Ar sveika valgyti blynus? Atskleidė tiesą
6
(6)
Sveikos mitybos įpročiai – pamatas, kurį kai kurie tėvai vaikams pakloja jau vaikystėje. Deja, ne visi vaikystėje tokius įpročius įgijo, kad vėliau galėtų juos perduoti ir savo šeimai, tad kas yra svarbiausia, kai kalbame apie vaikų mitybą?
Ką turime žinoti apie sveiką mitybą, kokios gudrybės gali padėti sudominti ne tik mažuosius, bet ir visą šeimą sveikais produktais ir kokie įpročiai gali padėti geriau jaustis ir išsaugoti sveikatą, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ diskutuoja ...
Paskutinis Dalios Teišerskytės interviu – apie aptiktą vėžį
126
Šiandien Lietuvą sukrėtė skaudi žinia – per savo gimtadienį mirė 79-erių sulaukusi žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Apie tai pranešė žmonės.lt. Dar šių metų rugpjūčio mėnesį poetė lankėsi naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kur atvirai pasakojo apie kovą su atsitiktinai aptiktu vėžiu.
Ar mėnulio fazės veikia sveikatą? Atskleidė tiesą
Jau senokai pastebėta, kad orų pokyčiai veikia gyvūnų elgesį, pavyzdžiui, artėjant audrai paukščiai keičia skrydžio trajektorijas, tačiau kaip ir kada orai veikia žmones? Slėgis, debesuotumas, temperatūra, magnetinės audros, o gal ir mėnulio fazės turi įtakos tam, kaip jaučiamės? Ši tema vis dažniau aptariama tiek gydytojų, tiek gamtos mokslų profesionalų.
Atskleidė, ar mėnulis ir magnetinės audros veikia mūsų sveikatą: kiti mano neteisingai
Jau senokai pastebėta, kad orų pokyčiai veikia gyvūnų elgesį, pavyzdžiui, artėjant audrai paukščiai keičia skrydžio trajektorijas, tačiau kaip ir kada orai veikia žmones? Slėgis, debesuotumas, temperatūra, magnetinės audros, o gal ir mėnulio fazės turi įtakos tam, kaip jaučiamės? Ši tema vis dažniau aptariama tiek gydytojų, tiek gamtos mokslų profesionalų.
Naktį miegosite daug geriau: atskleidė aukso vertės patarimus
Kokybiškas miegas yra viena svarbiausių žmogaus rutinos dalių. Tačiau lengvai užmigti pavyksta ne visiems. „Sveikatos DNR“ laidoje svečiavosi šeimos gydytoja Elena Šukė, kuri papasakojo apie nemigą ir pasidalijo patarimais, kaip geriau valdyti savo miegą.
Dažnu atveju, miegą sujaukia netvarkinga žmogaus rutina. Tad pirmas veiksmas, kuriuo reikia užsiimti – miego higiena. Tai dienos, vakaro ar prieš pat miegą atliekami ritualai, kurie padeda nurimti.
Prieš miegą išgeriate alkoholio? Turi jums svarbių žinių
Neretai žmonės teigia, kad alkoholis padeda jiems lengviau užmigti. Dėl šios priežasties nevengia išgerti tauriųjų gėrimų prieš ruošdamiesi ilsėtis. Šeimos gydytoja Elena Šukė „Sveikatos DNR“ laidoje atskleidė, kokio poveikio galima tikėtis išgėrus alkoholinių gėrimų prieš miegą.
Laidos metu ekspertė dalijosi, kad neretai žmonės prieš naktį griebiasi alkoholio, nes juos kankina nemiga. Daugeliui atrodo, kad tai veiksminga priemonė siekiant užmigti.
Garsus Lietuvos neurologas atskleidė, kaip išlikti jaunam ir sveikam: štai, ką reikia žinoti
Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas.
Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.
Be alkoholio neįsivaizduojate draugų pasibuvimo? Turi jums liūdnų žinių
Susitikimo su draugais ar giminaičiais metu neretai būna vartojami alkoholiniai gėrimai. Žmonės juos vartoja norėdami atsipalaiduoti, lengviau bendrauti su kitais asmenimis, tačiau kartais nekaltas išgėrimas gali baigtis priklausomybės liūnu, iš kurio vėliau bus sunku išlipti.
Kaip pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata, neįklimpti į priklausomybių liūną ir kada jau reiktų kreiptis pagalbos, laidoje „Sveikatos DNR“ kalba Priklausomybės ligų centro gyd.
Šiukštu nedarykite to prieš naktį: miegosite daug blogiau
Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi.
Tad ką daryti, kad naktį pailsėtume geriau, ar galima miegoti dienos metu, kaip tinkamai pasiruošti miegui ir kada jau galima įtarti nemigą ir reiktų kreiptis į gydytoją, pasakoja šeimos gydytoja Elena Šukė.
Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku
Praėjusią savaitę lietuviai turėjo daugiau nedarbo dienų, nei įprasta, o Vėlinės, kai prisimenami išėjusieji anapus, tampa proga giminėms susirinkti pabendrauti ne tik prie valgiais, bet ir gėrimais nukrautų stalų.
Darbdaviai jau anksčiau yra pastebėję, kad nedarbo dienos ar ilgieji savaitgaliai gali pakenkti kai kurių žmonių gebėjimui grįžti į įprastą rutiną, o policijos pareigūnai ir medikai žino, kad veikiausiai esant laisvadieniams tarnybų pagalbos reikės daugiau.
Psichiatras atsakė, ar būtina gerti vitaminą D: kiti mano neteisingai
Kapų lankymo neįsivaizduojate be alkoholio? Turi jums liūdnų žinių
Ši savaitė Lietuvoje – ypatinga, yra minimos Vėlinės, prisiminami išėjusieji anapus, lankomos kapinės ir giminės susirenka pabendrauti prie valgiais, o kartais ir gėrimais, nukrautų stalų.
Darbdaviai jau anksčiau yra pastebėję, kad nedarbo dienos ar ilgieji savaitgaliai gali pakenkti kai kurių žmonių gebėjimui grįžti į įprastą rutiną, o policijos pareigūnai ir medikai žino, kad veikiausiai esant laisvadieniams tarnybų pagalbos reikės daugiau.
Lietuva – turtingojo pasaulio dalis: kodėl žmonės tokie nelaimingi?
Nors pagal laimės indekso rodiklius Lietuva nėra žemoje vietoje, kai kurie žmonės teigia, kad yra nelaimingi. Apie tai, kodėl žmonės net ir turėdami socialines garantijas gali jautis nelaimingi naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas, gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius.
Metas suprasti, kad gyvename psichozėje: socialiniuose tinkluose tikime tuo, ko realybėje nėra
Ar protarpinis badavimas gali padėti numesti svorio? Gydytojas rėžia tiesiai
Atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką reikia valgyti
Norint gyventi ilgai ir be didesnių sveikatos problemų, tuo, ką dedame į savo lėkštę, turime susirūpinti kuo anksčiau. Jau dabar moksliniai tyrimai rodo, kad pakeitę savo mitybą žmonės gali ne tik sumažinti ligų riziką, bet kartais ir padėti valdyti jau esamas sveikatos problemas.
Apie tai, kokį maistą valgyti, ar maistas yra kartu ir vaistas, diskutuoja medicinos gydytojas Irmantas Aleksa ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvensenos medicinos studijų programos vadovas Tomas Vaičiūnas.
Rimvydo širdį suėdė gripas: sirgo net be temperatūros
Šį rudenį gydytojai Lietuvoje jau pastebi vis sparčiau plintantį piktesnį A tipo gripo virusą, o Vilniuje gyvenantis Rimvydas Vekerotas kalba iš patirties: net lengva gripo forma gali baigtis širdies transplantacija.
Asociacijos „Gyvastis“ narys, širdies persodinimą išgyvenęs vilnietis Rimvydas Vekerotas ir gydytoja Jurga Dūdienė tv3.lt studijoje kalbėjo apie infekcinių ligų pavojų ir kaip kiekvienas galime jų saugotis.
100 metų sulaukęs Lietuvos profesorius išdavė, kaip išlaikyti sveiką protą ir kūną
Vis dažniau išgirstame, jog fizinis aktyvumas – raktas į ilgaamžiškumą. Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį šimto metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR” kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.