Miestiečiai mokės mažiau, nei gyvenantys užmiestyje: valdantieji patys kritikuoja Vyriausybės siūlomus mokesčius

61
Šią savaitę Finansų ministerija pristatė mokestinių pasiūlymų paketą, kuriame buvo aptartas ir kiek anksčiau registruotas Nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įstatymo projektas. Vis tik nelogišku šio mokesčio modelio veikimo principu piktinasi net patys politikai, esantys valdančioje koalicijoje. Seimo narys Laisvės partijos atstovas Kasparas Adomaitis savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje išreiškė neigiamą nuomonę apie naujo gyventojų nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modelį.

Rusams ketinama drausti įsigyti NT Lietuvoje, išimtis numatyta tik pabėgėliams

Rusijos piliečiams ketinama uždrausti įsigyti Lietuvoje nekilnojamojo turto.  Šis draudimas negaliotų tik laikinai gyventi Lietuvoje leidimą turintiems Rusijos piliečiams, kurie savo šalyje yra persekiojami nedemokratinio režimo ir negali grįžti į kilmės šalį. Tokiai įstatymo normai Lietuvos parlamentarai pritarė antradienį svarstydami Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos Ukrainoje nustatymo įstatymo projektą.

Klaipėdoje pradedama ruošti infrastruktūra vandens autobusams

  Klaipėdos savivaldybė pranešė apie Danės prieigose prasidėsiančius pėsčiųjų takų ir aikštelių šalia planuojamų pontoninių prieplaukų įrengimo darbus, ruošiantis reguliarių vandens autobusų startui. Planuojama, kad elektriniai autobusai-katamaranai Danės upe pradės kursuoti šių metų gegužę. Pėsčiųjų takų ir aikštelių įrengimo darbus pagal sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe bendrovė „Kesrama“ turės atlikti per tris mėnesius – iki gegužės pabaigos. Sutarties kaina – 114  tūkst.

Svarbu planuojantiems pirkti būstą: paaiškino, kuo rizikuojate dabar ir kokie nauji reikalavimai netrukus įsigalios

Nuo kitų metų Lietuvoje gyvenamąsias patalpas bus galima įsigyti tik esant 100 proc. pastato baigtumui. Tai numato neseniai Seimo priimti Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama apsaugoti gyventojus, kad jie įsigytų užbaigtą ir įregistruotą būstą. Pastaruoju metu Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, kokie statybos ir apdailos darbai turi būti atlikti, kad pastatas būtų laikomas visiškai užbaigtu, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Buvusioje „Lietuvos geležinkelių“ būstinėje Vilniuje įsikurs aštuonios valstybės įstaigos

Buvusioje „Lietuvos geležinkelių“ būstinėje sostinėje įsikurs aštuonios valstybės įstaigos, penktadienį pranešė Turto bankas. Mindaugo gatvėje esančiame pastate veiks Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, Valstybinis patentų biuras, Valstybinė darbo inspekcija, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Lietuvos standartizacijos departamentas, Ekstremalių sveikatai situacijų centras ir Lietuvos energetikos agentūra.

Rygoje senos statybos butai pinga septintą mėnesį iš eilės

Butai Latvijos sostinėje sovietmečiu statytuose nerenovuotuose daugiabučiuose vasarį, kaip ankstesnius šešis mėnesius, pigo, skelbia rinkos tarpininkė „Arco Real Estate“. Praėjusį mėnesį jų vidutinė kaina mažėjo 0,3 proc. iki 911 eurų už kvadratinį metrą. Skelbiama, jog nepaisant besitęsiančio tokių butų pigimo daugumoje pagrindinių Latvijos sostinės „miegamųjų“ rajonų, vasarį nebrangių butų pasiūlos beveik neliko.

Būsto kainos Lietuvoje paskutinį 2022-ųjų ketvirtį padidėjo 1,9 proc.

Lietuvoje paskutinį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su trečiuoju, būsto kainos padidėjo 1,9 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra. Naujos statybos būstai pabrango 5,9 proc. Iš jų butai daugiabučiuose namuose pabrango 6,1 proc., vienbučiai ir dvibučiai namai – 5,4 proc. Ankstesnės statybos būstai kaip ir vienbučiai, dvibučiai namai bei butai daugiabučiuose namuose, atpigo po 0,1 proc.

Išskirtinė galimybė: siūlo nusipirkti sostinėje esantį „Pramogų banko“ pastatą

Norite tapti išskirtinio bei Senamiesčio pašonėje esančio pastato savininku? Tai visiškai paprasta – tereikia turėti 4 milijonus eurų. Nekilnojamojo turto agentūra „Newsec“ portale „aruodas.lt“ praneša apie organizuojamą aukcioną, kuriame bus parduodamas Stulginskio gatvėje esantis pastatas, daugeliui žinomas kaip „Pramogų bankas“. Tiesa, aukciono pradinė kaina – 3 mln. 800 tūkst. eurų, o minimalus kainos kėlimo žingsnis aukcione bus 20 tūkst. eurų.

NT analitikai: būsto projektų plėtra regionuose vyksta vangiai

Nauji daugiabučiai mažuose miesteliuose plėtojami gana retai ir tokia statyba vyksta vangiai, o tai daugiausia lemia demografiniai pokyčiai, teigia nekilnojamojo turto rinkos analitikai. Anot jų, nors būsto kainos regionuose gerokai mažesnės nei didesniuose miestuose, statybos kainos yra panašios, todėl vystytojai kaštus gali amortizuoti tik per sklypo kainą – sklypai regionuose yra pigesni. Analitikų teigimu, būsto projektų plėtrą regionuose diktuoja ir diktuos poreikis.

Rusai pernai Lietuvoje kiek sumažino valdomo NT, baltarusiai – padidino 1,8 karto

Rusijos piliečių Lietuvoje įsigyjamo nekilnojamo turto (NT) mastas pernai išliko panašus, kaip anksčiau, tačiau didžioji dauguma jų čia gyvena jau ne vienerius metus. Tuo metu Lietuvoje butų, namų ar kito turto turinčių baltarusių pernai padaugėjo 1,8 karto.   2022 metais Rusijos piliečiai šalyje pirko beveik 2 proc. mažiau NT nei rekordiniais 2021-aisiais, tačiau turinčiųjų bent vieną NT objektą sumažėjo daugiau negu 42 proc.

Kaunas ruošiasi kvartalais renovuoti sovietinius daugiabučių rajonus

Kauno savivaldybė rengiasi kvartalais renovuoti sovietmečiu statytų daugiabučių rajonus. Kaip penktadienį pranešė miesto savivaldybė, Kaunas ruošiasi transformuoti ligšiolinę programą „Svajonių kiemas“ ir parengė urbanistinę studiją su konkrečiais siūlymais. Balandžio pradžioje viziją planuojama pristatyti kauniečiams. Kauno savivaldybės įmonė „Kauno planas“ pagal urbanistinę studiją pradėjo rengti kvartalų išplanavimo schemas, jos vėliau bus derinamos su gyventojais.

Didžiausia investicijų grąža pernai – iš būsto ir nuomos

Didžiausią investicijų grąžą 2022 metais atnešė investicijos į būstą ir jo nuoma. Šių investicijų vertė augo 19,1 proc., o įvertinus ir nuomos pajamas – 23,2 proc., teigia Lietuvos investicijų indeksą trečiadienį paskelbusi bendrovė INVL.  Bendras Lietuvos investicijų indeksas pernai augo 3,3 proc. – jis kyla vienuoliktus metus iš eilės.

Bus siekiama geresnių sąlygų regionuose pirmąjį būstą perkančioms jaunoms šeimoms

Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarės Laimos Nagienės siūlymams palengvinti sąlygas pirmąjį būstą su valstybės subsidija įsigijusioms šeimoms, norinčioms jį parduoti.  Pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtai išvadai, kad būtina sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms Lietuvos regionuose įsigyti pirmąjį būstą, tačiau nesvarstyti įstatymo pakeitimo, nes ministerija planuoja parengti ir trečiąjį ketvirtį Seimui pateikti įstatymo pataisas.

Išaugusios būsto kainos ir palūkanos varo į neviltį: gyventojams sunku ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti būstą

Gyventojai skundžiasi, kad šiuo metu, pakilus būsto paskolų palūkanoms, įsigyti savo butą beveik neįmanoma. Ekonomistai tokiems gyventojams siūlo nuomos galimybę. Tada esą nereikės tempti paskolos naštos. Vis dėlto gyventojai skaičiuoja, kad ir nuomos kainos didelės, tad sumos nuomai ir paskolos įmokoms beveik nesiskiria. Portalui tv3.lt vilnietė Emilija pasakojo, kad šiuo metu su vyru gyvena naujos statybos bute sostinės Šiaurės miestelyje.

Naujas siūlymas Seime – privačių namų statytojus iškart įtraukti į rinkliavos už atliekas sąrašą

Gyventojus, gavusius leidimą statyti individualius namus, siūloma automatiškai įtraukti į rinkliavos už atliekas mokėtojų sąrašą. Tikimasi, kad tokiu būdu sumažės statybinių atliekų, gabenamų į pamiškes, srautas.    Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė įsitikinusi, kad mokėdami mokesčius namą statantys žmonės gaus ir atliekų tvarkymo paslaugas, ir šansą neįbristi į „atliekų atsikratymo šešėlį“ arba išlipti iš jo.

Dvi Lietuvos NT bendrovės viešbutį Prahoje pavers „co–living“ projektu

Dvi Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtotojos Čekijos sostinėje įsigijo viešbutį, kurį už 14 mln. eurų ketina rekonstruoti į bendruomeniško būsto (angl. co–living) projektą „Youston“.  „Baltic Asset Management“ su „Hanner“, kuri bus finansinė partnerė, planuoja 2024 metų pradžioje Prahoje pasiūlyti daugiau nei 100 būstų, rašo portalas vz.lt.

Rygoje senos statybos butai pinga šeštą mėnesį iš eilės

  Butai Latvijos sostinėje sovietmečiu statytuose nerenovuotuose daugiabučiuose sausį, kaip ankstesnius penkis mėnesius, pigo. Praėjusį mėnesį jų vidutinė kaina sumažėjo 0,2 proc., skelbia rinkos tarpininkė „Arco Real Estate“. Skelbiama, jog pirmąjį šių metų mėnesį tokie butai nedaug pigo daugumoje pagrindinių Latvijos sostinės „miegamųjų“ rajonų. Rinkos tarpininkės duomenimis, per metus (palyginti su praėjusių metų sausiu) senos statybos butai Rygoje pabrango vidutiniškai tik 1,3 proc.

Didieji bankai pernai būstui skolino daugiau, bet sutarčių pasirašė mažiau

Didžiausi Lietuvoje SEB, „Swedbank” ir „Luminor“ bankai pernai išdalijo daugiau  būsto paskolų, tačiau pasirašė mažiau sutarčių nei 2021-aisiais, rodo BNS Plius surinkti duomenys. Daugiausia būsto paskolų 2022 metais išdavė „Swedbank” – 787 mln. eurų. Po to sekė SEB su daugiau nei 550 mln. eurų, trečias liko „Luminor“ – 500 mln. eurų.

Būsto nuoma kas mėnesį – ne nuomotojui, o sau: kaip veikia išperkamoji nuoma?

Daugelis žmonių Lietuvoje būstą nuomojasi, kol sukaupę pradiniam įnašui su banko paskola įsigyja nuosavus namus. Tačiau norintiems kažko per vidurį yra alternatyva – nuomotis savo išsirinktą būstą tol, kol pavyks jį nusipirkti. Išperkamosios nuomos specialistai detaliai papasakojo, kokia tai paslauga, kas ja gali pasinaudoti, kokie yra jos trūkumai ir privalumai.

Namo patys nestatysite: štai kada bus būtina samdytis statybininkus

Pavasarį įsigaliosiantys Statybų įstatymo pakeitimai, numatysiantys, kokiais atvejais individualų namą bus galima statyti savo jėgomis (ūkio būdu), o kada būtina samdyti kvalifikuotus ekspertus, turės įtakos individualių namų statytojams, penktadienį pranešė portalas delfi.lt. Naujo reglamentavimo tikslas – užtikrinti statybos kokybę, procesų skaidrumą, statybos dalyvių kvalifikaciją, atsakomybę.
Į viršų