Būstas


Naujienos turintiems būstą ar planuojantiems jį įsigyti: statybos, interjeras, kainos, būsto nuoma, mokesčiai, specialistų patarimai ir prognozės.

REKLAMA
Daugiabutis Antakalnio g. 66, Vilniuje. Nuotrauka iš APVA archyvo.     Daugiabutis Antakalnio g. 66, Vilniuje. Nuotrauka iš APVA archyvo.

Planuojantiems renovuoti daugiabutį – dar daugiau galimybių padidinti jo vertę

Jei įsivaizdavote, jog norint renovuoti savo seną daugiabutį reikia pasiryžti vargo keliams, kupiniems dokumentacijos ir biurokratinių kliūčių, laikas pakeisti nuomonę. Nuo šiol renovacijos sąlygos gyventojams tampa dar patrauklesnės – trumpėja proceso laikas, dėl fiksuotų įkainių atsiranda daugiau aiškumo. Taip pat daugėja ir finansuojamų daugiabučio vertę didinančių priemonių, tokių kaip rūsio patalpų pritaikymas priedangai ar dviračių saugyklos įsirengimas.
REKLAMA
Trūksta žinių apie namo kaupiamąsias lėšas? Įmonė siūlo patogų sprendimą  Trūksta žinių apie namo kaupiamąsias lėšas? Įmonė siūlo patogų sprendimą

Trūksta žinių apie namo kaupiamąsias lėšas? Įmonė siūlo patogų sprendimą

Tyrimas atskleidė, kad kas dešimtas daugiabučio gyventojas nežino, kur laikomos jų namo kaupiamosios lėšos. Dar daugiau žmonių nesupranta, kam jos gali būti naudojamos. „Mano BŪSTAS“ sako, kad ši problema nesunkiai sprendžiama vos kelių mygtukų paspaudimu. Remiantis naujausiu „Mano BŪSTAS“ atliktu tyrimu, daugiau nei kas dešimtas (11,5 proc.) daugiabučių gyventojas nežino apie jų namui priklausančias kaupiamąsias lėšas, nors kiekvieną mėnesį moka tam skirtas įmokas. Dar daugiau, tik 50,7 proc.
Būstas 2024-12-03

Daugiabučių gyventojai – šokiruoti: tenka mokėti tūkstančius eurų, nors sutikimo nedavė

Atvejai, kuomet gyventojai piktinasi milžiniškomis daugiabučių remonto darbų kainomis, yra ganėtinai dažni. Ypač, kai namų administratoriai įvairių reikalingų ar nelabai darbų prigalvoja nuolat, o po to reikalauja gyventojų už juos mokėti. Šįkart tuo labai pasipiktino bendrovės „Mano būstas“ administruojamų daugiabučių gyventojai. Esą tie patys darbai jų namuose yra vykdomi kasmet ir nekokybiškai, prašomos milžiniškos sumos pinigų, o rezultatų taip ir nesimato – tik subjaurotos laiptinės.
REKLAMA
60 skambučių per dieną: kaip atrodo „Mano būstas“ konsultantų darbo diena?  60 skambučių per dieną: kaip atrodo „Mano būstas“ konsultantų darbo diena?

60 skambučių per dieną: kaip atrodo „Mano būstas“ konsultantų darbo diena?

Šiandien leisimės į pažintį su Šiauliuose įsikūrusiu „Mano BŪSTO“ klientų patirčių centru ir jo darbuotojų kasdienybe. Kaip atrodo jų darbo diena, iššūkiai bei neįprastos situacijos? Kviečiame susipažinti su šiomis dinamiškomis ir atsakingomis pareigomis iš arčiau. Klientų konsultantė, komandos vadovė Diana Žymantienė pasakoja, kad darbo diena prasideda nuo visų sisteminių programų įjungimo – jų naudojama ne vieną. Tuomet pradedama laukti skambučių.
Būstas 2024-11-22
REKLAMA
Nuodugni Vilniaus daugiabučių vamzdynų patikra atskleidė karčią tiesą  Nuodugni Vilniaus daugiabučių vamzdynų patikra atskleidė karčią tiesą

Nuodugni Vilniaus daugiabučių vamzdynų patikra atskleidė karčią tiesą

Siekdamas sumažinti avarijų skaičių sostinės daugiabučiuose, „Mano BŪSTAS“, pasitelkęs inovatyvius sprendimus, nuodugniai ištyrė trijų šimtų senos statybos namų nuotekų vamzdynų būklę. Patikros rezultatai patvirtino specialistų nuogąstavimus – beveik pusę vamzdynų šaukiasi remonto, dalis jų yra kritinės būklės. Plika akimi nematomi, dažniausiai po žeme užkasti seni nuotekų vamzdynai yra bene didžiausias galvos skausmas ne tik būsto priežiūros specialistams, bet ir daugiabučių namų gyventojams.

Atšalus – pareigūnų žinia: neradę šio daikto, skiria 70 eurų baudą ir įspėja dėl liūdnų pasekmių

Dalis gyventojų į tam tikrus saugumo reikalavimus – ypač savo namuose – dažnai numoja ranka ir viliasi, kad nereikės tuo užsiimti, leisti tam pinigų, o baudų pavyks išvengti. Tokia situacija Lietuvoje yra su autonominiais dūmų detektoriais, kurių savo namuose neturi 2 iš 5 lietuvių, nors už tai gresia nemenkos baudos, viršijančios pačių prietaisų kainą, ir ką jau kalbėti apie gaisro pavojus. Autonominiai dūmų detektoriai Lietuvoje vidutiniškai gali atsieiti nuo 4 iki 30 ar 60 eurų.

Kaimynai užsisuka šildymą, o jūs šąlate? Štai kada kitų šildyti ir už tai mokėti nereikia

Prasidėjus šaltajam sezonui gyventojai savo namuose šildosi įvairiausiais būdais. O tai ir lemia, ar neteks šalti ir už šildymą pakloti daugiau dėl kaimynų kaltės. Visa tai priklauso nuo to, kokia šildymo sistema yra name ir ar ji iš viso yra. Kadangi atsiranda gudručių, kurie savo radiatorius užsuka, norėdami sutaupyti, bet tokia strategija veikia ne visada.

Savitarnoje – visa daugiabučio priežiūra kaip ant delno

Nors daugiabučių priežiūros specialistai kasdien lankosi šimtuose namų, kur vykdo būtinus remonto darbus, gyventojai ne visada pastebi jų pastangas užtikrinti pastato saugumą. „Mano BŪSTO“ atstovai sako, kad jų klientams tereikia naudotis vienu paprastu įrankiu ir visi būsto priežiūros reikalai bus kaip ant delno. „Mano BŪSTO“ specialistai kasdien rūpinasi tūkstančiais daugiabučių, atlikdami būtinus remonto, priežiūros ir kitus svarbius darbus klientų objektuose.
REKLAMA
„Mano būstas“ klientų atstovų darbo diena: kartais tenka spręsti ir kaimynų asmeninius konfliktus  „Mano būstas“ klientų atstovų darbo diena: kartais tenka spręsti ir kaimynų asmeninius konfliktus

„Mano būstas“ klientų atstovų darbo diena: kartais tenka spręsti ir kaimynų asmeninius konfliktus

Ar esate girdėję apie tokį darbą, kaip klientų atstovai? Šiandien išsiaiškinsime, ką gi veikia ir kaip atrodo darbo diena žmonių, dirbančių „Mano būstas“ įmonėje kaip klientų atstovai. „Mano būstas“ klientų atstovas Evaldas pasakoja, kad klientų atstovo darbas – būti tarpininku tarp klientų ir rangovų. „Mes esame ta grandis, kuri, išgirdusi kliento poreikius, suveda juos su rangovu,  pasirūpina, kad reikalingi darbai būtų atlikti kuo greičiau ir klientui patogiu metu.

2 tūkst. eurų kaip į balą: Vilniaus centre teks gyventi be vandens ir tualeto – priežastis nustebins

Daugelis, matyt, sutiktų, kad tokie akivaizdūs žmonių poreikiai, kaip vanduo ar tualetas, yra būtini, todėl turėtų būti suteikti. Ypač, kai gyveni sostinėje ir dar pačiame jos centre. Vis tik, deja, net ir šiais laikais gali pasitaikyti atvejų, kai namuose gali turėti televiziją ar internetą, bet negali išsivalyti dantų, išsiplauti indų ar paprasčiausiai išsituštinti. Leidimą gavo, sumokėjo 2 tūkst. eurų, bet liko be nieko Naujienų portalą tv3.lt pasiekė sunerimusios motinos laiškas.
REKLAMA
REKLAMA

Už elektrą nesumokate laiku? Įspėja, kad ją atjungs ir reikalaus ne tik skolos

Ar jums yra tekę grįžti namo, kuriuose nebėra elektros? Ir ne dėl to, kad įvyko audra ar trumpasis jungimas, o dėl to, kad pamiršote apmokėti sąskaitas? Skolas už elektrą turi tūkstančiai lietuvių, tik vieniems ją atjungia greitai, o kitiems esą – tik po metų ar pusantrų. Elektros tiekėjai tikina, kad klientus įspėja bent 3 ar 5 kartus, o perdavimas antstoliams ar elektros tiekimo nutraukimas – tik kraštutinė priemonė.

Gyvenate individualiame name? Dar skiria iki 14,5 tūkst. eurų jo sutvarkymui – paskubėkite

Gyventojai, norintys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą, taikant energetinio efektyvumo didinimo priemones, iki spalio pabaigos dar gali teikti paraiškas ir pasinaudoti iki 14,5 tūkst. eurų siekiančia parama, primena Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). „Namo atnaujinimas – tai ne tik investicija į savo šeimos komfortą ir gyvenimo kokybę, bet ir svarus indėlis į šalies pastangas mažinti energijos suvartojimą.

Išlindo remonto ar statybų brokas? Nedarykite šių klaidų – kitaip pinigų neatgausite

Nusprendę atsinaujinti savo butą ar patį namą gyventojai dažnai išleidžia nemažai pinigų, todėl tikisi, kad darbai bus atlikti kokybiškai ir vėl imtis remonto neprireiks dar ilgai. Vis tik taip pasiseka ne visiems, ypač, kai išlindusius defektus atsisakoma taisyti ar už juos atlyginti žalą.
Būstas 2024-10-12

Nuo baisaus vaikų triukšmo kenčiantiems gyventojams policija siūlo susitaikyti: „Jie ir yra tam, kad triukšmautų“

Atrodo, kad triukšmo problema yra gan opi – policija skambučių dėl garsios muzikos ar vakarėlių nakties metu sulaukia gana dažnai. Vis tik daug sunkiau yra pričiupti ir nubausti tuos, kurie ramybę drumsčia dieną, net jei tą daro nuolatos. Tokiu atveju, panašu, padėti negali niekas – belieka išsikraustyti. Skaitytoja Akvilina (vardas pakeistas) pasakojo, kad virš jos buto gyvenantys kaimynai turi mažametį vaiką, kuris nėra vedamas į darželį.

Buto nuoma Vilniuje: vos 10 kvadratų, bet viskas telpa ir ne kampinis – štai kiek prašo

Kasmet šalyje parduodami vis mažesni nauji butai. Tačiau paprastai jie būna didesni nei kai kuriose tankiai gyvenamose šalyse. Vis dėlto, panašu, kad netrukus teks pratintis prie naujų dydžių. Bent jau toks įspūdis gali susidaryti pamačius skelbimą vienoje soscialinio tinklo grupėje. Pasirodo, „šviesus ir šiltas“ (be to, ne kampinis) butas yra vos 10 kv. metrų ploto. „Butas po kapitalinio remonto, būsite pirmieji gyventojai.

Kompensacijos už elektrą: paaiškino, kuriems gyventojams ir už ką išmokės iki 200 eurų

Liepos mėnesio gale praūžusi audra gyventojams sukėlė daug nuostolių: sugedo ne tik maistas, bet ir įvairūs elektros prietaisai, kai kuriems teko pirkti generatorių ar net laikinai gyventi kitur. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atskleidė, kiek daugiausia pinigų išmokės už nuostolius. Pensininkė Aldona (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kad po audros ji liko be elektros 4 paroms.

Nuomoja būstą tik moterims arba žmonėms be vaikų? Už tai galima sulaukti ir baudos

Ieškantiems išsinuomoti būstą tenka pamatyti skelbimų, kuriuose nuomininkai rėžia be užuolankų: „priimamos tik merginos“, „prašome be vaikų“, „pirmenybė lietuviams“ ir pan. Daliai žmonių tai ne tik apsunkina būsto paieškas, bet ir atstumia morališkai. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba primena, jog tam tikros formuluotės nuomos skelbimuose gali būti laikomos diskriminacija, o už tai taikomos nuobaudos. „Merginoms išnuomojamas 3 kambarių butas Pilaitėje.

Už sodybą paėmė 170 eurų, bet iškart išvarė: įspėja nekartoti šios klaidos

Nesutarimų tarp nuomojamų būstų šeimininkų ir jų klientų pasitaiko gana dažnai. Pvz., kai liepiama susimokėti daugiau, nei tartasi, kai svečiai yra slapta filmuojami ar kilus nesutarimams tiesiog išvaromi. Specialistai vardija, ką tokiais atvejais reikia turėti, kad pavyktų atgauti pinigus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Senukai (nuotr. Broniaus Jablonsko) Senukai (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Ieškantiems greitesnio ir patogesnio statybinių medžiagų apsipirkimo būdo – „Drive-in“ sistema

„Drive-In“ arba įvažiuojamoji prekybos zona – tai dar vienas būdas, kaip patogiai apsipirkti statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinkle „Senukai“.  Ši apsipirkimo sistema „Senukuose“ veikia jau daugiau 10 metų, taip vis dažniau apsiperka ne tik profesionalūs meistrai, bet ir naujakuriai, į prekybos centrą atvykstantys vienu pirkimu įsigyti daugiau prekių.  Į prekybos centro „Senukai“ prekybos zonas „Drive-In“ klientai įvažiuoja automobiliu.
Būstas 2024-09-20

Pasibaisėjo ESO elgesiu: per 4 paras – vos 4 minutės elektros, bet kompensacija nepriklauso?

Liepos mėnesio gale praūžusi audra Lietuvai atnešė milijonus eurų nuostolių. Kaip žinia, be elektros likę gyventojai gali kreiptis dėl kompensacijos. Tačiau vos kelioms minutėms atsiradusi elektra šiuos planus gali sugriauti. Taip nutiko Vilniaus rajone gyvenančiai skaitytojai Evelinai (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi). Naujienų portalui tv3.lt ji pasiskundė dėl esą nesąžiningo Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elgesio.

Gavusi palikimą liks be namų? Štai ką daryti, kad taip nenutiktų ir jums

Priėmę palikimą galite likti be namų: atskleidė kelias gudrybes

Dėl jaunystės klaidos bijo, kad turės mokėti už buvusio vyro butą – nerūpi net nepilnamečiai vaikai

Būsto paskola yra rimtas ir ilgalaikis įsipareigojimas, tad neretai gyventojai ją ima keliese, pvz., kaip bendraskoliai ar laiduotojai. Vis tik pastarąjį variantą vertėtų gerai apmąstyti, kad po to nereikėtų mokėti paskolos už turtą, kuris niekada jums nepriklausys ir dar apsunkins galimybes įsigyti nuosavą. Vilnietė Vaiva papasakojo, kad būdama jauna, 20-ties metų, sutiko būti vyro būsto paskolos laiduotoja.

Pirma įmoka daugiabučio atnaujinimui – 1,8 tūkst. eurų iš kiekvieno: teks mokėti arba parduoti butą?

Iš negalios pašalpos per 2 savaites turi surinkti 1,8 tūkst. eurų: to reikalauja daugiabučio administratorius Daugiabučio atnaujinimui – 1,8 tūkst. eurų iš kiekvieno: ir tai – tik pirma įmoka

Norite gyventi Užupyje? Už kvadratinį metrą tektų pakloti apie 6,3 tūkst. eurų

Per pastaruosius 10 metų nekilnojamojo turto (NT) vertė Užupio mikrorajone išaugo 2,8 karto. „Vertinant pagal lokaciją ir investicijas į projekto išpildymą, NT vystytojai naujos statybos būstus skirsto į tris klases: ekonominę – miegamuosius Vilniaus rajonus, vidutinę – strategiškai geresnes vietas arčiau centro bei prestižinę – centrinę Vilniaus dalį“, – pranešime cituojamas „EIKA Development“ plėtros departamento direktorius Tomas Žiaugra.

Už būsto nusidėvėjimą savininkai reikalauja pinigų? Štai ką pataria turėti, kad netektų mokėti

Natūralus būsto nusidėvėjimas: kada ir kiek nuomininkams reikia už jį mokėti?

Siūlo nakvynę, o po to filmuoja slaptomis kameromis: kaip apsisaugoti ir kiek galite prisiteisti?

Atostogoms ar savaitgaliui nuomojatės apartamentus? Nenustebkite, jei atsidursite internete
REKLAMA
REKLAMA

Įvardijo, kiek pakilo nuomos kainos: Vilniuje jau sunku išsinuomoti ir vieno kambario butą

Būsto nuomos rinka Lietuvoje stabilizavosi – kainos svyruoja nežymiai, pasiūla panaši į paklausą, sako nekilnojamojo turto (NT) ekspertai.  NT bendrovės „Capital“ valdomasis partneris ir NT brokeris Kaune Česlovas Savickas sako, kad 2022-aisiais metais į Lietuvą atvykus daug ukrainiečių ir jiems užplūdus nuomos rinką, lietuviai dar aktyviau susidomėjo investicijomis į NT. Anot jo, įsigiję butus dar nepradėtuose projektuose jų savininkai juos rinkoje realizuoja tik dabar.
REKLAMA
Durys (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos) Durys (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)

Vidaus durys namuose: ekspertai pataria, kaip išsirinkti, montuoti ir prižiūrėti

Vidaus durys gali papuošti namus, suteikti erdvėms funkcionalumo, apsaugoti nuo erzinančių garsų. Kad durys puikiai atitiktų namų šeimininkų, jų atžalų ir augintinių norus, teks pasukti galvą – kaip teisingai išsirinkti ir apie ką pagalvoti? „Senukų“ ekspertai dalinasi svarbiausiais žingsniais, kaip pasirinkti jums tinkamiausias vidaus duris.
Būstas 2024-07-31

Daugiabučių gyventojai imasi pokyčių: nauja tendencija stebisi net „Mano būstas“

Senuose daugiabučiuose bene brangiausia ir daugeliui galvos skausmą kelianti įranga yra liftai. Daugelis jų gana dažnai genda, tad gyventojai patiria ne tik nepatogumų, bet ir papildomų išlaidų. Vis dėlto šiemet pastebimos tendencijos, kurių nebuvo daugelį metų. Daugiabučių namų prižiūrėtojai nepamena tokių metų, kad naujų liftų paklausa būtų taip smarkiai išaugusi.
Būstas 2024-07-23

Būsto kainų skirtumai Lietuvoje šokiruoja: kur reikės vos 10 tūkst., o kur – ir 800 tūkst. eurų?

Būsto kainos Lietuvoje, lyginant didmiesčius su mažais miesteliais ar kaimais, gali skirtis ir šimtais tūkstančių eurų. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai įvardijo, kas lemia kainų skirtumus ir išskyrė, kiek gyvenamieji namai ar butai kainuoja didžiausiuose Lietuvos miestuose ir šalia jų esančiuose rajonuose. NT kainos Vilniuje ir už jo skiriasi 400 tūkst.

Naujovės daugiabučių gyventojams: turėsite mokėti, net jei ir nesutinkate

Gyvenant daugiabutyje name privalumas yra tas, kad nereikia pačiam jaudintis dėl remonto darbų, vamzdynų taisymų, kitų įrengimų ar atnaujinimų. Tačiau problema iškyla tada, kai vieni ar kiti bendri sprendimai dėl būsto gyventojų netenkina, o pinigus už juos vis tiek reikia mokėti. Taip nutiko ir vieno daugiabučio namo gyventojams, kurie nesutiko su šlagbaumo (užkardos) įrengimu automobiliams įvažiuoti į kiemą.

Keičia kompensacijas už daugiabučių renovaciją – daugiau žmonių galės nemokėti

Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo išplečiamas ratas gyventojų, kuriems bus kompensuojamos išlaidos už namų atnaujinimą. Projektu siekiama užtikrinti valstybės paramos teikimą nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, žuvusių ir nukentėjusių gynėjų šeimos nariams (vaikams (įvaikiams), našliams (našlėms) ir tėvams (įtėviams). Taip pat projektu siekiama paspartinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyv...
Būstas 2024-07-17

Iš Vilniaus išsikėlė gyventi į sodybą kaime: nesitikėjo, kad išlaidos taip pasikeis

Nuolat pasigirsta diskusijų, kur gyventi geriau: didmiestyje ar kaime. Vieniems labiau patinka veiksmas ir šurmulys, kitiems – gamta ir ramybė. Vis tik svarbiausias klausimas – kur pragyvenimas yra pigesnis? Daugelis gyventojų yra įsitikinę, kad mažame miestelyje pragyvenimo kaštai yra daug mažesni, mat tiek nekilnojamasis turtas (NT), tiek prekės ar paslaugos yra pigesnės ir kainos nėra tiek užkeltos, kiek, pvz., Vilniuje. Vis tik apie kai kurias išlaidas pagalvoja ne visi.

Pigiausia nakvynė Palangoje, Klaipėdoje ir Nidoje: štai kur užteks ir vos 27 eurų

Ne paslaptis, kad daugiausia visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio Lietuvos pajūris sulaukia dėl itin didelių maisto ir apgyvendinimo kainų. Remdamiesi šiuo įsitikinimu dalis gyventojų net nepatikrina, ar egzistuoja pigesnių variantų. Visgi tiek Palangoje, tiek Klaipėdoje, tiek ir Nidoje galima rasti prieinamesnių apgyvendinimo galimybių, kurios leidžia mėgautis atostogomis be didelių išlaidų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Pamirškite šluotą – jau yra efektyvesnis būdas valyti daugiabučių laiptines (nuotr. Shutterstock.com) Pamirškite šluotą – jau yra efektyvesnis būdas valyti daugiabučių laiptines (nuotr. Shutterstock.com)

Pamirškite šluotą – jau yra efektyvesnis būdas valyti daugiabučių laiptines

„Mano BŪSTO“ klientai pirmieji Lietuvoje jau gali išbandyti naujovę – laiptinių siurbliavimą. Atlikus pirmuosius bandymus paaiškėjo, kad toks valymo būdas yra 4 kartus efektyvesnis už įprastą patalpų šlavimą sausuoju būdu. Šiuo metu daugiabučių laiptinės Lietuvoje paprastai valomos keliais būdais: sausuoju, šlapiuoju arba derinant šiuos abu būdus tarpusavyje.
Būstas 2024-07-11

DIENOS PJŪVIS. NT rinka: ar tikėtis kainų augimo?

Nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pastaraisiais metais – šiek tiek ramesnės nuotaikos. Ko tikėtis artimiausiais mėnesiais? Mažesnis birželio NT sandorių rinkos aktyvumas neleido sumažinti atotrūkio nuo praėjusių metų rezultato – pirmasis šių metų pusmetis maždaug 10 proc. kuklesnis nei pernai, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras. Pirmąjį šių metų pusmetį visoje Lietuvoje iš viso įregistruota 50,9 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų NT objektų – 9,6 proc.

Būsto nuomos kainos studentus verčia atsigręžti į bendrabučius: kainos svyruoja nuo 40 iki 250 eurų

 Artėjant mokslo metams, būsimų pirmakursių dėmesys krypsta į būsto paieškas. Nekilnojamojo turto ekspertas pastebi, jog butų nuomos kainos mieste verčia vis daugiau studentų atsigręžti į aukštųjų mokyklos siūlomą apgyvendinimą. Universitetai tikina, jog vietos pirmakursiams bendrabučiuose nepritrūks. Už gyvenimą aukštosios mokyklos bendrabutyje būsimi studentai turi pasiruošti mokėti maždaug nuo 40 iki 250 eurų per mėnesį. Kaina svyruoja priklausomai nuo kambario būklės ir vietų jame.

Namų savininkus įspėja: štai kas gali padidinti išlaidas už elektrą

Stogo dangos pasirinkimas retai sulaukia didelių svarstymų. Namų savininkai dažniausiai kliaujasi kaimynų pasirinkimais arba klausia pažįstamų atsiliepimų. Dar kiti tiesiog beda pirštu į parduotuvėje populiariausią tuo metu medžiagą. Nebūtinai tai blogas scenarijus. Tačiau prastas stogo dangos pasirinkimas gali lemti padidėjusias elektros išlaidas, neplanuotai ankstyvą remontą ir nepatogumus.

Pirmąjį pusmetį Vilniuje parduota 187 naujos statybos butai

Birželį Vilniuje gyventojai įsigijo 187 naujos statybos butus, jų vertė siekia 33,5 mln. eurų, rodo „Hanner“ analitikų duomenys. Skelbiama, kad per pirmus šešis šių metų mėnesius Vilniaus rinkoje buvo parduoti 1 292 butai, o tai yra 17 procentų daugiau nei praėjusiais metais, kuomet pirkėjai įsigijo 1 106 butus. Kainos nesikeičia 20 mėnesių iš eilės – vidutinė laisvų butų 1 kv. metro kaina birželio mėnesį siekė 3 354 eurus.
REKLAMA
Laiko susitvarkyti dar yra, priešingu atveju - nuostoliai neišvengiami  Laiko susitvarkyti dar yra, priešingu atveju - nuostoliai neišvengiami

Laiko susitvarkyti dar yra, priešingu atveju - nuostoliai neišvengiami

Pro lubas varvantis vanduo, sugadintas turtas, užlietos bendrojo naudojimo patalpos, lifto šachtos, elektros instaliacija laiptinėse. Visa tai ir dar daugiau žalos pridaro ne kas kita, o susidėvėjęs daugiabučio namo stogas, kurių vien Vilniuje skaičiuojama šimtais. Ir nors kasmet namų priežiūros specialistai naujas kepures uždeda kelioms dešimtims daugiabučių, spartesniam proveržiui koją kiša gyventojų neaktyvumas bei sąlyginai trumpas šiltasis sezonas, kuomet šie darbai gali būti atliekami.

Įsigalios nauja tvarka dėl būsto paskolų: gyventojai gaus du pasiūlymus

Seimas įpareigojo didžiausius šalies bankus būsto paskolas duoti ir su fiksuotomis palūkanomis. Namus įsigyti norintys gyventojai banke galės rinktis iš 2 pasiūlymų: vieno su kintamomis ir kito su fiksuotomis. Valdžia taip viliasi sumažinti žalą, kurią patiria gyventojai, kai staiga pakyla bazinės palūkanų normos ir tenka mokėti didesnes mėnesines įmokas už būstą.

Apsigalvojote dėl būsto, pirkto su paskola? Štai kada teks primokėti bankui

Ne paslaptis, kad nekilnojamojo turto (NT) pirkimas su paskola dažnai yra įsipareigojimas 30-čiai metų. Vis tik ne visi nori ir ne visiems pavyksta šio įsipareigojimo laikytis. Gali nutikti taip, kad būstą teks parduoti ar norėsis pakeisti į kitą. Bankai paaiškino, ką tokiais atvejais daryti. Skaitytoja Aistė (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) papasakojo, kad pirko būstą su 90 tūkst. eurų paskola.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Grindų klojimas Redas Vilimas/FOTOBANKAS nuotr. Grindų klojimas Redas Vilimas/FOTOBANKAS nuotr.

Grindų danga: kiek kainuoja, kaip išsirinkti ir kokių klaidų nedaryti

Įsirengiant namus, itin svarbu išsirinkti tinkamą grindų dangą skirtingoms erdvėms – svetainei, virtuvei, vonios kambariui. Tinkamai parinktos ir paklotos grindys gali padidinti namų erdvę, suteikti jai jaukumo ir, svarbiausia – tarnauti ilgai. O kai kurios klaidos gali greitai išlįsti girgždėjimu ir deformacijomis.
Būstas 2024-06-14
REKLAMA
Gera žinia daugiabučių gyventojams – turėtų gerokai mažėti avarijų nuotekų tinkluose  Gera žinia daugiabučių gyventojams – turėtų gerokai mažėti avarijų nuotekų tinkluose

Gera žinia daugiabučių gyventojams – turėtų gerokai mažėti avarijų nuotekų tinkluose

Pasitelkęs inovatyvius sprendimus „Mano BŪSTAS“ sostinės daugiabučiuose pradėjo taikyti efektyvų metodą, padedantį apsaugoti gyventojus ir jų turtą nuo brangių bei stresą keliančių avarijų nuotekų tinkluose. „Mano BŪSTO“ duomenimis, vien pernai įmonės prižiūrimuose namuose Vilniuje įvyko 5200 avarijų buitinių nuotekų tinkluose.

Name gyveno 20 metų, o dabar nuo svetimų net negali užsirakinti durų: policija – bejėgė

Kaip jaustumėtės, jei ramia sąžine 20 metų gyventumėte jums priklausančioje namo dalyje, bet staiga atsiradę paveldėtojai imtų veržtis į kambarius su jūsų daiktais ir reikalauti būtent šios namo pusės? Pasak teisininkų, tokiu atveju negalėtumėte jiems uždrausti naudotis net ir tomis patalpomis, kuriose gyvenate, rakinti durų ar keisti spynų, o ir dėl įsilaužimo ar kitų buitinių konfliktų nepadėtų net policija.

Būsto paskolų palūkanos mažės: skaičiuoja, kiek keistųsi įmoka

Lietuvos gyventojai už būsto paskolas mokės mažesnes įmokas. Dėl gana mažos infliacijos euro zonoje, Europos Centrinis Bankas pagaliau ryžosi 25-iais baziniais punktais sumažinti palūkanų normas. Pasak eknomistų, tai tik pradžia. Esą palūkanos turėtų mažėti ir toliau, tiesa, daug lėtesniu tempu nei pakilo.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Klaipėdietis Vytis norėtų imti būsto paskolą, tačiau į banką keliauti neskuba. Skaičiuoja, kad šiuo metu skolintis būstui tiesiog per brangu.

„Eika“: gegužę nekilnojamojo turto rinka išliko stabili, pasiūla toliau augo

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika Development“ skaičiuoja, kad naujos statybos butų pardavimai gegužę Vilniuje išliko stabilūs, o pasiūla toliau augo. Pastebima, kad NT vystytojų pasiūlyti nauji projektai prabangiame segmente sparčiai augina prestižinės klasės butų pardavimus. Bendrovės „Eika“ duomenimis, 2024 m. gegužę Vilniuje būsto rinką papildė 6 nauji NT projektai ar projektų etapai su 480 naujų butų.
Būstas 2024-05-31

Nenustebkite, jei komunalinius mokesčius teks mokėti ir už nenaudojamą rūsį: ragina neapsigauti

Komunaliniai mokesčiai už gyvenamąsias patalpas atrodo savaime suprantamas dalykas, į kurį daugelis mažai gilinasi. Vis tik gali būti, kad permokate, jei į būsto plotą, už kurį mokate, įtraukiamas rūsys, sandėliukas ar kita jums priklausanti patalpa, net jei faktiškai jos nenaudojate. Tačiau ir teisininkai iki galo ne visai sutaria, ar gyventojams reikėtų mokėti tik už tą būsto plotą, kuriame jie gyvena, ar ir tą, kuriame ne gyvena, bet faktiškai užima, pvz., balkoną.
REKLAMA
Statybos (Julius Kalinskas/ BNS nuotr.) Statybos (Julius Kalinskas/ BNS nuotr.)

Įsirengiate būstą ar planuojate remontą? Nedarykite šių klaidų

Kiekvienais metais tūkstančiai Lietuvos gyventojų įsigyja būstą, kurį nori įsirengti pagal savo poreikius ir pomėgius. Daugeliui iškyla labai panašūs klausimai: nuo ko pradėti, kaip nepermokėti, kokias medžiagas ar įrangą rinktis. Kiekvienas naujakurys nori, kad namai būtų ne tik gražūs, bet ir praktiški, ilgaamžiai – kad po metų jų netektų remontuoti iš naujo. Galiausiai, visi rūpinasi, kad tilptų į numatytą biudžetą.

Rusai supirkinėja NT Lietuvoje – įsigijo turto už 1,2 mlrd. eurų: ieško tarpininkų

Nors Rusijos piliečiams nuo karo Ukrainoje pradžios pasunkėjo sąlygos Lietuvoje pirkti ir parduoti nekilnojamąjį turtą, tačiau rusų susidomėjimas Lietuvos rinka niekur neišblėso. Registrų centro duomenys rodo, kad butų, namų, žemės sklypų ir kitų objektų skaičius Rusijos piliečių rankose auga kiekvienais metais – daugiau rusai nuperka būstų nei parduoda. Iš viso Rusijos piliečių rankose yra nekilnojamojo turto už 1,2 mlrd. eurų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Į viršų