Geros naujienos iš Lietuvos

 

Visos geros naujienos, kai pranešama apie teigiamus pokyčius.

Žinomas lietuvių kilmės menininkas sukūrė Dainų šventės simbolį: „Ar galima rasti tinkamesnį?“

Lietuvos dainų šventei minint šimtmetį, Vilniuje Įžiebtas pagrindinis festivalio simbolis – sodas. Jį sukūrė žinomas menininkas Ray Bartkus. Šiais metais tikimasi festivalyje sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus – 37 tūkstančių dainininkų ir šokėjų. Tiesa, pasak renginio organizatorių, tokiam dideliam renginiui biudžetas yra skiriamas per mažas.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Garliaviškių šeima sulaukė neeilinės Visatos dovanos

Garliaviškių šeimą likimas apdovanojo ypatinga dovana – jų namuose karaliauja trynukai, o visai neseniai namuose vyravo šventinės nuotaikos – trynukai atšventė gimtadienį. Džiugia žinia apie gegužės 1-ąją atšvęstą trigubą gimtadienį garliaviškių šeimoje socialiniuose tinkluose pasidalijo Kauno rajono bendruomenė. Trynukai Ema, Nikolė ir Neitonas gimtadienį atšventė ypatingą, jau penktąjį gimtadienį.

Motinos dieną Pakruojo dvare – milijonai tulpių žiedų: žmonės rinkosi iš visos Lietuvos

Net 5 milijonai žiedų šį savaitgalį džiugino mamas Pakruojo dvare. Čia orkestras maršu pasitiko svečius šį šventinį savaitgali. Pasigrožėti galybe žiedų tautiečiai čia vyko su mamomis ir šalia tradicinės puokštės dedikavo joms visus 5 milijonus žiedų.  Lietuviai į Pakruojo dvarą atvažiavo Motinos dienos proga: „Atvažiavom Mamos dienos proga, pabūti, pasigrožėti gamta, pažiūrėti kaip gražiai čia Pakruojo dvaras išsilaikęs.“ „Mamos dienos proga mamą atsivežiau.

Skelbia geriausias vietas maudytis Lietuvoje: čia vanduo ypač švarus

Skelbiami Lietuvos paplūdimiai, gavę prestižinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą – štai, kas jį gavo. Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, balandžio 24 d. įvertinti kandidatai, pretendavę gauti šį apdovanojimą. Paskelbė geriausius Lietuvos paplūdimius Šių metų vasaros sezonui Mėlynąja vėliava įvertinti septyni šalies paplūdimiai. „Balandžio 24 d. įvykusiame Aplinkosauginio švietimo fondo (angl.

Seimas leido šalies bibliotekoms dovanoti nurašytas knygas

Seimas ketvirtadienį priėmė Bibliotekų įstatymo pataisas, leisiančias bibliotekoms išdalyti nurašytas knygas. Už įstatymo projektą vieningai balsavo 85 Seimo nariai.

Džiugi žinia: lietuviai triumfavo tarptautinėje kvantinių technologijų srityje

Kvantinės technologijos gali skambėti kaip labai sudėtingas ir toli nuo mūsų esantis dalykas. Tačiau šios technologijos jau kuria pokyčius mūsų gyvenimuose. Kvantiniai kompiuteriai gali pakeisti dabartinius šifravimo standartus, saugančius mūsų slaptažodžius ar banko duomenis, kas reiškia, jog mums reikės naujų būdų jiems apsaugoti. Kvantinės technologijos gali pasitarnauti ir vaistų kūrime  – padėdamos geriau suprasti, kaip cheminės medžiagos veikia mūsų organizmą.
REKLAMA
Keltu į Skandinaviją: kaip sutaupyti ir mėgautis šeimos kelione?  Keltu į Skandinaviją: kaip sutaupyti ir mėgautis šeimos kelione?

Keltu į Skandinaviją: kaip sutaupyti ir mėgautis šeimos kelione?

Dar neatradote Skandinavijos? Tai kryptis, užburianti savo gamtos grožiu ir stebinanti įvairiomis atrakcijomis. Kad ir kuriuo metų laiku keliausite, čia visada laukia įdomūs atradimai visai šeimai, net patiems mažiausiems.

Lietuviai gali laimėti 223 bilietus nemokamoms kelionėms Europoje – nepraleiskite progos

Europos Komisija paskelbė apie naują iniciatyvos „DiscoverEU“ paraiškų teikimo etapą, per kurį iš viso bus išdalinta 35,5 tūkst. kelionės bilietų (223 bilietai jaunuoliams iš Lietuvos). Paraiškos priimamos iki balandžio 30 d., antradienio, 13 val. Lietuvos laiku, Europos jaunimo portale. Paraiškas teikti gali jaunuoliai, gimę 2005 m. liepos 1 d. – 2006 m. birželio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Neįtikėtina: kainos Lietuvoje per metus augo mažiausiai ES

Paprastai lietuviai yra linkę skųstis, kad pas mus prekių ir paslaugų kainos auga itin sparčiai. Tačiau, jeigu tikėsime oficialia statistika, bent jau per pastaruosius metus Lietuvoje viskas brango mažiausiai iš visų Europos Sąjungos (ES) valstybių. Tokius oficialius infliacijos arba kainų augimo duomenis skelbia ES statistikos agentūra „Eurostat“. Mažiausia infliacija – Lietuvoje Per pastaruosius metus – šį kovą, palyginti su 2023 m. kovu – infliacija Lietuvoje siekė 0,4 proc.

Vilniuje nemokamai dalins ledus: pasakė, kur ir kada

„Ben&Jerry’s“ ledai gerai pažįstami šio skanėsto mėgėjams. Užsienyje jau daug metų balandį vyksta nemokamos šių ledų dalinimo akcijos. Pagaliau panaši įvyks ir Lietuvoje – jau šiandien, balandžio 16 d. Nemokamų ledų diena vyks Vilniaus Akropolyje. Akcija prasidės nuo 17 val. ir tęsis iki 20 val. Taigi nemokamus ledus dalins net tris valandas. Organizatoriai žada, kad renginyje bus ne tik nemokamų ledų, bet ir kitų pramogų.

Mykolo Aleknos mama negali patikėti sūnaus sugebėjimais: „Jam šiąnakt rašiau: tu iš kosmoso, marsietis“

Sekmadienio naktį Mykolas Alekna pagerino beveik keturis dešimtmečius gyvavusį pasaulio rekordą. Legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus diską nusviedė 74 m ir 35 cm. Toks pasiekimas ypatingai įkvepia prieš šią vasarą vyksiančias Paryžiaus olimpines žaidynes. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Gera žinia dėl vaistų sergantiems šiomis ligomis: Seime liko tik vienas žingsnis

Seimas antradienį po svarstymo vieningai pritarė prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama pagerinti inovatyvių gydymo metodų ir vaistų prieinamumą labai retomis ligomis sergantiems pacientams. Pagal svarstomą projektą, dėl kurio Seimas turės balsuoti dar kartą, į Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisiją numatoma papildomai įtraukti dar keturis jos narius.

Paskubėkite – duoda iki 242 eurų viryklei įsigyti: štai kaip gauti pinigus

Įpusėjo keturis mėnesius trunkantis kvietimas suskystintų naftos dujų balionus daugiabučiuose pakeisti kitais energijos šaltiniais ir pasinaudoti valstybės parama. Daugiabučių gyventojai, maisto gamybai tebenaudojantys dujų balionus kviečiami nedelsti ir teikti paraiškas finansavimui gauti, rašoma pranešime žiniasklaidai. Nuo 2025 m. trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami.

Aktualu vilniečiams ir miesto svečiams: už gamtinius reikalus susimokėti nereikalaus

Nuo balandžio mėn. vilniečiai ir sostinės svečiai galės nemokamai naudotis Vilniaus miesto savivaldybei priklausančiais viešaisiais tualetais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. Vilniaus miesto taryba trečiadienį pritarė sprendimui panaikinti anksčiau galiojusį 30 eurocentų vienkartinį mokestį. Taip pat per artimiausius dvejus metus planuojama suremontuoti esamus ir pastatyti naujų viešųjų tualetų.

Saulės elektrinėms gyventojai vėl galės gauti iki 2555 eurų paramos

Antrą šių metų ketvirtį planuojama dar vieną 40 mln. eurų vertės paramos kvietimą gyventojams, norintiems įsirengti ar atnaujinti saulės elektrines, praneša Energetikos ministerija. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią, rašoma ministerijos pranešime. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus.

Gera žinia dirbantiems pensininkams: pasakė, kada ir kiek pinigų jiems pridės

Daugiau nei 120 tūkstančių senatvės pensijos ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjų toliau dirba, o dirbdami kaupia stažą ir pensijų apskaitos vienetus. Dėl to daugumai jų pensijos kasmet padidėja. 2023 metais dirbusiems pensijų gavėjams šiemet atnaujintos pensijos pradedamos mokėti nuo kovo, praneša „Sodra“. Dalį gavėjų jos pasieks jau šį mėnesį, kitus – vėlesniais mėnesiais. Visos dirbančiųjų pensijų gavėjų pensijos bus perskaičiuotos iki liepos.

Paskubėkite, dar galite gauti 14,5 tūkst. eurų savo namo atnaujinimui

Iki balandžio 2 d. individualių gyvenamųjų namų savininkai kviečiami teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už vieno ar dviejų butų namų atnaujinimą (modernizavimą), praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Projektams finansuoti skirta 22 mln. eurų. valstybės biudžeto specialiosios Klimato kaitos programos lėšų. Išmokos dydis ir reikalavimai projektui Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14,5 tūkst. eurų.
REKLAMA
Šimtai studentų universitetuose įsitraukė į išskirtinę „EY kelionę 2024”  Šimtai studentų universitetuose įsitraukė į išskirtinę „EY kelionę 2024”

Šimtai studentų universitetuose įsitraukė į išskirtinę „EY kelionę 2024”

Karjera tarptautinėje organizacijoje gali prasidėti nuo geltono autobuso. Ką tik universitetų studentus Vilniuje ir Kaune aplankiusi globaliam tinklui priklausanti profesinių paslaugų bendrovė EY buvo maloniai nustebinta, kiek daug jaunimo domisi savo karjera ir jau nuo pirmųjų studijų metų ieško praktikos bei darbo galimybių.

Pasitikrinkite sąskaitas: VMI jau perveda pinigus gyventojams – pirmieji gavo po 500 eurų

Pajamas už praėjusius metus teisingai deklaravusiems nuo pirmadienio jau grąžinamos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Kaip portalui tv3.lt teigė VMI komunikacijos vadovė Rūta Asadauskaitė, beveik 1 tūkst. klientų grąžinta suma yra beveik 0,5 mln. eurų. Taigi, kiekvienas gyventojas gavo vidutiniškai apie 500 eurų. Tačiau ši suma gali skirtis ji priklauso nuo sumokėto mokesčio ir susigrąžintinos sumos.

Planuoja sukurti 500 naujų darbo vietų Radviliškyje, Marijampolėje ir Kėdainiuose

Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis, kurioms suteiktas stambaus investicinio projekto statusas, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai. Esą trys įmonės investuos daugiau kaip 189,6 mln. eurų į naujus projektus, kurie bus plėtojami skirtinguose regionuose.
Į viršų