„Lietuvos komercinio automobilio“ dalyviai iškeliavo atlikti savo paskirtį: gabeno prekes

Komerciniai automobiliai sukurti taip, kad palengvintų kasdienį darbą, o kuris modelis šią užduotį atlieka geriausiai, kas dvejus metus aiškinamasi „Lietuvos komercinio automobilio 2024“ rinkimuose. Konkurso komisijos nariai ne tik atlieka įvairius bandymus realiomis sąlygomis, bet ir kiekvienąkart prisideda prie prasmingos iniciatyvos – „Maisto banko“ misijos padėti sunkiai besiverčiantiems žmonėms.

Ar komercinis automobilis yra tinkamas naudoti asmeniniams poreikiams? „Lietuvos komercinis automobilis“ komisija įvardijo privalumus

Lengvieji komerciniai automobiliai dažnai vadinami „darbiniais arkliukais“, mat būtent šie ištisas dienas miestų ir tarpmiestiniais keliais zujantys modeliai palengvina įmonių darbą pervežant nedidelius krovinius. Vis dėlto vis dažniau į juos atsigręžia ir pavieniai vairuotojai – jie šiuos modelius renkasi kasdienėms asmeninėms kelionėms.

Įkraunamieji hibridai skinasi kelią į komercinių automobilių rinką: ar jie turi perspektyvų?

Asmeninės paskirties lengvųjų automobilių rinkoje įkraunamojo hibrido pavara išpopuliarėjo: ji leidžia kasdienes keliones mieste įveikti vien elektros energija ir nesibaiminti dėl įkrovimų ilgose kelionėse. Gatvėse jau rieda ir pirmieji įkraunamojo hibrido technologiją turintys komerciniai automobiliai.

Startuoja „Lietuvos komercinis automobilis 2024“: dešimties ekspertų komisija ieškos geriausio automobilio verslui

Ketvirtadienį startavo penktasis, tradicija tapęs konkursas – „Lietuvos komercinis automobilis“. Kas dvejus metus organizuojamas renginys kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio, o tai įrodo ir augantis dalyvių skaičius. Šiemet konkurse vėl užfiksuotas rekordiškai didelis dalyvių skaičius, mat į geriausio „darbinio arkliuko“ paieškas gamintojų atstovai Lietuvoje užregistravo net trylika skirtingų modelių.

Daugėjant elektrinių komercinio transporto modelių, dyzelino „žūtis“ neprognozuojama: tam yra kelios priežastys

5 iš 12. Tokia, šių metų konkurso „Lietuvos komercinis automobilis 2022“ dalyvių, turinčių elektros ir vidaus degimo variklius, proporcija, brukte bruka mintį, kad po dyzelgeito kilęs transporto elektrifikacijos bumas neatpažįstamai pakeis situaciją ne tik asmeninės paskirties, bet ir komercinių automobilių parke. Tačiau logistikos verslo profesionalai šias permainas kol kas vertina santūriai. Kodėl? Tam yra kelios priežastys.

„Lietuvos komercinio automobilio 2022“ rinkimuose garbę susišlavė elektromobiliai

Tradiciniuose „Lietuvos komercinio automobilio“ rinkimuose, organizuojamuose kas dvejus metus nuo pat 2014-ųjų, šiemet – tikra staigmena. Sparti komercinio transporto parko elektrifikacija čia paliko pėdsaką ir geriausiųjų titulus sėkmingai iškovojo gausybė elektromobilių. „Mūsų rinkimuose atsispindi akivaizdžios tendencijos: visas komercinis transportas krypsta tvaraus judėjimo link“, – kalbėjo Lietuvos žurnalistų autoklubo, organizuojančio rinkimus, prezidentas Valdas Valiukevičius.

Patikrino komercinių automobilių galimybes: dydžiu lyg sunkvežimiai, bet valdomi lyg lengvieji

Transporto pasaulyje yra tokia aksioma: „geriausias“ automobilis tas, kuris už mažiausią kainą perveža daugiausia krovinių. Todėl inžinieriai ir konstruktoriai ilgą laiką liūto dalį dėmesio skirdavo būtent šio uždavinio sprendimui, todėl – bent jau teoriškai – logistikos įmonių strategams norint išsirinkti optimalų darbo įrankį pakanka atidžiai pastudijuoti į lenteles surikiuotus eksploatacinius duomenis ir viskas bus aišku. Tačiau praktiškai pasirinkimas visuomet gerokai sudėtingesnis.

„Lietuvos komercinio automobilio 2022“ komisija dalinasi patarimu: „Jei norisi elektromobilių – nedarykite nieko drastiško“

Elektra varomi automobiliai pristatomi kaip išeitis, leisianti sumažinti aplinkos taršą. Valstybės kuria ir skatinimo, ir raginimo pereiti prie tvaresnio transporto modelio sistemas, perspėja apie apribotas galimybes įvažiuoti į kai kurias zonas miestuose, džiugina siūlomomis lengvatomis įsigyjant netaršų transportą. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad automobilių parko reformą reikėtų pradėti mažais žingsneliais ir aktyviau diegti išmanius sprendimus.

Pražiopsota reikšminga detalė: vežančių krovinius „mikriukais“ laukia nemalonus siurprizas

Nors vadinamasis „Mobilumo paketas“, Europos biurokratų kurtas nuo 2017-ųjų, atrodytų, buvo išnarstytas po kaulelį, o Lietuvos bei dar kelių Rytų Europos šalių vežėjai metų metus kovėsi bandydami apginti savus interesus, panašu, kad kai kurios šio dokumento nuostatos liko pamirštos. Lietuvos logistikos asociacijos prezidentas Antanas Šimelis tikina, kad krovinius lengvuoju komerciniu transportu gabenančių įmonių laukia lavina nemalonių siurprizų.

Startavo „Lietuvos komercinio automobilio 2022“ rinkimai: rinka šiuo metu patiria gausybę pokyčių

Antradienio rytą Vilniuje iškilmingai duotas startas „Lietuvos komercinio automobilio 2022“ konkursui. Ketvirtąjį kartą šalyje startuojantys rinkimai – rekordiniai, mat į įvairius titulus šiemet pretenduoja net 12 skirtingų komercinių automobilių modelių. „Tokia tendencija maloniai džiugina, nes automobilių pramonė per pastaruosius porą metų susidūrė su pačiais įvairiausiais iššūkiais.

„Lietuvos metų komercinio automobilio 2022“ rinkimų dalyviams žada šviesią ateitį: domėtis reikia jau dabar

Mūsų šalyje „Metų komercinio automobilio“ rinkimai rengiami kas dvejus metus. Konkursą organizuojantis Lietuvos žurnalistų autoklubas skelbia, kad šiemet dėl geriausio vardo varžysis 12 komercinių automobilių. Trečdalis jų – varomi vien elektra. Prieš kelerius metus elektrinis transportas šiame segmente sulaukdavo gūžčiojimo pečiais, mat, nepaisant privalumų, elektriniams furgonams varžytis dėl verslo dėmesio buvo sudėtinga.

Startuoja „Lietuvos komercinio automobilio 2022“ rinkimai: pirmą kartą karūnuos ir elektrinį

Kas dvejus metus Lietuvos žurnalistų autoklubo organizuojami „Komercinio automobilio“ rinkimai sugrįžta: šiemet penktąjį kartą šalies istorijoje bus įvardyti geriausi per pastaruosius porą metų rinkoje pristatyti komerciniai automobiliai. Ir, skelbia organizatoriai, nugalėtojo titulas teks ne vienam, o netgi keliems modeliams, be to, pirmą kartą rinkimų istorijoje bus įvardytas ir geriausias elektrinis komercinis automobilis.
Į viršų