Augančios šildymo kainos motyvuoja renovuoti daugiabučius

Nors padidėjęs daugiabučio energinis efektyvumas visuomet buvo viena ir pagrindinių priežasčių renovacijai, augančios šildymo kainos gyventojus skatina vis dažniau susimąstyti apie savo būsto modernizaciją. Be įprastų energetinio efektyvumo didinimo priemonių butų savininkai teigia besidomintys ir galimybėmis įsidiegti atsinaujinančius energijos šaltinius.

Pokyčiai daugiabučių renovacijoje: tikimasi didesnio statybų sektoriaus įsitraukimo

Senų, energiškai neefektyvių daugiabučių renovacijos poreikis Lietuvoje sparčiai auga – tai parodė ir paskutinis aplinkos ministro kvietimas, pagal kurį iš viso buvo gauta beveik 800 paraiškų, o jų įgyvendinimui bus skiriamas daugiau nei 435 mln. eurų. Šiuo metu Lietuvoje vykdoma daugiau nei 670 daugiabučių renovacija už daugiau kaip 300 mln. eurų.

APVA: daugiabučių atnaujinimui bus skirta daugiau nei 435 mln. eurų

Baigusi vertinti paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams renovuoti gautas paraiškas iš Lietuvos gyventojų, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) dalinasi šio kvietimo statistika ir tendencijomis. Iš viso buvo sulaukta itin didelio kiekio paraiškų – 785 (788 daugiabučiams atnaujinti), iš kurių, po APVA vertinimo, tinkamomis įgyventi buvo pripažintos 781 (784 daugiabučiams atnaujinti). Informuojama, kad bendra šių paraiškų įgyvendinimo investicijų suma sieks daugiau nei 435 mln.

DIENOS PJŪVIS. Kaip karas keičia būsto nuomos rinką: ar liks ką pasirinkti?

Lietuvoje registruota 48,8 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Į Lietuvą atvykę ukrainiečiai ieškosi darbo ir vietos, kur gyventi. Tad kaip karas keičia būsto nuomos rinką? Ar liks ką pasirinkti? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su nekilnojamojo turto plėtros asiociacijos vadovu Mindaugu Statulevičiumi, NT brokeriu Eimantu Dumbrava ir organizacijos „Saugus prieglobstis“ vadove Olivija Anaškinaite. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Paaiškėjo Metų renovacijos projekto nugalėtojai

Kovo 13 – balandžio 8 dienomis visuomenė turėjo galimybę susipažinti su ne anksčiau kaip 2020 m. renovuotų daugiabučių istorijomis bei atiduoti savo balsą už jiems labiausiai patikusį projektą.

APVA ragina nepraleisti „RESTA 2022“ parodos

„RESTA 2022“ – tarptautinė statybų paroda, kiekvienais metais sutraukianti visus besidominčius renovacija, statybomis ir naujausiomis technologijomis. Šiais metais balandžio 20-23 dienomis Vilniuje vyksianti paroda daugiausiai dėmesio skirs renovacijai, energijos efektyvumui, statybai, technologijoms ir atsinaujinimui.

Panevėžiečiai nestovi vietoje – pristato jau ketvirtą išskirtinį produktą

Penkiolika metų Panevėžyje veikianti bendrovė „Euro Meta“ naująjį statybų sezoną pasitinka su dar viena naujove – savo klientams siūlys naują plieninių dailylenčių modelį. Bendrovės vadovas Justas Narkevičius sako, kad naujasis produktas skirtas rąstų imitaciją mėgstantiems klientams. „Tai yra ketvirtasis mūsų produktas, kurį ilgai kūrėme, nes nebuvo paprasta technologiškai tokį projektą įgyvendinti – buvo sukurtas visiškai naujos staklės ir kita gamybos įranga“, – sako J. Narkevičius.

Planuojantiems statyti nuosavą būstą – svarbūs eksperto įspėjimai

Į karą Ukrainoje naujo būsto rinka sureagavo taip pat, kaip į pandemijos pradžią. Pagrindinės žaliavos statyboms buvo perkamos Ukrainoje, Rusijoje bei Baltarusijoje, todėl atsiradęs kai kurių medžiagų trūkumas sparčiai augina NT plėtotojų savikainą ir kelia iššūkių dėl projekto realizavimo terminų. Plačiau apie įtemptą situaciją statybų sektoriuje – TV6 laidos „Staybų gidas“ reportaže.

Vis daugiau gyventojų renovacijos metu nori įsidiegti alternatyvius energijos šaltinius

Elektros ir šilumos kainoms kylant lyg ant mielių, vis daugiau renovuotinų daugiabučių gyventojų pradeda dairytis į alternatyvius energijos šaltinius. Jie padeda ne tik žymiai sutaupyti išlaidas už komunalinius mokesčius, bet ir prisideda prie kovos su klimato kaita.

Penki kriterijai, padėsiantys išsirinkti namo administravimo bendrovę

Bendravimo stoka, darbų vilkinimas, netgi nenoras atskleisti informacijos apie namo kaupiamąsias lėšas – tai dažniausios problemos, kurias įvardija daugiabučių namų bendruomenių atstovai, ieškodami savo namui naujo administratoriaus. Neretai pažinties pradžioje žadėję puikią ir pigią namo priežiūrą, vėliau administratoriai kelia priežiūros tarifus arba net bando pasipinigauti įvairių nebūtinų remontų sąskaita.

Efektyvus būdas už šildymą mokėti mažiau – modernizacija

Išaugę sąskaitos iš šildymą ir elektrą šią žiemą daugelį gyventojų privertė plačiai atverti savo pinigines. Nors atrodo, kad mokesčiai už šias paslaugas jau pasiekė rekordines aukštumas – specialistai įspėja, kad kainos gali sparčiai augti ir toliau. Ką daryti norintiems sutaupyti? Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamento teigimu, efektyviausias būdas sutaupyti – renovuoti energetiškai neefektyvius pastatus.

Prognozuoja pokyčius NT rinkoje: žmonės namų pirks mažiau, keisis kainos

Dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos šiemet laukia pokyčiai, metai bus neaktyvūs – gali būti mažiau įsigijimų, dėl žaliavų trūkumo gali strigti statybos, sako ekonomistai.  „Aktyvumo prasme nekilnojamojo turto srity bus labai neaktyvūs metai.

Pasiruoškite: artimiausiu metu turėtų būti pasiektas butų kainų augimo pikas

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2022 metų sausio mėnesio reikšmė išaugo 1,6 proc. (2021 metų gruodį buvo fiksuojamas 1,1 proc/ augimas). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 22,6 proc. (2021 metų gruodį metinis augimas siekė 22,4 proc.), rašoma pranešime spaudai.

Saulės elektrinė – ne tik namuose: Martynas Starkus išgirdo puikią idėją

Pasaulyje susiduriant su rekordiniais elektros ir šilumos kainų šuoliais, gyventojai, norėdami sutaupyti pinigų, vis dažniau žvalgosi į atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės elektrines. Būtent tokia galimybe pasinaudojo ir keliautojas Martynas Starkus. Statybų maratono metu „Starkus stato“ laidos vedėjas Martynas iškėlė naują tikslą – įsirengti ne tik naują namą, bet ir sodyboje pastatyti saulės elektrinę, siekiant tokiu būdu ateityje sutaupyti.

Gyvenamųjų namų pastatė mažiau, jų plotas sumažėjo

Praėjusiais metais Lietuvoje baigti statyti 7,2 tūkst. naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų – 3,1 proc. mažiau nei 2020 metais. Baigtuose statyti 6,6 tūkst. naujų gyvenamųjų namų įrengta 10,95 tūkst. būstų. Gyvenamųjų namų per metus sumažėjo 3,2 proc., būstų juose skaičius – 21,1 proc., o būstų naudingasis plotas – 15,6 proc., pranešė Statistikos departamentas.  Pernai taip pat baigti statyti 598 nauji negyvenamieji pastatai. Jų bendrasis plotas buvo 16,8 proc.

Statybos šuolis Lietuvoje: darbų atlikta už beveik 4 mlrd. eurų

Lietuvos statybos įmonės vidaus rinkoje pernai atliko 3,8 mlrd. eurų vertės darbų – palyginamosiomis kainomis 4,3 proc. daugiau nei 2020 metais.  Pastatų statybos darbų pernai atlikta 12,5 proc. daugiau, inžinerinių statinių – 4,9 proc. mažiau. Tik gyvenamųjų pastatų atlikta 8,6 proc. daugiau, negyvenamųjų pastatų – 14,8 proc. daugiau, pranešė Statistikos departamentas. Vien pernai gruodį statybos darbų atlikta už 393,1 mln. eurų to meto kainomis – 7,2 proc.

Lietuvių įpročiai pasikeitė: skolinosi daugiau, dažniau pirko namus

Praėjusiais metais „Swedbank“ išduotų būsto paskolų suma, palyginti su 2020 m., padidėjo 23 proc. iki 711 mln. eurų, ir pranoko ikipandeminių 2019-ųjų rezultatus. Būsto finansavimo ekspertai išskiria dvi pastaraisiais metais išryškėjusias tendencijas – tai išaugusios individualių namų pirkėjų gretos ir didesnė vidutinė būsto paskolos suma, rašoma pranešime spaudai.

Saulės elektrinė padės sutaupyti: įvardijo, kiek kainuotų ją įsirengti

Saulės elektrinių naudojimas įgauna vis didesnį pagreitį, o palankios paskolų sąlygos bei noras sumažinti išlaidas ne tik elektrai, bet ir šildymui sugundo savo požiūrį į ekologiją pakeisti ne vieną gyventoją. Specialistai paaiškina, kiek kainuoja saulės elektrinių įrengimas bei kur kaupiama nepanaudota energija.  „Swedbank“ atstovų surinkti duomenys rodo, kad banko klientai saulės elektrinių įsigijimui arba  įsirengimui per 2021 m. pasiskolino net 1,5 mln.

Daugiabučių modernizacija – sprendimas, norintiems gauti mažesnes šildymo sąskaitas

Prasidėjus šildymo sezonui, sąskaitos už šildymą daliai Lietuvos gyventojų smogė itin skaudžiai. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vidutinė šilumos kWh kaina 2021 m. gruodžio mėn. didėjo 60 proc., o 2022 m. sausį – beveik 80 proc., lyginant su prieš metus buvusiomis šildymo kainomis. Ekspertų teigimu, kainų mažėjimas artimiausiu metu nenumatomas, todėl belieka tikėtis, kad likę sezono mėnesiai nebus itin šalti ir neprireiks gaminti papildomos šilumos.

Kompensacijų už išlaidas šildymui bei vandeniui sausį prašė beveik 12 tūkst. vilniečių

Sausį būsto šildymo, karšto bei šalto vandens išlaidų kompensacijoms gauti prašymus pateikė beveik 11 972 vilniečių vilniečių – 3,4 karto nei pernai tuo pačiu metu (3456), remdamasis Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus duomenimis. Apie tai pranešė portalas alfa.lt. Tuo metu Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) siūloma apmokėjimo už šildymą atidėjimą iki šiol yra pasirinkę 110 vilniečių.  Kaip alfa.
Į viršų