Lietuviai prieš Velykas siaubia Lenkiją: tikina, kad maistą perka beveik dvigubai pigiau

Artėjant Velykoms lietuviai plūsta apsipirkti į Lenkiją. Gyventojai skaičiuoja, kad dėl tokių kelionių ir apsipirkimų sutaupo po kelis šimtus eurų. O kainų ekspertai pažymi, kad artėjant didžiausiai pavasario šventei Lietuvos pirkėjų srautai į Lenkiją tik didės. Ukmergiškis Mantas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt pasakojo, kad Lenkijoje iki šiol neapsipirkinėjo, tačiau artėjant Velykoms nuvažiavo į Suvalkus.
Lietuvos verslas Prieš 14 min.

Estijos bankas: ekonomika šiemet susitrauks 0,6 proc., kitąmet augs 3 proc.

Estijos centrinio banko atnaujintomis prognozėmis, sąlygos ekonomikos augimui atsinaujinti gerėja, visgi šių metų bendrasis vidaus produktas (BVP) veikiausiai bus 0,6 proc. kuklesnis nei 2022-ųjų. Bankas pažymi, jog ateinančiais metais ekonomikos augimas sieks apie 3 proc., o jį lems užsienio rinkų atsigavimas, pigesnė energija, sumažėjusi infliacija, padidėjusi vartotojų perkamoji galia, išaugęs verslo bei namų ūkių pasitikėjimas.

GWEC: Vėjo energetikos pajėgumai pasaulyje iki 2027-ųjų išaugs 680 GW

Vėjo energetikos pajėgumai pasaulyje iki 2027 metų išaugs 680 gigavatų (GW), prognozuoja Pasaulio vėjo energetikos taryba (Global Wind Energy Council, GWEC). Apžvalgoje pažymima, jog nenutrūkstamo energijos tiekimo poreikis bei klimato kaitos tikslai skatins aktyviai plėsti vėjo jėgainių parkus bei statyti naujus, tikėtina plėtra iki 2027-ųjų tokia energija papildomai aprūpins maždaug 657 mln. namų ūkių.

Parduotuvėse pirkėjų laukia pokyčiai: nemokamų maišelių neliks, bet kiek jie kainuos – 1 ar 11 centų?

101
Jau po trijų mėnesių pirkėjai įprastose vietose parduotuvėse neberas vienkartinių plastikinių maišelių, į kuriuos dabar deda daugelį prekių. Įstatymas numato, kad su kai kuriomis išimtimis nemokamų vienkartinių iš viso neliks. Lietuviški prekybos tinklai kol kas neatskleidžia, kiek įkainos paprastus maišelius ar ką darys, kad savitarnos kasose už juos būtų sumokėta. Tačiau neslepia, kad jie gali turėtų kodus, kurie būtų skanuojami kaip ir kitų prekių.

„Lietuvos geležinkeliai“ Velykoms atstatys visus reisus

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ Velykų šventėms atstatys visus reisus, dabar sustabdytus dėl geležinkelio elektrifikavimo darbų. Reisai bus atkurti balandžio 6-11 dienomis, skelbia bendrovė.  Nurodoma, jog traukiniai maršrutais Vilnius–Šiauliai–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai ir Radviliškis–Klaipėda kursuos kasdien, įprastai.
Lietuvos verslas Prieš 11 val.

Svarbu: nuo balandžio šiems darbuotojams augs išmokos

Buvusiems teatrų, koncertinių įstaigų ir cirko kūrybiniams darbuotojams nuo balandžio didėja kompensacinės išmokos, antradienį pranešė Kultūros ministerija.
Lietuvos verslas Prieš 11 val.

„Regitros“ egzaminuotojo elgesys vilnietį pribloškė: instruktoriai bando „sukirsti“ specialiai?

821
Vairavimo egzaminas „Regitroje“ vilniečiui kaip reikiant apkarto – nors manevrą atliko gerai, iš egzaminuotojo išgirdo, kad buvo padaryta kritinė klaida. Todėl galimybė gauti vairuotojo pažymėjimą galiausiai buvo užkirsta. Tačiau dabar „Regitros“ atstovai atsiprašo už šį priimtą sprendimą. Pirmadienį vilnietis Konstantin socialiniame tinkle pasidalijo vaizdo įrašu.

Benkunskas: svarstymai dėl privalomo bilietų žymėjimo buvo komunikacinė klaida

Su visuomene nederinti įmonės „Susisiekimo paslaugos“ svarstymai įpareigoti viešojo transporto keleivius kaskart žymėti net ir ilgalaikius bilietus buvo komunikacinė klaida, šių pokyčių sostinėje nebus, sako išrinktasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas. „Tai yra labai grubi ir neapgalvota komunikacinė klaida, kurią padarė įmonė“, – BNS antradienį sakė V. Benkunskas.
Transportas Prieš 12 val.

Po kritikos „Susisiekimo paslaugos“ atsisako pokyčių dėl viešojo transporto bilietų

Dėl ketinimų įvesti privalomą visų tipų bilietų žymėjimą viešajame transporte kritikos sulaukusi įmonė „Susisiekimo paslaugos“ antradienį pranešė atsisakysianti šios planuotos naujovės. „Reaguojant į Vilniaus gyventojų išreikštą poziciją apie būsimus pokyčius, JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) praneša, kad naujoje sistemoje bilieto žymėjimo funkcija kas kartą įlipus į transporto priemonę nebus diegiama.
Transportas Prieš 13 val.

Nuo balandžio 1 d. didėja „Sodros“ išmokos: gyventojai gaus 58–156 eurų per mėnesį daugiau

250
Dalis minimalių ir maksimalių socialinio draudimo išmokų dydžių yra susieta su šalies vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU). Priklausomai nuo jo, įmokų dydžiai perskaičiuojami kiekvieną ketvirtį. Su kovu baigiasi pirmasis šių metų ketvirtis. O nuo balandžio prasidėjus antrajam metų ketvirčiui perskaičiuojami kai kurių išmokų dydžiai, kadangi VDU, pagal kurį jos skaičiuojamas, didėja nuo 1787,10 euro iki 1887,80 euro.
REKLAMA
Parama kaimo tinklo nariams: daug reikšmingų naujovių  Parama kaimo tinklo nariams: daug reikšmingų naujovių

Parama kaimo tinklo nariams: daug reikšmingų naujovių

Lietuvos kaimo tinklo (LKT) nariai, kurie prisideda prie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) įgyvendinimo, iki gegužės 2 d. gali teikti paraiškas pagal KPP priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas (renginių komunikacijos priemonės)“. Šiam paraiškų teikimo etapui skirta 812 598 Eur Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos biudžeto lėšų.

LB: per dvi savaites indėlių palūkanas padidino 12 kredito įstaigų

Per pastarąsias dvi savaites Lietuvoje indėlių palūkanas padidino 12 bankų bei kitų kredito įstaigų, skelbia Lietuvos bankas (LB). Už terminuotąjį 12 mėnesių indėlį dabar siūloma nuo 0,25 iki 3 proc., už kaupiamąjį – nuo 0,02 iki 2,9 proc. palūkanų. Už 6 mėnesių indėlį didžiausias tarp bankų 2 proc. metų palūkanas siūlo GF bankas, o mažiausias – 0,5 proc. – „Fjord Bank. Tarp kredito unijų didžiausias – 2,6 proc. – palūkanas siūlo „Fortūna“, „Magnus“, „Neris“, Vilniaus kredito unija.
Lietuvos verslas Prieš 14 val.

JAV reguliuotoja pradėjo tyrimą dėl netinkamai pritvirtintų „Tesla“ saugos diržų

JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija (NHTSA) pradėjo dar vieną tyrimą dėl „Tesla“ automobilių, šį kartą tirdama skundus, kad saugos diržai gali nesulaikyti žmonių avarijos metu. Tyrimas apima maždaug 50 tūkst. „Tesla Model X“ transporto priemonių, pagamintų 2022 ir 2023 metais. Agentūra teigia gavusi du „Tesla“ transporto priemonių savininkų skundus, kad gamykloje priekiniai diržai nebuvo tinkamai pritvirtinti.
Transportas Prieš 14 val.

Prancūzijoje tiriant mokestinio sukčiavimo bylą surengti reidai penkiuose bankuose

Prancūzijos tyrėjai antradienį, vykdydami tyrimą dėl įtariamo mokestinio sukčiavimo, surengė reidus penkiuose bankuose, pranešė finansinius nusikaltimus tirianti prokuratūra. Apie 150 tyrėjų kartu su šešiais Vokietijos prokurorais atliko kratas Paryžiuje ir jo apylinkėse, sakoma pranešime. Byla yra susijusi su veiksmais, kurie, kaip įtariama, vyriausybėms kainavo daugiau kaip 100 mlrd. eurų.
Užsienio verslas Prieš 14 val.

Skaistė: NPD kitąmet didės, jeigu leis biudžeto galimybės

Siekiant priartinti minimalią mėnesio algą (MMA) prie neapmokestinamųjų pajamų dydžio  (NPD) kitąmet pastarasis bus didinamas, jeigu Seimas pritars Vyriausybės siūlomiems mokesčių pakeitimams ir biudžete atsiras tam galimybių, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.   „Jeigu bus erdvės, NPD didinamas bus. Tai yra ne reforminis (mokesčių reformos – BNS) veiksnys. Tai tiesiog strateginis tikslas suartinti minimalią mėnesio algą (MMA) su NPD.

Kaunas įrengs papildomų elektromobilių krovimo vietų, spręs dėl krovimo tvarkos

Kauno miesto savivaldybė planuoja įrengti daugiau kaip 100 naujų elektromobilių įkrovimo vietų, tačiau kol kas nenurodo, ar bus koreguojama esama tvarka, kai viena įkrovimo sesija savivaldybės stotelėje trunka ne ilgiau pusvalandžio. „Dėl elektromobilių įkrovimo stotelių tvarkos bus sprendžiama artimiausiu metu“, – BNS informavo savivaldybė. Pusvalandžio ribojimus įkrovimo sesijai savivaldybė įvedė pernai spalį, motyvuodama išaugusiomis energetinių išteklių kainomis.
Transportas Prieš 15 val.

„Walt Disney“ trijų etapų personalo mažinimą pradės šią savaitę

Didžiausia pasaulyje pramogų ir žiniasklaidos bendrovė „Walt Disney“ maždaug 7 tūkst. darbo vietų mažinimo trim etapais planą, apie kurį buvo paskelbta praėjusio mėnesio viduryje, pradės įgyvendinti šią savaitę. Apie tai bendrovės darbuotojams pranešė Bobas Igeris, jos valdymą perėmęs pernai. Įgyvendindama šį drastišką planą „Walt Disney“ tikisi išlaidas per metus sumažinti 5,5 mlrd. JAV dolerių.
Užsienio verslas Prieš 15 val.

Šimašius sureagavo į pokyčius Vilniaus viešajame transporte: „Srautus galima matuoti kitais, šiuolaikiniais, keleivių neapkraunančiais būdais“

Buvęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sureagavo į vilniečių pasipiktinimą dėl naujai įvedamos bilietų žymėjimo sistemos sostinės viešajame transporte. Savo pozicija R. Šimašius pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“. „Matau diskusijas, kurios kyla dėl neva naujų tvarkų, kaip veiks viešojo transporto bilietų sistema. Dabartinė sistema yra lūžtanti, nesaugi, ją reikia keisti, ir tas bus padaryta. Tačiau naujų prievolių keleiviams įvedinėti nėra jokio reikalo, ir todėl to nebus.
Transportas Prieš 15 val.

Lenkija spartins mažų modulinių branduolinių reaktorių diegimą

Lenkijoje per artimiausius du dešimtmečius planuojama pastatyti keliasdešimt mažų modulinių branduolinių reaktorių, o pirmieji jų turėtų pradėti veikti šio dešimtmečio pabaigoje, skelbia Lenkijos radijas. JAV, Kanados ir Lenkijos įmonių atstovai Vašingtone pasirašė susitarimą dėl technologinio bendradarbiavimo pagal „General Electric Hitachi“ modulinių branduolinių reaktorių BWRX-300 kūrimo Lenkijoje projektą.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas tvariausiu gėrimų gamintoju Lietuvoje

Švedijoje įsikūrusi tyrimų bendrovės „SB Insight“ paskelbė tarptautinį tvariausių prekės ženklų tyrimą. Apklaustų žmonių vertinimu, tvariausias Lietuvos gėrimų gamintojas – „Švyturys-Utenos alus“. Bendrovės teigimu, šis įvertinimas – ne atsitiktinis, mat ji senokai įgyvendina ilgametę tvarumo strategiją, o jos darykla Utenoje pagal tvarumo rodiklius išsiskiria ne tik Lietuvoje ar Baltijos šalyse, bet ir visoje „Carlsberg“ grupėje, jungiančioje 75 daryklas 33 valstybėse.
Lietuvos verslas Prieš 15 val.
Į viršų