Vilniaus „Riteriai“ rado naują trenerį – juo tapo jaunas ispanas

Naujuoju sostinės „Riterių“ vyriausiuoju treneriu paskirtas 35-erių ispanas Pablo Villaras. Jis pareigose pakeis prieš kelias savaites atsistatydinusį buvusį strategą Glenną Stahlį. Specialistas iš Ispanijos į Lietuvą atvyko prieš savaitę, o šį vakarą stebėjo „Hegelmann LFF taurės“ rungtynes tarp savo naujų auklėtinių bei „Atakos“. „Esu čia tam, kad „Riteriai“ augtų kaip komanda. Be abejo, man reiks įdiegti savo filosofiją, perteikti žaidimo planą ir panašiai.

„Žalgirių“ mūšyje čempionų titulą ginantys Vilniečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą

2022 m. „Optibet A lygos“ sezone neliko nepralaimėjusių komandų. 14-ojo turo rungtynėse čempionų titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namuose turėjo pripažinti „Kauno Žalgirio“ pranašumą 1:2 (1:1). Rungtynių pradžia buvo labai turininga – jau antrą minutę į priekį išsiveržė Vladimiro Čeburino auklėtiniai, kurie pasinaudojo varžovų neapdairumu baudos aikštelėje. Po Sauliaus Mikoliūno perdavimo galva tiksliai smūgiavo Renanas Oliveira.

Nuožmią gynybą demonstravusi „Banga“ iš Šiaulių grįžo su tašku

Pirmose „Optibet A lygos“ sekmadienio rungtynėse sirgaliai pamatė nuožmią Gargždų „Bangos“ gynybą, kuri leido iškovoti tašką svečiuose. 14-ojo turo rungtynėse svečiuose gargždiškiai su FA „Šiauliai“ futbolininkais pasidalino po tašką – 1:1 (1:0) Pirmame kėlinyje iniciatyva priklausė šeimininkams, tačiau nerealizuotos progos kainavo brangiai – vieno iš pirmųjų aštresnių išpuolų metu „Banga“ išsiveržė į priekį.

„Sūduva“ toliau demonstruoja puikią formą – įrodė savo pranašumą prieš „Panevėžį“

Šeštadienį „Optibet A lygoje“ toliau vyko 14-ojo turo kovos. Marijampolės „Sūduva“ toliau demonstruoja puikią formą – namuose vicečempionai susitvarkė su čempionato lyderiu „Panevėžiu“. Suvalkiečiai sugebėjo atsigauti po praleisto įvarčio, o du įmušti įvarčiai pirmojo kėlinio pabaigoje garantavo Miguelio Moreiros auklėtiniams svarbią pergalę 2:1 (2:1). Dvikovoje sėkmingiau startavo ir varžovų aplaidumu pasinaudojo svečiai iš Aukštaitijos.

A lyga: „Hegelmann“ pirmą kartą nugalėjo „Džiugą“

Šeštasis kartas nemelavo – pirmame trejete žengiantis Kauno rajono „Hegelmann“ klubas pirmą kartą Lietuvos čempionate nugalėjo Telšių „Džiugą“. 14-ojo turo dvikovoje namuose mėlynai balti užtikrintai 2:0 (1:0) nugalėjo Žemaitijos ekipą, kuri patyrė aštuntą nesėkmę šiemet. Rungtynių pradžia šeimininkams susiklostė sėkmingai.

Geriausiu balandžio mėnesio A lygos žaidėju tapo „Panevėžio“ gynėjas Linas Klimavičius

„Optibet A lygos“ turnyro lentelės viršūnėje vis dar išsilaikantis „Panevėžys“ toliau demonstruoja puikią gynybą bei drausmingą žaidimą. Vienas pagrindinių gerų rezultatų kalvių yra vidurio gynėjas Linas Klimavičius. Po ilgos pertraukos gimtajame mieste rungtyniaujantis 33-ejų vidurio gynėjas buvo pripažintas geriausiu balandžio mėnesio žaidėju – tai paaiškėjo susumavus žurnalistų bei tv3.lt portale surengtos apklausos sirgalių balsus.

Pirmasis šveicaras Lietuvos futbole: „Norime kažką nuveikti Europoje“

„Optibet A lyga“ šių metų sezone sulaukė žaidėjo iš šalies, kurios atstovo Lietuvos čempionate dar niekada nebuvo – pirmuoju šveicaru tapo Vilniaus „Žalgirio“ saugas Oliveris Buffas. 2009-aisiais pasaulio U-17 čempionate triumfavęs O. Buffas net 12 metų praleido „Zurich“ klubo sistemoje, o po to atstovavo Ispanijos, Kipro bei Malaizijos ekipoms. 2016 metais Ciuricho komanda pirmą kartą per beveik tris dešimtmečius buvo priversta palikti Šveicarijos čempionatą.

Geriausiu balandžio mėnesio A lygos treneriu tapo „Hegelmann“ strategas Andrius Skerla

„Optibet A lygos“ pirmame trejete jau kurį laiką įsitvirtinusi ir nuo pat sezono pradžios gerą žaidimą demonstruojanti Kauno rajono „Hegelmann“ komanda praėjusį mėnesį gali vertinti puikiai. Mėlynai balti sudėtingo tvarkaraščio metu nė karto nepralaimėjo ir demonstravo charakterį, tad komandos strategas Andrius Skerla, susumavus žurnalistų bei tv3.lt portale surengtos sirgalių apklausos balsus, tapo geriausiu balandžio treneriu.

Šiauliai" atsisveikino su keturiais žaidėjais

Optibet A lygoje šeštąją vietą bei Optibet I lygoje trečiąją vietą užimanti futbolo akademija „Šiauliai" atsisveikino su keturiais žaidėjais. Abipusiu sutarimu komandą paliko armėnas Davidas Arshakyanas, kuris nuo sezono pradžios Optibet A lygoje penkis kartus į aikštę žengė po keitimo bei vieneriose rungtynėse buvo įtrauktas į startinę komandos sudėtį. Taip pat armėnas į aikštę kartą žengė ir Optibet Pirmoje lygoje, tačiau per visas žaistas rungtynes įvarčiais taip ir nepasižymėjo.

A lygos turo apžvalga: „Jonava“ pagaliau atsidarė, „Sūduva“ žudė kontratakomis

Po „Optibet A lygos“ 13-ojo turo „Panevėžys“ bei Vilniaus „Žalgiris“ sugebėjo tiek atitrūkti nuo didžiosios dalies konkurentų. Ašaros. Marijampolės „Sūduva“ pirmą kartą šiemet nugalėjo potencialų konkurentą lenktynėse dėl medalių ir tą padarė efektyviai išnaudodama kontratakas – 3:0 buvo įveiktas „Kauno Žalgiris“. Sūduviečiai per pastaruosius penkis mačus iškovojo keturias pergales, prie kurių itin svariai prisidėjo Saidas Hamuličius.

Šiauliuose nutūpęs armėnas prisiminė susidūrimą su Vokietijos futbolo žvaigžde

„Optibet A lygoje“ šiemet pasirodė senokai matytas žaidėjas – į Lietuvą po ilgokos pertraukos sugrįžo puolėjas Davidas Aršakianas. 2015–2016 metais tuometiniams „Trakams“ atstovavęs armėnas ir iš viso pelnė 33 įvarčius ir pakėlė sparnus į MLS čempionatą, susitardamas su Čikagos „Fire“ ekipa. Ten tvirtai sudėtam puolėjui teko rungtyniauti kartu su puikiai žinomu žaidėju – vokiečiu Bastianu Schweinsteigeriu. Apie jį D. Aršakianas atsiliepė labai pozityviai.

„Šiaulių“ gynybos „Hegelmann“ ekipai įveikti nepavyko

„Optibet A lygos“ 13-asis turas finišavo akistata tarp FA „Šiauliai“ bei Kauno rajono „Hegelmann“ ekipų – futbolininkams pasižymėti nepavyko. Šiauliuose vykusiame mače nemažai progų susikūrė abi komandos, tačiau jų realizuoti nepavyko, tad akistata baigėsi 0:0. Pirmame kėlinyje prie abiejų komandų vartų netrūko pavojingų epizodų. Efektingą momentą buvo sukūręs Justas Petravičius – jo gražų smūgį vienu lietimu atrėmė Ignas Plūkas.

Vilniaus derbyje pranašumą įrodė „Žalgirio“ futbolininkai

„Optibet A lygos“ 13-ajame ture įvyko antrasis šio sezono sostinės derbis – jame vėl stipresnis buvo titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“. Vladimiro Čeburino kariauna po pirmame kėlinyje pelnyto įvarčio išlaikė savo pranašumą ir 1:0 (1:0) nugalėjo Vilniaus „Riterius“. Pirmoje rungtynių pusėje nominalūs rungtynių šeimininkai pasirinko labai atsargų žaidimą bei į žalgiriečių vartus neatliko nė vieno smūgio. Savo ruožtu čempionai buvo aštresni ir kartą pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

A lygos turo anonsas: šeštadienį – dar vienas sostinės derbis

„Kauno Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“. Gegužės 14 dieną 13 val. Kaunas, Prezidento Valdo Adamkaus VDU sporto centras. Ankstesnės rungtynės: 1:1 Dvi pergales iš eilės iškovojęs „Kauno Žalgiris“ gali po šio turo pakilti į 5-ąją vietą. Rezultatų kreivę į viršų kilstelėję žalgiriečiai šiuo metu su 15 taškų žengia šešti bei kiek stabilizavo savo situaciją.

A lygos turo rinktinėje – net devynių ekipų atstovai

„Optibet A lygos“ 12-ojo turo simbolinėje rinktinėje savo pozicijas išsikovojo net devynių komandų žaidėjai. Pateikiame visą turo rinktinę. Armantas Vitkauskas (Vilniaus „Riteriai“): Pastarajame ture „Riterių“ vargų sargas sužaidė solidžias rungtynes gimtojoje Marijampolėje. A. Vitkauskas atrėmė tris varžovų smūgius, rungtyniavo užtikrintai ir praleido įvartį tik po baudinio, prisidėdamas prie pasiektų lygiųjų.