Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

REKLAMA
Laimingų kainų savaitgalis „Maximoje“: cukrus už 0,69 eurus ir 50 proc. pigesni ledai „Pols“  Laimingų kainų savaitgalis „Maximoje“: cukrus už 0,69 eurus ir 50 proc. pigesni ledai „Pols“

Laimingų kainų savaitgalis „Maximoje“: cukrus už 0,69 eurus ir 50 proc. pigesni ledai „Pols“

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kviečia ruoštis karštam vidurvasario savaitgaliui. Nuo šio ketvirtadienio iki sekmadienio visose „Maximos“ parduotuvėse taikomi specialūs savaitgalio laimingų kainų pasiūlymai – nuo 50 proc. pigesnių valgomųjų ledų „Pols“, kilogramo trešnių už 3,99 eurus iki 44 proc. pigesnio sausai marinuoto vištienos šlaunelių šašlyko ar „Extra Line“ cukraus vos už 0,69 eurus.

Pigiausia nakvynė Palangoje, Klaipėdoje ir Nidoje: štai kur užteks ir vos 27 eurų

Ne paslaptis, kad daugiausia visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio Lietuvos pajūris sulaukia dėl itin didelių maisto ir apgyvendinimo kainų. Remdamiesi šiuo įsitikinimu dalis gyventojų net nepatikrina, ar egzistuoja pigesnių variantų. Visgi tiek Palangoje, tiek Klaipėdoje, tiek ir Nidoje galima rasti prieinamesnių apgyvendinimo galimybių, kurios leidžia mėgautis atostogomis be didelių išlaidų.

Prie upės ar ežero – ženklas „Privati valda“? Štai kada galite poilsiauti be savininko žinios

Vasaros metu daugelis stengiasi išnaudoti gerą orą, tad daug laiko leidžia gamtoje, mėgaujasi poilsiu prie įvairių vandens telkinių. Vis tik dalis upių ar ežerų pakrančių priklauso privatiems asmenims. Užtverti priėjimą prie jų savininkams yra draudžiama, tačiau ir poilsiauti kiti žmonės ten gali ne visada.

Lietuvoje toliau auga sukčiavimo mastai: šiemet iš gyventojų išviliota per 6 mln. eurų

Lietuvoje auga sukčiavimo mastai – padaryta žala jau siekia daugiau negu 6 mln. eurų. Policijos duomenimis, šiemet, palyginus su praėjusiais metais, pradėta 20 proc. daugiau tyrimų dėl sukčiavimo. Anot Policijos departamento (PD), šiemet iki liepos 5 d. yra pradėti 2023 ikiteisminiai tyrimai dėl įvairių sukčiavimų. Kaip Eltai teigė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, sukčių padaryta žala šiemet yra daugiau nei 6 mln. eurų, pernai per tą patį laikotarpį – 4,5 mln. eurų.
Finansai Prieš 13 val.

Ekspertas prakalbo apie negrįžtamus pokyčius NT rinkoje: „Nebus taip, kad užsinorėjau ir nusipirkau“

Nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pastaraisiais metais buvo šiek tiek ramesnės nuotaikos. Mažesnis birželio NT sandorių rinkos aktyvumas neleido sumažinti atotrūkio nuo praėjusių metų rezultato – pirmasis šių metų pusmetis maždaug 10 proc. kuklesnis nei pernai, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras. Apie tai, ar tikėtis kainų augimo, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo „Luminor“ vyr.
Verslas Prieš 14 val.

Sovietmečiu lietuves mokė taupumo: ikrai iš kopūstų, mėsos virimas 5 min. ir langų užklijavimas

Visais laikais gyventojai buvo raginami taupyti. Tačiau patarimai, kaip sutaupyti dar daugiau pinigų, įvairiais laikais skyrėsi. Pavyzdžiui, sovietmečiu skaičiuotuvas prilygo stebuklui, kuris padėjo taupyti laiką. O įvairių sričių specialistai patarė taupyti maisto likučius, tinkamai naudotis buities prietaisais ir sandarinti duris ir langus, pro kuriuos tiesiogine to žodžio prasme švilpavo vėjai. Visi šie taupymo patarimai surinkti sovietinei moteriai skirtoje knygoje „Taupumas buityje“ (aut.

Vitalijus 20 metų kaupia pensijai ir yra nepatenkintas: mėnesio išmoka sieks apie 50 eurų

Bręstant dar vienai antros pakopos reformai, pensijų fondai jau bando malšinti nusivylusiuosius kaupimu ir atskleidžia praėjusio pusmečio prieaugį. Fondai kaupiantiesiems uždirbo 10 proc. grąžą. Tačiau kai kurie ekonomistai priekaištauja, kad antra pakopa apsaugo tik nuo infliacijos ir labai atsilieka nuo „Sodros“ pensijų augimo. O naujasis socialinės apsaugos ir darbo ministras žada svarstyti pasitraukimo iš antros pakopos sąlygas, tačiau 300 mln.
Verslas Prieš 17 val.

Stovėdami automobilį paliekate užvestą? Nesakykite, kad neįspėjo – skirs baudą iki 90 eurų

Kelių eismo taisyklėse (KET) aprašoma, kaip skirtingose situacijose turėtų elgtis vairuotojai ar kiti eismo dalyviai. Žmogiška, kad kai kurie reikalavimai iš tiesų gali pasimiršti. Pavyzdžiui, ar pamenate, kad automobilio su užvestu varikliu daugiabučių namų kiemuose geriau nepalikti? Nors kai kurios taisyklės ir pasimiršta, visgi nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Nakvynė Palangoje ar Nidoje gali pabrangti iki 1,2 tūkst. eurų: įspėja apie baudas miegantiems taip

Kiekvienais metais gyventojai skundžiasi kainomis pajūryje: tiek maisto ir gėrimų, tiek nakvynės. Tad kai kurie poilsiautojai pinigus nakvynei nusprendžia pataupyti ir miega ten, kur tą daryti draudžiama. Pavyzdžiui, stato palapines ir kemperius tam neskirtose vietose, miega kopose, paplūdimiuose ar savo automobiliuose.

„FlixBus“ plečia maršrutus į Suomiją per Lietuvą

Tarptautinė keleivių vežimo autobusais bendrovė „FlixBus“ šią vasarą pradeda tris naujus maršrutus iš Europos miestų per Lietuvą į Suomiją – be maršruto į Vasą, bus galima keliauti į Tamperę, Joensū ir Rovaniemį. Pirmos kelionės šiomis kryptimis bus pradėtos liepos pabaigoje, penktadienį pranešė „FlixBus“. Bendrovės verslo direktorės Kamilos Zalevskos teigimu, nauji maršrutai inicijuoti dėl maršruto į Vasą sėkmės.

Po silpno antrojo ketvirčio „Lufthansa“ perspėjo dėl visų metų rodiklių kritimo

Vokietijos oro susisiekimo flagmanė „Lufthansa“ penktadienį apkarpė 2024-ųjų pelno prognozę po silpno antrojo metų ketvirčio ir įspėjo, kad jos pagrindinei grupės vežėjai bus „sudėtinga“ likti pelningai. Grupė dabar tikisi, kad metų veiklos pelnas sieks 1,4-1,8 mlrd. eurų, palyginti su ankstesne maždaug 2,2 mlrd. eurų prognoze. Išankstiniais duomenimis, „Lufthansa“ antrojo metų ketvirčio veiklos pelnas siekė 686 mln. eurų, palyginti su 1,1 mlrd. eurų prieš metus.

Važiuojate poilsiauti? Čia pastačius automobilį – bauda iki 230 eurų

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius ir norint būti kuo arčiau jūros kranto.   Kuršių nerija   Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių.

Net su vairuotojo pažymėjimu vairuoti neleis: už naujos tvarkos nepaisymą – baudos

Šiuo metu, net jei vairuotojas turi negaliojančią medicininę sveikatos pažymą, jis vairuoti gali, tačiau po pusmečio ši situacija pasikeis. Nuo kitų metų Lietuvos vairuotojų laukia nauja tvarka – vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimo trukme, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šiemet turėjusi įsigalioti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa atidėta metams – iki 2025 m. sausio 1 dienos.

Lietuvių pasitikėjimo rodiklis – vienas didžiausių Europoje: džiugiau nusiteikę buvo tik 2 kartus

Lietuvos ekonomika sugrįžo į augimo kelią. Nors daugelyje valstybių vartotojų pasitikėjimas smukęs, tačiau lietuviams, lenkams ir švedams optimizmo netrūksta. „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas socialiniame tinkle „Facebook“ teigė, kad lietuviai šią vasarą pasitinka itin džiugiomis nuotaikomis. „Kur jos nebus džiugios, jei sumažėjusi infliacija (1 proc.) bei vis dar dviženkliu greičiu tebeaugantys atlyginimai (10,3 proc.), bei pensijos (10,8 proc.

EK patvirtino 122 mln. eurų paramą „Achemai“

Europos Komisija patvirtino 122 mln. eurų valstybės paramą „Achemos grupės“ valdomai  Jonavos azoto trąšų gamyklai „Achema“ žaliojo vandenilio, reikalingo amoniakui gaminti, gamybos projektui.  Parama iš Teisingos pertvarkos fondo (TPF) padės pasiekti ES vandenilio strategijos, Europos žaliojo kurso ir Žaliojo kurso pramonės plano tikslus, taip pat padės pašalinti priklausomybę nuo Rusijos iškastinio kuro pagal planą „REPowerEU“, penktadienį pranešė EK.   „122 mln.

Vilniuje nebeliko „Lietuvos spaudos“ kioskų: štai kas atsiras jų vietoje

„Žirmūnuose uždarytas paskutinis „Lietuvos spaudos“ kioskas“, – socialiniuose tinkluose rašo vilniečiai. Savivaldybė patvirtino, kad mieste šių kioskų jau nerasime. Visgi yra ir gera žinia – jų vietoje bus įrengti kiti tipinio dizaino kioskai. Gyventojų minimoje vietoje Žirmūnuose jau numatyta įrengti „Narvesen“. Kitose Vilniaus miestuose taip pat bus įrengti skirtingi kioskai, pakeisiantys iki šiol veikusius „Lietuvos spaudos“ kioskus.

Opozicija iš naujos Nausėdos kadencijos tikisi mažiau pykčių su Vyriausybe

Prezidentui Gitanui Nausėdai penktadienį prisiekus inauguracijos ceremonijoje, Seimo opozicijos frakcijos tikisi glaudesnio šalies vadovo ir Vyriausybės bendradarbiavimo, dalis mato poreikį keisti ministrus. G. Nausėda ir jo patarėjai po pirmojo prezidento rinkimų turo sakė, kad grąžinus įgaliojimus, jos sudėtyje galėtų keistis daugiau nei keli ministrai.

Degalai Lietuvoje per savaitę pabrango, Latvijoje – tik dyzelinas, Estijoje – tik benzinas

Mažmeninės degalų kainos Lietuvoje per pastarąją savaitę kiek pakilo, Latvijoje pabrango tik dyzelinas, Estijoje – tik benzinas, o dyzelinas kiek atpigo, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys pagal vidutines kainas viename didžiausių regione „Circle K“ degalinių tinkle. Pigiausi degalai išliko Lietuvoje, brangiausias benzinas – Estijoje, o brangiausias dyzelinas – Latvijoje.

Teismas leido „Marijampolės pieno konservų“ akcininkams keisti valdybą

2019 metais mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus turto paveldėtojams toliau ginčijantis dėl teisių į palikimą, apeliacinės instancijos teismas leido keisti bendrovės „Karpis“ valdomos įmonės „Marijampolės pieno konservai“ valdybą bei vadovą.

Gręžinių savininkams – svarbi žinia: suskubkite, kitaip skirs baudas

Gyventojams primenama nedelsti ir jau dabar suskubti įregistruoti savo turimą gręžinį gręžinio ir negavę jo paso, gali sulaukti baudų ir kitų nemalonumų. Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad visi gėlo požeminio vandens gavybos gręžiniai privalo būti įregistruoti Žemės gelmių registre.

Lietuvos bankas apribojo „Foxpay“ veiklą ir paskyrę laikinąjį įstaigos atstovą

Lietuvos bankas (LB) penktadienį pranešė apribojęs finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklą ir paskyrė laikinąjį atstovą įstaigos veiklos priežiūrai. Anot LB, laikinasis atstovas neperima įstaigos valdymo, jo paskyrimas neturi įtakos klientams ir jų galimybėms naudotis paslaugomis. „Foxpay“ galės ir toliau vykdyti savo veiklą ta apimtimi, kurios neriboja Lietuvos banko įpareigojimai.

Lietuvos bankas apribojo „Foxpay“ veiklą, paskyrė laikinąjį atstovą

Lietuvos bankas pranešė apribojęs teisėsaugos institucijų akiratyje atsidūrusios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklą ir paskyrė laikinąjį atstovą įstaigos veiklos priežiūrai.

Krova Rusijos uostuose pirmąjį pusmetį sumenko 3 proc.

Per pirmąjį pusmetį Rusijos jūrų prekybos uostuose perkrauta apytikriai 448,6 mln. tonų krovinių – 3,1 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai, pranešė juos vienijanti asociacija. Skystų krovinių krova sumenko 3,5 proc. iki 228,7 mln. tonų, sausų – 2,7 proc. iki 219,9 mln. tonų. Eksporto krovinių srautai mažėjo 3,0 proc. iki 354,7 mln. tonų, importo – didėjo 4,7 proc. iki 20,7 mln. tonų, tranzitinių – augo 2,7 proc. iki 34,3 mln. tonų, vietinių – nyko 11,8 proc. iki 38,8 mln. tonų.

„Orlen Lietuva“ po pusmečio vėl turi naują vadovą – Golebiewskį

Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomai Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovei „Orlen Lietuva“ nuo gegužės pabaigos vadovauja buvęs jos finansų vadovas Marekas Pawelas Golebiewskis. Registrų cento (RC) duomenys rodo, kad naujas bendrovės generalinis direktorius paskirtas gegužės 29 dieną, o RC pakeitimai įregistruoti liepos 11 dieną.    M. P. Golebiewskis pakeitė nuo pernai spalio 31 dienos bendrovei vadovavusį Radoslawą Misztalewskį.

12-os mėnesių infliacija Ispanijoje nusileido nuo 1 metų aukštumų – lėtėjo iki 3,4 proc.

Metų infliacija Ispanijoje birželį sulėtėjo iki 3,4 proc. nuo 3,6 proc. gegužę, kuri buvo didžiausia per pastaruosius vienerius metus, penktadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba INE, remdamasi galutiniais duomenimis. Vien tik praėjusį mėnesį vartojimas šalyje brango 0,3 proc. – tiek pat kiek ir ankstesnįjį. Bazinė metų infliacija, į kurią neįtraukiamos pastovumu nepasižyminčios šviežio maisto ir energijos kainos, per mėnesį nepakito – 3,0 procento.

Savaitgalį galimi „Bitės“ klientų aptarnavimo sutrikimai, neveiks savitarnos sistemos

Bendrovei „Bitė Lietuva“ šeštadienį diegsiant naują klientų sistemą, naktį galimi aptarnavimo sutrikimai, taip pat neveiks savitarnos sistemos. Kaip pranešė bendrovė, sutrikimai galimi naktį iš šeštadienio į sekmadienį, nuo liepos 13 dienos 20 val. iki liepos 14 dienos 10 val. „Naujoji Centrinė klientų sistema yra vienas didžiausių IT projektų mūsų verslo istorijoje.

Mokate už elektrą? Nepermokėkite „Igničiui“ – nuo liepos daliai klientų kaina sumažėjo

Nuo liepos mėnesio įsigaliojo naujos visuomeninio tiekimo kainos už elektrą.  Gyventojams, kurie nėra sudarę sutarties su nepriklausomu elektros tiekėju ir naudojasi visuomeninio elektros tiekimo paslauga, siunčiama žinia - nuo liepos pasikeitė tiekimo kainos už elektrą. Kainas nustatanti Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) dar gegužę priėmė sprendimą mažinti visuomeninio tiekimo tarifus.

Švedijoje infliacija sulėtėjo iki 2,6 proc. – žemiausio lygio per 33 mėnesius

Penktadienį paskelbtais Švedijos statistikos biuro duomenimis, birželį vartotojų kainų infliacija šalyje dar labiau nukrito ir pasiekė žemiausią lygį per daugiau nei dvejus su puse metų. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, vartotojų kainų indeksas, gegužę augęs 3,7 proc., birželį nukrito iki 2,6 proc. Ekonomistai prognozavo, kad infliacija sulėtės iki 2,8 proc. Be to, tai buvo mažiausias infliacijos rodiklis nuo 2021 m. rugsėjo, kai kainos kilo 2,5 proc.

Įspėja šio banko klientus: neveiks atsiskaitymai, bankomatai, mobilioji programėlė

Lietuvoje veikiantis komercinis bankas SEB savo klientams praneša apie numatomus laikinus trikdžius, dėl kurių neveiks atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis taip pat ir kitos paslaugos. Kaip socialiniame tinkle rašo SEB atstovai, trikdžiai, su kuriais susidurs vartotojai, numatomi tam tikromis valandomis. „Dėl šią naktį SEB banke atliekamų planinių IT darbų tarp 3.00–4.00 val. nakties iki 40 minučių neveiks atsiskaitymai SEB mokėjimo kortelėmis ir SEB bankomatai Nuo 4 iki 8 val.

„Helsing“ steigia įmonę Baltijos šalių gynybai stiprinti – investuos 70 mln. eurų

Pirmaujanti Europos dirbtinio intelekto (DI) gynybos bendrovė „Helsing“ pranešė Estijoje įkūrusi antrinę įmonę, siekdama ne tik sustiprinti savo veiklą, bet ir įgyvendinti įsipareigojimus Baltijos regione. Anot pranešimo, šią strateginę plėtra „Helsing“ vykdo įgyvendindama siekį užtikrinti gynybą NATO rytiniame flange, įsipareigodama, kad Baltijos šalių gynybos pramonės bazė būtų aprūpinta naujausiais DI pajėgumais.

Teismas atmetė dar vieną „Achemos“ skundą dėl SGD terminalo mokesčio

„Achemos grupės“ valdomai didžiausiai šalyje gamtinių dujų vartotojai Jonavos azoto trąšų gamyklai „Achema“ ir vėl nepavyko įrodyti, kad 2022 metams nustatytas Klaipėdos suskystinų gamtinių dujų (SGD) terminalo mokestis buvo 18 mln. eurų per didelis.  Regionų administracinis teismas birželio 18 dieną atmetė „Achemos“ skundą, kuriuo ji prašė panaikinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) 2021 metų lapkričio nutarimą dėl papildomos saugumo dedamosios 2022 metams.

Darbuotojų įgūdžiams lavinti ministerija skirs per 8 mln. eurų ES lėšų

Lietuvos įmonės galės ugdyti ir tobulinti ypač reikalingus savo darbuotojų įgūdžius Europos Sąjungos investiciniams projektams skirtomis lėšomis. Tam skirta daugiau nei 8,2 mln. eurų. „Skirdami finansavimą labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojams, tikimės greitesnio jų tobulėjimo ir progreso prisitaikant prie dabarties pokyčių. Tam rengsime įvairius mokymus darbuotojų kvalifikacijai kelti ir darbuotojams perkvalifikuoti, ypatingą dėmesį skirsime skaitmeninimo įgūdžiams.

„Amber Grid“: dujų vartojimas šiemet augo 46 proc.

Per šių metų sausį ir birželį Lietuvoje suvartota 9,2 teravatvalandės (TWh) dujų – 46 proc. daugiau nei tuo pačiu metu (6,3 TWh), penktadienį pranešė bendrovė „Amber Grid“. Pasak bendrovės, išaugusią dujų paklausą šalyje lėmė vėsesnė žiema, taip pat elektros gamybos ir mažesnės dujų kainos rinkoje. Pastaroji priežastis lėmė ir kiek didesnį dujų vartojimą trąšų gamyboje.   Nepaisant išaugusio dujų suvartojimo, pirmąjį metų pusmetį 28,9 proc. mažėjo dujų importas.

Klaipėdos konteinerių terminalo krova šiemet augo 12 proc. iki 3,3 mln. tonų

Verslininko Zigmo Petrausko netiesiogiai kontroliuojamo Klaipėdos konteinerių terminalo (KKT) krova pirmąjį pusmetį, palyginti su pernai tuo pat metu, augo 12 proc. iki 3,31 mln. tonų (2,96 mln. tonų). Sausį–birželį terminale perkrauta daugiau 260,6 tūkst. standartizuotų konteinerių (TEU), arba 9 proc. daugiau nei pernai, penktadienį skelbia KKT.

Tamašunienė: iš pat pradžių buvo aišku, kad Nacionalinio stadiono statyba strigs

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rita Tamašunienė tikina, kad žinia apie vėlinamus Nacionalinio stadiono statybos pažadus jos nestebino. Seimo narės teigimu, žinant didelių objektų statyboms galiojančias procedūros, nuo pat pradžių buvo aišku, jog Vilniaus mero Valdo Benkunsko įgarsinti lūkesčiai apie greitus stadiono statybos darbus yra niekuo neparemti. „Iš pat pradžių buvo aišku, kad taip neįvyks kaip Vilniaus miesto meras sakė, kad buldozeriai jau važiuos balandžio mėnesį ir statys.
REKLAMA
Nerijus jau 11 metų negalvoja apie darbo keitimą: „Tokio darbo grafiko kaip „Iki“ kitur nerasi“  Nerijus jau 11 metų negalvoja apie darbo keitimą: „Tokio darbo grafiko kaip „Iki“ kitur nerasi“

Nerijus jau 11 metų negalvoja apie darbo keitimą: „Tokio darbo grafiko kaip „Iki“ kitur nerasi“

Iš savo močiutės maisto ruošos paslapčių mokęsis panevėžietis Nerijus Kačenauskas jau seniai savo gyvenimą sieja su maistu. Vis dabar mėgsta vis grįžti prie senovinių jos receptų, yra mokęsis ir konditerio darbo vingrybių, tačiau save atrado pareigose, apie kurias vaikystėje gamindamas su močiute tikriausiai net nebuvo pagalvojęs – kartu su komanda jis „Iki“ salotomis aprūpina visą Lietuvą. Vyr.

Lietuvos pensijų fondų 2023 metų grąža klientams tarp EBPO šalių – pirmajame penketuke

Lietuvos pensijų fondai pagal pernai uždirbtą realią grąžą pateko į pirmąjį penketuką tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) valstybių, penktadienį pranešė Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija (LIPFA). Preliminarius duomenis paskelbusios EBPO ekspertų vertinimu, Lietuvos pensijų fondų turto augimas pernai pasiekė 11,2 proc. ir buvo ketvirtas pagal dydį tarp EBPO valstybių.

Drižiaus ginčas dėl „Respublikos“, „Laisvo laikraščio“ išėmimo iš prekybos – aklavietėje

Teismai kol kas atsisako nagrinėti Aurimo Drižiaus valdomos laikraščių leidybos, reklaminių ir kitokių leidinių spausdinimo bendrovės „Grėsmės nacionaliniam saugumui“ ir Konkurencijos tarybos ginčą, šiai nepradėjus tirti galimo kartelinį susitarimo, kai 2022 metais prekybos tinklai „Maxima“, „Norfa“, „Iki“ ir Lietuvos paštas iš prekybos pašalino leidinius „Respublika“, „Vakaro žinios“ ir A. Drižiaus leistą „Laisvą laikraštį“. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) liepos 10 dieną ...

Lietuviai šių darbų dirbti nebenori: darbdaviai skundžiasi, kad užsieniečių negali atsivežti daugiau

Darbo rinkos atstovai pastebi, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja dirbančių užsieniečių. Jie dažnai užima pozicijas ne tik iš trūkstamų profesijų sąrašo, bet ir dirba nekvalifikuotus darbus. Tokius, kokių dirbti nebenori lietuviai. Pavyzdžiui, valytojos darbas vis dažniau atitenka užsienietėms. Užimtumo tarnybos duomenimis, liepos 1 d. Lietuvoje dirbo 138,3 tūkst. asmenų iš 132 šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai, tai yra trečiųjų šalių piliečių.

Parduotuvių kasose – permainos: šių prekių nepamatysite, pasakė, ką teks daryti

Dalyje parduotuvių ir degalinių būsimas permainas galima pamatyti jau ir dabar, tačiau iki metų pabaigos jos bus privalomos visose prekybos vietose, kuriose tik pardavinėjamos cigaretės ir kiti tabako gaminiai. Jie turės būti paslėpti nuo visų pirkėjų. Norint juos įsigyti, teks prašyti pardavėjų arba bandyti surasti atitinkamą informaciją savitarnos kasose. Tai numato prieš kurį laiką Seimo priimtos įstatymo pataisos, kurios įsigalios nuo kitų metų pradžios.

Seimas linkęs lengvinti sąlygas jūrinio vėjo konkurso dalyviams

Balandį neįvykus skelbtam antrajam vėjo parko Baltijos jūroje konkursui, Seimas rado būdų, kaip supaprastinti jo sąlygas.    Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė Ekonomikos komiteto narių konservatoriaus Kazio Starkevičiaus bei socialdemokrato Gintauto Palucko siūlymams pakartotiniame aukcione leisti dalyvauti ir vienam dalyviui, o ne dviem, kaip reikalaujama dabar, o elektros pardavimo kainą būtų galima perskaičiuoti kasmet keičiant valstybės skatinimo apimtį.

Seimas nepritarė automobilių techninės apžiūros sistemos reformai

Seimas nepritarė įstatymų pataisoms, siūlančioms liberalizuoti automobilių techninės apžiūros sistemą ir išplėsti šių paslaugų teikėjų ratą. Ketvirtadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono pateikta iniciatyva nesulaukė pritarimo po pateikimo ir buvo grąžinta iniciatoriui tobulinti. Ją palaikė 25 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 27 parlamentarai. Tai buvo jau antras nesėkmingas bandymas inicijuoti automobilių techninės apžiūros sistemos reformą.

Seime pateiktas projektas, kuriuo siekiama liberalizuoti geležinkelių darbuotojų įgūdžių įvertinimo tvarką

Ketvirtadienį Seimas pateiktas Susisiekimo ministerijos inicijuotas Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo (GTESĮ) projektas, kuriuo siekiama liberalizuoti darbuotojų, atliekančių geležinkelių transporto eismo saugai užtikrinti svarbias užduotis, išskyrus traukinio mašinistus, mokymo turinio, žinių ir įgūdžių įvertinimo tvarką. Už Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo pakeitimų projektą po pateikimo balsavo 69, susilaikė 3, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.

Seimas svarstys užsieniečiams valstybės išlaikomame būste leisti gyventi ne ilgiau nei pusmetį

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis užsieniečių apgyvendinimo už valstybės lėšas laikotarpis apribojamas iki 6 mėnesių – įskaičiuojant tą laiką, kol užsieniečiai laukia sprendimo dėl laikinosios apsaugos priėmimo ir tik kol šis užsieniečiui suteiktas statusas galioja. Ketvirtadienį šias įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisas palaikė 68 parlamentarai ir 1 susilaikė.

Seimas palengvino žemės paėmimą „Rail Baltica“ ir kitiems svarbiems projektams

Seimas supaprastino privačios žemės paėmimo tvarką ypatingos valstybinės svarbos projektams – tai leis paspartinti europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ statybą bei kitų itin svarbių valstybei projektų įgyvendinimą.     Už tokias Ekonomikos komiteto pirmininko konservatoriaus Kazio Starkevičiaus inicijuotas Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo pataisas balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo du, o 12 susilaikė.

Seime – vienas žingsnis iki „e-tolling“ sistemos starto nukėlimo pusmečiui

Ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam siūlymui pakeisti įstatyme nustatytą elektroninės kelių rinkliavos paslaugų („e-tolling“) teikimo pradžios datą. Numatoma, kad „e-tolling“ startuotų 2025 m. liepos 1 d., t.y. pusmečiu vėliau, negu nustatyta šiuo metu. Už Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pakeitimo projektą po svarstymo balsavo 90, susilaikė 8, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.

Armonaitė – už LEZ steigimą Visagine

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako remianti Visagino savivaldybės sprendimą rajone, kur yra nebeveikianti sovietinė atominė elektrinė, steigti laisvąją ekonominę zoną (LEZ). „2022 metais lankiausi Visagine pirmą kartą kaip ministrė ir su meru sutarėme, kad reikia LEZ Visagine. Ten yra tinkamos kompetencijos, perkvalifikuojami žmonės. (...) Ten yra geros mokyklos.

Seimas linkęs pritarti iniciatyvai LRT skiriamas lėšas susieti su BVP augimu

Ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė konservatoriaus Mindaugo Lingės siūlymui Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamas lėšas iš šalies biudžeto susieti su bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu. Už Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pokyčius po svarstymo balsavo 56, susilaikė 35, prieš 6 parlamentarai. Tam, kad siūlymui būtų pritarta, parlamentas turės balsuoti dar vieną kartą. Siūlyme numatoma, kad už akcizus gautų pajamų dalis būtų skirta gynybai.
REKLAMA
Nepriklausomi tyrimai atskleidė: „Rimi“ pigiausia ne tik mėsa, bet ir žinomų prekių ženklų krepšelis   Nepriklausomi tyrimai atskleidė: „Rimi“ pigiausia ne tik mėsa, bet ir žinomų prekių ženklų krepšelis

Nepriklausomi tyrimai atskleidė: „Rimi“ pigiausia ne tik mėsa, bet ir žinomų prekių ženklų krepšelis

Prekybos tinklas „Rimi“ – ne tik ketvirtus metus iš eilės geriausiai aptarnaujantis pirkėjus, bet ir pirkėjams siūlantis mažiausias populiariausių prekių bei mėsos kainas Lietuvoje. Šiuos nenuginčijamus faktus atskleidė birželio ir liepos mėnesiais atlikti skirtingi rinkos bei slaptų pirkėjų tyrimai*.   Konkurencinga kaina ir nenuginčijama vertė  Kainų palyginimų portalo „Pricer.lt“ birželio mėn.

Dobrowolska: prekių svorio ir kainos pokyčių rodymas – ne išeitis

 Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sako neturinti idėjų, kaip sudrausminti prekybininkus, kurie už mažesnio svorio prekes nustato tą pačią kainą.  Ji baiminasi, kad įpareigojus prekybininkus nurodyti svorio ir kainos pokyčius prekė gali vis tiek pabrangti. Ministrės teigimu, tai parodė prancūzų pavyzdys.  „Šiandien teisėkūros iniciatyvos jokios neturime, kuri tiesiogiai atsakytų į klausimą.
Į viršų