Skiriama parama akvakultūros įmonėms, norinčioms naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius

Nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) bus renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 m. veiksmų programos (Veiksmų programos) antrojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos akvakultūros skatinimas“ priemonę „Produktyvios investicijos į akvakultūrą.

„Perlas Energija“ stabdo veiklą: pasakė, ką daryti klientams

UAB „Perlas Energija“ stabdo veiklą: elektrą klientams tieks iki rugpjūčio 31 d., naują tiekėją klientai turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 d.  Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Bendrovės akcininkai negaus jokio „Perlas Energija“ turto ir uždarbio įmonę uždarius, rašoma bendrovės paskelbtame pranešime spaudai. „Tokį sprendimą priimti paskatino kelių veiksnių visuma.

Vaikus auginančios šeimos gali gauti ne tik išmokas: štai, kokiomis paslaugomis galite pasinaudoti

Šeimos, auginančias vaikus, gali gauti ne tik įvairias pinigines išmokas, bet ir pasinaudoti šeimoms stiprinti skirtomis paslaugomis, rašoma pranešime spaudai.  Teisę gauti bazines paslaugas, kurias sudaro keturiolikos svarbiausių šeimoms teikiamų paslaugų rinkinys, ir socialinę prevencinę pagalbą turi visos Lietuvos šeimos. Tai reiškia, kad šeima nebūtinai turi atitikti kokius nors specialiuosius kriterijus ar patirti socialinę riziką.

Skaisgirytė apie Kinijos reakciją dėl Taivano: tai yra apmaudu

Kinijos reakcija į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane praėjusią savaitę yra apmaudi, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė. Pekinas po vizito pranešė įvedantis sankcijas Agnei Vaiciukevičiūtei ir nutraukiantis bendradarbiavimą su ministerija bei apskritai su Lietuva susisiekimo srityje. „Kinijos reakcija (...) buvo apmaudi ir, mūsų galva, neverta tų žingsnių, kurie buvo padaryti“, – lrt radijui ketvirtadienį sakė patarėja.

Skuodis: Kinija oficialiai apie nutraukiamus santykius su Lietuva nepranešė

Kinija iki šiol oficialiai nepranešė Susiekimo ministerijai apie nutraukiamą bendradarbiavimą ir santykius susisiekimo srityje su Lietuva, ketvirtadienį Žinių radijui sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Nausėdos patarėja: vargu, ar pavyktų sutarti dėl turistinių vizų apribojimo rusams

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė abejoja, ar Europos Sąjungai (ES) pavyktų vieningai sutarti dėl turistinių vizų rusams apribojimo. Pasak jos, tokią idėją skeptiškai vertina ne tik Vokietija, bet ir Pietų Europos šalys.

Įvardijo daugiausiai uždirbančius prekybos centrus: sąrašo viršuje – „Lidl“, „Maxima“

Pagal pelningumą tarp didžiųjų prekybos centrų valdytojų pirmauja Vokietijos kapitalo „Lidl Lietuva“ ir „Maxima LT“, kurių praėjusių metų grynojo pelno marža buvo atitinkamai 5,2 proc. ir 4,8 proc., pranešė portalas vz.lt. Trečiąją vietą pagal šį rodiklį užima „Norfos mažmena“ (2,5 proc.), ketvirta ir penkta pagal pelningumą – Vokietijos grupei „Rewe“ priklausanti „Palink“, kuri valdo „Iki“ tinklą (1,2 proc.) ir Švedijos „ICA Gruppen“, valdantis „Rimi“ (1 proc.

Žiniasklaida: į Alytaus „Snaigę“ investavo Putino aplinkos oligarchai

72
Į Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomą vienintelę Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovę „Snaigė“ investavo ir Rusijos investicinis fondas, sukurtas oligarchų Viktoro Vekselbergo ir Aleksandro Mamuto pinigais.

Marius Skuodis: už tranzitą į Kaliningradą gali būti atsiskaitoma per užsienio bankus

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad už tranzitą į Kaliningradą Rusijos ir Baltarusijos įmonės su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) galėtų atsiskaityti ir per užsienyje veikiančius bankus.

Gitanas Nausėda susitiks su Ingrida Šimonyte: aptars padėtį elektros rinkoje

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitinka su premjere Ingrida Šimonyte. Šalies ir Vyriausybės vadovai  aptars padėtį elektros rinkoje bei kitus klausimus.  „Per susitikimą bus aptarta situacija elektros rinkoje ir kiti einamieji klausimai“, – BNS sakė prezidento atstovas Ridas Jasiulionis. Pastarosiomis dienomis elektros biržoje „NordPool“ susiformavo rekordiškai aukštos kainos, o mažmeninėje rinkoje vienas tiekėjų pareiškė nutraukiantis fiksuotos kainos sutartis.

Vis daugiau žmonių elektrą gamina patys, tačiau visiškai atsijungti nuo valstybinio tinklo – per brangu?

Brangstant elektrai gyventojai ieško išeičių, viena jų – saulės elektrinė. Individualių būstų savininkai jas įsirengia dažniausiai ant namų stogų, o butų – nutolusiose saulės elektrinių parkuose. Saulės elektrinių specialistai skaičiuoja, kad šis elektros gamybos būdas padeda sutaupyti, tačiau visiškai atsijungti nuo bendro elektros tinklo esą finansiškai neapsimoka.

Prekybos centrai reaguoja į elektros kainas: mažina apšvietimą, vėdinimą

Trečiadienio vakarą „NordPool“ elektros biržos Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybos zonoje didmeninei kainai pasieksiant 4 tūkst. eurų už megavatvalandę (MWh), į tai ketina reaguoti du dideli prekybos tinklai – „Maxima“ ir „Norfa“. Jie valandai sumažins energijos naudojimą parduotuvių vėdinimui bei apšvietimui Tu metu tinklai „Iki“ ir „Rimi“ tuo metu jokių priemonių nesiims.  „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad 18-19 val.

Geros žinios karjeros specialistams: darbo laikas trumpėja, o atlyginimas didėja

Nuo rugsėjo 1 d. švietimo įstaigų karjeros specialistų darbo laikas per savaitę prilygintas kitų pagalbos mokiniui specialistų darbo laikui, t. y. 36 val. per savaitę. Nors darbo valandų skaičius sumažintas, atlyginimas nuo to nesikeis. Tokiam Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pasiūlytam pakeitimui šiandien pritarė Vyriausybė, pranešime žiniasklaidai rašo ŠMSM.

ES investicijos – amatininkų vardą pastiprinanti vizitinė kortelė

Kiekvienas verslas reprezentuoja savo kraštą, kultūrą, tradicijas. Dažnai, tai daro ir tarptautiniu mastu. Lietuvos ekonomikos, krašto istorijos ir kultūros neįsivaizduojame be gintaro.

LEA: per savaitę padidėjo „Enefit“ siūloma kaina, „Igničio“ – mažėjo

Per pastarąją savaitę išaugo nepriklausomo elektros tiekėjo „Enefit“ siūloma kaina, tuo metu „Igničio“ prognozuojama sąskaita sumažėjo, o „Elektrum Lietuvos“ – nesikeitė, rodo Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenys. „Enefit“ prognozuojama mėnesio sąskaita pasirinkus vienos laiko zonos planą su fiksuota kaina antradienį, palyginti su praėjusiu antradieniu, didėjo 3,99 euro iki 76,13 euro, „Igničio“ – mažėjo 3,45 euro iki 80,25 euro.

Elektros kainos jaukia verslų planus: vakarais pristabdys gamybą

Trečiadienio vakarą „NordPool“ elektros biržos Lietuvos zonoje didmeninei kainai pasieksiant 4 tūkst. eurų už megavatvalandę (MWh), kai kurios šalies įmonės pristabdys gamybą, sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas.

ESO laikinai vadovaus Renaldas Radvila

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros tiekimo įmonei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) laikinai vadovaus ESO valdybos narys, Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.  Jis nuo rugpjūčio 22 dienos laikinai pakeis atsistatydinantį Mindaugą Keizerį, kuris paskirtas energetikos grupės „Epso-G“ vadovu, trečiadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Ignitis grupė“. Grupė yra paskelbusi naujo ESO vadovo atranką. Jis bus skiriamas penkeriems metams.

Inovacijoms skatinti per kelerius metus – 600 mln. eurų

Inovacijoms skatinti per kelerius metus bus paskirstyta apie 600 mln. eurų, o pirmosios finansavimo priemonės turėtų startuoti šių metų rudenį. Vyriausybė trečiadienį patvirtino tai numatančią Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2021–2027 metų Sumaniosios specializacijos koncepciją. Ja siekiama stiprinti mokslinių tyrimų ir inovacinius pajėgumus, kurti naujas technologijas bei auginti šalies konkurencingumą ir vertę globaliose rinkose, trečiadienį pranešė ministerija.

OPEC vadovas: pasauliui naftos gali pritrūkti dar šiemet

Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) naujasis generalinis sekretorius Haithamas al Ghaisas interviu agentūrai „Bloomberg“ pareiškė, kad šiais metais pasaulinėje naftos rinkoje išliks didelė pasiūlos trūkumo rizika, nes paklausa išlieka didelė, o laisvų gavybos pajėgumų mažėja. Jis pavadino „perdėtais“ nuogąstavimus, jog dėl vartojimo lėtėjimo Kinijoje ir visame pasaulyje naftos kainos šį mėnesį krito 16 procentų.

Gitanas Nausėda su Ingrida Šimonyte aptars problemas energetikoje

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį ketina susitikti su premjere Ingrida Šimonyte ir aptarti padėtį elektros rinkoje, kur pastarosiomis dienomis biržoje susiformavo itin aukštos elektros kainos, o mažmeninėje rinkoje vienas tiekėjų pareiškė nutraukiantis fiksuotos kainos sutartis.   „Per susitikimą bus aptarta situacija elektros rinkoje ir kiti einamieji klausimai“, – BNS sakė prezidento atstovas Ridas Jasiulionis.
Į viršų