Blinkenas Bosnijos serbų separatistų lyderio politiką palygino su Putino

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį Bosnijos serbų separatistų lyderio, kuris ėmėsi varžyti kitokias nuomones ir LGBTQ žmonių teises, politiką palygino su Rusijos prezidento Vladimiro Putino kursu.
JAV Prieš 49 min.

Kentukyje sudužus dviem JAV kariuomenės sraigtasparniams žuvo 9 kariai

Kentukyje per mokomąją misiją sudužus dviem JAV kariuomenės sraigtasparniams „Blackhawk“ žuvo devyni kariai, ketvirtadienį pranešė atstovas. Per trečiadienio vakarą įvykusį incidentą „žuvo devyni kariai“, sakė 101-osios oro desantininkų divizijos atstovas pulkininkas leitenantas Anthony Hoefleris. 101-osios oro desantininkų divizijos sraigtasparniai sudužo trečiadienį apie 22 val.
JAV Prieš 2 val.

Kentukyje sudužo du JAV kariuomenės sraigtasparniai

Kentukyje trečiadienio vakarą per mokomąją misiją sudužo du JAV kariuomenės sraigtasparniai „Blackhawk“, pranešė pareigūnai. „Šiuo metu įgulos narių būklė nežinoma“, – teigiama ankstyvą ketvirtadienio rytą paskelbtame kariuomenės bazės, Fort Kambelo, pareiškime. „Šiuo metu vadovybė daugiausia dėmesio skiria rūpinimuisi kariais ir jų šeimomis“, – priduriama jame. 101-osios oro desantininkų divizijos sraigtasparniai sudužo trečiadienį apie 22 val.
JAV Prieš 8 val.

Bidenas lankysis tornado nuniokotame Misisipės mieste

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ir pirmoji ponia Jill Biden kovo 31 dieną lankysis Roling Forke, Misisipės valstijoje, praėjus savaitei po to, kai šią pietinę valstiją nusiaubė tornadas, nusinešęs mažiausiai 25 žmonių gyvybes.
JAV Prieš 11 val.

JAV ir Pietų Korėja siekia, kad Juodkalnija išduotų sulaikytą kriptovaliutų verslininką

JAV ir Pietų Korėja siekia, kad Juodkalnija išduotų kriptovaliutų verslininką Do Kwoną, trečiadienį pranešė teisingumo ministras.  Šis pareiškimas pasirodė praėjus kelioms dienoms po jo suėmimo šioje Balkanų šalyje.
JAV Prieš 22 val.

Bidenas: pasaulis keičiasi laisvės atžvilgiu

 Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį, pirmininkaudamas antrajam demokratijos aukščiausiojo lygio susitikimui, skirtam aptarti Kinijos ir Rusijos klausimus, pareiškė, kad pasaulyje vyksta laisvės pokyčiai.
JAV 2023-03-29

Izraelio premjeras ir Bidenas apsižodžiavo dėl teismų sistemos pertvarkos

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį atmetė Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno teiginį, kad jis turėtų nutraukti ginčytiną teismų sistemos pertvarkos planą, sakydamas, kad šalis pati priima sprendimus. Tai buvo retas viešas dviejų artimų sąjungininkių nesutarimas. Jis rodo didėjančią trintį tarp Izraelio ir JAV dėl B. Netanyahu sumanytų teismų sistemos pakeitimų, kuriuos jis atidėjo po masinių protestų.
JAV 2023-03-29

Bidenas pradeda viršūnių susitikimą demokratijai stiprinti: pakvietė ne visus lyderius

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pradeda savo antrąjį aukščiausiojo lygio susitikimą demokratijos klausimais, kuriame žadama skirti beveik 700 mln. JAV dolerių (apie 646 mln. eurų) lėšų ir sudaryti bendrą aljansą kovai su sekimo technologijomis, Vašingtonui vis labiau nerimaujant dėl Kinijos ir Rusijos.
JAV 2023-03-29

Našvilio mokyklos šaulė namuose slėpė septynis šaunamuosius ginklus

Vienoje JAV Tenesio valstijos Našvilio miesto pradinių mokyklų šešis žmones nušovusi 28-erių moteris sugebėjo nusipirkti ir šeimos namuose paslėpti kelis ginklus, nors turėjo psichikos sveikatos problemų, pranešė policija. Per pirmadienio išpuolį žuvo dvi devynerių metų mergaitės, devynerių metų berniukas, du mokytojai ir mokyklos prižiūrėtojas. Išpuolis vėl įžiebė aršias diskusijas dėl teisių į ginklus Jungtinėse Valstijose.
JAV 2023-03-29

Analitikai: Rusija intensyvina kibernetines atakas prieš Ukrainos sąjungininkes

Rusijos kibernetinis karas prieš Ukrainą iš esmės nepavyko ir Maskva vis dažniau taikosi į Kyjivo sąjungininkes Europoje, teigia Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos analitikai.  Prancūzijos gynybos įmonė „Thales“ trečiadienį pateiktoje ataskaitoje teigia, kad Rusija kibernetinių ginklų arsenalu atakuoja Lenkiją, Šiaurės ir Baltijos šalis, siekdama sėti nesutarimus ir skleisti antikarines idėjas.
JAV 2023-03-29

Bidenas: dauguma amerikiečių mano, jog karinio tipo ginklų turėjimas yra „absurdiška“

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas antradienį po naujausių šaudynių mokykloje pareiškė, kad dauguma amerikiečių mano, jog turėti karinius šautuvus, kurie reguliariai naudojami tokioms žudynėms, yra „absurdiška“. „Dauguma amerikiečių mano, kad turėti užtaisomuosius ginklus yra absurdiška, tai beprotiška idėja.
JAV 2023-03-29

Bidenas: Izraelis „negali toliau eiti šiuo keliu“ dėl teismų sistemos nesutarimų

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas antradienį įspėjo Izraelį, kad jis „negali toliau“ reikalauti vykdyti prieštaringai vertinamų, šiuo metu sustabdytų teismų reformų, kurios jau kelis mėnesius kelia neramumus ir Vakarų sąjungininkų kritiką. „Kaip ir daugelis Izraelio rėmėjų, esu labai susirūpinęs... Jie negali toliau eiti šiuo keliu, ir aš tai aiškiai pasakiau“, – teigė J. Bidenas žurnalistams vizito Šiaurės Karolinos valstijoje metu.
JAV 2023-03-29

Bidenas Putino kalbas apie branduolinių ginklų dislokavimą vadina „pavojingomis“

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas antradienį pasmerkė Rusijos vadovo Vladimiro Putino paskelbtą planą dislokuoti branduolinius ginklus kaimyninėje Baltarusijoje ir pavadino tai „pavojingomis kalbomis“. „Tai pavojingos kalbos ir jos kelia nerimą“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė J. Bidenas.
JAV 2023-03-29

JAV remia raginimus įsteigti specialųjį tribunolą dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą

Jungtinės Valstijos antradienį parėmė raginimus įsteigti specialųjį tribunolą, kuris persekiotų Rusiją už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą. Šią idėją remia Europos Sąjunga. Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui yra išdavęs orderį dėl karo nusikaltimų, tačiau jis neturi jurisdikcijos Rusijai, nes ji nėra TBT narė.
JAV 2023-03-28

„Melskitės“ – Trumpo žinutė amerikiečiams po „branduolinio Putino sprendimo“

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė amerikiečiams „melstis“ po žinios, kad Rusija dislokuos branduolinį ginklą Baltarusijos teritorijoje. Kaip ir ankstesnių savo gąsdinimų ir pagyrų metu, jis nedetalizavo, kokia konkrečiai grėsmė šiuo atveju kyla JAV. „Kaip aš ir prognozavau, dabar mes turime rimtą problemą. „N“ raide prasidedantis žodis dabar tapo pagrindine tema. Šią situaciją sukėlėme patys. Taip jau būna, kuomet jūsų valdžioje yra nekompetingi asmenys.
JAV 2023-03-28

JK prieš Bideno vizitą padidino teroristinės grėsmės Šiaurės Airijoje lygį

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį padidino terorizmo pavojaus Šiaurės Airijoje laipsnį iki „smarkios grėsmės“ – prieš planuojamą JAV prezidento Joe Bideno vizitą per 25-ąsias svarbaus taikos susitarimo metines.
JAV 2023-03-28

JAV reguliuotoja pradėjo tyrimą dėl netinkamai pritvirtintų „Tesla“ saugos diržų

JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija (NHTSA) pradėjo dar vieną tyrimą dėl „Tesla“ automobilių, šį kartą tirdama skundus, kad saugos diržai gali nesulaikyti žmonių avarijos metu. Tyrimas apima maždaug 50 tūkst. „Tesla Model X“ transporto priemonių, pagamintų 2022 ir 2023 metais. Agentūra teigia gavusi du „Tesla“ transporto priemonių savininkų skundus, kad gamykloje priekiniai diržai nebuvo tinkamai pritvirtinti.
JAV 2023-03-28

Bidenas uždraudė JAV vyriausybei naudoti komercines šnipinėjimo programas

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pasirašė draudimą vyriausybei naudoti komercines šnipinėjimo technologijas, pavyzdžiui, prieštaringai vertinamą programą „Pegasus“, nurodydamas, kad jos pasitelkiamos politinei priespaudai vykdyti įvairiose pasaulio šalyse. Baltieji rūmai pareiškė, kad komercinė šnipinėjimo programinė įranga kelia aiškią žvalgybos grėsmę Jungtinėms Valstijoms ir buvo aptikta 50-ties užsienyje dirbančių JAV pareigūnų telefonuose.
JAV 2023-03-28

„Labai atidžiai stebime“ – JAV įvertino Rusijos galimybę panaudoti branduolinį ginklą

Jungtinės Valstijos dar neužfiksavo ženklų, kad Rusija nusprendė panaudoti branduolinį ginklą po Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimo dislokuoti dalį taktinio branduolinio arsenalo Baltarusijoje. Tai per spaudos konferenciją pirmadienį sakė JAV Nacionalinio saugumo tarybos strateginės komunikacijos koordinatorius Johnas Kirby, skelbia CNN. Baltųjų rūmų atstovas pabrėžė, kad JAV dar neužfiksavo nė vieno taktinio branduolinio ginklo judėjimo „ar kažko panašaus“ po V. Putino pareiškimo.
JAV 2023-03-28

Aiškėja daugiau apie šaudynes Nešvilio mokykloje: šaulys – translytė buvusi mokyklos mokinė

Nešvilio, Tenesio valstijoje, išpuolį privačioje krikščioniškoje mokykloje surengęs asmuo buvo translytė moteris, kuri, kaip pranešama, anksčiau lankė tą pačią mokyklą, skelbia „Sky news“. Sekmadienį naujienų portalas tv3.lt pranešė, kad per šaudynes Nešvilyje, Tenesio valstijoje, žuvo trys vaikai ir trys suaugusieji.
JAV 2023-03-28
Į viršų