Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

REKLAMA
Rail Baltica statybų darbai  Rail Baltica statybų darbai

Nepaisant kylančių iššūkių, „Rail Baltica“ planuojama įgyvendinti laiku

„Rail Baltica“ projekto koordinatorius „RB Rail AS“ ir kiekvienoje šalyje projektą įgyvendinančios organizacijos glaudžiai bendradarbiauja su visomis suinteresuotomis pusėmis, kad projektas būtų įgyvendintas ekonomiškiausiu įmanomu būdu, sutartu laiku ir atitiktų aukščiausius tarptautinius standartus. Per pastaruosius 18 mėn.
REKLAMA
Azijos rinka vakariečiams atrodo gana suprantama ir artima.  Azijos rinka vakariečiams atrodo gana suprantama ir artima.

Lietuviškas alus randa kelią į Aziją ir Afriką: daugybė šalių, daugybė skonių

Jei tiesiog pasakytume, kad eksportuojame į Aziją ir Afriką, nepasakytume nieko, nes šiuose pasaulio kraštuose yra galybė valstybių ir jos visos viena nuo kitos skiriasi lyg diena ir naktis, sako Raimundas Laurikėnas, UAB „Švyturys – Utenos alus“ eksporto vadovas. „Švyturio“ alus, ypač „lager“ stiliaus „Ekstra“, daugelyje pasaulio šalių puikiai atpažįstamas jau daugiau nei du dešimtmečius.
REKLAMA
TG grupės Rail Baltica Lietuva direktorius Arenijus Jackus  TG grupės Rail Baltica Lietuva direktorius Arenijus Jackus

Arenijus Jackus: Lietuvoje darbai vyks jau trečdalyje „Rail Baltica“ ruožo

Šiemet intensyvėja didžiausio trijų Baltijos šalių istorijoje geležinkelio infrastruktūros projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas. Lietuvos teritorijoje pasiekta didžiausia pažanga, viso darbai vyksta 29,4 km ruože, dar 84,9 km atkarpoje planuojami arba vykdomi sankasos darbų pirkimai, taip pat planuojami pirkimai dėl 168 km bėgių tiesimo. Geležinkelio sankasos statybos darbai ruože Kaunas–Latvijos siena įgauna pagreitį ir yra vis labiau matomi.

Pinigų pensijoms pritrūks, dėl to lietuviams teks dirbti dar ilgiau? Štai kaip ilgintų pensinį amžių

Pensinis amžius Lietuvoje po truputį ilgėja ir jau greitai pasieks 65 metų ribą. Tačiau tai gali būti ne riba. Vis tik darbuotojų atstovai siūlo atsižvelgti į žmonių sveikatą. Anot jų ne visi sugebės dirbti sulaukę 70 metų ar daugiau. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai siūlo pensinį amžių sieti su ilgėjančia gyvenimo trukme. Tačiau su šiuo siūlymu sutinka ne visi.

Susirgote ir negalite dirbti? Darbdavys vis tiek liepė atidirbti arba sumokėti grynaisiais

Lietuvoje vis pasitaiko darbdavių, kurie naudojasi savo padėtimi ir darbuotojams liepia atidirbti už tas dienas, kai nedirbo dėl ligos arba atostogų – tą pripažino ir pati Valstybinė darbo inspekcija (VDI). Anot jos, yra buvę ir tokių atvejų, kai darbdavys pinigus už nedarbingumo ar atostogų dienas nuskaičiavo darbuotojams nuo atlyginimo. Tačiau darbdavių kūrybiškumui ribų nėra.

Rudenį Vilniaus Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo

Rudenį Vilniaus Užupio rajone du mėnesius reguliariai kursuos be vairuotojo važiuojantis autonominis autobusas.  Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovė Solveiga Stankevičienė sako, kad išbandyti reguliarų maršrutą savavaldžiu autobusu įsipareigota įmonei dalyvaujant europiniame viešojo transporto integracijos projekte.

Įsigyti būstą Dubajuje pigiau nei Lietuvoje: ekspertai vardija kainas

Vis daugiau lietuvių gali sau leisti įsigyti nekilnojamojo turto ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ekspertai tikina, kad manymas, jog būstai užsienio kurortose yra neįperkami – neteisingas. Pasak jų, nekilnojamąjį turtą įsigyti Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Ispanijoje ar Sakartvele gali ne tik didžiausias pajamas uždirbantys verslininkai, o ir vidutines pajamas gaunantis lietuvis.
Verslas Prieš 18 val.

Lauke ar automobilyje per šilta? Neskubėkite išsirengti – galite sulaukti baudos

Prasidėjus vasaros sezonui, itin karštomis dienomis, ypač, jei automobilyje nėra kondicionieriaus, kai kurie važiuoja ne tik atdarais langais, bet ir be viršutinių drabužių. Tą patį galima pamatyti ir tarp praeivių mieste – kaitinant saulei, dalis žmonių nusprendžia išsirengti. Tik kur yra ta riba? Pavyzdžiui, pernai kai kurie gyventojai piktinosi Vilniaus centre, prie upės, besideginančiais išsinuoginusiais poilsiautojais.

Vasarai įsidarbinę moksleiviai kelia galvos skausmą: „Ir baliavoja, ir neateina į darbą“

Užimtumo tarnybos duomenimis, kasmetinės vasaros sezono darbuotojų paieškos prasideda dar pavasario pradžioje, o ši tendencija ypač stebima pajūrio regione, kur maitinimo įstaigos ruošiasi priimti vasarą neišvengiamai padidėsiančius lankytojų srautus.

Gyventojai jau ragauja šviežias lietuviškas bulves: pasakė, kiek jos kainuoja šiemet

Birželio pradžioje kai kuriuose Suvalkijos regiono ūkiuose bulvių laukai žaliuoja kaip rūtos, o tokius vaizdus matantys tikina, kad po kiekvienu krūmu – daug primegzta bulvių. Tuo gali įsitikinti ankstyvųjų bulvių augintojai, turgavietėse jau pardavinėjantys pirmąjį šių metų derlių. Anot jų, derlius užderėjo beveik dviem savaitėmis anksčiau nei įprastai ir yra gan neblogas.  Antanavo krašto (Kazlų Rūdos sav.

Šito po skyrybų nesitikėjo: kažkas vis apgadina automobilį – pasakė, kas gresia ir ką daryti

Daugeliui atrodo, kad radus įbrėžimą ant automobilio, subadytas padangas ar kitas tyčinio vandalizmo žymes, į policiją kreiptis neverta, mat nebus įmanoma įrodyti, kas tą padarė. Vis tik specialistai pataria kiekvieną tokį įvykį fiksuoti, kitaip tikrai nepavyks atgauti pinigų už patirtą žalą. Vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje moteris papasakojo, kad, prasidėjus skyrybų procesui su vyru, jau trečią kartą tenka keisti automobilio padangas, nes jose būna vinių.

Trinkūnaitė atsistatydino iš „Foxpay“ valdybos

Finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė atsistatydino iš bendrovės valdybos pirmininkės pareigų ir svarsto ginčyti Vyriausybės nutarimą dėl jos neatitikties nacionalinio saugumo interesams, šeštadienį paskelbė įmonė. Pasak išplatinto pranešimo, taip siekiama užtikrinti bendrovės veiklos tęstinumą. I. Trinkūnaitė teigia svarstanti galimus teisinius žingsnius dėl Vyriausybės nutarimo apie jos neatitiktį nacionalinio saugumo interesams.

Už sodų laistymą – bauda virš 100 eurų: ar tokių draudimų imsis ir Lietuva?

Kai kurios valstybės dėl sausros griebiasi papildomų priemonių, siekiant sumažinti vandens suvartojimą. Pavyzdžiui, įveda draudimą laistyti sodus. Jei taisyklių nesilaikoma, už tai gali tekti sumokėti ir baudą. Ar apie tokias priemones yra svarsčiusi ir Lietuva? Kai kuriuose Lenkijos miestuose nuo gegužės pradžios nebuvo užfiksuota nė lašo lietaus arba jo iškrito itin nedaug.

Klientų neatsiginančiame restorane cepelinai kainuoja 11 eurų: „Skaniausi yra pas mus“

Nors kainos Birštone jau ima panašėti į kainas Lietuvos pajūrio kurortuose, polisiautojai nenustoja į šį miestelį plūsti. Sako, kad geras poilsis – neįkainojamas, tad ir pinigų negaila. Daugiau apie tai, ką ir už kokią kainą galima rasti Birštone – „TOP 3“ reportaže.  Pastaruoju metu kone visi atostogas pradėję ar jas planuojantys žmonės stebisi, kad kurortų kavinės už cepelinus prašo nesveikų pinigų. Po 7, 8, ar 9 eurus.

Lenkijoje gyvenantis lietuvis atskleidė, kokios prekės ten pigiausios ir ko geriau nepirkti

Nemaža dalis lietuvių apsiperka Lenkijoje. Apie prekes ir jų kainas žmonės diskutuoja socialiniuose tinkluose, kur į diskusijas dažnai įsijungia ir Lenkijoje jau kurį laiką gyvenantis Eugenijus. Vyras ne tik dalija patarimus, bet ir padeda tautiečiams rasti pigiausias prekes. Portalui tv3.lt Eugenijus pasakojo, kad jau keletą metų gyvena Lenkijoje. Jis nedideliame miestelyje tarp Varšuvos ir Krokuvos įsikūrė kartu su žmona. „Ji lenkė, susipažinome, kuomet dirbau Didžiojoje Britanijoje.

Moteris piktinasi, kad Pakaunėje jai neleido atsiskaityti monetomis, parduotuvė turi kitą versiją

Pakaunėje gyvenančiai šeimai noras parduotuvėje „Maxima“ už prekes atsiskaityti smulkiais centais baigėsi nemalonumais – liko be pirkinių. Nors mokėjo savitarnos kasoje, esą sumesti didelio kiekio smulkių monetų kasininkė jiems neleido, nurodė dėti tik apie 50 centų. Prekybos centro atstovai tai vadina nesusikalbėjimu, mat jokių ribojimų mokant centais nėra.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Lietuvoje žmonės gyvena kaip niekada gerai: jau aplenkėme latvius, estus, lenkus, ispanus, graikus

Lietuviai dar niekada negyveno taip gerai, kaip dabar. Vidutinė alga vėl – didžiausia istorijoje, o pastarųjų metų ekonominis nuosmukis nesuvalgė nei milijardinių santaupų sąskaitose, nei smarkiai sumažino vartojimo. Infliacijai nunykus, kiekvienas algos ūgtelėjimas šiemet jau reikš dar pilnesnę piniginę. Visgi ekspertai ragina neužmerkti akių prieš realybę – kai vieni švaistosi pinigais, penktadalis tautiečių gyvena ties skurdo riba ir apie skanesnį kąsnį gali tik pasvajoti.

Gyventojams – iki 28 tūkst. eurų: nepraleiskite progos, jei norite dirbti patys sau

Užimtumo tarnyba kviečia teikti paraiškas dėl paramos verslui. Verslo pradžiai yra skiriama iki 28 tūkst. eurų parama vienai darbo vietai. Tam dar yra laiko iki liepos pradžios. „Reta galimybė tapti pasiturinčiu“, – apie projektą socialiniame tinkle „Facebook“ rašo socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas. Pažymėtina, kad už paramą galima įsigyti įrangą ir / ar įsirengti patalpas naujam verslui.

Sulaukus nusiskundimų dėl privatumo apsaugos, „Meta“ sustabdė planus dėl DI Europoje

Airijos priežiūros institucija penktadienį pranešė, kad po to, kai buvo gauta nusiskundimų dėl privatumo pažeidimų, „Meta“ laikinai sustabdė planus Europoje naudoti asmens duomenis savo dirbtinio intelekto technologijai apmokyti.

Spąstai vairuotojams pagauti? Suklydus šioje sostinės vietoje – bauda už stovėjimą

Viena iš stovėjimo aikštelių sostinėje vairuotojams tapo tikru galvos skausmu. Nors už stovėjimą susimoka, tačiau galiausiai vis tiek sulaukia baudos.  Dalis vairuotojų, pasistatę savo automobilius vienoje iš Olimpiečių g. esančių stovėjimo aikštelių, vėliau sulaukia staigmenos – raudono kontrolierių lapelio už esą ne vietoje paliktą automobilį. Tiesa, transporto priemonių savininkai teisinasi ir sako, kad už stovėjimą jie susimokėjo, tačiau galiausiai vis tiek gavo baudą.

Konservatorius siūlo LRT finansavimą sieti su BVP augimu, lėšas už akcizus skirti gynybai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė siūlo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamus asignavimus iš valstybės biudžeto susieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, o dalį už akcizus gautų pajamų skirti gynybai. Pagal penktadienį užregistruotą projektą, LRT skiriamų asignavimų dydis, palyginti su ankstesniais metais, negalėtų augti sparčiau nei praėjusiais metais kito šalies BVP to meto kainomis.

Latvijos prokuratūra tirs už „Rail Baltica“ projektą atsakingų asmenų veiksmus

Latvijos generalinė prokuratūra ėmėsi tirti asmenų, atsakingų už europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimą, veiksmus. Pasak prokuratūros, galimi įtariamieji be reikiamo pritarimo priėmė įsipareigojimus valstybės biudžetui, sudarydami sutartis dėl geležinkelio tilto, pylimo ir centrinės keleivių stoties komplekso, taip pat „Rail Baltica“ stoties ir susijusios infrastruktūros statybos Rygos oro uoste.

Pjovimo įrankiu neatsargiai elgęsis vyras sukėlė gaisrą, savininkai patyrė 72,5 tūkst. eurų žalą

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose pirmadienį bus nagrinėjama baudžiamoji byla, joje vyras kaltinamas neatsargiai elgęsis su pjovimo įrankiu ir sukėlęs name gaisrą. Dviem savininkams buvo padaryta 72,5 tūkst. eurų žala. Kaip pranešė teismas, neteistas Klaipėdos rajono gyventojas kaltinamas tuo, kad jis dėl neatsargumo sugadino svetimą turtą ir padarė didelės turtinės žalos.

Institucijų tikrinamos „Foxpay“ vadovas Galatiltis penktadienį atšauktas iš „Invegos“ stebėtojų tarybos

Lietuvos banko (LB) ir kitų institucijų tikrinamos finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ vadovas Saulius Galatiltis buvo penktadienį atšauktas iš verslui ir valstybės įstaigoms paramą teikiančios nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijos ir verslo garantas“ („Invega“) stebėtojų tarybos.  Tai Eltai patvirtino „Invegos“ atstovė žiniasklaidai Viktorija Voroncova.
REKLAMA
Įžymūs investuotojai atsisako Bitcoin - kurią kriptovaliutą jie dabar renkasi?   Įžymūs investuotojai atsisako Bitcoin - kurią kriptovaliutą jie dabar renkasi?

Įžymūs investuotojai atsisako Bitcoin - kurią kriptovaliutą jie dabar renkasi?

Bitcoin populiarumas tarp investuotojų išlieka, tačiau pastaruoju metu pigesnės kriptovaliutos vis dažniau atsiduria rinkos dėmesio centre. Šis pokytis pabrėžia besikeičiančius prekybininkų, norinčių pasinaudoti naujomis galimybėmis, favoritus. Pasinerkite į mūsų naujausią analizę, kad sužinotumėte ateities rinkos kryptį ir geriausias investicijas šiandien.

„Michelin“ žvaigžde įvertinti restoranai jau neatsigina lankytojų: atsakė, ar didins kainas

Keturiems  Lietuvos restoranams ketvirtadienį gavus prestižinio „Michelin“ gido žvaigždę, o dar 30 patekus į „Michelin“ gidą, įvertintų restoranų vadovai sako, jog juos užplūdo potencialių klientų skambučiai, o rezervacijų sistemos jau ketvirtadienį vakare strigo.  „Gal praėjus 5–10 minučių po ceremonijos tiesiog užstrigo, nebeveikė rezervacijų sistema. Netilo telefonas, pilna užklausų, pilna žinučių.

Armonaitė: tikimės dėl „Michelin“ atėjimo į Lietuvą kitąmet gauti 4 mln. eurų papildomų pajamų

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad „Michelin“ atėjimas į Lietuvą kitąmet užtikrins 4 mln. eurų papildomų pajamų. Anot jos, projektas, į kurį jos vadovauja ministerija investavo 1,5 mln. eurų, atsiperka, o Lietuva gaus papildomą reklamą ir žinomumą. „Praėjusiais metais (be mišelinų) užsienio turistai Lietuvoje „pravalgė” apie 370 mln. eurų. Už „Michelin“ pakvietimą per 3 metus Ekonomikos ir inovacijų ministerija sumokėjo 1,5 mln. eurų, t.y. po 0,5 mln.

Kilus abejonėms dėl šalies nuomonės, Lietuva vis tik nepakeitė pozicijos dėl ES Gamtos atkūrimo akto

Nors šią savaitę kilo abejonių dėl Lietuvos pozicijos Gamtos atkūrimo reglamento, įgyvendinančio Europos žaliąjį kursą, klausimu, vis tik ji nesikeičia ir išlieka palanki dokumento atžvilgiu, atskleidė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas. Tuo metu posėdyje dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė tikino, kad tikslas nebuvo keisti pozicijos, bet įsitikinti visų politinių jėgų sąmoningu pritarimu.

SEB įspėja klientus: neveiks dalis banko paslaugų

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų perspėja, kad artimiausią parą kelias valandas klientai negalės pasinaudoti visomis paslaugomis. „Gerbiamieji klientai, norint užtikrinti sklandų banko sistemų veikimą, SEB banke bus atliekami planiniai informacinių sistemų darbai“, – oficialioje interneto svetainėje praneša bankas. Jis informuoja, kad dėl šios priežasties birželio 15 d., naktį iš penktadienio iš šeštadienį, nuo 3:00 val. iki 8:00 val.
REKLAMA
Kai agurkas nelygu agurkui: kodėl kokybiški agurkai „Lidl“ kainuoja pigiau?  Kai agurkas nelygu agurkui: kodėl kokybiški agurkai „Lidl“ kainuoja pigiau?

Kai agurkas nelygu agurkui: kodėl kokybiški agurkai „Lidl“ kainuoja pigiau?

Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ savo pirkėjus kasdien džiugina mažomis kainomis, aukšta šviežių vaisių ir daržovių kokybe bei dėmesiu ūkininkams iš Lietuvos, tiekiantiems ir daugelio pamėgtus trumpavaisius agurkus. Jų kiekvieną dieną nuperkama šimtais kilogramų, todėl „Lidl“ įsipareigoja klientams užtikrinti žemą šių daržovių kainą, nedarant jokio kompromiso dėl kokybės. „Mūsų vaisiai ir daržovės yra itin vertinami klientų ne tik už žemą kainą, bet ir už išskirtinę kokybę bei šviežumą.

Sostinės gatvėse testuojamas elektrinis autobusas

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) praneša Vilniaus gatvėse  pradėjęs testuoti žemagrindį elektrinį autobusą. Skelbiama, kad bandomieji važiavimai prasidėjo nuo ketvirtadienio ir vyks iki birželio 23 dienos 10 maršrutu. „Bandomieji važiavimai yra praktika, leidžianti patikrinti šių transporto priemonių tinkamumą miestui ir įvertinti jų patogumą “, – sako įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ direktorius Ignas Degutis.

„Michelin“ žvaigždučių restoranai: skolos „Sodrai“, netikėti savininkai, algos ir vos 1 darbuotojas

Bene geriausia reklama maitinimo įstaigai yra jos įvertinimas prancūzų padangų gamintojo gide. Kad jo inspektoriai įvertintų lietuvių gastronominius pasiekimus, prancūzams buvo sumokėta 1,8 mln. eurų. Kaip jau skelbta, Lietuvoje „Michelin“ žvaigždės šiemet suteiktos restoranams „Demo“, „Džiaugsmas“, „Nineteen18“ ir „Pas mus“, kurie visi veikia Vilniuje. Portalas tv3.lt pasidomėjo, kam priklauso šie restoranai, kiek darbuotojų jie turi ir kokias algas jiems moka.

Skaistė: diskusijos dėl papildomo finansavimo gynybai „eina pagal planą“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad diskusijos dėl šaltinių siekiant papildomų lėšų gynybos finansavimui „eina pagal planą“ ir sprendimai turėtų būti priimti artimiausiu metu. Anot jos, procesui neturėtų sutrukdyti ir tai, kad jai laikinai tenka vadovauti trims ministerijoms. „Daugelis darbų jau buvo ir prieš tai padaryti, parengtas Gynybos fondo įstatymo projektų paketas. Su koalicija intensyviai kalbamės, kaip užtikrinti, kad jis būtų sklandžiai priimtas Seime.

Net trys „Senatorių pasažo“ grupės restoranai gavo „Michelin“ gido įvertinimus, taip pat ir aukščiausią – „Michelin“ žvaigždę

Laukiamiausiame metų gastronominiame renginyje, „Michelin“ gido apdovanojimuose, visus „Senatorių pasažo“ restoranus lydėjo sėkmė. Šefo Andriaus Kubiliaus vadovaujamas restoranas „Nineteen18“, įsikūręs istoriniuose Senamiesčio rūmuose, pelnė geidžiamiausią gastronomijos pasaulio įvertinimą – „Michelin“ žvaigždę.

„Michelin“ restoranai Lietuvoje: už 94 eurus – ir skruzdėlės, už 400 eurų – vynas

Ketvirtadienį net penki restoranai Lietuvoje pirmą kartą istorijoje gavo po „Michelin“ žvaigždę, viena iš jų – žalioji „Michelin“ žvaigždė, suteikta išskirtinai dėl tvarumo. Tv3.lt portalas pasidomėjo, kokius patiekalus ir kainas siūlo šie restoranai. „Michelin“ inspektoriai visus metus keliavo po mūsų šalį ieškodami geriausių restoranų, rašoma „Michelin guide“ svetainėje.

„Michelin“ rekomendacijos sulaukęs Deivydas Praspaliauskas: „Tai – nesustabdomas procesas“

„Michelin“ rekomenduojamu šefu tapęs restorano „Amandus“ įkūrėjas Deivydas Praspaliauskas įsitikinęs, kad į mūsų šalį pagaliau atėjęs vertinimo procesas ne tik pažymėjo pasiektą kulinarinį lygį, bet ir atneš ilgalaikius nuolatinius pokyčius. „Kurdami naujus skonius, eksperimentuodami virtuvėje, tobulindami aptarnavimą ir organizuodami unikalias vakarienės patirtis, visų pirma galvojame apie visa tai patirsiančius klientus, o ne ekspertų vertinimus.
REKLAMA
Po laimės paieškų svetur – atgal į „Iki“: Darius jau vadovauja dviem sandėliams  Po laimės paieškų svetur – atgal į „Iki“: Darius jau vadovauja dviem sandėliams

Po laimės paieškų svetur – atgal į „Iki“: Darius jau vadovauja dviem sandėliams

Geras darbas privilioja atgal net ir iš svetur. Tuo įsitikino Darius Balčiūnas, kuris po emigracijos grįžo dirbti ten, kur pradėjo – į prekybos tinklą „Iki“. Kadaise čia įsidarbinus atsitiktinai, talentas ir atkaklumas greitai ėmė duoti vaisių. Darius sėkmingai kilo karjeros laiptais, o tam nesutrukdė net ir pertrauka. Po grįžimo į „Iki“ nepraėjo nė metai, kad jis taptų sandėlio vadovu Panevėžio logistikos centre.

Šimonytė: del Gamtos atkūrimo reglamento reikia plataus politinio sutarimo

Galutinei Lietuvos pozicijai dėl Gamtos atkūrimo reglamento, įgyvendinančio Europos žaliąjį kursą, turi pritarti visos politinės jėgos, o sprendimų priėmėjai turi būti sąmoningi, sako premjerė.   Kitu atveju, Ingridos Šimonytės teigimu, po kelerių metų vėl į gatves išvažiuos traktoriai.   „Jeigu tokios pozicijos laikomės, kad jai yra pritarta plačiausiu įmanomu mastu.

Mazuronis: Seimas pavasario sesijoje gali pritarti bankų solidarumo ir pelno mokesčio pakėlimui gynybai

Šios pavasario sesijos metu Seimas dar galėtų susitarti dėl pratęsto bankų solidarumo įnašo ir padidinto pelno mokesčio, iš kurių gautos lėšos būtų skirtos gynybai, mano iš Darbo partijos pirmininko pareigų atsistatydinęs Andrius Mazuronis. Bet, anot jo, dėl kitų krašto apsaugos finansavimo šaltinių parlamentas nesutars. „Seimas gali šioje sesijoje apsispręsti dėl bankų solidarumo mokesčio ir pelno mokesčio padidinimo, kuris yra pasiūlytas.

Klaipėdą ir toliau stebės kiniškos kameros

Klaipėdos miesto savivaldybė atsisako planų mieste įrengtas  Kinijos gamybos stebėjimo kameras pakeisti naujomis, pagamintomis draugiškose valstybėse,  penktadienį rašo „Vakarų ekspresas“.  Savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėjos Indrės Butenienės teigimu, gautas teisininkų išaiškinimas, kad Kinijos gamybos kamerų keisti nereikia, tiesiog reikės įsigyti jų priežiūros paslaugą.   Didžiąją dalį naujoms kameroms pirkti numatytų pinigų – 468,8 tūkst.

Kinijos gyventojas kanadietis prisipažino kaltas vogęs „Tesla“ paslaptis

Kinijos gyventojui kanadiečiui, JAV teisme pripažinusiam savo kaltę dėl pramoninių paslapčių vagystės iš pirmaujančios Amerikos elektromobilių gamintojos, gresia 10 metų kalėjimo, ketvirtadienį pranešė teisingumo institucijos.
REKLAMA
Grindų klojimas Redas Vilimas/FOTOBANKAS nuotr. Grindų klojimas Redas Vilimas/FOTOBANKAS nuotr.

Grindų danga: kiek kainuoja, kaip išsirinkti ir kokių klaidų nedaryti

Įsirengiant namus, itin svarbu išsirinkti tinkamą grindų dangą skirtingoms erdvėms – svetainei, virtuvei, vonios kambariui. Tinkamai parinktos ir paklotos grindys gali padidinti namų erdvę, suteikti jai jaukumo ir, svarbiausia – tarnauti ilgai. O kai kurios klaidos gali greitai išlįsti girgždėjimu ir deformacijomis.
Būstas 2024-06-14

Nuo sušių rinkinio už 20 eurų iki brangių kelionių – gyventojai liko be nieko: įspėja, ką daryti

Nuo kelionių į Turkiją iki sporto klubo abonementų ar poilsio sanatorijose. Nors kai kurioms paslaugoms gyventojai išleido tūkstančius eurų, staiga liko be nieko – bankrotą paskelbusi įmonė pinigų negrąžina, o daugelį paslaugų atsisakoma suteikti. Bankrutuojančios įmonės vadovas taip pat pateikė prašymą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT). Tuo metu advokatas paaiškino, kokių veiksmų šiuo metu geriausia griebtis gyventojams.

„Michelin“ žvaigždutę pelnė Andriaus Kubiliaus sūnaus vadovaujamas restoranas: „Stiprūs tie Starkų genai“

Ketvirtadienį Vilniuje – įstorinis įvykis. Keturiems šalies restoranams išdalintos „Michelin“ žvaigždutės. Prestižinį apdovanojimą gavo „Demo“, „Džiaugsmas“, „Pas mus“ ir „Nineteen18“. Pastarojo šefas – Andrius Kubilius. Tiesa, ne europarlamentaras, bet jo sūnus.

Armonaitė: nepaskaičiavome, kad tiek daug restoranų gaus „Michelin“ įvertinimą

Keturiems restoranams Lietuvoje gavus prestižinio „Michelin“ gido žvaigždę, o dar 34 patekus į patį gidą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad tokio „Michelin“ įvertinimo nesitikėta. Pasak jos, Lietuvos atsiradimas gide didins šalies žinomumą, kasmet į ekonomiką įneš 3–4 mln. eurų. „Nepaskaičiavome, kad tiek daug restoranų gaus tą įvertinimą. Tai tikra gastronomijos šventė“, – ketvirtadienį vakare BNS sakė A. Armonaitė.

Leidžiate laiką gamtoje? Privalote žinoti, už ką jus gali nubausti iki 2,3 tūkst. eurų

Kai kuriems gali atrodyti, kad ramus pasibuvimas miške su šeima, stovyklavimas, uogų ragavimas, mėsos kepimas ar smagus pasivažinėjimas keturračiu niekam nekenkia ir tuo labiau nėra nusikaltimas. Vis tik, kol šiltuoju metų laiku daugelis lietuvių mažiau laiko leidžia mieste ir traukia į gamtą, reikia nepamiršti, kad ir miškuose yra privaloma laikytis tam tikrų taisyklių.

Rokiškio rajone užfiksuotas pirmasis afrikinio kiaulių maro židinys ūkyje šiemet

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ketvirtadienį užfiksavo pirmąjį šiemet afrikinio kiaulių maro židinį kiaulių ūkyje. Židinys patvirtintas Rokiškio rajone, Pandėlio seniūnijoje, ūkininkui trečiadienį pranešus apie vieną kritusią kiaulę bei klinikinius ligos simptomus likusioms, pranešė VMVT. Pranešama, kad židinyje VMVT specialistai nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, sudarė epizootinio tyrimo grupę, siekdama nustatyti ligos į kiaulių laikymo vietą patekimo kelius.

„Michelin“ žvaigždutės Lietuvoje: prestižinį apdovanojimą gavo keturi restoranai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje ketvirtadienį Vilniuje buvo paskelbta, kam atiteko prestižiniai „Michelin“ gido apdovanojimai. Jie paskelbti remiantis 25-ių anoniminių inspektorių arba ragautojų pagal 5 kriterijus, kurie vienodi visame pasaulyje. „Michelin“ žvaigždės suteiktos restoranams „Džiaugsmas“, „Demo“, „Pas mus“ ir „Nineteen18“. Visi jie veikia Vilniuje.

Ukrainos bankas prognozuotai apkarpė bazines palūkanas iki 13 proc.

Ukrainos nacionalinis bankas ketvirtadienį sumažino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto iki 13 proc., pratęsdamas pernai liepą pradėtą pinigų politikos švelninimo kampaniją. Sprendimas atitiko minimalius lūkesčius šalies rinkose. Reguliuotojas skelbia tokį sprendimą priėmęs atsižvelgdamas į rizikų pusiausvyrą, infliacijos sulėtėjimą ir jos lūkesčių nusilpimą, siekdamas paskatinti kreditavimą bei ekonomikos atsigavimą. Metų infliacija šalyje gegužę spartėjo iki 3,3 proc.

Teismas: byla dėl Stepukonio praloštų pinigų turi būti nagrinėjama Lietuvoje

Lieka galioti Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria yra atmetamas bendrovės „OB Holding 1 OÜ“ prašymas palikti ieškovių „Žvirgždaičių energija“, „Nullus“ ir „Moelta“ pareikštą ieškinį dėl turto grąžinimo ir žalos atlyginimo nenagrinėtą, ketvirtadienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas.
Į viršų