Kaip tinkamai eksploatuoti automobilį su „CVT“ pavarų dėže?

Kiekvienas automobilių gamintojas pasirenka jam labiausiai tinkantį ir patinkantį automatinės transmisijos tipą. „VAG“ koncernas propaguoja dvigubą sankabą turinčias pavarų dėžes, kai kurie gamintojai renkasi robotizuotas pavarų dėžes. Tuo tarpu Japonijos automobilių gamintojai iki šiol nenori iš rankų paleisti „CVT“ tipo pavarų dėžių. „CVT“ (bepakopė) pavarų dėžė Japonijos gamintojų yra mėgstama dėl kelių priežasčių. Visų pirma – pavarų dėžės konstrukcija yra gerokai paprastesnė.

5 naudingi patarimai: kaip paruošti automobilį šiltajam sezonui?

Žiema automobilių vairuotojams atneša nemažai iššūkių, todėl jai pasibaigus itin svarbu nuodugniai įvertinti savo automobilio būklę ir paruošti jį artėjantiems šiltesniems orams. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ ekspertai dalinasi patarimais, kaip pasirūpinti automobiliu po žiemos ir užtikrinti, kad šiltuoju metų laiku jis veiktų be priekaištų.

Kokie yra sugedusio termostato simptomai?

Termostato vardu pavadinta detalė yra paprasta ir nebrangi detalė, kurios gedimas gali turėti skaudžių pasekmių. Nors termostatas nėra labai didelė detalė, tačiau visiems vairuotojams pravartu žinoti kas tai per detalė ir kokie yra šio elemento pažeidimo simptomai? Automobilius projektuojantys inžinieriai siekdami išlaikyti optimalų variklio darbą, kiekvieną variklį aprūpina kartais sudėtingomis, kartais paprastomis aušinimo sistemomis.

Kokių eksploatacinių skysčių reikalauja hibridiniai automobiliai ir elektromobiliai?

Išmetamosiomis dujomis oro neteršiančių automobilių komplektacijos pokyčiai kelia naujų iššūkių atsarginių dalių ir tepalų gamintojams. Nors į elektrines transporto priemones nereikia pilti kuro, kiti skysčiai, pvz., aušinimo ir kt., yra būtini. Kuo ypatingi elektromobiliuose naudojami darbiniai skysčiai? Į kokias savybes atkreipti dėmesį juos renkantis? Profesionalai dalinasi patarimais apie svarbiausius aspektus.

„TÜV Report 2024“: Kurių automobilių vairuotojai turėtų vengti?

Kiekvienais metais Vokietijos techninės apžiūros asociacija paskelbia tūkstančiams vairuotojų aktualaus tyrimo rezultatus. „TÜV Report“ tyrimo ataskaitos rezultatai labai dažnai naudojami kaip atskaitos taškas renkantis sekantį automobilį. Visgi, jeigu tūkstančiams konkretaus modelio vairuotojų Vokietijoje nepavyksta išvengti tam tikrų problemų, yra didelė tikimybė, jog su tokiais pačiais gedimais susidursite ir jūs. Naujausiame tyrime dalyvavo 1,2 mln.

Naudota „Škoda Octavia IV“: Pirmtakai lenkia ne vienoje srityje

„Škoda“ per pastaruosius keletą dešimtmečių sugebėjo sukurti įperkamų, praktiškų ir patikimų automobilių gamintojos įvaizdį. Nors ištisa „Škoda“ modelių gama buvo sukurta iš naujų ir senų „Volkswagen“ modelių likučių, tačiau toks receptas tapo sunkiai pralenkiamas. Nuo pat 1996-ųjų, kai „Škoda“ ryžosi atgaivinti „Octavia“ vardą, netrukus šis kompaktinės klasės automobilis tapo europiečių numylėtiniu, bei gamintojo bestseleriu. Pardavus daugiau nei 7 mln.

Kada reikia ir kiek kainuoja pakeisti variklio paskirstymo diržą?

Įprasta automobilio variklio techninė priežiūra neapsiriboja tik eksploatacinių skysčių (variklio alyvos, aušinimo ir stabdžių skysčio) ar uždegimo sistemos komponentų (pvz, uždegimo žvakių) keitimu. Taip pat yra labai svarbu laiku pakeisti variklio paskirstymo sistemos elementus, kurie yra atsakingi už sklandų veikimo darbą. Kad ir kaip brangiai tai skamba, tačiau paskirstymo sistemos aptarnavimas nėra nei labai brangus, nei labai sudėtingas procesas.

Ką reikia žinoti perkant automobilį kitoje Europos Sąjungos valstybėje?

Automobilis – nemažai kainuojantis pirkinys, todėl prieš jį įsigydami vartotojai ne tik įvertina technines charakteristikas, bet ir ieško palankiausio kainos ir kokybės pasiūlymo. Neretai tokios paieškos nuveda į kitą valstybę. Vertėtų įsidėmėti, kad nors galime laisvai keliauti ir pirkti visoje ES erdvėje, automobilio pirkimui ir registracijai ES šalyse taikomos skirtingos taisyklės, todėl vartotojas, sudaręs tokį sandorį, gali susidurti su nemaloniais netikėtumais.

„EGR“ vožtuvas: modernių automobilių baubas?

„EGR“ – trys raidės, kurios daugeliui vairuotojų kelia nepasitenkinimą ir galvos skausmą, tačiau šis šiuolaikinių automobilių dalimi tapęs komponentas atlieka ypatingai svarbią funkciją. Bičiulių, kolegų, ištikimiausių pusbrolių kompanijose galima išgirsti įvairiausių teorijų, dėl kurių šis įrenginys atsirado automobiliuose: siekis pasipelnyti, priversti vairuotojus dažniau lankytis specializuotose dirbtuvėse.

Naudotas automobilis ir „DSG“ pavarų dėžė: Verta dėmesio kombinacija?

Automatinė pavarų dėžė daugelį metų buvo prabangių automobilių atributas ir ne dėl to, jog šis komponentas buvo prabangos simbolis. Žemesnės klasės automobilių pirkėjai modelių, turinčių automatinę pavarų dėžę tiesiog vengdavo, nes jos buvo nepatikimos, reikalaudavo papildomų investicijų ir priežiūros, o ir degalų sąnaudų rodikliai tiesiog nepatenkindavo vairuotojų poreikių. Dabar matome atvirkštinę situaciją.

Pilatės degalų pigiau? Įspėja nedaryti šios klaidos – gali kainuoti ir 6 tūkst. eurų

Ne paslaptis, kad daugiau laiko prie vairo praleidžiantiems lietuviams degalai yra vienas brangiausių „malonumų“. Dėl to kai kurie gyventojai kuro degalinėse nusprendžia nebesipilti, mat kontrabandiniai degalai pilnam bakui atsieina iki 45 eurų pigiau. Vis tik toks „versliukas“ gali baigtis ir 4 tūkst. eurų, ir 6 tūkst. eurų baudomis, konfiskacija, delstų mokesčių išmokėjimu ar net baudžiamąja atsakomybe. Beje, tai skaudžiai kainuoti gali ir tokių degalų pirkėjams.

Kaip tirpstantis sniegas padidina automobilių alyvos atliekų keliamą grėsmę aplinkai ir sveikatai

Artėjant pavasariui vairuotojai pradeda planuoti automobilių paruošimo šiltajam sezonui darbus. Vienas iš jų – alyvos keitimas. Aplinkosaugininkai primena, kad keisti tepalus reikia atsakingai, nes alyvos atliekos – vienas didžiausių taršos šaltinių. Be to, šylant orams ir pradėjus tirpti sniegui bei ledui, padidėja naudotos alyvos ir kitų naftos produktų patekimo į gruntinį ir paviršinį vandenį rizika, ypač jei šios atliekos nėra tvarkomos atsakingai.

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti.

Naudota „Alfa Romeo Giulia“: Ar jau atėjo metas užmiršti stereotipus?

Sportiškas sedanas – Europoje įsikūrusių gamintojų ištobulintas receptas, kuris vis dažniau lieka SUV tipo automobilių šešėlyje. Pirkėjams prioritetą teikiant praktiškumui, erdvumui ir pravažumui, sedano kėbulą turintys analogai labai dažnai patenka į priežasčių, dėl kurių negalima pirkti tokio automobilio sąrašą. Jame dažniausiai matyti tokios priežastys kaip: jeigu neturėčiau vaikų, jeigu gyvenčiau mieste, jeigu Lietuvos keliai būtų geresni ir pan.

HEV, PHEV, MHEV, BEV, FCEV: Ką reiškia visi šie apibrėžimai?

Daugelį metų, į automobilius montuojamų jėgainių apibrėžimas buvo labai paprastas ir aiškus. Jeigu automobilis turi benzininį variklį, jis dažniausiai būdavo atmosferinis arba su turbokompresoriumi. Tą patį buvo galima pasakyti ir apie dyzelinių variklių gamas, tačiau šiandien į automobilius montuojamų jėgainių tipų yra tiek daug, jog su naujais apibrėžimais nesusidūrusiems vairuotojams gali pradėti suktis galva.

Retas vairuotojas tą žino: dėl biologinės kilmės degalų automobilio priežiūra reikės pasirūpinti dažniau

E-10 – automobiliams skirti biologinės kilmės degalai, ES buvo pradėti naudoti kaip viena iš priemonių, siekiant sumažinti automobilių išmetamų dujų kiekį. Nors šis benzinas populiariausias šalyje, tačiau tikrai ne visi vis dar žinome, ką reiškia šis žymėjimas ir kokios įtakos jis gali turėti variklio alyvai. Ekspertai pasidalijo įžvalgomis, į ką vairuotojams reikėtų atkreipti dėmesį.

Naudota „Mercedes-Benz“ C klasė (W205): Kur dingo vokiška kokybė?

Nuo pat pirmųjų kompaktiško „Mercedes-Benz“ sedano pasirodymo dienų, Vokietijos gamintoja nuolatos siekė užtikrinti, jog E ir S klasės automobiliuose naudoti inžineriniai sprendimai, technologijos bei komforto lygis būtų juntamas ir gerokai mažesnėje C klasėje. Nors C klasė jau kurį laiką nėra mažiausias „Mercedes-Benz“ sedanas, tačiau atsižvelgdami į klasikines, prestižinių automobilių gamybos tradicijas, C klasė yra pradinis taškas, leidžiantis įžengti į tikrąjį „Mercedes-Benz“ pasaulį.

Mažų variklių gidas: Ar turėtumėte vengti kavamalės dydžio variklių?

Juokingai mažo darbinio tūrio benzininiai varikliai šiandien yra neatsiejama modernių automobilių dalimi. Vis naudotų automobilių į Lietuvą atkeliauja turėdami mažo darbinio tūrio variklius, kuriems dažniausiai lipdoma viena ir ta pati etiketė.

Palygino „Renault Scenic“ su „Citroen C4 Picasso“: vienas teikia kur kas didesnį vairavimo malonumą

Ketvirtoji „Renault Scenic“ ir „Grand Scenic“ karta debiutavo 2016-iais, o jų gamyba sustabdyta 2022-ais. Nors naujo jau neįsigysite, tačiau naudotų automobilių rinkoje „Scenic“ pasirinkimas ganėtinai didelis, o įvairovė nuo bazinių iki itin solidžiai sukomplektuotų modelių. Plačiau šio automobilio savybes TV6 laidoje „Autopilotas“ nagrinėjo žurnalistas Vytenis Kudarauskas.

Kaip išvengti vairo stiprintuvo gedimų?

Vairo stiprintuvo sistema yra viena svarbiausių šiuolaikinio automobilio komforto sistemų, apie kurią dažnai net nepagalvojame. Ši sistema palengvina manevravimą automobiliu, nes automobiliuose turinčiuose tokią sistemą yra efektyviai sumažinamas jėgos, reikalingos vairo pasukimams atlikti, poreikis. Tai labiausiai jaučiama sukant vairą automobiliui esant stacionarioje pozicijoje, pavyzdžiui parkuojantis.

Ar galima techninę apžiūrą praeiti su įskilusiu priekiniu stiklu?

Kuo prastesnis matomumas – tuo didesnė avarijos tikimybė. Vaizdas pro pažeistą ar suskeldėjusį stiklą trukdo adekvačiai vertinti situaciją kelyje, todėl net jei pačiam vairuotojui „akutės“, įdaužos ar „plauko“ tipo įtrūkimai atrodo esant „smulkmena“, priklausomai nuo automobilio stiklo „traumos“ pobūdžio ir vietos, techninės apžiūros kontrolieriai gali laikytis visiškai kitokios nuomonės. Štai kokiais vertinimo kriterijais vadovaujamasi sprendžiant panašaus pobūdžio ginčus.

„Volkswagen „EA211“ TSI variklis: Kokie yra pagrindiniai šio variklio privalumai ir trūkumai?

„Volkswagen Group“ praktiškai iki tobulumo yra įvaldžiusi skirtingų transporto priemonių unifikavimo meną. Dešimtys skirtingų modelių naudojasi tais pačiais komponentais, tačiau dėl sumanių inžinierinių sprendimų, kiekvienas automobilis sugeba suteikti skirtingą savybių kraitį.  Štai, kad ir mažiausias, trijų cilindrų, 1,0 litro darbinio tūrio benzininis variklis. Jis montuojamas į bemaž dešimt skirtingų modelių, tačiau kiekviename modelyje jis sukuria skirtingą įspūdį.

Išbandė antros kartos „Nissan Qashqai“: erzinantys smulkūs gedimai ir plati variklių gama

Antros kartos „Nissan Qashqai“ debiutavo 2013-iais ir šiemet atšventė savo dešimties metų jubiliejų. Šis modelis tapo ne bet ko, o tuomečio rinkos lyderio įpėdiniu. Pirmos kartos modelis buvo populiariausias savo klasės automobilis Europoje. Daugiau apie naudotą antros kartos Japonijos automobilių gamintojo kūrinį žiūrėkite TV6 laidos „Autopilotas“ reportaže.

Ką daryti jeigu užstringa elektrinis rankinis stabdis?

Elektrinis rankinis stabdis – puiki technologija ar galvos skausmas? Jeigu dievinate tradicinį rankinį stabdį, kuris leidžia priversti galinę automobilio dalį slysti – ši technologija jums primins politiką, kuris iš jūsų bando atimti dalelę gyvenimo malonumo.

Naudota „Audi A4“ (B9): Geras savybes užgožia smulkūs, bet erzinantys trūkumai

Kasdien skirtingus vokiškų markių modelius konstruojantys inžinieriai puikiai žino kaip sukurti automobilį, kuris galėtų pranokti daugelio lūkesčius. Visuomet technologinį pranašumą pabrėžiantys gamintojai iš Vokietijos džiugina neeiliniu savybių kraičiu, kurį pranokti yra labai sunku. Vis dėlto, nuomonė apie vokiškus automobilius pasikeičia, kuomet jie patenka į antrinę rinką. Visgi, būtent tuomet atsiskleidžia tikrasis jų charakteris.

Naudotas „Lexus IS“ (XE30): Absoliuti BMW 3 serijos priešingybė

Prieš keletą dešimtmečių įkurtas automobilių gamintojas „Lexus“ sugebėjo visam pasauliui įrodyti, jog „Mercedes-Benz“ S klasė nėra vienintelis pasirinkimas tiems, kas prioritetu laiko aukščiausio lygio komfortą, technologinę pažangą ir sunkiai pralenkiamą kokybę. Vis dėlto, jeigu „Lexus LS“, o vėliau ir „Lexus RX“, padėjo užkariauti Jungtines Valstijas, Europoje „Lexus“ iki šių dienų priklauso nykštukinių gamintojų lygai.

Kur ir kokiais būdais patikrinti dominančio automobilio istoriją?

Prieš perkant automobilį dažnam kyla klausimas – nuo ko pradėti ir kaip įsigyti patikimą transporto priemonę? Juk tai yra rimtas ir nepigus pirkinys, todėl labai svarbu ne tik nepakliūti į sukčių pinkles, bet ir apsaugoti savo teisėtus interesus. Tad tam, jog sklandžiai užregistruotumėte nupirktą automobilį ir kad vėliau jis netaptų nemalonia staigmena, „Regitros“ specialistai pataria atlikti namų darbus. O juos atlikus, Lietuvoje eksploatuotą automobilį galėsite įregistruoti tiesiog internetu.

Naudota BMW 3 serija (G20): Universaliausias savo klasėje, bet ar patikimas?

Naujų ir naudotų automobilių rinkoje siaučia sunkiai sustabdoma SUV audra. Vis daugiau ir daugiau vairuotojų ryžtasi persėsti į aukštesnį, putlesnį ir praktiškesnį kėbulo tipą, kuris užgožia klasikinį sedaną ar universalą.

Naudotas „Infiniti Q50“: Japoniškas BMW su „Mercedes-Benz“ varikliais

Europa labai dažnai vadinama „Audi“, BMW ir „Mercedes-Benz“ tvirtove. Taip sakoma todėl, jog į Europą svajojančių aukštesnės klasės automobilių gamintojų užduotis būna kaip niekada sudėtinga ir nedėkinga, mat eksperimentuoti nelinkę europiečiai retai ryžtasi atsisakyti platų atstovų ir remonto dirbtuvių tinklą turinčių vietinių gamintojų. Tiesiog užtenka pažvelgti į tuziną pavyzdžių.

Kur kreiptis kai reikalingi automobilio raktai?

Absoliuti dauguma rinkoje esančių automobilių parduodami su dvejais raktais, o komercijai pritaikytas transportas dažnai turi net tris. Tačiau, tokį nedidelį daiktą, kaip raktas, yra nesunku pamesti, sugadinti ar užtrenkti automobilyje, dėl ko svarbu įsitikinti, jog turite atsarginį. Auto raktų gamyba užsiimantys specialistai visada rekomenduoja į kelionę vykti su dvejais raktais, tuo atveju jeigu su vienu kažkas atsitiks.

7 technologijos, lengvinančios vairuotojų dalią šaltuoju sezonu

Pastaruoju metu žvelgiant į termometro stulpelį matyti vis žemesnė ir žemesnė oro temperatūra, kuri tik dar kartą primena, jog netrukus kelius, namų palanges ir automobilius padengs šaltukas arba sniegas. Įprastai, daugelis vairuotojų artėjančiai žiemai ruošiasi į pagalbą pasitelkdami specialias priemones, kurios padėtų lengviau atidaryti duris, efektyviau nuvalyti langus, tačiau atšiauriausiam metų laikui ruošiasi ir automobilių gamintojai.

Ar jūsų automobilio žibintai apšviečia tamsų kelią taip kaip turėtų?

Šiuo metų laiku į darbus išvažiuojame dar tamsoje, tamsoje keliaujame ir į namus. Ir, kaip rodo statistika, net 60 proc. visų nelaimių keliuose įvyksta tamsiuoju paros metu, kai matomumas blogas. Tačiau ar visuomet Jūsų automobilio žibintai apšviečia tamsų kelią taip, kaip turėtų? Tvarkingi žibintai – vienas iš saugaus vairavimo tokiu metų laiku garantų. Šiuolaikiniuose automobiliuose gausu pasyvaus ir aktyvaus saugumo sistemų.

Kokias klaidas vairuotojai daro rinkdamiesi variklio alyvą?

Niekam ne paslaptis, jog tinkamos alyvos pasirinkimas – ilgaamžio automobilio variklio garantas. Visgi, pasak ekspertų, vairuotojų sąmoningumo čia vis dar labai trūksta. Dauguma vadovaujasi dešimtmečiais pasenusiomis žiniomis, kai, tuo tarpu, pasaulyje reikalavimai alyvos kokybei griežtėja sunkiai suvokiamu greičiu.

Padangų keitimo sezonas: kur dėti nebetinkamas naudoti, jei nenorime mokėti du kartus?

Nors aplinkosaugininkai be paliovos pirštu grūmoja ir piniginėmis baudomis drausmina nelegalius šiukšlintojus, pamiškėse, pakelėse ar tiesiog šalia buitinių atliekų surinkimo konteinerių paliekamos senos automobilių padangos –  vis dar pakankamai dažnas reiškinys Lietuvoje.

Kaip atpažinti kokybišką variklio alyvą? Ekspertai perspėja – išvaizda apgaulinga

Technologijoms itin sparčiai žengiant į priekį, dalis automobilių vairuotojų nespėja informacijos pasivyti ir vis dar vadovaujasi realybės nebeatitinkančiomis žiniomis, kurios dažnai virsta mitais, sklandančiais net ir autoservisuose.

Ekspertas pataria: kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai?

Kaustantis šaltis, minusinė temperatūra, plikledis, prastas matomumas – tai tik dalis situacijų, su kuriomis susiduria automobilių vairuotojai žiemą. Nors dažnu atveju tai tampa iššūkiu vairuotojams, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į vairuojamą automobilį. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Automobilių inžinerijos katedros docento dr. Vytenio Surblio, svarbu iš anksto paruošti transporto priemonę šaltajam metų sezonui ir atkreipti dėmesį į tam tikras detales.

Naudotas „Volvo S60“ (III): Kaip niekada saugus, bet ar to užtenka?

Sportiškas sedanas – apibrėžimas, kurį mėgsta naudoti kone kiekvienas automobilių gamintojas. Dažniausiai dėl to, jog ištisus dešimtmečius, nei per maži, nei per dideli sedanai buvo kone geriausia galimybė inžinieriams sukurti automobilį tokį, kokio norėdavo jie patys, o ne tikslinės grupės ar beprotiškai įkyrus buhalterijos skyriaus vadovas.

Ekspertai apie vairuotojų atidumą: ketvirtadalis automobilių apgadinimų padaromi judant atbulomis

Eismo dalyvių tyrimai rodo, kad vairuotojas, naudodamas atbulinę pavarą, per metus vidutiniškai nuvažiuoja pusantro kilometro. Tačiau, draudikų duomenimis, ne kiekvienam vairuojančiajam šį atstumą pavyksta įveikti sklandžiai – nepadarius žalos kitiems. „Gjensidige“ statistika rodo, kad vienas iš penkių automobilių, kuriam draudimas atlygina žalą, apgadinamas važiuojant atbuline eiga. Vidutinė išmokos suma pastaraisiais metais tokių susidūrimų atvejais išaugo ketvirtadaliu – iki 700 eurų.

Vairuodami apgadinote ne automobilį, o stulpą, atitvarus ar kitą objektą? Ekspertai patarė, kaip reikėtų elgtis

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė. Jau senokai daugybės vairuotojų kasdienybę ir atostogas palengvino Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas – juk pakanka užpildyti eismo įvykio deklaraciją. Visgi, vairuotojams dar kyla nemažai nerimo, kai apgadinamos ne kitos transporto priemonės, o fiziniai objektai, pavyzdžiui, atitvarai, pastatai, stulpai ar panašiai.

Skystesnė ar tirštesnė variklio alyva: kaip pasirinkti?

Oro temperatūroms ritantis žemyn, vairuotojai siekia užkirsti kelią nemaloniems netikėtumams, kurie patikrina automobilių akumuliatoriaus ir variklio užvedimo galimybes. Visgi norint tinkamai pasirūpinti automobiliu, dėmesį jam turime skirti ne tik žiemos sezonu, bet ir ištisus metus. Visgi norint tinkamai pasirūpinti automobiliu, dėmesį jam turime skirti ne tik žiemos sezonu, bet ir ištisus metus.

Ar saugu pirkti nenaudotas, tačiau prieš kelerius metus pagamintas padangas?

Oro temperatūra už lango primena, kad artėja žieminių padangų sezonas. Specialistai jas montuoti pataria anksčiau nei numato įstatymai, o remtis siūloma vienu skaičiumi – 7. Jeigu oro temperatūra aukštesnė, su keliu geriau sukimba vasarinės padangos, jei žemesnė – žieminės. Įprastai žieminės naudojamos 3–5 sezonus, bet nemaža dalis vairuotojų spalio mėnesį lankys parduotuves ir rinksis naują automobilio apavą.

Ką reikia žinoti draudžiantis, jeigu transporto priemonę vairuos keli vairuotojai?

Tikriausiai mažai kas pagalvotų, kad viena nedidelė detalė privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo sutartyje, iš tiesų, yra viena iš esminių aplinkybių nustatant riziką bei draudimo sutarties kainą. Dažniausiai esame linkę galvoti apie automobilio vairuotojo stažą, amžių ar prieš tai patirtus eismo įvykius. Tačiau vienas svarbiausių draudimo sutarties punktų, į kurį derėtų atkreipti dėmesį, – informacija apie kitus automobilio vairuotojus.

Tyčinės avarijos: kaip jų išvengti?

Sukčiauti ir gudrauti mėgstančių vairuotojų Lietuvoje tikrai netrūksta. Kasmet į įvairiausius incidentus patenka gausus būrys vairuotojų, kurie nežinodami ką daryti esamoje situacijoje, dažniausiai sutinka su sukčiautojų sąlygomis. „Esame užfiksavę atvejų, kai tas pats vairuotojas į identišką įvykį toje pačioje miesto vietoje pateko daugiau kaip penkiolika kartų.

Naudotas „Jaguar XE“: Dinamiškas ir išvaizdus, bet ar patikimas?

„Jaguar“ yra vienas iš nedaugelio gamintojų pasaulyje, galintis pasigirti giliomis sedanų gamybos tradicijomis. Atsivertus itin storą „Jaguar“ istorinių vertybių katalogą, jame išvystume dešimtis įspūdingų kūrinių, kurie galėtų papuošti kiekvieną automobilių muziejų. Net ir prieš porą dešimtmečių aršiai kritikuotas „Jaguar S-Type“ šiandien pamažu tampa kolekcine vertybe. Ypač, jeigu jis turi didingą V8 variklį.

Švino akumuliatorius perdirbame visus, o kaip bus su elektromobilių?

Pasaulyje perdirbama beveik 100 proc. naudotų automobilių švino rūgštinių akumuliatorių medžiagų, tačiau to negalima pasakyti apie elektromobiliuose naudojamas ličio jonų baterijas. Europos Komisija (EK) siekia, kad jau nuo kitų metų visos pramoninės, automobilių arba elektra varomų transporto priemonių baterijos būtų surenkamos ir perdirbamos. Tai leistų iš baterijų išgauti vertingas medžiagas kaip kobaltas, litis, nikelis bei švinas bei neutralizuoti jų neigiamą poveikį klimatui.

Teisininkai pataria: ką daryti, kad perpildyti daugiabučių kiemai nevirstų karo lauku?

Ne tik spūstys gatvėse, bet ir daugiabučių kiemai rugsėjį tapo išbandymų vieta didmiesčių vairuotojams. Į miestą po vasaros sugrįžę žmonės prigrūstuose daugiabučių kiemuose kasdien susiduria su nemaloniomis situacijomis dėl parkavimo vietų. Gyventojai stengiasi įvairiais būdais rezervuoti stovėjimo vietas: montuoja užtvarus, įvairius kuoliukus ar pakabinamas grandines.

Artėja rudens kamščiai: variklio alyvai išleisti teks daugiau?

Pagrindinė alyvos paskirtis yra sutepti variklio komponentus, kad šie galėtų sklandžiai veikti. Natūralu, kad šio proceso metu tam tikra alyvos dalis sunaudojama, o šiam kiekiu įtakos turi ir tokie veiksniai kaip automobilio konstrukcijos ar vairavimo sąlygos. Visgi pasitaiko situacijų, kuomet alyvos sąnaudos signalizuoja apie tam tikras transporto priemonės problemas. Ekspertai atkreipė dėmesį, kada vertėtų sunerimti ir įvardijo galimas priežastis.

Ką turėtume daryti pastebėję aušinimo skysčio nuotėkį?

Pastebėjote, kad po jūsų automobiliu kaupiasi skystis? Tai gali būti aušinimo skysčio nuotėkis. Dėl tokio gedimo reikia kuo skubiau kreiptis į mechaniką. Jei gedimą ignoruosite, tai gali tapti kur kas rimtesnių pažeidimų priežastimi, nes dėl netinkamo variklio šilumos paskirstymo ir reguliavimo veikiant varikliui gali perkaisti jo komponentai. Automobilių remonto paslaugų paieškos platformos Motointegrator.

Kas atsitinka su naudotais automobilių filtrais ir amortizatoriais?

Automobilių remonto ir ardymo metu susidaro nemaža dalis atliekų, kurios laikomos pavojingomis. Kas atsitinka su naudotais automobilių filtrais ir amortizatoriais bei kitomis atliekomis? Kodėl perdirbimas yra tinkamiausias būdas atsikratyti netinkamomis naudojimui automobilių detalėmis? Pavojingoms automobilių atliekoms priskiriama naudota alyva, vidaus degimo variklių degalų ir tepalų bei oro filtrai, amortizatoriai, akumuliatoriai, oro pagalvės, aušinamieji skysčiai ir panašiai.

Elektromobilio baterijos dydis – dar ne viskas: kaip automobilių gamintojai didina elektromobilių efektyvumą?

Bene dažniausiai elektromobiliai tarpusavyje lyginami pagal viena įkrova nuvažiuojamą atstumą. Jį padidinti nėra sudėtinga: tiesiog reikia sumontuoti talpesnę bateriją. Tačiau tuomet išauga automobilio svoris, suprastėja valdymo savybės ir svarbiausia – smunka efektyvumas. O tai įkrovimo metu kerta per kišenę vairuotojams.
Į viršų