Turistai, svajoję apie žiemiškas atostogas, nusivylė: slidinėjimo trasose purvo daugiau nei sniego

Po šilčiausio sausio planetos istorijoje, dalis slidinėjimo kurortų Lenkijoje, Vokietijoje ar Bosnijoje ir Hercegovinoje skęsta purve. Nepaisant to, žiemos pramogų entuziastai plūsta į slidinėjimo trasas, tačiau dauguma nusivilia – šaltuko naktimis, kuris padėtų išlaikyti dirbtinį sniegą, trūksta, tad ir trasų kokybė prasta. Slidinėjimo trasose šalia Bosnijos ir Hercegovinos sostinės Sarajevo purvo daugiau nei sniego. Nepaisant to, žiemos pramogas mėgstančiųjų čia netrūksta.

Radviliškio progimnazijoje – įdomūs dalykai: pirma dingo skulptūra, dabar – policijos dėmesys dėl mokytojo

Dėl galimo seksualinio priekabiavimo prie mokinių vienoje Radviliškio progimnazijoje rajono meras kreipėsi į policiją. Tėvai ir moksleiviai skundėsi esą jau buvęs mokyklos karjeros mokytojas neleistinai liesdavo mergaites, jas filmavo. Meras kaltinimus meta ir ant buvusios mokyklos direktorės, neva ji žinojo apie nederamą mokytojo elgesį ir bandė jį užglaistyti. Ši atšauna, kad kaltinimai yra nepagrįsti, o rajono galva siekė ją pašalinti iš pareigų.

Prezidento patarėja apie pensijų fondus: turi būti galimybė išsiimti dalį lėšų

Šarūnui Stepukoniui pralošus milijonus, kurių dalis buvo ir pensijų kaupime, prezidentūra vėl prabyla, kad reikia leisti žmonėms dalį pinigų iš pensijų fondų atsiimti. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė. Šarūnui Stepukoniui pasisavinus ir pralošus dešimtis milijonų eurų iš investicinio fondo, maždaug 3 milijonus eurų prarado ir pensijų fondų valdymo bendrovės.

Šeimą pražudžiusį gaisrą Kupiškyje matę kaimynai: „Pradėjom rėkt, klykt: lipkit, jeigu dar esat gyvi“

Antradienio vakarą Kupiškio rajone, Miliūnų kaime, gyvenamajame name kilęs gaisras pražudė tris šeimos narius – garbingo amžiaus sutuoktinių porą ir pusamžį jų sūnų. Tai – daugiausiai aukų šiemet nusinešęs gaisras Lietuvoje. Dėl ko mediniame name įsiplieskė ugnis, tyrėjai dar aiškinasi. Pirminiais duomenimis, dūmų detektoriaus name nebuvo. Kaimynai po bemiegės nakties vis dar negali sutramdyti ašarų – gaisre žuvo net trys tos pačios šeimos nariai.

Lietuvoje partizano paminklą dažais apliejęs vyras siautėjo ir kitur – yra ir daugiau dirbusių Rusijai

Nustatytas ir sulaikytas vyras, kuris dar sausio pabaigoje raudonais dažais apliejo partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklą Merkinėje. TV3 žiniomis, jį sulaikė Latvijos teisėsauga, nes tas pats vyriškis dažais apliejo ir paminklą Latvijoje. Įtariama, kad jis užverbuotas rusų saugumo tarnybų ir priklausė Baltijos šalyse veikusių rusų agentų tinklui. O tinklo esmė – rengti įvairius išpuolius ir provokacijas Baltijos šalyse.

Persirengimo moterimis konkursas vėl nustebino: vyrai pasakojo, kaip jaučiasi

Visai neseniai įspūdingi karnavalai sudrebino ne tik sambos sostinę Rio de Žaneirą, bet ir Gran Kanarijos salą. Ten iš visos Ispanijos suplūdo drag karalienės, kurios varžėsi dėl geriausiosios titulo. Rio de Žaneiro gyventojai ir miesto svečiai neseniai turėjo progą pasimėgauti geriausių šių metų sambos mokyklų pasirodymais. Karnavalas, kuriame viską pamiršti Sudalyvauti muzikos, spalvų ir šokių fiestoje į sambodromą Rio suplūdo tūkstančiai žmonių.

Skubiai perspėja gyventojus dėl sukčiavimo: šia žinia pasidalinkite ir su savo artimaisiais

Lietuvos policija perspėja gyventojus: šiais metais sukčiai dar smarkiau gviešiasi į žmonių pinigus, vien per sausį pareigūnai pradėjo daugiau nei pusę tūkstančio ikiteisminių tyrimų: tai yra dviem trečdaliais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Sukčiai nuolat siuntinėja apgaulingas SMS žinutes, apsimeta valstybinėmis institucijomis, feisbuke perka reklamas, kuriomis ragina žmones investuoti į netikras platformas, taip išvilioja iš Lietuvos gyventojus pinigus.

Bankų asociaciją piktina Vyriausybės pasiūlymai: „Tai veda į paslaugų trūkumą“

Rekordinius pelnus besikraunančių bankų būtiniausių paslaugų krepšelis kas mėnesį žmonėms turėtų kainuoti ne pusantro, o vieną eurą. Ir šis dydis turėtų būti susietas su minimalia alga. Taip siūlo Lietuvos bankas ir finansų ministerija. Dar jie planuoja įpareigoti bankus būstui skolinti ne tik kintamomis, bet ir fiksuotomis palūkanomis, o šios esą neturėtų būti žvėriškai didesnės už kintamąsias. Bankų asociacija abu siūlymus kritikuoja, esą valdžia ėmėsi reguliuoti kainas.

Valdemaras Rupšys apie dronų gamybą Lietuvoje: „Bet ar Lietuvos teisės aktai leidžia gaminti?“

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina kariuomenę ir krašto apsaugos ministeriją kuo greičiau pirkti ar gaminti Ukrainoje rusų techniką į šipulius naikinančius dronus. Nausėda pabrėžia, kad dronai tokie pat reikalingi kaip ir tankai, o bepilotes skraidykles neva puikiai gali gaminti ir lietuviškas verslas. Dronų įsigijimui per artimiausius šešerius metus Lietuva numačiusi 200 milijonų eurų.

Politologas rėžė tiesiai šviesiai apie kandidatus į prezidentus: „Absoliuti tuštybės mugė“

Lietuvos prezidentais iki pavakario panoro tapti 14 asmenų – mažiau nei per praėjusius rinkimus. Vasario 19 d. buvo paskutinė diena, kai pretendentai dar galėjo registruotis politinės kampanijos dalyviais. Jau netrukus visi dokumentus pateikę pretendentai turės surinkti po 20 tūkstančių parašų ir sumokėti beveik 9 tūkstančių eurų užstatą. Dosniausiai savo kandidatą rinkimuose kol kas remia „valstiečiai“ – Aurelijui Verygai jau skyrė 200 tūkstančių eurų.

Kilus karo pavojui gyventojai neturės, kur slėptis: kaltina ministeriją neaiškumu ir per mažu finansavimu

Rusams kasdien bombarduojant Ukrainą, vidaus reikalų ministerija pristatė Lietuvos priedangų žemėlapį ir tvirtina, kad taip dar daugiau gyventojų žinos, kur slėptis kilus pavojui. Specialistai negaili kritikos valdžiai, esą pašonėje vyksta karas ir Kremlius kelia grėsmę visam regionui, tačiau Lietuva tam beveik nesiruošia. Štai kai kurios savivaldybės tik laikinai, vos kelioms valandoms, galėtų paslėpti 6 procentus visų savo gyventojų.

Kur slėptis, ar bėgti iš miesto, išvažiuoti, jei prasidėtų karas? Štai, ką pataria ekspertas

Karas Ukrainoje vyksta jau bene dvejus metus, kaip per tą laiką pasiruošėme galimoms grėsmėms mes? Kalbame su Nacionalinio krizių valdymo centro vadovu Vilmantu Vitkausku. Kokia situacija yra su priedangomis Lietuvos žmonėms karo grėsmės atveju? Daroma nemažai naudingų ir vertingų darbų pastaruoju metu – jeigu kalbama apie priedangas, tai turime pasiekę 31 proc. gyventojų, kurie galėtų rasti priedangą netolimoje gyvenamojoje vietoje.

FNTT direktorius įvardijo, kas gresia Stepukoniui: laisvės atėmimas iki 8 metų

Pirmadienį pareigūnai pristatė naujienas apie tyrimą dėl buvusio „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio veiksmų, kur jis įtariamas pasisavinus apie 40 mln. eurų. Plačiau apie skandalingą pinigų pasisavinimą ir vykstantį tyrimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Rolandas Kiškis. Tai girdime, kad buvo panašu į patologinį ir probleminį lošimą, pralošiamos milijoninės sumos.

Žmoną nužudęs vyras – teisme: „Aš apie tai net sapnuoti nesapnavau“

Klaipėdos teisme – pensininkas žudikas. Vyras kaltinamas net 28 peilio dūriais nužudęs keturiolika metų jaunesnę žmoną. Pensininkas teisme teisinasi esą jisai tik gynėsi – neva moteris jį peiliu puolė ir dūrė į krūtinę pirmoji. Tiesa, vyriškis dalinai savo kaltę pripažįsta, tačiau paaiškinti, kodėl nužudė savo žmoną, teismui nesugebėjo. Į Klaipėdos teismą pareigūnai atvedė antrankiais surakintą 63-jų Šilutės rajono gyventoją Vytautą Šerpetauską.

Prezidentu apsiskelbęs vyras asmens sargybiniui siūlo 10 tūkstančių per mėnesį: atsiimsim valstybę

Sukčių ir aferistų išradingumui nėra ribų – Aukščiausiasis Teismas galutinai nuteisė 10 žmonių apgavusį ir beveik 100 tūkstančių eurų išviliojusį vyrą, tačiau šis, pabėgęs iš Lietuvos, ir toliau ieško naujų aukų. Kviečia jam pervesti pinigus ir žada įspūdingas, net 24 procentų palūkanas. Maža to, jis save vadina ir Lietuvos valstybės prezidentu bei grasina, kad netrukus kartu su bendražygiais suims Lietuvos politikus ir įvairių institucijų vadovus.

Ūkininkai įspėja, reikalavimas dėl akcizo – vienas iš šešių: „Mes su vėliava prieš traukinį, valdžia negalvoja“

Ūkininkai primena, kad dujų akcizas tebuvo vienas reikalavimas iš šešių, kuriuos kėlė per traktorių protestą Vilniuje. Tad toliau grasina kelių blokadomis, jei valdantieji nesuskubs įvykdyti likusių reikalavimų. Panevėžio rajone, Daukniūnuose, ūkininkaujantis Kęstutis Povilonis jau trejus metus grūdus džiovina elevatoriuose degindamas suskystintąsias naftos dujas.

Prognozė šiems metams: verslui pirmasis pusmetis dar bus sunkus, po to – jau geriau

Lietuvos eksportas per metus smuko 11 procentų, kai užpernai augo net 14. Labiausiai traukėsi chemijos, baldų, medienos eksporto apimtys. Pramonininkų konfederacijos vadovas 11 proc. smukimą vadina skausmingu. Dalis ekonomistų tikina, kad skaičiai neatspindi realybės – pernai mažėjo infliacija, todėl esą ir prekybos sumos atrodo mažesnės.

Dėl atvykstančių vokiečių karių būstų nuomos kainos kils: ekspertai skaičiuoja, kiek

Lietuvos miestuose būstų nuomos kainos kilo atvažiavus tūkstančiams ukrainiečių karo pabėgėlių, tūkstančiai atvykusių baltarusių taip pat sukėlė būsto nuomos kainas Vilniuje, o dabar jos vėl gali augti, mat reikės rasti butus nuomai keliems tūkstančiams Vokietijos karių su šeimomis. Taip prognozuoja nekilnojamojo turto ekspertai.  Per artimiausius kelerius metus į Lietuvą atvyks keturi tūkstančiai Vokiečių brigados karių, tikisi Krašto apsaugos ministerija.

Pertvarkys rusiškas mokyklas: lietuviškai bus mokomasi vis daugiau

Po kelių savaičių spėlionių galiausiai paaiškėjo švietimo ministerijos planai, ką ji ketina daryti su rusakalbėmis mokyklomis. Ministerija tikina, kad kol kas naikinti rusiškų mokyklų nesiruošia, o priešingai – jose stiprins lietuvių kalbos mokymąsi jau nuo darželio ar pradinių klasių. Pasak ministro Gintauto Jakšto, tokiose mokyklose pedagogai turės skirti daugiau laiko lietuvių kalbos mokymui, o istorijos, geografijos ir pilietiškumo pamokos bus dėstomos tik valstybine kalba.

Lietuvoje jau skina pirmuosius trumpavaisius agurkus: sako, kad kaina – didoka

Šiltnamių ūkiuose jau skinami pirmieji lietuviški trumpavaisiai agurkai. Nors derlius dar negausus, jis jau keliauja į prekybos tinklus. Kėdainiškiai sako, kad šiemet agurkų daigų pasodino gerokai daugiau nei pernai, nes tautiečiai labai laukia šviežio derliaus. O ir kaina pirmųjų agurkų nors ir didoka, arti 7 eurų, bet ne tokia šokiruojanti kaip pernai, kai siekė 9 eurus. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Į viršų