LB: dirbantiems ukrainiečiams išvykus Lietuvos ekonomika nenukentės

Lietuvos centrinis bankas mano, kad šalies ekonomika labai nenukentės, jeigu pasibaigus karui Ukrainoje į ją sugrįžtų Lietuvoje radę prieglobstį ir čia įsidarbinę ukrainiečių pabėgėliai, tačiau bankas pripažįsta, kad „poveikis galėtų būti“.  „Nebūtinai bus taip, kad jeigu matysime ukrainiečių srautų padidėjimą į Ukrainą, kad automatiškai ir Lietuvos ekonomika nukentės nuo to“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete šią savaitę teigė Lietuvos banko (LB) Ekonomikos departamento vyresnysis ekon...
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Įspėja žiūrėti, kur važiuojate: aptaškius praeivį, galite sulaukti ir baudos

Nors kiekvienas vairuotojas privalo laikytis Kelių eismo taisyklių (KET), tačiau policijai tenka fiksuoti daugybę skirtingų atliekamų pažeidimų. Pavyzdžiui, jeigu vairuotojas, pravažiuodamas šlapia kelio danga, aptaškė praeivį, už tai jis taip pat gali sulaukti atitinkamos bausmės, jeigu gyventojai parašytų pareiškimą ir įrodyti savo tiesą.

Kad nereiktų susimokėti atvažiavus greitajai pagalbai: to reikalauja ir iš nedirbančių, o prireikus skolą išieško

Nuo praėjusių metų privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draudžiami tik tie bedarbiai, kurie darbo neranda laikinai ir dėl objektyvių priežasčių. Pusmetį ar metus darbo nerandantys ir to nepagrindžiantys asmenys PSD turi mokėti patys. Bedarbio arba darbo rinkai besirengiančio asmens statusą turintys žmonės PSD nepraranda, tačiau specialistams svarbu žinoti užimtumą ribojančias kliūtis ir jas pašalinti. Taip pat suteikti motyvacijos dirbti ir padėti įsidarbinti.

Geriau jau grynieji? Lietuviai niekada nepanaudoja daugybės dovanų kuponų, už kuriuos sumokėti pinigai

Dovanų čekiai tampa vis populiaresne dovanų alternatyva, nes žmonės tiki, kad masažas, vakarienė restorane ar skrydis oro balionu tikrai nenuvils ir tokia dovana nedulkės nereikalinga lentynoje. Vis tik kuponas su pramogomis tinka ne visiems – dalis jų lieka nepanaudoti. Parduotuvių atstovai pripažino, kad iš tūkstančių parduodamų kuponų dalis lieka nepanaudota. Tam yra daugybė priežasčių. Viena iš jų – pramogos sezoniškumas, kuris trunka gerokai trumpiau, nei kupono galiojimo laikas.

Kauno tiltas griūva ir skaičiuoja paskutines dienas: bus taikomi ir eismo ribojimai

Prieš gerą savaitę ant Krunos tilto pasirodžius kelininkams, o vairuotojams A1 magistralėje spaudus stabdžius, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo tolimesniais jungties remonto planais. Greta numatoma įrengti laikiną tiltą, o esamą griauti ir pastatyti naują. „Krunos tiltas griūva, uždaroma dešinė eismo juosta važiuojant link Kauno. Bent dvejiems metams“, – tokios skaitytojo žinutės naujienų portalas sulaukė praėjusį šeštadienį. Eismoinfo.

Ekspertai: maisto kainų brangimą lėtins pingančios žaliavos, energijos kainos

Lietuvoje maisto kainų metinis augimas vis dar siekia apie 30 proc., tačiau ekspertai sako, kad pingančios žaliavos, energetikos produktai lėtina jo tempą. Kai kurie analitikai teigia, jog prekybininkai kainų mažinti nenori, jas palaiko vartojimas. SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas teigia, jog kainų augimo lėtėjimo tendencija turėtų tęstis ir toliau. „Maisto kainų infliacija yra prislopusi ir slops toliau, jeigu energetika nešoktels atgal.
Lietuvos verslas Prieš 4 val.

Nutrenkėte gyvūną su automobiliu? Perspėja, kada neteksite vairuotojo pažymėjimo

290
Susidūrimas su žvėrimis – vienas iš dažniausių nutikimų kelyje. Tūkstančiais skaičiuojamų nelaimių su gyvūnais metu nukenčia ne tik žvėrys, bet ir žmonės. Be to, įvykus susidūrimui, automobilių savininkai už tai dar gali netekti vairuotojo pažymėjimo arba jie bus priversti susimokėti tūkstantines baudas.

Asociacija: bankų reitingus numušė globalaus finansų sektoriaus sukrėtimai

Aptirpus gyventojų pasitikėjimui komerciniais bankais, šias įstaigas vienijanti asociacija sako, kad šioje situacijoje įtakos gali turėti einamosios aktualijos ir tendencijos.  Gyventojų apklausa, kurios duomenys paskelbti šeštadienį, parodė, kad kovą šiek tiek daugiau gyventojų bankais buvo linkę nepasitikėti negu pasitikėti.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Taip automobilių geriau nestatyti: vairuotojams už aplaidumą gresia didžiulės baudos

Prekybos centruose ir naujos statybos daugiabučiuose populiarėjančios požeminės stovėjimo aikštelės tampa užuovėja daugeliui vairuotojų – automobilis bent kuriam laikui išvaduojamas nuo netikėto pavasarinio sniego ar lietaus, malonu iš automobilio išlipti ir nesušlapti. Visgi šios aikštelės susijusios ir su incidentais, kurie kartais įvyksta primiršus vieną pagrindinių taisyklių ir gali kainuoti labai brangiai.

Automobilių valstybiniai numeriai pasikeis: už tai mokėsite daugiau

109
Vairuotojai jau šiemet sulauks naujovės – keisis valstybinių numerių formatas. Neatmetama, kad dėl to numeriai pabrangtų. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Seime inicijuotas konservatoriaus Andriaus Kupčinsko projektas, siūlantis griebtis permainų, susijusių su valstybinių numerių formatu, sulaukė didžiosios dalies politikų palaikymo.
109 Transportas Prieš 8 val.

Išbandė nepigų „Toyota Camry“ sedaną – kodėl jis vienas perkamiausių visame pasaulyje?

„Toyota Camry“ automobilis jau eilę metų yra tarp pačių perkamiausių ir populiariausių visame pasaulyje, o nuo 1982 m. jau parduota daugiau nei 19 mln. šių automobilių. Nors lietuviai šį automobilį yra pamėgę daug mažiau nei kitus šio japonų gamintojo modelius, tačiau tai nereiškia, kad jis neturi krūvos pliusų. Daugiau apie šį automobilį TV6 laidoje „Gazas dugnas“ kalbėjo laidos vedėjai Paulius Garkauskas ir Izidorius Paukštys.

Vairuotojus įspėja: už nevienodas padangas – bauda iki 100 eurų

57
Nuo šeštadienio Lietuvoje didinamas maksimalus leistinas greitis pagrindiniuose šalies keliuose, įsigalioja leidimas važinėti vasarinėmis padangomis. Tiesa, primenama, kad už nevienodas padangas gali būti skiriama bauda. Automagistralėse lengviesiems automobiliams nuo balandžio 1-osios iki spalio pabaigos galima važiuoti ne didesniu kaip 130 kilometrų per valandą (km/h) greičiu, o greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/h greičiu.

LTSA: tarpmiestiniai autobusai kursuos įprastai, galios visos lengvatos

Kovo 31-ąją pasibaigus tolimojo susisiekimo vežėjų sutartims, bet dar neįsigaliojus Kelių transporto kodekso pataisoms, sutartys pratęstos automatiškai, todėl nuo balandžio 1-osios tarpmiestiniai autobusai kursuoja įprastai, galioja ir visos keleiviams numatytos lengvatos, teigia Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atstovė.
Transportas Prieš 9 val.

„Vilniaus baldų“ pajamos per metus smuko, nuostoliai išaugo iki 2 mln. eurų

Vienos didžiausių korpusinių baldų gamybos įmonių Lietuvoje „Vilniaus baldų“ grupės 2023 finansinių metų šešių mėnesių pardavimai šiek tiek sumenko, nuostolis perkopė 2 mln. eurų.  Pusmečio pajamos sudarė 48,869 mln.eurų – šiek tiek mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu (49,781 mln. eurų), tačiau grynasis nuostolis siekė 2,048 mln. eurų, kai tuo pačiu metu pernai grynasis pelnas siekė 6,808 mln. eurų, pranešė bendrovė.

Automagistralėse ir greitkeliuose – didesnis greitis, leidžiamos vasarinės padangos

Nuo šeštadienio Lietuvoje didinamas maksimalus leistinas greitis pagrindiniuose šalies keliuose, įsigalioja leidimas važinėti vasarinėmis padangomis. Automagistralėse lengviesiems automobiliams nuo balandžio 1-osios iki spalio pabaigos galima važiuoti ne didesniu kaip 130 kilometrų per valandą (km/h) greičiu, o greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/h greičiu.
Transportas Prieš 10 val.

Šios gudrybės padeda sutaupyti šimtus eurų: kas elektrą naudoja net ir tada, kai nesitikite

Visiems gerai žinomas įprotis taupant elektrą yra šviesos išjungimas išeinant iš kambario ar namų. Tačiau retai kas susimąsto, kad sąskaita už elektrą gerokai sumažėtų sistemingai prižiūrint įvairius namuose esančius prietaisus. Pasirodo, nemažai elektros energijos išeikvoja į elektros tinklą įjungti, bet nenaudojami prietaisai.

Aiškėja valdžios planai dėl taršos: ką stabdys gatvėje, kam brangs degalai

Aplinkos ministerija pavasarį ketina imtis dviejų su automobiliais susijusių projektų. Pirmiausia, ministro Simono Gentvilo ir komandos žvilgsnis krypsta į kuro akcizus ir taikomas lengvatas, kurių turėtų nebelikti. Antra, ketinama suteikti daugiau galių aplinkosaugininkams, kad šie galėtų tiesiog gatvėje stabdyti įtarimą keliančius taršius automobilius ir pasiųsti juos pakartotinai atlikti techninę apžiūrą.

„Birštono elektra“ praneša nutraukianti elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą

271
„Birštono elektra“ praneša nutraukianti elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą nuo gegužės 1 dienos. Apie tai „Birštono elektra“ informavo savo klientus elektroniniu paštu, penktadienį pranešė LRT naujienų portalas.

„Maxima“ atsisako sveriamų riešutų ir ir džiovintų vaisių

108
Prekybos tinklas „Maxima“ įgyvendina dar vieną pokytį. Akylesni pirkėjai galėjo pastebėti, kad nuo kovo 1 d. prekybos centruose nebėra sveriamų riešutų ir džiovintų vaisių. Žiniasklaida skelbia priežastis, kodėl „Maximą“ priėmė tokį sprendimą. Naujienų portalui 15min.lt „Maxima” Pirkimų departamento vadovas Marius Tilmantas patvirtino, kad nuo kovo 1 d. nebeprekiaujama sveriamais riešutais ir džiovintais vaisiais visose šalies „Maximos“ parduotuvėse.

Skelbia, kada baigs šildymo sezoną: nuspręsti gali ir patys gyventojai

Įžengus kalendoriniam pavasariui ir labiau sušilus orams, didieji miestai prakalbo, kada galėtų būti nutraukiamas šildymo sezonas. Kita vertus, kai kurie gyventojai gali ir patys savarankiškai nuspręsti, ar šildymo sezonas jau galėtų būti nutrauktas, o galbūt priešingai – pratęstas dar ilgiau. „Vilniaus šilumos tinklų“ komunikacijos vadovė Monika Merkytė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad sprendimą dėl šildymo sezono pabaigos priima ir skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.
Į viršų