Ekspertų prognozės dėl karo Ukrainoje trukmės nedžiugina: „Greito proveržio tikėtis nereikėtų“

Po pirmųjų Rusijos kariuomenės nesėkmių daugelis pradėjo džiūgauti, kad ukrainiečiai greitai išvarys okupantus iš savo šalies. Tačiau karo ekspertai ragina per anksti nesidžiaugti, nes rusai gali įsitvirtinti Ukrainoje ilgam, o atsiimti miestus bus sunku, tad karas užsitęs. Kokia linkme gali pasisukti jau daug kraujo pareikalavusios kovos, diskutavo laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistų kalbinti pašnekovai.

„Stambulo stebuklas“, kurio niekaip negali pamiršti „Real“ strategas Carlo Ancelotti

Šeštadienio vakarą futbolo sirgaliai visame pasaulyje sulaikę kvapą lauks UEFA Čempionų lygos sezono kulminacijos.  Intrigų nestokojančiame futbolo spektaklyje nacionaliniame Prancūzijos stadione susikaus Anglijos ir Ispanijos futbolo grandai – šešis kartus Čempionų lygos prizininkai „Liverpool“ ir rekordišką pergalių skaičių, net 13 trofėjų turintis karališkasis Madrido „Real“. Į pergalę Madrido klubą ves tris kartus per savo karjerą Čempionų lygoje triumfavęs 62-ejų ...

Dukterėčia savo tetos gyvenimą pavertė pragaru: gyvena be pensijos ir be elektros

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi senyvos moters kaimynės. Jos pasakoja, kad šalia tame pačiame daugiabutyje gyvenanti močiutė yra visiškai apleista, nors gyvena viename bute su savo dukterėčia. Kaimynės sako, kad dukterėčia yra smarkiai įnikusi į alkoholį, jos namuose dėl skolų atjungta elektra, nėra net kaip išsiskalbti drabužių. Situacija domėjosi gelbėtojas Žilvinas Žitkus.

Lietuva ruošiasi visuotinei gynybai: nenorintys tarnauti kariuomenėje turės alternatyvų

Lietuva ruošiasi visuotinei gynybai. Seimas vienbalsiai priėmė pilietinio pasipriešinimo strategiją. Lietuviai bus mokomi priešintis agresijai ir okupacijai, o norintys prisidėti prie valstybės gynybos, nebūtinai turės tarnauti kariuomenėje ir valstybę ginti su ginklu. Jau kitais metais specialiuose mokymo centruose žmonės bus mokomi rengti pasipriešinimo akcijas, atpažinti grėsmes, suteikti medicininę pagalbą, o kai kuriais atvejais ir naudotis ginklu.

4 paprasti būdai, kaip supjaustyti arbūzą: nebereikės „maudytis“ jo sultyse

Artėjant vasarai ir termometro stulpeliams rodant vis aukštesnę temperatūrą tikru išsigelbėjimu tampa sultingasis arbūzas. Ne vienas lietuvis jį skanauja ne tik namuose, bet ir gamtoje, tačiau kartais tenka pasukioti galvas, kaip teisingai supjaustyti arbūzą, kad netektų maudytis jo sultyse. Artėjančios vasaros proga naujienų portalas tv3.lt dalijasi 4 paprastais būdais, kaip be didelių pastangų supjaustyti skanųjį arbūzą.

Alergiškų žmonių vis daugėja: vizito pas gydytoją gali tekti laukti ir mėnesį

Įsibėgėjęs žiedadulkių sezonas – pats darbymetis alergologams. Specialistai sako: alergiškų žmonių vis daugėja, o iš viso šalyje jų galėtų būti apie trečdalis. Dalis žmonių nelaukia ir ginasi nuo alerginių reakcijų kaip išmano: nešioja kaukes, geria nereceptinius vaistus ar bando valyti orą namuose. Nors ir privalomo kaukių devėjimo nebėra, ir orai atšilo, vilnietis Aistis lauke užsideda veido kaukę. Kitaip užeis sloga, mat vaikinas alergiškas žiedadulkėms.

Turintiems būstų paskolas mokėti daugiau gali tekti jau vasarą: „Tikimasi bent keturių padidinimų“

Šimtams tūkstančių žmonių – žinios dėl brangstančių paskolų. Palūkanų normų didėjimas – nebe miglota ateitis, o artima realybė. Lietuvos centrinio banko vadovas atskleidžia, kad pirmą kartą „Euribor“ palūkanos tikriausiai kils jau vasarą, o vien iki metų pabaigos paskolos gali pabrangti procentu, vėliau – gal ir dar daugiau. O tai kai kam reikštų nebūtinai dešimtis, bet ir šimtus papildomų eurų. Sunerimę dėl didesnių išlaidų žmonės svarsto, galbūt palūkanas pulti fiksuoti.

Štai, kaip teisingai prižiūrėti tujas: įsidėmėkite ir klaidų nebekartokite

Tikriausiai dažname lietuvio namo arba sodybos kieme galima aptikti augančią tują. Kaip teisingai prižiūrėti ir auginti šį lietuvių mėgstamą augalą, domėjosi TV3 laida „Svajonių sodai“. Ištraukus tują sodinti, pirmiausiai reikėtų prieš tai keletą valandų žemės gumulą gerai pamirkyti vandenyje, kad atlaisvėtų šaknys. Išmirkius gumulą – reikėtų nuo šaknų nupurtyti žemes. Tada jos išsileis, pasidarys ilgesnės ir bus galima sodinti plikomis šaknimis augalą į dirvą.

Jimmy Butlerio karjeros rungtynės sukūrė maksimalią intrigą Rytų konferencijos finale

Prie sienos Rytų konferencijos finale priremti Majamio „Heat“ krepšininkai iškovojo svarbiausią sezono pergalę Bostono „TD Garden“ arenoje 111:103 (29:22, 19:24, 34:29, 29:28). Dabar serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 3-3. Šiame susitikime ryškiausiai spindėjo „Heat“ gynėjo Jimmy Butlerio žvaigždė, kuris surinko net 47 taškus. J. Butlerio rezultatyviausios rungtynės atkrintamosiose iki šiol buvo 45 taškai.

Prasidėjo pavasarinių grybų sezonas: žmonės išdavė paslaptį, kaip rasti avižėlių dygimo vietas

Aukštaičiai jau traukia į miškus pavasarinių grybų – avižėlių. Patyrę grybautojai sako, kad dėl šalto pavasario pirmieji grybai vėluoja. O už jų kilogramą turguje prašo 10 eurų. Prasidėjus grybavimo sezonui medikai įspėja nepiktnaudžiauti miško gėrybėmis, nes sveikata gali sušlubuoti prisivalgius ir gerų grybų. Po geros valandos pasivaikščiojimo miške avižėlių grybautojas atvežė į Panevėžio turgų.

Medžiotojų pinigines gali paploninti papildomas mokestis: tektų susimokėti po keliasdešimt eurų

Netrukus medžiotojų pinigines gali paploninti papildomas mokestis. Valdantieji siūlo juos privalomai drausti civiliniu draudimu, kuris neva apsaugotų nuo didžiulių išlaidų, jei kulka kliudytų žmogų, jo augintinį ar kitą turtą. Viena didžiausių medžiotojus draudžiančių dradimo bendrovių sako, kad dėl tokių nelaimių per metus kreipiasi vos vienas kitas apsidraudęs medžiotojas.

Kaune – netradicinės patirtys: nakvynės tarpukario vilose ir kelionės po slapčiausius kiemus

„Patirk Kauną“ –  tokiu šūkiu šiemet svečius vilioja Europos kultūros sostine tapęs Kaunas. O užsukusių laukia labai netradicinės patirtys – nakvynės tarpukario vilose, nukeliančios kone šimtą metų atgal, ar neįprastos kelionės po slapčiausius miesto kiemus. „Patirk Kauną“ – taip viliojančiai skamba pasiūlymas jį išgirsti, paragauti, pamatyti, o gal įsikūnyti. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ svetingumo programos sumanytojai parengė netradicinę pažintį su miestu.

Okupantų žiaurumui ribų nėra: Charkive rusai pražudė tėvą ir penkių mėnesių kūdikį

Charkive – dar vienas kruvinas rusų okupantų išpuolis. Per miesto apšaudymą žuvo penkių mėnesių kūdikis ir jį ant rankų nešęs tėtis. Vaikiuko kūną pareigūnai rado neiškart, mat smūgio banga jį nunešė ant laiptinės stogo. Tuo metu Donbasą Rusijos pajėgos ir toliau lygina su žeme. Nepaisant to, vis dar yra lyderių, kurie nori kalbėtis su Putinu. Vakar jam dėl grūdų krizės skambino Italijos premjeras. Dar viena siaubinga tragedija Charkive. Rusų okupantai apšaudo miesto centrą.

Šunų nuodijimo detektyvas Vilniuje: gyventojai kilogramais rinko nuodus

Šunų nuodijimo detektyvas viename iš Vilniaus mikrorajonų. Gyventojai aptiko ant žolės šimtus primėtytų mėsos kukulių su, kaip įtariama, nuodais. Suskubę juos rinkti žmonės vadinamąjį laimikį skaičiavo kilogramais. Gyventojai piktinasi, kas taip galėjo pasielgti, o policija aiškinasi aplinkybes, tačiau neatmestina, kad, kaip ir ankstesniais atvejais, bausmės nuodytojas nesulauks.

Elena nuo kaimynų turi gintis lazda: „Jie mane už gerklės paėmė, kaip pakėlė“

Kaimynų nepasirinksi, jie kaip loterija – ištrauki laimingą bilietą arba ne. Kitaip tariant, gauni sukalbamus kaimynus arba tenka nuo jų gintis net lazdomis ar policijos pareigūnais, kaip nutiko ir poniai Elenai. Moteris laidoje „TV pagalba“ pasakojo, kad gavo tokius kaimynus, kad net bijo nosį iš savo buto iškišti. „Kas ten nori, tas ten eina.

Gyventojai nusivylę atlyginimų praraja tarp sostinės ir regionų: „Ir mažesniame mieste žmonės nori gyventi“

Atlyginimų praraja tarp Vilniaus regiono ir likusios Lietuvos gilėja. Dalyje šalies miestų gyventojai į rankas vidutiniškai gauna 400-ais eurų mažiau nei sostinėje. Nors algos, pasak statistikos departamento, visoje Lietuvoje auga, papildomus eurus pasiglemžia augančios kainos, realus darbo užmokestis, kuris parodo kaip algas paveikė aukšta infliacija, mažėja. Radviliškis, kuriame gyvena apie 15-a tūkstančių gyventojų, aukštais atlyginimais kol kas pasigirti negali.

Nausėda sukritikavo norus ne darbo metu atsisakyti lydinčios apsaugos: negalima būti truputį nėščiam

Prezidentas Gitanas Nausėda šįryt pats išbandė kelionę traukiniu ir komfortu liko patenkintas. Tiesa, paklaustas, ar dažniau liptų į traukinį, pareiškė, kad tai vargiai įmanoma, nes kartu turėtų vykti ir apsaugos kortežai. Visgi šalies vadovas kritikuoja premjerės ir Seimo pirmininkės norą laisvalaikį leisti be apsaugos, pavadino tai žaidimu.

Michailas Chodorkovskis: „Būtų sprendimas iš naujo steigti Rusiją, pradedant nuo regionų“

Šimtai politikų ir politikos ekspertų šiomis dienomis Vilniuje ir jo apylinkėse diskutuoja apie Europos ir regiono ateitį. Į tradicinį forumą atvykęs vienas garsiausių Rusijos opozicionierių Michailas Chodorkovskis sako, kad Putinas liepto galą prieis jau greitai, ir piešia savo Rusijos ateities viziją – sako, kad joje turi nelikti prezidento posto, tik parlamentas ir Rusija turi tapti realiai federacinė valstybė.

87 procentai gyventojų Lietuvoje jaučiasi saugūs: ypač pasitiki dvejomis tarnybomis

Prasidėjus karui Ukrainoje mūsų tautiečiai neslepia bijantys dėl galimų grėsmių ir mūsų šalyje, tačiau prieš beveik metus Vidaus reikalų ministerijos užsakytas tyrimas parodė – net 87 procentai gyventojų Lietuvoje jaučiasi saugūs, ir prireikus žinotų, kaip savimi pasirūpinti. Ypač auga žmonių pasitikėjimas ugniagesiais gelbėtojais ir policija. Tiesa, čia ir pats generalinis policijos komisaras pripažįsta, kad tobulėti – yra kur, mat it ant mielių ėmė augti sukčiavimas.

Toronte policininkai nušovė vyrą, kuris pasirodė prie mokyklos su šautuvu

Po kruvino ir 21 žmogaus gyvybes nusinešusio išpuolio vienoje Teksaso valstijos mokyklų – sujudimas dėl ginklų kontrolės. Kol amerikiečiai gedi Teksaso išpuolio aukų ir ragina kuo greičiau sugriežtinti ginklų kontrolę, Hiustone prasideda kasmetinis Nacionalinės šaunamųjų ginklų asociacijos susitikimas. Tuo tarpu Kanadoje, Toronte prie mokyklos vyrui pasirodžius su šautuvu, policininkai į jį paleido šūvius – taip jie esą stengėsi išvengti kruvino Teksaso mokyklos scenarijaus.
Į viršų