Šildymo išlaidoms kompensuoti Vilnius ieško visų įmanomų galimybių

Europoje ir toliau brangstant gamtinėms dujoms, sostinė stengiasi sumažinti vilniečiams kiekvieną mėnesį vis augančias šildymo sąskaitas. Pagal naujai įsigaliojusią tvarką šildymo kompensaciją šiemet gali gauti dvigubai daugiau gyventojų, jei kompensacijos nepakanka ar ji nepriklauso, gyventojai gali pasinaudoti mokėjimų atidėjimo galimybe. Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius kompensacijomis būsto šildymui pasinaudojo daugiau nei 19 tūkst. vilniečių – jiems kompensuota beveik 1,5 mln.

„Gazas dugnas“ išrinko naudotų automobilių TOP10: pagrindinis kriterijus – kainos ir kokybės santykis

TV6 laida „Gazas dugnas“ praėjusiais metais apžvelgė net 25 naudotus automobilius. Kurie iš jų paliko geriausią įspūdį, o kurių laidos vedėjai Paulius Garkauskas ir Izidorius Paukštys nekeistų net ir į daug naujesnius modelius? „Pagrindinis mūsų kriterijus yra kainos ir kokybės santykis“, – laidos pradžioje vertinimo kriterijus šioje apžvalgoje atskleidė P. Garkauskas.

ES narės nesutaria dėl branduolinės ir dujų energetikos pripažinimo „žaliąja“

Prancūzijoje susitikę Europos Sąjungos aplinkos ir energetikos ministrai penktadienį, likus kelioms valandoms iki galutinio termino pateikti prieštaravimus, vis dar smarkiai nesutarė dėl Europos Komisijos siūlymo pripažinti branduolinę ir dujų energiją tausojančia aplinką. Šiuo klausimu šalių grupė, vadovaujama Prancūzijos, kurioje atominės jėgainės pagamina 70 proc.

„Volfas Engelman“ vadovas Marius Horbačauskas: valdžia sužlugdo verslą, o paskui už tai duoda paskolas

Lietuvos pramonės įmonės skaičiuoja per metus išaugusius kaštus. Brango beveik viskas – žaliavos, energetiniai ištekliai, darbo jėga. Nemažai sumaišties sukėlė ir Kinijos sankcijos, teko skaičiuoti nuostolius ir greitai ieškoti naujų rinkų.  „Volfas Engelman“ vadovas Marius Horbačauskas tikina, kad pernai įmonės dar bandė kaštus padengti savo sąskaita, tačiau šiemet prekių kainas didins daugelis įmonių. Anot jo, alaus kainos irgi didės.

Daugėja brangių naujos statybos būstų skaičius – žmonės nebegali jų įpirkti

Praėjusiais metais įvyko didelis šuolis NT rinkoje, būstų vertė padidėjo daugiau nei dešimtadaliu, o įperkamumas gerokai krito. Toks pats pokytis įvyko ir su būstų sandorių kiekiu, jų pernai buvo sudaryta daugiau nei ankstesniais metais. Ekspertai teigia, kad gerokai išaugęs vertės ir sandorių skaičius gali būti dėl brangesnių naujos statybos būstų kiekio. Sudaryta daugiau nekilnojamo turto sandorių Šių metų pradžioje įregistruotų ir įvertintų Lietuvos statinių vertė siekia 103 mlrd. eurų.

Autoverslo atstovai: reikia ne tik subsidijų, bet ir plėsti elektromobilių stoteles

Automobilių prekybos verslo atstovai sutaria, kad elektromobilių paklausa Lietuvoje auga. Pasak jų, valstybės subsidijos skatina žmones persėsti į šias transporto priemones, tačiau vien jų nepakanka – būtina ir infrastruktūros plėtra.  Elektromobilių paklausa auga, populiaresni – nauji modeliai Elektromobiliais prekiaujančios bendrovės „Deals on Wheels“ direktorius Laurynas Boguševičius teigė matantis didėjantį susidomėjimą elektromobiliais.

TOP 5 transporto problemos, su kuriomis susidursime 2022-aisiais

Politikos formuotojai naujaisiais metais spręs klausimus apie automobilius su vidaus degimo varikliais, sunkvežimių vairuotojų teises ir oro eismo kontrolę. Transporto srityje 2021 metais dominavo klimatas ir COVID-19. Taip bus ir 2022 metais, rašo politico.eu.

Teks rinktis nepriklausomą tiekėją – kaip tai paveiks kainas?

Vartotojai iki kitų metų pradžios turės pakeisti elektros energijos tiekėją į jiems tinkantį nepriklausomą tiekėją. Klientai kviečiami ilgai nedelsti, nes pasirinkus tiekėją metų pabaigoje gali tekti sumokėti daugiau nei jį pasirinkus metų pradžioje. Ekspertai teigia, kad kalbėti apie tai, kokius kainų kitimus sukels šis nutarimas, dar yra per anksti – nepriklausomų tiekėjų kainos priklauso nuo pokyčių biržoje.

Nuotolinių vaistinių sistema Lietuvoje turėtų būti parengta balandį

Nuotolinių vaistinių sistema e.sveikatoje anksčiausiai galėtų būti sukurta balandį, tačiau ar prekyba receptiniais, kompensuojamaisiais vaistais realiai bus vykdoma, priklausys nuo vaistinių tinklų, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovė. „Planuose esame įsirašę, kad balandžio mėnesį turėtų platforma būti paruošta.

Šiaulių regione stabdomas šiukšlių rūšiavimas

Šiaulių regiono komunalines atliekas rūšiuojanti bendrovė „NEG Recycling“ nuo šeštadienio ankstyvo ryto žada nebepriimti šiukšlių. Šiaulių meras Artūras Visockas tikina, kad teks laužyti taisykles ir į sąvartyną vežti neišrūšiuotas atliekas.  „Šiandien buvo visų regiono savivaldybių merų ir administracijos direktorių susirinkimas, priimta rezoliucija, kuri virs dokumentu.

Neišnaudojamos elektroninio pašto gudrybės – jas žinoti pravartu kiekvienam

Elektroninis paštas yra vienas pagrindinių komunikacijos priemonių, tačiau ne visi žino, kokios funkcijos yra įdiegtos elektroniniuose paštuose. Pasinaudoję gudrybėmis žmonės gali sutaupyti laiko ir išvengti papildomų problemų. Ekspertai teigia, kad elektroninio pašto funkcijos padės palaikyti tvarkingą pranešimų dėžutę ir apsaugos nuo gaunamo šlamšto. Žmonės nežino apie funkcijas „Gmail“ yra didžiausia elektroninio pašto platforma pasaulyje. Prie jos kasdien jungiasi apie 1,8 mlrd.

Armonaitė: EK supranta paramos svarbą nuo kinų spaudimo nukentėjusiam Lietuvos verslui

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Europos Komisija gerai supranta paramos nuo Kinijos ekonominio spaudimo nukentėjusioms Lietuvos įmonėms svarbą ir dės pastangas, kad sprendimai būtų patvirtinti kaip galima greičiau. Tai ji pareiškė po penktadienį vykusio pokalbio su už konkurenciją atsakinga Europos Sąjungos komisare Margrethe Vestager.

Operatoriai: sąlyga informuoti apie įrangos tiekėjų savininkus sunkiai įgyvendinama

Didžiausių šalies mobiliojo ryšio operatorių „Telia“ ir „Bitė“ atstovai sako, kad nauja 5G ryšio trijų dažnių aukciono sąlyga pateikti informaciją ne tik apie jų siūloma įrangą, bet ir apie jos tiekėjų savininkus gali būti sunkiai įgyvendinama.  Be to, „Telia“ akcininkų susirūpinimą sukėlė ir dar viena nauja sąlyga – per metus įdiegti eSIM paslaugą.

„Lineka“ prezidentas: reikia labai rimtos priežasties neleisti per Lietuvą vežti krovinių

„Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) gavus trijų Baltarusijos bendrovių prašymus vežti vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ trąšas, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos „Lineka“ prezidentas sako, jog remiantis tarptautine vežimo geležinkeliais konvencija reikia labai rimtos priežasties nesuteikti leidimo norintiems per Lietuvą vežti krovinius. „Nelabai yra techninių ir juridinių galimybių tą uždrausti ar neleisti.

Naujas reikalavimas einant į kiną: jei valgote ar geriate – būtinas vienos kėdės atstumas

Atnaujinus koronaviruso pandemijos metu galiojančius reikalavimus, nuo pirmadienio, sausio 24 d., kino teatro ar kino klubo salėje tarp sėdinčių ne kartu atėjusių asmenų reikės palikti bent vieną laisvą kėdę, jeigu salėje yra vartojamas maistas ir gėrimai.

Trys Baltarusijos kompanijos prašo LTG vežti kalio trąšas, įmonė kreipėsi į komisiją

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupei nuo vasario 1-osios nutraukiant sutartį su į JAV sankcijų sąrašus įtraukta viena didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“, LTG pranešė gavusi trijų nesankcionuotų Baltarusijos bendrovių prašymus vežti šias trąšas. Visi prašymai grindžiami skirtingais argumentais, todėl LTG kreipėsi į vyriausybinę strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją, teigia LTG.

Lietuvos pramonės gamintojų kainų šuolis pernai – kukliausias Baltijos valstybėse

Pramonės produkcijos gamintojų kainos praėjusiais metais įspūdingai spurtavo visose trijose Baltijos valstybėse. Mažiausiai šis kainų indeksas išaugo Lietuvoje – beveik šeštadaliu, o jo šuolis Latvijoje ir Estijoje buvo bemaž vienodas – apytikriai ketvirtadaliu. Nacionalinių statistikos tarnybų duomenimis, paskutinį praėjusių metų mėnesį, palyginti 2020-ųjų gruodžiu, Lietuvos pramonės produkcijos gamintojai kainas kilstelėjo 16,3 proc., Latvijos – 25,1 proc., Estijos – 24,7 procento.

Šiaulių meras: „NEG Recycling“ nepriimant atliekų, jos į sąvartyną keliaus nerūšiuotos

Šiaulių regiono komunalines atliekas rūšiuojančiai bendrovei „NEG Recycling“ dar kartą pagrasinus, kad nuo šeštadienio ji nepriims šiukšlių, Šiaulių meras Artūras Visockas tikina, kad teks laužyti taisykles ir į sąvartyną vežti neišrūšiuotas atliekas.  „Šis konfliktas buvo užprogramuotas. Šiandien buvo visų regiono savivaldybių merų ir administracijos direktorių susirinkimas, buvo priimta rezoliucija, kuri virs dokumentu.

Už dujų balionų atsisakymą – 726 eurų kompensacija

Dujų balionų keitimui daugiabučiuose skirta dar beveik 9,6 mln. eurų.  Tai numatantį įsakymą pasirašė energetikos ministras Dainius Kreivys, pranešė ministerija.  Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam butui sieks iki 726 eurų. Teikti paraiškas bus galima nuo vasario iki birželio 1 dienos. Energetikos ministerijos duomenimis, šiuo metu šalyje dar yra apie 1 tūkst. daugiabučių, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai.

Lietuvos biudžeto deficitas – mažesnis nei visoje ES

Lietuvos valdžios skola trečiąjį praėjusių metų ketvirtį siekė 24,2 mlrd. eurų ir sudarė 45,1 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) – šis rodiklis buvo mažesnis nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, skelbia Eurostatas. Latvijos valdžios skola siekė 13,8 mlrd. eurų ir sudarė 43,6 proc. BVP, o Estijos – 5,8 mlrd. eurų arba 19,6 proc. BVP. Estijos valdžios skola buvo mažiausia visoje ES.  Labiausiai prasiskolinusia šalimi išlieka Graikija, kur valdžios skola sudarė 200,7 proc. BVP.
REKLAMA
Į viršų