Storosios žarnos vėžys smogia iš pasalų: gydytojas pasakė, ko privalu atsisakyti
Storosios žarnos vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų. Nacionalinio vėžio instituto gydytojas chirurgas dr. Audrius Dulskas sako, kad vieno simptomo, kuris išduotų ankstyvoje stadijoje ligą – nėra. Vis dėlto, dalyvavimas prevencinėje vėžio programoje ir geras šeimos ligų anamnezės išmanymas yra raktas į galimybę gyventi sveiką gyvenimą.
Jokiu būdų neignoruokite 1 simptomo: gali baigtis mirtimi
Vos prieš kelias savaites užgeso fitoterapeuto Juozo Ruolios gyvybė, o gegužės 21-ąją mirė ir buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė.
Ar insultas dažnai nusineša gyvybes ir kaip užkirsti jam kelią? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų gydytoju neurologu Ryčiu Masiliūnu ir VUL intervenciniu radiologu Giviu Lengveniu.
Uodus pamirškite visam laikui: štai, kas tikrai veikia
Prasidėjusi vasara džiugina bene kiekvieną – ilgi vakarai, vis šiltėjantis oras ir noras būti kuo ilgiau lauke.
Vis tik reikia pripažinti, kad malonų laiką gamtoje dažnai apkartina aplink zvimbiantys uodai. Ar įmanoma jų atsikratyti ir kokiu būdu tai padaryti?
Pasiteiravome medicinos entomologės Mildos Žygutienės, kokie būdai iš tiesų veiksmingi.
Perspėja dėl uodų veisyklų
Pasak ekspertės, padėti gali ne tik brangiai kainuojančios, bet ir natūralios priemonės.
Neeilinė operacija Lietuvoje: iš Latvijos greitosios automobilis gabeno itin svarbų siuntinį
92
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad praėjusią savaitę į Lietuvą iš Latvijos buvo atgabenti donoriniai organai.
Praėjusią savaitę Latvijoje buvo registruotas organų donoras. Artimieji nusprendė įprasminti velionio mirtį ir pratęsti jo gyvenimą kituose kūnuose – dovanoti organus donorystei.
Kaklo vėžį išduoda 7 simptomai: pajutę skubėkite pas gydytoją
„Cancer Research UK“ nurodo, kad kasmet vien Jungtinėje Karalystėje užregistruojama apie 12 400 naujų galvos ir kaklo vėžio atvejų. Todėl būtina pastebėti jo simptomus laiku ir nedelsiant kreiptis į medikus.
Labdaros organizacija „Macmillan Cancer Support“ paaiškino, kad ligos simptomai priklauso nuo to, kur prasidėjo galvos ir kaklo vėžys ir ar jis išplito į netoliese esančius limfmazgius.
Skubiai perspėja jaunas Lietuvos moteris: į jas nusitaikė klastinga liga
Vos prieš kelias savaites užgeso fitoterapeuto Juozo Ruolios gyvybė, o gegužės 21-ąją mirė ir buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė.
Ar insultas dažnai nusineša gyvybes ir kaip užkirsti jam kelią? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų gydytoju neurologu Ryčiu Masiliūnu ir VUL intervenciniu radiologu Giviu Lengveniu.
Tęsiasi magnetinė audra: pasakė, kaip apsisaugoti
Toliau tęsiasi gegužės 23–26 dienomis vykstanti magnetinė audra. Nors ji vertinama kaip vidutinio stiprumo, tačiau jos poveikis gal būti juntamas jautresnės sveikatos žmonėms. Sužinokite, kaip galite sau padėti šiomis dienomis.
Gegužės 23–26 dienomis vyksta keturias dienas trunkanti magnetinė audra.
Šiandien jos stiprumo indeksas yra vertinamas keturiais balais.
Didžiausią piką magnetinė audra buvo pasiekusi vakar, gegužės 24 dieną.
Profesorius skubiai įspėja neduoti to vaikams: gresia liūdnos pasekmės
Lauke gaminamas maistas suburia ir suartina, todėl šiltuoju metų sezonu daugelis mėgaujasi būtent grilio patiekalais. Šašlykai, kepsneliai, mėsainiai ar dešrainiai – ką mėgstamiausio pačirškinti kepsninėje randa daugelis, tarp jų – ir vaikai.
Tėvai dažniausiai skyla į dvi stovyklas: mažiesiems leidžiantys mėgautis grilio patiekalais ir manantys, kad jie skirti tik suaugusiems. Vaikų gastroenterologas prof. dr.
Klastinga liga guldo Lietuvos vaikus į ligonines: pasireiškia itin sunkia forma
82
LSMU Kauno ligoninės vaikų gydytojai informuoja, kad gydoma neįprastai daug sunkių vėjaraupių pacientų ir ši tendencija vyrauja nuo rudens. Medikai rekomenduoja nuo šios ligos skiepytis ir sklaido mitus, kad sergančių šia liga mažylių negalima prausti.
LSMU Kauno ligoninėje nuo rudens kone kiekvieną savaitę nuolat gydomi 5-7 vaikai.
„Kai kurie patenka į Vaikų intensyvios terapijos skyrių arba tenka taikyti chirurginį gydymą.
Pusryčiams rinkitės šiuos produktus: užkirsite kelią demencijai
Tyrimai ir toliau padeda atrasti naujų būdų, kaip sulėtinti pažinimo funkcijų sutrikimų, susijusių su demencija, vystymąsi. Tačiau gydytojas Michaelas Mosley mano, kad prevencija yra geriau nei gydymas, todėl jis kasdien imasi veiksmų, kad išlaikytų tinkamą savo smegenų funkcionavimą.
„Negaliu jaustis visiškai ramus.
Šiukštu negerkite to prieš naktį: miegosite daug blogiau
Ar padėjus galvą ant pagalvės pavyksta užmigti greitai? Jei ne, kaltas gali būti vienas gėrimas. Miego ekspertas perspėjo apie populiarų gėrimą, kuris gali sutrikdyti jūsų gebėjimą užmigti.
„Nors alkoholis dažnai gali padėti greičiau užmigti, tačiau vartojant jį prieš pat miegą gali kilti keblumų“, – pažymėjo ekspertas iš „Bed Kingdom.“
Alkoholio vartojimas likus kelioms valandoms iki miego gali būti dažno pabudimo naktį priežastis, rašo express.co.uk.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka
Kepenys – didžiausias vidaus organas, mūsų organizme atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, tačiau retas susimąsto, kad netinkami mūsų gyvenimo būdo pasirinkimai gali trikdyti jų veiklą ir galiausiai baigtis kepenų suriebėjimu. Ši būklė, nesiimant jokių veiksmų, gali negrįžtamai pakenkti sveikatai.
Vilniaus medikai išplatino skubų pranešimą: prašo padėti
VUL Santaros klinikų Kraujo centras skubiai kreipiasi į gyventojus – kritiškai stinga beveik visų kraujo grupių atsargų.
VUL Santaros klinikų Kraujo centras informavo, kad kritiškai sumažėjo kraujo atsargos – trūksta beveik visų kraujo grupių kraujo.
„Donorų aktyvumas nebepatenkina poreikio. Per dieną turime sulaukti mažiausiai 120 donorų, kad patenkintumėme išaugusį poreikį. Tai jau tampa pavasario-vasaros tendencija.
Atsikratykite knarkimo be vargo: štai, kas padės
Miegas sutrinka dėl įvairių priežasčių – skausmo, ligų ir streso. Dažna miego sutrikimo priežastis yra knarkimas – tiek pačiam knarkiančiam, tiek miegantiems šalia. Knarkimas atsiranda, kai kvėpuojant ima vibruoti liežuvis, burna, gerklė ar nosies kvėpavimo takai.
Kad ir kokia būtų jūsų knarkimo priežastis, laimei, yra būdų, kaip jį sumažinti arba išvengti, rašo express.co.uk.
„Knarkimas, kaip mes visi žinome, yra labai dažnas miego sutrikimas, – aiškino miego ekspertas Jamesas Leinhardtas.
Gydytojas įspėja lietuvius: pajutę šiuos 5 simptomus skubėkite tikrintis
Proktologiniai tyrimai dažniausiai atliekami atsiradus negalavimams, susijusiems su tiesiąja žarna arba galine storosios žarnos dalimi – išange. Dėl nemalonių pojūčių dalis pacientų baiminasi atlikti tokius tyrimus, tačiau reikėtų žinoti, kad jie neskausmingi, o pats procesas trunka vos kelias minutes.
Prasidėjo stipri magnetinė audra: pasakė, kiek truks
57
Prasidėjo vidutinio stiprumo magnetinė audra, kuri truks net keturias dienas, nuo gegužės 23 iki gegužės 26 dienos.
„Meteoagent“ interneto svetainėje pranešama, kad prasidėjo viena ilgiausių magnetinių bangų gegužės mėnesį. Ji truks keturias dienas, gegužės 23–26 dienomis.
Anot specialistų, magnetinės audros yra galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, veikiantys ne tik Žemę, tačiau ir žmogaus sveikatą.
Dantų tiesinimas kapomis: patogesnis būdas turėti svajonių šypseną
Tiesūs dantys, balta šypsena, tobulas sąkandis – kiekvieno mūsų siekiamybė. Tai – ne tik estetika ir taisyklinga funkcija, bet ir galimybė visiškai pasitikėti savimi. „Šypsenos akademijos“ gydytoja ortodontė Greta Jovarauskienė pasakoja apie patį estetiškiausią ir komfortiškiausią metodą, padėsiantį pasiekti tobulai lygią šypseną, – dantų kapas. Mažai pastebimu gydymu pasiekiami įspūdingi rezultatai.
Ekspertai išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: verta žinoti visiems
Ilgaamžiškumo ekspertai dalijasi trimis pagrindinėmis rekomendacijomis gyventi ilgiau ir geriau. Tereikia žinoti kelis paprastus dalykus.
„The Oxford Longevity Project“ (Oksfordo ilgaamžiškumo projekto) ekspertai pasidalino pagrindiniais būdais, kaip pagerinti ir prailginti savo gyvenimą.
Projekto autorius profesorius Denisas Noble'as pabrėžė miego svarbą, rašo express.co.uk.
„Autofagija yra organizmo ląstelių atliekų šalinimo sistema, kuri lėtina mūsų senėjimą, – pasakojo jis.
Knibždančius gyvius jūsų lovoje išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Gydytojos patarimas – neskubėti iš ryto kloti lovos – daugeliui gali skambėti, kaip puiki žinia, ypatingai tiems, kurie rytais mėgsta patinginiauti. Tačiau tokia rekomendacija – ne šiaip sau, tai viena iš prevencijos priemonių norint užtikrinti, kad namuose būtų kuo mažiau dulkių erkių.
Santaros klinikų gydytoja alergologė-klinikinė imunologė Justina Rudytė teigia, kad alergija dulkių erkutėms yra viena dažniausių alergijų pasaulyje, galinti pasireikšti net ir 1-2 metų amžiaus pacientams.
Ragina valgyti šiuos produktus: jūsų organizmas padėkos
Demencija pakerta vis daugiau žmonių. Nors iš dalies šios ligos vystymąsi nulemia genetika, nedideli pokyčiai jūsų mityboje gali sumažinti riziką susirgti šia liga.
Didėjant vidutiniam žmonių amžiui, demencija diagnozuojama daug dažniau nei bet kada anksčiau, rašo mirror.co.uk.
Ši liga, kurią sukelia nervinių ląstelių ir jų jungčių smegenyse pažeidimas arba sunykimas, kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai. Ji gali smogti bet kokio amžiaus suaugusiesiems.