Ūkininkų blokados pasienyje su Lietuva organizatorius: protestas turėtų vykti visą savaitę

Dalinę blokadą pasienyje su Lietuva organizuojantis Lenkijos ūkininkų atstovas Karolis Pieczynskis teigia, kad rengiamas protestas turėtų trukti visą savaitę – kaip ir buvo planuota anksčiau. Pasak jo, patikrinimų metu kol kas ukrainietiškų grūdų randama nedaug, bet yra daug nežinomos kilmės perdirbtų produktų. „Šiuo metu ukrainietiškų grūdų važiuoja labai nedaug, bet atlikus patikrinimus nustatyta, kad yra daug perdirbtų produktų, tokių kaip miltai.
Lietuvos verslas Prieš 18 min.

Prezidentas su Seimo valdyba aptars pavasario sesijos darbus

Prezidentas Gitanas Nausėda su Seimo valdyba pirmadienį aptars šią savaitę prasidedančios pavasario sesijos darbus. Šalies vadovas su Seimo vadovybe aptarti teikiamų teisės aktų projektų susitinka dukart per metus – prieš prasidedant pavasario ir rudens sesijoms.

VSD pranešėjo istoriją tirianti Seimo komisija vėl kviečia Jauniškį

Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo informaciją tirianti Seimo komisija pirmadienį planuoja dar kartą kviesti VSD direktorių Darių Jauniškį, taip pat ketina apklausti prezidento patarėją, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką.

Lietuvoje viešės Lenkijos premjeras Tuskas

Pirmadienį Lietuvoje oficialiu vizitu lankysis Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas. Politikas ketina susitikti su šalies prezidentu Gitanu Nausėda ir ministre pirmininke Ingrida Šimonyte. Lenkijos ministras pirmininkas į šalį atvyksta tęsiantis ūkininkų blokadai Lietuvos pasienyje. Kaip pranešė Vyriausybė, Lenkijos ir Lietuvos premjerų susitikime numatoma aptarti padėtį dėl Lenkijos ūkininkų protestų.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Didesnė papildoma pensija: mažai žinomas būdas senatvėje gauti daugiau pinigų, bet yra viena sąlyga

Nemaža dalis gyventojų kaupia pensijai papildomai antroje pensijų pakopoje. Vieni tai daro savo noru, o kiti norėtų nutraukti kaupimą, tačiau to padaryti negali. Pensijų fondų valdytojai tikina, kad kaupimas antroje pakopoje užtikrins didesnę pensiją. Todėl siūlo mokėti papildomas įmokas į pensijų fondą ir komentuoja, kada kaupiant papildomai ir naudojantis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata galima susigrąžinti dalį pinigų.

Šveicarijos rinkėjai pritarė pensijų išmokų didinimui

Šveicarijos rinkėjai sekmadienį didele balsų persvara pritarė pasiūlymui padidinti pensijų išmokas. Šalininkai šį žingsnį, žengtą tuo metu, kai senėjanti šalies visuomenė susiduria su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis, pavadino istoriniu. Galutiniai rezultatai parodė, kad profsąjungų raginimas kasmet mokėti 13-ąją mėnesinę pensijos išmoką sulaukė beveik 60 proc. palaikymo.

Darbo metu telefoną teks palikti spintelėje: įspėjo, kada darbdavys gali uždrausti juo naudotis

Kiek valandų per dieną naudojatės mobiliuoju telefonu ir kaip reaguotumėte, jeigu darbe vadovas tai uždraustų? Anot teisininkės, darbdavys tokią teisę turi. Ji pataria, ką daryti, jeigu nesutinkate su jo taisyklėmis. Advokatė Evelina Kiznė socialiniame tinkle pastebėjo, kad darbdaviai gali sugalvoti daugybę taisyklių. „Vienos jų gali pasirodyti absurdiškos, bet reikalingos, kitos, nors ir protingos, bet konkrečiame darbe visai neaktualios.

Meidė: nekečiant kelionės trukmės traukinys į Rygą galėtų stoti daugiau miestų

Prieš du mėnesius pradėjęs kursuoti keleivinis traukinys Vilnius–Ryga galėtų sustoti daugiau Lietuvos miestų, jei būtų galima išlaikyti tokią pat kelionės trukmę, sako naujoji „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė.  Šiuo metu kasdien tarp Vilniaus ir Rygos kursuojančių traukinių kelionė trunka kiek daugiau nei 4 valandas. Dabar jie stoja Kaišiadoryse, Šiauliuose, Joniškyje ir Latvijos mieste Jelgavoje.

Likusiuose pasienio punktuose su Baltarusija auga vilkikų eilės, teigia VSAT

Šią savaitę Lietuvai uždarius dar du pasienio punktus su Baltarusija, likusiuose dviejuose transporto eilės auga, patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) . Kaip BNS sakė tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, sekmadienio ryto duomenimis, Medininkų pasienio kontrolės punkte padėtis per parą beveik nepakito, iš Lietuvos čia susidariusi apie 500 vilkikų eilė, didžioji dalis jų – apie 350 – stovi laukimo aikštelėje. Laukti eilėje vairuotojams tenka apie 55 valandas.
Lietuvos verslas Prieš 14 val.

Įsiminkite ir perspėkite kitus: policija skelbia, kokius reidus vykdys kovo mėnesį

Prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės kovo mėnesį bus vykdomos valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai dirbs viešuoju, neviešuoju ar mišriuoju patruliavimo būdu. Pareigūnai informuoja, kada ir ką tikrins. Reidai Lietuvoje Kovo 1–2 dienomis vykdyta pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros laiku.

„Sodra“: kas ketvirtam asmeniui, dirbančiam švietimo ir sveikatos sektoriuje – per 60 metų

Švietimo sektoriaus darbuotojai yra vyriausi Lietuvoje, jų amžiaus vidurkis – 50 metų, antri – sveikatos sektoriaus atstovai, kurių vidurkis – 48 m. teigia „Sodros“ statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė. Taip pat, anot jos, šiuose sektoriuose dirba daugiausiai asmenų, kuriems per 60 metų, švietime jie sudaro 26 proc. darbuotojų, o sveikatos sektoriuje – 25 proc.

Lietuva jau yra gavusi 1,34 mlrd. eurų RRF lėšų

Lietuva iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) jau yra gavusi 1,34 mln. eurų – 870,7 mln. eurų subsidijinės dalies ir 469,8 mln. eurų paskolinės dalies lėšų, teigia Finansų ministerija. Eltai perduotame komentare pažymima, kad į šią sumą yra įskaičiuoti 360 mln. eurų, kuriuos šalis gaus balandį. „Esame sulaukę pozityvaus Europos Komisijos (EK) vertinimo, todėl Lietuva 2024 m. balandį gaus 360 mln.

Nenustebkite, jeigu lėktuvo bilieto neparduos: atskleidė, kas ir už ką patenka į juoduosius sąrašus

Keliaudami lėktuvu gyventojai tikisi greitai ir patogiai pasiekti kelionės tikslą. Tačiau pasitaiko, kad lėktuvai vėluoja. Ir kartais tai nutinka dėl keleivių sukeltų konfliktų. Lietuvos oro uostų atstovas tikina, kad konfliktiški keleiviai gali būti perduoti policijai. Tuo metu oro linijos įspėja, kad tokius keleivius gali įtraukti į nepageidaujamų keleivių sąrašus ir niekada jiems nebeparduoti lėktuvo bilietų.

Užkalnis apie „Michelin“ restorano naudą Lietuvai: „Pasikeis turistų kokybė“

Neseniai Aušrinė Armonaitė gyrėsi, kad kažkurį Lietuvos restoraną šiemet papuoš „Michelin“ žvaigždė. O dar neseniau paaiškėjo, kad tai Lietuvai kainuos beveik 2 milijonus eurų. Už ką tiek mokėti? Ar tai eilinis pinigų švaistymas, o gal atvirkščiai – vertinga investicija? Restoranų bendruomenėje sklando kalbos, kad „Michelin“ inspektoriai Lietuvoje jau lankėsi. Du galimi kandidatai gauti žvaigždes yra šefai Liutauras Čeprackas ir Deivydas Praspaliauskas su savo restoranais Vilniuje.

Tyrimas: pernai Lietuvoje įregistruota daugiausiai naujų automobilių Baltijos šalyse

Pernai Lietuvoje įregistruota 30,8 tūkst. naujų automobilių, rodo Lietuvos naujų automobilių rinkos analizė. Nors tai didžiausias įregistruotų naujų lengvųjų transporto priemonių skaičius Baltijos šalyse, Lietuvos rinka per metus augo mažiausiai – 6,2 proc. Latvijoje ir Estijoje augimas siekė po 11 proc. Tyrimo duomenimis, 2023 metais šalyje įsiregistruoti 30 834 automobiliai, 58 proc. jų įsigyta lizingu.

Pasiruošimas „Regitros“ egzaminams: vairavimo instruktoriaus patarimai ir pastebėjimai

Vairavimo instruktorius su 17 metų patirtimi dalinasi savo įspūdžiais bei pastebėjimais apie vairavimo pamokas. Jis aptaria mokinių klaidas teorijos ir praktikos egzaminuose, taip pat pateikia patarimus prieš laikantis vairavimo egzaminą. Kęstutis Videikis dirba vairavimo instruktoriumi ir vairuotojų mokytoju nuo 2007 metų, tačiau jam tas laikas prabėgo nepastebimai. „Dirbu jau 17 metų, atrodo, daug laiko, bet jaučiasi taip lyg pradėjau dirbti prieš kokius metus.
Transportas Prieš 23 val.

Klaipėdoje bus įrengta daugiau taršos matavimo stotelių

Klaipėdos savivaldybė planuoja įrengti šešias stacionarias taršos matavimo stoteles, kurios padėtų operatyviai fiksuoti aplinkos oro kokybės kaitą, analizuoti situaciją, šiuo metu veikia dvi tokios stotelės. „Oro kokybės klausimai Klaipėdoje ypač aktualūs. Turime nemažai pramonės objektų, intensyvaus eismo kelių, todėl norėdami, kad klaipėdiečiai gyventų sveikatai palankioje aplinkoje, turime įdėti ir nemažai pastangų.

Kovo viduryje – antras politikų, verslo atstovų susitikimas dėl lėšų gynybai

Premjerė Ingrida Šimonytė kviečia kovo viduryje antrą kartą susitikti politikus, verslo ir darbuotojų atstovus tartis, iš kur paimti lėšų gynybos finansavimui. Susitikimas vyks kovo 15 dieną, kiek vėliau nei planuota dėl ministrės pirmininkės komandiruočių užsienyje, BNS informavo jos atstovė Ieva Skarelytė.

To nepadarėte miške? Pradelsus terminą, skirs baudą iki 580 eurų

Įstatymas numato, kad miškų savininkai ar valdytojai, įvykdę plynuosius kirtimus, privalo iškirstą mišką per 3 metus atkurti. Valstybinė miškų tarnyba primena, kaip tai padaryti tinkamai, mat kitu atveju gali grėsti ir bauda. Miško savininkai, valdytojai ir naudotojai privalo per tris metus nuo iškirtimo tinkamai jį atkurti, prižiūrėti, saugoti nuo gaisrų ir miško kenkėjų, nuo ligų bei kitų neigiamų veiksnių.

Ilgasis savaitgalis užsienyje už 100 eurų: kaip keliauti, kad pavyktų sutaupyti?

Ilgesnėmis išvykomis gali džiaugtis ir tie gyventojai, kurie neturi sukaupę atostogų. Jau kovą ilgasis savaitgalis leis suplanuoti trumpas atostogas užsienyje, kurioms išleisti užteks vos 100 eurų. Šiemet Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11 d. – bus pirmadienį. Taigi, antrasis kovo savaitgalis bus ilgasis, nes truks nuo šeštadienio iki pirmadienio, kovo 9–11 d. Portalas tv3.lt patikrino, kur ir už kiek šiomis dienomis galima išvykti pailsėti į užsienį.
Į viršų