Apsaugokite savo vaikus nuo pagrobėjų: atsisiųskite šias programėles

Tapus tėvais, niekas neduoda instrukcijos, kaip ir ką daryti. Savaime suprantama, kad vaikams reikia palaikymo, tačiau ne ką mažiau svarbu užtikrinti, kad jie visą laiką būtų saugūs. Kad būtų paprasčiau įvykdyti šią užduotį, ekspertai rekomenduoja naudoti šias programėles. Amerikos Nacionalinio dingusių ir išnaudojamų vaikų centro duomenimis, 2020 m. į jų kibernetinę liniją buvo gauta daugiau nei 21,7 mln.

Šie ženklai išduoda, kad jūsų vaikas vartoja narkotikus: pastebėkite kuo greičiau

Tyrimai rodo, jog kvaišalus vartojančių vaikų amžius vis jaunėja. Pradinukai, 8-10 metų vaikai, jau yra girdėję, kad tokie dalykai egzistuoja. Lietuvoje, remiantis tyrimų duomenimis, paaugliai pabando kvaišalų būdami vidutiniškai 14 metų amžiaus. Tad naujienų portalui tv3.lt vaikų psichologė Vilija Malinauskaitė pasakoja, kaip atpažinti narkotinėmis medžiagomis apsvaigusį vaiką, kaip jį apsaugoti ir teisingai pasielgti.

Ragina šiukštu nepirkti šių žaislų – vaikui gali sukelti pavojų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), išnagrinėjusi bylas dėl Produktų saugos įstatymo pažeidimo, už nesaugių žaislų pateikimą į rinką skyrė sankcijas UAB „Alenara“, UAB „Red and blue“, UAB „Daisena“, UAB „Kristutė“, UAB „Prekės tik jums”, UAB „Baltijos bretlingis“, UAB „Taurinas”, UAB „Svaita”, UAB „Eiginta”, UAB „Virgipra” bei Rasai Širvinskienei, vykdančiai individualią veiklą.

Vilniaus ligoninėje – neeilinis sutapimas: spaudžia širdį

Savo riksmu pasveikinti Naujuosius metus mažyliai šiemet neskubėjo. Tiesa, Vilniuje pirmieji naujagimiai skirtingoms šeimoms gimė tuo pačiu metu – 3-ią valandą nakties. „Pirmieji 2024 01 01 kūdikiai Santaros klinikose gimė 3 val. 7 min.  Dviem šeimoms vienu metu gimė sūnelis ir dukrytė... Sveikiname su gimtadieniu!“, – rašoma VUL Santaros klinikų socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.

Kada vaikams atskleisti tiesą apie Kalėdų senelį? Dauguma tėvų suklysta

Prisiminimai, kuriuos tėvai sukuria savo vaikams per Kalėdas, atmintyje išliks visą gyvenimą, tačiau tam tikru metu reikės pasakyti tiesą – visgi tam gali būti pasirinktas netinkamas laikas.  Viena mokytoja 12-metei mergaitei pasakė tiesą apie Kalėdas ir ši liko gerokai sutrikusi. Šis prisipažinimas sukėlė karštą diskusiją su tėvais dėl tinkamo amžiaus, nuo kurio galima su vaikais kalbėti apie išgalvotus šventinius veikėjus.

Iškilus konfliktams šeimoje nepamirškite savo vaiko: štai, ką būtina žinoti

Dingusių žmonių šeimų paramos centras įspėja, kad iškilus konfliktams tarp tėvų, visada svarbu pamatyti savo vaiką ir atkreipti dėmesį į tai, kaip jis jaučiasi. Ilgainiui pavargęs ir nebeapsikentęs konfliktų vaikas gali pabėgti iš namų, taip bandydamas pabėgti nuo problemos arba netgi pabėgti iš namų kaip konfliktų priežastis, įsivaizduodamas, kad tėvams be jo bus lengviau. Vaikai, augdami besipykstančių tėvų aplinkoje jaučiasi kaip įkaitai tėvų konfliktuose.

Tėvų fantazijai ribų nėra: itin populiarėja vardai iš vieno šių metų filmo

Kai reikia išrinkti kūdikio vardą, tėvams tenka priimti sunkų sprendimą, nes galiausiai jų kūdikis užaugs su šiuo vardu. Vieni tėvai renkasi klasikinius ir tradicinius vardus, kiti pradeda šiek tiek eksperimentuoti ir renkasi unikalesnius vardus.  Niekada nėra lengva apsispręsti: nuo įžymybių, kurios renkasi neaiškius ir išradingus vardus, iki tėvų, kurie savo kūdikį pavadina gilią prasmę turinčiu vardu.

Atskleidė, kiek ir kada duoti vaikams pinigų: kiti elgiasi neteisingai

Vis daugiau tėvų susiduria su ne visada lengvu klausimu – kiek pinigų derėtų duoti vaikams ir kaip juos išmokyti protingai elgtis su savo turimomis santaupomis. Apie tai, kiek pinigų skirti įvairaus amžiaus vaikams, su kokiais sunkumais dažniausiai susiduria tėvai, tv3.lt portalui pasakoja vaikų psichologė Aušra Kazlienė.

Duodate vaikams mobilų telefoną? Turi jums labai liūdnų žinių

Šiuolaikinėje visuomenėje technologijos tampa neišvengiama kasdienybės dalimi ir tai gali paveikti visus šeimos narius, ypač vaikus. Apie tai, kaip kartais tėvai gali nesusimąstyti, kokią žalą jų naudojimasis technologijomis gali padaryti vaikų psichologinei būsenai ar augimo procesui, tv3.lt naujienų portalui pasakoja psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė.

Knibždančias kirmėles organizme išduoda šie ženklai: nenumokite ranka

Kirmėles – maži, bet potencialiai pavojingi parazitai. Radus jų vaikų organizme, tėvai nežino kaip šiuos parazitus išnaikinti arba kaip nuo jų apsisaugoti ateityje. Camelia vaistinės vaistininkas Rimvydas Blynas sako, kad tai yra gana dažnas reiškinys ir pasakoja kaip šių nepatogumų išvengti.

Į darželį sūnų išleidusi kaunietė išgyvena juodžiausias dienas: prašo patarimo

Prasidėjus rudeniui, vaikai grįžta į darželius ar mokyklas. Kiekvienais metais mokymo įstaigose būna daug naujų vaikų, kuriems tai nauja patirtis. Daugelis mamų susiduria su emociniais iššūkiais ir nerimu dėl to, kaip jų vaikas prisitaikys prie naujos aplinkos. Tai natūralus reiškinys, kurį gali lydėti daugybė klausimų ir abejonių. Naujokės darželio mamos neretai būna priverstos susidurti su jausmais, kurių iki tol nebuvo patyrusios.
Į viršų