Nuomininkui liepė mokėti už namo remontą, kitaip nutrauks sutartį ir pakels kainą: kur ieškoti teisybės?

Ginčai tarp nuomininkų ir nuomotojų kyla nuolatos. Pavyzdžiui, būna taip, kad laikinai butą besinuomojančiam žmogui šeimininkai liepia mokėti už stogo, vandentiekio remontą ir apskritai už ilgametį namo atnaujinimą. O nesutikus ima šantažuoti, kad kils nuomos kaina. Į tokią situaciją pakliuvęs lietuvis ieškojo atsakymų socialiniuose tinkluose ir supratęs, kad namo remonto darbų išlaidos priklauso ne jam – stengėsi tartis su šeimininkais.

Nuo maisto ir higienos prekių iki saldainių ar žaislų: pasibaisėjo kainomis Lietuvoje – neapsimoka net per išpardavimą

51
Šiomis dienomis visame pasaulyje ir Lietuvoje vyksta įvairios „Juodojo penktadienio“ akcijos. Tačiau ar kaina su nuolaida pas mus yra tikrai geras pasirinkimas, leidžiantis lietuviams sutaupyti? Sprendžiant iš daugybės komentarų ir pasidalijimų, kurių sulaukė radijo stoties „Power Hit Radio“ įrašas socialiniame tinkle, taip nėra.

ESO į Ukrainą siunčia per 250 galios transformatorių

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) į Ukrainą siunčia 250 galios transformatorių. „Ukrainos elektros tinklas yra agresoriaus taikinys, todėl darome viską, kad galėtume prisidėti prie jo atstatymo ir nenutrūkstamo elektros tiekimo nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Tai galime padaryti teikiant įrenginius, kurie padės atstatyti elektros tiekimo infrastruktūrą“, – šeštadienį išplatintame ESO pranešime sako bendrovės vadovas Renaldas Radvila.

Visą gyvenimą savarankiškai gyvenusiam neregiui bendrovė uždraudė pačiam atsidaryti sąskaitą: reikalauja mamos duomenų

Pasirodo, yra bendrovių, kurios neįgalaus žmogaus savarankiškumą mato kaip trukdį. Į tokią situaciją pakliuvo Lietuvoje gyvenantis neregys, kuriam dėl neįgalumo buvo tiesiog užblokuota sąskaita. Jis negalės atsidaryti sąskaitos, jei nesuras žmogaus, kuris už jį tą sąskaitą valdys. Esą kitaip pinigais kaipmat pasinaudos sukčiai. Vaikinas nuo gimimo yra aklas ir puikiai susitvarko su savo negalia: baigė mokslus, dirba, gyvena vienas ir iki šiol be jokių problemų naudojosi bankų paslaugomis.

Kinijos centrinis bankas dar kartą sumažino likvidumo reikalavimus šalies bankams

Kinijos centrinis bankas penktadienį antrą kartą šiais metais sumažino grynųjų pinigų atsargų, kurias bankai privalo laikyti, reikalavimus.  Bankas pranešė, kad nuo gruodžio 5 dienos mažina privalomųjų atsargų normą 0,25 procentinio punkto, o finansų institucijų sektoriaus svertinis kapitalo rodiklis sieks maždaug 7,8 procento.  Šis žingsnis padės „stabilizuoti ekonomiką ir įtvirtinti pagrindą <...> augimui“, nurodė centrinis bankas.

„Juodasis penktadienis“ pavertė lietuvius akcijų vergais: aiškios verslininkų gudrybės

Kaip tik šiuo metu siaučiantis „Juodasis penktadienis“ pavertė Lietuvos gyventojus akcijų vergais. Žmonės bando sutaupyti, šturmuoja parduotuves. Vartotojų teisių apsaugos tarnyba ragina gyventojus išlaikyti šaltą protą, nepasiduoti emocijoms. Mat už dalies nuolaidų pasiūlymų slypi verslininkų gudrybės. Pasitaiko atvejų, kai nesąžiningi pardavėjai net pažeidinėja įstatymus: vilioja įsigyti pigesnę prekę, tačiau klientai lieka nuvilti. Vilnietė Audronė penktadienio popietę leidžia parduotuvėse.

Lietuvoje elektra pabrango 22,2 proc.

Elektros kaina Lietuvoje per savaitę padidėjo 22,2 proc., tuo metu dujos Nyderlandų TTF biržoje brango 10 proc., penktadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).  Lietuvoje lapkričio 18–24 dienomis elektros megavatvalandė (MWh) vidutiniškai kainavo 252 eurus, arba 22,2 proc. daugiau nei prieš savaitę, kai vidutinė kaina siekė 206,2  euro. Identiškos elektros megavatvalandės kainos buvo Latvijoje ir Estijoje, ten jos per savaitę atitinkamai pabrango 22,2 proc.

Gediminas Šimkus: palūkanų normos didės dar labiau

Lietuvos centrinio banko vadovas Gediminas Šimkus prognozuoja, kad po trijų savaičių Europos Centrinis Bankas (ECB), tikėtina, dar 50 arba 75 punktais padidins bazines palūkanų normas. „Akivaizdu, kad padidinti 50 bazinių punktų yra būtina“, – portalui „Bloomberg“ šią savaitę sakė G. Šimkus. „Kadangi vis dar matome labai stiprų infliacijos spaudimą, turime jį kuo greičiau nuslopinti, kad infliacijos lūkesčiai nesumažėtų. Tad 75 punktų padidėjimas taip pat įmanomas“, – pridūrė jis.

Žygimantas Mauricas: po 7 metų Rusijos šantažas nebeveiks, nes Lietuva pati eksportuos elektrą

Rusijos pradėtas karas paskatino investicijas į atsinaujinančius energijos išteklius (AEI) Lietuvoje, dėl kurių šalis jau 2030 m. pagamins daugiau elektros energijos nei pati sunaudoja. Ir nors trumpuoju laikotarpiu elektros kainos išliks didele problema tiek Lietuvai, tiek visai Europai, ilguoju laikotarpiu tai sumažins kainas, pagerins užsienio prekybą, prisidės prie ekologijos ir pašalins iš rinkos Rusiją.

Jau greitai lėktuvuose leis naudotis mobiliuoju telefonu

139
Oro transporto bendrovės galės teikti naujausią 5G technologiją savo lėktuvuose kartu su ankstesnių kartų judriojo ryšio technologijomis, nes Europos Komisija atnaujino įgyvendinimo sprendimą dėl judriojo ryšio spektro orlaiviuose, nustatydama tam tikrus dažnius skrydžio metu naudojamai 5G technologijai.

Dujų skirstymo kaina didės net 80 proc. – nuo 6,01 iki 10,82 euro

Gamtinių dujų skirstymo kaina kitais metais didės 80 proc. – nuo 6,01 iki  iki 10,82 euro už megavatvalandę, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Taryba penktadienį patvirtino naujas bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) paslaugų kainas.  Pasak VERT, kainos augimą lėmė nustatyta 65,2 proc. didesnė nei šiemet įmonės reguliuojamos veiklos pajamų viršutinė riba (73,674 mln.

Gitanas Nausėda: „dujų lubos“ turi daryti realų poveikį aukštoms kainoms

Už energetiką atsakingiems Europos Sąjungos (ES) ministrams toliau nesutariant dėl dujų kainų viršutinės ribos, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad „dujų lubos“ turi būti ne teorinės ir daryti realų poveikį aukštoms energijos išteklių kainoms. „Mums reikia ne teorinių sprendimų, kurie turi labai ribotą poveikį esamai situacijai.

Vokiečių nuotaikos keičiasi: pastikėjimas šalies ekonomika vėl sustiprėjo

Vokietijoje penktadienį paskelbti tyrimo rezultatai parodė, kad vartotojų pasitikėjimas šalies ekonomika po ilgo nuosmukio laikotarpio vėl pakilo.  Manoma, kad tai yra naujausias ženklas, rodantis mažėjantį vokiečių nerimą dėl artėjančio nuosmukio rimtumo.  Tyrimų instituto „GfK“ sudaromas barometras, vertinantis vartotojų nuomonę dėl perspektyvų gruodžio mėnesį, sudarė minus 40,2 punkto – 1,7 punkto daugiau nei lapkritį.

Gera žinia vairuotojams: Lietuvoje atpigo benzinas

Benzinas Lietuvoje per savaitę atpigo vidutiniškai 3 centais, dyzelinio kuro kaina nesikeitė, degalai čia išlieka pigiausi Baltijos šalyse, penktadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Lapkričio 14–21 dienomis benzino litras Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,65 euro, kai savaite anksčiau jo kaina buvo 1,68 euro, o dyzelinio kuro kaina išliko tokia pati – 1,83 euro. Latvijoje benzinas tuo pačiu laikotarpiu atpigo 5 centais, iki 1,75 euro, dyzelinis kuras – 7 centais, iki 1,87 euro.

Degalų kainos per savaitę krito visose trijose Baltijos valstybėse

Tiek benzino, tiek ir dyzelino mažmeninės kainos per pastarąją savaitę nukrito visose trijose Baltijos valstybėse, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys pagal vidutines kainas viename didžiausių regione „Circle K“ degalinių tinkle. Pigiausi degalai išliko Lietuvoje, o brangiausi – Estijoje. Vidutinė 95 markės benzino litro kaina „Circle K“ degalinėse Vilniuje per savaitę sumažėjo nuo 1,659 euro iki 1,629 euro, Rygoje – nuo 1,774 iki 1,734 euro, Taline – nuo 1,839 iki 1,799 euro.

Teismui apskundusi VVTAT, „Perlas Energija“ ginčą su tarnyba nori spręsti taikiai

Įsipareigojimų klientams nesugebėjusi įvykdyti ir veiklą sustabdžiusi nepriklausoma elektros tiekėja „Perlas Energija“ teismui apskundė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) įpareigojimą netaikyti „nesąžiningų“ sutarties sąlygų ateityje. „Perlas Energija“ mano, kad toks įpareigojimas yra „praradęs  prasmę ir aktualumą“, todėl norėtų šį teisminį ginčą išspręsti taikiai.

Trečiąjį metų ketvirtį ES energijos importo iš Rusijos dalis sumenko iki 15,1 proc.

Trečiąjį šių metų ketvirtį energijos išteklių importo iš Rusijos dalis bendrame šiame Europos Sąjungos (ES) importe sumenko iki 15,1 proc. nuo 25,5 proc. antrąjį ketvirtį, penktadienį skelbia Eurostatas. ES statistikos tarnybos duomenimis, iki pirmojo šių metų ketvirčio iš Rusijos importuojamos energijos dalis buvo gana stabili ir sudarė 26-27,6 procento.

Gyventojams teks kratyti kišenes: skelbia, kiek nuo kitų metų didmiesčiuose brangs vanduo

129
Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų gyventojai už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą nuo kitų metų pradžios mokės 0,57–1,02 euro (su PVM) už kubinį metrą daugiau.

Ruošiamasi „Rail Baltica“ projekto Kauno mazgo projektavimui

Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą koordinuojanti bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“ ieško Kauno mazgo projektuotojų. „Tai vienas svarbiausių geležinkelio transporto mazgų tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos regione, nes čia susikirs maršrutai tarp Šiaurės, Vakarų ir Vidurio Europos“, – pranešime sakė „RB Rail“ Lietuvos filialo vadovas Irmantas Butkauskas.   „RB Rail“ paskelbė darbo ir techninio projektų bei priežiūros konkursą, penktadienį pranešė bendrovė.

Tyrimas: populiariausia srautinio transliavimo paslauga Baltijos šalyse – „Netflix“

Populiariausia Baltijos valstybėse filmų, serialų ir kito televizijos turinio srautinio transliavimo paslauga – „Netflix“, ja naudojasi apie keturi penktadaliai tokios paslaugos vartotojų, rodo „Samsung“ atstovybės užsakymu žiniasklaidos bendrovės „Starcom“ Baltijos šalyse atliktų atitinkamų tyrimų rezultatai.
Į viršų