Lietuvos naujienos

 

Šioje rubrikoje rasite visas svarbiausias naujienas iš Lietuvos: tai politikos ir visuomeninio gyvenimo aktualijos, prognozės, rinktiniai tekstai, orai, kriminalai, rinktiniai naujienų portalo tekstai, komentarai ir analizė ir kita svarbi informacija.

Seime pasiūlyta taikyti GMP lengvatą paramai, skirtai nuo nelaimių nekentėjusiems žmonėms

Nuo nelaimių nukentėjusiems žmonėms skirtai paramai siūloma taikyti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą. Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms GPM įstatymo pataisoms, kurias pristatė Seimo narys demokratas Algirdas Stončaitis. Po pateikimo už projektą balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 18 parlamentarų.
Aktualijos Prieš 7 min.

Iškritus sniegui pasipylė avarijos: ar draudimas atlygins, jei dabar važiuota su vasarinėmis padangomis?

Balandžio pradžia vairuotojus pasitiko neįprastai šiltu oru – kai kuriomis dienomis, oro temperatūra viršijo ir 25 laipsnių ribą. Tačiau, vos po kelių savaičių, juos užklupo sniegas, o dalis vairuotojų jau pasikeitė padangas į vasarines. Netrukus vairuotojams kilo klausimas – ar patekus į avariją automobiliui su vasarinėmis padangomis, galiotų draudimo kompensacija. Naujienų portalo tv3.lt kalbinti draudimo įmonių atstovai sako, jog įvertinus aplinkybes – tikrai taip.
Aktualijos Prieš 12 min.

Seimas linkęs pritarti visų pradinukų nemokamam maitinimui

Seimas svarstys Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos” iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo nario Lino Kukuraičio pateiktoms įstatymo pataisoms, siūlančioms nemokamus pietus, nevertinant pajamų, skirti mokiniams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą trečiojoje ir ketvirtoje klasėse. Už tai balsavo 48 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 37 tautos atstovai.
Aktualijos Prieš 30 min.

Muitinė tikrina Igno Vėgėlės šeimos verslą dėl sankcijų laikymosi

Muitinės departamentas, reaguodamas į „Sienos“, „Laisvės TV“ ir Baltarusijos žurnalistų kolektyvo „Biuro“ tyrimą „Kandidatas ir kondyškės“, ėmėsi tikrinti kandidato į prezidentus šeimos valdomą įmonę „Vilpra“.  Muitinės pareigūnai veiksmų ėmėsi dar iki viešo tyrimo publikavimo.
Aktualijos Prieš 49 min.

Teisėsaugai radus rusų klasikų knygų vagis, VU tikisi atgauti dingusius leidinius

Teisėsaugai pranešus apie sulaikytus knygų Lietuvoje ir kitur Europoje vagystėmis įtariamus asmenis, leidinių už kelis šimtus tūkstančių eurų netekęs Vilniaus universitetas (VU) tikisi juos atgauti. „Tikrai tikimės susigrąžinti. Iš pateiktos informacijos matome, kad tikrai daug knygų rasta. Tai tikimės susigrąžinti maksimaliai tiek, kiek praradome“, – BNS ketvirtadienį sakė aukštosios mokyklos kancleris Raimundas Balčiūnaitis.
Kriminalai Prieš 55 min.

Žemaitaitis sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis savo pasisakymais apie žydų tautą sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, ketvirtadienį konstatavo Konstitucinis Teismas (KT). „Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio veiksmai (...) prieštarauja Konstitucijai. Šiais veiksmais Seimo narys Remigijus Žemaitaitis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją“, – paskelbė KT pirmininkas Gintaras Goda.

Laisvės partijos reklama šokiravo: joje – juokelis apie degantį kūdikį ir dėmesio nekreipiančią mamą

Laisvės partija taip stipriai siekia išsiskirti savo reklamine kampanija, kad agitacijai už daugybinės pilietybės referendumą pasirinko labai keistą formą. Feisbuke partija pasidalijo vadinamuoju memu, kuriame matyti į kompiuterį susitelkusi jauna moteris, o už jos liepsnose degantis į vystyklus įsuptas vaikas.

Įkalintos Baltarusijos opozicijos veikėjos šeima apie ją negirdėjo daugiau kaip 400 dienų

Įkalintos Baltarusijos opozicijos veikėjos Maryjos Kalesnikavos šeima trečiadienį, per aktyvistės 42-ąjį gimtadienį, pranešė, kad praėjo jau 434 dienos, kai jos artimieji negavo jokios žinios apie ją. M. Kalesnikava, atliekanti 11 metų laisvės atėmimo bausmę už pagalbą 2020 metais Baltarusijoje organizuojant antivyriausybinius protestus, ir kiti įkalinti opozicijos veikėjai ištisus mėnesius laikomi be ryšio su išoriniu pasauliu, todėl baiminamasi dėl jų gerovės.
Aktualijos Prieš 1 val.

Gentvilas: pastatų atnaujinimas skydais leistų pagreitinti renovaciją 3 kartais

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų naujinimas mediniais skydais leistų pasiekti tikslą kasmet renovuoti tūkstantį daugiabučių. Anot jo, bandomiesiems 8 pastatų skydinio atnaujinimo projektams jau skirta 10 mln. eurų, taip pat galioja kvietimas iki šių metų rugsėjo 14 d. daugiabučių namų atnaujinimui skydais projektams už 200 mln. eurų.
Aktualijos Prieš 1 val.

Riaušių prie Seimo byloje liudijusi Šakalienė: man buvo grasinama, raginama „įmesti į konteinerį, pakarti“

Vilniaus miesto apylinkės teismui toliau nagrinėjant 2021 m. riaušių prie Seimo bylą, joje liudijo parlamento narė Dovilė Šakalienė. Politikė pasakojo, kad bandė kalbėtis su prie parlamento susirinkusiais žmonėmis, tačiau tai daryti buvo keblu, nes, pasak liudytojos, jai buvo grasinama, raginama su ja susidoroti. Teismo posėdyje D. Šakalienė iš pradžių prašė vadovautis ikiteisminio tyrimo metu teiktais savo parodymais apie 2021 m. rugpjūčio įvykius prie parlamento.
Aktualijos Prieš 1 val.

Vėgėlė sureagavo į žurnalistinį tyrimą: tai – siekis paveikti politinę sistemą

Po žurnalistinio tyrimo kritus įtarimų šešėliui ant kandidato Igno Vėgėlės šeimos valdomos įmonės „Vilpra“, šalies vadovo posto siekiantis teisininkas kartoja – „Laisvės TV“, tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir Baltarusijos kolektyvo „Biuro“ tyrimas yra viešųjų ryšių akcija, kuria bandoma paveikti artėjančius prezidento rinkimus. „Neatsirado jokių realių, pagrįstų faktų. Pirmas dalykas, jau sakiau, kad tai yra viešųjų ryšių veikimas su tikslu paveikti prezidento rinkimų rezultatus.
Aktualijos Prieš 1 val.

Išardytas narkotikų kontrabandininkų tinklas Vilniuje: sulaikyti 8 sostinės gyventojai ir 35 siuntos su kvaišalais iš JAV

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai išardė narkotikų kontrabandos tinklą, perimtos iš JAV atsiųstos 35 siuntos su daugiau nei 34 kilogramais kvaišalų – kanapėmis ir kokainu. Per tyrimą sulaikytų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje siekia apie 900 tūkst. eurų, pranešė MKT.
Kriminalai Prieš 1 val.

Gitanas Nausėda apie gynybos įsigijimų pokyčius: tai nereiškia strategijos pasikeitimo

Krašto apsaugos ministrui Laurynui Kasčiūnui raginant perdėlioti prioritetus dėl antrojo pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ pirkimo etapo, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ministro svarstymų nereikėtų vertinti kaip esminių gynybos strategijos pokyčių. Šalies vadovas pažymi, kad visi sprendimai priimami nuosekliai ir atitinka Valstybės gynimo tarybos (VGT) nutarimus. „Nesupraskime šių naujausių krašto apsaugos ministro pareiškimų kaip kažkokio strategijos pasikeitimo.
Aktualijos Prieš 2 val.

Armonaitė apie „Rheinmetall“ gamyklos statybas: Baisogaloje esantis sklypas yra tinkamiausias

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tvirtina, kad labiausiai tikėtina, kad „Rheinmetall“ amunicijos gamykla bus statoma Radviliškio rajone esančio Baisogalos miestelio apylinkėse. Ministrė viliasi, kad Vyriausybė galutinius sprendimus dėl šios gamyklos statybų priims artimiausiu metu. „Buvo tikrinti keli sklypai įvairiose Lietuvos savivaldybėse ir taip išeina, kad Baisogaloje esantis sklypas yra tinkamiausias, tai yra bazinis variantas“, – Eltai teigė A. Armonaitė.
Aktualijos Prieš 2 val.

Šios ligos padaugėjo beveik 7 kartus: pavojinga situacija Lietuvoje, skelbia apie mirtis Europoje

Imunizacijos savaitę vis didesnis dėmesys krypsta į vakcinomis valdomas ligas ir spartų jų plitimą Europoje dėl kritusių vakcinacijos aprėpčių. Viena tokių ligų – tymai, kurios atvejų šiais metais daugiausiai registruota Rumunijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Pranešama ir apie mirties atvejus – Rumunijoje fiksuota 12 mirties atvejų, Airijoje – 1. Nuo šių metų pradžios tymų atvejų skaičius Lietuvoje taip pat auga.
Aktualijos Prieš 2 val.

Nausėda apie Vėgėlės šeimos verslui mestus kaltinimus: „Priekaištai, kaltinimai ir įtarimai – yra“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šalies vadovo posto siekiantis advokatas Ignas Vėgėlė turėtų pats paaiškinti situaciją dėl mestų įtarimų jo šeimos valdomai įmonei „Vilpra“. „Man būtų tikrai nekorektiška komentuoti kitų kandidatų situaciją. Aš manau, kad per ateinančias savaites bus galima išsiaiškinti šias aplinkybes. Priekaištai, kaltinimai ir įtarimai – yra. Dabar paties kandidato, turbūt, prievolė yra paneigti šiuos įtarimus, pasakyti, kad jie yra neteisingi.
Kriminalai Prieš 2 val.

Vokietijos ambasadorius prakalbo lietuviškai: „Mūsų kariai atvyko tam, kad čia pasiliktų“

Komentuodamas prezidento susitikimą su Vokietijos brigados pirminio valdymo elemento kariais, Vokietijos ambasadorius Kornelijus Zimermanas prakalbo lietuviškai – patikindamas, jog Vokietijai rūpi Lietuvos gyventojų saugumas „Laba diena. Labai džiaugiuosi, kad prezidentas Nausėda susitiko su Vokietijos brigados kariais. Tai rodo, koks stiprus yra Lietuvos ir Vokietijos ryšys. Užtikrinu jus, kad mūsų kariai atvyko tam, kad čia pasiliktų. Jūsų saugumas yra ir mūsų saugumas.
Aktualijos Prieš 2 val.

DIENOS PJŪVIS. Kodėl kaunietis už prekybą „šienu“ nuteistas kaip už moters išžaginimą?

Savaitės pradžioje sostinės Nepriklausomybės aikštėje buvo organizuojama palaikymo akcija už prekybą kanapių produktais nuteistam Martynui Simanynui.
Aktualijos Prieš 3 val.

Gydytoja įspėjo – gresia „pamirštos“ infekcijos protrūkis: „Tikėtina, kad esame pačioje piko pradžioje“

Mažėjančios vaikų skiepijimų apimtys atveria kelią seniai pamirštoms ligoms ir pavojingiems jų protrūkiams. Tai rodo ir šiuo metu Lietuvoje pradėjęs augti sergamumas kokliušu.
Aktualijos Prieš 3 val.

Seimas pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams, idėjos drausti NT pirkimą atsisakyta

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė. Didžiausia patvirtinta naujovė – uždrausta į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusijos arba Baltarusija. Konkretų draudžiamų produktų ir pašarų sąrašą patvirtins Vyriausybė.
Aktualijos Prieš 3 val.
Į viršų