Orų naujienos

 

Naujausios orų prognozės ir faktiniai orai, viskas apie orų pokyčius, ekstremalius reiškinius ir įspėjimus, kada ir kam gyventojams reikia pasiruošti. Detalesnę orų prognozę Lietuvoje galima rasti tv3.lt orų polapyje.

Šakiuose gatvės virto ežerais: įspėja – tai dar ne pabaiga

Šakių gyventojai dalinasi vaizdais po liūties šeštadienį. Miesto gatvėse – tikras potvynis. Hidrometeorologijos tarnyba praneša užfiksavusi, jog Šakiuose per pusvalandį iškrito dviejų savaičių kritulių norma – 26 milimetrai. Tai beveik trys kibirai vandens į kiekvieną miesto kvadratinį metrą. „Turime 26 mm per trumpą laiką, kiekis Šakiuose. Kitur irgi lietaus buvo, bet neužtaikė židiniai. Šakiai – labai daug vandens gavo“, – sako sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.
91 Orai Prieš 7 val.

Skambina pavojaus varpais dėl grėsmingo reiškinio: štai kur Lietuvoje jau pasiektas aukščiausias lygis

Birželio pabaigoje miškų gaisrų pavojus vis dar didelis kai kuriuose Lietuvos regionuose. Pranešama, kad vienoje vietovėje jau pasiektas ir aukščiausias lygis. Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, birželio 24-25 d. vyraus pirmos ir antros, vietomis išliks trečios ir ketvirtos, pietiniuose rajonuose kai kur penktos (aukščiausios) klasės miškų gaisringumas. Didžiausias miškų gaisringumo pavojus numatomas dalyje Kazlų Rūdos (žr.
Orai Prieš 12 val.

Vieną Lietuvos regioną talžė stichija: gatvės visiškai paskendo

Šeštadienį vakare į Lietuvą atslinko lietūs su perkūnija. Daugiausia žaibų ir vandenėlio gavo Šakių apylinkės. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog Šakių automatinėje meteorologijos stotyje vos per pusvalandį iškrito net 26,3 mm lietaus. Toks kiekis atitinka netgi 12 dienų kritulių normą. Apie tai sinoptikai plačiau rašė „Facebook“. „Kad būtų suprantamiau: 26,3 mm tai yra tas pats kaip per 30 minučių supilti po 26,3 litro vandens į kiekvieną miestelio kvadratinį metrą.
166 Orai Prieš 14 val.

Sinoptikai atskleidė, kokia laukia Joninių naktis: 1 dalykas nedžiugins

Savaitgalis Lietuvoje prasidėjo permainingais orais – nestigo ir saulės, ir lietaus. Sinoptikai praneša, ko sulauksime per Jonines. Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas vakarinių krypčių, 8–13 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių. Pirmadienio naktį vietomis protarpiais palis, dieną daug kur trumpas lietus.  Naktį kai kur rūkas.
Orai Prieš 18 val.

Sinoptikų naujausia žinia: „Jeigu šiandien dar nėra blogai, tai rytoj bus vėsu ir gali palyti“

„Ilgasis savaitgalis, kaip tyčia, ne visai toks, kokio norėtųsi“, – sako sinoptikai. Jie praneša, kad sekmadienį ir pirmadienį sulauksime lietaus bei vėsių orų, o vėliau vėl džiugins šiluma. „Jeigu šiandien dar nėra blogai, tai rytoj bus ir vėsu, ir vėjas labiau pasijaus, ir gali palyti. Nuo pirmadienio reikalai gerės. Nuo antradienio, visiems grįžus į darbus, bus labai šilta ir sausa. Na, o šiuo metu (20:10 val.) auga kamuoliniai lietaus debesys ir pamažu juda Lietuvos link.
Orai 2024-06-22

Prakalbo apie orų prognozes – ekspertas išklojo karčią tiesą: „Sinoptikai ne be reikalo naudoja tokius magiškus žodžius“

Neseniai buvo atvejų, kai orų prognozės rodė lietų, bet vienoje miesto pusėje pliaupė liūtis, o kitoje iškrito vos keli lašai arba nė vieno. Socialiniuose tinkluose gyventojai ėmė piktintis, kodėl sinoptikai pateikia klaidingas prognozes ir kaip technologijų amžiuje vis dar negali tiksliai numatyti orų. Sinoptikas Naglis Šulija paaiškina, kodėl orų prognozės ne visada pasitvirtina.
Orai 2024-06-22

Į Lietuvą atkeliauja ciklonas Xandria: štai kur liūtis su kruša gali smogti stipriausiai

Sinoptikė praneša, kad savaitgalį daug kur – liūtys su perkūnija, o pietvakariniuose, pietiniuose rajonuose galima ir kruša.  Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė tvirtina, kad Lietuvą šeštadienį pasieks ciklonas Xandria, kuris atneš daug drėgmės. „Panašu, kad teks ir skėčius ir lietpalčius išsitraukti, o šeštadienį vakare ir sekmadienį naktinėjantiems ir guminiais batais pasirūpinti.

Pasiruoškite – numatomos liūtys su perkūnija: kai kurie rajonai sulauks krušos

Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis dienomis sulauksime stipraus lietaus, pietiniuose šalies rajonuose galima net ir kruša. Šeštadienio dieną daug kur numatomos trumpos liūtys su perkūnija, vietomis lis smarkiai. Pietinėje šalies pusėje kai kur kruša. Vėjas rytų, pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7–12 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 23–28, vakariniuose rajonuose vietomis 20–22 laipsniai.

Naglis Šulija pateikė naujausią prognozę: kai kuriems rajonams klius kritulių

Sinoptikas Naglis Šulija skelbia artimiausių dienų orų prognozę. Kol kas numatomi lietuviškai vasarai būdingi orai su lietumi ir 19–26 laipsnių temperatūra. Lietuvoje šiandien buvo šviesūs orai, nežymiai palijo vos kai kur. Artimiausia naktis bus giedra arba labai menkai debesuota, lietui imtis nebus iš kur. Sinoptiko duomenimis, rytoj pradedant vakariniais rajonais apsiniauks ir pradės lyti. Vietomis lis smarkiai ir su perkūnija. Įmanoma ir kruša.
Orai 2024-06-21

Sinoptikai skelbia naujausią orų prognozę: aiškėja, kokie orai įsivyraus

Sinoptikai praneša, kad ilgojo Joninių savaitgalio orai (kaip neretai nutinka) nelepins. Dažnai palis. Joninių išvakarės nebus šiltos, tačiau nuo pirmadienio orai pamažu taisysis ir jau nuo antradienio vėl turėtų įsivyrauti daugiausia sausi bei šilti orai. ŠEŠTADIENIO NAKTIES antroje pusėje kai kur numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra 8–13, Pietvakarių Lietuvoje kai kur 14–16 laipsnių šilumos.
Orai 2024-06-21

Retas kamuolinis žaibas pastebėtas Lietuvoje: užfiksavo vaizdo įraše

Lietuvoje buvo pastebėtas itin retas reiškinys – kamuolinis žaibas.  Naujienų portalą tv3.lt pasiekė vaizdo įrašas, kuriame kamuolinis žaibas užfiksuotas Daukšių apylinkėse.  Vaizdo įraše matyti, kaip kamuolinis žaibas ritasi elektros laidais ir, pasiekęs stulpą ima liepsnoti bei sproginėja.  Patvirtino ESO ESO atstovė ryšiams su visuomene  Rasa Juodkienė patvirtino, kad Daukšiuose tikrai buvo užfiksuota kamuolinio žaibo žala.
Orai 2024-06-21

Įspėja švęsiančius Jonines: orai malonūs nebus, pasirodys ir pavojingų reiškinių

Orus Europoje lems dvi aukšto slėgio sritys ir mažiausiai trys žemo slėgio sūkuriai. Saulėtų orų sritis nusidrieks nuo Suomijos iki Graikijos, kitur dangų dengs įvairaus storio debesys. Vis dar bus labai karšta Italijoje ir Balkanų šalyse, iš ten šiluma kils į šiaurę. Vakaruose bus vidutiniškai šilta. Lietuvoje dieną debesys ims augti iš naujo, bet tikrai ne tiek, kad iš jų imtų lyti. Pati diena bus šviesi.
Orai 2024-06-21

Štai, kur šventinį savaitgalį smogs labiausiai: Joninių lietaus dėsnis atsikartos

Joninės kasmet džiugina ne tik laužų deginimo tradicijomis bei ne darbo diena, bet dažnai atsineša bene kasmetinį lietų. Su kokiais orais pradėsime paskutinę birželio savaitę bei ko galima tikėtis artimiausiomis dienomis, pasakoja sinoptikas Vytautas Sakalauskas ir Žinių radijo laidos svečias, sinoptikas Tadas Kantautas.
Orai 2024-06-20

Naglio Šulijos naujausia orų prognozė: įspėja dėl savaitgalio – štai ko sulauksime

Sinoptikas Naglis Šulija teigia, kad Lietuvą pasiekė vidutiniškai šilti orai, o savaitgalį daug kur numatomas smarkus lietus su perkūnija. Be to, naktis iš ketvirtadienio į penktadienį bus trumpiausia šią vasarą. „Lietuvoje šiandien buvo nepastovus debesuotumas, bet lietaus jau nebuvo. Dieną atsiradę debesys šį vakarą gana sparčiai tirps ir galiausiai visai ar beveik visai išsigiedrys. Žinoma, nelis. Dieną debesys ims augti iš naujo, bet tikrai ne tiek, kad iš jų imtų lyti.
Orai 2024-06-20

Lietuvos ekspertai dalijasi vaizdais iš audros nusiaubto miesto ir siunčia žinią visiems: „Tragedija“

Lietuvos orų ekspertai ir entuziastai, kurie susibūrę socialiniame tinkle „Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad vakar audra aplenkė Lietuvą, bet pridarė labai daug žalos Lenkijoje. Pasak jų, kai kuriuose šalies regionuose iškrito dideli, spygliuoti krušos ledėkai. Lietuvos ekspertai ragina lietuvius džiaugtis, kad Lietuvoje nebuvo tokių vaizdų. „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įkėlė, kaip socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi nuotraukomis iš vakarykštės audros.
Orai 2024-06-20

Naujausia sinoptikės prognozė: link Lietuvos ateina naujas ciklonas – kitą savaitę orai turėtų keistis iš esmės

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia. Nedidelis ciklonas, vardu Wibke, atnešęs mažesnes ar didesnes negandas greitai „sprunka“ į šiaurės rytus. Šiandien iš vakarų, pietvakarių stiprės sausesnis ir ramesnis anticiklonas, vardu Aviv, kuris mus pasieks savo šiaurine dalimi. Šiek tiek vėsesnis oras iš šiaurės plūstels, bet labiau tik naktis atvėsins.

Atvėso, bet Šulija žada – netrukus vėl įkais: pasakė, kada laukti šilumos

Orus Europoje lems aukšto slėgio sritis ir kelios žemo arba žemesnio slėgio sritys apie ją. Saulėtų orų plotas nusidrieks nuo Pietų Švedijos iki šiaurės Afrikos, kitur nestigs debesų, taip pat ir audringų. Kaitra dar bus apėmusi Adrijos, Egėjo ir Juodosios jūros pakrantes, bet kitur orai bus vidutiniškai šilti. Lietuvoje dieną kur nors palyti gali, bet labai menkai. Iš tiesų diena bus šviesi. Dieną oras nenoromis sušils iki 20–22 laipsnių šilumos, prie pat jūros bus apie 17–19 laipsnių.

Apie audrą įspėjo dar prieš parą, tačiau į Lietuvą ji taip ir neatėjo: papasakojo, kaip jai ruošėsi tarnybos

Vakar vakare gyventojai gavo įspėjamuosius pranešimus apie dalyje Lietuvos užklupsiančią labai smarkią audrą. Daug kur numatyta perkūnija, smarkus lietus, škvalas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gyventojus kvietė pasirūpinti savo turto saugumu.
Orai 2024-06-19

Siaubą keliančios orų prognozės nepasitvirtino – žmonės pradėjo dalintis net sąmokslo teorijomis

Grėsmingų perspėjimų apie ypatingai smarkią audrą į telefonus sulaukę Lietuvos gyventojai ruošėsi ir blogiausiam: dalis savo automobilius apkamšė pledais ir antklodėmis, kad apsaugotų juos nuo 5 ar net 10 centimetrų skresmens žadėtų krušos gabalų. Tačiau blogiausias scenarijus neišsipildė, audra aplenkė Lietuvą ir visos baisiausios negandos nukeliavo į kaimynines valstybes, pavyzdžiui, Baltarusiją.

Naglis Šulija įvardijo, kur ir kada praslinks audros židinys

Sinoptikas Naglis Šulija įvardijo, kada ir kur trečiadienį galėtų praslinkti prognozuojamos audros židinys. Anot jo, vėliau orai turėtų kiek pasitaisyti. Orai Europoje Orus Europoje rytoj lems aukšto slėgio sritis ir kelios žemo arba žemesnio slėgio sritys apie ją. Saulėtų orų plotas nusidrieks nuo Pietų Švedijos iki šiaurės Afrikos, kitur nestigs debesų, taip pat ir audringų. Kaitra dar bus apėmusi Adrijos, Egėjo ir Juodosios jūros pakrantes, bet kitur orai bus vidutiniškai šilti.

Lenkijos meteorologų žinia: audra pasieks šį Lietuvos regioną

Per artimiausias porą valandų audra pasieks pietinį ir pietrytinį Lietuvos pakraštį, daugiausiai ties siena su Baltarusija, informuoja Lenkijos hidrometeorologijos tarnyba savo puslapyje „Meteo.pl“. Kaip rodo Lenkijos meteorologinių stočių radarai, audros debesys keliauja nuo Lenkijos Rusijos link ir gali užkabinti pietinį, pietrytinį Lietuvos pakraštį. Didžiausia audros tikimybė kol kas yra ties siena su Baltarusija, gali kliūti ir Vilniaus miestui.

Didžioji audra dar prieš akis: sinoptikai skelbia, kada ir kur pasirodys pavojingi reiškiniai

Naujausiais duomenimis, audra daugelyje Lietuvos rajonų aprimo kelioms valandoms. Tačiau tai ne pabaiga – po pietų susiformuos nauji kamuoliniai debesys, kurie judės į šalies rytus. Čia prasidės antroji audros banga. Pagal 12 val. duomenis lietaus debesys traukiasi iš Lietuvos. Artimiausias kelias valandas numatomi ramesni orai. LHMT teigia, kad naujų, aktyvių audros debesų formavimasis numatomas nuo vidurdienio (13–14 val.) Marijampolės, Kauno, Panevėžio apskrityse.

Audra Lietuvoje. Sinoptikai pripažino – audra Lietuvą aplenkė: „Išties labai keista situacija“

Prognozuota labai stipri audra Lietuvą aplenkė. Smarkūs stichijos židiniai fiksuoti Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje. „Viskas kas žadėta mums nuslinko labiau į pietryčius“, – teigia sinoptikai. Naujausia informacija: 20:30 | Sinoptikai pripažino – prognozė neišsipildė: „Baisybės Lietuvą aplenkė“ Prognozuota labai stipri audra Lietuvą aplenkė. Smarkūs stichijos židiniai fiksuoti Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje.

Gali taip kirsti audra, kad maža nepasirodys – tarnybos ruošiasi

Per Lietuvą jau slenka galinga audra, o Rytų Lietuvoje sinoptikai paskelbė aukščiausią audrų pavojaus lygį. Kelininkai teigia esantys pasiruošę ir suformavę didesnes pajėgas šalinti audros padarinius. Pagrindinis pavojus yra gausūs krituliai, stambi kruša, smarkūs vėjai. Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ skelbia, kaip dirbs.

ESO dėl audros sutelkė pajėgas pietų ir vidurio Lietuvoje

Trečiadienį sinoptikams perspėjant apie smarkią audrą, ypač pietų, rytų ir vidurio Lietuvoje, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pranešė sustiprinusi pajėgas šiuose regionuose dorotis su stichijos padariniais. „Atidžiai stebime situaciją ir ruošiamės reaguoti šalinant audros sukeltus padarinius, kad kuo greičiau atstatytume elektros energijos tiekimą, jeigu sutriktų dėl lūžtančių medžių ir krentančių jų šakų“, – įmonės pranešime sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.
Orai 2024-06-19

Sinoptikai įspėja šių miestų gyventojus: pasakė, kur audra talžys stipriausiai

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad stipriausių audrų trečiadienį tikimasi sulaukti sostinėje, aplink Uteną ir Alytų. Krušos ledėkų plotis šiuose rajonuose gali siekti 6–8 centimetrus. „Pačios stipriausios audros turėtų būti Utenos, Vilniaus, Alytaus apskrityse, su stambesne kruša ir stipriais škvalais iki 22–27 metrų per sekundę“, – Eltai teigė Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos specialistas.
103
Orai 2024-06-19

Įspėja visus Lietuvos gyventojus: prieš audrą kuo skubiau padarykite šiuos žingsnius

Sinoptikams pranešant apie artėjančią smarkią audrą, specialistai dalijasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo škvalo, krušos ir kitų pavojingų reiškinių. Tuo metu internete plinta vaizdai, kaip nuo stichijų saugosi kitų valstybių gyventojai. Praūžianti labai smarki audra padaro daug žalos gamtai, žmogui ir jo turtui. Hidrometeorologijos specialistai primena, kaip pasiruošti ir elgtis atėjus audrai.

Lietuvą užgrius škvalas ir audros – klimatologas įspėja visus: toliau bus vis daugiau ir stipriau

Anksčiau prasidedanti vasara ir kasmet vis šiltesni metų mėnesiai jau nedaug ką stebina, nors klimato kaita yra kur kas pavojingesnė. Klimatologas dr. Donatas Valiukas sako, kad audros, kurias šiomis dienomis prognozuoja sinoptikai, yra vasarai būdingas reiškinys, tačiau jos vis dažnesnės ir stipresnės.  Ketvirtadienį Lietuvoje siautės smarki audra. Dėl jos antradienio vakarą buvo išsiųsti perspėjimo pranešimai į gyventojų telefonus.

Dėl artėjančios audros – aukščiausias pavojaus lygis: pasakė, kada ir kur gali smogti

Šiandieną Lietuvoje siautės smarki audra. Dėl jos anttradienio vakarą buvo išsiųsti perspėjimo pranešimai į gyventojų telefonus.  Grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad artėjančios audros pavojaus lygis yra 3 iš 3 pagal ESTOFEX.  „Europos sinoptikai, kurie specializuojasi vasariškų audrų prognozavime, rytų Lietuvoje paskelbė aukščiausią audrų pavojaus lygį. Tai vos 3 kartas per daugiau nei 20 metų, kai sudarinėjamos šios prognozės.

Jau šiandien – orų pokyčiai: pasirodys ir pavojingi reiškiniai

Orus Europoje lems dvi aukšto slėgio sritys ir žemo slėgio sritis žemyno šiaurėje. Pietinėje, centrinėje ir Rytų Europoje šiandien bus saulėta, o šiauriau audros debesų juostos vyraus debesuotas dangus. Pietinėje, centrinėje ir rytinėje žemyno dalyje bus karšta, šiaurėje ir vakaruose orai bus gerokai gaivesni. Lietuvoje dieną daug kur lis, vietomis smarkiai, su perkūnija ir kruša. Perkūnijos metu tikėtini ir smarkaus vėjo gūsiai.

Išsiųsti skubūs pranešimai: ateina labai smarki audra

Dėl prognozuojamos audros gyventojams buvo išsiųsti skubūs pranešimai. Juos žmonės gavo į telefonus. „Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja, kad š. m. birželio 19 d. Pietų, Rytų ir Vidurio Lietuvoje numatoma labai smarki audra, daug kur bus perkūnija, vietomis – smarkus lietus, kruša, škvalas. Pasirūpinkite savo ir turto saugumu. Daugiau: www.lt72.it, www.meteo.lt ir beta.meteo.lt“, – rašoma pranešime.

Naglis Šulija įvardijo, kada smogs audra: „Ruošiamės”

Orai artimiausiomis dienomis bus permainingi, sako sinoptikas Naglis Šulija. Anot jo, laukia audros, tačiau vėliau, penktadienį, lietus turėtų trauktis. Orai Europoje Orus Europoje rytoj lems dvi aukšto slėgio sritys ir žemo slėgio sritis žemyno šiaurėje. Pietinėje, centrinėje ir Rytų Europoje rytoj bus saulėta, o šiauriau audros debesų juostos vyraus debesuotas dangus. Pietinėje, centrinėje ir rytinėje žemyno dalyje rytoj bus karšta, šiaurėje ir vakaruose orai bus gerokai gaivesni.
Orai 2024-06-18

Įspėja apie labai smarkią audrą: štai, kur smogs stipriausiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) praneša apie labai smarkią audrą trečiadienį. LHMT siunčia įspėjimą apie labai smarkią audrą, t. y. kompleksą pavojingų meteorologinių reiškinių: perkūnijos ir/arba škvalo, smarkaus lietaus, krušos. Stipri audra numatoma trečiadienio dieną Pietų, Rytų ir Vidurio Lietuvoje.

Perspėja apie artėjantį škvalą: įvardijo laiką ir vietas, kur smogs stipriausiai

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia. Pasak jos, žemesnio atmosferos slėgio sistema vis dar laiko užgulusi Skandinaviją, vakar per šiaurės rytinę, rytinę Lietuvą nutįsęs šios sistemos mišrus (okliuzijos) frontas trumpu lietumi laistė ir perkūnu grūmojo. Antradienį kiek ramesnius orus atneš anticiklono, vardu Ziggi, šiaurinė dalis.
Orai 2024-06-18

Šulija apie artėjančius orus: nuobodu tikrai nebus

Orus Europoje lems viena aukšto slėgio sritis ir kelios žemesnio slėgio sritys apie ją. Saulėtų arba mažai debesuotų orų sritis nusidrieks nuo Baltijos iki Viduržemio jūros. Kitur bus įvairių debesų. Tęsiasi kaitra pietuose, Viduržemio ir Juodosios jūros pakrantėse. Šiauriau ne taip karšta ar bent jau maloniai šilta. Lietuvoje dieną irgi vietomis trumpai palis, kai kur smarkiai ir su perkūnija. Lietuvos link plaukia šiltas oras iš pietų, todėl orai kasdien vis šiltesni.
Orai 2024-06-18

Naglis Šulija pateikė naujausią orų prognozę: „Nuobodu tikrai nebus“

Orai artimiausiomis dienomis tikrai nebus nuobodūs, sako sinoptikas Naglis Šulija. Anot jo, orai bus nepastovūs ir prognozė nuolat keisis. Orai užsienyje Orus Europoje rytoj lems viena aukšto slėgio sritis ir kelios žemesnio slėgio sritys apie ją. Saulėtų arba mažai debesuotų orų sritis nusidrieks nuo Baltijos iki Viduržemio jūros. Kitur bus įvairių debesų. Tęsiasi kaitra pietuose, Viduržemio ir Juodosios jūros pakrantėse. Šiauriau ne taip karšta ar bent jau maloniai šilta.
Orai 2024-06-17

Lietuvą išbando škvalas: štai kokiais audros vaizdais dalijasi gyventojai

Lietuvą siaubia škvalas – gyventojai jau dalijasi vaizdais, kaip smarkus lietus plauna miestų gatves. Sinoptikai praneša, kad artėjantį trečiadienį ir ketvirtadienio naktį taip pat laukia nemalonios permainos. Gyventojai iš skirtingų Lietuvos kampelių „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kaip škvalas siaubia miestus. Vaizdo įraše iš Švenčionėlių matyti, kad škvalas smogė itin stipriai. „Švenčionėliai, 2024/06/07“, – rašoma šalia vaizdo įašo.

Lietuvą siaubs škvalas: štai kur jis smogs stipriausiai – pasiruoškite

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia. Atskleidė, kad Lietuvą užgrius tikrai audringi orai. Pasak jos, žemesnio atmosferos slėgio sistema, net į keturis ciklonus, pasidalinusi ir vienu vardu Valeska pavadinta, užgulė Šiaurės Europą, nuo savaitės vidurio pasipildys nauju ciklonu ir dar labiau stiprės.

Dėmesio: Vilniaus tarnybos ruošiasi liūčiai

Vilniuje tarnybos ruošiasi galimai liūčiai. „Grinda“ pranešė, kad iki lietaus likus kelioms valandoms specialistai valo vandens nutekėjimo groteles.  „Sinoptikai pirmadienį Vilniuje prognozuoja besitęsiantį gausų lietų, perkūnijos metu sustiprėsiantį vėją.
Orai 2024-06-17

Įspėja dėl pavojingų orų: griaudės perkūnija, vėjas vietomis sieks 18 m/s

Europos orus lems dvi didelės – rytuose ir žemyno pietvakariuose įsikūrusios – aukšto slėgio sritys, o tarp jų įsiterps bent trys didesnės žemo slėgio zonos. Viena – virš Britų salyno ir Skandinavijos, kita piečiau – į  vakarus nuo Ispanijos ir Skandinavijos, o trečioji netoli Lietuvos – jos epicentras šiaurės Ukrainoje, apims ir Baltarusią. Tad ten rytoj dangus bus apniukęs.

Dėmesio: artinasi stipri audra, dalį Lietuvos talžys škvalas

Nors artimiausios dienos nepagailės šilumos, daug bus stiprių liūčių su perkūnija. Audringiausi orai numatomi trečiadienį. Pirmadienio naktį kai kur trumpai palis, dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis smarkūs, kai kur griaudės perkūnija. Vėjas naktį nepastovios krypties, 3–8 m/s, dieną daugiausia šiaurės, 6–11 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį 12–17 laipsnių šilumos, dieną 23–28, pajūryje 20–22 laipsniai.

„Užsisuks tikra orų karuselė“: sinoptikė perspėja – smogs audringi ir pavojingi orai

Karščiai Lietuvoje neužsibus ilgai. Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė skelbia, kad kitą savaitę virš mūsų regiono susidurs skirtingos oro masių sistemos, todėl maža nepasirodys – trankysis perkūnija, su liūtimis kris kruša, praūš net švalas.   Ramesnius, bet vėsesnius orus atnešęs anticiklonas Yogi traukiasi, nes iš vakarų, pietvakarių jį tolyn stumia žemesnio atmosferos slėgio sistema, vardu Valesca.
61
Orai 2024-06-16

Sinoptikai skelbia, kas laukia: pasiruoškite – orai dar nustebins

Į Lieutvą sugrįžta karščiai. Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis kais iki 28 laipsnių. Vis tik skėčių nereikėtų pamiršti. Sekmadienio naktį lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas pietryčių, rytų, 6–11 m/s. Temperatūra 8–13, pajūryje 14–16 laipsnių šilumos. Dieną vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra 22–27  laipsniai šilumos. Pirmadienį vietomis trumpi lietūs, galima perkūnija.
Orai 2024-06-16

Naujausia sinoptikų žinia: orai keisis iš esmės – vėl kaisime lyg pirtyje

Laikino atvėsimo periodas baigėsi. Sinoptikai dalinasi naujausia žinia – kasdien bus vis šilčiau, o viduryje savaitės kais iki 30-ies laipsnių. Šeštadienį įsitvirtinęs anticiklonas atneš saulėtus orus, lietaus tikimybė maža. Šeštadienio dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas rytų, pietryčių, 5–10 m/s. Temperatūra 19–24 laipsniai šilumos. Sekmadienį kai kur trumpai palis.
Orai 2024-06-15

Lietuvoje – tikra pekla: Naglis Šulija atskleidžia, kada temperatūra perkops 30 laipsnių

Lietuvoje šiandien buvo permainingas debesuotumas, kai kur šiek tiek palijo. Šį vakarą iš pavienių netvarkingai pasklidusių debesų palis kai kur šiaurės rytuose ir rytuose, bet apie vidurnaktį liausis. Išsigiedrys. Dieną dangų dengs nestori debesys, bet lietaus nebus, praneša sinoptikas Naglis Šulija. Sinoptikas pažymi, kad visą savaitę Lietuvoje buvo nekaršti orai, naktys buvo vėsios.
Orai 2024-06-14

Danguje užfiksavo „vagas“: meteorologas paaiškino, kas tai

Gegužės 12 d. Kauno rajone, Zapyškyje, danguje užfiksuotas įspūdingas vaizdas – vagas primenantys debesys. Debesų nuotrauka „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ pasidalijo Ilona Kazlauskaitė. Nors kai kurie gali pagalvoti, kad žymės danguje yra lėktuvų palikti pėdsakai, puslapio „Orai ir klimatas Lietuvoje“ moderatorius, meteorologas Gytis Valaika skuba paaiškinti, kad tai – undulatus, arba banguotieji debesys. Beje, juos trečiadienio vakarą buvo galima pamatyti ne tik Zapyškyje.
Orai 2024-06-14

Lietuvoje – stichijų šėlsmas: kitą savaitę grįš pavojingi reiškiniai

Artimiausią savaitę orai bus permainingi. Penktadienį lietui palaisčius dalį Lietuvos, savaitgalį sulauksime šilumos, o vėliau ir karščio. Kaip jau būdinga, su karčiu užgrius audringi orai su liūtimis, perkūnija ir kruša. „Silpnoka aukštesnio atmosferos slėgio sistema, vardu Yogi, siaura juosta nusidrieks per Baltiją net iki Italijos. Bet kol kas nei šilumos, nei sausesnių orų, kaip priklauso anticiklonui, neatneš“, – praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.
Orai 2024-06-14

Naujausia prognozė: kitą savaitę orai turėtų keistis iš esmės – pasiruoškite

Penktadienio dieną šalies orus lems žemo atmosferos slėgio sūkurys. Dangus bus nepastoviai debesuotas, link vakaro debesys ims sklaidytis, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, vietomis galimos pavienės perkūnijos. Pūs nestiprus nepastovios krypties vėjas. Įdienojus temperatūra sparčiai nekils ir svyruos tik tarp 16-21 laipsnio šilumos. Koks savaitgalis laukia? Šeštadienio naktį virš šalies sustiprės aukšto atmosferos slėgio sūkurys.
Orai 2024-06-14

Šiluma sugrįžta, bet laukiantiems saulės – prasta sinoptiko žinia

Orus Europoje lems viena iš šiaurės į pietus nusidriekusi aukšto slėgio sritis ir dvi žemo slėgio sritys.Visame žemyne dominuos debesuotas dangus, kai kur su audros židiniais. Saulėta bus pačiuose pietuose. Itin smarki kaitra pleškina Egėjo jūros pakrantėse, taip pat toli rytuose, o vyraus vis dėlto vidutiniškai šilti orai. Lietuvoje dieną daug kur palis iš netvarkingai pasklidusių debesų. Dažniausiai nedaug, bet perkūnija irgi galima.
Orai 2024-06-14

Naglis Šulija apie orus: „Toliau – dar gražiau“

Lietuvoje šiandien buvo permainingas debesuotumas, vietomis lijo, kai kur smarkokai. Artimiausią naktį beveik visur lis, šalies rytuose vietomis smarkiai, čia galima ir perkūnija. Dieną daug kur palis iš netvarkingai pasklidusių debesų. Dažniausiai nedaug, bet perkūnija irgi galima, praneša sinoptikas Naglis Šulija. Anot jo, oro temperatūra kol kas nebus aukšta ir staigmenų nepateiks.
Orai 2024-06-13
Į viršų