Dar vienas skambutis Putinui: Macronas ir Scholzas paragino Rusijos prezidentą paleisti „Azovstal“ gynėjus

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas  ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas šeštadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną paleisti 2,5 tūkst. ukrainiečių kovotojų, kurie daug savaičių praleido metalurgijos gamykloje „Azovstal“, įnirtingai atakuojami rusų karių ir galiausiai pateko į Rusijos nelaisvę. „Respublikos prezidentas ir Vokietijos kancleris paprašė išlaisvinti apie 2,5 tūkst.

Dmitrijus Patruševas priskiriamas „naujajai bajorijai“ Rusijoje – pareigas jis užėmė dėl šeimos ryšių su Putinu

Dmitrijus Patruševas yra Rusijos žemės ūkio ministras ir Kremliaus režimo bendrininkas. Šis politikas yra kilęs iš Rusijoje gana gerai žinomos KGB agento šeimos. Dmitrijus Patruševas yra vyriausias Nikolajaus Patruševo sūnus. Nuo 2018 m. gegužės 18 d. iki dabar – Rusijos Federacijos žemės ūkio ministras. Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.

Michelle Bachelet: vizitas Kinijoje – „ne tyrimas“

Jungtinių Tautų vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet šeštadienį pareiškė, kad prieštaringai vertinamas jos šešių dienų vizitas į Kiniją nebuvo „tyrimas“, tačiau tvirtino, kad per oficialius susitikimus ji kalbėjo „atvirai“. Vizitą, kurio metu įvyko virtualus susitikimas su prezidentu Xi Jinpingu, ji pavadino galimybe „išklausyti vieni kitus“, o kritikams, kurie pasmerkė ją už tai, kad kelionės metu nesugebėjo griežtai pasisakyti dėl žmogaus teisių Kinijoje, pareiškė: „Aš j...

Ekspertų prognozės dėl karo Ukrainoje trukmės nedžiugina: „Greito proveržio tikėtis nereikėtų“

Po pirmųjų Rusijos kariuomenės nesėkmių daugelis pradėjo džiūgauti, kad ukrainiečiai greitai išvarys okupantus iš savo šalies. Tačiau karo ekspertai ragina per anksti nesidžiaugti, nes rusai gali įsitvirtinti Ukrainoje ilgam, o atsiimti miestus bus sunku, tad karas užsitęs. Kokia linkme gali pasisukti jau daug kraujo pareikalavusios kovos, diskutavo laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistų kalbinti pašnekovai.

Putinas nutarė: kariauti gali ir pensininkai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo panaikinama viršutinė amžiaus riba rusams ir užsieniečiams stoti į kariuomenę pasirašius sutartį, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, kurią cituoja CNN.  Rusijos Valstybės Dūma trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, tačiau, kad jis taptų įstatymu, reikėjo Putino parašo. Anksčiau į Rusijos kariuomenę galėjo stoti piliečiai nuo 18 iki 40 metų ir užsieniečiai nuo 18 iki 30 metų.

Rusijos oligarchų dinastijos narys: Igoris Rotenbergas – vienas įtakingųjų

Oligarchas Igoris Rotenbergas yra vienas iš Rusijos turtingųjų, kurie padėjo ir prisidėjo kylant ir stiprėjant Putino režmui. Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.

Zelenskis: „Jei okupantai mano, kad Lymanas ar Sjevjerodoneckas priklausys jiems, jie klysta“

Ukraina sako daranti „viską“, kad apgintų rytinį Donbaso regioną, kuriame vis intensyvėjantį puolimą vykdanti Rusija šeštadienį patvirtino užėmusi strateginį miestą.

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies, apkaltindamas vyriausybę sulaužius vadinamąsias politines paliaubas, galiojusias nuo Rusijos įsiveržimo į šalį pradžios. P. Porošenka, valdęs Ukrainą 2014–2019 metais, nuo karo pradžios dažnai viešai pasisakydavo, o jo komentarus transliuodavo įvairūs tarptautiniai televizijos kanalai.

Vieniša apgulties metu: kaip senolė buvo palikta Ukrainoje

Halyna Vasiljevna gyvena viena nedideliame, chruščiovkos tipo bute. Būdama jau 94 metų, moteris pergyveno savo vyrą ir sūnų, o jos anūkai gyvenimą kuria užmiestyje, rašo „The Guardian“. Penkių aukštų daugiabučiai buvo pradėti masiškai statyti buvusio sovietų lyderio Nikitos Chruščiovo valdymo laikais. Viename iš jų, Podilo rajone, gyvena ir H. Vasiljevna, kuri per rusų okupantų vykdomus oro antskrydžius turėjo pasislėpti sandėliuke, nes pasiekti slėptuvę jai buvo per sudėtinga.

Rusijos kariuomenė skelbia užėmusi Ukrainos rytinį Lymano miestą

Rusijos kariuomenė šeštadienį patvirtino užėmusi strategiškai svarbų Lymano miestą Ukrainos rytuose, esantį prie kelio, vedančio į kitus svarbius Kyjivo pajėgų tebekontroliuojamus miestus. „Po bendrų Donecko liaudies respublikos milicijos padalinių ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiksmų Lymano miestas buvo visiškai išlaisvintas iš Ukrainos nacionalistų“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, patvirtinančiame išvakarėse paskelbtą Maskvos remiamų separatistų pajėgų pareiškimą.

Zelenskio patarėjas apie Rusijos ketinimus: jie nori išžudyti Ukrainos vaikus, kad atlaisvintų teritoriją savo vaikams

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Michailas Podoljakas dar kartą perspėjo dėl bet kokių susitarimų su Kremliumi. Pasak patarėjo, Rusija siekia Ukrainą užimti ir išžudyti jos vaikus, kad būtų atlaisvinta teritorija Rusijos vaikams, skelbia UNIAN.  Rusijos derybų grupės vadovas Vladimiras Medinskis netikėtai paskelbė naują „karinės operacijos“ (taip Kremlius vadina karą Ukrainoje, – aut. past.

Ukrainos ir Rusijos derybų užkulisiai: kam Putinas nekelia ragelio ir kaip įvykius pakeitė Johnsono vizitas

Taikos derybos su Rusija yra istorija apie tai, kaip Ukraina per 70 karo dienų išgyveno visą jausmų spektrą: nuo karo nevilties iki suvokimo, kad yra stipri ir turi stiprius sąjungininkus sau už nugaros, rašo Pravda.ua. „Jei pirmąją karo dieną mums būtų leista pasirašyti tokią taikos sutarties versiją, kokią siūlo pasirašyti dabar, būtume tai padarę nieko negalvodami.

Plinta širdį verianti nuotrauka: 5 artimųjų netekęs ukrainietis ironiškai pastebi, kad iš sugriauto namo sveikas liko tik jis ir puodelis

Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyras Omelyanas socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalijo jautria nuotrauka.  Joje užiksuotas vyras, kuris grįžo į subombarduotus namus. Bombardavimo metu po nuolaužomis žuvo 5 jo artimieji. Vyriškis nuolaužose rado tik vieną sveiką daiktą – mažą puodelį, ir ironiškai pastebėjo, kad iš sugriauto namo sveiki liko tik jis pats ir puodelis.  „Aš išsigydžiau, jie – nebeišgis.

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka skelbia nutraukianti ryšius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl jos invazijos į Ukrainą ir paskelbė „visišką nepriklausomybę“, taip žengdama istorinį žingsnį prieš Maskvos patriarchatą.

Karimas Khanas ragina Rusiją bendradarbiauti tiriant karo nusikaltimus Ukrainoje

Rusija turėtų bendradarbiauti su Tarptautiniu Baudžiamuoju Teismu (TBT) tiriant įtariamus karo nusikaltimus, įvykdytus per Maskvos įsiveržimą į Ukrainą, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė teismo vyriausiasis prokuroras Karimas Khanas. K. Khanas sakė, kad Rusija, kuri nėra Hagoje įsikūrusio teismo narė, atsisakė bendradarbiauti su TBT dėl Ukrainos, tačiau pridūrė, kad jo „durys atviros“, jei Maskva norėtų padėti.

Karas Ukrainoje. „Kadyrovcai“ užplūdo Mariupolį, ėmė masiškai vogti metalą

Rusija šiandien paskelbė, kad užėmė Ukrainos miestą Lymaną, tačiau netrukus po pranešimo Ukrainos gynybos ministerija tai paneigė ir pridūrė, kad šiuo metu mieste vyksta mūšiai.  „Galima pasakyti vienareikšmiškai: padėtis sunki, bet Ukrainos ginkluotosios pajėgos tai atremia“, – sako Ukrainos Gynybos viceministrė Anna Malyar ir pridūrė, kad kalbėti apie miesto užėmimą vykstant kautynėms yra neteisinga.

Rusijos ministras pripažino: karui finansuoti reikia „milžiniškų išteklių“

Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas pripažino, kad Rusijos karui Ukrainoje finansuoti reikia „milžiniškų išteklių“, rašo „Sky news“. Rusija karo Ukrainoje nevadina tikruoju vardu ir nuo pat savo invazijos pradžios teigia, kad tai yra „specialioji karinė operacija“. Ji Rusijai kainuoja ypatingai daug ne tik išteklių prasme, bet ir dėl pasaulio atsako į Rusijos agresiją. Vakarų įvestos sankcijos padidino infliaciją Rusijoje iki beveik 18 proc.

Ukraina sunaikino rusų vadavietę, kurioje buvo virš 20 aukšto rango karininkų

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino okupantų vadavietę, kurioje buvo daugiau kaip 20 aukšto rango karininkų, praneša Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovičius. Vadavietė buvo sunaikinta Donecko srityje, O. Arestovičių cituoja UNIAN. „Ką tik gauta informacija, kad Donecko srityje jie pataikė į priešakinį vadavietės postą, kuriame buvo daugiau kaip 20 rusų aukšto rango karininkų, pastatas sugriautas šiek tiek daugiau nei visiškai“, – sakė jis.

Pentagonas: Putinas nerodo jokio noro derėtis, atvirkščiai – kaupia pajėgas Donbase

Po tris mėnesius trukusios Rusijos karinės invazijos į Ukrainą šalies agresorės prezidentas Vladimiras Putinas iki šiol nepareiškė noro surengti taikos derybas su Kyjivu, sako Pentagono atstovas spaudai Johnas Kirby, rašo UNIAN. J. Kirby taip pat pažymėjo, kad V. Putinas kol kas nepasiekė jokių strateginių tikslų kare su Ukraina. „Jis neatėmė Ukrainos suvereniteto, priešingai, jis parodė ukrainiečiams, kokia svarbi yra nepriklausomybė, už kurią jie kovoja kiekvieną dieną.

Po žinių apie Putino vėžį – susirūpinimas dėl jo pamainos: svarsto į partijos lyderes kelti dukrą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas svarsto galimybę į „Vieningosios Rusijos“ partijos lyderes iškelti savo dukrą, kuri galėtų tapti jo pamaina, rašo „Daily Mail“. Jau kurį laiką rodosi pranešimų apie prastėjančią V. Putino sveikatą ir svarstymų, kad jį galėtų pakeisti. V. Putinas, pasak minėto portalo, planuoja, kad 35-erių jo dukra Katerina Tichonova galėtų tapti naująja „Vieningosios Rusijos“, pagrindinės šalį valdančios politinės partijos, vadove.
Į viršų