Vilniuje statomas individualių gyvenamųjų namų kvartalas „Meduvio alėja“

Vilniaus mieste, netoli Lentvario, įpusėjo naujo gyvenamųjų namų projekto „Meduvio alėjos“ statybos darbai. Vieno aukšto, 80m2, A++ energetinės klasės mūriniai namai suprojektuoti 2-4 asmenų šeimai, vertinančiai patogumą ir ekonomiškumą. Numatoma, kad „Meduvio alėjos“ statybų darbai bus baigti 2022 metų 4 ketvirtį. Kvartalas nuo Vilniaus miesto centro ir Trakų miesto nutolęs vos 15 min.

Ursula von der Leyen: ES turi pasirengti visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį sakė, kad Europos Sąjungai reikia pasirengti visiškam rusiškų gamtinių dujų tiekimo nutraukimui. ES dėl Maskvos karo Ukrainoje yra paskelbusi sankcijų Rusijai ir palaipsniui atsisako energijos iš šios šalies, bet U. von der Leyen pabrėžė, kad blokas turi pasirengti staigiam tiekimo iš Rusijos nutraukimui.

Netikėtai mirė OPEC generalinis sekretorius

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) generalinis sekretorius, 63 metų nigerietis Mohammedas Barkindo, netikėtai mirė, trečiadienį paskelbė Nigerijos valstybinė naftos grupė NNPC. „Netekome... gerbiamo dr. Mohammedo Barkindo. Jis mirė vakar, 2022-ųjų liepos 5 dieną, maždaug 23 valandą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė NNPC vadovas Mele Kyari. Jis nepateikė detalių dėl M. Barkindo mirties aplinkybių.

VDAI pradėjo tyrimą dėl „Švaros brolių“ klientų duomenų saugumo

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) antradienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl automobilių švaros centrus valdančios įmonės „Švaros broliai“ klientų duomenų saugumo. Inspekcija nurodė tyrimą pradėjusi savo iniciatyva, reaguodama į paskelbtą informaciją dėl programišių nutekintų 50 tūkst. įmonės klientų duomenų. Ji taip pat nurodė sulaukusi asmenų kreipimųsi dėl galimai nutekintų duomenų.

Paskubėkite – įsikuriantiems užmiestyje skiria iki 40 tūkst., kreiptis reikia iki liepos pabaigos

139
Iki liepos 29 d. šalies jaunieji ūkininkai turi galimybę teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 22,8 mln. eurų ES ir Lietuvos biudžeto lėšų. Maksimali parama vienam pareiškėjui siekia iki 40 tūkst. eurų, praneša Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Prekyba rūkalais: siūlo didinti pardavimo amžių pirkėjams, nustatyti naujus mokesčius

Jei tabako rūkymas būtų išrastas šiandien, neabejotina, kad jis būtų uždraustas. Jo daroma žala paprasčiausiai per didelė, rašo portalas „The Conversation“. Rūkymas vis dar išlieka didžiausia ligų ir mirčių, kurių galima išvengti, priežastimi Anglijoje, visuomenei tai kasmet kainuoja apie 17 mlrd. svarų sterlingų (19,8 mlrd.

SEB įspėja: sukčiai jau siunčia melagingas SMS su gavėjo pavarde

172
SEB bankas sulaukė pranešimų apie pastaruoju metu suaktyvėjusį sukčiavimą, kai finansiniai sukčiai bando išvilioti asmens duomenis iš žmonių, atsiųsdami SMS žinutę, kurioje į gavėją kreipiasi tikru vardu ir/ arba pavarde.  Bankas ragina gyventojus būti itin atidžius, kritiškai vertinti žinučių turinį ir primena, kad gyventojai niekam neatskleistų savo asmeninių duomenų, rašoma pranešime spaudai.

Vokietijos vyriausybė pritarė energetikos kompanijų „gelbėjimo“ įstatymo projektui

Vokietijos federalinė vyriausybė pritarė įstatymo projektui, kuris leistų jai padėti energetikos bendrovėms, susiduriančioms su dideliais sunkumais dėl gamtinių dujų kainų šuolio, pranešė visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“. „Padarysime viską, ką galime, kad žiemą būtų užtikrintas tiekimas ir energijos rinkos veikimas, nepaisant kylančių kainų ir rizikų sustiprėjimo“, – pareiškė Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas.

„Air Baltic“ nuo lapkričio skraidins iš Rygos į Gran Kanariją

Latvijos nacionalinė oro vežėja „Air Baltic“ pranešė nuo lapkričio mėnesio pradėsianti skraidinti iš Latvijos sostinės į Ispanijai priklausančią Gran Kanarijos salą Atlanto vandenyne. Gran Kanarija yra trečia pagal dydį ir antra pagal turistų lankomumą (po Tenerifės) sala Kanarų salyne netoli Afrikos krantų. Anot pranešimo, skrydžiai šiuo maršrutu bus vykdomi du kartus per savaitę „Airbus A220-300“ orlaiviais. Planuojama skrydžio trukmė – 6 valandos ir 40 minučių.

Iki 2026 metų liepos turės būti modernizuoti visų daugiabučių šilumos punktai

Siekiant sumažinti sąskaitas už namų šildymą, iki 2026 metų liepos turės būti modernizuotos visų daugiabučių šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos, pranešė Energetikos ministerija.  Tai numatantį įsakymą pasirašė energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Vičiūnų“ verslui Kaliningrade – milijonai iš Rusijos biudžeto

224
Verslas Rusijoje, kuriam pirkėjų intensyviai ieško Kauno mero Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų grupė“, pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos valstybės biudžeto. Kaip rodo „Sienos“ surinkti duomenys, V. Matijošaičio rusiškas verslas taip pat palaiko intensyvius santykius su mažiausiai trimis Rusijos bankais, įtrauktais į ES sankcijų sąrašą.

Bundesbanko vadovas paragino atsargiai naudoti ECB planuojamą krizės sprendimo įrankį

Bundesbanko vadovas pirmadienį pareiškė manantis, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) turėtų naudoti planuojamą kovai su išaugusiomis skolinimosi išlaidomis euro zonoje skirtą priemonę tik išskirtinėmis aplinkybėmis.  Birželio viduryje ECB paskelbė ketinantis sukurti priemonę, kuria sieks apriboti skolinimosi išlaidų, su kuriomis euro zonos narės, skirtumus, kurie išaugo. Skolinimosi išlaidas paskatino ECB planai kiek vėliau šį mėnesį paskelbti apie palūkanų normų kėlimą.

Ekonomistas: jei norite padėti Ukrainai, išlipkite iš automobilių

1106
Netylant diskusijoms apie pagalbą Ukrainai, ekonomistas siūlo mažiau naudoti degalų. Anot jo, kuo didesnė naftos, degalų paklausa, tuo daugiau Rusija uždirba pinigų. Tad sumažinę degalų vartojimą, sumažintume ir Rusijos pajamas, kurias ji naudoja karui prieš Ukrainą.  „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas ekonomistas Žygimantas Mauricas socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad jei norime padėti Ukrainai ir Europai kovoje su Rusija, reikėtų mažinti degalų vartojimą.

„Snaigės“ profsąjungos vadovas: stiprus investuotojas būtų išsigelbėjimas

Beveik 10 mln. eurų skolų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ galėtų išsigelbėti, jei į įmonę ateitų stiprus investuotojas, sako „Snaigės“ profesinės sąjungos pirmininkas Henrikas Šivokas. Jo teigimu, įmonei reikalingas finansavimas, taip pat laukiama restruktūrizavimo proceso, kuris, tikimasi, padės įmonei išgyventi.  „Čia reikalinga finansinė injekcija.

Klaipėdos uostą už 37 mln. eurų gilins Belgijos bendrovės

Klaipėdos uosto gilinimo darbus už 37 mln. eurų atliks tarptautinį konkursą laimėjusi Belgijos uostų gilinimo ir valymo kompanija „Jan de Nul“ kartu su kita šios šalies įmone „Baggerwerken Decloedt en Zoon“. Uosto direkcijos ir įmonių pasirašyta sutartis numato naujos krypties išorinį laivybos kanalą išgilinti iki 16 metrų, o dalį vidinio kanalo šiaurinėje uosto dalyje – iki 15,5 metro, antradienį pranešė direkcija.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu antradienį nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų, ekonominiams duomenims rodant didėjančią recesijos riziką euro zonoje. Europos bendros valiutos kursą 1 proc. nusmukdė ir investuotojų lūkesčiai, susiję su JAV Federalinio rezervo sistemos (FRS) vykdoma agresyvaus palūkanų normų kėlimo politika. Prieš pat 11.00 val. Lietuvos laiku euras atpigo nukrito iki 1,0306 JAV dolerio už eurą.

Rygos oro uostas tikisi šiemet sulaukti 2,2 karto daugiau keleivių

Rygos oro uostas tikisi per šiuos metus sulaukti 5,2 mln. keleivių – 2,2 karto daugiau nei pernai, pareiškė jo vadovė. Laila Odinė pabrėžė, jog padėtis gerėja kas mėnesį. „Iki šiol šiais metais keleivių sulaukėme daug daugiau nei planavome, viršijame pačias optimistiškiausias prognozes“, – sakė ji. Pernai rudenį, vis dar galiojant griežtiems susisiekimo ribojimams dėl COVID-19 pandemijos, Rygos oro uostas, sudarydamas 2022 metų biudžetą, planavo 5 mln. keleivių srautą.

Galutinis teismo sprendimas: Ispanijos bendrovė neatitinka šalies saugumo interesų

Iš daugiau nei 60 mln. eurų vertės europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica” geležinkelio tilto per Nerį rangovo konkurso pašalintai Ispanijos tiltų ir kelių infrastruktūros statybos bendrovei „Puentes y Calzadas Infraestructuras“ nepavyko panaikinti Vyriausybės sprendimo, kad bendrovė neatitinka šalies saugumo interesų, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) liepos 4-ąją atmetė „Puentes y Calzadas Infraestructuras“ skundą ir galutinai paskelbė, kad Vyriausybė ir jos strat...

Apklausa parodė, ko bijo naudotų automobilių pirkėjai: to bijo daugiau nei pusė žmonių

Naudotus automobilius perkantiems Lietuvos vairuotojams pati jautriausia yra techninė transporto priemonės būklė. Paklausti, kuo yra nusivylę ar nusiviltų pirkdami mažai naudotą automobilį tiesiai iš savininko arba automobilių turgaus, du iš trijų (65 proc.) tvirtina, kad prastesne automobilio technine būkle, nei jie manė iš pradžių. Tai atskleidė reprezentatyvi tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta apklausa, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Regitros“ valdybos pirmininkė – Orijana Mašalė

Naujai „Regitros“ valdybai vadovaus  nepriklausoma jos narė, strateginio planavimo ir valdymo specialistė Orijana Mašalė – ji išrinkta ketveriems metams, antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. „Klientų patirtis, darbuotojų atlygis ir įsitraukimas, paslaugų skaitmenizacija, IT sauga, nulinė tolerancija korupcijai, efektyvus rizikų valdymas, juridinio statuso keitimas – tai yra pagrindiniai mūsų darbo prioritetai“, – pranešime sakė O. Mašalė.
Į viršų