JAV naujienos

 

Didžiausia pasaulio ekonomika ir galingiausia pasaulio kariuomenė: įvykiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie dažnai lemia ir tai, kur juda pasaulis

Albinas Januška apie JAV rinkimus: „Matyčiau daugiau galimybių, jeigu būtų išrinktas Trumpas“

Dabartinis JAV vadovas Joe Bidenas ir į Baltuosius rūmus sugrįžti siekiantis Donaldas Trumpas lapkričio mėnesio rinkimuose veikiausiai susitiks revanšui, tačiau kova bus itin įtempta, o baigtis neaiški, sakoma tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ apžvalgoje.
JAV Prieš 48 min.

JAV po tilto sugriuvimo paimti ketvirto žuvusio darbininko palaikai

JAV Baltimorės mieste po tilto sugriuvimo paimti ketvirto žuvusio darbininko palaikai, pirmadienį pranešė pareigūnai. Francis Scotto Key tiltas – pagrindinis tranzitinis kelias į judrų Baltimorės miestą ir uostą – buvo sugriautas vos per kelias sekundes kovo 26 dieną, kai konteinerinis laivas „Dali“, susidūręs su energijos tiekimo sutrikimais, rėžėsi į jo atraminę koloną.
JAV Prieš 56 min.

Volodymyras Zelenskis: Ukraina nebeturėjo raketų svarbiai elektrinei apginti

Rusija galėjo sunaikinti svarbią, Kyjivą elektra aprūpindavusią elektrinę, nes ukrainiečiai nebeturėjo raketų gynybai, antradienį sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis. Tris su puse savaitės Rusija beveik be atvangos atakavo Ukrainos energetinę sistemą, be elektros palikdama daugiau kaip milijoną žmonių. Trypilios šiluminę elektrinę – vieną didžiausių elektros tiekėjų Kyjivo regione – rusų raketos sunaikino balandžio 11 dieną. „Skrido 11 raketų. Mes sunaikinome pirmąsias septynias.
JAV Prieš 1 val.

Putinas įvarė Bideną į kampą: Ukraina negauna ginklų, nes JAV bijo branduolinio smūgio

Praėjus daugiau nei dvejiems metams nuo Rusijos kariuomenės įsiveržimo į Ukrainą pradžios, JAV prezidentas Joe Bidenas vis dar baiminasi Rusijos grasinimų, kad ji panaudos branduolinį ginklą, jei Vakarai suteiks Ukrainai ginklų, kurie iš esmės pakeistų padėtį mūšio lauke. Apie tai rašo „The Wall Street Journal“ (WSJ). „Ne kas kita, o amerikiečių drovumas paaiškina, kodėl mes to nedarome (netiekiame mirtinų ginklų – red.
74 JAV Prieš 2 val.

Joe Bidenas su žmona paskelbė savo mokesčių deklaraciją

JAV prezidentas Joe Bidenas ir jo žmona Jill praėjusiais metais uždirbo 619 976 dolerius (apie 585 000 eurų). Tai rodo pirmadienį paskelbta jųdviejų mokesčių deklaracija. Pajamas sudaro 400 000 dolerių prezidento alga ir 85 985 dolerių pirmosios ponios uždarbis už anglų kalbos dėstytojos darbą viename koledže, praneša agentūra „Reuters“. Sutuoktiniai nurodė sumokėję 146 629 dolerius federalinių mokesčių. Tai atitinka 23,7 proc. mokesčių tarifą.
JAV Prieš 4 val.

NATO viceadmirolas: rusų smūgiai šiems objektams kelia pavojų milijardui žmonių Europoje ir JAV

Vienas iš NATO vadų perspėja, kad beveik milijardo žmonių Europoje ir Šiaurės Amerikoje saugumui gresia pavojus dėl Rusijos mėginimų atakuoti povandeninės infrastruktūros, įskaitant vėjo jėgaines, vamzdynus ir elektros kabelius, silpnąsias vietas.
JAV Prieš 5 val.

Daugiau nei 50 potencialių Trumpo teismo prisiekusiųjų atleisti, nes tvirtino negalintys būti bešališki

Daugiau nei 50 potencialių prisiekusiųjų pirmadienį buvo atleisti nuo svarbios buvusio prezidento Donaldo Trumpo bylos nagrinėjimo, nes pareiškė, kad negalės jo teisingai ir nešališkai teisti. Niujorko teisme buvo surinkti 96 potencialūs prisiekusieji, kurie turėjo būti patikrinti, ar sugebės teisingai teisti D. Trumpą, kaltinamą nuslėpus pinigų mokėjimus pornografijos žvaigždei, su kuria, kaip įtariama, turėjo romaną.
JAV Prieš 5 val.

Trumpas kritikuoja teisėją, nagrinėjantį jo baudžiamąją bylą Niujorke

JAV eksprezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad jam nepatinka teisėjas, nagrinėjantis jo baudžiamąją bylą Niujorke, ir kad jis turėtų būti rinkimų kampanijoje, o ne teisme. „Teisingo teismo proceso neturėsime“, – žurnalistams prie Manhatano teismo salės pareiškė D. Trumpas, pasibaigus prisiekusiųjų atrankai byloje dėl mokėjimų už tylą – vienoje iš keturių eksprezidentui iškeltų baudžiamųjų bylų.
JAV Prieš 7 val.

JAV: finansų lyderių pokalbių darbotvarkėje – įšaldytas Rusijos turtas

Pasaulio lyderių susirinkimas į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) pavasario susitikimus sudarys galimybę padaryti pažangą siekiant panaudoti imobilizuotą Rusijos turtą padėti Ukrainai, pirmadienį pareiškė vienas aukšto rango JAV iždo departamento pareigūnas. Šią savaitę Vašingtone vyksiančiuose TVF ir PB susitikimuose Jungtinėms Valstijoms atstovaus tokie lyderiai, kaip iždo sekretorė Janet Yellen.
JAV Prieš 18 val.

Antony Blinkenas: JAV nenori „eskalavimo“ su Iranu, bet gins Izraelį

Jungtinės Amerikos Valstijos nenori jokio karo veiksmų su Iranu eskalavimo, bet ir toliau gins Izraelį, pirmadienį pareiškė valstybės sekretorius Antony Blinkenas. „Mes nesiekiame eskalacijos, bet ir toliau remsime Izraelio gynybą ir apsaugosime savo personalą regione“, – sakė A. Blinkenas, prasidėjus susitikimui su Irako ministro pirmininko pavaduotoju Mohammedu Ali Tamimu.
JAV Prieš 20 val.

„Tesla“ planuoja atleisti daugiau nei dešimtadalį darbuotojų

Rinkas nuvylusius pirmojo ketvirčio pardavimų rezultatus pristačiusi JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ planuoja atleisti daugiau nei dešimtadalį savo darbuotojų visame pasaulyje, skelbia portalas „Electrek“, remdamasi bendrovės vadovo Elono Musko laišku darbuotojams. Tai reiškia, kad darbo netektų mažiausia 14 tūkst. „Tesla“ darbuotojų, tačiau kol kas nėra žinoma, kuriose veiklose srityse atleidimai bus juntami.
JAV 2024-04-15

Pokyčiai „Instagram“ – blokuos dalį vartotojų nuotraukų

Socialinių tinklų bendrovės sulaukė kritikos dėl to, kad nepakankamai stengiasi apsaugoti nepilnamečius savo platformose. „Instagram“ pradės testuoti naujas funkcijas, kuriomis siekiama „apsaugoti jaunus žmones nuo seksualinio šantažo ir piktnaudžiavimo intymiais atvaizdais“, skelbia portalas „Euronews“. Seksualinis šantažas, arba „sekstoringas“ – tai šantažo forma, kai kas nors verčiamas dalytis seksualinio pobūdžio nuotraukomis ar vaizdo įrašais ir jais naudojamasi siekiant kam nors grasinti ...
JAV 2024-04-15

Izraelis turi „atidžiai pagalvoti“ apie eskalavimo riziką, perspėja JAV

JAV prezidentas Joe Bidenas paragino Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu atidžiai apsvarstyti bet kokius Izraelio atsakomuosius smūgius Iranui bei galimas jų pasekmes, pranešė šaltiniai Vašingtone. Šeštadienį vakare telefonu kalbėdamas su B. Netanyahu, J. Bidenas jam „aiškiai pasakė“, kad būtina „atidžiai ir strategiškai pagalvoti apie eskalavimo riziką“, sekmadienį nurodė vienas vyresniojo rango JAV vyriausybės atstovas.
JAV 2024-04-15

Čikagoje pašauta 11 žmonių, viena mergaitė žuvo

Jungtinėse Valstijose, Čikagoje, per, policijos nuomone, su gaujomis susijusį smurto protrūkį šeštadienį buvo pašauta 11 žmonių, o viena mergaitė žuvo, pranešė pareigūnai. Keturios aukos buvo vaikai. Aštuonerių metų mergaitei buvo šauta į galvą ir ji mirė, o į vos metų sulaukusį kūdikį ir aštuonerių metų berniuką buvo šauta po kelis kartus, jų būklė kritinė. Sekmadienį policija pranešė, kad devynerių metų berniukas taip pat buvo sužeistas ir paguldytas į ligoninę.
JAV 2024-04-14

JAV Atstovų Rūmų pirmininkas sako kitą savaitę sieksiąs gauti Atstovų Rūmų pritarimą pagalbai Ukrainai

JAV Atstovų Rūmų pirmininkas Mike'as Johnsonas sekmadienį pareiškė, kad ateinančią savaitę bandys gauti Kongreso žemųjų rūmų pritarimą nacionalinio saugumo paketui, į kurį įtraukta pagalba Ukrainai, Izraeliui ir sąjungininkams Azijoje. M. Johnsonas ilgas savaites patiria didžiulį politinį spaudimą iš savo kolegų respublikonų įstatymų leidėjų, susiskaldžiusių dėl tolesnės Vašingtono pagalbos su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai. Atstovų Rūmuose jau daug savaičių blokuojamas 95 mlrd.
JAV 2024-04-14

Baltieji rūmai: JAV neprisidės prie Izraelio atsakomųjų veiksmų prieš Iraną

JAV prezidentas Joe Bidenas įspėjo Izraelio premjerą Benjaminą Netanyahu, kad JAV neprisidės prie Izraelio atsakomųjų veiksmų prieš Iraną, jeigu tokių bus nuspręsta imtis po to, kai šeštadienį Iranas pasiuntė šimtus dronų ir raketų link Izraelio, praneša „Reuters“. Įtampai Artimuosiuose Rytuose dar labiau išaugus baiminamasi, kad konfliktas tarp Izraelio ir Irano gali įtraukti ir Jungtines Valstijas. Dėl to didžiosios pasaulio valstybės ir arabų šalys ragina vengti tolesnės eskalacijos.
JAV 2024-04-14

Baltieji rūmai: JAV nenori matyti krizės Artimuosiuose Rytuose eskalavimo

Jungtinės Valstijos nenori matyti krizės Artimuosiuose Rytuose eskalavimo, sekmadienį pareiškė vienas aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas, Izraeliui ir sąjungininkams atrėmus didžiulę raketų ir dronų ataką iš Irano. „Mes nenorime, kad tai eskaluotųsi, – NBC laidoje „Meet the Press“ sakė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby. – Mes nesiekiame platesnio karo su Iranu.
JAV 2024-04-14

Politologas apie kvailiausią Trumpo nusikaltimą: „Teigiama, kad jis juos rodė savo draugams“

Kandidatas į JAV prezidento rinkimus Donaldas Trumpas vis dar vaikšto po teismus. Tarp bylų ne tik finansinės machinacijos bei seksualiniai nusikaltimai, Trumpas kaltinamas ir slaptų dokumentų viešinimu. Kol vieni amerikiečiai rengia peticiją dėl kandidato išbraukimo iš sąrašų, kiti palaikytų net prezidentą, pareigas atliekantį iš kalėjimo.  Kaltinimų spektras Donaldui Trumpui – labai platus. Nuo seksualinių užpuolimų iki bandymų jėga paimti valdžią ar vagysčių iš Baltųjų rūmų.
JAV 2024-04-14

Įspėja gelinio manikiūro mėgėjus – ši grožio procedūra kelia grėsmę jūsų sveikatai

Naujais tyrimais nustatyta, kad ultravioletinės (UV) nagų lako džiovinimo lempos, paprastai naudojamos geliniam manikiūrui daryti, gali pažeisti rankų DNR ir sukelti mutacijas. Džiovinimo lempos yra įprastas grožio salonų įrenginys, tačiau, nepaisant to, kad jos plačiai naudojamos ir kad kai kurie UV spindulių spektrai yra kancerogeniški, niekada nebuvo atlikta oficialių tyrimų dėl jų skleidžiamos spinduliuotės poveikio žinduolių ląstelėms.
JAV 2024-04-14

Bidenas po Irano išpuolio sušauks Didžiojo septyneto vadovų susitikimą

JAV prezidentas Joe Bidenas pasmerkė Irano antpuolį prieš Izraelį ir pažadėjo parengti koordinuotą diplomatinį Didžiojo septyneto atsaką. „Pačiais griežčiausiais žodžiais smerkiu šias atakas“, – pareiškė J. Bidenas.
JAV 2024-04-14
Į viršų