Putinas trečiadienį lankėsi Saudo Arabijoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose trečiadienį lankėsi Saudo Arabijoje. Tai trečioji V. Putino kelionė už Rusijos ribų nuo invazijos į Ukrainą pradžios praėjusių metų vasarį. Anksčiau jis lankėsi Irane ir Kinijoje. Lankydamasis Saudo Arabijoje ir kitose Artimųjų Rytų šalyse V. Putinas siekia sustiprinti Maskvos įtaką regione. V. Putinas susitiko su Saudo Arabijos sosto įpėdiniu Mohammedu bin Salmanu (Mohamedu bin Salmanu) ir surengė derybas.
Rusija Prieš 38 min.

Vyras Rusijoje padavė Putiną į teismą, reikalaudamas nutraukti karą Ukrainoje

Rusijos Federacijos Orenburgo mieste vietos gyventojas Orenburgo apygardos teismui pateikė ieškinį, kuriame reikalavo nutraukti karą Ukrainoje. Apie tai praneša leidinys SOTA. Kaip paaiškino teismas, 2022 m. gegužę vyras su panašiais reikalavimais jau kreipėsi į Rusijos ir Ukrainos prezidentus, tačiau buvo ignoruojamas, todėl nusprendė kreiptis į teismą.
Rusija Prieš 43 min.

Paaiškėjo, kada kitąmet vyks Rusijos prezidento rinkimai

Rusijos aukštieji parlamento rūmai ketvirtadienį paskyrė kitų prezidento rinkimų datą – 2024 metų kovo 17 dieną. Per tiesiogiai televizijos transliuotą posėdį senatoriai ją patvirtino vienbalsiai. Šiuo sprendimu praktiškai pradedama prezidento rinkimų kampanija, sakė Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko. Vladimiras Putinas šį mėnesį turėtų paskelbti, kad dalyvaus prezidento rinkimuose, kurie veikiausiai pratęs jo buvimą valdžioje bent iki 2030-iųjų.
Rusija Prieš 2 val.

Aštuntokė surengė išpuolį Rusijos mokykloje: mažiausiai du žuvę, penki sužeisti

Rusijos Briansko mieste vienos mokyklos aštuntokė surengė šaudynes, skelbiama vietos informavimo priemonių pranešimuose. Paauglė į mokyklą atsinešė tėvo šaunamąjį ginklą ir atidengė ugnį. Pranešama apie du žuvusius, įskaitant ir ją pačią, bei penkis sužeistus asmenis. „Baza“ skelbiama, kad 14-metė Alina nušovė savo klasiokę Mariją, sužeidė keturis mokinius ir nusižudė pati. „Keturiolikmetė į mokyklą atsinešė šautuvą, iš kurio šaudė į bendraklasius.
Rusija Prieš 3 val.

Rusijoje užsidegė kylančio lėktuvo variklis

54
Rusijos Federacijoje, kildamas iš Ulan Udės miesto Buriatijoje, ketvirtadienį užsidegė krovininis lėktuvas Tu-204. Incidentą patvirtino Buriatijos vadovas Aleksejus Cydenovas savo „Telegram“ kanale. „Baikalo oro uoste kylant oro bendrovės „Aviastar-TU“ krovininiam lėktuvui TU-204 užsidegė variklis. Lėktuvas nusileido. Sužeistųjų nebuvo“, – rašė A. Cydenovas. „Telegram“ kanaluose skelbiami vaizdo įrašai, kuriuose matyti liepsnojantis lėktuvas.
54
Rusija Prieš 4 val.

JK paskelbė naujų sankcijų, nukreiptų prieš Vladimiro Putino karo mašiną Ukrainoje

Jungtinė Karalystė trečiadienį paskelbė naują sankcijų paketą, nukreiptą prieš Rusijos karo mašiną Ukrainoje. Pranešimas pasirodė užsienio reikalų sekretoriui Davidui Cameronui vykstant į Vašingtoną pirmo pradėjus eiti šias pareigas vizito. Naujomis sankcijomis JK firmoms draudžiama turėti reikalų su kompanijomis ir asmenimis tokiose šalyse kaip Baltarusija, Kinija, Serbija, Turkija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Uzbekistanas.
Rusija Prieš 21 val.

Putinui – naujas konkurentas rinkimuose, tik šįkart jį palaimino pats Kremlius

Rusijos politinėje padangėje – dar vienas kandidatas, metantis iššūkį Vladimirui Putinui prezidento rinkimuose. Tiesa, aršiai Kremliaus užsienio politiką ir karą Ukrainoje kritikuojantis Grigorijus Javlinskis tam turi Kremliaus leidimą.  JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai mano, kad taip Kremliaus elgiasi tam, kad išsaugotų savo rinkimų teisėtumo iliuziją ir sumenkintų galimą paramą paliauboms Ukrainoje.
Rusija Prieš 22 val.

Rusijos valstybinė žiniasklaida: Putinas atskrido į Abu Dabį

Rusų prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį atskrido į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) reto užsienio vizito, pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida.  V. Putino vizitas Viduriniuose Rytuose surengtas Maskvai siekiant vėl įsitvirtinti pasaulinėje scenoje. „Putino lėktuvas nutūpė Abu Dabyje“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė naujienų agentūra „RIA Novosti“. Rusijos valstybinė televizija parodė, kaip V. Putiną ant tūpimo tako pasitinka pareigūnai.
Rusija Prieš 23 val.

Naujos detalės apie Abramovičiaus vaikų turimą Lietuvos pilietybę: aišku, kada ją gavo

86
Migracijos departamentas trečiadienį patvirtino disponuojantis informaciją apie du Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikus, turinčius Lietuvos pilietybę, tačiau toliau aiškinasi, ar paso neturi daugiau verslininko atžalų. Esą jie ją gavo dar „prieš karus“. Šią minutę informaciją turime apie du asmenis“, – žurnalistams sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. „Renkame, tikriname (ar nėra daugiau – BNS)“, – pridūrė ji.
86 Rusija Prieš 23 val.

Žiniasklaida: du Rusijos milijardieriaus Abramovičiaus vaikai – Lietuvos piliečiai

61
Tarptautinio žurnalistinio tyrimo „Cyprus Confidential“ metu tarp nutekintų dokumentų rasti duomenys atskleidė, kad dvi garsaus Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalos įgijo, o galbūt ir tebeturi Lietuvos pilietybes.  Į žurnalistų rankas patekę susirašinėjimai parodė, kad Arkadijaus ir Annos Abramovičių lietuviški pasai buvo panaudoti operacijoms, neretai vertinamoms kaip bandymas apeiti milijardieriui pritaikytas sankcijas.

Viskio eksportas iš Lietuvos į Rusiją išaugo 9 kartus: pelningas verslas ar propaganda?

Rusams užpuolus Ukrainą Vladimiro Putino režimas sulaukė Vakarų, o taip pat ir Lietuvos, sankcijų. Tačiau, nepaisant jų, neseniai Rusijos žiniasklaida skelbė apie gerokai išaugusį vyno eksportą iš mūsų šalies. Dabar gi skelbiama, kad viskio eksportas iš Lietuvos į Rusiją išaugo 9 kartus. Režimui palankus portalas „Ria novosti“ skelbia, kad, nepaisant ekonominių sankcijų, kai kurios šalys gerokai padidino viskio eksportą į Rusiją.

Rusai bando nuslėpti pavojų: šalyje dramatiškai išaugo lėktuvų avarinių situacijų, jie – per plauką nuo katastrofos

Įslaptintuose Rusijos aviacijos bendrovių dokumentuose rusai pripažįsta, kad padaugėjo avarinių incidentų vidiniuose skrydžiuose. Taip pat stebimasi, kad skrydžių į užsienį metu nebuvo nė vieno lėktuvo katastrofos. Šie duomenys nutekinti „Informacinio pasipriešinimo“ grupės tyrėjams susipažinus su vienos Rusijos aviakompanijų dokumentais.  Rusijos aviacijos darbo detalės aptariamos portale „Kanal 24“ paskelbtoje medžiagoje.

JAV: Rusija atmetė naują pasiūlymą išlaisvinti du amerikiečius

Jungtinės Valstijos antradienį pranešė, kad Rusija atmetė naują pasiūlymą paleisti du sulaikytus amerikiečius – „The Wall Street Journal“ korespondentą Evaną Gershkovichą ir buvusį JAV jūrų pėstininką Paulą Whelaną. „Pateikėme nemažai pasiūlymų, įskaitant vieną itin solidų pastarosiomis savaitėmis“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Matthew Milleris. „Rusija šį pasiūlymą atmetė“, – pridūrė jis.
Rusija 2023-12-05

Putinas trečiadienį lankysis Saudo Arabijoje ir JAE, praneša Kremlius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį lankysis Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), pranešė Kremlius. Nurodoma, kad kelionės tikslas – stiprinti dvišalius ryšius ir aptarti energetikos bei regioninės politikos klausimus. „Prezidentas Putinas rytoj vyks darbo vizito į JAE ir Saudo Arabiją“, – antradienį sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Pasak jo, Rusijos vadovas aptars šalių santykius, Izraelio ir „Hamas“ karą bei tarptautinę politiką.
Rusija 2023-12-05

Kremlius: Irano prezidentas ketvirtadienį Rusijoje susitiks su Putinu

Teheranui ir Maskvai stiprinant ekonominius ir karinius ryšius dėl Vakarų sankcijų, Irano prezidentas Ebrahimas Raisi  ketvirtadienį atvyks į Rusiją derybų su Vladimiru Putinu, antradienį pranešė Kremlius. „Galiu patvirtinti. Gruodžio 7 dieną vyks Rusijos ir Irano derybos“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, paklaustas apie žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus dėl artėjančio E. Raisi vizito.

Žurnalas „Time“ Vladimirą Putiną nominuoja tapti metų žmogumi

Amerikiečių žurnalas „Time“ karą Ukrainoje pradėjusį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną prilygino garsiajai lėlei Barbei ir Jungtinės Karalystės karaliui Karoliui III, įtraukdamas juos į bendrą pretendentų į „Metų žmogaus“ titulą sąrašą. Trumpoje santraukoje apie V. Putiną „Time“ rašė, kad diktatorius sugebėjo išlaikyti valdžią 2023 m., nepaisant to, kad čia vasarą „Wagner“ samdiniai bandė jį nuversti.

Putino sąjungininko pokštas: kviečia į G20 susitikimą, tačiau pažadėti, kad jo nesuims, negali

75
Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva pareiškė, kad pakvies Vladimirą Putiną į G20 lyderių susitikimą jo šalyje, tačiau negali garantuoti, jog Rusijos prezidentas nebus suimtas. „Važiuos Putinas ar nevažiuos, jis bus pakviestas. Tai yra jo reikalas, jis turi pats įvertinti pasekmes. Ne man tai spręsti“, – pareiškė Lula da Silva, pridūręs, kad sprendimą dėl V. Putino arešto priims teismas, o ne Brazilijos prezidentas.

Putinas: Rusija neturėtų kartoti sovietinių laikų masinių represijų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis niekada neturėtų kartoti sovietinių laikų masinių represijų, nors Maskva vykdo beprecedentę kampaniją prieš savo karo Ukrainoje oponentus. Vadovaujant V. Putinui, iš istorijos vadovėlių buvo išbrauktos Stalino laikų represijos ir daugiausia dėmesio skiriama Sovietų Sąjungos vaidmeniui nugalint nacizmą.

Lenkijos žvalgyba įspėja: Rusija pulti NATO bus pasiruoši greičiau nei po 3 metų

113
Lenkijos nacionalinio saugumo biuras skaičiuoja, kad Rusija gali užpulti NATO greičiau nei po 36 mėnesių. Apie tai šeštadienį pasirodžiusiame interviu Lenkijos laikraščiui „Nasz Dziennik“ sakė šalies Nacionalinio saugumo biuro vadovas Jacekas Siewiera.

Putinas pagrasino Lietuvai, Latvijai ir Estijai: „Jiems laimė į namus neateis“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sąžiningai laikydamasis Kremliaus propagandinės linijos, sukritikavo Baltijos šalių vykdomą „antirusišką politiką“. Anot jo, dabar Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai laimingo gyvenimo neturės. Kremliaus vadovo žodžius pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS. Pranešime nurodoma, kad V. Putinas dalyvavo Pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių plėtros tarybos posėdyje.
Į viršų