Brangi elektra verčia taupyti SPA kompleksus ir vandens parkus, kai kurie viešbučiai žiemai stabdo veiklą

Šiemet kelis kartus pakilus elektros ir dujų kainoms viešbučiai, SPA kompleksai bei vandens parkai sako turintys ribotas galimybes prisitaikyti prie tokios situacijos, tačiau stabdyti veiklos kol kas neplanuoja – įmonės taupo pelno sąskaita, didina paslaugų kainas. Visgi kai kurios jų užsimena, kad nesulaukus valstybės pagalbos gali tekti atleisti darbuotojų. Kai kurie viešbučiai Šventosios kurorte žiemos sezono metu stabdo veiklą.

Už darbą žemės ūkyje – iki 4 tūkst. eurų į rankas, bet „valstybė išaugino tinginius“

Norint dirbti žemės ūkyje nereikia patirties ar specialaus išsilavinimo – tereikia būti baigus aukštąją mokyklą, turėti vairuotojo teises ir nebijoti dirbti. Vis tik ūkininkai pastebi, kad šiais laikais jaunimas tenori lengvo gyvenimo, nenori palikti didmiesčių, o darbą žemės ūkyje klaidingai laiko vergija, pagrindiniu gamtos teršėju.

Darbo inspekcija primena apie sąlygas, kurias privalo užtikrinti darbdavys šaltuoju metų laiku

Šildymo sezono pradžios šiemet su baime laukia tiek gyventojai, tiek verslo atstovai. Dėl energijos kainų šuolio, verslininkai buvo priversti gerokai pasukti galvą, kokiais būdais galima būtų sumažinti energijos sąnaudas. Užbėgant įvykiams už akių, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Rita Zubkevičiūtė primena apie tinkamų darbo sąlygų užtikrinimą šaltuoju metų laiku.

Registrų centas kreipėsi į teisėsaugą dėl galimo neteisėto disponavimo duomenimis

Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Vidinis tyrimas, kurio metu siekiama išsiaiškinti visas aplinkybes, nedelsiant pradėtas ir įmonės viduje, skelbia Registrų centras. Ketvirtadienio vakarą centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.

Pėsčiųjų asociacija surinko besimėtančius paspirtukus, o „Bolt“ kreipėsi į policiją

Kai kuriems pėstiesiems taip įgriso išmėtyti ir takus užstojantys žmonių palikti elektriniai paspirtukai, kad jie ėmėsi iniciatyvos. Lietuvos pėsčiųjų asociacija apvažiavo sostinės gatves ir nuo jų nurinko besimėtančius elektrinius paspirtukus. O paspirtukus nuomojanti bendrovė piktinasi – žmonės kilnoja ne savo turtą. Aktyvistai jiems rėžia atgal, kad grąžino paspirtukus jų savininkams.

Didmiesčiai ruošiasi pradėti šildymo sezoną: atskleidė, kokių sąskaitų tikėtis

Lietuvoje vidutinė temperatūra kai kuriomis paromis jau krenta žemiau 10 laipsnių šilumos. Tačiau didieji miestai taupo ir skelbti šildymo sezono pradžios neskuba. Štai Panevėžio savivaldybė kitą savaitę ketina šildyti tik vaikų darželius, o kada gyventojai sulauks šilumos ir daugiabučiuose, dar nežinia, sinoptikai orų pokyčių kitą savaitę dar neprognozuoja. Tiesa, šildymo kaina didmiesčiuose bus didesnė nei pernai, kai kur net iki trijų kartų.

Daugiabučių namų balkonuose – saulės baterijos: specialistai įspėja apie galimus pavojus

Saulės baterijos sparčiai populiarėja ir Latvijoje. Tiesa, gyventojai jas dažnai kaip papuola patys montuoja tiesiog ant daugiabučių namų fasadų ar balkonų ir taip bjauroja pastatus. Aiškėja, kad tokios saulės baterijos ant daugiabučių „dygsta“ neteisėtai. Specialistai įspėja, kad mėgėjiškai sumontuoti nežinia kokie įrenginiai gali būti pavojingi. Devynių aukštų daugiabutis Lubānas gatvėje Rygoje. Saulės kolektoriai yra rankų darbo, o kabelis kabo tiesiog ant lango ir balkono.

Latvija švelnina reikalavimus energijos gamybos ir tiekimo objektų statybai

Latvijos parlamentas priėmė naują įstatymą, kuriuo švelninami reikalavimai energijos gamybos ir tiekimo objektų, įskaitant vėjo jėgainių parkų ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo, statybai. Įstatymas parengtas siekiant skatinti atsinaujinančios energijos gamybą, taip pat padidinti Latvijos energetikos sektoriaus saugumą ir nepriklausomybę, teigiama Saeimos spaudos tarnybos pranešime.

Džeimso Bondo „Aston Martin“ automobilis – aukcione: parduotas už daugiau nei 3 mln. eurų

Itin greitas „Aston Martin“ automobilis, su lempose paslėptais kulkosvaidžiais jau tapo slaptojo agento Džeimso Bondo vizitine kortele. Sėsti už šio sportinio automobilio vairo, greičiausiai, neatsisakytų nė vienas, tačiau tai galės padaryti tik vienintelis laimingasis – žmogus, kuris už jį aukcione paklojo daugiau nei 3 milijonus eurų.

ES ministrai susitarė apriboti elektros paklausą bei apmokestinti sektorių

Europos Sąjungos energetikos ministrai penktadienį pasiekė politinį susitarimą dėl rugsėjo viduryje Europos Komisijos pateiktų pasiūlymų, skirtų padėti skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams. Susitarimu nustatytos bendros priemonės, kuriomis bus siekiama mažinti elektros paklausą ir surinkti bei perskirstyti energetikos sektoriaus perteklines pajamas galutinių vartotojų naudai.

Kompensacijos „Perlas Energijos“ klientams: mokesčių mokėtojų pinigų prireiks mažiau

Rugsėjį dar beveik 10 tūkst. buvusių nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ vartotojų pasirinkus kitą tiekėją bei kiek atpigus elektrai, mažėja ir valstybės kompensacijų likusiems įmonės klientams poreikis – iš valstybės biudžeto spalį tam reikės maždaug 1,85 mln. eurų, arba 2 kartus mažiau nei planuota anksčiau. Be to, spalį mažėja ir garantinio tiekimo tarifas.   Pagal pradinį vertinimą šios kompensacijos valstybei turėjo kainuoti apie 4 mln. eurų per mėnesį.

Dainius Kreivys: dėl brangios elektros Lietuva galės prašyti pinigų iš kaimynių

249
Už energetiką atsakingi Europos Sąjungos (ES) ministrai penktadienį pritarė Europos Komisijos (EK) siūlymams, siekiant suvaldyti aukštas energijos kainas Europoje. Tačiau lieka neaišku, ar dėl to Lietuvai bus kokios naudos.  Energetikos ministerija tikina, kad po derybų jame atsižvelgta į Lietuvos priklausomybę nuo elektros importo.

Gera žinia vairuotojams: Baltijos valstybėse atpigo degalai

Degalų mažmeninės kainos per šį mėnesį smuktelėjo visose trijose Baltijos valstybėse, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys. Pigiausias populiariausios markės benzinas išliko Lietuvoje, o dyzelinas pigiausias tapo Latvijoje. 95 markės benzino litras „Circle K“ degalinėse Vilniuje rugsėjį atpigo vidutiniškai 3,9 proc. iki 1,709 euro, Rygoje – 6,5  proc. iki 1,714 euro, Taline – 5,3 proc. iki 1,799 euro.

Paštui įsiskolinę teismai kitais metais gaus 1,5 mln. eurų: tikina, kad pinigų neužteks

Milijoną eurų Lietuvos paštui skolingiems teismams pašto išlaidoms teismams kitąmet numatoma skirti 1,5 mln. eurų, tačiau šių lėšų nepakaks, sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė. „Turime vieną geresnę naujieną – šiek tiek papildomų lėšų pašto išlaidoms. 1,5 mln. eurų atrodo daug, bet milijonas skola, dalinsim teismams, kalbėsime, kad kuo mažiau tų pašto išlaidų būtų“, – penktadienį BNS Klaipėdoje prieš Teisėjų tarybos posėdį sakė S. Rudėnaitė.

Estai elektros nepritrūks: per metus jos pagamino ketvirtadaliu daugiau

Estija per praėjusį mėnesį pagamino 625 gigavatvalandes (GWh) elektros energijos – 28,6 proc. daugiau nei pernai rugpjūtį, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba. Per mėnesį (rugpjūtį, palyginti su liepa) gamyba sumenko 2,5 procento. Vien tik vėjo jėgainės praėjusį mėnesį pagamino 36 GWh, mažosios hidroelektrinės – 0,4 GWh elektros. Prieš metus šie skaičiai buvo atitinkamai 60,4 GWh ir 0,5 GWh. Eektros importas per mėnesį padidėjo 9,3 proc., per metus sumažėjo 17,7 proc.

Lietuva, Latvija ir Lenkija 10-čiai metų rezervavo 60 proc. Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų

Didieji Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos dujų tiekėjai rezervavo apie 60 proc. visų Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo pajėgumų 10-čiai metų. Jiems suteikti keturi terminalo pajėgumų paketai po 6 teravatvalandes (TWh) per metus.

Gyventojai renkasi išteklius tausojančius sprendimus

Didėjančios sąskaitos už elektros energiją ir dujas koreguoja gyventojų įpročius. Prekybininkai pastebi, kad auga susidomėjimas aukštesnės energetinės klasės elektronika, perkamos taupyti padedančios prekės. Stebi elektros suvartojimą Prekybos tinklų atstovų teigimu, drastiškai augančios išlaidos už elektros energiją skatina gyventojus imtis veiksmų.

Beribiai infliacijos rekordai: euro zonoje metų infliacija rugsėjį siekė rekordinius 10 proc.

Euro zonoje vartotojų kainos rugsėjį augo rekordiniais 10 proc., parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys. Dviženklį infliacijos rodmenį lėmė energijos kainos, šovusios į aukštumas po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą.  Remiantis Eurostato duomenimis, metų infliacija 19 narių turinčioje bendros valiutos zonoje, paskatinta net 40,8 proc. padidėjusių energijos kainų, rugsėjį pasiekė aukščiausią lygį nuo pat duomenų stebėjimo pradžios.

„Sodros“ pensijos ir išmokos: skelbia, kada pinigus išmokės spalį

113
Jau nuo kitos savaitės išmokų gavėjai gali tikėtis, kad į jų sąskaitą „Sodra“ perves pinigų. Kadangi spalį prasideda paskutinis šių metų ketvirtis, nuo jo pradžios skiriamos kai kurios didžiausios ir mažiausios išmokos kiek paaugs. Penktadienį „Sodra“ paskelbė, kada gyventojams bus išmokėti pinigai spalio mėnesį.

Lenkijos „Orlen“ jungiasi su valstybine gamtinių dujų įmone PGNiG

Lenkijos energetikos giganto „Orlen“ akcininkai per neeilinį susirinkimą pritarė jo sujungimui su valstybės kontroliuojama gamtinių dujų įmone „Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo“ (PGNiG), praneša Lenkijos žiniasklaida. Skelbiama, jog beveik 82 proc. iš 68,36 proc. akcijų valdančių „Orlen“ dalininkų pritarė atitinkamai rezoliucijai. Prieš balsavo 0,016 proc., o likusieji akcininkai susilaikė.
Į viršų