas neprasidėję. Vis dėlto panašu, kad projektas vėl pajudėjo iš mirties taško. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė naujausius verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus.

Vidutinė alga į rankas Lietuvoje pakilo iki 1087 eurų, tačiau realiai sumažėjo

Vidutinis ikimokestinis darbo užmokestis Lietuvoje pirmąjį ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat laiku, – augo 14 proc., o atskaičius mokesčius – 12,5 proc. Šiemet sausį-kovą, palyginti su ketvirtuoju 2021-ųjų ketvirčiu, jis augo atitinkamai 3 proc. iki 1729,9 euro (bruto) ir 2,7 proc. iki 1087,4 euro (neto), pranešė Statistikos departamentas.  Nors vidutinė alga augo nominaliai, tačiau realiai ji sumažėjo dėl didelės infliacijos.

Įsidėmėkite naujus kelio ženklus: nuo birželio 1-osios keičiasi kelių eismo taisyklės

Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad nuo birželio 1 d. miestų gatvėse gali atsirasti dviejų tipų maršrutiniam transportui skirtos eismo juostos. Jos žymimos raide „A“ arba simboliu „A+“. Taip siekiama sudaryti galimybę efektyviau organizuoti maršrutinio transporto eismą Lietuvoje, paskatinti gyventojus rinktis netaršų ekologišką transportą, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

Teisininkė: preliminarių būsto pirkimo sutarčių keitimai – jei numatyti korekcijų atvejai

Vystytojai inicijuoja gerokai anksčiau su pirkėjais sudarytų  preliminarių nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sutarčių pakeitimus, penktadienį rašo portalas delfi.lt.  Dėl brangstančių statybinių medžiagų ir darbo jėgos išaugus statybos kaštams, juos verslas nori pakelti į NT kainą, teisininkai sako, kad tai galima padaryti, jeigu sutartyje numatyti kainos korekcijų atvejai.

Lenkija ir Slovakija baigė tiesti dujų jungtį

Lenkijos ir Slovakijos dujų perdavimo tinklų jungties statyba baigta gegužės 26-ąją, skelbia Lenkijos radijas. „Lenkijos ir Slovakijos dujotiekių tinklus sujungęs vamzdynas baigtas statyti, pildomas dujomis. Birželio pradžioje planuojamas pirmasis bandomasis srautas“, – teigiama Lenkijos dujų perdavimo tinklų operatoriaus „Gaz-System“ pranešime.

Navickas: prognozuojamas grūdų derlius – maždaug 6 mln. tonų

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad šiemet Lietuvoje laukiame gana gero grūdų derliaus, penktadienį rašo portalas delfi.lt.  „Prognozuojamas geras vidutinis derlius – maždaug 6 mln. tonų grūdų. Geriausias, kokį esame kūlę, tai 6,5 mln. tonos. Grūdų kainos, po to kai eksportą sustabdė Indija, šoktelėjo virš 400 eurų už toną, tačiau azotinės trąšos laikosi apie 800 eurų“, – tvirtino K. Navickas.

Gyventojams primenama, kad elektros subsidija galios tik pusmetį

Elektros vartotojai, rinkdamiesi tiekėją turi nepamiršti, jog 9 centų subsidija galios tik pusmetį, sako Energetinių tyrimų instituto vadovas Tomas Janeliūnas. Jis taip pat įsitikinęs, kad su kompensavimo mechanizmų priėmimais vėluojama. „Tai, kad Vyriausybė bando tą kainų šuolį kažkaip sumažinti bent jau laikinai, t. y., pusmečiui, turbūt bus teigiamai sutikta daugelio gyventojų“, – LRT televizijos laidai „Svarbi valanda“ ketvirtadienį kalbėjo T. Janeliūnas.
Į viršų