Nekilnojamasis turtas (NT)

NT yra privalomai registruojamas turtas – žemė, įvairūs pastatai, tokie inžineriniai objektai, kaip gatvės ar keliai ir kt. Paprastai NT pirkimas ar pardavimas ir kitokie sandoriai su juo turi būti tvirtinami notariškai. Pastatams, statiniams yra taikomas NT mokestis. Lietuvoje taip pat yra žemės mokestis, kuriuo apmokestinama įvairios paskirties žemė.

Didžiųjų statybos įmonių pajamos pernai augo 29 proc., ikimokestinis pelnas – 3,6 karto

Didžiausios statybos sektoriaus įmonės praėjusiais metais gavo 2,95 mlrd. eurų pajamų – 29,2 proc. daugiau nei praėjusiais metais, o ikimokestinį pelną didino 3,6 karto – nuo 57,87 iki 209.93 mln. eurų, remdamasis iki gegužės 30 dienos pateiktomis bendrovių ataskaitomis Registrų centrui ir kartu su kredito biuru „Creditinfo“ parengtu didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2023 metų pajamas tūkstantuku skelbia portalas „Verslo žinios“. Pasak portalo, daugiausia pajamų – 192,95 mln.

Būsto kainų skirtumai Lietuvoje šokiruoja: kur reikės vos 10 tūkst., o kur – ir 800 tūkst. eurų?

Būsto kainos Lietuvoje, lyginant didmiesčius su mažais miesteliais ar kaimais, gali skirtis ir šimtais tūkstančių eurų. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai įvardijo, kas lemia kainų skirtumus ir išskyrė, kiek gyvenamieji namai ar butai kainuoja didžiausiuose Lietuvos miestuose ir šalia jų esančiuose rajonuose. NT kainos Vilniuje ir už jo skiriasi 400 tūkst.

Naujovės daugiabučių gyventojams: turėsite mokėti, net jei ir nesutinkate

Gyvenant daugiabutyje name privalumas yra tas, kad nereikia pačiam jaudintis dėl remonto darbų, vamzdynų taisymų, kitų įrengimų ar atnaujinimų. Tačiau problema iškyla tada, kai vieni ar kiti bendri sprendimai dėl būsto gyventojų netenkina, o pinigus už juos vis tiek reikia mokėti. Taip nutiko ir vieno daugiabučio namo gyventojams, kurie nesutiko su šlagbaumo (užkardos) įrengimu automobiliams įvažiuoti į kiemą.

Vilniaus koncertų ir sporto rūmai taps paminklu žydų kapinėms

Trečiadienį Vyriausybė pritarė metus dirbusios lietuvių ir žydų darbo grupės pasiūlymams, kad metų metus nenaudojami sostinės centre esantys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai turėtų tapti paminklu ten buvusioms žydų kapinėms. Pagal darbo grupės pasiūlymus, rūmuose turėtų būti išsamiai aprašyti kapinėse palaidoti žmonės – jų vardai, biografijos, raštai ir jų palikimas.

Iš Vilniaus išsikėlė gyventi į sodybą kaime: nesitikėjo, kad išlaidos taip pasikeis

Nuolat pasigirsta diskusijų, kur gyventi geriau: didmiestyje ar kaime. Vieniems labiau patinka veiksmas ir šurmulys, kitiems – gamta ir ramybė. Vis tik svarbiausias klausimas – kur pragyvenimas yra pigesnis? Daugelis gyventojų yra įsitikinę, kad mažame miestelyje pragyvenimo kaštai yra daug mažesni, mat tiek nekilnojamasis turtas (NT), tiek prekės ar paslaugos yra pigesnės ir kainos nėra tiek užkeltos, kiek, pvz., Vilniuje. Vis tik apie kai kurias išlaidas pagalvoja ne visi.

Naujų butų pasiūla lenkia paklausą: rinkoje daugėja akcijinių pasiūlymų

Pastebima, kad šiuo metu naujų butų pasiūla didėja greičiau nei paklausa. Didžiausią pasiūlos dalį sudaro vidutinės klasės baigti arba baigiami statyti būstai, skelbiama „Eika Development“ pranešime. Pastebima, kad populiariausi šiuo metu yra baiginėjami statyti arba jau baigti butai.

Vaikų ir tėvų turtas: pasakė, kada gali parduoti, įkeisti ar naudoti net neatsiklausę

Nepilnamečio turtą (pvz., paveldėtą nekilnojamąjį turtą) paprastai tvarko jo tėvai, kurie vaiko vardu ir nusprendžia, ar tą palikimą priimti. Ir, nors vaiko ir tėvų turtas yra atskiri, jie savo atžalos turtą gali naudoti šeimos reikmėms. Vis tik teisininkai atkreipia dėmesį, kokiais atvejais reikia notaro ar teismo leidimo. Ir įspėja apie esmines klaidas, dėl kurių tėvams gali tekti atlyginti žalą vaikui arba nepilnamečio turtas gali būti tiesiog atimamas.

Būsto kainos ES per metų ketvirtį pakilo 0,4 proc., per metus – 1,3 proc.

Europos Sąjungos būsto kainų indeksas pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, pakilo 0,4 proc., o palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu – 1,3 proc., penktadienį skelbia Eurostatas. Iš valstybių narių, apie kurias ES statistikos agentūrą pasiekė duomenys, kainų kritimas per metus užfiksuotas septyniose, o augimas – devyniolikoje. Labiausiai būstas per metus atpigo Liuksemburge (10,9 proc.), Vokietijoje (5,7 proc.), Prancūzijoje (4,8 proc.

Lyginant 2023 m. ir 2024 m. pirmuosius ketvirčius, būsto kainos Lietuvoje augo 9,9 proc.

2024 m. pirmąjį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2023 m. būsto kainos, matuojant pagal būsto kainų indeksą, euro zonoje krito 0,4 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) išaugo 1,3 proc., praneša Eurostatas. Lyginant šį laikotarpį su paskutiniu 2023 m. ketvirčiu, gyvenamųjų būstų kainos krito 0,1 proc. euro zonoje ir augo 0,4 proc. ES. Lietuvoje, palyginus pirmus 2023 m. ir 2024 m. ketvirčius, būsto kainos išaugo 9,9 proc.

Registrų centras: NT sandorių per metus sumažėjo 9,6 proc., per mėnesį – 7,6 proc.

Šiemet sausį–birželį Lietuvoje įregistruota 50,9 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų nekilnojamo turto (NT) objektų – 9,6 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu.  Vien birželį įregistruota beveik 9,6 tūkst. sandorių – 9,4 proc. mažiau nei tą patį mėnesį pernai ir 7,6 proc. mažiau nei gegužę, ketvirtadienį skelbia Registrų centras.

VPT ir toliau turi pastabų dėl Nacionalinio stadiono: savivaldybė nuomonę vertina palankiai

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pateikė savo nuomonę dėl Nacionalinio stadiono projekto pokyčių ir lieka prie vertinimo, kad indeksuotos kainos padalijimas tarp sutarties šalių turi būti kitoks, negu dabar siūlo Vilniaus miesto savivaldybė. Taip pat, Tarnybos pateiktame rašte, su kuriuo susipažino ELTA, raginama neindeksuoti naujo turto, kurio vertė yra virš 7 mln. eurų.

Žiniasklaida: Avulio „Hanner“ buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje Vilniuje planuoja dar vieną pastatą

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ Vilniuje, buvusio „Žalgirio“ teritorijoje, planuoja naują biurų pastatą „Business Stadium South“, kurį būtų galima transformuoti į mokyklą, antradienį skelbia portalas „Verslo žinios“.  „Čia turėtų būti administracinės paskirties pastatas.

Apsigalvojote dėl būsto, pirkto su paskola? Štai kada teks primokėti bankui

Ne paslaptis, kad nekilnojamojo turto (NT) pirkimas su paskola dažnai yra įsipareigojimas 30-čiai metų. Vis tik ne visi nori ir ne visiems pavyksta šio įsipareigojimo laikytis. Gali nutikti taip, kad būstą teks parduoti ar norėsis pakeisti į kitą. Bankai paaiškino, ką tokiais atvejais daryti. Skaitytoja Aistė (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) papasakojo, kad pirko būstą su 90 tūkst. eurų paskola.

Šito po skyrybų nesitikėjo: kažkas vis apgadina automobilį – pasakė, kas gresia ir ką daryti

Daugeliui atrodo, kad radus įbrėžimą ant automobilio, subadytas padangas ar kitas tyčinio vandalizmo žymes, į policiją kreiptis neverta, mat nebus įmanoma įrodyti, kas tą padarė. Vis tik specialistai pataria kiekvieną tokį įvykį fiksuoti, kitaip tikrai nepavyks atgauti pinigų už patirtą žalą. Vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje moteris papasakojo, kad, prasidėjus skyrybų procesui su vyru, jau trečią kartą tenka keisti automobilio padangas, nes jose būna vinių.

Apklausa: daugiau kaip pusė lietuvių šalyje pasigenda įperkamo būsto

56 proc. respondentų sako, kad Lietuvoje trūksta įperkamo būsto, o net 71 proc. pasigenda efektyvesnių valstybės sprendimų, kad situacija keistųsi, atskleidė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir bendrovės „Ober-Haus nekilnojamas turtas“ užsakymu atlikta apklausa. Šių metų kovo–balandžio mėnesiais atlikta gyventojų nuomonės apklausa rodo, jog 56 proc. apklaustųjų sutinka, kad jų gyvenamajame mieste ar rajone trūksta būstų už prieinamą kainą. Vos 10 proc.

Name gyveno 20 metų, o dabar nuo svetimų net negali užsirakinti durų: policija – bejėgė

Kaip jaustumėtės, jei ramia sąžine 20 metų gyventumėte jums priklausančioje namo dalyje, bet staiga atsiradę paveldėtojai imtų veržtis į kambarius su jūsų daiktais ir reikalauti būtent šios namo pusės? Pasak teisininkų, tokiu atveju negalėtumėte jiems uždrausti naudotis net ir tomis patalpomis, kuriose gyvenate, rakinti durų ar keisti spynų, o ir dėl įsilaužimo ar kitų buitinių konfliktų nepadėtų net policija.

Į naują NT projektą Vilniuje investuos apie 1 mlrd. eurų: 5,5 tūkst. būstų ir 13 tūkst. gyventojų

MG grupės valdoma nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Darnu Group“ į naujo būsto projektą „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje per dešimtmetį žada investuoti apie 1 mlrd. eurų. Statybas 71 hektarų ploto teritorijoje tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės planuojama pradėti 2026 metais ir užbaigti iki 2036-ųjų, pirmadienį pranešė bendrovė.

Viešbučio Kauno oro uoste plėtra: „Air Hotel“ investuota daugiau nei 3 mln. eurų

Kauno oro uosto aptarnaujami rekordiniai keleivių srautai sąlygojo ne vieną ryškų pokytį, vienas jų – ir sėkmingai užbaigtas naujasis oro uoste įsikūrusio viešbučio „Air Hotel“ plėtros etapas, pareikalavęs daugiau nei 3 mln. eurų investicijų. Kauno oro uostas praėjusiais metais aptarnavo 1,3 mln. keleivių, o 2024-aisiais šis skaičius prognozuojamas dar aukštesnis.

Nenustebkite, jei komunalinius mokesčius teks mokėti ir už nenaudojamą rūsį: ragina neapsigauti

Komunaliniai mokesčiai už gyvenamąsias patalpas atrodo savaime suprantamas dalykas, į kurį daugelis mažai gilinasi. Vis tik gali būti, kad permokate, jei į būsto plotą, už kurį mokate, įtraukiamas rūsys, sandėliukas ar kita jums priklausanti patalpa, net jei faktiškai jos nenaudojate. Tačiau ir teisininkai iki galo ne visai sutaria, ar gyventojams reikėtų mokėti tik už tą būsto plotą, kuriame jie gyvena, ar ir tą, kuriame ne gyvena, bet faktiškai užima, pvz., balkoną.

Lenkai sparčiai perka nekilnojamąjį turtą Pirėnų pusiasalyje

Pirmąjį 2024 m. ketvirtį lenkai nusipirko net 800 namų ir butų Pirėnų pusiasalyje, rašo „Regitradores de Espana“. Šis skaičius rodo ne tik reikšmingą 21 proc. padidėjimą lyginant su ankstesniu ketvirčiu, bet ir yra tris kartus didesnis, nei per pirmąjį 2019 m. ketvirtį, dar prieš pandemiją.

Seimas linkęs pritarti būsto nuomos kompensacijos dydžio apskaičiavimui tikslinimui

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė siūlymams, kuriais siekiama patikslinti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos dydžio apskaičiavimo principus. Už tai po svarstymo balsavo 72 Seimo nariai, susilaikė 12, o prieš balsavusių parlamentarų nebuvo.

Arvydo Avulio įmonė parduoda vilą Ispanijoje už 2,1 mln. eurų: štai kaip ji atrodo

Kol nacionalinio stadiono projektas Vilniuje stringa, jį norinti įgyvendinti bendrovė Arvydo Avulio bendrovė „Hanner“ Ispanijoje stato prabangias vilas. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, įgyvendindama 39 mln. eurų investicinį planą Ispanijoje, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sėkmingai užbaigė pirmąjį projektą Kosta del Solio pakrantėje, Marbeljos rajone.

Vilniaus savivaldybė: „BaltCap“ skolinosi 8,1 mln., ne 120 mln. eurų

LRT radijui paskelbus, kad Nacionalinio stadiono statybai nuo 2021 metų iš komercinių bankų galėjo būti pasiskolinta apie 120 mln. eurų, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informaciją patikslino ir tikino, kad faktinių duomenų, ar tokios paskolos buvo paimtos, nežino. Vilniaus savivaldybė sako, kad pasiskolinta buvo tik 8,1 mln. eurų.

Patikrinkite sąskaitas už komunalines paslaugas: štai kaip administratoriai gali pelnytis iš gyventojų

Daugiabučių gyventojai viliasi, kad namo administratoriais pasamdytos įmonės rūpinsis jų gerove, užtikrins geriausią kainą, kokybę ir atsižvelgs į gyventojų norus bei nuomonę. Vis tik būna atvejų, kai namo administratoriai, ieškodami spragų įstatymuose, iš gyventojų, kaip sako jie patys, siekia tik pasipelnyti.

Žada mažesnes įmokas turintiems būsto paskolų, tiesa, tik nuo Naujųjų

Lietuviams mokant vienas didžiausių euro zonoje palūkanų už būsto paskolas, tik rinkiminę savaitę nubudo Lietuvos bankas. Jis ragina skolininkus reikalauti mažesnių palūkanų ir keisti bankus. O kad tai padaryti būtų lengviau, kartu su Finansų ministerija teikia įstatymų pataisas, kuriomis žada palengvinti refinansavimo procesą ir sumažinti jo kainą.  Daugiau apie tai – TV3 žinios.

Nuomojamame būste apsigyvenote su antra puse ar draugu? Galite likti ir be namų, ir be pinigų

Būstą besinuomojantys gyventojai neretai būna įsitikinę, kad, kol galioja nuomos sutartis, jie yra namų šeimininkai, tad ten gali daryti ir kviesti, ką tik nori. Vis tik, net susiradus antrą pusę ir norint gyventi kartu, reikia gauti nuomotojo leidimą, kuris nebūtinai bus suteiktas.

Tyrimas: kas penktam neužtenka lėšų būsto remontui

Šiemet remontuoti būstą planuotų trečdalis, tačiau kas penktas tam neturi finansinių galimybių, rodo „Citadele“ banko inicijuotos apklausos rezultatai. Apklausos duomenimis, šiemet pradėti arba tęsti būsto remontą planuoja apie trečdalį apklaustųjų (35 proc. lietuvių, 40 proc. latvių ir 34 proc. estų). 20 proc. lietuvių, 23 proc. latvių ir 30 proc. estų respondentų nurodė, kad norėtų remontuoti namus, tačiau šiuo metu tam neužtenka lėšų.

Seimas nebalsuos dėl atnaujinto subsidijų jaunų šeimų būstui teikimo modelio

Seimas ketvirtadienį nebalsuos dėl naujos tvarkos, pagal kurią nuo kitų metų būtų skiriamos subsidijos jaunoms šeimoms, norinčioms įsigyti būstą regionuose. Dėl pataisų parlamente yra likęs paskutinis balsavimas.   Kaip BNS sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, planuoto pataisų priėmimo nebus – klausimas bus išbrauktas iš plenarinio posėdžio darbotvarkės.   „Panašu, kad jų (pataisų – BNS) dar turėsime. Čia dar ne visos. Todėl darome pertrauką.

Seime – siūlymai vėl liberalizuoti būsto įsigijimo regionuose tvarką

Seime likus paskutiniam balsavimui dėl subsidijų įsigyti būstą regionuose norinčioms jaunoms šeimoms skyrimo tvarkos sugriežtinimo, keturi konservatoriai siūlo ir toliau paramos dydį sieti su šeimoje esančių vaikų skaičiumi bei nustatyti didesnę maksimalią įsigyjamo būsto kainą.   Taip pat pakeitimais siekiama leisti šeimoms įsigyti būstus su daline apdaila bei statytis juos savo paveldėtuose, dovanotuose ar kitaip įsigytuose sklypuose.

Lazdijuose statys socialinį būstą – tam numatyta 1,2 mln. eurų

Lazdijuose už 1,2 mln. eurų ketinama statyti dar vieną socialinį būstą. Tokiam sprendimui prieš savaitę vieningai pritarė savivaldybės taryba, rašo portalas „Lazdijų žvaigždė“. Skelbiama, kad daugiabutį gyvenamąjį namą planuojama statyti Gustaičio gatvėje esančiame žemės sklype. Kaip numatoma projekte, daugiabučiame namas iš viso bus dvylika butų. Penki iš jų bus skirti gausioms šeimoms, o septyniuose apsigyvens negalią turintys rajono gyventojai. Preliminari projekto vertė siekia 1,2 mln.
REKLAMA
Jomanto parkas (nuotr. aut. Laimonas Ciūnys)  Jomanto parkas (nuotr. aut. Laimonas Ciūnys)

„Galio Group“ išparduoda paskutinius butus „Jomanto parke“ – dovanoja iki 10 tūkst. eurų nuolaidą

NT plėtotoja „Galio Group“ išparduoda paskutinius likusius butus gyvenamajame komplekse „Jomanto parkas“. Įsigyjant butus su pilna apdaila, dovanojama parkingo vieta, o perkant butą su daline apdaila – iki 10 tūkst. eurų nuolaida. „Galio Group“ kviečia apžiūrėti likusius butus atvirų durų renginyje gegužės 9 dieną.

VPT: savivaldybė dėl Nacionalinio stadiono projekto atsižvelgė tik į dalį pastabų

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) tikina susipažinusi su sostinės savivaldybės pristatytais pokyčiais daugiafunkcio stadiono, į kurį įeina Nacionalinis stadionas, projekte. Tarnybos vertinimu, Vilniaus valdžia atsižvelgė tik į dalį pakeitimų, o dėl pastabų, į kurias nebuvo atsižvelgta, VPT kreipsis į instituciją tikėdamasi paaiškinimų.

Tvarkote krūmus, šakas ar kirsite medį savo kieme? Gali skirti 900 eurų baudą

Iš pradžių gali atrodyti, kad savo sklype su klevais, eglėmis, beržais ar kitais medžiais bei krūmais galite daryti, ką panorėję. Pavyzdžiui, praretinti ar patrumpinti jų šakas, o, jeigu koks nors želdinys ima trukdyti, jį tiesiog nukirsti. Vis tik tam privaloma gauti savivaldybės leidimą. Taip yra todėl, kad dalis augalų yra priskiriami saugotiniems, priklausomai nuo jų rūšies, skersmens ir žemės, kurioje jie auga.

Namai parduodami už 1 eurą, o nenorintiems remontuoti – už 5 ar 7 tūkst. eurų: pasižvalgykite

Kol Lietuvoje dėl ypač išaugusių kainų ir palūkanų įsigyti net ir nedidelį butą daugeliui atrodo misija neįmanoma, kitur, pavyzdžiui, Italijoje, namui užteks vos 1 euro. Tiesa, viskas nėra taip paprasta, kadangi nusipirktą nekilnojamąjį turtą (NT) reikės renovuoti. Vis tik nenorintiems pirkti ir po to remontuoti griuvėsių, yra ir kita, taip pat labai patraukli galimybė. Kur kas geriau išsilaikę namai, kuriems nereikia didelės priežiūros, yra siūlomi už, pvz., 7 tūkst. ar 12 tūkst. eurų.

Už namus sumokate jūs, bet gyvena kiti: įspėja apie problemas, jei mėginsite juos išvaryti

Tūkstančiams lietuvių emigravus ar tiesiog išmirus, nemažai butų ir namų lieka tušti. Jų paveldėtojams ar pirkėjams atrodo, kad toks turtas yra saugus. Tačiau, jame apsigyvenus nekviestiems svečiams, gali kilti rimtų problemų, o mėginant išvaryti gali tekti mokėti ne tik baudas.

Įspėja visus: taip pirkdami NT sumokėsite svetimo žmogaus mokesčius ir dar grės baudos

Ne paslaptis, kad dalis žmonių sugalvoja įvairiausių gudrybių, kaip išvengti mokesčių. Tačiau specialistai įspėja, kad dėl to gali nukentėti nieko nenutuokianti pusė, tad pataria išlikti budriems. Socialiniame tinkle „Facebook“ anonimas pasidalijo įrašu, kuriame teigė norintis įsigyti bendrabučio kambarį už 15 tūkst. eurų. Anot jo, pardavėja 8 tūkst. eurų nori gauti bankiniu pavedimu, oficialiai, o likusią dalį – 7 tūkst.

Gentvilas: pastatų atnaujinimas skydais leistų pagreitinti renovaciją 3 kartais

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų naujinimas mediniais skydais leistų pasiekti tikslą kasmet renovuoti tūkstantį daugiabučių. Anot jo, bandomiesiems 8 pastatų skydinio atnaujinimo projektams jau skirta 10 mln. eurų, taip pat galioja kvietimas iki šių metų rugsėjo 14 d. daugiabučių namų atnaujinimui skydais projektams už 200 mln. eurų.

Pirmasis šalyje: Kaunas patvirtino programą priedangų įrengimui daugiabučiuose

Papildomi avariniai išėjimai, ventiliacijos, apšvietimo ir vandens tiekimo sistemų įrengimas, instaliacijos sutvarkymas su galimybe pajungti autonominį elektros tiekimą, pastato konstrukcijų stiprinimas. Tokias priemones Kaunas numatęs finansuoti gyventojams pagal naujai patvirtintą Priedangų įrengimo daugiabučiuose namuose programą. Jos tikslas – užtikrinti kauniečiams saugias patalpas gyvenamojoje aplinkoje.
Į viršų