Bandomieji „LTG Cargo“ ir „Lotos kolej“ traukiniai gabena krovinius iš Ukrainos į Lietuvą

Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ (LTG)  traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal. Be to, iš Ukrainos į Klaipėdos uostą važiuoja ir kitas – Lenkijos geležinkelių įmonės „Lotos kolej“ traukinys.  „Bandomasis traukinys šiuo metu jau yra pakrautas Ukrainoje ir yra Lenkijos pusėje“, – BNS teigė krovinių vežimo įmonės „LTG Cargo“ atstovė Kotryna Dzikaraitė.

„Wizz Air“ planuoja įkurti bendrovę Maltoje

Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“ planuojanti įkurti naują oro linijų bendrovę Maltoje. Antradienį „Wizz Air“, Europos aviacijos saugumo agentūra ir Maltos civilinės aviacijos direkcija pasirašė dokumentą, kuriuo bendrovė prašo, kad jos padaliniui Maltoje būtų suteiktas oro operatoriaus sertifikatas ir licencija oro susisiekimui vykdyti. „Nuolat ieškome galimybių sustiprinti savo poziciją Europoje ir už žemyno ribų.

Kyjivo gyventojai baiminasi dėl Mariupolio gynėjų saugumo: „Nieko gero iš to nebus“

Beveik 300 sužalotų Mariupolio miesto gynėjų naktį evakuoti iš „Azovstal“ požemių. Į Z raidėmis pažymėtus autobusus susodintus karius rusai išvežė į savo kontroliuojamas teritorijas. Koks jų likimas, kol kas nežinoma. Tačiau Zelenskis sako, kad Ukrainai jos didvyrių reikia gyvų ir tikisi juos išmainyti į Rusijos karo belaisvius. Savo ruožtu Kremlius aiškina, kad Azov kariai pasidavė, o Rusijos Dūmos deputatai ėmėsi žingsnių, kad jokių mainų nebebūtų ir ukrainiečiai stotų prieš rusų teismą.

Itin brangi nafta ir dujos: energetinių išteklių kainos slepia būsimus konfliktus karštame regione?

Dėl karo Ukrainoje energijos kainos šoktelėjo, o naftos gamintojai Artimuosiuose Rytuose uždirba kaip niekada daug. Tačiau ar tai nesustabdys ilgai planuotų reformų, kuriomis siekiama diversifikuoti nuo naftos priklausomą regiono ekonomiką? Apie tai rašo portalas DW. Prieš dvejus metus Irakas vos nepritrūko pinigų. Šalis yra penkta pagal dydį naftos gamintoja pasaulyje ir turėtų būti turtinga.

Naujas Palangos apžvalgos ratas papiktino kainomis: brangiau nei Paryžiuje ar Londone?

Pirmadienį Palangoje pradėjo veikti, kaip teigiama, didžiausias apžvalgos ratas Baltijos šalyse. Tačiau, kaip netruko įsitikinti gyventojai, tuo pačiu – ir bene brangiausias. Ratas buvo pagamintas dar praeitais metais, o dabar yra nuomojamas iš vienos Nyderlandų įmonės. Anot „Rota fortuna“ direktoriaus Dainiaus Drungilo, tai – moderniausias kada nors Lietuvoje buvęs apžvalgos ratas, kurio aukštis – daugiau nei 40 metrų, o juo naudotis gali iki 160 žmonių.

Poderys: paskelbus visuomeninį tarifą bus daugiau aiškumo renkantis tiekėją

Rinkos reguliuotojui paskelbus naują nuo liepos galiosiančią` visuomeninę elektros kainą bus daugiau aiškumo gyventojams renkantis nepriklausomą tiekėją, sako Lietuvos energetikos agentūros vadovas.  Virgilijus Poderys įsitikinęs, jog tuomet vartotojai nepriklausomą tiekėją pradės rinktis aktyviau.  „Žmonės dabar lygina visuomeninę kainą, tiekėjų kainą, klausia, kodėl tokie skirtumai. Bet jie lygina dabartinę visuomeninio tiekimo ir būsimas tiekėjų kainas“, – BNS sakė V. Poderys.

Suomija nemokės Rusijai už dujas rubliais, pasirengusi teikimo stabdymui, pateikė ieškinį

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ atmeta Rusijos reikalavimą už jos eksportuojamas gamtines dujas mokėti rubliais ir tvirtina esanti pasirengusi galimam tiekimo nutraukimui, teigiama „Gasum“ pranešime spaudai. Suomijos įmonė skelbia, kad kartu su klientais ir šalies valdžios institucijomis tokiai situacijai ruošėsi.

„Vilniaus Ventos puslaidininkiai" atleis 38 darbuotojus

Puslaidininkių gamybos įmonė „Vilniaus Ventos puslaidininkiai“ planuoja atleisti 38 darbuotojus. Įmonės vadovas teigia, jog priimti tokį sprendimą paskatino nepaskelbtas Kinijos embargas ir dėl jo dukart  kritę įmonės pardavimai. Pasak Romano Panavo, šiemet gali būti atleista ir daugiau darbuotojų.

LB vadovas: Lietuvoje – infliacijos pikas, netrukus ji turėtų mažėti

Lietuvoje metinė infliacija pasiekė piką, o antrąjį pusmetį ji turėtų mažėti, sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.   Jis priminė, kad iki karo Ukrainoje pradžios Lietuvos ekonomika augo itin sparčiai. Tačiau Rusijos agresija gerokai paveiks tolesnę plėtrą. Mūsų ekonomika patirs tiek tiesioginį poveikį, nes sumažės eksportas į Rusiją ir Ukrainą, tiek netiesioginį – dėl brangstančių išteklių ir vyraujančio neapibrėžtumo.

Sunku patikėti: nakvynė Šventojoje kainuoja 652 eurus, dar 10 eurų – pusryčiai

Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse didėjanti infliacija toliau gąsdina gyventojus. Ekspertai ragina nenustebti, kad šiemet atostogauti kitose šalyse gali būti pigiau nei Lietuvoje. Tai liudija ir dalis skelbimų – štai nakvynė Šventojoje gali kainuoti ir 652 eurus, o pusryčiai po jos – dar 10 eurų papildomai. Išankstinės būsto rezervacijos puslapyje Booking.com galima surasti daugybę skirtingų pasiūlymų, kuriais siekiama privilioti klientus.

Nepraleiskite progos: skirs iki 40 tūkst. eurų įsikuriantiems užmiestyje

Siekiant paskatinti jaunus žmones rinktis ūkininkavimą ir kurtis kaimiškose vietovėse, jiems šiemet numatyti beveik 23 mln. eurų. Jaunasis ūkininkas galės gauti 40 tūkst. eurų verslo planui įgyvendinti. Iš viso naujuoju 2023-2027 m. finansiniu laikotarpiu jaunųjų ūkininkų įsikūrimui planuojama skirti 75 mln. eurų. Jie taip pat bus skatinami kitomis priemonėmis, skiriant jiems didesnį paramos intensyvumą.  Šiuo metu Lietuvoje yra 30 proc.

Rusakalbiams Lietuvoje – naujas TV kanalas

TV3 žiniasklaidos grupė nuo birželio mėnesio pradžios pristato naujieną – kanalą Lietuvoje gyvenantiems rusakalbiams TV3 Plus. Skaičiuojama, kad rusakalbiai sudaro 13 proc. visų Lietuvos gyventojų. Nuo vasario mėnesio Lietuvoje nutraukta daugiau nei 32 rusiškų kanalų retransliacija, tad daugybė Lietuvoje gyvenančių rusakalbių žmonių ėmėsi ieškoti alternatyvių informacijos šaltinių. Siekiant patenkinti jų poreikį, Lietuvoje nuspręsta įsteigti naują, rusakalbei auditorijai skirtą kanalą TV3 Plus.

Energetikos agentūros vadovas apie ES planus mažinti rusiškų dujų importą: „Aš esu skeptkų stovykloje“

Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.  Pasak jo, tokių planų įgyvendinimą komplikuoja ribota pasiūla ir aštri konkurencinė kova pasaulinėje suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) rinkoje bei per trumpas laikas norint jau iki šių metų pabaigos padidinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą.

Elonas Muskas „Twitter“ gali ir neįsigyti: iškėlė 1 aiškią sąlygą

Milijardierius Elonas Muskas antradienį pareiškė, kad jo planuojamas „Twitter“ įsigijimo sandoris nebus įgyvendinamas, jeigu jam nebus įrodyta, kad netikros yra mažiau nei 5 proc. platformoje esančių paskyrų. „Vakar „Twitter“ generalinis direktorius viešai atsisakė pateikti <5% įrodymų“, – parašė tviteryje E. Muskas, šiame socialiniame tinkle turintis beveik 94 mln. sekėjų. „Kol jis to nepadarys, šis sandoris negali judėti į priekį.

Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo beveik 600 darbuotojų

Valstybės valdomas Lietuvos paštas antradienį informavo Užimtumo tarnybą, kad preliminariai planuoja atleisti 592 darbuotojus.  Praėjusią savaitę bendrovė pranešė, jog nuo birželio iki lapkričio atleis maždaug 600 iš 3,7 tūkst. darbuotojų. Didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai, taip pat mažės darbuotojų ir logistikos grandinėje bei administracijoje.  Darbuotojų išeitinėms išmokoms paštas numato skirti apie 800 tūkst. eurų.

Seimas patvirtino patikslintą biudžetą: skyrė daugiau lėšų kompensuoti augančias dujų ir elektros kainas

Seimas antradienį antrą kartą šiemet patikslino 2022-ųjų metų biudžetą. Už įstatymo priėmimą balsavo 68 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 23 susilaikė. Pakeitimus dar turi pasirašyti šalies prezidentas.  Finansų ministrė Gintarė Skaistė pabrėžė, kad tikslinamame biudžete numatytos priemonės, kurios amortizuos itin aukštos infliacijos pasekmes.   „Tai didžiausias antiinfliacinis paketas Europos Sąjungoje.

„Lietuvos geležinkelių“ grupė apie atleidimą įspėjo beveik 2 tūkst. darbuotojų

 Valstybės valdoma „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė apie atleidimą įspėjo 1950 iš daugiau nei 9 tūkst. darbuotojų. Grupė Užimtumo tarnybai pranešė, jog daugiausiai – 1207 – darbuotojų numato atleisti LTG grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“. Dar 469 žmones įspėjo infrastruktūros įmonė „LTG infra“, o 274 žmones – „Lietuvos geležinkeliai“. Balandžio pabaigoje skelbta, kad maždaug 2 tūkst.

Nauja era: Lietuvoje „Bitė“ 5G tinklą diegs kartu su „Ericsson“

Antradienį Švedijoje „Bitė“ su „Ericsson“ pasirašė 5G įrangos tiekimo sutartį. Tai leis tiekti itin spartų 5G internetą gyventojams, bet ir pasiūlys daiktų interneto, taip pat išmaniųjų sprendimų verslui ir miestui plėtrą. Planuojama, kad Lietuvoje 700 MHz ir 350 MHz radijo dažnių aukcionai įvyks gegužės ir birželio mėnesiais. Nuo to priklauso ir „Bitės“ 5G starto data.

Seimas nusprendė gyventojams palikti dalį jų pačių pinigų: daugeliui alga į rankas padidės iki 16 eurų

Šiuo metu kainų augimas Lietuvoje viršija daugelio metų rekordus. Tuo metu Seimas antradienį pakeitė įstatymą, kad gaunantiems mažiausias algas pinigų į rankas liktų kiek daugiau.

Karas Ukrainoje privertė susizgribti: už maisto rezervą – kasmet beveik po milijoną eurų

Karas Ukrainoje privertė susizgribti ir mūsų šalies žmones bei politikus. Vieni suskubo domėtis slėptuvėmis ir evakuacijos patalpomis, kiti – rūpintis tuo, kaip valstybė pasiruošusi padėti savo piliečiams, jei nutiktų blogiausia. Žemės ūkio ministerijos siūlymu buvo pakeista valstybės maisto produktų rezervo tvarka, pagal ją maisto rezervą bus galima kaupti ir privačiuose subjektuose.
REKLAMA
Į viršų