Vengrijoje degalai užsienyje registruotiems automobiliams – didesnėmis kainomis

Vengrijos valdžia ėmėsi priemonių vadinamajam „degalų turizmui“ pažaboti, skelbia Serbijos visuomeninė transliuotoja RTS. „Vengrijos vyriausybė nusprendė nuo penktadienio leisti degalinėse subsidijuotomis kainomis pilti degalus tik šioje šalyje registruotiems automobiliams, o užsieniečiai už juos mokės brangiau – rinkos kainomis“, – teigiama RTS pranešime.

„Kinder“ pranešė iš rinkos pašalinusi daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos

„Kinder“ iš rinkos pašalino daugiau nei 3 tūkst. tonų savo produkcijos, nerimaudama, kad ji gali būti užkrėsta salmonelėmis, o šis žingsnis gamintojai gali atsieiti dešimtis milijonų eurų, ketvirtadienį Prancūzijos dienraščiui „Le Parisien“ teigė bendrovės pareigūnas. „Ferrero France“ vadovas Nicolas Neykovas teigė, kad užteršimas salmonelėmis buvo susijęs su sviesto gaminimo įrenginio filtru Belgijos Arlono mieste įsikūrusioje gamykloje.

Lenkija ir Slovakija baigė tiesti dujų jungtį

Lenkijos ir Slovakijos dujų perdavimo tinklų jungties statyba baigta gegužės 26-ąją, skelbia Lenkijos radijas. „Lenkijos ir Slovakijos dujotiekių tinklus sujungęs vamzdynas baigtas statyti, pildomas dujomis. Birželio pradžioje planuojamas pirmasis bandomasis srautas“, – teigiama Lenkijos dujų perdavimo tinklų operatoriaus „Gaz-System“ pranešime.

Estija pasiryžusi turėti savo SGD terminalą: aiškėja, kada jis bus paruoštas

Estijos premjerė Kaja Kallas pareiškė, jog suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalas, kaip patikino valstybinė perdavimo tinklų operatorė „Elering“ bei į šį projektą įsitraukusios privačios bendrovės, bus parengtas naudoti iki šių metų rudens arba žiemos. „Visi patikino, kad visgi bus pasiektas pasaulinis statybos rekordas, ir kad iki rudens arba žiemos [terminalas] bus paruoštas.

Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali sukelti pasaulinę recesiją, perspėjo Pasaulio banko vadovas Davidas Malpassas. Jis pabrėžė, kad ketvirtos pagal dydį pasaulio ekonomikos – Vokietijos – augimas jau gerokai sulėtėjo dėl smarkiai pabrangusių energijos išteklių, ir pridūrė, kad trąšų gamybų apimčių mažinimas gali pabloginti padėtį kitose šalyse. „Jei pažvelgtume į pasaulio BVP.

„Pfizer“ suteiks galimybę skurdžiausioms šalims įsigyti gamintojos vaistų už savikainą

JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ trečiadienį pranešė apie ketinimus pardavinėti savo patentuotus vaistus skurdžiausioms pasaulio šalims nesiekdama pelno, prisidėdama prie naujos Šveicarijos kurortiniame mieste Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume paskelbtos iniciatyvos.

„Volkswagen“ Jungtinėje Karalystėje sumokės 193 mln. svarų „dyzelgeito“ skandale

„Volkswagen“ trečiadienį pranešė sumokėsianti 193 mln. svarų (242 mln. JAV dolerių, 226 mln. eurų) ieškovams Didžiojoje Britanijoje dėl 2015 metais kilusio dyzelinių transporto priemonių emisijų skandalo. Vokiečių įmonė sulaukė ieškinių visame pasaulyje nuo tada, kai paaiškėjo, kad gamintoja klastojo taršos bandymų rezultatus, įdiegdama azoto oksido rodmenis mažinančius įrenginius savo gaminamuose automobiliuose. Kolektyvinį ieškinį pareiškė ir maždaug 91 tūkst.

PPO vadovė ragina valstybes neblokuoti maisto produktų tarptautinio tiekimo

Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovė Ngozi Okonjo-Iweala paragino valstybes neblokuoti ir neriboti pagrindinių maisto produktų tarptautinio tiekimo, Rusijos invazijai į Ukrainą smarkiai padidinus įtampą pasaulio maisto rinkose. „Stengiamės pasakyti narėms ir dėl eksporto draudimų, ribojimų, kad jos laikytųsi santūriai“, – sakė N. Okonjo-Iweala žurnalistams Pasaulio ekonomikos forume Davose. „Nenorime, kad tai paaštrėtų ir lemtų kainų šuolį“, – pabrėžė ji.

Kovodama su karo Ukrainoje padariniai Vengrija įves nenumatyto pelno mokestį įmonėms

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves nenumatyto papildomo pelno mokestį įmonėms, kovodama su karo Ukrainoje sukeltu kainų kilimu ir siekdama finansuoti papildomas išlaidas gynybai. Pranešimas, kurį V. Orbanas paskelbė socialinio tinklo „Facebook“ vaizdo įraše, pasirodė praėjus dienai po nepaprastosios padėties įvedimo dėl iššūkių, lemiamų karo kaimyninėje Ukrainoje.

Du restoranai Estijoje pelnė „Michelin“ žvaigždes

Du Talino restoranai – „NOA Chef's Hall“ ir „180° by Matthias Diether“ – pirmieji Estijoje pelnė prestižines „Michelin“ žvaigždes, o Estija pirmoji iš Baltijos valstybių pateko į šį išskirtinį bene geriausių restoranų pasaulyje gidą. Iš viso „Michelin“ gido „Estija“ pirmajame leidime – 31 restoranas, iš jų du gavo po vieną „Michelin“ žvaigždę, penki restoranai pelnė „Bib Gourmand“ apdovanojimą, o dar du – žaliąją „Michelin“ žvaigždę už atsidavimą tradicinei gastronomijai.

Putino pažadai rusams: „nuo birželio 10 proc. didės minimalus pragyvenimo lygis“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį vakare paskelbė, kad pensijos, kitos socialinės išmokos bei minimalus darbo užmokestis artimiausiu metu didės dešimtadaliu. Tokį žingsnį Kremlius žengia siekdamas nuraminti rekordine infliacija besipiktinančius eilinius rusus, šaliai dėl invazijos į Ukrainą susiduriant su precedento neturinčia tarptautinių sankcijų banga. „Nuo birželio 1-osios 10 proc.

Pasaulio ekonomikos laukia „didžiausias išbandymas“ nuo Antrojo pasaulinio karo laikų

Krizei sekant krizę, pasaulio ekonomika artėja prie bedugnės krašto, rašo portalas CNN.   Davose (Šveicarija) prasidėjus pirmajam nuo 2020 m. Pasaulio ekonomikos forumui, Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pareiškė, kad ekonomika susiduria su „galbūt didžiausiu išbandymu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“. „Susiduriame su potencialia nelaimių sandūra“, – pareiškime sakė TVF valdančioji direktorė Kristalina Georgieva.

Šveicarija padės Ukrainai konfiskuoti šalyje įšaldytą Janukovyčiaus bendražygio turtą

Šveicarijos vyriausybė trečiadienį pareiškė pradėsianti daugiau nei 100 milijonų frankų (98 mln. eurų) turto konfiskavimo iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus artimo bendražygio procedūrą. Šveicarijos valdančioji Federalinė taryba pareiškė teikianti paramą Ukrainai, nes bandydamas konfiskuoti lėšas Kyjivas susiduria su „tam tikrais sunkumais“. Šią procedūrą apsunkina karas. Tačiau taryba patikino, kad šis žingsnis nesusijęs su šiais metais Rusijai įvestomis sankcijomis.

Naftos ir dujų nepakanka, imasi grūdų: kaip Rusija toliau šantažuoja pasaulį ir kelia bado grėsmę

Tarptautinė bendruomenė turėtų padėti sukurti „saugų praėjimą“, kuriuo milijonai tonų grūdų, įstrigusių Ukrainoje, galėtų būti išvežti iš šalies, pareiškė Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja. Yulia Svyrydenko, Ukrainos ministro pirmininko pirmoji pavaduotoja sakė, kad čia reikalingas tam tikras „koridorius“, praneša BBC. Dėl to, kad Ukraina negali eksportuoti savo grūdų, pasaulinės maisto kainos sparčiai kyla. Be to, tai sukėlė bado grėsmę nuo jos eksporto priklausančiose šalyse.

ES siekia Rusijos oligarchų turtą atiduoti Ukrainos atstatymui

Europos Sąjunga trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes apeiti sankcijas ir sudarytų sąlygas konfiskuoti jų turtą, kad iš jo būtų galima finansuoti karo draskomos Ukrainos atstatymą. „Kol Rusijos agresija Ukrainoje tęsiasi, svarbiausia, kad ES ribojamosios priemonės būtų visiškai įgyvendinamos, o šių priemonių pažeidinėjimas negalėtų atsipirkti“, – sakoma Europos Komisijos (EK) pareiškime.

„Nike“ pasitraukia iš Rusijos rinkos

JAV sportinės avalynės ir aprangos gamintoja „Nike“ nepratęsė sutarčių su franšizės gavėja „Inventive Retail Group“ (IRG), kuri „artimiausiu metu“ nebegalės tiekti „Nike“ produkcijos į Rusijos rinką, praneša leidinys „Vedomosti“. „Baigiantis atsargoms, IRG bus priversta uždaryti visas šio prekės ženklo parduotuves Rusijoje“, – skelbia leidinys, cituodamas IRG prezidento Tichono Smykovo laišką darbuotojams.

Sankcionuotų įmonių sąraše – „Vydmantai wind park“, „IDS Borjomi Europe“, „BMZ-Baltija“

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai ir Baltarusijai Lietuvoje įšaldytos jau 13-kos įmonių lėšos ir akcijos. Jų sąraše atsidūrė dar trys įmonės – „Vydmantai wind park“, „IDS Borjomi Europe“ ir „BMZ-Baltija“.  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) skelbia, kad Rusijos valstybinės energetikos monopolijos „Inter RAO“ kontroliuojamos elektros tiekėjos „Inter RAO Lietuva“ grupės įmonės „Vydmantai wind park“ lėšos įšaldytos dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Indija pranešė ribojanti cukraus eksportą

Indija pranešė ribojanti cukraus eksportą, kad apsaugotų savo tiekimą ir sumažintų infliaciją, praėjus vos kelioms dienoms, kai paskelbus draudimą iš šalies išvežti kviečius pastarųjų kainos visame pasaulyje šoktelėjo dar daugiau karo Ukrainoje fone. Indija, didžiausia pasaulyje cukraus gamintoja ir antra pagal dydį eksportuotoja po Brazilijos, antradienį pareiškė, kad šiais prekybos metais iki rugsėjo bus leidžiama iš šalies išvežti ne daugiau kaip 10 mln. tonų cukraus.

Buvęs Vokietijos kancleris Schroederis atsisako narystės „Gazprom“ stebėtojų taryboje

Buvęs Vokietijos kancleris Gehardas Schroederis besitęsiančio viešo spaudimo fone pareiškė atsisakantis narystės Kremliaus kontroliuojamo dujų giganto „Gazprom“ stebėtojų taryboje. „Prieš kurį laiką atsisakiau kandidatūros į „Gazprom“ stebėtojų tarybą.

JAV skelbia atsisakančios skolos mokėjimų išimties Rusijai

Jungtinės Valstijos nuo gegužės 25-osios atsisako išimties, kuria leista Maskvai apmokėti užsienio skolas Rusijoje laikomais JAV doleriais, pranešė JAV Iždo departamentas. Toks sprendimas gali priartinti Vladimiro Putino valstybę prie tarptautinių skolinių įsipareigojimų nevykdančios valstybės statuso.
Į viršų