Pasaulio ekonomikos laukia „didžiausias išbandymas“ nuo Antrojo pasaulinio karo laikų

Krizei sekant krizę, pasaulio ekonomika artėja prie bedugnės krašto, rašo portalas CNN.   Davose (Šveicarija) prasidėjus pirmajam nuo 2020 m. Pasaulio ekonomikos forumui, Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pareiškė, kad ekonomika susiduria su „galbūt didžiausiu išbandymu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“. „Susiduriame su potencialia nelaimių sandūra“, – pareiškime sakė TVF valdančioji direktorė Kristalina Georgieva.

Šveicarija padės Ukrainai konfiskuoti šalyje įšaldytą Janukovyčiaus bendražygio turtą

Šveicarijos vyriausybė trečiadienį pareiškė pradėsianti daugiau nei 100 milijonų frankų (98 mln. eurų) turto konfiskavimo iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus artimo bendražygio procedūrą. Šveicarijos valdančioji Federalinė taryba pareiškė teikianti paramą Ukrainai, nes bandydamas konfiskuoti lėšas Kyjivas susiduria su „tam tikrais sunkumais“. Šią procedūrą apsunkina karas. Tačiau taryba patikino, kad šis žingsnis nesusijęs su šiais metais Rusijai įvestomis sankcijomis.

Lietuva pasiskolino dar 650 mln. eurų: kiekvienas turėsime atiduoti po 232 eurus

Lietuva tarptautinėse kapitalo rinkose trečiadienį pasiskolino 650 mln. eurų, išleisdama 10 metų trukmės euroobligacijų emisiją. Tokios pat trukmės emisija paskutinį kartą išleista 2020 metais.   Už šią emisiją bus mokamos 2,125 proc. metų palūkanos, pranešė Finansų ministerija.   „Keičiantis centrinių bankų politikai ir įsibėgėjant palūkanų normų kilimui, naudojamės proga užsitikrinti finansavimą palankiomis sąlygomis.

Vilniuje išbando naujus radarus – „šaudys“ nesumokėjusius už automobilių stovėjimą

Pėsčius kontrolierius, tikrinančius, ar vairuotojai sumokėjo už automobilio stovėjimą, Vilniuje netrukus gali pakeisti specialūs automobiliai, kurie tiesiog elektroniniu būdu fiksuos pažeidimus ir siųs pranešimus apie juos. Apie bandomą naujovę praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. „Automatinė automobilių stovėjimo kontrolė būtų dar viena efektyvi ir moderni priemonė, kuria sostinė galėtų didžiuotis, o taip pat būtų pirmoji ir Baltijos šalyse.

Naftos ir dujų nepakanka, imasi grūdų: kaip Rusija toliau šantažuoja pasaulį ir kelia bado grėsmę

Tarptautinė bendruomenė turėtų padėti sukurti „saugų praėjimą“, kuriuo milijonai tonų grūdų, įstrigusių Ukrainoje, galėtų būti išvežti iš šalies, pareiškė Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja. Yulia Svyrydenko, Ukrainos ministro pirmininko pirmoji pavaduotoja sakė, kad čia reikalingas tam tikras „koridorius“, praneša BBC. Dėl to, kad Ukraina negali eksportuoti savo grūdų, pasaulinės maisto kainos sparčiai kyla. Be to, tai sukėlė bado grėsmę nuo jos eksporto priklausančiose šalyse.

Paskubėkite: liko vos kelios dienos gauti iki 6 tūkst. transporto priemonei

Liko labai mažai laiko, kai galite sunaikinti seną automobilį ir gauti nuo 1 tūkst. iki 6 tūkst. eurų kompensaciją. Ją galėsite išleisti naujam ar naudotam mažai taršiam automobiliui, elektromobiliui, viešojo transporto bilietams, elektriniam paspirtukui ar dviračiui. Liko mažiau nei savaitė, kol galite tikėtis kompensacijos naujo automobilio įsigijimui, sunaikinę seną, taršią transporto priemonę. Iki birželio 1 d. 12.00 val. galima pildyti paraiškas gauti 1 tūkst.

Nausėda „Meta“ kviečia į Lietuvą: jie galėtų plėstis mūsų šalyje

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad Lietuvoje yra geros sąlygos plėstis JAV technologijų milžinei „Meta“ (buvusi „Facebook“). Šalies vadovas „Meta“ delegaciją pakvietė atvykti į Lietuvą.

ES siekia Rusijos oligarchų turtą atiduoti Ukrainos atstatymui

Europos Sąjunga trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes apeiti sankcijas ir sudarytų sąlygas konfiskuoti jų turtą, kad iš jo būtų galima finansuoti karo draskomos Ukrainos atstatymą. „Kol Rusijos agresija Ukrainoje tęsiasi, svarbiausia, kad ES ribojamosios priemonės būtų visiškai įgyvendinamos, o šių priemonių pažeidinėjimas negalėtų atsipirkti“, – sakoma Europos Komisijos (EK) pareiškime.

Klaipėdos SGD terminalu naudosis penkios Lietuvos, Estijos ir Lenkijos įmonės

Paskutinį šių metų ketvirtį Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalu naudosis penkios įmonės iš Lietuvos, Estijos ir Lenkijos.  Terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ paskelbė baigusi 9,66 teravatvalandės (TWh) siekiančio jo pajėgumų skirstymą spalio–gruodžio mėnesiams. Tuomet SGD terminalą turėtų pasiekti 10 ne mažesnių kaip 138 tūkst. kubinių metrų krovinių.

Ekonomistai įspėja apie naują krizę: jos išvengti padėtų tik stebuklas?

Ekonomistai tikina, kad dabartinė infliacija kai kuriose valstybėse yra didžiausia per 40 metų. Tad neišvengimai turėsime susidurti su recesija, ekonomikos susitraukimu. Anot jų, tik tai padės sumažinti visų lūkesčius ir infliaciją.

„Nike“ pasitraukia iš Rusijos rinkos

JAV sportinės avalynės ir aprangos gamintoja „Nike“ nepratęsė sutarčių su franšizės gavėja „Inventive Retail Group“ (IRG), kuri „artimiausiu metu“ nebegalės tiekti „Nike“ produkcijos į Rusijos rinką, praneša leidinys „Vedomosti“. „Baigiantis atsargoms, IRG bus priversta uždaryti visas šio prekės ženklo parduotuves Rusijoje“, – skelbia leidinys, cituodamas IRG prezidento Tichono Smykovo laišką darbuotojams.

Žilienė: rusiško kapitalo įmonės nekaupia valstybės naftos atsargų

Rusijos kapitalo įmonės nedalyvauja kaupiant Lietuvos valstybės naftos ir jos produktų atsargas, sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.  „Kalbant apie valstybės finansuojamą valstybės atsargų kaupimą, tokių (rusiško kapitalo – BNS) įmonių šiai dienai nėra. (...) Yra viena įmonė, kuri privalo kaupti tokias atsargas ir ji kaupia kaip privatus subjektas – privačiai, 60 dienų“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete sakė viceministrė.

Bus skelbiamas naujas Vilniaus oro uosto terminalo konkursas, jo vertė didės 10-15 proc.

Statybų bendrovei „Eikos statyba“ dėl pabrangusių žaliavų ir infliacijos gegužę nesutikus pasirašyti maždaug 40 mln. eurų vertės Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo statybos sutarties, rangovo konkursas bus skelbiamas iš naujo.

Nausėda paragino „Google“ plėstis Lietuvoje

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino JAV informacinių technologijų gigantę „Google“ plėsti investicijas Lietuvoje, o jos vadovus pakvietė atvykti į šalį. „Šiandien Lietuva galėtų profesionaliai priimti ženkliai didesnes „Google“ investicijas – kibernetinio saugumo, kovos su dezinformacija, mokėjimų sistemų, programinės įrangos kūrimo, duomenų centrų ir kitose srityse“ – pranešime sakė G. Nausėda, Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume susitikęs su „Google“ viceprezidentu Karanu Bhatia.

Finansų ministerija ragina neskubėti didinti PVM apyvartos ribos

Finansų ministerija nelinkusi pritarti siūlymui didinti metinės 45 tūkst. eurų apyvartos ribą, nuo kurios privaloma registruotis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju. Ji ragina palaukti geresnių laikų bei mokesčių pertvarkos. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas teigia, kad ši permaina būtų naudinga pagal verslo liudijimą dirbantiems gyventojams.

Jūratė Cvilikienė. Kaip lietuvių pinigines paveiks maisto kainų augimas?

Dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių bei išaugusių žaliavų kainų, kurioms įtakos turi ir sudėtinga geopolitinė situacija, prognozuojama, kad artėjantį rudenį laukia vienas brangiausių derlių. Numatoma, kad didės grūdų, jų produktų bei mėsos kainos. Lietuvoje maisto prekių krepšelis per mėnesį sudaro apie 15 proc. vidutinio atlyginimo, tad vidutines pajamas uždirbantiems gyventojams numatomas kainų šuolis labai didelės finansinės įtakos neturėtų padaryti.

Teismas neleido „Vilniaus viešojo transporto“ profsąjungai stabdyti darbuotojų sutarčių

Teismas neleido „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinei sąjungai stabdyti darbuotojų sutarčių, kadangi tai gali turėti neteisėto streiko požymių. Kaip BNS trečiadienį sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Aurimas Žukauskas, šios laikinosios apsaugos priemonės pritaikytos, kol byla dėl sutarčių stabdymo nebus išspręsta iš esmė.

Darbo užmokesčio atotrūkis tarp regionų pernai padidėjo 13,3 proc.

Vidutinio darbo užmokesčio (iki mokesčių) atotrūkis tarp regionų šalyje pernai išaugo – jis siekė 324 eurus, arba 13,3 proc. daugiau nei 2020 metais (286 eurai), pranešė Statistikos departamentas. Didžiausias vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių) 2021 metais buvo Vilniaus regione –1762,8 euro, per metus jis padidėjo 10,8 proc. Vidurio ir vakarų Lietuvos regione jis buvo 1439 eurai – 10,3 proc. didesnis.

Vidutinis darbo užmokestis pernai augo iki 1579 eurų

Vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių Lietuvoje pernai augo 10,6 proc. iki 1579 eurų, o atskaičius mokesčius – 9,7 proc. iki 1001 euro, pranešė Statistikos departamentas. Vidutinis bruto darbo užmokestis (iki mokesčių) viešajame sektoriuje augo 9,8 proc. iki 1692 eurų, privačiame – 11,1 proc. iki 1531 eurų, „į rankas“ – atitinkamai 9,1 proc. iki 1069 eurų ir 10,1 proc. iki 974 eurų. Realusis darbo užmokestis per metus augo 4,8 proc.: viešajame sektoriuje – 4,2 proc., privačiame – 5,2 proc.

„Regitra“ įspėja būsimus vairuotojus: už tokį elgesį teks susimokėti arba laukti 30 dienų

Kiekvieną mėnesį apie dešimtadalis suplanuotų B kategorijos praktikos egzaminų vietų lieka nepanaudotų. O tai yra virš tūkstančio prarastų galimybių būsimiems vairuotojams egzaminą laikyti anksčiau. To priežastis – gyventojai neatvyksta į egzaminą ir apie tai neinformuoja, o kiti apie savo nedalyvavimą praneša per vėlai.
Į viršų