Donaldas Trumpas: toks „blogis“ kaip žudynės Teksase – priežastis ginkluotis, o ne nusiginkluoti

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį, kelios dienos po žudynių vienoje Teksaso mokykloje atmetė raginimus sugriežtinti ginklų kontrolę ir sakė, kad doriems amerikiečiams turėtų būti leista turėti šaunamuosius ginklus, reikalingus apsiginti nuo „blogio“. „Blogio egzistavimas mūsų pasaulyje nėra priežastis nuginkluoti įstatymus gerbiančius piliečius.

Pareigūnas: Teksase policija suklydo iš karto neįsiveržusi į mokyklos klasę, kur buvo šaulys

Vienas aukšto rango Teksaso saugumo pareigūnas penktadienį pareiškė, kad, „žvelgiant atgal“, policija priėmė neteisingą sprendimą iš karto neįsiveržti į kabinetą Juvaldžio mokykloje, kurioje šaulys galiausiai nušovė 19 vaikų ir dvi mokytojas.

Dėl Šiaurės Korėjos raketų bandymo kliuvo ir Rusijai: JAV skelbia sankcijas

Jungtinės Valstijos penktadienį įvedė naujų sankcijų dėl Šiaurės Korėjos raketų bandymų, įskaitant sankcijas dviem Rusijos bankams, Rusijai ir Kinijai blokavus Vašingtono iniciatyvą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje. JAV iždo departamentas pranešė, kad kriminalizuoja sandorius su banku „Sputnik“ ir su „Tolimųjų Rytų banku“, bendradarbiavimu su Šiaurės Korėja kaltinamomis institucijomis.

Atidžiau į kelią įsižiūrėjusios moterys nustėro: „O tu šventas š***!“

Tornadas – galinga stichija, kurios kelyje pasitaikyti norėtų retas. Jungtinėse Amerikos Valstijose ši stichija yra dažnas svečias, o kai kurie žmonės su malonumu tornadus vaikosi ir tam skiria didžiąją dalį savo gyvenimo. Bet net ir tokius žmones priešais akis pamatyti viesulai išgąsdina. Amerikietės audrų gaudytojos Lisa ir Heather, save vadinančios „MesoMamas“, Teksaso valstijoje, Midlande, pateko, kaip pačios teigia, į tornado vidų.

Pekinas: Antony Blinkeno kalba „šmeižia“ Kiniją

Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį apkaltino JAV valstybės sekretorių Antony Blinkeną „apšmeižus“ Pekiną, kai amerikiečių diplomatijos vadovas savo kalboje paragino imtis veiksmų didėjančiai Azijos milžinės įtakai atsverti.

JAV diplomatijos vadovas: tarptautinė tvarka turi atremti Kinijos iššūkį

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį pasisakė už aktyvią konkurenciją su Kinija, kad būtų išsaugota esama tarptautinė tvarka, bet pridūrė, kad Jungtinės Valstijos nesiekia „šaltojo karo“. Nekantriai lauktoje kalboje, laikomoje iki šiol išsamiausiu JAV prezidento Joe Bideno administracijos pareiškimu Kinijos klausimu, A. Bidenas sakė, kad Pekinas kelia „rimčiausią ilgalaikį iššūkį tarptautinei tvarkai“, nors pastaraisiais mėnesiais Jungtinės Valstijos atrodė labiau susitelkus...

JAV: Maskvos plano dalyti rusiškus pasus tikslas – „pavergti“ ukrainiečius

Jungtinės Valstijos trečiadienį pasmerkė Maskvos planą supaprastinta tvarka suteikti Rusijos pilietybę rusų pajėgų kontroliuojamose Ukrainos teritorijose gyvenantiems žmonės, pavadinusios tai naujomis pastangomis pavergti žmones. Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as išreiškė susirūpinimą, kad šis planas yra „Rusijos bandymo pavergti Ukrainos žmones – primesti savo valią jėga“, dalis. „Tai yra dalykas, kurį mes ryžtingai atmestume“, – sakė N. Price'as žurnalistams.

Vokietijoje po numanomo ginklo įsinešimo į mokyklą atvejo sulaikyti keli asmenys

Vokietijos policija trečiadienį sulaikė keletą asmenų, kai vienos mokyklos darbuotojas pranešė pastato rūsyje pastebėjęs jaunuolį, turėjusį šaunamąjį ginklą. Vakariniame Dinslakeno mieste policija pranešimą apie numanomą ginklo įsinešimo atvejį gavo 13 val. 40 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir išsiuntė pareigūnų į Ernsto Barlacho mokyklą. Pasak asmens, pranešusio apie šį incidentą, jaunuolis pabėgo, pamatęs mokyklos darbuotoją.

Emmanuelis Macronas: Prancūzija supranta amerikiečių pyktį dėl šaudynių Teksaso mokykloje

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį pareiškė, kad Prancūzija supranta amerikiečių pyktį dėl šaudynių Teksaso pradinėje mokykloje, per kurias žuvo mažiausiai 19 vaikų ir du mokytojai.

Popiežius po šaudynių Teksaso mokykloje pasmerkė prekybą ginklais

Popiežius Pranciškus trečiadienį sakė, kad jam „veria širdį“ šaudynės Teksaso mokykloje, ir pasmerkė prekybą ginklais. „Man veria širdį dėl žudynių Teksaso pradinėje mokykloje. Meldžiuosi už žuvusius vaikus, suaugusiuosius ir jų šeimas“, – sakė jis po savaitinės bendrosios audiencijos. „Atėjo laikas pasakyti „gana“ beatodairiškai prekybai ginklais. Visi pasiryžkime užtikrinti, kad tokios tragedijos daugiau nebegalėtų vykti“, – pridūrė pontifikas.

Joe Bidenas simbolinę dieną pasirašys įsaką dėl policijos reformos

Praėjus lygiai dvejiems metams po to, kai baltasis policininkas Mineapolio gatvėje nužudė afroamerikietį George'ą Floydą, prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pasirašys įsaką, kuriuo sugriežtinamas federalinės teisėsaugos darbo reglamentavimas. Baltieji rūmai pranešime spaudai šį žingsnį pavadino „istoriniu“, tačiau naujasis įsakas nenumato didelio masto policijos reformos, kurią J. Bidenas žadėjo per savo rinkimų kampaniją.

JAV skelbia atsisakančios skolos mokėjimų išimties Rusijai

Jungtinės Valstijos nuo gegužės 25-osios atsisako išimties, kuria leista Maskvai apmokėti užsienio skolas Rusijoje laikomais JAV doleriais, pranešė JAV Iždo departamentas. Toks sprendimas gali priartinti Vladimiro Putino valstybę prie tarptautinių skolinių įsipareigojimų nevykdančios valstybės statuso.

18-metis Teksaso pradinėje mokykloje surengė išpuolį – sušaudė 19 vaikų ir du suaugusius

Teksase šaulys pradinėje mokykloje antradienį nužudė 19 vaikų ir du suaugusiuosius, o prezidentas Joe Bidenas po šio incidento pasmerkė JAV ginklų lobistus ir pažadėjo nutraukti masinių šaudynių ciklą šalyje. Išpuolis Juvaldyje – nedidelėje gyvenvietėje, esančioje maždaug už valandos kelio nuo Meksikos sienos – buvo daugiausiai aukų pareikalavusios šaudynės JAV mokykloje per pastaruosius kelerius metus ir naujausias kruvino smurto panaudojant ginklus atvejis Amerikoje.

FTB: sustabdytas pasikėsinimas į buvusį JAV prezidentą

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) skelbia, kad užkirstas kelias pasikėsinimui nužudyti buvusį JAV prezidentą Geroge'ą W. Bushą. Tai planavo padaryti teroristine organizacija laikoma „Islamo valstybė“ (ISIS). „Forbes“ skelbia, kad buvo planuota į JAV neteisėtai įvežti asmenis, kurie turėjo užduotį nužudyti buvusį JAV prezidentą. Pasikėsinimo planavimu apkaltintas Irako pilietis, kuris turi tiesioginių ryšių su teroristine organizacija.

Joe Bidenas: dėl Rusijos karo prieš Ukrainą pasaulis išgyvena „tamsų laikotarpį“

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį kreipdamasis į keturių valstybių viršūnių susitikimą susirinkusius Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalių vadovus sakė, kad dėl brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą jie išgyvena „tamsų mūsų bendros istorijos laikotarpį“. Prezidentas taip pat paragino juos dėti daugiau pastangų Vladimiro Putino agresijai sustabdyti. „Tai ne tik Europos klausimas. Tai pasaulinė problema“, – sakė J. Bidenas Ketverto (angl.

Kishida: vienašališki bandymai jėga pakeisti status quo nebus toleruojami

Japonija, Australija, Jungtinės Valstijos ir Indija priešinasi bet kokiems bandymams „jėga pakeisti status quo", pareiškė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida po antradienį įvykusio vadinamojo Ketverto (angl. The Quad) aljanso susitikimo. Toks pareiškimas paskelbtas tęsiantis tarptautiniam spaudimui Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą ir augant susirūpinimui dėl to, ar Pekinas gali bandyti jėga užgrobti Taivaną.

Pietų Karolinoje per dvejas šaudynes žuvo keturi jaunuoliai

Nedideliame Pietų Karolinos mieste sekmadienį per kelias valandas vienas po kito buvo nušauti keturi jaunuoliai, todėl rajono vidurinė mokykla buvo priversta pereiti prie nuotolinio ugdymo, o policija sustiprino patruliavimą, pranešė vietos pareigūnai. 10,2 tūkst. gyventojų turinčiame Niuberio mieste paryčiais buvo nužudytas 16-metis, o vėliau netoliese esančiame kvartale buvo nušauti dar trys paaugliai, nurodė Niuberio policijos viršininkas Kevinas Goodmanas.

Joe Bidenas: JAV „strateginio dviprasmiškumo“ politika Taivano atžvilgiu išlieka nepakitusi

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad Vašingtono „strateginio dviprasmiškumo“ politika Taivano atžvilgiu išlieka nepakitusi. Taip jis kalbėjo kitą dieną po to, kai pareiškė apie pasirengimą ginti salą nuo Kinijos invazijos. „Ne“, – žurnalistams atsakė J. Bidenas, paklaustas, ar ši politika jau nevykdoma. „Politika visiškai nepasikeitė. Tai pareiškiau, kai vakar padariau savo pareiškimą“, – sakė jis.

Tokijuje susitiko JAV, Japonijos, Indijos, Australijos lyderiai

Tokijuje antradienį susitiko Japonijos, Indijos, Australijos ir Jungtinių Valstijų lyderiai, siekiantys įspėti Kiniją, jai plečiant savo karinę ir ekonominę įtaką regione. Ketverto (angl.

Pentagono vadovas: JAV nepakeitė savo politikos Taivano atžvilgiu

JAV gynybos sekretorius  Lloydas Austinas pirmadienį sakė, kad Vašingtonas nepakeitė savo politikos dėl Taivano ir „vienos Kinijos“ principo, prezidentui Joe Bidenui pareiškus, kad Jungtinės Valstijos nusiteikusios ginti salą nuo potencialios Pekino karinės invazijos. „Mūsų politika nepakito“, – Ll. Austinas sakė žurnalistams, kai buvo paklaustas, ką reiškia J. Bideno komentarai.
Į viršų