„ArtVilnius’23“ skelbia performatyvumą: po vienu stogu susiburs Lietuvos ir pasaulio menininkai

Žiūrovams ir žinovams. Tokiu šūkiu lankytojus šiemet sutiks keturioliktoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“. Spalio 13–15 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įsikurs 300 menininkų, 70 meno galerijų ir institucijų iš 18 pasaulio šalių.  „Greitos sėkmės nebūna. Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ turėjo nukeliauti ilgo dešimtmečio kelią, atrasti savo žiūrovus, savo menininkus ir kolekcininkus, kad pagaliau galėtume stebėti rezultatus.
Kultūra 2023-09-20

LVSO sezoną pradeda premjera: skambės Karolio Szymanowskio opera „Karalius Rogeris“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, savo 35-ojo sezono pradžiai pasirinko įspūdingą kūrinį – savo garsų pasauliu ir muzikine vizija užburiančią legendinio lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio (1882–1937) trijų dalių operą „Karalius Rogeris“. Operos koncertinis atlikimas skambės rugsėjo 28 d. 19 val.
Kultūra 2023-09-19

Į Vilnių atvykstantis bestselerių autorius: „Jei nesuprasi savęs, rizikuoji prarasti savo gyvenimą“

Paauglystėje prancūzų rašytojas, bestselerių „Dievas visada keliauja incognito“, „Diena, kai išmokau gyventi“, „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“, „Intuicija“ autorius Laurent’as Gounelle norėjo tapti psichiatru. Paklusęs tėvų norams, jis baigė ekonomikos studijas, tačiau save atrado kelionėse, rašyme ir nuolatiniuose susitikimuose su žmonėmis.  Rugsėjo 23 dieną, 18 val.

Tarp kandidatų į nacionalines premijas – Statkevičius, Mainelytė ir Sabaliauskaitė

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai pateikti 47 kandidatai tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais, antradienį pranešė Kultūros ministerija.

Willo Smitho knygą pristatęs DJ Mamania: pirmąjį mano pasirodymą užkūrė kultinė jo daina

Užvedančiais repo ir hiphopo miksais garsėjantis DJ Mamania naujausią pasirodymą dedikavo Holivudo žvaigždės Willo Smitho kūrybai, taip pristatydamas įkvepiančią vieno žinomiausių pasaulio aktorių knygą „Will.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų