Sveika gyvensena 

 

Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
 

Šie produktai padidina kalorijų deginimą: padės atsikratyti svorio

Geros naujienos norintiems atsikratyti kelių kilogramų – ekspertai pasidalijo keliais maisto produktais, kurių žmonės turėtų valgyti daugiau, kad numestų svorio. Pasak ekspertų, įrodyta, kad šie ingredientai „padidina kalorijų deginimą“. Maistas ir gėrimai gali turėti įtakos žmogaus svoriui, nes juose yra kalorijų. Idealiu atveju žmonės turėtų stengtis suvartoti tam tikrą kalorijų kiekį per dieną, kad išliktų sveiki – 2 500 kalorijų per dieną vyrams ir 2 000 kalorijų per dieną moterims.
Sveika gyvensena Prieš 2 val.

Prieš naktį išgerkite šio gėrimo: karšta naktis – garantuota

Kardamono kvapą sunku supainioti su kitų prieskonių. Jis dvelkia ramybe, šiluma ir namais. Po šafrano ir vanilės tai brangiausias ir populiariausias prieskonis pasaulyje. Ir ne tik prieskonis. Jau nuo seniausių laikų kardamonas buvo naudojamas kaip vaistas. Tad kardamono arbata ne tik sušildys, nuramins, atpalaiduos, tačiau ir padės palaikyti gerą fizinę sveikatą. Be to, teigiama, jog kardamono arbata yra veiksmingas afrodiziakas bei užtikrina gerą vyrų lytinį pajėgumą.

Pasakė, ar reikia plauti žalią mėsą: eilę metų elgiatės neteisingai

Ne vienas iš mūsų įsigijęs žalios mėsos pamato ant jos kraujo likučių ar kitų nemalonių akiai detalių. Tuomet kyla klausimas – reikėtų žalią mėsą plauti ar, visgi, ne? Į šį klausimą atsakė dietologas Mantas Liekis. Pokalbio metu pašnekovas kalbėjo apie tai, su kokiais pavojais galima susidurti plaunant žalią mėsą. Bakterijų kiekio – nemažina Anot M. Liekio, plauti žalią mėsą nėra pats geriausias sprendimas.

Kauno klinikose – neeilinė operacija: pirma tokia Lietuvoje

Šešerių metukų Vytis – Kauno klinikų pacientas, kurio gyvybę išgelbėjo jį prižiūrinčių medikų profesionalumas ir gydytojų radiologų techninės galimybės. Kaip pastebi jo tėtis Rimvydas, medikai sūnui gyvybę padovanojo tris kartus – pirmąjį transplantuodami kepenis, antrąjį – padėdami įveikti onkologinę ligą ir trečiąjį – pirmą kartą Lietuvoje vaikui atlikdami perkutaninės transplantuotų kepenų vartų venos ir pasaito venos sujungimą.

Živilė Pinskuvienė siunčia svarbią žinią: palies ne vieną

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė dalijasi žinia. Širvintose naujajame sveikatos centro geriatrijos skyriuje nuo šiol paslaugos bus teikiamos visiems gyventojams nuo 60-ies metų. Kiekvienas pacientas galės gauti paslaugas 15 dienų. Planuojama, kad šiomis paslaugomis galės naudoit ir jaunesni pacientai už tam tikrą įkainį.  Pasidalijo žinia Ž. Pinskuvienė savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo šia naujiena. Ji taip pat džiaugėsi skyriaus specialistais.

Šį gėrimą vadina karališku: ragina gerti dažniau

Daugelis puikiai žino, naudoja ir netgi augina baziliką. Tai neatskiriamas itališkos virtuvės prieskonis, puikiai derantis su makaronų patiekalais. Mėgstamas tiek šviežias, tiek džiovintas. Tačiau ar žinote, kad ne mažiau dėmesio verta ir baziliko arbata? Nuo kokių negalavimų ji gelbsti ir kam baziliko arbata nepatartina sužinosite skaitydami žemiau.

Iš jūsų balso gali nustatyti, ar sergate Parkinsono liga: stebina tikslumu

Dirbtiniam intelektui ir kitoms technologijoms sparčiai žengiant į priekį, pamažu šie įrankiai braunasi ir į medicinos pasaulį. Vienas iš jų – Kauno miesto universitetų jungtinis projektas, gebantis nustatyti Parkinsono ligą iš balso, naudojant elektroninę programėlę. Kauno technologijų universiteto (KTU) profesoriai kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) kolegomis dirbo tirdami galimybę Parkinsono ligą nustatyti iš balso dar jai nespėjus pažengti.

Pilvo riebalai degs savaime: išdavė 1 pratimą

Su amžiumi gali būti sunkiau išlikti sveikiems ir energingiems, be to, ima silpti raumenys, atsiranda daugiau riebalų. Tačiau yra vienas paprastas pratimas, kurį namuose galima atlikti vos per kelias minutes ir kuris padeda pašalinti nepageidaujamus pilvo riebalus.

Ragina prisirinkti šių žolelių: suteiks neįtikėtiną naudą

Pavasaris – gamtos atgijimo metas. Šiuo laikotarpiu galima pajausti jėgų ir energijos stygių, tad žolelės, kurias galime rasti laukuose, pievose – tikras vitaminų šaltinis.  „Valgomi laukiniai augalai. Dabar laikas, kaip burtas. Kai žolelės, pilnos augimo gyvasties, kai proga išeiti į mišką ir būti nustebintiems, kas žingsnį: žiedų, žalumos, pavasarinių grybų. Šiandien apie tai, ką galima valgyti parsinešt iš pievų ir miškų“, – rašoma socialinio tinklo „Instagram“ puslapyje „ukis.

Šie simptomai išduoda širdies ligą: pastebėkite laiku

Klaipėdos universiteto ligoninė pasidalino svarbia informacija apie išeminę širdies ligą. Išeminė širdies liga yra širdies raumens funkcijos sutrikimas, kurį sukelia sumažėjęs aprūpinimas arteriniu krauju. Ji yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės gydytojo kardiologo Pauliaus Ordos, ligą dažniausiai sukelia besikemšančios širdies raumenį maitinančios kraujagyslės.

Dažnai vargina dusulys? Štai, kada skubėkite pas gydytoją

Visame pasaulyje astma tampa vis didesne sveikatos problema, veikianti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Tai lėtinė, uždegiminė kvėpavimo sistemos liga, kuri gali sukelti daugybę simptomų: nuo kosulio ir dusulio iki sunkaus kvėpavimo. Nors astma gali būti valdoma įvairiais gydymo būdais, ji vis dar kelia iššūkių tiek pacientams, tiek medicinos specialistams.

Rytoj – neeilinė diena: ragina padaryti 1 dalyką

Rytoj, balandžio 11 dieną, neeilinė diena – Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena. Ši diena yra skirta paskatinti žmonių supratingumui apie šią ligą, todėl visi yra raginami šią dieną prisiminti aplinkinius, kurie serga šia sunkia liga. Parkinsono liga – tai lėtinė neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities, dalyvaujančios judesių kontrolėje, ląstelės.

Kankina aukštas cholesterolis? Išbandykite šį aliejų

Dygminų aliejus – pamažu įgaunantis populiarumą produktas, į kurį tikrai verta atkreipti dėmesį. Jis pasižymi gausybe vertingų savybių ir naudojimo universalumu. Šį aliejų galite pasitelkti kepimui, salotoms pagardinti, pasigaminsite iš jo gardų majonezą, o taip pat panaudosite odos, plaukų priežiūrai bei sveikatos stiprinimui. Taigi, susipažinkime su dygminų aliejumi iš arčiau.   Dygminų aliejaus savybės  Dygminai (lot.

Vilnietė atsisakė pieno, cukraus ir perdirbtų produktų: rezultatas nustebino

43-ų metų vilnietė Kristina Razminienė prieš 8-erius metus kovojo su pilvo, sąnarių skausmais, sunkiu kvėpavimu, nuovargiu ir kitomis sveikatos problemomis. Prieš pusantrų metų vilnietė nusprendė atsisakyti pieno, cukraus ir stipriai perdirbtų produktų. Dabar ji gali pasigirti gera savijauta ir dingusiomis žarnyno problemomis.

Kviečia 30 dienų valgyti grikius: iššūkį skirs sveikuolės Vaištarienės atminimui

Prieš keturis metus, 2020-ųjų balandžio 3-iąją dieną netekome Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narės, chemijos mokslų daktarės, vegetarų draugijos pirmininkės Ksaveros Vaištarienės. Moters atsiminimui, visi yra kviečiami jungtis į 30 dienų grikių iššūkį. Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „30 dienų iššūkis“ žmonės yra kviečiami prisijungti į 30 dienų iššūkį, kurio metu vieną, dvi arba tris dienas per savaitę reikia valgyti tik grikius.

Ši mirtina liga Lietuvoje plinta per vandenį: pajutę simptomus, skubėkite pas gydytoją

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras įspėja gyventojus apie pavojingą ligą legioneliozę, kurią sukelia bakterijos, įkvėpus aerozolio (vandens lašelio). „Legioneliozė – ūmi plaučių uždegimą sukelianti liga. Ji paprastai plinta įkvėpus aerozolio (vandens lašelio), kuriame yra Legionella bakterijų. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra karščiavimas, stiprus kosulys, dusulys, raumenų skausmas, galvos skausmas ir bendras silpnumas.

Pilvo skausmas skirtingose vietose signalizuoja pavojų: štai, ką išduoda

Pilvo skausmai yra labai paplitę ir gana dažni. Tačiau, jų simptomai visiškai skirtingi. Ir jei, dėl kai kurių galima pakentėti, tai kiti reikalauja nedelsti. Sveikatos radijas savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino informacija, ką ir koks pilvo skausmas reiškia. Pilvo skausmas ir ką jis gali reikšti? Skausmas pilvo centre ir viršuje – rodo gastritą, Bet tai gali būti širdies priepuolis, ypač jei skausmas eina į dešinę ranką arba apendicito simptomas.

Pamirškite pilvo pūtimą: štai, kas padės

Pasak gastroenterologo, kai kurie maisto produktai gali padėti išvengti nemalonaus dujų kaupimosi. Pilvo pūtimą pajunta maždaug ketvirtadalis visiškai sveikų žmonių. Šią nemalonią problemą paprastai sukelia žarnyne susikaupusios dujos, tačiau ją gali sukelti ir virškinimo problemos, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimas arba maisto netoleravimas. Laimei, penki maisto produktai gali padėti išvengti pilvo pūtimo problemų, rašo express.co.uk.

Prieš naktį Unikauskas ragina padaryti tai: miegosite daug geriau

Miegas – neatskiriama geros savijautos ir sveikatos dalis, todėl svarbu užtikrinti gerą ir pakankamą poilsį, nes, kitu atveju, gali grėsti nemalonios pasekmės. Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pastebėjo, kad vyresniame amžiuje daugelis miega prasčiau. Tai gali lemti, pavyzdžiui, tai, kad suaktyvėja simpatinė nervų sistema, atsakinga už „bėk arba kovok“ atsaką dėl per gyvenimą patiriamo streso, kuris pamažu kaupiasi.

Nepavyksta numesti svorio? Unikauskas ragina išsitirti 1 organą

Skydliaukės susirgimai pasitaiko vis dažnesnei žmonių grupei, o ypač moterims. Dėl šių susirgimų jaučiamasi prastai, gali pakisti svoris ir lydėti kiti varginantys simptomai. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kokios to priežastys. O laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė paaiškino, ką daryti. Į „Kviečiame daktarą!“ laidą kreipėsi panevėžietė Vanda, kuri pasidalijo žinute su žiūrovais. „Man diagnozuota hipertirozė. Priaugau 14 kg svorio.
Į viršų