Maskvos policija surengė reidus gėjų baruose

Rusijos saugumo pajėgos penktadienio vakarą Maskvoje surengė reidus gėjų klubuose ir baruose, praėjus mažiau nei 48 valandoms po šalies Aukščiausiojo Teismo sprendimo kaip „ekstremistinę organizaciją“ uždrausti „tarptautinį LGBT judėjimą“.  Policija, esą ieškodama narkotikų, atliko kratas visoje Rusijos sostinėje, įskaitant naktinį klubą, vyrų pirtį ir barą, kuriame buvo rengiami LGBTIQ vakarėliai, pranešė šalies žiniasklaida.
Rusija Prieš 10 val.

Rusų karių šeimos sukilo prieš Kremlių: „Mus išduoda ir naikina saviškiai“

Neterminuotai mobilizacijai nepritariantys Rusijos šauktinių artimieji susivienijo ir paskelbė manifestą, kuriame teigia, kad Rusijos valstybė „atsuko nugarą tiems, kurie pirmieji atsiliepė į jos pagalbos šauksmą“. Jie renka parašus dėl mobilizuotųjų grąžinimo namo ir tarnybos limito nustatymo. Kreipimasis buvo paskelbtas „Telegram“ kanale „Put Domoj“. „Pasirodo, kad mes nesame rinkėjai ir ne piliečiai, o gal ir visai nebe žmonės... Mus išduoda ir naikina saviškiai.
Rusija Prieš 11 val.

Ikrus Raudonojoje aikštėje valgiusi influencerė neišvengė nemalonumų: buvo sulaikyta

Kremliaus vadui Vladimirui Putinui aiškinant, kad be Rusijos nebus taikos ir stabilumo, rusai vienu metu apšaudė tris Ukrainos miestus – rusų raketos krito ir ant gyvenamųjų namų, sužalojo ir kūdikius. O baiminantis neramumų ir protestų Maskvoje buvo sulaikyta rusė, kuri esą norėjo pavaizduoti, kaip gerai gyvena, valgydama ikrus. Bet vietos pareigūnams ji sukėlė įtarimą, tad buvo nuvežta į areštinę.

Rusija sako esanti abejinga dėl ESBO ateities

Rusija penktadienį pareiškė esanti abejinga kalbant apie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ateitį. Šiaurės Makedonijos sostinėje surengtą aukščiausiojo lygio susitikimą temdė įtampa dėl Maskvos karo Ukrainoje. ESBO yra tarpvyriausybinė organizacija, kurios derybas Skopjėje boikotavo Ukraina ir jos pagrindinės sąjungininkės, nes į jas buvo pakviestas Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Rusija yra viena iš 57 šalių organizacijos narių.

Maskva sulaikė Rusijos ir Italijos pilietybes turintį vyrą, kaltinamą sabotažu

Maskva penktadienį pranešė, kad suėmė dvigubą Rusijos ir Italijos pilietybę turintį asmenį, kuris kaltinamas vykdęs sabotažo išpuolius prieš karinius objektus ir geležinkelius. Esą jam nurodymus davusi Ukrainos karinė žvalgyba. Nuo savo plataus masto karo Ukrainoje pradžios Maskva pradėjo dešimtis bylų dėl įtariamo sabotažo svarbiausiuose infrastruktūros ir gamybos objektuose, taip pat išpuolių prieš kariuomenės verbavimo centrus.
Rusija 2023-12-01

Zamolskio byloje apklausti aštuoni nukentėjusieji

Šiuo metu Rusijoje bausmę atliekančio Romo Zamolskio baudžiamojoje byloje dėl nužudymų penktadienį apklausti aštuoni nukentėjusieji. Kaip pranešė bylą nagrinėjantis Panevėžio apygardos teismas, parodymus davė du policijos pareigūnai, kuriuos 2001 metų birželio 6 dieną R. Zamolskis ir jo bendrininkas Virginijus Savickis pašovė Vilniuje, netoli Operos ir baleto teatro, kai jie norėjo patikrinti R. Zamolskio asmens tapatybę.
Rusija 2023-12-01

Kyjivas teigia surengęs sabotažo atakų prieš Rusijos geležinkelio liniją Sibire

Kyjivas penktadienį pareiškė surengęs sabotažo atakų prieš Rusijos geležinkelio liniją Sibire, už tūkstančių kilometrų nuo fronto linijos. Rusijos valdžios institucijos pranešė apie daugybę išpuolių prieš transporto infrastruktūrą nuo tada, kai praėjusių metų vasario mėnesį pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Sprogimas nugriaudėjo chemikalų sandėlyje Sankt Peterburge

147
Viename iš Sankt Peterburgo (Rusija) rajonų, angare, kuriame buvo laikomi chemikalai, nugriaudėjo sprogimas. Tarp garažų įsikūrusiame sandėlyje iš pradžių kilo gaisras, o vėliau detonavo ten buvusios chemikalų atsargos. Skelbiama, kad gaisrininkų darbas buvo apsunkintas dėl detonacijos metu gerokai išsiplėtusio gaisro ploto. Patį chemikalų sprogimo momentą užfiksavo gaisrą filmavę liudininkai. Kol kas nėra tiksliai žinoma, kas tai per sandėlis ir kiek chemikalų jame buvo laikoma.

„Putino pergalė įmanoma“ – Vakarams siunčia įspėjimą dėl klaidų kare Ukrainoje

80
Kadangi Vakarai nesiima ryžtingų veiksmų, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui atsiveria naujų galimybių kare Ukrainoje. Rusijai suteikiama reali sėkmės galimybė, ypač dėl silpno Vakarų atsako į pagalbą, strateginės perspektyvos stokos ir pasyvumo. Apie tai rašo žurnalas „The Economist“. Pasak leidinio, Vakarai galėtų padaryti daugiau, pasinaudodami savo pramoniniais ir finansiniais ištekliais pasipriešinti V. Putinui ir pranokti Rusijos pajėgumus.

Rusijos teismas pratęsė JAV pilietybę turinčios žurnalistės sulaikymo terminą

Rusijos teismas penktadienį pratęsė JAV ir Rusijos pilietybes turinčios žurnalistės Alsu Kurmashevos (Alsu Kurmaševos), suimtos už tai, kad neužsiregistravo kaip vadinamoji užsienio agentė, kardomąjį kalinimą iki vasario 5 dienos, pranešė jos darbdavys. A. Kurmashevą, kuri iki sulaikymo dirbo JAV finansuojamoje žiniasklaidos priemonėje „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL), teisėsaugos pareigūnai sulaikė spalį Rusijos Kazanės mieste.
Rusija 2023-12-01

Aleksejui Navalnui iškelta nauja baudžiamoji byla

Rusijos Tyrimų komitetas iškėlė naują baudžiamąją bylą kalinamam opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui, pranešta jo „Telegram“ kanalu. Byla iškelta pagal baudžiamojo kodekso straipsnį dėl vandalizmo iš neapykantos arba asmenų grupės įvykdyto vandalizmo, sakoma A. Navalnui į kalėjimą atsiųstame Tyrimų komiteto laiške. „Jie realiai kartą per tris mėnesius iškelia man naują baudžiamąją bylą.

Podoliakas atskleidė slaptus derybų su Rusija užkulisius: viskas paaiškėjo per 45 minutes

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas atskleidė slaptų derybų su Rusija užkulisius. Pasirodo, į derybas rusai atsiuntė daktaro disertacijos plagiavimo skandale liūdnai pagarsėjusį buvusį kultūros ministrą, neseniai apkaltintą ir seksualiniu priekabiavimu.

Zelenskis pripažino: kontrpuolimo tikslų nepasiekėme

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pripažino, kad ilgai lauktas kontrpuolimas vasarą ir rudenį neatnešė laukiamų proveržių, tačiau pabrėžė, kad Ukraina nesitraukia ir jai reikia pagalbos didinant vidaus ginklų gamybą. „Žiūrėkit, mes nesitraukiame, aš laimingas. Mes kovojame su antrąja (galingiausia – red.) kariuomene pasaulyje, džiaugiuosi. Mes prarandame žmones, tai nedžiugina.

Renginyje – akibrokštas Lukašenkai: Nausėda su Latvijos ir Lenkijos vadovais atsisakė su juo fotografuotis

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Latvijos bei Lenkijos vadovais boikotavo bendrą nuotrauką penktadienį vykstančiame Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos susitikime COP28, kadangi jai pozavo ir autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka. „Būtų veidmainiška stovėti petys petin su valstybės, tapusios Rusijos agresijos prieš Ukrainą placdarmu, vadovu ir it niekur nieko diskutuoti apie pasaulio ateitį ir klimato kaitą.

Išpuolių serija Rusijoje: sunaikintos dyzelinio ir aviacinio kuro cisternos

Rusijos informavimo priemonės skelbia apie naktį iš lapkričio 29 į 30-ąją įvykdytą išpuolį prieš Buriatijoje strateginės paskirties degalus gabenusius sąstatus. Vienos diversijos metu buvo sunaikinta apie 20 cisternų su aviaciniu ir dyzeliniu, kitos – dar bent keturios.

Sviedinys Rostovo kariniame poligone pražudė 12 rusų karių

Rusijoje, Rostovo srityje esančiame kariniame poligone, žuvo grupė karių. Karius pražudė sprogęs sviedinys. Apie situacijos detales rašo vietinis Rostovo prie Dono leidinys 161.ru. Įvykio aplinkybes tiria pagrindinis Tyrimų komiteto karinių tyrimų skyrius. Sukūrė laužą prie amunicijos Nelaimė įvyko Kuzminskio kariniame poligone netoli Rostovo. Pirminiais duomenimis, kariai žuvo, nes nebuvo laikomasi saugos taisyklių.

Avarinis keleivinio lėktuvo nusileidimas Rusijoje – lėktuvu skrido 422 keleiviai

Iš Maskvos skridęs „Aeroflot“ lėktuvas avariniu būdu nusileido Južno Sachalinsko oro uoste, praneša Sachalino srities nepaprastųjų situacijų ministerija. „Gruodžio 1 d. rytą gauta informacija, kad iš Maskvos pakilęs „Aeroflot“ lėktuvas „Boeing-737“ ruošiasi avariniu būdu leistis Južno Sachalinsko oro uoste“, – rašoma ministerijos pranešime. 9.34 val. (0.34 val. Lietuvos laiku) lėktuvas be jokių incidentų nusileido miesto oro uoste.

Didelis gaisras Rostovo turguje: prekybininkai kelia choasą, planuojama kviesti „Rosgvardiją“

Trečiadienio vakarą Rusijoje, Rostove, kilo didelio masto gaisras – degė didžiausias drabužių turgus. Anot Rusijos žiniasklaidos, apie gaisrą pranešta 20.40 val., gaisro plotas – 400 kvadratinių metrų. Kiek vėliau spaudoje pasirodė pranešimų, kad Rostovo turgavietėje gaisro plotas toliau plečiasi ir jau viršija 1 500 kvadratinių metrų.

Putinas panoro, kad rusės gimdytų po 8 vaikus: pavedė motinoms įveikti paties sukeltą krizę?

Didėjant aukų Ukrainoje skaičiui, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šalies moteris paragino susilaukti aštuonių ar daugiau vaikų. Antradienį kalbėdamas Pasaulio rusų liaudies tarybos plenarinėje sesijoje jis teigė, kad Rusijos gyventojų skaičiaus didinimas ir daugiavaikių šeimų tapimas „norma“ yra „tikslas ateinantiems dešimtmečiams“, rašo „Independent“. „Daugelis mūsų žmonių išlaiko šeimos tradicijas, kai auginami keturi, penki ar daugiau vaikų“, – sakė jis.

Lavrovas pareikalavo „palikti jį ramybėje“: po delegatų akibrokšto pats pasišalino iš salės

Kai kurių šalių delegatai išėjo iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų susitikimo, kai kalbėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša „The Guardian“. Tiesa, savo kalbą S. Lavrovas trumpam nutraukė ir išreiškė nepasitenkinimą. „Ar galite mane palikti ramybėje? Ačiū“, – tiesioginėje transliacijoje buvo girdimas Rusijos ministro pareiškimas. Iškart po pasakytos kalbos S. Lavrovas pats išėjo iš salės.
Į viršų