Putinas nutarė: kariauti gali ir pensininkai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo panaikinama viršutinė amžiaus riba rusams ir užsieniečiams stoti į kariuomenę pasirašius sutartį, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, kurią cituoja CNN.  Rusijos Valstybės Dūma trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, tačiau, kad jis taptų įstatymu, reikėjo Putino parašo. Anksčiau į Rusijos kariuomenę galėjo stoti piliečiai nuo 18 iki 40 metų ir užsieniečiai nuo 18 iki 30 metų.

Ukrainos ir Rusijos derybų užkulisiai: kam Putinas nekelia ragelio ir kaip įvykius pakeitė Johnsono vizitas

Taikos derybos su Rusija yra istorija apie tai, kaip Ukraina per 70 karo dienų išgyveno visą jausmų spektrą: nuo karo nevilties iki suvokimo, kad yra stipri ir turi stiprius sąjungininkus sau už nugaros, rašo Pravda.ua. „Jei pirmąją karo dieną mums būtų leista pasirašyti tokią taikos sutarties versiją, kokią siūlo pasirašyti dabar, būtume tai padarę nieko negalvodami.

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka skelbia nutraukianti ryšius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl jos invazijos į Ukrainą ir paskelbė „visišką nepriklausomybę“, taip žengdama istorinį žingsnį prieš Maskvos patriarchatą.

Nuo Maskvos nusisuka net ištikimiausi: Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia nutraukia santykius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl jos invazijos į Ukrainą ir paskelbė „visišką nepriklausomybę“, taip žengdama istorinį žingsnį prieš Maskvos patriarchatą.

Dėl Šiaurės Korėjos raketų bandymo kliuvo ir Rusijai: JAV skelbia sankcijas

Jungtinės Valstijos penktadienį įvedė naujų sankcijų dėl Šiaurės Korėjos raketų bandymų, įskaitant sankcijas dviem Rusijos bankams, Rusijai ir Kinijai blokavus Vašingtono iniciatyvą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje. JAV iždo departamentas pranešė, kad kriminalizuoja sandorius su banku „Sputnik“ ir su „Tolimųjų Rytų banku“, bendradarbiavimu su Šiaurės Korėja kaltinamomis institucijomis.

Po žinių apie Putino vėžį – susirūpinimas dėl jo pamainos: svarsto į partijos lyderes kelti dukrą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas svarsto galimybę į „Vieningosios Rusijos“ partijos lyderes iškelti savo dukrą, kuri galėtų tapti jo pamaina, rašo „Daily Mail“. Jau kurį laiką rodosi pranešimų apie prastėjančią V. Putino sveikatą ir svarstymų, kad jį galėtų pakeisti. V. Putinas, pasak minėto portalo, planuoja, kad 35-erių jo dukra Katerina Tichonova galėtų tapti naująja „Vieningosios Rusijos“, pagrindinės šalį valdančios politinės partijos, vadove.

Putino ultimatumas: žada padėti įveikti maisto krizę, jei Vakarai atšauks sankcijas

Maskva yra pasirengusi „reikšmingai prisidėti“ užkertant kelią gresiančiai pasaulinei maisto krizei, jei Vakarai atšauks dėl karo Ukrainoje jai įvestas sankcijas, ketvirtadienį sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Italijos ministrui pirmininkui Mario Draghi, tačiau JAV šį pareiškimą atmetė kaip "melą ir dezinformaciją". V. Putinui vasario 24 dieną pasiuntus kariuomenę į kaimyninę Ukrainą, Vakarų šalys paskelbė Rusijai beprecedenčių sankcijų.

Pirmas įrodymas, kad rusai atsisako kariauti: Rusija patvirtino atleidusi per 100 Rosgvardijos narių, atsisakiusių kautis Ukrainoje

Rusijos teismas patvirtino sprendimą atleisti 115 Nacionalinės gvardijos (Rosgvardijos) narių, apskundusių jų pašalinimą iš tarnybos, kai šie gvardiečiai atsisakė dalyvauti Maskvos invazijoje į Ukrainą. Ši byla atrodo esantis pirmasis oficialus patvirtinimas, kad kariai atsisako dalyvauti Rusijos karinėje kampanijoje Ukrainoje, pradėtoje vasario 24 dieną.

Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin ketvirtadienį viešėdama Kijeve sakė, kad po įsiveržimo į Ukrainą Rusijai prireiks dešimtmečių, kad pataisytų savo reputaciją pasaulyje. Per spaudos konferenciją su Ukrainos vyriausybės vadovo Denysu Šmyhaliu Suomijos premjerė pavadino Rusijos karą prieš Ukrainą „lūžio tašku“ Europai. Pasak jos, šis karas „iš esmės pakeitė Europos saugumo aplinką ir mūsų požiūrį į Rusiją“. „Pasitikėjimas prarastas ištisoms kartoms“, – sakė S. Marin.

Italija iš Rusijos premjero ir dar trijų rusų atėmė garbingus apdovanojimus

Italija iš Rusijos ministro pirmininko Michailo Mišustino ir dar trijų aukštas pareigas užimančių rusų ketvirtadienį atėmė vieną aukščiausių savo apdovanojimų, pareiškusi, kad jie jo nebėra nusipelnę. M. Mišustinui ir prekybos ministrui Denisui Manturovui 2020 metais buvo suteiktas Italijos Žvaigždės ordino Didžiojo kryžiaus kavalieriaus titulas, tačiau prezidentas Sergio Mattarella pasirašė dekretą, kuriuo atėmė iš jų šį apdovanojimą, paskelbdamas juos „nevertais“ jo.

Vokietijos kancleris: Putinas karo Ukrainoje nelaimės

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nebus leista diktuoti taikos, kuria turi būti užbaigtas karas Ukrainoje, sąlygų, nes jis šio konflikto „nelaimės“, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną jau žlugo visi Kremliaus vadovo strateginiai tikslai, O. Scholzas sakė per Pasaulio ekonomikos forumą (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

PPO vadovė ragina valstybes neblokuoti maisto produktų tarptautinio tiekimo

Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovė Ngozi Okonjo-Iweala paragino valstybes neblokuoti ir neriboti pagrindinių maisto produktų tarptautinio tiekimo, Rusijos invazijai į Ukrainą smarkiai padidinus įtampą pasaulio maisto rinkose. „Stengiamės pasakyti narėms ir dėl eksporto draudimų, ribojimų, kad jos laikytųsi santūriai“, – sakė N. Okonjo-Iweala žurnalistams Pasaulio ekonomikos forume Davose. „Nenorime, kad tai paaštrėtų ir lemtų kainų šuolį“, – pabrėžė ji.

Navalno atsiprašiusi teisėja mirė mįslingomis aplinkybėmis

Aleksejus Navalnas pareiškė, kad atsiprašiusi dėl savo ankstesnio sprendimo jį įkalinti teisėja mirė mįslingomis aplinkybėmis. Maskvos miesto teismo teisėja tariamai perdavė per vieną iš advokatų, kad A. Navalnas yra drąsus žmogus, o netrukus moteris mirė nuo koronaviruso, tačiau opozicijos atstovas įtaria ją buvus nunuodyta režimo saugumo agentų.

Putino pažadai rusams: „nuo birželio 10 proc. didės minimalus pragyvenimo lygis“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį vakare paskelbė, kad pensijos, kitos socialinės išmokos bei minimalus darbo užmokestis artimiausiu metu didės dešimtadaliu. Tokį žingsnį Kremlius žengia siekdamas nuraminti rekordine infliacija besipiktinančius eilinius rusus, šaliai dėl invazijos į Ukrainą susiduriant su precedento neturinčia tarptautinių sankcijų banga. „Nuo birželio 1-osios 10 proc.

JAV: Maskvos plano dalyti rusiškus pasus tikslas – „pavergti“ ukrainiečius

Jungtinės Valstijos trečiadienį pasmerkė Maskvos planą supaprastinta tvarka suteikti Rusijos pilietybę rusų pajėgų kontroliuojamose Ukrainos teritorijose gyvenantiems žmonės, pavadinusios tai naujomis pastangomis pavergti žmones. Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as išreiškė susirūpinimą, kad šis planas yra „Rusijos bandymo pavergti Ukrainos žmones – primesti savo valią jėga“, dalis. „Tai yra dalykas, kurį mes ryžtingai atmestume“, – sakė N. Price'as žurnalistams.

Vokietijoje po numanomo ginklo įsinešimo į mokyklą atvejo sulaikyti keli asmenys

Vokietijos policija trečiadienį sulaikė keletą asmenų, kai vienos mokyklos darbuotojas pranešė pastato rūsyje pastebėjęs jaunuolį, turėjusį šaunamąjį ginklą. Vakariniame Dinslakeno mieste policija pranešimą apie numanomą ginklo įsinešimo atvejį gavo 13 val. 40 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir išsiuntė pareigūnų į Ernsto Barlacho mokyklą. Pasak asmens, pranešusio apie šį incidentą, jaunuolis pabėgo, pamatęs mokyklos darbuotoją.

Rusija sieks mobilizuoti dar daugiau karių karui Ukrainoje? Panaikino viršutinę amžiaus ribą

Rusijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis panaikinama viršutinė amžiaus riba, taikomą į kariuomenę norintiems įstoti asmenims, o toks žingsnis galimai byloja apie Maskvos užmojus mobilizuoti daugiau karių savo kampanijai Ukrainoje. Dabar galiojantys įstatymai numato, kad savo pirmąjį karinės tarnybos kontraktą gali pasirašyti 18–40 metų Rusijos piliečiai arba 18–30 metų užsienio piliečiai.

„Nike“ pasitraukia iš Rusijos rinkos

JAV sportinės avalynės ir aprangos gamintoja „Nike“ nepratęsė sutarčių su franšizės gavėja „Inventive Retail Group“ (IRG), kuri „artimiausiu metu“ nebegalės tiekti „Nike“ produkcijos į Rusijos rinką, praneša leidinys „Vedomosti“. „Baigiantis atsargoms, IRG bus priversta uždaryti visas šio prekės ženklo parduotuves Rusijoje“, – skelbia leidinys, cituodamas IRG prezidento Tichono Smykovo laišką darbuotojams.

Sankcionuotų įmonių sąraše – „Vydmantai wind park“, „IDS Borjomi Europe“, „BMZ-Baltija“

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai ir Baltarusijai Lietuvoje įšaldytos jau 13-kos įmonių lėšos ir akcijos. Jų sąraše atsidūrė dar trys įmonės – „Vydmantai wind park“, „IDS Borjomi Europe“ ir „BMZ-Baltija“.  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) skelbia, kad Rusijos valstybinės energetikos monopolijos „Inter RAO“ kontroliuojamos elektros tiekėjos „Inter RAO Lietuva“ grupės įmonės „Vydmantai wind park“ lėšos įšaldytos dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

JAV skelbia atsisakančios skolos mokėjimų išimties Rusijai

Jungtinės Valstijos nuo gegužės 25-osios atsisako išimties, kuria leista Maskvai apmokėti užsienio skolas Rusijoje laikomais JAV doleriais, pranešė JAV Iždo departamentas. Toks sprendimas gali priartinti Vladimiro Putino valstybę prie tarptautinių skolinių įsipareigojimų nevykdančios valstybės statuso.
Į viršų