Įsidėmėkite: policija skelbia, kokius reidus keliuose vykdys šį mėnesį

Lietuvos kelių policijos tarnyba pranešė apie birželio mėnesį numatytas organizuoti respublikines prevencines priemones. Pranešime skelbiama, kad policija vykdys įvairius patikrinimus: ► Birželio 2–4 d., 14–20 d. ir 24–26 d. – transporto priemonių, tarp jų ir dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai. Pažymėtina, kad birželio 14–20 d. prevencinė priemonė (angl.

Kauno savivaldybė beda pirštu į paspirtukininkus: jų gatvėje likti neturėtų

90
Seimui siekiant sugriežtinti taisykles elektriniams paspirtukams, savivaldybės sutinka, kad ribojimai reikalingi, tačiau skeptiškai vertina parlamento idėją paspirtukams neleisti važiuoti šaligatviu. Parlamentarai prieš kelias savaites pritarė paspirtukų eismą griežtinančioms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms po svarstymo.  Seime dar bus balsuojama atskirai dėl jų priėmimo.

Vairuotojams – nauji pokyčiai: su tokiais automobiliais važiuoti Lietuvoje uždraus

181
Jau netrukus įsigalios nauji pakeitimai, kuriais bus siekiama pažaboti ridos klastotojus. Jeigu specialistai nustatys, kad transporto priemonės odometro duomenys yra netikslūs, tokiu automobiliu jums bus draudžiama naudotis.

Nuolaidų už elektrą laikas baigėsi? Pirkti skatina, bet už krovimą teks mokėti

Susisiekimo ministerija parengė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisas, kurios numato apmokestinti elektromobilių krovimą valstybės valdomose stotelėse. Pataisų projekte teigiama, kad mokestį įvesti būtina ir dėl to, kad nebūtų iškreipiama rinka, tai paskatintų privatų verslą teikti šias paslaugas.

Gavote baudą už stovėjimą? Štai kada ji gali būti panaikinta ir mokėti nereikės

„Pasistačiau automobilį raudonoje zonoje, nepastebėjau ženklo ir sumokėjau už geltoną. Gavau baudą. Ar ji gali būti panaikinta?”. Tokie ir panašūs klausimai neretai yra užduodami gyventojų įvairiose „Facebook“ grupėse. Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ atsako, kad visi atvejai yra vertinami individualiai, neretai baudos yra naikinamos. „Rinkliavos mokestis arba gautas pranešimas (geltonas lapelis) nėra bauda.

Nesakykite, kad neįspėjo: 10 dalykų, kuriuos svarbu turėti savo automobilyje

Automobilis ir vairuotojo pažymėjimas iš esmės yra pagrindiniai elementai, kurių reikia, norint dalyvauti eisme. Jeigu, žinoma, žiūrėsime paviršutiniškai. Iš tiesų – į atsakingo vairuotojo sąvoką įeina daugybė elementų, kurie padeda išvengti nelaimių, padėti kitiems ir net kuria patogesnį mikroklimatą pačiame automobilyje. Šiame straipsnyje Autoplius.

„Hyundai Ioniq“ apžvalga: ar turi parako pranokti populiarųjį „Toyota Prius“ hibridą?

TV6 laidoje „Autopilotas“ žurnalistas Vytenis Kudarauskas apžvelgė hibridinį „Hyundai Ioniq“. Tai tiesioginis ir tikriausiai rimčiausias „Toyota Prius“ konkurentas hibridinių automobilių segmente. Automobilio gamintojai šį modelį vadina netgi revoliuciniu hibridu, tad ar korėjietiškas „Ioniq“ turi esminių privalumų, palyginus su populiariuoju japonišku modeliu? Automobilio viduje – paprasta ir jokių siurprizų nežadanti atmosfera. „Čia jis praktiškai niekuo neišsiskiria su savo konkurentais.
Transportas 2023-06-03

„Kelių ereliams“ – liūdnos dienos: kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda įjungė naujus greičio matuoklius

106
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, vykdydama eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose užtikrinančių eismo saugos priemonių įgyvendinimą, įrengė po momentinį greičio matuoklį abiem kryptimis ties tiltu per Kruną (kelias A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, apie 87 km). Pastebima, kad šioje vietoje greitis yra ribojamas iki 70 km/val. dėl eismo saugos, kadangi kelias per tiltą yra siauresnis, nei būdinga tokios kategorijos keliams, nėra saugaus sustojimo juostų.

Vykstantiems Vilnius–Kaunas – svarbi žinia: uždarytas nusukimas į Jonavos gatvę

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad įgyvendinant magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože nuo 99,03 iki 100,47 km esančio vidurinio A. Meškinio (Kleboniškio) tilto per Nerį rekonstravimo projektą, nuo šių metų birželio 5 d. iki birželio 30 d. bus uždarytas nusukimas atvažiuojant nuo Vilniaus A1 keliu į Jonavos gatvę, kadangi bus vykdomi jungiamojo kelio įrengimo darbai. Šie laikini pakeitimai susiję su tvarkomo tilto ir viaduko statybos darbais.
Transportas 2023-06-02

Vairuotojams – nauji pakeitimai: techninę apžiūrą šiame padalinyje vykdys kitaip

Vilniuje esančiame viename iš pagrindinių techninių apžiūros padalinių – „Tuvlitoje“ – vairuotojų ir motociklininkų laukia pokyčiai, mat nuo birželio 1 d. įsigaliojo tam tikri pakeitimai.   Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad Vilniuje, Lentvario gatvėje, vairuotojams tenka pralaukti ne vieną valandą, kol galiausiai sulaukia savo eilės, kad specialistai automobiliui galėtų atlikti techninę apžiūrą.  Dėl norinčiųjų gausos neretai susiformuoja ir eilės.

Vairuotojai, ruoškitės: Kaune už įvažiavimą į senamiestį privalėsite susimokėti

161
Prieš kelerius metus pristatytas Kauno darnaus judumo planas pamažu virsta tikrove. Kauno savivaldybė gegužės pirmoje pusėje sutarė dėl mažų emisijų zonai reikalingos įrangos pirkimo. Prietaisai turėtų būti sumontuoti ir sukonfigūruoti artimu metu – tikimasi, kad sistema pradės veikti šiemet, bet savivaldybės taryba dar turi nustatyti įvažiavimo į senamiestį tvarką ir tarifus.

Pirmoje birželio pusėje Vilniuje bus ribojamas eismas: pasakė, kuriomis dienomis

Nuo rytojaus per visą artėjančią savaitę Vilniuje tęsis renginiai, dėl kurių bus ribojamas eismas.  Sostinės savivaldybė informuoja, kad birželio 2 d. 6–10.30 val., organizuojant elektromobilių lenktynių starto ceremoniją ir elektromobilių ekspoziciją, Gedimino prospekto dalyje nuo Vasario 16-osios iki J. Tumo-Vaižganto gatvės laikinai bus draudžiamas transporto priemonių eismas.
Transportas 2023-06-01

Svarbu keliaujantiems traukiniais: vasarą bus pakeitimų

Dėl geležinkelio ruožo Vilnius–Valčiūnai elektrifikavimo darbų vasarą pusantro mėnesio laikinai bus ribojamas traukinių eismas tarp Vilniaus ir Jašiūnų bei Vilniaus ir oto uosto.   Tačiau dieną prieš ir dieną po NATO viršūnių susitikimo – liepos 10–13 dienomis – į oro uostą traukinių eismas vyks pagal specialų tvarkaraštį.
Transportas 2023-06-01

Oro linijos pradėjo sverti lėktuvų keleivius – paaiškino, kam to reikia

Ne vienas keleivis, užsakinėjęs pigiausius lėktuvo bilietus, veikiausiai yra patyręs nerimo, ar lagaminai nebus per sunkūs ir ar nereikės už tai primokėti. Pigių skrydžių bendrovės, atsižvelgdamos į griežtus bendro svorio apribojimus, verčia keleivius pasverti kiekvieną rankinio bagažo vienetą. Kiti oro vežėjai paprastai leidžia į rankinį bagažą įsidėti kelis daiktus, kad registruotas bagažas neviršytų leistinų normų.

Tikrins ne tik vairuotojus, bet ir kitus eismo dalyvius: policija įspėja apie reidus birželį

50
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja eismo dalyvius apie birželio mėnesį numatytas organizuoti respublikines prevencines priemones. Kaip skelbiama pranešime, policija vykdys įvairius patikrinimus: ► Birželio 2–4 d., 14–20 d. ir 24–26 d. – transporto priemonių, tarp jų ir dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai. Pažymėtina, kad birželio 14–20 d. prevencinė priemonė (angl.

Paskubėkite – pratęsė galimybę gauti 1 tūkst. eurų: štai ką reikia padaryti

Birželio 1 d. turėjo baigtis kvietimas teikti paraiškas atsisakiusiems taršaus automobilio ir įsigijusiems el. paspirtuką, dviratį, viešojo transporto bilietą ar transporto dalijimosi paslaugas. Tačiau dėl įvykusios avarijos ir sutrikusios techninės apžiūros stočių darbo ir jos informacinių sistemų veikimo bei duomenų apsikeitimo pareiškėjai negalėjo pateikti paraiškų kompensacijoms gauti, rašoma pranešime spaudai.

Baus ir vairuotojus, ir keleivius: vežantis atidarytus alkoholinius gėrimus grės baudos

153
Nuo birželio 1-osios pradeda galioti beveik 10 kartų didesnės baudos už atkimštų alkoholio butelių gabenimą automobiliuose – už tai grės baudos iki 140 eurų. Šiomis baudomis siekiama užkirsti kelią situacijoms, kuomet automobilio salone alkoholį vartoja keleiviai. Policija sako, kad toks keleivių elgesys turi įtakos vairuotojo budrumui ir yra išbandymas jo ryžtui atsispirti prie vairo išgerti.

Vairuotojams ir servisams – naujas kirtis: naikins techninę apžiūrą, grės ir baudos

Netrukus vairuotojai ir automobilių servisai sulauks naujų pokyčių, mat griežtinami reikalavimai transporto priemonių techninei apžiūrai, o taip pat ir remontui. Jeigu vairuotojų automobilis neatitiks keliamų reikalavimų, transporto priemonė dalyvauti eisme negalės. Tuo metu servisų atstovams kai kuriais atvejais grės ir baudos. Aplinkos ministerija neseniai paskelbė apie įsigaliosiančius griežtesnius aplinkosauginius reikalavimus.

Tiksi paskutinės valandos: nepraleiskite progos gauti iki 1 tūkst. eurų

Gyventojai gali pildyti paraiškas ir gauti nuo 1 iki 5 tūkst. eurų kompensaciją naujam ar naudotam mažai taršiam automobiliui, viešojo transporto bilietams, elektriniam paspirtukui ar dviračiui. Pinigai skiriami tiems, kurie sunaikina seną taršų automobilį. Jei kai kurie sprendimai gali palaukti dar kelerius metus, tai dalies kompensacijų norintys gyventojai turėtų paskubėti, kadangi jų pildymui liko paskutinės valandos. Jei turite seną automobilį, nebūtinai už jo sunaikinimą gausite išmoką.

Vairuojate automobilį su „automatu“? Įspėja – už tai gali tekti mokėti tūkstančius eurų

137
Automatinių pavarų dėžių rinkoje įsitvirtinusios dvigubos sankabos pavarų dėžės vairuotojus vilioja mažesnėmis degalų sąnaudomis ir sklandžia pavarų perjungimo galimybe. Tačiau ekspertai pastebi, kad dažnai sutelkę dėmesį į automobilio variklį, vairuotojai pamiršta taip pat atsakingai rūpintis ir automatine pavarų dėže.
Į viršų