Norite automobilį parduoti už didesnę kainą? Pasakė, ką reikia daryti

Pavasarį pabunda ne tik gamta, bet ir automobilių pardavėjai bei pirkėjai. Tam, kad būtų galima įsigyti kuo geresnį ir naujesnį automobilį, pirmiausiai būtina sėkmingai parduoti turimą transporto priemonę. Žinovai dalijasi patarimais, kaip išlaikyti automobilio vertę ir parduoti jį už geriausią įmanomą kainą. Pirmas ir vienas svarbiausių elementų – kokybiškas, prižiūrėtas ir nepriekaištingos techninės būklės automobilis. Vis daugiau žmonių, prieš pirkdami naudotą automobilį, jį tikrina servise.

Dėmesio, vairuotojai: nuo liepos „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės – svarbūs eismo pakeitimai

Nuo pirmadienio maždaug 1,3 kilometro ilgio „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės Kauno ir Suvalkų kryptimis įvedamas vienpusis eismas. Eismo organizavimo pakeitimai galios iki liepos mėnesio, penktadienį pranešė „Via Lietuva“. „Rekonstruojant magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožą, intensyviai tęsiami prie Marijampolės esančio viaduko (58,1 kilometre) griovimo ir naujo viaduko statymo darbai.
Transportas Prieš 12 val.

Judriausioje sostinės gatvėje – staigmena vairuotojams: štai kada gausite baudą, o ką žada kiti miestai

Lietuvos miestai skelbia kovą greičio mėgėjams – statoma dar daugiau greičio matuoklių, o kai kurie prietaisai galės būti bet kada perkeliami iš vienos vietos į kitą. Sostinės vairuotojai socialiniame tinkle suskubo viešinti nuotraukas, kuriose matyti nauji greičio matuokliai, įrengti vienoje judriausių gatvių.  Dabar aiškėja, kad tokių prietaisų sostinės gatvėse atsiras ne vienas.

Niūri žinia vairuotojams – pabrango degalai

Praėjusią savaitę vidutinė degalų kaina Lietuvoje padidėjo – benzinas pabrango 2,1 proc., o dyzelinas – 0,2 procento. Benzino vidutinė kaina pirmą kartą nuo praėjusių metų spalio pradžios viršijo dyzelino vidutinę kainą, skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA) Euro zonos valstybėse, pasak LEA, degalų kainos praėjusią savaitę padidėjo. Benzino vidutinės kainos padidėjo 1,1 proc., dyzelino – 0,9 procento.

Atšaukia tūkstančius šios markės automobilių: ar tokį vairuojate ir jūs?

Vokietijos automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ atšaukia apie 341 000 modelių GLE ir GLS automobilių, pagamintų nuo 2017 m. iki 2023 m., nes egzistuoja rizika, kad jie gali užsidegti, ketvirtadienį pranešė Vokietijos automobilių licencijų išdavimo tarnyba KBA. Pranešime nurodoma, kad 48 voltų įžeminimo laido kontaktas gali būti brokuotas, todėl egzistuoja rizika, kad automobilis gali užsidegti.

Įspėjimas vairuotojams: kelyje Vilnius–Trakai netrukus bus atnaujintas viaduko remontas

Dėl gedimų laikinai sustabdyti Trakų viaduko kapitalinio remonto darbai netrukus bus atnaujinti – bendrovė „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija) pakoregavo techninio darbo projektą ir pasirašė 1,2 mln.

Dėl automobilių ridos klastojimo Lietuvos biudžetas kasmet praranda dešimtis milijonų

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu. Kai kuriose šalyse ši problema laikoma rimtu nusikaltimu ir už tai baudžiama laisvės apribojimu bei milžiniškomis baudomis, kitose – įstatymai gerokai švelnesni.

Kelio Molėtai-Utena rekonstrukcijos progresas: sėkmingai ardo betonines atkarpas

Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu nuo Molėtų miesto pusės jau išardyta apie 6,5 km cementbetonio dangos, nuo Utenos miesto pusės – apie 3,5 km. Iš viso per mėnesį, vykdant rekonstrukcijos darbus, atlikta 70 proc. paruošiamųjų darbų.

Važiuojate su tokiomis padangomis? Įspėja – gausite baudą iki 100 eurų

Vairuotojams primenama, kad nuo balandžio 10 iki lapkričio 10 dienos leidžiama važiuoti tik vasarinėmis, universaliomis arba žieminėmis padangomis. Tačiau, jeigu jūsų automobilio padangos yra dygliuotos ir jų nepakeitėte, policijos pareigūnai turi teisę skirti baudą.  Lietuvoje padangas reikia keisti du kartus per metus – keičiantis sezonams. Štai vasarinės padangos keičiamos į žiemines kasmet iki lapkričio 10 dienos.

Vairuotojus įspėja, kad 50 eurų bauda netaptų staigmena: štai ką padarykite

Vairuotojai raginami nedelsti ir pasitikrinti, ar jų sveikatos medicininė pažyma vis dar galioja, mat kitu atveju jiems vairuoti automobilį bus draudžiama. Dalis gyventojų skundžiasi, kad jų prašo keliauti į kelias gydymo įstaigą ir gauti pažymas iš ten dirbančių specialistų. Tačiau ministerija tikina, kad taip daryti nėra privaloma. Jau nuo kitų metų sausio mėnesio vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimu.

„Regitra“ įspėja vairuotojus: pasikeitė svarbūs dokumentai, įsiminkite 3 taisykles

„Regitra“ atnaujino pirkimo–pardavimo sutartį, todėl vairuotojams, perkantiems ar parduodantiems automobilius, rekomenduoja vadovautis 3 žingsnių taisykle. „Regitra“, atnaujinusi transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį, rekomenduoja vadovautis 3 žingsnių taisykle: pasirašyti sutartį, neatiduoti automobilio raktelių, kol nebus deklaruotas abipusis nuosavybės įgijimas/perleidimas, ir greitai bei patogiai registruoti automobilį savo vardu – internetu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vairuotojams siunčia svarbią žinią: šiose techninių apžiūrų stotyse – nauja tvarka

Nuo balandžio mėnesio kai kuriuose techninių apžiūrų centruose keičiama iki šiol galiojusi tvarka, todėl vairuotojai raginami suklusti.  Analizuodami sukauptą informaciją ir reaguodami į kasmet augantį transporto priemonių skaičių, pristatomų į „Tuvlita“ techninės apžiūros centrus Vilniaus apskrityje, bendrovės vadovai priėmė sprendimą pailginti darbo laiką Avižienių, Viršuliškių ir Naujos Vilnios stotyse. Nuo balandžio pradžios jos dirbs gerokai ilgiau, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atskleidė dėl kokių priežasčių automobiliai Lietuvoje nepraeina techninės apžiūros

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima saugaus eismo diena. Ji skirta ne tik atkreipti dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, bet ir priminti, jog eismo dalyviai vieni kitiems išliktų labiau tolerantiški ne tik šią dieną, bet ir visus metus. Automobilių duomenų įmonės „carVertical“ ekspertai primena, jog didžiulę reikšmę saugumui kelyje turi ne tik atsakingas eismo dalyvių elgesys, bet ir transporto priemonių techninė būklė.

Paskelbė neįtikėtiną vaizdo įrašą iš Kelmės: „Kai nėra problemų, tada jų reikia prigalvoti“

Kelmės gyventojai piktinasi mieste vykstančiais kelio darbais. Valstybės lėšomis siaurinamos pagrindinės Kelmės gatvės, tačiau jau dabar jose neįsitenka žemės ūkio ir kita platesnė technika.  Dėl siaurinamų gatvių labiausiai nuogąstauja Kelmės rajono ūkininkų sąjunga (KRŪS). Jos pirmininkas Martynas Puidokas pasakoja, kad dar 2022 m. gruodį Kelmės rajono savivaldybė informavo jį apie planuojamus darbus. Savivaldybė pasiūlė ūkininkams susipažinti su projektu.

Įspėja vairuotojus: vienoje judriausių Vilniaus gatvių iki pat vasaros pabaigos ribos eismą

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad prasidėjo Nemenčinės plento rekonstrukcijos darbai. Pasak savivaldybės, rekonstrukcijos metu numatyta sutvarkyti 5,6 kilometrų plento ruožą nuo Kairėnų gatvės iki Vilniaus miesto ribos. Važiuojamoji gatvės dalis bus išplatinta nuo dviejų iki keturių juostų. Taip pat bus nutiestas dvipusis dviračių takas.

Neįtikėtina šių laikų Pelenės istorija Lietuvoje: ieško merginos, kuri pametė batelį lipdama į autobusą

Viešose vietose neretai galima pamatyti įvairių pamestų daiktų. Pavyzdžiui, pirštinių ar šalikų, kurių tikrieji savininkai greičiausiai jau neras ir nesusigrąžins. Kiek neįprasta, nors daugeliui pažįstama iš pasakos apie Pelenę būtų istorija, kai vaikinas ieško merginos, kuri pameta batelį. Tik šiuo atveju viskas – kiek šiuolaikiškiau: vietoje pokylio – autobusų stotelė, vietoje batelio matavimo – įrašas socialiniame tinkle.

Bauda iki 140 eurų ir vairuotojui, ir keleiviams: automobilyje to geriau nedaryti

Vairuotojams siunčiamas svarbus priminimas, kad Seimas galutinai keleiviams mašinoje gerti alkoholinius gėrimus, o vežti atidarytus alkoholinius gėrimus.  Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Jei kelionės automobiliu metu norėsite atsigaivinti skardine šalto limonado ir sėdėsite keleivio vietoje, į jus policija dėmesio nekreips. Tačiau jei vaisvandenį pakeis alus, pareigūnai jus galės nubausti bauda iki 140 eurų.

Iš jūsų – po 200 eurų už naują kelio ženklą: konservatorių siūlymą lenkia net ministerija

Vairuotojai jau ne vieną dešimtmetį keliuose įpratę matyti taip pat atrodančius kelio ženklus. Tačiau dalis Seimo narių sugalvojo pakeisti jų dizainą, kad jie esą taptų labiau vakarietiški ir neprimintų sovietinių laikų. Tiesa, dėl to jau spėjo kilti arši diskusija, kiek tai kainuos visiems mokesčių mokėtojams. Skaičiuojama, kad vieno ženklo pakeitimas gali kainuoti ir 200 eurų. Tokios idėjos įgyvendinimu abejoja ir pati Susisiekimo ministerija.

Kovo mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje – sėkmingas kiniško elektromobilio debiutas

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2024 m. kovą Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas sumažėjo 7,2% iki 2ʼ574 vnt. 2023 m. kovą šalyje buvo įregistruoti 2ʼ774 automobiliai. Pagrindinė šio nuosmukio priežastis – techninė, nes pernai kovą buvo net 3 darbo dienomis daugiau.

Seime – iniciatyva keisti sovietinio dizaino kelio ženklus

Trys seimo nariai (Andrius Vyšniauskas, Paulė Kuzmickienė ir Mindaugas Skritulskas) kreipėsi į susisiekimo ministrą, siūlydami keisti sovietinio dizaino kelių ženklus, rašoma spaudos pranešime.  Pasak Seimo narių, šiuo metu Lietuvoje galiojantys ir naudojami kelio ženklai, atsižvelgiant į jų dizainą, yra identiški (didžioji dauguma) ar panašūs į SSRS okupacijos metu patvirtintus (pagal sovietinį standartą GOST 10807-78) kelio ženklus.
Į viršų