Pasakė, ar galima valgyti kiaušinius įskilusiu lukštu: kiti to nežino

Prieš perkant kiaušinius, visuomet rekomenduojama atsidaryti pakuotę ir juos apžiūrėti – ar nėra skilimų, išvaizdai nebūdingų požymių. Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kuomet kiaušinius parsinešus namo, keli iš jų būna įskilę. Ar saugu tokius kiaušinius vartoti?  Žalio kiaušinio turinys – labai gera terpė mikroorganizmų dauginimuisi, todėl jeigu yra pažeidžiamas kiaušinio lukštas bei polukštinė plėvelė, mikrobai gali patekti į kiaušinių vidų.
Patarimai Prieš 17 val.

Šį sekmadienį – ypatinga diena: nepamirškite to padaryti

79
Šį sekmadienį tikinčiųjų bendruomenės laukia ypatinga diena. „Ne aš mušu – verba muša“, – likus savaitei iki šv. Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Šios šventės simbolis ir atributas – verba. Verba – tradicinė iš kadagio, blindės, beržo ar gluosnio šakelių surišta puokštė, šventinama bažnyčioje. Išlikęs posakis, kad Verbų sekmadienį eiti į bažnyčią be puokštelės nedera, nes kitaip velnias į rankas įbruks savo uodegą.

Samanų trinkelėse atsikratykite be vargo: štai, kas padės

Samanos gali augti ant kietų paviršių, pvz., terasų, važiuojamųjų takų ir grindinio trinkelių, ir tai nepatogu ir neestetiška. Štai kaip pašalinti samanas nenaudojant aukšto slėgio. Pasak „Royal Horticultural Society“ (Karališkosios sodininkystės draugijos, RHS), samanoms patinka drėgmė, prastas drenažas bei pavėsis. Nors daugumai samanų rūšių gresia pavojus išnykti, tačiau leidžiant joms augti ant kietų paviršių, kyla pavojus paslysti ir susižaloti, todėl geriausia kuo greičiau jų atsikratyti.

Paaiškėjo, kas valgo riešutus ir saldainius parduotuvėse: išskyrė 1 lietuvių grupę

Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kokiomis neįprastomis veiklomis Lietuvos pirkėjai kartais mėgsta užsiimti parduotuvėse. Pavyzdžiui, vieni prieš išsirenkant vaisius mėgsta juos pamaigyti, kiti – paragauja tam tikrų produktų vietoje, treti – ypač pasižymi paslaugumu, padeda tiek klientams, tiek darbuotojams. Pastarųjų, prekybos tinklo „Iki“ atlikto tyrimo duomenimis, tarp lietuvių yra daugiau.

Žiurkės dings turbo greičiu: štai, ką reikia daryti

Kai sodininkai savo kieme aptinka vieną žiurkę, tai visada sukelia nerimą,  nes žiurkės yra socialūs gyvūnai, taigi, jei pamatėte vieną, gali būti, kad netoliese jų bus daugiau. Užuot iš karto puolus pirkti nuodų, ekspertas atskleidė penkis augalus, kurie gali padėti atbaidyti šiuos graužikus. Atsikratyti žiurkių gali būti sudėtinga, varginanti ir dažnai brangi užduotis. Tačiau yra paprastesnis sprendimas.

Atrado lengvą kiaušinių marginimo būdą: vienas, du ir yra

Artėjant Velykoms, daugelis ieško įdomesnių būdų, kaip marginti kiaušinius. Jei nerandate jokio patinkančio varianto, išbandykite kiaušinių marginimą su krepiniu popieriumi – rezultatas maloniai nustebins. Yra ne vienas būdas, kaip dažyti kiaušinius su krepiniu popieriumi, tačiau žemiau pateikiamas vienas jų – tai greitas ir lengvas marginimo būdas, o rezultatas, garantuojame, visada bus spalvingas, rašo firstpalette.com.

Šiukštu nevalgykite šių produktų prieš seksą: naktis bus sugadinta

Pasaulyje daugybė žmonių valgo prieš ir po sekso. Tačiau kokių produktų vertėtų vengti, kad nesugadintumėte karštos nakties? Populiari sveikatos programėlė „Lifesum“ išanalizavo naudotojų duomenis ir išsiaiškino, kokius maisto produktus žmonės dažniausiai valgo prieš ir po sekso. Iš 2 563 maisto produktų, populiariausias buvo šokoladas. Antroje vietoje – pomidorai, toliau sekė duona, obuoliai, bulvės, kava, bananai, vynas, sūris ir braškės.

Pasakė, ką dovanoti Avino Zodiako ženklui: neprašausite

Sukate galvą, ką padovanoti Avinams? Atsipalaiduokite – astropsichologė Viktorija Leontjeva pasidalino patarimais, kokią dovaną išrinkę Avino Zodiako ženklo atstovams neprašausite pro šalį. Avinai  yra labai veiklios ir žingeidžios natūros žmonės.  Jie gali dažnai keisti savo hobius ir interesus, bet į naują veiklą pasineria stačia galva. Geriausiai, kad dovana atitiktų tai, kas Jūsų Avinui aktualu ir įdomu būtent šioje gyvenimo atkarpoje.

Šiuos maisto produktus galima valgyti pasibaigus galiojimui: kiti to nežino

Idealiu atveju visus maisto produktus reikėtų suvartoti iki nurodytos galiojimo datos, kuri pažymima ant pakuotės. Tačiau kartais taip atsitinka, kad nespėjate visko suvalgyti iki maisto galiojimo pabaigos.

Atsikratykite šių daiktų miegamajame: užmigsite greičiau

Kokybiško miego ekspertė pasidalino būdais, kaip pagerinti savo miegą. Pasak jos, miegamajame neturėtų būti tam tikrų daiktų, kadangi šie trikdo miego kokybę. Vienas jų – televizorius ir kiti įrenginiai. Daugumai žmonių užmigti nakties miegui yra sudėtinga. Kai kurie bando riboti suvartojamo kofeino kiekį, laikosi tam tikros rutinos. Visgi, pasirodo, įtakos miego kokybei gali turėti ir keli daiktai, kurie iš tiesų net ir nekelia jokio įtarimo.
Patarimai 2023-03-20

80 proc. vairuotojų nežino, ką reiškia šis simbolis: ar žinote jūs?

Net ir vairuojantys ne vienerius metus vis dar pamato mažai žinomų kelio ženklų ar simbolių, o tada tenka pasukti galvą, ką jie reiškia. Tačiau žmones glumina ne tik kelio ženklai, bet ir kai kurios transporto priemonės savybės, kurių daugelis nepastebi. Kiekvieną dieną įsėdę į automobilį dažnai nė nesusimąstote apie simbolius, kuriuos matote prietaisų skydelyje.

Patarė, kaip sutaupyti pinigų: atskleidė naudingus patarimus

Padidėjus kainoms daugelis žmonių stengiasi sutaupyti pinigų. Tačiau kai kuriems tai padaryti yra ganėtinai sunku, nežino, kaip tai reikėtų padaryti. Pasirodo, kad pakeitus kelis įpročius namuose galima sutaupyti ne tik pinigų, tačiau ir energijos. Energetikos ekspertai pasidalino keliais būdais, kaip namuose galima sutaupyti pinigų. Nors pasirodęs pavasaris pamažu ir džiugina šylančia oro temperatūra, tačiau pakloti nemažus pinigus už šildymą vis dar tenka.

Pageltusios pagalvės atrodys kaip naujos: štai, kas padės

Socialiniuose tinkluose galima rasti įvairiausių patarimų, kaip namų buitį padaryti paprastesne. Štai viena valymo entuziastė neseniai pasidalino gudrybe, kuri leis nesudėtingai pageltusius patalus paversti naujais. Socialiniame tinkle „Tik Tok“ viena moteris pasidalino atrastu metodu, kuris be didelių pastangų privers švara blizgėti pageltusias pagalves.

Toks kiaušinių marginimas populiarėja žaibiškai: išbandykite šiemet

Šiemet per Velykas išbandykite kažką naujo – pamirškite senus kiaušinių dažymo būdus ir paeksperimentuokite! Šiam kiaušinių marginimo su ryžiais būdui tereikės trijų priemonių, kurias, greičiausiai, jau turite namuose.  Be to, tai pakankamai paprastas būdas, tad į procesą galės įsitraukti visa šeima, rašo bhg.com. Viskas, ką reikia padaryti – įpilti norimos spalvos maistinių dažų į ryžius, įdėti į juos kiaušinį ir atsargiai pakratyti arba pasukioti.
Patarimai 2023-03-18

Mikrobangų krosnelėje pašildė šį mišinį: rezultatas nustebino

Valymo guru pramintos ponios Hinch gerbėjai dažnai giria citrinų sultis kaip puikią valymo priemonę dėl savo antibakterinių savybių. „Mirror“ žurnalistė Amber O‘Connor pabandė mikrobangų krosnelę išvalyti su citrina, kad įsitikintų, ar šis būdas išties veiksmingas. Virtuvės valymas daugeliui yra varginantis darbas, net švaros gerbėjams mikrobangų krosnelės, orkaitės ir kaitlentės valymas yra vienas nemėgstamiausių darbų. Tačiau būtent šiose vietose kaupiasi daugiausiai nešvarumų.
Patarimai 2023-03-17

Prieš miegą išbandykite 1 triuką: užmigsite daug greičiau

Geras nakties miegas yra būtinas, tačiau kartais užmigti atrodo tiesiog neįmanoma, tačiau į pagalbą galite pasitelkti eterinius aliejus. Dr. Chrisas Etheridge‘as pasidalijo geriausiais eterinių aliejų mišiniais, padėsiančiais lengviau užmigti. Jis sakė: „Miegas yra geros sveikatos pagrindas. Tačiau „Puressentiel“ tyrimų duomenimis, devyni iš dešimties žmonių kenčia nuo miego sutrikimų.“ Apklausos rodo, kad 48 proc. respondentų dažnai susiduria su miego sutrikimais.
Patarimai 2023-03-15

Nelaikykite patalynės šioje vietoje: ekspertė įspėja visus

Švaros ekspertė atskleidė, kad netinkamoje vietoje laikant patalynę gali atsirasti pelėsio kvapas ar net pats pelėsis. Nors gali atrodyti, kad po skalbimo patalynė visiškai sausa, dažnai joje lieka drėgmės, todėl laikant patalynę netinkamoje vietoje arba netinkamai ją sulanksčius dėl drėgmės gali atsirasti nemalonus kvapas. Niekas nenori miegoti su nemalonų kvapą skleidžiančiais patalynės užvalkalais, nes miegas gaivioje aplinkoje yra svarbus kokybiškam poilsiui.
Patarimai 2023-03-14

Moteris suprato, kad langų grandiklį naudojo neteisingai: įspėja kitus

Populiariu vaizdo įrašu „TikTok“ pasidalinusi Lizzy, pasivadinusi @xdizzylizzy10, pademonstravo, kad tai, kaip ji įprastai naudodavo langų grandiklį, buvo visiškai neefektyvu, lyginant su jos naujai atrastu jo naudojimo būdu. Po vaizdo įrašu, kuris nuo paskelbimo dienos buvo peržiūrėtas daugiau nei 980 tūkst. kartų, pasipylė tūkstančiai komentarų, kuriuose žmonės stebėjosi jos naujuoju atradimu, rašo mirror.co.uk.
Patarimai 2023-03-13

Šaldytuve liko užšaldytų vasaros gėrybių? Pasakė, kiek galima laikyti

Kuomet rudenį užkaista daugelio namų virtuvės – jose pakvimpa konservuojamas vasaros derlius. Tačiau, ar tikrai viską žinote apie šį gaminimo būdą? Per kiek laiko jie turėtų būti suvartoti? Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistai primena, ko reikėtų nepamiršti namų sąlygomis gaminant konservus. Konservavimo ir uogienių virimo procesas turi būti pradedamas nuo stiklainių paruošimo. Stiklainiai turi būti nesuskilę, gerai išvalyti.
Patarimai 2023-03-13

Šie ženklai išduoda knibždančias blakes jūsų lovoje: pastebėkite laiku

Miegamasis daugeliui yra ramybės oazė, vieta atsipalaidavimui ir poilsiui, tačiau viskas gali labai greitai pasikeisti, kai jame užsiveisia nepageidaujami svečiai – patalinės blakės. Patalynės blakes gali būti sunku pastebėti, todėl jos tampa dar didesniu galvos skausmu, jų sunku atsikratyti. Šilta lova kenkėjams tampa prieglobsčiu, nes juos traukia šiluma ir kraujas, todėl svarbu rūpintis miegamojo švara, rašo express.co.uk.
Patarimai 2023-03-13
Į viršų