Svarstote investuoti į NT? Paaiškino, kodėl geriausia būstą pirkti Panevėžyje ar Alytuje, o ne Vilniuje
10
(10)
Išaugusi infliacija skatina gyventojus ieškoti būdų, kaip investuoti pinigus, kad jie nenuvertėtų. Daugelis lietuvių investuoja į nekilnojamą turtą (NT). Dažniausiai gyventojai būsto investicijai dairosi Vilniuje. Tačiau specialistai skaičiuoja, kad mažesniuose miestuose investicinė grąža yra dvigubai didesnė.
Žinių radijo laidoje „Tarp keturių sienų“ trumpalaikės nuomos administratorius ir NT investuotojas Tomas Grižas sakė, kad nėra blogo ar gero laiko investuoti į NT.
Galite nusipirkti ir jūs: namai Italijoje – tikrai tik po 1 eurą, bet yra vienas kabliukas
Kol Lietuvoje vidutinės 2 kambarių butų kainos siekia 100 tūkst. eurų, Italijoje 40 kv. m., 70 kv. m. ar 100 kv. m. ploto namai siūlomi vos už 1 eurą. Juos įsigyti gali bet kas, tačiau yra viena sąlyga.
Italijoje, Sicilijos regione esančio Mussomeli miesto projektas „Case1euro.it“ leidžia įsigyti nekilnojamąjį turtą (NT) už 1 eurą Sicilijos gilumoje, netoli paplūdimių ir istorinių Agridžento šventyklų.
Šia proga jau pasinaudojo 100 žmonių iš viso pasaulio.
Per „Rammstein“ koncertą viešbučiuose – beprotiškos kainos: nakvynė Vilniuje vienam žmogui gali atsieiti ir 700, ir 1,3 tūkst. eurų
57
Paprastai Vilniuje būna keli šimtai nakvynės pasiūlymų. Rasti, kur patogiai praleisti naktį, galima už 12, 20 ar 40 eurų. Tačiau didelių renginių metu pasiūlymų lieka vos keletas, apartamentai pabrangsta kartais ir viena naktis asmeniui gali atsieiti kelis šimtus ar net siekti tūkstantį eurų, nes pigesnių variantų tiesiog nėra.
Svetainėje „Booking.
„Mano BŪSTAS“ savo klientams perpus mažina dalies būtiniausių darbų kainas
Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdanti įmonė „Mano BŪSTAS“ mažina tam tikrų darbų kainas. Pasak bendrovės, toks sprendimas priimtas peržiūrėjus vidinius resursus, situaciją rinkoje bei atrinkus kokybiškas paslaugas už priimtiną kainą teikiančius rangovus.
Bendrovė nuo gegužės pradžios perpus mažina tokių darbų kaip lempučių bendrojo naudojimo patalpose keitimas ir smulkių remontų darbų gyventojų butuose įkainius. Jie mažėja beveik 50 proc.
Naujienos daugiabučių renovacijos srityje
Dar vienas šildymo sezonas Lietuvoje baigėsi. Šiais metais jis gerokai patuštino gyventojų pinigines, ypač dėl itin išaugusių energijos kainų bei infliacijos. Visgi renovuotų daugiabučių gyventojai tai pajuto mažiau. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gyventojams primena, jog šiuo metu galioja du kvietimai, pagal kuriuos gyventojai gali teikti paraiškas ir renovavę savo gyvenamuosius daugiabučius džiaugtis ne tik sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, bet ir geresne gyvenimo kokybe.
Modernizuojant daugiabučių kvartalą kviečia į jį pažvelgti kaip į visumą
Europos Komisijai paskelbus Naujojo Europos Bauhauzo iniciatyvą, Aplinkos ministerija nusprendė pradėti skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin didelis dėmesys būtų skiriamas visumai, o tai padėtų mažinti gyventojų socialines problemas ir į daugiabučių atnaujinimo procesus skatintų įsitraukti bendruomenes.
Gyventojai pradėjo taupyti labiau? Skelbia apie smukusią NT sandorių rinką
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka balandį, skirtingai nei kovą, smuko, todėl manoma, kad rimtesnio jos atsigavimo dar reikės palaukti, teigia Registrų centro (RC) analitikas.
Per keturis šių metų mėnesius Lietuvoje įregistruota 35,6 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) objektų – 18 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Vien balandį įregistruota 9,9 tūkst. NT objektų – 13 proc. mažiau nei pernai balandį ir 8 proc. mažiau nei šių metų kovą, skelbia Registrų centras.
Įvardijo, kodėl Lietuvoje būstas ir jo nuoma brango bene labiausiai – patys kalti, nes norime kokybės?
Daugeliui lietuvių, kurie planavo pirkti gyvenamą būstą ar jį išsinuomoti ir ilgesnį laiką sekė jų kainas, veikiausiai susidarė įspūdis, kad jos auga gerokai sparčiau nei algos. Toks pastebėjimas turi pagrindo, daugiau nei dvigubą brangimą fiksuoja ir oficialioji statistika.
Būtų ir namų pirkimo, taip pat jų nuomos kainos nuo 2010 m. iki praėjusių metų pabaigos Lietuvoje išaugo bene labiausiai iš visų Europos Sąjungos šalių, rodo neseniai paskelbti „Eurostat“ duomenys.
Žmonės sutaupytų po 100 eurų per mėnesį, bet ne visi bankai pritaria: kas jau sumažino palūkanas paskoloms?
Gyventojai, galvojantys apie daugiabučio renovaciją, kviečiami susipažinti su AEI informaciniu katalogu
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), siekdama visuomenę plačiau supažindinti su atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) priemonių pritaikymu daugiabučių renovacijos projektuose, inicijavo parengti susistemintos medžiagos katalogą. Gyventojams jame suprantamai ir aiškiai pateikiama pagrindinė informacija apie AEI pritaikymą gyvenamuosiuose pastatuose.
Įsigalioja svarbūs pakeitimai statantiems: keičiasi 3 pagrindiniai dalykai
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kokie Statybos įstatymo teisinio reglamentavimo pokyčiai, susiję su statyba ūkio būdu, statybą leidžiančių dokumentų išdavimu ir statybos užbaigimu įsigalios 2023 m. gegužės 1 d.
Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad 2023 m. gegužės 1 d. įsigalioja šie Statybos įstatymo pakeitimai:
1. Dėl statybos ūkio būdu.
Pamesti namų ar automobilio raktai, sutuoktinių pakeistos spynos: papasakojo, kaip atrakina ir ko reikalauja
Užstrigus spynai ar durims, nulūžus raktui ar tiesiog jį pametus bei kitais panašiais atvejais tenka kviesti avarinių durų atrakinimo meistrus. Priklausomai nuo situacijos, ši paslauga gali kainuoti ir 2 eurus, o kartais atsieiti ir kelis tūkstančius eurų.
Pastebima, kad lietuviai tampa itin išsiblaškę savaitgaliais, švenčių metu ar tiesiog atšilus orams: pameta raktelius miške ar kanalizacijoje, užtrenkia juos bute ar automobilyje, kartais raktus išsiveža giminės.
Norite griauti statinį? Įspėja nepadaryti šios klaidos, kitaip – bauda iki 15 tūkst. eurų
Statinio griovimas Statybos įstatyme apibūdinamas kaip viena iš statybos rūšių, todėl Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pataria, kokiais teisės aktais reikėtų vadovautis ir kuriais atvejais griovimo darbų vykdymui prireiks statybą leidžiančio dokumento (SLD), kurį išduoda atitinkama savivaldybės administracija.
APVA skelbia „Metų renovacijos projekto“ nugalėtojus
Balandžio 7–27 dienomis vykę Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai baigėsi – jų metu visuomenei buvo pristatyti pernai metais modernizuoti daugiabučiai ir jų sėkmės istorijos. Rinkimuose dalyvavo 11 projektų, iš kurių daugiausiai dėmesio sulaukė trys projektai: Pilies g. 3, Klaipėdoje, Dariaus ir Girėno g. 40, Plungėje irTaikos pr. 34, Klaipėdoje.
Holistinės renovacijos principai keičia požiūrį į daugiabučių atnaujinimą
Lietuvos architektų sąjunga kviečia atsižvelgti į Europoje sėkmingai pritaikomus holistinės renovacijos principus ir pradėti rūpintis ne tik pavienių daugiabučių modernizavimu, bet ir kvartalų visuma. Pasak architektų, tai padeda išspręsti urbanistinius ir socialinius klausimus, suvienija bendruomenes, žmonių gyvenimai tampa lengvesni, o verslas turi daugiau galimybių prisidėti prie atnaujinimo procesų.
APVA inicijavo skaičiuoklę – skatins gyventojus rinktis atsinaujinančios energijos išteklius
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti daugiabučių modernizacijos projektus Lietuvoje, inicijavo patogios skaičiuoklės sukūrimą. Ji padės įvertinti, kiek kainuotų ir kokią naudą suteiktų name įsirengus atsinaujinančios energijos išteklius (AEI), tokius kaip šilumos kolektoriai, saulės elektrinė ir pan. Skaičiuokle naudotis paprasta, ji nuolat atnaujinama, o rezultatus lengva išsisaugoti, tad gyventojai ir daugiabučių administratoriai raginami pasinaudoti šiuo įrankiu.
Būsto nuoma kainuoja 560 eurų per mėnesį, o paskola – 482 eurus: įvardijo, kas apsimoka labiau
Nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje kainos per metus pakilo 3–6 proc., paskolos palūkanos didėja, o nuomos rinka išlieka stabili. Nors būsto kredito įmokos šiuo metu yra mažesnės, jos po truputį atsiveja nuomos kainas. Specialistai išanalizavo dabartines kainas ir nurodė, ką šiuo metu rinktis apsimoka labiau.
Pašnekovų skaičiavimais, sostinėje vidutinė būsto nuoma per mėnesį atsieina 560 eurų, o paskolos įmokos panašiam butui siekia 482 eurus.
„Metų renovacijos projekto“ rinkimuose dalyvaujantys daugiabučiai tampa pavyzdžiais aplinkinių pastatų gyventojams
Šiais metais APVA rengiamuose „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose dalyvauja daugiabučiai iš visos Lietuvos. Birštone, Lelijų g. 7, ir Kuršėnuose, V. Kudirkos g. 34, stovintiems gyvenamiesiems pastatams modernizacija padėjo ne tik sumažinti sunaudojamos šilumos energijos kiekį, bet ir išspręsti jau ilgą laiką kilusias problemas. Be to, po atnaujinimo šie pastatai tapo teigiamu pavyzdžiu aplinkiniams daugiabučių gyventojams.
Planuojate pirkti būstą? NT ekspertai pasakė, ar kainos artimiausiu metu kris
Daugeliui dar vis planuojančių įsigyti būstą lietuvių kyla klausimas, ar artimiausiu metu nekilnojamojo turto (NT) kainos mažės, ar vis tik kils? „Greičiausiai, žmonėms reikės mokėti truputėlį daugiau“, – sako NT analitikas Arnoldas Antanavičius.
Daugiau apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis ir nekilnojamojo turto analitikas Arnoldas Antanavičius.
Negalite mokėti būsto paskolos? Papasakojo, ką daryti, kad jūsų turto neatimtų
54
Pasiėmus būsto paskolą tikimasi, kad viskas eisis puikiai. Vis dėlto ši paskola mokama daug metų, o per juos gali nutikti visko. Lietuvos bankų atstovai papasakojo, kas būna, kai klientui nebepavyksta surinkti pinigų mėnesinei paskolos įmokai.
Jų teigimu, tokiais atvejais svarbiausias kliento ir banko bendradarbiavimas. Pajutę finansinius sunkumus klientai turi kuo greičiau kreiptis į banką, kad būtų galima išsiaiškinti problemų priežastis ir ieškoti sprendimų.