Skelbia, kad po užtvankos susprogdinimo vanduo užtvindė Rusijos kariuomenės pozicijas

Rusijos okupacinių pajėgų kontroliuojamo objekto susprogdinimas antradienį sukėlė baimę dėl humanitarinės ir ekologinės katastrofos Ukrainos teritorijose, rašo UNIAN. Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Maliar socialiniame tinkle „Telegram“ teigė, kad Rusijos susprogdinanta Kachovkos hidroelektrinės užtvanką Ukrainoje gali sukelti ekologinę ir humanitarinę katastrofą.
Karas Ukrainoje Prieš 59 min.

Rusijos melui ribų nėra: gyrėsi, kad numušė „Leopard 2“, bet tai tebuvo purkštuvas

Aiškėja, kad Rusijos gynybos ministerijos paskelbtas vaizdo įrašas apie neva numuštą „Leopard 2“ tanką yra eilinė Kremliaus propaganda. Socialinio tinklo „Telegram“ kanaluose analizuojamas Rusijos Federacijos gynybos ministerijos paviešintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip neva yra paleidžiamas smūgis į Ukrainai perduotą „Leopard 2“ tanką.
Karas Ukrainoje Prieš 2 val.

Zelenskis: ugnies nutraukimas ir konflikto įšaldymas nenuves prie taikos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį Vatikano taikos pasiuntiniui pasakė, kad ugnies nutraukimas nenuvestų prie taikos ir kad bet koks susitarimas turėtų būti grindžiamas ukrainiečių sąlygomis. „Valstybės vadovas pabrėžė, kad ugnies nutraukimas ir konflikto įšaldymas nenuves prie taikos“, – sakoma Ukrainos prezidentūros pareiškime.
Karas Ukrainoje Prieš 4 val.

Nauja katastrofos versija: užtvanka galėjo byrėti pati dėl ankstesnių pažeidimų

92
Nepaisant to, kad pagrindine Kachovkos užtvankos katastrofos priežastimi yra laikoma Rusijos įvykdyta diversija, kai kurie apžvalgininkai tikina, kad negalima atmesti ir „savaiminio subyrėjimo dėl ankstesnių pažeidimų“ versijos. „The Washington Post“ ir „Financial Times“ žurnalistas Evanas Hillas ir Christopheris Milleris mano, jog Kachovkos hidroelektrinės užtvanka galėjo subyrėti ne dėl sprogimo ar apšaudymų, o dėl anksčiau jai padarytų pažeidimų.

Kuleba: Ukraina ragina surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl susprogdintos užtvankos

Kyjivas antradienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą sušaukti skubų posėdį po to, kai prie vieno rusų okupuoto miesto pietinėje Ukrainos dalyje buvo iš dalies sugriauta didelė užtvanka. „Ukraina šaukia skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį ir Tarptautinės atominės energijos agentūros valdytojų tarybai kelia klausimą dėl Rusijos įvykdyto teroro akto“, – sakoma ukrainiečių užsienio reikalų ministro Dmytro Kulebos pareiškime.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

Ukraina sako turinti įrodymų, kad rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinę

Ukrainos žvalgyba turi įrodymų, kad Rusijos pajėgos antradienį nuotoliniu būdu susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, nurodė ukrainiečių karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas. Jo teigimu, Rusija gabeno sprogmenis ir įrangą, kad nuotoliniu būdu susprogdintų Kachovkos hidroelektrinės užtvanką Chersono srityje.  „Aišku, kad bus pateikti tikslūs sprogimo galios, reikiamo sprogmenų kiekio vertinimai. Visa tai bus apskaičiuota. Tačiau tikrai yra įrodymų, jog buvo gabenami.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

Ukraina JT teisme dėl užtvankos sprogdinimo Rusiją pavadino teroristine valstybe

Tarptautiniame Teisingumo Teisme (TTT) Ukraina antradienį pavadino Rusiją teroristine valstybe ir apkaltino ją sugriovus svarbią užtvanką per daug metų vykdomą smurto kampaniją, kuria siekiama ištrinti kaimynę iš žemėlapio. Teisme Hagoje abi šalys susirėmė dėl Kyjivo 2017 metais iškeltos bylos, kurioje teigiama, kad Maskva nuo 2014-ųjų Rytų Ukrainoje remia separatistus.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

Ukraina teigia, kad po užtvankos sunaikinimo į upę pateko 150 tonų mašininės alyvos

Ukraina antradienį pranešė, kad po Kachovkos užtvankos sunaikinimo į Dnipro upę išsiliejo 150 tonų mašininės alyvos, ir perspėjo dėl neigiamo poveikio aplinkai. „Dėl sprogimo į Dnipro upę pateko šimtas penkiasdešimt tonų mašininės alyvos“, – socialinėje žiniasklaidoje pranešė Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėja komunikacijos klausimais Darija Zarivna.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

Landsbergis: geriausias atsakas į užtvankos susprogdinimą – Ukrainos pergalė

Geriausias atsakas į užtvankos Ukrainoje susprogdinimą yra Kyjivo pergalė prieš Rusiją, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Akivaizdu, kad šis klausimas visų pirma bus išspręstas karo lauke, atsakas už šiuos veiksmus, bet tai nebus paskutinis žingsnis.
Karas Ukrainoje Prieš 9 val.

Pasaulio lyderiai piktinasi rusų išpuoliu prieš Kachovkos užtvanką: karas įgauna naują dimensiją

Pasaulio lyderiai smerkia Rusiją dėl antardienį įvykdyto išpuolio prieš Kachovkos hidroelektrinę. Ukraina antradienį apkaltino Rusijos pajėgas susprogdinus svarbią užtvanką ir hidroelektrinę rusų kontroliuojamoje pietų Ukrainos dalyje, tvirtindama, kad gresia didžiulis potvynis, galintis priversti persikelti šimtus tūkstančių žmonių, ir įsakė evakuotis žemupio gyventojams.
Karas Ukrainoje Prieš 9 val.

Užtvankos Ukrainoje susprogdinimą Nausėda vadina Rusijos karo nusikaltimu

Užtvankos Ukrainoje susprogdinimą Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pavadino karo nusikaltimu ir ragino patraukti Kremlių atsakomybėn. „Šiandien matome precedento neturintį Rusijos išpuolį prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą. Pagrindinės užtvankos sunaikinimas yra karo nusikaltimas, keliantis tiesioginę grėsmę tūkstančiams žmonių“, – įraše „Twitter“ paskyroje antradienį teigė šalies vadovas. „Rusija už tai turi būti patraukta atsakomybėn“, – rašė jis.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Vanduo iš Kachovkos hidroelektrinės rezervuaro trukdo evakuacijai – ministras

Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka antradienį sakė, kad vanduo iš Rusijos susprogdintos Kachovkos hidroelektrinės rezervuaro šiuo metu gadina kelius ir trukdo evakuacijai. Pasak jo, potencialaus potvynio zonoje yra apie 80 gyvenviečių, dauguma jų – Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose. I. Klymenka pažymėjo, kad dabar svarbiausia užduotis – evakuoti kuo daugiau žmonių.  „Artėja vanduo. Padėtį apsunkina tai, kad kai kurie keliai yra nuplauti.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Rusijos viduje vyksta intensyvios kovos: dalis rusų su ginklais sukilo prieš Putino diktatūrą

Rusijos Federacijos Belgorodo srities teritorijoje tęsiasi aktyvūs karo veiksmai ir vidinės kovos, skelbia Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas. „Dalis Rusijos Federacijos piliečių, vietinių gyventojų, su ginklais rankose sukilo prieš Putino režimo diktatūrą ir vidinę okupaciją. Kovos ten tęsiasi, jos intensyvios.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

„Naktį buvo ramu“: Rusija išsidavė pati surengusi teroro išpuolį hidroelektrinėje

54
Ankstyvą gegužės 6-osios rytą pasirodė pranešimai apie Rusijos susprogdintą Kachovkos hidroelektrinę. Pažeista ne tik užtvanka – susprogdintas buvo ir mašinų skyrius, o pati elektrinė dėl pažeidimų jau nebus atstatoma. Tuo metu teroro išpuolį galimai surengusios Rusijos spec. tarnybos akivaizdžiai šio veiksmo nederino su vietos statytinių valdžia, nes jos komunikacija staiga pasikeitė tik įvykiams įsibėgėjus.
54 Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

EVT vadovas žada patraukti Rusiją atsakomybėn dėl išpuolio prieš užtvanką Ukrainoje

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles'is Michelis antradienį pareiškė esąs šokiruotas dėl išpuolio prieš svarbią Ukrainos užtvanką ir pažadėjo patraukti Rusiją atsakomybėn už šį karo nusikaltimą – civilinės infrastruktūros naikinimą. „Esu šokiruotas precedento neturinčio Naujosios Kachovkos užtvankos užpuolimo.
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

TATENA: tiesioginio pavojaus Ukrainos atominei elektrinei po užtvankos susprogdinimo nėra

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) antradienį pareiškė, kad nemato tiesioginio pavojaus branduolinei saugai didžiausioje Europos atominėje elektrinėje po to, kai buvo susprogdinta hidroelektrinės užtvanka pietų Ukrainoje. „TATENA žino apie pranešimus dėl žalos Ukrainos Kachovkos užtvankai; TATENA ekspertai Zaporižios atominėje elektrinėje atidžiai stebi situaciją; tiesioginio pavojaus branduolinei saugai elektrinėje nėra“, – teigė TATENA socialinio tinklo „Twitter“ žinutėje.
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Kachovkos hidroelektrinė nebeatkuriama, rezervuaras nuseks per 4 dienas

Rusijos susprogdintos Ukrainos Kachovkos hidroelektrinės nebeįmanoma atkurti tokios, kokia ji buvo, mašinų salėje sunaikinta visa įranga, antradienį paskelbė daugelį Ukrainos hidroelektrinių administruojanti valstybinė įmonė „Ukrhidroenerho“. „Dėl mašinų salės susprogdinimo iš vidaus Kachovkos hidroelektrinė visiškai sunaikinta. Ji neatkuriama“, – sakoma pranešime. „Ukrhidroenerho“ vertinimu, Kachovkos rezervuaras nuseks per ateinančias keturias dienas. Antradienį 9 val.
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Moralinis smūgis rusams: ukrainiečiai numušė sraigtasparnį už 16 mln. eurų

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas naujausioje savo suvestinėje skelbia, kad Ukrainos gynėjai pirmadienį sunaikino rusų sraigtasparnį Ka-52. „Vakar mūsų kariai numušė priešo sraigtasparnį Ka-52 Šachtiorsko kryptimi“, – antradienį „Facebook“ rašo generalinis štabas. Ka-52 atakos sraigtasparniai geriau žinomi „Aligatoriaus“ pavadinimu. Skaičiuojama, kad viena tokia kovos mašina kainuoja apie 16 mln. eurų.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Po rusų teroro akto iškilo pavojus Zaporižios atominei elektrinei

Rusijos pajėgų teroras Kachovkos hidroelektrinėje gali turėti neigiamų pasekmių Zaporižios atominei elektrinei, tačiau padėtis kontroliuojama, skelbia Ukrainos atominių elektrinių operatorė „Enerhoatom“. Antradienio naktį rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės, esančios Pietų Ukrainoje, užtvanką. Dėl sprogimo užtvankos rezervuare vandens lygis sparčiai mažėja, o tai yra papildoma grėsmė laikinai okupuotai Zaporižios atominei elektrinei, taip pat esančiai Pietų Ukrainoje.
Karas Ukrainoje Prieš 13 val.

„Wagner“ vadovas Rusijos teiginius apie Ukrainos nuostolius vadina laukinėmis fantazijomis

Rusijos teiginiai, kad jos kariuomenė padarė milžiniškų nuostolių besiveržiančioms Ukrainos pajėgoms, yra laukinės fantazijos, antradienį pareiškė Rusijos samdinių grupės „Wagner“ vadovas. Maskvos gynybos ministerija pirmadienį pranešė, kad užkirto kelią Ukrainos puolimui, per kurį, anot jos, žuvo 1 500 kariškių ir buvo sunaikinta daugiau kaip 100 šarvuočių.
Karas Ukrainoje Prieš 13 val.
Į viršų