Skiriama parama akvakultūros įmonėms, norinčioms naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius

Nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) bus renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 m. veiksmų programos (Veiksmų programos) antrojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos akvakultūros skatinimas“ priemonę „Produktyvios investicijos į akvakultūrą.

Kreivys apie baisiausią dieną: situacija ekstremali, elektros pritrūkome, kaina didžiausia istorijoje

Darbo partijos frakcija rugpjūčio 17 d. susitiko su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu ir VERT pirmininku Renatu Pociumi dėl elektros rinkos liberalizavimo. Ministras tikino, kad elektros kainos didžiausios istorijoje. Energetikos ministras teigė, kad realiame kare su Rusija nekariaujame, tačiau vyksta energetinis karas. „Turime regionines jungtis su Suomija ir Lenkija iš kur gauname elektrą. Iš šių jungčių gauname didžiausius kiekius elektros. Patys jos beveik negaminame.

„Baisiausia diena elektros energetikos istorijoje“: pritrūko elektros, prireikė aktyvuoti rezervus

107
Energetikos ministrui antradienį suabejojus, ar elektros biržos algoritmas nėra dar viena aukštų kainų Lietuvoje priežastis, trečiadienį Dainius Kreivys sako, jog algoritmas bus pakoreguotas, tačiau elektros kainas diktuos augančios dujų kainos.   Ministras pabrėžė, kad artėjant žiemai nereikia tikėtis, jog dujų ir elektros kainos mažės.     „Tikėtis, kad kainos dujų reikšmingai mažės artėjant žiemai, to neverta.

Paluckas apie kainas už elektrą: Lietuvą apiplėšinėja, o Landsbergis su Kreiviu toliau miega

Opoziciniai socialdemokratai užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį ir energetikos ministrą Dainių Kreivį ragina valstybės vardu pradėti tarptautinę kampaniją reikalaujant peržiūrėti elektros energijos pardavimų biržos „NordPool“ tvarkas ir taisykles, rašoma pranešime spaudai. „Ministrai turėtų imtis aktyvių veiksmų gindami Lietuvos interesus – burti sąjungininkus ir reikalauti peržiūrėti „Nord Pool“ taikomas taisykles ir prekybos tvarkas.

Sigita Strockytė-Varnė. Kaip nuspėti savo investicijų ateitį

Įsivaizduokite, jei pasaulyje egzistuotų stebuklingas rutulys, kuris leistų nuspėti rytojų: pasakytų, kas bus po metų, patartų, kurie pirkiniai finansiškai sėkmingi ar nuostolingi, leistų sužinoti, kurios investicijos atneš sėkmę, rašoma pranešime spaudai. Nors realiame pasaulyje tokio rutulio niekas neturi, paprastų taisyklių, kurios padėtų įvertinti savo investicijų galią ir bent preliminariai apskaičiuoti, kokia ateitis laukia, yra.

JK infliacija toliau muša keturių dešimtmečių rekordus

Didžiojoje Britanijoje metų infliacija liepos mėnesį pakilo iki naujų keturių dešimtmečių aukštumų, skatinama kylančių maisto produktų kainų, parodė trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys, signalizuojantys apie gilėjančią pragyvenimo išlaidų krizę. Nacionalinė statistikos tarnyba (ONS) pranešė, kad vartotojų kainų indeksas (VKI) padidėjo nuo 9,4 proc. birželį (tuo metu taip pat rekordinis lygis) iki 10,1 proc. praėjusį mėnesį.

Nenustebkite: aplinkosaugininkai stabdys automobilius ir juos tikrins

306
Tam, kad kvėpuotume kuo švaresniu oru, aplinkosaugininkai rugsėjo 1–17 d. tikrins transporto priemonių taršumą – teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose. Kadangi oro taršos mažinimas tiesiogiai susijęs su oro kokybės gerinimu, labai svarbu, kad mūsų veikla būtų pagrįsta aplinkos tausojimo principais, rašoma pranešime spaudai.

Ukraina gavo iš Italijos 200 mln. eurų lengvatinę paskolą

Ukraina gavo iš Italijos 200 mln. eurų dydžio lengvatinį kreditą, pranešė Ukrainos finansų ministerija. Pagal paskolos sutarties sąlygas ji už nulines palūkanas suteikta 15 metų laikotarpiui, pusei jo atidedant grąžinimą. „Lėšos bus naudojamos bendrojo vidurinio ugdymo įstaigų mokytojų darbo užmokesčiui“, – teigiama ministerijos pranešime. Italija toliau padeda Ukrainai gintis nuo Rusijos agresijos.

„Ignitis grupė“ teigia nesiūlanti rekordinių kainų elektros biržoje

Energetikos ministrui paprašius rinkos reguliuotojo ištirti, ar elektros biržos algoritmas nėra dar viena aukštų elektros kainų Lietuvoje priežastis, energetikos grupė „Ignitis grupė“ pareiškė nesiūlanti rekordinių kainų biržos aukcionuose – anot grupės, didelės kainos formuojasi ne dėl jos valdomų elektrinių.  „Ignitis grupė“ teigia, kad rekordines elektros kainas rinkoje lemia ne tik itin išaugusios gamtinių dujų kainos, bet ir biržos algoritmai.

Bankų pažadas įrengti 100 bankomatų liko neįgyvendintas: paaiškino, su kokiais sunkumais susidūrė

Bankų pažadas iki liepos, o vėliau – iki rugpjūčio vidurio visoje Lietuvoje įrengti 100 naujų bankomatų liko neįgyvendintas – šiuo metu įrengti 72 įrenginiai, o iš jų veikia 61. Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vadovė teigia, kad bankomatų įrengimas užtruko dėl vis dar stringančių tiekimo grandinių bei poreikio kai kuriose vietose stiprinti mobilųjį ryšį. „Bankomatui reikia 4G ryšio, o kai kuriose vietovėse tebuvo 3G ar 2G. Dėl to reikėjo storesnius laidus dėti.

Pakeitus dušo galvutę ar trumpiau maudantis, sutaupysite 70–80 eurų: gyventojai naujų patarimų išgirs dar daugiau

79
Energetikos ministrui pranešus, kad rugsėjį visuomenei bus pristatytas elektros taupymo planas, energetikos viceministrė Inga Žilienė teigia, kad iš esmės tai bus gyventojų švietimo kampanija. „Mes planuojame rugsėjį paleisti plačią viešinimo, edukacijos, gyventojų informavimo kampaniją, nes yra paprastų patarimų, kaip pakeitus įpročius galima sutaupyti“, – trečiadienį lrt radijui sakė I. Žilienė.

Prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko tik 5–10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo, rašoma pranešime spaudai. Nepaisant vis dar nemažo žiūrovų skaičiaus, prieš kelias savaites vykusiame susitikime su investuotojais „Netflix“ generalinis direktorius Reedas Hastingsas pareiškė, jog ši beveik šimtmetį skaičiuojanti turinio platforma išnyks jau po 5–10 metų.

Perkate būstą nesusituokę: štai, ką turite žinoti

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė, rašoma pranešime spaudai.

Teismui perduodama greitųjų testų byla, kaltinimai pareikšti SAM eksviceministrei

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė teismui perdavusi baudžiamąją greitųjų COVID-19 testų įsigijimo bylą, kurioje buvusi sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė kaltinama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

„Lifosa“ ginčija laikinojo administratoriaus paskyrimą

Sankcionuojama Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ teismams skundžia Finansų ministerijos sprendimą paskirti įmonės laikinąjį administratorių bei juo skirti įmonę „Finance Guru“.  Specialioji teisėjų kolegija, sudaryta iš keturių Aukščiausiojo Teismo (LAT) ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų, rugpjūčio 10 dieną nusprendė, jog „Lifosos“ skundas dėl „Finance Guru“ paskyrimo teisėtumo gali būti nagrinėjamas administraciniame teisme, todėl grąžinamas Viln...

Jūratė Cvilikienė. Finansiniai rugsėjo išbandymai: kiek tėvams kainuos išleisti vaikus į mokyklą

Liniuotė, rašiklis, keli sąsiuviniai ir pratybos – vaiko suruošimas į mokyklą prieš rugsėjį tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip atskiros biudžeto eilutės ir kruopštaus planavimo nereikalaujančios išlaidos. „Swedbank“ Finansų instituto ekspertų skaičiavimais, pirmoko mokyklinis krepšelis tėvams atsieis bent 350 eurų, vyresniųjų tėvai išleis mažiau, tačiau išlaidas taip pat turėtų suplanuoti, rašoma pranešime spaudai.

Baimė dėl ekonomikos nuosmukio: dujų kainos pasiekė 6 mėnesių aukštumas

Dujų kainos Europoje antradienį pakilo iki šešių mėnesių aukštumų, dar labiau padidindamos nuogąstavimus dėl ekonomikos nuosmukio, regionui susiduriant su dujų vartojimo normavimo grėsme dėl tiekimo iš Rusijos mažėjimo karo Ukrainoje fone.  Tuo tarpu naftos kainos, išvakarėse smukusios daugiau nei 5 proc., toliau judėjo žemyn, rinkai nerimaujant, kad paklausa sumažės dėl ekonomikos nuosmukio ar lėto augimo tokiose šalyse kaip Kinija.

Viešbučius ir restoranus paragino griebtis iniciatyvos – savanoriškai nepriimti turistų iš Rusijos

456
Vykstant neišprovokuotai Rusijos agresijai prieš Ukrainą Lietuvos viešbučiai ir restoranai raginami savanoriškai nepriimti turistų iš Rusijos. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija tokios Pakruojo dvaro iniciatyvos nepalaiko, nes nemato poreikio. Pasak Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, vykstant karui verslas turi parodyti Rusijos turistams, kad jie Lietuvoje – nepageidaujami.

Saudargas: energetikos badas gresia ne tik Lietuvai

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas teigia, kad smarkiai kylant elektros energijos kainai valstybė turi padėti savo žmonėms. „Bus peržiūrimas kompensacinis mechanizmas, galbūt plečiamas tas ratas kompensacijas gaunančių žmonių. Valstybė turi padėti savo žmonėms“, – trečiadienį Žinių radijui sakė jis. „Ruošiamės sunkiam etapui. Čia gal dar nėra ir pabaiga. Energetikos badas gresia ne tik Lietuvai, jis gresia visai Europai“, – teigė politikas.

Seimo nariai komandiruotėms išleido daugiau kaip 355 tūkst. eurų

Seimo nariai išleido daugiau kaip du trečdalius šiemet komandiruotėms skirtų lėšų, parlamento vadovė teigia, kad metų pabaigoje gali tekti smarkiai sumažinti išvykų skaičių. „Gali atsitikti, kad metų pabaigoje reikės atsisakyti daugiau komandiruočių, vertinant sekantį biudžetą“, – BNS sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Šiemet Seimo narių komandiruotėms numatyta pusę milijono eurų. Seimo kanceliarija BNS informavo, kad iš jų panaudoti 355 tūkst. 108 eurai arba 71 proc. viso biudžeto.
Į viršų