Lietuvos oro uostuose veikiančių verslų apyvarta šiemet augo 4 kartus

Bendra Lietuvos oro uostuose veikiančių prekybos ir maitinimo paslaugų verslų apyvarta šiemet sausį-rugpjūtį siekė beveik 32 mln. eurų – keturis kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu priešpandeminiais 2019 metais, šiemet apyvartos buvo beveik 4,5 mln. eurų didesnės, pranešė Lietuvos oro uostai.

„Neopay“ surinktos įmokos šiemet pasiekė 1 mlrd. eurų

Lietuvos finansų technologijų (fintech) startuolio „NEO Finance“ administruojama mokėjimo inicijavimo platforma „Neopay“ per devynis šių metų mėnesius surinko daugiau nei 1 mlrd. eurų įmokų – 51,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Per šiuos metus taip pat atlikta daugiau nei 14 mln. transakcijų. Prieš metus inicijuota 11 mln. mokėjimų, kurių metu  surinkta 661 mln. eurų įmokų. Per visus praėjusius metus surinkta 964 mln.

Suomijos „Maler Oy“ Kėdainiuose statys gamyklą

Suomijos interjero dizaino ir konstrukcinių elementų gamintoja „Maler Oy“ Kėdainiuose statys interjero detalių gamyklą, pirmadienį pranešė užsienio investicijų skatinimo agentūra „Investuok Lietuvoje“. Antrinė įmonės bendrovė „Maler“ veiklą pradės Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), statyboms paruoštoje pramoninėje teritorijoje.

„Tesla“ pranešė apie didesnius pristatymus III ketvirtį

„Tesla“ naujų transporto priemonių pristatymai klientams trečiąjį šių metų ketvirtį ūgtelėjo, aplenkdami ankstesnių trijų mėnesių rodiklius, kurių metu gamykla Kinijoje buvo priversta užsidaryti kelioms savaitėms, sekmadienį paskelbė amerikiečių elektrinių automobilių gamintoja.  Liepos–rugsėjo mėnesiais „Tesla“ iš viso pristatė 343 380 transporto priemonių visame pasaulyje, paskelbė verslininko Elono Musko (Ilono Masko) vadovaujama bendrovė. Rodiklis buvo 43 proc.

Teismas leido tęsti laivų nuomos konkursą Palūšėje

Ignalinos savivaldybės skelbtas vandens inventoriaus nuomos ir prekybos konkursas Palūšės kaime, Lūšių ežero pakrantėje, gali būti tęsiamas, nusprendė teismas.  Apeliacinis teismas rugsėjo 15 dieną patenkino savivaldybės prašymu panaikino laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis konkursas buvo sustabdytas ir kurias liepą pritaikė Panevėžio apygardos teismas.

200 tūkst. gyventojų sulauks paramos: bus išdalinti maisto produktai nepasiturintiems

Nepasiturintiems šalies gyventojams nuo pirmadienio pradedama dalinti šiais metais penktoji parama maisto produktais, paramos sulauks beveik 200 tūkstančių gyventojų, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. „Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai. Šiuo laikotarpiu labai svarbu padėti nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems žmonėms.

Naftos kainos sparčiai kopia aukštyn, gamintojai svarsto, ar sumažinti gavybą

Naftą eksportuojančių valstybių organizacijai (OPEC) ir kitiems stambiems „juodojo aukso“ gamintojams svarstant, ar sumažinti gavybą 1 mln. barelių per dieną, naftos kainos Azijos rinkose pirmadienį pašoko daugiau kaip 3 procentais. Artėjant šią savaitę Vienoje įvyksiančiam naftos kartelio ir jo sąjungininkų – vadinamosios OPEC+ grupės – susitikimui, WTI rūšies naftos kaina pakilo 3,3 proc. iki 82,12 JAV dolerio už barelį, o „Brent“ rūšies nafta pabrango taip pat 3,3 proc.

„FL Technics“ vadovas: pasitraukimas iš Rusijos paskatino plėtrą naujose rinkose

Sprendimas trauktis iš Rusijos rinkos bei ribotos plėtros galimybės Lietuvoje paskatino „Avia Solutions Group“ lėktuvų techninės priežiūros ir remonto bendrovę „FL Technics“ ieškoti naujų rinkų, tarp kurių yra ir JAV, Vidurio Rytų bei Lotynų Amerikos šalys, teigia įmonės vadovas.  „Kiekviena rinka reikalauja įdirbio – reikia žmonių, reikia laiko apeiti potencialius klientus, suprasti, kokie yra jų poreikiai.

„Swedbank“ paskolino 8 mln. eurų „Ltintus“ langų gamyklai Šiauliuose

Bankas „Swedbank“ paskolino 8 mln. eurų naujos langų gamyklos statybos Šiauliuose, kurias suplanavo įmonė „Ltintus“. Šiaulių pramoniniame parke statomoje gamykloje numatoma gaminti energetiškai efektyvius ir polimerinius langus ir duris. Gamyklos statybas planuojama užbaigti 2023 metų pradžioje, pirmadienį pranešė bankas.

Įmonės graibsto šiuos darbuotojus: negaili ir 11 tūkst. eurų mėnesinio atlyginimo

Darbo rinkos specialistai skaičiuoja, kad darbo skelbimų šiuo metu mažėja, o norinčiųjų įsidarbinti konkurencija – didėja. Vis tik IT specialistai, patirties turintys vadovai vis dar graibstomi darbdavių, jiems siūlomi atlyginimai siekia iki 11 tūkst. eurų. Karjeros portalo „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė sakė, kad dabar Lietuvoje didžiausi atlyginimai siūlomi patyrusiems vadovams (aukščiausio lygio, padalinių) ir aukštesnio lygio (angl.

Pigiausių maisto prekių krepšelis pabrango trečdaliu: ką pavyko nupirkti už beveik 13 eurų

Gyventojai tikina, kad maisto prekės brangsta beveik kasdien. Todėl kiekvieną savaitę suma būtinam prekių krepšeliui vis auga. Tuo metu prekybininkai tikina, kad taiko įvairias nuolaidas ir akcijas, kad kainos būtų kuo žemesnės. Tačiau pirkėjai sako kainų mažėjimo nejaučiantis. Tad kaip yra iš tikrųjų ir kaip sparčiai brangsta maisto produktai? Prieš pusmetį sudariau būtinų prekių krepšelį ir patikrinau prekių kainas visų prekybos tinklų parduotuvėse.

Darbas iš namų ir elektros sąskaitos: jų apmokėti nenori nei darbdaviai, nei patys darbuotojai

Dalis darbuotojų net ir pasibaigus pandemijai dirba nuotoliu. Darbuotojų atstovai sako, kad prasidėjus šildymo sezonui tokių darbuotojų skaičius gali išaugti, nes darbdaviai taupys energetinius išteklius. Jis primena, kad darbo priemones, taip pat padidėjusias komunalinių mokesčių išlaidas turi apmokėti darbdaviai. Jų atstovai sako, kad to apskaičiuoti neįmanoma, be to, dirbantys iš namų ir taip sutaupo, nes nereikia vykti į darbą ir valgyti kavinėse.

Seimo kanceliarija buvusiai kavinės nuomininkei papildomai nemokės

Seimo kanceliarijai nebereiks papildomai sumokėti buvusiai nuomininkei bendrovei „Krimina“, kuri per pandemiją negalėjo teikti maitinimo paslaugų Seimo nariams, tačiau privalėjo mokėti patalpų nuomos mokestį, nusprendė Apeliacinis teismas.

Perkate internetu? Nenustebkite, jei prekę gausite apgraužtą pelių

Vis dažniau gyventojai Lietuvoje ir visame pasaulyje apsiperka internetu, nes toks apipirkimo būdas yra patogus ir sutaupo laiko. Vis dėlto taip gyventojai prisiima riziką, kad juos gali pasiekti visai ne tokia prekė, kokios tikėjotės. Pavyzdžiui – sugadinta. Yra nemažai atvejų, kada siuntos vėluoja, kada netinka drabužio dydis, gautas daiktas neišpildo lūkesčių, o tada reikia daug vargo ir kantrybės tą prekę pakeisti ar grąžinti.

Rusai masiškai bėga į Dubajų: už lėktuvo bilietus moka ir 5 tūkst. ar net 27 tūkst. eurų

Vienos pusės ekonominiai skrydžiai iš Maskvos į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), Dubajų, kainuoja net 5,1 tūkst. eurų. O daugelis bilietų buvo išparduoti per kelias dienas po to, kai Rusijoje buvo paskelbta „dalinė“ 300 tūkst. rezervistų mobilizacija karui Ukrainoje, rašo JAV naujienų portalas CNBC. Penkių valandų skrydis savaitę prieš mobilizacijos paskelbimą kainavo tik apie 359 eurus.

Apgauti šimtai vairuotojų ar konkurentų šmeižtas: nauja įmonė sujaukė pavežėjų verslą Lietuvoje

Nauja pavėžėjimo platforma Lietuvoje jau sulaukė skundų: darbuotojai tikina, kad įmonė žada milžiniškus priedus, bet kai ateina laikas juos mokėti – žinutes apie atlygį ištrina. Dar kiti įsitikinę, kad tokį purvą ant naujos įmonės pila konkurentai.

Rusija tęsia šantažą: sustabdė dujų tiekimą Italijai

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ sustabdė dujų tiekimą Italijos „Eni“, paaiškinęs, jog Austrijoje susidūrė su „transportavimo problema“, šeštadienį pranešė Italijos energetikos milžinė. „Gazprom“ mums pasakė, jog negali patvirtinti šiai dienai reikalingų kiekių pristatymo, ir aiškino, jog negali transportuoti dujų per Austriją“, – rašoma „Eni“ paskelbtame pranešime. Taigi „rusiškų dujų srautas bendrovei „Eni“ per Tarvizijaus įleidimo tašką bus nulinis“, nurodė bendrovė.

Gyventojai vis rečiau užsuka į grožio salonus: taupo, todėl gražinasi patys

Augančios kainas verčia gyventojus taupyti, atsisakyti nebūtinų pirkinių ir paslaugų. Grožio specialistės pastebi, kad į salonus žmonės užsuka vis rečiau. Dalies grožio procedūrų gyventojai arba iš vis atsisako, arba atlieka jas namuose. Tad grožio salonams tenka trumpinti darbo valandas, taupyti elektrą ir šilumą.  Grožio salono, įsikūrusio Vilniuje, „Egoforma“ vadovė Viktorija Melčinskaitė pasakojo, kad šiuo metu tenka taupyti kaip ir visiems kitiems verslams ar gyventojams.

Brangi elektra verčia taupyti SPA kompleksus ir vandens parkus, kai kurie viešbučiai žiemai stabdo veiklą

Šiemet kelis kartus pakilus elektros ir dujų kainoms viešbučiai, SPA kompleksai bei vandens parkai sako turintys ribotas galimybes prisitaikyti prie tokios situacijos, tačiau stabdyti veiklos kol kas neplanuoja – įmonės taupo pelno sąskaita, didina paslaugų kainas. Visgi kai kurios jų užsimena, kad nesulaukus valstybės pagalbos gali tekti atleisti darbuotojų. Kai kurie viešbučiai Šventosios kurorte žiemos sezono metu stabdo veiklą.

Už darbą žemės ūkyje – iki 4 tūkst. eurų į rankas, bet „valstybė išaugino tinginius“

Norint dirbti žemės ūkyje nereikia patirties ar specialaus išsilavinimo – tereikia būti baigus aukštąją mokyklą, turėti vairuotojo teises ir nebijoti dirbti. Vis tik ūkininkai pastebi, kad šiais laikais jaunimas tenori lengvo gyvenimo, nenori palikti didmiesčių, o darbą žemės ūkyje klaidingai laiko vergija, pagrindiniu gamtos teršėju.
Į viršų