Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

Seimo komitetas aptars bankų skyrių ir bankomatų problemas

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį aptars komercinių bankų skyrių regionuose pokyčius ir bankomatų plėtros situaciją.  Kaip BNS sakė komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, parlamentarai su Lietuvos banko ir Bankų asociacijos atstovais ketinama aptarti bankų skyrių mažinimo tendencijas ir situaciją dėl grynųjų pinigų prieinamumo.  „Bankų asociacija papasakos, kokie jos atstovaujamų bankų planai ir taktikos. Gyventojų nedaugėja, matyt, ir bankai optimizuojasi.
Lietuvos verslas Prieš 10 min.

Seime bus aptartas elektrinių paspirtukų naudojimo reguliavimas

Trečiadienį Seime rengiamoje spaudos konferencijoje bus aptartas šiais metais įsigaliojęs elektrinių paspirtukų naudojimo reguliavimas. Konferencijos organizatorius, Seimo pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Julius Sabatauskas sako, kad priimti sprendimai situaciją gatvėse tik pablogino. „Už šį klausimą atsakinga Susisiekimo ministerija demonstravo neveiksnumą, neslėpė savo palankumo elektrinių paspirtukų nuomos verslui.
Lietuvos verslas Prieš 20 min.

Parlamento etikos sargai spręs, ar Matijošaitis pagrįstai naudojo parlamentines lėšas kompiuterinei įrangai įsigyti

 Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija spręs, ar buvęs „laisvietis“ Marius Matijošaitis pagrįstai naudojosi parlamentinėmis lėšomis, įsigydamas įvairios kompiuterinės ir garso įrangos. Parlamento etikos sargai ėmėsi tirti M. Matijošaičio išlaidas po to, kai pats parlamentaras, sulaukęs klausimų dėl įvairių pirkinių, kreipėsi į komisiją.

Krašto apsaugos ministras partneriams pristatys peržiūrėtus gynybos prioritetus

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas trečiadienį Vyriausybėje pristatys peržiūrėtus gynybos prioritetus ir jų finansavimo poreikį. „Pateiksiu, mano požiūriu, ambicingą, bet labai Lietuvos gynybą stiprinantį projektą, kryptis, kuriomis turėtume judėti“, – išvakarėse žurnalistams sakė ministras. „Šitos kryptys paremtos balansu tarp divizijos sunkinimo, tai yra tankų vieneto kūrimo, ir oro gynybos. Tą balansą mums pavyko viduje rasti“, – pridūrė jis.

Pajamų deklaravimas: jei to nepadarė darbdavys, teks daryti patiems – kitaip kaupsis skolos?

Deklaruoti pajamas ir susimokėti mokesčius už praėjusius metus liko 2 savaitės. Vis tik ne visi ir ne visada tai gali padaryti – kartais nutinka taip, kad trūksta duomenų, nes darbovietės jų tiesiog nepateikė. Į tokią situaciją pakliuvusi skaitytoja baiminosi, kad gegužės 2 d., iki kada reikia pateikti pajamų deklaracijas, – jau visai netoli, o susisiekusi su įmone mergina pagalbos nesulaukė. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nurodė, kad tokiu atveju yra dvi išeitys.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Armonaitė apie gynybos finansavimą: nemanau, kad PVM bus didinamas

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako nemananti, kad siekiant padidinti gynybos finansavimą, turėtų didėti pridėtinės vertės mokestis. „(...) Nemanau, kad pridėtinės vertės mokestis bus didinamas ir, matyt, reikėtų sumažinti ir socialiai jautriausių grupių, kurios gal nerimauja, įtampą. Vis dėlto yra ir kitų galimybių“, – antradienį LRT televizijai sakė ministrė. Armonaitės teigimu, verčiau galėtų būti perskirstoma savivaldybėms tenkanti gyventojų pajamų mokesčio dalis.

Geriau degalų užsipilti dabar? Įspėja apie pokyčius degalinių švieslentėse

Tvyranti karinių konfliktų įtampa skirtinguose regionuose jaukia nusistovėjusias kainas rinkose. Ne išimtis ir žaliavinė nafta, kurios galutinį produktus, pavyzdžiui, dyzeliną ar benziną, perka didžioji dauguma vairuotojų. Analitikai kalba atsargiai, tačiau įspėja – jei tarptautinė situacija paaštrės, degalinių švieslentėse išvysite kitokį vaizdą. Pastarąsias savaites analitikai su nerimu stebėjo įtemptą situaciją Vidurio Rytuose.

LEA: vidutinė elektros kaina balandžio pirmoje pusėje buvo 38 proc. mažesnė

Elektros energijos vidutinė mėnesio kaina Nord Pool biržoje balandžio pirmojoje pusėje siekė 0,042 Eur/kWh be PVM – tai 38 proc. mažiau už šių metų kovo mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,068 Eur/kWh be PVM, nurodo Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Skelbiama, kad trečią savaitę iš eilės fiksuojama mažiausia savaitės vidutinė kaina šiemet – 0,027 Eur/kWh be PVM. Balandžio 14-ąją fiksuota ir mažiausia elektros dienos kaina biržoje nuo 2018 m. birželio – 0,002 Eur/kWh be PVM.
Lietuvos verslas Prieš 12 val.

KT: ES paramą gavusių šilumos įmonių kainų neribotas reguliavimas – antikonstitucinis

Šilumos ūkio įstatymo nuostata, jog Europos Sąjungos (ES) paramą gavusių nepriklausomų šilumos gamybos įmonių kainodara gali būti reguliuojama neterminuotai, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui, antradienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).  „Privaloma šilumos gamybos kainodara buvo taikoma neterminuotai, neatsižvelgiant į tai, ar po tam tikro laiko tokios priemonės vis dar pagrįstos ir būtinos siekiamam tikslui įgyvendinti – užtikrinti sąžiningą konkurenciją“, – skelbia KT.
Lietuvos verslas Prieš 14 val.

TVF puse punkto blogina Lietuvos BVP prognozę – šiemet jis augs 2,2 proc.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad šiemet Lietuvos ekonomika augs 2,2 proc., o kitąmet – 2,5 proc. Pernai spalį TVF prognozavo, kad šiemet šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 2,7 proc., o 2025 metais – 2,6 proc.   „Tiek pasaulio, tiek Lietuvos ekonomikos gana sėkmingai atlaikė Rusijos sukelto energijos kainų šoko padarinius.

Bankų investicijos į atsinaujinančią energetiką auga sparčiai: pokyčius lemia ir įtempta geopolitinė situacija

Lietuvos bankų asociacija (LBA) informuoja apie sparčiai didėjančias kredito įstaigų investicijas į atsinaujinančią energetiką. Savo ruožtu SEB bankas akcentuoja, kad per dvejus metus tvaraus finansavimo apimtis išaugo daugiau negu dvigubai, tvaraus finansavimo konsultacijų poreikis išaugo daugiau negu pusantro karto. Anot specialistų, šį pokytį lėmė ne tik siekis kovoti su klimato kaita ir šalinti perteklinį CO2 iš atmosferos, bet ir įtempta geopolitinė situacija.
Lietuvos verslas Prieš 14 val.

Navicko atsakas į Nausėdos kritika: palaukime prezidento rinkimų pabaigos, tada ir pašnekėsime

Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad sėkmės atveju šalies vadovo rinkimuose, jis keltų žemės ūkio ministro likimo poste klausimą, Kęstutis Navickas tikina reaguojantis į tokį pasisakymą ramiai. Anot jo, reikia palaukti šalies vadovo rinkimų pabaigos ir tada įvertinti situaciją. „Reaguoju labai ramiai. Palaukime rinkimų, kada jie pasibaigs, tada ir pasišnekėsime. (...) Vertinu ramiai ir reikia palaukti prezidento rinkimų baigties ir tada vertinti“, – Eltai teigė K. Navickas.

„Norfos“ savininkas Dainius Dundulis kuria medicinos centrą, įdarbins apie 300 žmonių

Prekybos tinklo „Norfa“ savininkas Dainius Dundulis iki šių metų pabaigos Vilniuje ketina atidaryti privatų medicinos centrą, antradienį rašo naujienų portalas „15min“. Vien į jo medicinos įrangą numatoma investuoti daugiau nei 20 mln. eurų, jame numatoma įdarbinti apie 300 darbuotojų.  „Tai bus multifunkcinis medicinos centras. Bus įvairių paslaugų – nuo ambulatorijos iki stacionaro“, – portalui teigė D. Dundulis. „Su amžiumi pradedi galvoti, kur gydytis.

Elektros skaitiklį tikrinate retai? Teks mokėti naują mokestį

Tūkstančiams gyventojų teks mokėti naują mokestį, jeigu jie bent kartą per metus nepatikrins elektros skaitiklio ir faktinių jo rodmenų nepraneš Energijos skirstymo operatoriui (ESO). Tai numato nauja Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinta ESO elektros apskaitos prietaiso rodmenų, taip pat vadinamų elektros skaitikliais, nuskaitymo įkainių taikymo tvarka. Iki šiol buitiniai vartotojai nemokėdavo už tai, kad jų skaitiklių rodmenys būdavo oficialiai patikrinami.

Dainius Kreivys: ES energetikos sistemos poreikius reikia modeliuoti ilgam

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Europai norint turėti ateities poreikius atitinkantį energetikos tinklą reikia optimizuoti tiek elektros, tiek vandenilio infrastruktūrą, taip pat kurti energetikos sistemos balansavimo ir lankstumo įrangą.  Be to, pasak D. Kreivio, reikia modeliuoti visos ES energetikos sistemos poreikius ne dešimčiai metų, kaip yra dabar, o ilgesniam laikui.

Lenkijos „Orlen“ sumokėjo 400 mln. JAV dolerių sukčiams už naftą, jos taip ir negavo

Lenkijos didžiausios energetikos grupės „Orlen“ antrinė įmonė Šveicarijoje „Orlen Trading Switzerland“ sumokėjo 1,6 mlrd. zlotų (beveik 402 mln. JAV dolerių) už naftą, kurios taip ir negavo, skelbia Lenkijos žiniasklaida. Kilus skandalui dėl šių įvykių vadovaujant ankstesniam „Orlen“ vadovui Danieliui Obajtekui, o pačiam „Orlen“ apie juos pranešus tik po naujo vadovo Ireneuszo Fafaros paskyrimo, tyrimo ėmėsi šalies parlamento speciali komisija.

„Rheinmetall“ atstovas: Lietuvos indėlis į gamyklą paaiškės radus partnerių

Lietuvos indėlis į Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ 155 mm artilerijos amunicijos gamyklos Lietuvoje statybą paaiškės šalyje radus partnerių, sako „Rheinmetall“ atstovas.   „Tai irgi yra diskusijų objektas, kuriuo dabar užsiimsime artimiausiomis savaitėmis.
Lietuvos verslas Prieš 16 val.

Seimas imasi svarstyti siūlymą įpareigoti dalį taksi ir pavežėjų automobilių pritaikyti asmenims su negalia

Seimas svarstys Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės  antradienį parlamentui pateiktas Kelių transporto įstatymo pataisas, siūlančias numatyti reikalavimą, kad bent 5 proc. taksi, pavėžėjų ir trumpalaikės transporto nuomos paslaugas teikiančių automobilių būtų pritaikyti žmonėms su negalia.
Lietuvos verslas Prieš 17 val.

„Air Baltic“ atskleidė populiauriausias vasaros kelionių kryptis

Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ tikisi, kad vasaros sezono metu daugiausia keleivių iš Vilniaus keliaus į Heraklioną, Palmą de Maljorką ir Nicą. Populiariausias kryptis bendrovė nustatė remdamasi bilietų pardavimo ir kelionių modelių duomenimis, antradienį pranešė įmonė. Iš Vilniaus į Heraklioną „Air Baltic“ skraidina du kartus per savaitę, į Palmą de Maljorką ir Nicą – po du kartus, dar po tris – iš Rygos.
Lietuvos verslas Prieš 17 val.

Skuodis: kitąmet lėšų žvyrkeliams gaus visos savivaldybės

2025 metais lėšų išasfaltuoti valstybinius žvyrkelius gaus visos savivaldybės – net ir tos, kuriose tokių kelių nėra, sako susisiekimo ministras. Mariaus Skuodžio teigimu, pastarosios finansavimą galės naudoti kitų valstybinių kelių tvarkymui.  „Visos gaus krepšelį tam tikrą. Jeigu netgi savivaldybėje nėra asfaltuotinų kelių, gaus krepšelį, kur galės nurodyti, kurį pirmą iš valstybinių kelių reikėtų šiaip sutvarkyti. Nes žvyrkelių ne visose savivaldybėse yra.
Į viršų