„Biržų duonos“ vadovas Andrius Kurganovas apie svirplius kepiniuose: kai kurie lietuviai jų nori

Be duonos ar jos gaminių daugelis neįsivaizduojame savo pusryčių, pietų ar vakarienės stalo. Tačiau bandeles, pyragaičius ar kitus saldėsius žmonės ėmė pirkti rečiau, nes taupo. Vis dėlto atsirado ir tokių pirkėjų, kurie vietoje brangių pramogų renkasi bandelę, nes ši pigesnė nei kitos pramogos. Kepyklos „Biržų duonos“ vadovas atkreipė dėmesį, kad žmonės mėgsta išbandyti naujoves.

Dar galite gauti šildymo kompensaciją: kam ir kokio dydžio jos priklauso?

Nors šildymo sezonas seniai prasidėjęs, gyventojai vis dar gali kreiptis dėl kompensacijų. Kreipiantis dabar, šildymas turėtų būti kompensuojamas ir už praėjusių metų spalio, lapkričio, gruodžio, ir už šių metų sausio ir kitus šildymo sezono mėnesius, nes parama skiriama visam šildymo laikotarpiui.

Ketinama apželdinti pagrindinį Aplinkos ministerijos pastato fasadą

Aplinkos ministerija planuoja augalais vertikaliai apželdinti sostinės A. Jakšto gatvėje esančio jos pastato pagrindinį fasadą.   Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, toks sumanymas ministerijai kilo siekiant parodyti prisitaikymo prie klimato kaitos bei automobilių išskiriamo anglies dvideginio neutralizavimo pavyzdį.
Verslas Prieš 11 val.

Piktinasi namo administratoriumi: sienoje išpjovė skylę, vėliau ją užtaisė ir paprašė 300 eurų

Įprasta, kad gruodžio mėnesį daugiau pinigų šventėms išleidę gyventojai sausį taupo. Tačiau vilnietė guodžiasi, kad jai to padaryti nepavyks, nes iš namo administratoriaus gavo „dovaną“– 300 eurų sąskaitą. Daugiabučio administratorius tikina, kad pati gyventoja kalta, nes bute buvo uždengusi bendro naudojimo vamzdyną. Portalo tv3.lt skaitytoja Rima (tikrieji vardas ir pavardė žinomi) buvo šokiruota, kai patikrino namo administratoriaus atsiųstą sąskaitą.

Liūdnos žinios dėl būsto paskolų: pinigų skolina mažiau, o mokėti reikia daugiau

Gyventojai pastebi, kad būsto kainos nesitraukia, užtat bankų siūlomos paskolų sumos ima mažėti. Todėl nusižiūrėtas būstas tampa nebeįperkamas. Bankai tikina, kad taip nutikti gali dėl kylančių palūkanų. Dėl tos pačios priežasties auga įmokos už paskolas jau anksčiau jas paėmusiems gyventojams. Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Meda (tikrieji vardas ir pavardė žinomi) pasakojo esanti įsitikinusi, kad bankai dabar griežtina paskolų išdavimą.

Pardavinėjate savo daiktus? Įspėja, kad viršiję leistiną sumą turėsite mokėti mokesčius

Augant prekių ir paslaugų kainoms gyventojai ima ieškoti būdų papildomai užsidirbti. Vienas jų – nereikalingų daiktų pardavimas. Žmonės pardavinėja baldus, drabužius, buitinę techniką, kitus dar tinkamus naudoti dalykus. Tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įspėja apie nustatyta 2500 eurų sumą, kurią peržengus gyventojai norėdami toliau tęsti pardavimus turi išsiimti individualią veiklą ir mokėti mokesčius.

Trišalėje taryboje – diskusija, ar suteikti laisvą dieną pasitikrinti sveikatą

Trišalė taryba lauks išsamesnės ekspertų analizės dėl siūlymo įpareigoti darbdavius suteikti laisvą apmokamą dieną darbuotojams pasitikrinti sveikatą, kai jie patenka į valstybės finansuoja prevencijos programas. Verslas sutinka, kad sveikatos patikra suinteresuoti ir darbdaviai, ir patys žmonės, tačiau kelia klausimų, kaip procesas bus kontroliuojamas, kad per laisvadienį darbuotojai nueitų pas medikus, o ne jį išnaudotų kitaip.

„Bitė“ pasiekė Lietuvos 5G interneto greičio rekordą: net 16 kartų viršija vidutinį interneto greitį

Vakar „Bitė“ pirmą kartą šalies istorijoje pasiekė Lietuvos 5G interneto greičio rekordą. Gavimo greitis pasiekė net 2679 Mb/s – daugiau kaip 16 kartų viršija vidutinį ankstesnėmis ryšio technologijomis pasiektą interneto greitį. Rekordas užfiksuotas Metų muzikos apdovanojimų M.A.M.A metu, kuriuos Kauno Žalgirio arenoje stebėjo daugiau kaip 10 tūkst. žiūrovų, rašoma pranešime žiniasklaidai.  „5G interneto rekordu siekiame pademonstruoti „Bitės“ ryšio galimybes.

Žalos atlyginimas už avarijoje apgadintą automobilį: kaip išsireikalauti daugiau pinigų?

Su automobiliu patekus į avariją, draudimo bendrovės vairuotojams paprastai atlygina patiriamą žalą. Tačiau ne visi į eismo įvykį patekusio automobilio savininkai lieka patenkinti draudimo bendrovės siūlomomis išmokomis. Vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje gyventojas kartu su bendraminčiais pasidalijo savo istorija. Pasak vyriškio Tomo (vardas redakcijai žinomas – red. past.

Pirkėjai graibsto nukainotus produktus, tačiau ne visos parduotuvės jų siūlo: štai ką pavyko nupirkti už 8 eurus

Kas mėnesį maisto produktams tenka išleisti vis daugiau, o norint sutaupyti tenka ieškoti nuolaidų ir akcijų. Parduotuvėse galima rasti ir nukainotų produktų su besibaigiančiu galiojimu. Tačiau skirtingi prekybininkai siūlo skirtingą tokių produktų pasiūlą. Kol vieni džiaugiasi, pirkėjų aktyvumu, perkant nukainotus produktus, kiti skaičiuoja, kad nukainoti produktus ir tada parduoti – neapsimoka. Visgi nutariau patikrinti, nukainotų produktų pasiūlą.

„Colgate-Palmolive“ įplaukos 2022-aisiais augo 3 proc., pelnas krito 18 proc.bn

JAV plataus vartojimų prekių gamybos milžinė „Colgate-Palmolive“ paskelbė grynojo pelno 2022-aisiais susižėrusi 17,6 proc. mažiau nei 2021 metais – 1,785 mlrd. dolerių, įplaukoms augus 3,2 proc. iki 17,97 mlrd. dolerių. Vien tik paskutinio metų ketvirčio grynasis pelnas sunyko 5 mln. dolerių nuo 148 mln. dolerių metais anksčiau, įplaukoms didėjus 5 proc. iki 4,63 mlrd. dolerių. Tokį smarkų pelno kritimą bendrovė paaiškino vienkartiniu 620 mln.

Per savaitę elektra brango 82 proc., dujos pigo 3 proc.

Elektros kaina Lietuvoje per savaitę padidėjo 82 proc., tuo metu dujos Nyderlandų TTF prekybos taške pigo 3 proc., penktadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).  Lietuvoje sausio 20–26 dienomis elektros megavatvalandė (MWh) vidutiniškai kainavo 146,1 euro, arba 82,1 proc. daugiau nei prieš savaitę. Latvijoje ir Estijoje elektros kainos per savaitę augo po 70,7 proc. ir siekė 136,5 euro už MWh. Tuo metu Suomijoje elektra brango mažiausiai regione – 24,4 proc. iki 89 eurų.

„Wizz Air“ pernai Lietuvoje skraidino beveik trigubai daugiau keleivių

Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“ pernai į Lietuvą ir iš jos skraidino beveik 800 tūkst. keleivių – beveik 2,7 karto daugiau nei 2021 metais, kai jų srautas viršijo 300 tūkst. „Wizz Air“ pranešė pernai išplėtusi krypčių iš Lietuvos skaičių iki 16 šalių ir dabar siūlo 28 maršrutus. Šiais metais įmonė planuoja plėstis bei didinti veiklos apimtis Lietuvoje. Pasak įmonės pranešimo, populiariausiais maršrutais iš Vilniaus į Londono Lutono oro uostą pernai skrido daugiau kaip 70 tūkst.
Transportas 2023-01-27

Dvi lietuviškos įmonės nukentėjo nuo kenkėjiškos programinės įrangos „HIVE“

Nuo kenkėjiškos programinės įrangos „HIVE“ nukentėjo dvi lietuviškos įmonės, iš kurių reikalauta išpirkos, penktadienį pranešė Lietuvos kriminalinės policijos biuras. Per maždaug pusantrų metų vykusį nusikalstamą programos taikymą, daugiau kaip 1500 įmonių pasaulyje tapo „HIVE“ aukomis. Europolo duomenimis, nusikaltėliams buvo sumokėta beveik 100 mln. eurų išpirkos. Neteisėtai užšifruoti buvo ir dviejų lietuviškų įmonių duomenys, už jų atkodavimą reikalauta išpirkos.

Kreivys: pasitraukimas iš BRELL ir prisijungimas prie Vakarų Europos turi įvykti kuo greičiau

Baltijos šalių pasitraukimas iš posovietinės BRELL sistemos ir elektros tinklų sinchronizavimas su Vakarų Europa turi būti įgyvendintas kuo greičiau, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.  Tai jis teigė penktadienį Taline susitikęs su už energetiką atsakingais Latvijos ir Estijos ministrais. „Lietuva skiria visus išteklius ir deda visas pastangas, kad būtų įgyvendintas sinchronizavimo spartinimo planas.

Turtingiausio Azijos žmogaus verslo imperiją sudrebino skandalas

Prekyba turtingiausio Azijos žmogaus Gautamo Adani įmonės „Adani Enterprises“ akcijomis penktadienį buvo laikinai sustabdyta, akcijų kursui nusmukus 15 procentų.  Investuotojus atbaidė prieš kelias dienas pasirodę pranešimai, kad viena JAV investicinė įmonė apkaltino milijardieriaus bendrovę „įžūliu“ korporaciniu sukčiavimu.

Prasta žinia: degalai per savaitę sparčiausiai brango Lietuvoje

Tiek benzino, tiek ir dyzelino mažmeninės kainos per pastarąją savaitę pakilo visose trijose Baltijos valstybėse, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys pagal vidutines kainas viename didžiausių regione „Circle K“ degalinių tinkle. Pigiausi degalai išliko Lietuvoje, brangiausi – Estijoje. Vidutinė 95 markės benzino litro kaina „Circle K“ degalinėse Vilniuje per savaitę padidėjo nuo 1,509 euro iki 1,559 euro, Rygoje – nuo 1,654 iki 1,674 euro, Taline – nuo 1,759 iki 1,789 euro.

Įspėja kompensacijų ar paramos prašymus teikiančius gyventojus – neįkliūkite į sukčių spąstus

59
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Prie šios sistemos reikia prisijungti teikiant prašymus kompensacijoms ir išmokoms. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.

DIENOS PJŪVIS. Iš vienos kišenės į kitą – ar didesnė parama jaunų šeimų būstui tinkamas sprendimas?

Ar jaunos šeimos turėtų gauti valstybės paskatą įsigyti pirmąjį būstą ne tik regionuose, bet ir didmiesčiuose? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbamės su socialdemokratu Gintautu Palucku ir konservatoriumi Mindaugu Linge. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Į Kauno rajono gatves išriedės naujas policijos automobilis: 100 km/h greitį pasieks per 8 sekundes

Po Kauno rajono apylinkes netrukus pradės važinėti elektromobilis su skiriamaisiais policijos ženklais – tai Kauno rajono savivaldybės dovana policijai. Automobilis buvo įsigytas pagal savivaldybės programą „Saugus Kauno rajonas“, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. „Žmonių saugumas – pati didžiausia vertybė.
Į viršų