Trys patarimai atsakingiems už šeimos finansus

Išgyvenę nelengvus pernykščius metus, šiemet natūraliai tikimės mažiau turbulentiškos aplinkos. Ekonomistai ir finansų rinkų ekspertai metų pradžioje mums turi ir gerų, ir blogų žinių, tad panašu, kad tai, kaip atskiri namų ūkiai gyvens šiemet, priklauso nuo jų gebėjimo tinkamai tvarkyti savo finansus.

Įspėja, kad nuolaidos prekybos tinkluose neišgelbės: Lietuva rizikuoja tapti brangiausia maisto kainų valstybe

Prasidėjus metams prekybos tinklai vienas po kito ėmė siūlyti nuolaidas maisto produktams. Jie tikina, kad padeda pirkėjams kovoti su infliacija, augančiomis kainomis. Tačiau ekonomistas pastebi, kad nuolaidas tenka taikyti, nes pirkėjai ėmė jau taupyti ir maistui. Be to, nuolaidas taikyti tapo įmanoma sumažėjus dujų ir elektros kainoms. Tačiau Lietuvos ūkininkai skundžiasi, kad yra stumiami iš rinkos ir tikina, kad didžiąją pelno dalį susižeria būtent prekybininkai.

Virš 5,6 tūkst. eurų per mėnesį už papildomą veiklą iš namų: užsidirbti galima ir iš filmų žiūrėjimo

Pasirodo, užsidirbti papildomai galima tiesiog laisvalaikiu užsiimant veiklomis iš namų internete: žymint laiką vaizdo įrašuose, transkribuojant ir šifruojant įrašus ar net žiūrint „Netflix“. Tarptautinis telekomunikacijų verslas „TollFreeForwarding.com“ įvardijo penkis naujus nuotolinius darbus, kurie gali padėti jums gauti papildomų pajamų – net virš 5621 euro per mėnesį.

„Oro navigacija“ svarsto apie nuotolinio skrydžių valdymo bokštus

Valstybės valdoma skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija“ svarsto diegti skrydžius nuotoliniu būdu valdyti leidžiančią skaitmeninių bokštų (ang. Remote Tower) sistemą. Bendrovė sausio pabaigoje Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė konsultantų, projekto galimybių studijos bei koncepcijos rengėjų konkursą.  Pasak „Oro navigacijos“ komunikacijos vadovės Ingridos Daugirdės, projektas kol kas svarstomas, o konkretūs sprendimai dėl jų diegimo nėra priimti.
Lietuvos verslas Prieš 22 val.

Būsto rinka jau dugne? Nekilnojamojo turto pardavėjai laukia pirkėjų, o jie – mažesnių kainų

Specialistai pastebi, kad būsto rinka Lietuvoje šiuo metu yra sustingusi. Geresnių laikų laukia tiek būsimi pirkėjai, tiek vystytojai. Prognozuojama, kad jeigu pardavėjams pritrūks pinigų, jie nebelauks ir siūlys pirkėjams nuolaidas. Tačiau dabar nekilnojamo turto (NT) rinkai daugiausia iššūkių kyla dėl palūkanų augimo. Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius pastebi, kad paskolų palūkanų kilimas turi dvejopą poveikį.

Kokių spalvų automobilių lietuviai perka daugiausia: ryškūs kelia nepasitikėjimą ir reikia dažniau plauti?

Ne paslaptis, kad renkantis automobilį spalva nėra vienas svarbiausių kriterijų. Vis dėlto lietuviai pirmenybę teikia paprasčiausioms, labiausiai neišsiskiriančioms spalvoms, kurios kasmet sudaro apie 80 proc. visų įregistruotų automobilių spalvų. Ekspertai nurodė, kad praktiškiausia ir populiariausia spalva yra pilka, o kalbant apie „spalvotas“ mašinas – pirmoje vietoje yra mėlyna.

Žiniasklaida: JAV leido konfiskuotus Rusijos pinigus skirti pagalbai Ukrainai

Jungtinių Valstijų generalinis prokuroras Merrickas Garlandas penktadienį pareiškė, kad leido JAV pradėti naudoti konfiskuotus Rusijos pinigus pagalbai Ukrainai, praneša amerikiečių žiniasklaida. Tai buvo paskelbta per M. Garlando ir Ukrainos generalinio prokuroro Andrijaus Kostino susitikimą Vašingtone, praėjus beveik metams po Maskvos invazijos į kaimyninę šalį.

2022-aisiais vėjo elektrinės pagamino trečdaliu daugiau energijos

2022-aisiais vėjo elektrinių galia, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu, šeštadienį pranešė Energetikos ministerija. „Įrengta 370 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių, o šiais metais numatomas tolimesnis plėtros augimas – prie perdavimo tinklo artimiausiu metu planuojama prijungti dar keturis vėjo jėgainių parkus, kurių bendra generuojama galia sieks 235 MW“, – nurodoma pranešime.

G7 ir Australija pasiekė susitarimą dėl rusiškų degalų kainų „lubų“ po ES sprendimo

Didžiojo septyneto (G-7) pramoninių šalių grupė ir Australija susitarė dėl Rusijos naftos produktų kainų viršutinių ribų, sakoma penktadienį paskelbtame grupės pareiškime, po panašaus Europos Sąjungos pranešimo.

Atlikus auditą bendrovėje „Neringos vanduo“ kurorto valdžia kreipėsi į teisėsaugą

Neringos administracija kreipėsi į teisėsaugą, kuriai perdavė bendrovėje „Neringos vanduo“ atlikto audito medžiagą, kai abipusiu sutarimu atleidus buvusį vadovą Dangerą Aleksandrovą įmonėje pasigesta tam tikrų daiktų bei dokumentų.  „Administracija jau kreipėsi, nes auditorės išvadose buvo rekomendacija kreiptis“, – BNS sakė Neringos meras Darius Jasaitis. Anot jo, su D. Aleksandrovu abiem pusėms sutarus buvo atsisveikinta pernai lapkritį.

Nemokamų maišelių parduotuvėse neliks: prekybos tinklai atskleidė, kokios kainos ir pokyčių tikėtis

492
Neseniai Seimas pritarė draudimui nemokamai dalinti labai lengvus plastikinius maišelius prekių ar produktų pardavimo vietose. Taigi nemokamų maišelių nebeliks greičiau nei po pusmečio – nuo liepos 1 d. Didieji prekybos tinklai neslepia, kad jau dabar šiam ribojimui intensyviai ruošiasi ir stengiasi surasti geriausią sprendimą. Vis tik parduotuvės kol kas nežada visiškai panaikinti labai lengvų plastikinių maišelių – jie liks, bet juos reikės skanuoti ir už juos susimokėti.

Namuose kaip restorane: patiems pasigaminti šį gurmanišką patiekalą atsieis 3 kartus pigiau

Lietuvos restoranuose ir kavinėse daugeliui valgyti tampa vis brangiau. Didelė dalis žmonių viešąsias maitinimo įstaigas išmaino į namų virtuvę ir gamina dažniau patys. Tai pastebi ir restoranų atstovai. Anot jų, žmonės taupo, todėl į restoranus užsuka rečiau.

Gera žinia: ES susitarė dėl rusiškų degalų kainų „lubų“

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės penktadienį pasiekė susitarimą dėl rusiškų naftos produktų kainų viršutinių ribų, pranešė Švedija. Savaitgalį įsigaliosiant tarptautiniam šių produktų embargui, „ES ambasadoriai šiandien patvirtino naftos produktų kainų viršutines ribas, kurias galutinai tvirtins Europos [Vadovų] Taryba“, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė ES Tarybai šiuo metu pirmininkaujančios Švedijos pareigūnai.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas norėtų daugiau investuoti į Lietuvos įmonių kapitalą

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui (ERPB) pernai Lietuvoje investavus rekordinę sumą, banko viceprezidentas sako, kad tam įtakos turėjo geopolitinė situacija, dėl Rusijos karo Ukrainoje sumažėjęs investuotojų aktyvumas. Jurgeno Rigterinko teigimu, ateityje ERPB norėtų daugiau investuoti į Lietuvos įmonių akcinį kapitalą. ERPB viceprezidento teigimu, banko vaidmuo Baltijos šalyse plėtojant vietinę ar regioninę kapitalo rinką išliks prioritetu, bankas norėtų ją stiprinti.

„Apple“ pirmąkart per beveik ketverius metus patyrė įplaukų nuosmukį

 „Apple“ pranešė pirmąkart per beveik ketverius metus patyrusi įplaukų kritimą po to, kai dėl COVID-19 pandemijos sukeltų apribojimų Kinijos gamykloms teko sumažinti naujausio „iPhone“ modelio pasiūlą. Pasak bendrovės pranešimo, pardavimų pajamos jos finansinių metų pirmąjį ketvirtį (pernai spalį-gruodį), palyginti su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau, sumenko 5,5 proc. iki 117,154 mlrd. JAV dolerių. Grynasis pelnas sumažėjo 13,4 proc. iki 29,998 mlrd.

Per savaitę elektros kaina mažėjo 32 proc., dujos pigo 8,7 proc.

Vidutinė elektros kaina Lietuvoje per savaitę sumažėjo 32,7 proc., gamtinės dujos Nyderlandų TTF prekybos taške pigo 8,7 proc., penktadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).  Lietuvoje sausio 27–vasario 2 dienomis elektros megavatvalandė (MWh) vidutiniškai kainavo 98,4 euro, kai prieš savaitę kaina siekė 146,1 euro. Latvijoje ir Estijoje elektros kainos krito 30,5 proc. – iki 95 eurų už MWh, Lenkijoje vidutinė megavatvalandės kaina, nepaisant 24,7 proc.

Degalai per savaitę Lietuvoje brango 3 centais

Vidutinės benzino ir dyzelinio kuro kainos Lietuvoje per savaitę padidėjo trimis centais, tačiau degalai čia išlieka pigiausi Baltijos šalyse, penktadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Sausio 23–30 dienomis benzino litras Lietuvoje pabrango nuo 1,49 iki 1,52 euro, o dyzelinio kuro kaina didėjo nuo 1,66 iki 1,69 euro. Vidutinė degalų kaina Lietuvoje didėja trečią savaitę iš eilės ir per šį laikotarpį brango 5 centais, tačiau vistiek išlieka mažiausia Baltijos šalyse, nurodo LEA.

ES siekia susitarti dėl rusiškų naftos produktų kainų viršutinių ribų

ES valstybės narės penktadienį siekia susitarti dėl rusiškų naftos produktų kainų viršutinių ribų, prieš savaitgalį įsigaliosiant šių produktų embargui. Šis sprendimas taps dalimi tarptautinių pastangų sumažinti Rusijos prezidento Vladimiro Putino pajamas, naudojamas puolimui Ukrainoje, nukreipiant sankcijas į Rusijai itin svarbų eksporto sektorių.

Lietuvos bankas pritarė Sankpalo kandidatūrai į „Gjensidige“ vadovo postą

Lietuvos bankas (LB) pritarė Akshayaus Chandrakanto Sankpalo kandidatūrai į Norvegijos draudimo grupės „Gjensidige Forsikring“ valdomos Lietuvos draudimo bendrovės „Gjensidige“ generalinio direktoriaus pareigas. Tokį sprendimą LB Finansų rinkos priežiūros komitetas priėmė penktadienį išnagrinėjęs bendrovės „Gjensidige“ pateiktą informaciją, pranešė bankas. Įvairias vadovaujančias pareigas Lietuvos draudimo bendrovėje „Gjensidige“ A. Sankpalas ėjo nuo 2016 metų.

Kremlius gąsdina, kad ES embargas sukels „tolesnį disbalansą“ energijos rinkose

Kremlius penktadienį perspėjo dėl „tolesnio disbalanso“ pasaulinėsse energijos rinkose prieš šį savaitgalį įsigaliojant ES embargui rusiškos naftos produktams. Sekmadienį visoje ES įsigalios rusiškų naftos produktų, tokių kaip dyzelinas, benzinas ir reaktyviniai degalai, draudimas, kartu su Didžiojo septyneto (G-7) nustatyta šių produktų kainų viršutine riba. Ši sankcija išplės pernai gruodį įvestą ES embargą Rusijos žalios naftos tiekimui jūra.
Į viršų