Šeima

 

Naudingiausi patarimai, kurie padės gyventi darniai ir laimingai: patirtys, psichologų bei specialistų interviu bei atviri tėvų pasakojimai.

 

REKLAMA
Atlaisvinkite vietos lentynose! Iki pat sekmadienio – Didysis „Lidl“ rūbų išpardavimas  Atlaisvinkite vietos lentynose! Iki pat sekmadienio – Didysis „Lidl“ rūbų išpardavimas

Atlaisvinkite vietos lentynose! Iki pat sekmadienio – Didysis „Lidl“ rūbų išpardavimas

Sakoma, kad pavasaris prabudina ne tik gamtą, bet ir norą atsinaujinti. Todėl šią savaitę, nuo ketvirtadienio iki pat sekmadienio, „Lidl“ parduotuvėse taikomos ypatingos nuolaidos drabužiams ir avalynei. Viršutiniai ir apatiniai rūbai, lauko ir darbo drabužiai, rūbai sportui ir vaikams, taip pat pižamos, chalatai ir avalynė – visas šių kategorijų prekes bus galima įsigyti net 40 proc. pigiau. Specialūs pasiūlymai drabužiams ir avalynei prasideda vos nuo 1 Eur.

Budinti globotoja Svaja: bendravimą su vaiku pakeičia auksinė 5 minučių taisyklė

Paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos biologinėje šeimoje, įprastai jis laikinai prisiglaudžia giminaičių namuose. Tačiau pasitaiko situacijų, tarsi be išeities, kai emociškai vaikui artimų žmonių nėra arba jie dėl vienokių ar kitokių priežasčių padėti negali.

Eglė Jackaitė: „Priimu viską, kas buvo, nes tik todėl esu tokia, kokia esu“

Aktorę Eglę Jackaitę likimas nuo pat mažens įtraukė į skausmingų išbandymų sūkurį, kurio atšiaurius gūsius savo prisiminimuose moteris teigia jaučianti iki šiol. Garsi aktorė atvira, ji užaugo be motiniškos meilės, tad iki šiol jaučia žiojėjančią tuštumą, kuri ją lydi visą gyvenimą: „Mama bet kuriam vaikui yra vienas svarbiausių žmonių gyvenime ir jos niekada niekas nepakeis.

Psichologė Donata – apie darbą su likimo nuskriaustais vaikais: valant žaizdas paaiškėja skaudžių dalykų

Lietuvoje šiuo metu yra daugiau kaip 6 tūkst. vaikų, kurie bent laikinai neteko tėvų globos ir pernelyg anksti turėjo patirti sudėtingus gyvenimo išbandymus. Didžioji dalis vaikų atsidūrė globėjų šeimose, tačiau nemažai jų apsigyveno bendruomeniniuose vaikų globos namuose arba globos institucijose.
Šeima 2024-01-18

Dovanomis šeimą apipylusi mama nesulaiko ašarų: pati negavo nė vienos

Moteris netveria pykčiu – ji ištisus mėnesius organizavo gražią Kalėdų šventę savo vaikams ir vyrui, tačiau atsibudusi Kalėdų rytą pamatė, kad šie jai nenupirko jokios dovanos. Mama sulaukė užuojautos iš internautų, kai papasakojo, kad jos vyras ir vaikai nenupirko jai nė vienos kalėdinės dovanos. Visi žinome, kad per Kalėdas svarbiausios ne dovanos, tačiau sulaukus bent smulkmenos iš artimiausių žmonių žinome, kad jie mus vertina, rašo mirror.co.uk.

Gydytoja šiukštu nepirktų vaikams šių dovanų: įspėja visus

Gydytoja išvardijo penkis žaislus, kurių niekada neturėtumėte dovanoti vaikui per Kalėdas. Gydytoja Meghan Martin iš Floridos dirba greitosios medicinos pagalbos tarnyboje ir puikiai žino apie tam tikrų dovanų keliamus pavojus. Keturių vaikų motina žaibiškai paplitusiame „TikTok“ vaizdo įraše paaiškino, kaip batutai, vandens karoliukai, elektriniai paspirtukai, riedžiai ir žaislai su diskinėmis baterijomis gali sužaloti vaiką arba net kartais baigtis mirtimi, rašo dailymail.co.uk.
Šeima 2023-12-14

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.

Dukra tėčio paprašė nupirkti įklotų: jo atsakymas paliko be žodžių

Tėtis sulaukė daugybės internautų pagyrų už puikią reakciją į dukros prašymą parduotuvėje nupirkti jai higieninių įklotų. Jo atsakymas prajuokino ne vieną. Nors kai kurie vyrai teigia, kad jiems „gėda“ pirkti moteriškas higienos priemones parduotuvėse, dauguma mielai paima tai, ko reikia, kaip ir šis tėtis. Tačiau jis negalėjo susilaikyti ir nepasijuokti iš parduodamų prekių pasirinkimo.

Atskleidė, kaip vaikams pasakoti apie Kalėdų senį: štai, kokių klaidų nereiktų kartoti

Kalėdos – tai magiškiausias metų laikotarpis, kupinas stebuklų ir džiaugsmo, kurį daugelis vaikų sieja su paslaptingu Kalėdų seneliu, kuris kiekvienais metais neša dovanas geriems vaikams. Tačiau, susidūrus su klausimu apie Kalėdų Senelio tikrumą, tėvai neretai pasimeta tarp magiško pasaulio idėjos išlaikymo ir tikrovės.

Duodate vaikams mobilų telefoną? Turi jums labai liūdnų žinių

Šiuolaikinėje visuomenėje technologijos tampa neišvengiama kasdienybės dalimi ir tai gali paveikti visus šeimos narius, ypač vaikus. Apie tai, kaip kartais tėvai gali nesusimąstyti, kokią žalą jų naudojimasis technologijomis gali padaryti vaikų psichologinei būsenai ar augimo procesui, tv3.lt naujienų portalui pasakoja psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė.
REKLAMA
Gyvenimo įgūdžių programa: psichoterapinė utopija su gender ideologijos „vinuku“  Gyvenimo įgūdžių programa: psichoterapinė utopija su gender ideologijos „vinuku“

Gyvenimo įgūdžių programa: psichoterapinė utopija su gender ideologijos „vinuku“

Geri gyvenimo įgūdžiai yra be abejonės geras dalykas. Sveikos gyvensenos, pirmos medicininės pagalbos, finansų tvarkymo ir pan. Visgi šioje programoje svarbiausias dėmesys skiriamas „socialiniam emociniam ugdymui.“ Štai ką gali sėkmingai programoje besimokantis asmuo: „atpažįsta įvairias patirtas emocijas; atskiria emocijų intensyvumo lygį; demonstruoja būdus, kaip elgtis patiriant nemalonias emocijas (pvz.
REKLAMA
Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą  Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą

Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą

Šeimų interesus atstovaujančios organizacijos kreipėsi į LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetą, prašydamos organizuoti plačią ir atvirą diskusiją dėl daug atgarsio visuomenėje sulaukusios Gyvenimo įgūdžių bendrosios programos (GĮP) tikslingumo, metodologinio ir mokslinio pagrįstumo, taip pat fakto, kad ji bus privaloma visiems vaikams, suderinamumo su LR Konstitucijoje numatytų tėvų teisių užtikrinimu.

Prašo padėti sunkiai gyvenantiems Lietuvos vaikams: išpildykite jų svajones

Rugpjūčio 1  dieną startavo Vaikų svajonių komandos, „DPD Lietuva“ ir „Officeday“  projektas  „Labas, Rugsėji!“ . Jo metu svajonių pildytojai kviečiami padėti išpildyti vaikų, augančių socialinės rizikos ar sunkiai finansiškai besiverčiančiose šeimose, bei  vaikų, lankančių Dienos centrus, svajones.

Giminaitis pabučiavo naujagimį: pamačius, kas vėliau nutiko vaikui, tėvus ištiko šokas

Anglus tėvus ištiko šokas, kai jų naujagimis kūdikis vos nemirė nuo lūpų pūslelinės, kai jį pabučiavo sergantis giminaitis, todėl pora baiminasi, kad kūdikis vėl gali susirgti, jei jį kas nors pabučiuos. Mažasis Romanas Dransfieldas gimė 2019 m. vasarį keturiomis savaitėmis anksčiau su geltos simptomais ir jam prireikė skubios medicininės pagalbos. Vos gimusį jį paguldė į inkubatorių naujagimių palatoje, kad būtų suteikta papildoma priežiūra, rašo express.co.uk.

„Sunkus“ paauglys ar tik nesuprastas vaikas – kaip išvengti paauglystės stigmų?

Vaiko teisių gynėjai, kiti su vaikais dirbantys specialistai sutaria, kad kalbant apie paauglystės iššūkius, viską lemia požiūrio kampas: bet kokį su visuomenės normomis prasilenkiantį paauglio elgesį  priimsime kitaip, kai jį vertinsime tik kaip nesuprasto ar laiku pagalbos nesulaukusio vaiko poelgį, rašoma Vaiko teisių tarnybos pranešime spaudai.

Išgirdę mamos išrinktą vardą dukrai internautai pasibaisėjo: tai maisto produktas

Kūdikio vardo pasirinkimas yra vienas sunkiausių sprendimų, su kuriais susiduria tėvai, ypač jei žinote, kad pasirinktas vardas gali būti vertinamas prieštaringai. Ar laikotės savo pozicijos? O gal klausotės prieštaringų nuomonių? Viena mama, kuri tvirtai laikėsi savo nuomonės net po to, kai troliai sukritikavo jos dukters vardą, atviravo apie savo patirtį ir gynė pasirinkimą, rašo mirror.co.uk. Išdidi mama teigia, kad dukrą pavadino Pickle (lietuviškai.

Gavusi kaimynės laišką mama nežinojo, kur dėti akis: „Kaip galima to prašyti?“

Visi, auginantys vaikus, puikiai žino, kaip sunku priversti vaikus bent kuriam laikui pabūti tyliai. Tačiau viena mama liko pasibaisėjusi, kai sulaukė kaimynės raštelio, kuriame grasinama skųstis dėl triukšmo, kurį kelia jos vaikai. Prieštaringai vertinamas laiškas, kurį moteris gavo sekmadienį, kovo 26 d., sukėlė aršias diskusijas internete. Kai kurie gynė kaimynę ir stebėjosi, kodėl vaikai negeba pabūti tyliai.

Influencerė paviešino savo ašaras: neapsikentė patyčių dėl sūnaus vardo

Moteris verkdama pasakojo savo sekėjams, kad interneto troliai puola unikalų jos kūdikio vardą. Liana Jade iš Enderbio turi bendrą „YouTube“ kanalą su partneriu Connoru, o pora praėjusių metų liepą susilaukė sūnaus Koazy. Tačiau Liana savo „TikTok“ paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame apsipylė ašaromis,  sakydama, kad žmonės internete sukritikavo jos vaiko vardą, kai peržiūrėjo amerikiečių „YouTube“ naudotojų Matto ir Abby „Neplanuotos tinklalaidės“ transliacijos įrašą.

Išgirdus 13-metės nuotakos sesers kalbą svečiai neteko žado: žodžiai išmušė iš vėžių

Šelmiška mažoji sesuo „geriausioje visų laikų vestuvių kalboje“ pasakė, kad nuotaka „nebėra jos problema“. Irelyn Johnson per savo sesers Sierra Lipinski vestuves, įvykusias Temekuloje, Kalifornijoje, pralinksmino šeimą ir svečius savo įspūdingu repavimu, rašo mirror.co.uk. Ištiko šokas Nekilnojamojo turto agente dirbanti Sierra tikėjosi „emocingos kalbos“ iš savo mažosios sesers, vyriausios pamergės.

Išgirdusi, kokį vardą dukrai nori duoti vyras, žmona apsipylė ašaromis: sudaužė širdį

Vyras sulaukė kritikos dėl to,  kad norėjo pavadinti savo dar negimusį kūdikį savo velionės buvusios merginos vardu – jo besilaukianti žmona sakė, kad jai dėl to labai nepatogu ir apsipylė ašaromis. Nickas sakė, kad visada norėjo pavadinti savo vaiką savo buvusios merginos Nancy vardu, nes ji mirė, tačiau nesitikėjo, kad tai sukels daugybę problemų tarp jo ir jo žmonos Rebeccos.
Į viršų