Grunskienė: karo nusikaltimų Ukrainoje tyrime nukentėjusiais pripažinta per 90 asmenų

Lietuvos teisėsaugos tyrime dėl Rusijos karo nusikaltimų apklausta per 300 liudytojų, daugiau nei 90 asmenų pripažinti nukentėjusiaisiais, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė. „Byloje yra apklausta virš 300 asmenų liudytojais, virš 90 asmenų pripažinta nukentėjusiaisiais. Šia medžiaga dalinamės su Ukraina. Tikrai, Ukrainoje yra labai didelis darbas atliekamas, ten yra virš 73 tūkst.
Karas Ukrainoje Prieš 49 min.

Kadyrovą užvaldė baimė – nerimauja, kad jo dienos suskaičiuotos

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas nerimauja dėl savo autoritarinio valdymo stabilumo, skelbia JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai naujausioje savo ataskaitoje. Institutas atkreipė dėmesį į R. Kadyrovo pareiškimą, kai kovo 28-osios naktį Čečėnijos saugumo pajėgos nužudė du vyrus, bandžiusius užpulti policijos nuovadą Gudermeso mieste.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Karalius Charlesas III Berlyne: JK ir Vokietija palaiko Ukrainą prieš Rusijos agresiją

Jungtinė Karalystė ir Vokietija vieningai palaiko Ukrainą kovoje su neišprovokuota Rusijos invazija, pareiškė Charlesas III (Karolis III) trečiadienį Berlyne per savo pirmąjį užsienio vizitą kaip karalius.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Karas Ukrainoje. JAV generolui nerimą kelia trys 3 šalys – jos pasauliui „kels problemų daugelį metų“

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley pareiškė, kad pasaulio saugumui daugelį metų problemų kels trys šalys – Rusija, Kinija ir Iranas.
Karas Ukrainoje Prieš 2 val.

Reznikovas atskleidė, kodėl Ukrainai svarbu išlaikyti Bachmutą

Dėl Bachmuto vykstančiose kovose Rusijos pajėgos patiria didžiulių nuostolių. Anot Ukrainos gynybos ministro Oleksijaus Reznikovo, ukrainiečiams svarbu miestą kiek įmanoma ilgiau išlaikyti, nes tai riboja rusų galimybes ir suteikia stabilumo visoje fronto linijoje. Rusijos pajėgumai prie Bachmuto senka, sako O. Reznikovas. „Jų nuostoliai didžiuliai.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Ukraina prabilo apie nuostolius Donbase: aukų santykis kartais siekia 1:10

Per kovas Donbase nuostolių patiria tiek ukrainiečiai, tiek rusai, sako Ukrainos gynybos viceministrė Hana Maliar, rašo UNIAN. Vis dėlto, jos teigimu, kur kas daugiau karių praranda Rusijos pusė. Anot viceministrės, kartais pasitaiko dienų, kai žuvusiųjų abejose pusėse santykis siekia 1:10.  „Deja, nuostoliai yra neišvengiama karo pasekmė. Nėra nuostolių be nuostolių“, – cituojama ji.
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Ispanija po Velykų į Ukrainą išsiųs šešis „Leopard“ tankus

Ispanijos gynybos ministrė Margarita Robles trečiadienį pareiškė, kad po Velykų į Ukrainą išsiųs šešis pažadėtus kovinius tankus „Leopard“, padėsiančius atremti Rusijos invaziją.  Vasarį Madridas paskelbė, kad Vokietijoje pagamintus „Leopard 2A4“ išsiųs į Ukrainą po to, kai jie bus sutaisyti.   Šie tankai nebuvo naudojami jau daugelį metų ir buvo saugomi karinėje bazėje šiaurės rytų Saragosos mieste.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Kryme nugriaudėjo galingas sprogimas

Rusijos aneksuotame Kryme trečiadienį nugriaudėjo galingas sprogimas, rašo „Ukrinform“. Pranešama, kad sprogimas nugriaudėjo Simferopolio rajono Gvardijskės kaime, kur yra Rusijos karinė oro bazė. Sprogimo nuotrauka ir vaizdo įrašas buvo paskelbti „Krym.Realii“ „Telegram“ kanale. Apie sprogimus Kryme pranešama praktiškai nuolat. Krymą dar 2014 m. aneksavo Rusija. Ukraina ne kartą teigė, kad karas baigsis tik tuomet, kai ukrainiečiai atgaus visas rusų užgrobtas žemes, tarp jų ir Krymą.
Karas Ukrainoje Prieš 14 val.

Putinas pripažino: sankcijos gali pakenkti Rusijai

Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas pripažįsta, kad sankcijos gali pakenkti Rusijos ekonomikai, rašo „Sky news“. Jis šiandien pirmininkavo susitikimui su vyriausybės pareigūnais. Iki šiol Kremliaus vadovas ne kartą aiškino, kad Vakarų įvestos sankcijos Rusijai nepadarė didelės žalos ir teigė, kad Vakarams esą nepavyko pasiekti savo tikslų. Vis dėlto trečiadienį jis pripažino, kad Vakarų įvestos priemonės gali turėti tam tikrą poveikį Rusijos ekonomikai.
Karas Ukrainoje Prieš 16 val.

Ukraina nurodė, kada pradės kontrpuolimą

Tikėtina, kad kontrpuolimą Ukrainos pajėgos pradės artėjant vasarai, pareiškė šalies gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, rašo UNIAN. Anot jo, planuojamos atakos keliomis kryptimis. O. Reznikovas taip pat patikino, kad kontrpuolimo metu fronte pamatysime „Leopard 2“ tankus. „Mūsų generalinio štabo sprendimu juos pamatysite kontratakoje“, – tikina jis. „Tai (kontrpuolimas – UNIAN) jau suplanuota keliomis kryptimis.
Karas Ukrainoje Prieš 16 val.

Peskovo žodžiai vakarėlyje pribloškė: „Buvo nepatogu klausytis“

„The Guardian“, remdamasis liudininkų pasakojimais, aprašo pernai metų pabaigoje Rusijoje vykusį šventinį vakarėlį, kuriame dalyvavo ir Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, tąkart vakarėlio svečiams pareiškęs, kad karas tęsis dar ilgai ir bus sunkus.
Karas Ukrainoje Prieš 19 val.

Zelenskis: bet kokia Rusijos pergalė gali būti pavojinga

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį interviu naujienų agentūrai AP perspėjo, kad jei jo šalis nelaimės užsitęsusio mūšio svarbiame rytiniame Bachmuto mieste, Rusija gali pradėti telkti tarptautinę paramą susitarimui, dėl kurio Ukrainai gali tekti eiti į nepriimtinus kompromisus. V. Zelenskis taip pat pakvietė apsilankyti Ukrainoje su Rusija seniai siejamos Kinijos lyderį.
Karas Ukrainoje Prieš 21 val.

Masiškai išaugo nukautų rusų karių skaičius: per trumpą laiką – šimtai naujų kapų

Privačios karinės kompanijos „Wagner“ samdinių kapinės Rusijos Federacijoje toliau auga. Per du mėnesius vien Balinskajos kaime Krasnodaro krašte atsirado šimtai naujų kapų. „Remiantis kompanijos „Maxar“ palydovinėmis nuotraukomis, „Wagner“ kapinėse Balinskajos kaime buvo iškasta šimtai naujų kapų duobių.  Pagausėjimas aiškiai matomas, palyginti su vaizdu, padarytu prieš du mėnesius“, – „Twitter“ rašė „The New York Times“ žurnalistas Christiaanas Triebertas.
Karas Ukrainoje Prieš 21 val.

Anušauskas apie ginklų pirkimą: visi planuoja ir žiūri į Rusijos greitį

Lietuvai švenčiant 19 metų sukaktį NATO sudėtyje, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad dabar pats laikas kalbėti apie Lietuvos kariuomenės ateitį, diviziją, kurios reikia. Jis pritaria kariuomenės vadui, tikinančiam, kad įsigyti ginkluotės šiuo metu sunku. Pasak A. Anušauskos visos šalys šiuo metu atnaujina savo arsenalus ir žiūri į Rusiją, seka, kokiu griečiu ji sieks atsigauti po karo Ukrainoje.
Karas Ukrainoje Prieš 22 val.

Analitikai: Rusija intensyvina kibernetines atakas prieš Ukrainos sąjungininkes

Rusijos kibernetinis karas prieš Ukrainą iš esmės nepavyko ir Maskva vis dažniau taikosi į Kyjivo sąjungininkes Europoje, teigia Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos analitikai.  Prancūzijos gynybos įmonė „Thales“ trečiadienį pateiktoje ataskaitoje teigia, kad Rusija kibernetinių ginklų arsenalu atakuoja Lenkiją, Šiaurės ir Baltijos šalis, siekdama sėti nesutarimus ir skleisti antikarines idėjas.
Karas Ukrainoje Prieš 22 val.

Zelenskis atskleidė, kas gali sudrebinti Ukrainos vienybę ir priversti nusileisti Rusijai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paaiškino Bachmuto, dėl kurio jau 7 mėnesius vyksta įnirtinga kova su puolančia Rusija, reikšmę. Jo teigimu, pralaimėjimas čia reikštų tarptautinės koalicijos nuotaikų kaitą ir vidinį spaudimą tartis su Kremliumi. Jeigu Ukraina neteks Bachmuto (miestas Donecko srityje, – red. past.
Karas Ukrainoje Prieš 23 val.

Rusijos ekonomika traška per siūles: „Kitais metais pinigų nebus“

147
Nors pernai pirmieji karo mėnesiai Rusijai parduodant naftą ir gamtines dujas buvo itin pelningi, „The Wall Street Journal“ praneša, kad antraisiais karo metais, Vakarų sankcijoms griežtėjant, Rusijos vyriausybės pajamos mažėja, o jos ekonomika auga lėtesne, tikėtina, ilgalaike perspektyva. Leidinio teigimu, didžiausios šalies eksporto prekės – dujos ir nafta – neteko pagrindinių pirkėjų. Be to, nuo lapkričio rublio kursas dolerio atžvilgiu nukrito daugiau nei 20 proc.

Ukrainiečiai prie Bachmuto numušė rusų šturmo lėktuvą Su-24

Ukrainos karinių oro pajėgų priešlėktuvininkai Bachmuto kryptimi numušė rusų šturmo lėktuvą Su-24M. „2023 m. kovo 28 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų priešlėktuvinių raketų pajėgų daliniai sunaikino Rusijos šturmo lėktuvą Su-24M“, – praneša Ukrainos karinių oro pajėgų spaudos tarnyba. Lėktuvas buvo numuštas antradienį, maždaug 13.30 val.

Vokietija planuoja didinti karinę pagalbą Ukrainai

Vokietija planuoja padidinti savo išlaidas karinei pagalbai Ukrainai, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas parlamento biudžeto komiteto narys. Komitetas turi patvirtinti dar apie 12 mlrd. eurų, kurie bus skirti karinei pagalbai Kyjivui ir į Ukrainą jau išsiųstos įrangos atsargoms papildyti. Vokietijos kariuomenė, arba Bundesveras, pinigus galės pradėti leisti jau šiais metais, o ateinančiais metais bus skirta dar daugiau lėšų.

Kremlius „trolinamas“ iš vidaus – prieš rinkimus kyla konkurentas Putinui

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai teigia, kad privačios karinės kompanijos „Wagner“ įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas pasitelkia Rusijos žiniasklaidą, kad pateiktų save kaip būsimą kandidatą į Rusijos prezidentus. Pasak ISW analitikų, neseniai paskelbtas J. Prigožino interviu vizualiai panašus į įvairius interviu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Ankstesni vaizdo įrašai su J. Prigožinu atrodė kitaip – tai buvo dinamiški arba mūšio lauką primenantys kadrai.
Į viršų