Odontologas į vatą nevinioja: 1 burnos vieta išduoda, ar mėgstate oralinį seksą

Nemažai žmonių paniškai bijo lankytis pas odontologą, nors atsižvelgiant į tai, kaip jie rausiasi po burną su įvairiausiais aštriais instrumentais, kas gali juos kaltinti? Tačiau, nors mums labai nejauku, kai odontologai „kapstosi“ po mūsų dantų ertmes, paaiškėjo, kad jie gali daug pasakyti apie mūsų seksualinį gyvenimą tik iš mūsų burnos vidaus, rašo thesun.co.uk.

Skubiai įspėja Lietuvoje neliesti šio augalo: laukia skaudžios pasekmės

Apie Sosnovskio barštį girdėjęs, ko gero, kiekvienas, tačiau dar ne visi geba jį atpažinti. Itin svarbu žinoti, kad sąlytis su šiuo augalu gali palikti skaudžias žaizdas ar net apakinti, o tai ypač aktualu mėgstantiems leisti laiką gamtoje. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) Sveikatos mokymo skyriaus sveikatos edukologė Vida Dubinskienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kada didžiausia rizika nukentėti nuo šio augalo bei kaip elgtis turėjus sąlytį.

Akių sausumo priežastys: kai kurios gali nustebinti

Norint, kad akys būtų sveikos, turime užtikrinti, kad jos visuomet būtų tinkamai drėkinamos. Įprastai, kiekvieną kartą sumirksėjus ašarų plėvelė atsinaujina natūraliai, taip apsaugodama rageną, tačiau atsiradus pažeidimams, apsauga susilpnėja, akys ima sausėti, jas pradeda dirginti net ir įprasčiausi dalykai: dienos šviesa, kompiuterio ekranas ar vėjas. Nors akių sausumas itin varginantis nemalonumas, vis dėlto, suradus priežastis galima lengvai ir greitai to atsikratyti.

Išvenkite pūslelinės: pasakė, ką reikia daryti

Per artimus kontaktus plintanti pūslelinė dažniausiai pasireiškia ant lūpų. Ją sukėlęs herpes virusas neaktyvioje būsenoje organizme išlieka visą gyvenimą. Vaistininkė Daiva Gedvilaitė-Uščinė įvardija provokuojančius veiksnius, dėl kurių virusas „pabunda“ ir pradėjęs veikti, pūslelinę sukelia pakartotinai. Tai – tiesioginiai saulės UV spinduliai, vėjas, šaltas oras, hormonų pokyčiai menstruacijų metu, nuovargis, vietinė odos trauma, fizinis ar emocinis stresas.

Aukštą cholesterolio kiekį išduoda 1 simptomas: atkreipkite į jį dėmesį

Didelis cholesterolio kiekis kraujyje dažnai vadinamas „nematomu žudiku“, nes nekelia akivaizdžių simptomų. Tačiau yra keli nerimą keliantys kūno pokyčiai, kurie gali būti susiję su aukštu cholesterolio kiekiu. Tyrimai rodo, kad trijų kvapų užuodimas gali išduoti padidėjusį cholesterolį. Cholesterolis yra jūsų kraujyje randama į vašką panaši medžiaga, kuri atlieka daug svarbių funkcijų, iš kurių pagrindinė yra sveikų ląstelių kūrimas.

Šiukštu nepirkite tokios dušo želės: sau tik pakenksite

Nada Ward, „Beauty Kin“ įkūrėja, įspėja, kad kasdieniuose kūno prausikliuose yra „daug ingredientų, kurie gali būti „kenksmingi“. „Labai svarbu žinoti, kas tiksliai yra produktuose, kuriuos naudojate prausimuisi“, – sakė ji bei perspėjo apie sulfatus jų sudėtyje. „Sulfatai dažniausiai naudojami kad prausiklis putotų. Deja, sulfatai iš tikrųjų nėra tinkami  jūsų odai. Jie dirgina, o turintys jautrią odą, ,,skundžiasi, kad šis ingredientas odai netinka“, ‒ pasakojo ji.

Žarnyno vėžį išduoda šie ženklai: pastebėkite juos laiku

Žarnyno vėžys – viena iš labiausiai paplitusių vėžinių ligų. Vėžio registro duomenimis žarnyno vėžys kiekvienais metais nustatomas daugiau negu 1600 Lietuvos gyventojų. Sergančiųjų skaičius kasmet didėja 3–6 procentais, kitaip tariant, žarnyno vėžys kasmet papildomai diagnozuojamas dar apie 50 žmonių. Žarnyno vėžys yra bendras terminas, kuriuo dažniausiai apibūdinamas storosios žarnos sienelėje pradėjęs augti piktybinis navikas.

Vilniuje – neeilinis mirusio lietuvio šeimos poelgis: sunku sulaikyti ašaras

Gegužės 24-ąją užregistruotas jau 17 efektyvus organų donoras šiais metais Lietuvoje. Užplūdus netekties skausmui artimieji rado stiprybės ištarti „taip“ organų donorystei ir šis jų sprendimas pagerins gyvenimo kokybę dviem žmonėms, kurie savo antro šanso gyventi laukė ilgą laiką. Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad šįkart efektyvus donoras buvo užregistruotas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.

Meghan Markle sukrėtė skaudi žinia: jos tėvas atsidūrė ligoninėje

Išsiskyręs su žmona Meghan Markle tėtis Thomas Markle ilgus metus nekalbėjo nei su savo dukra, nei buvo pasimatęs su mažaisiais anūkais Archie ir Lilibet. Neseniai buvo pranešta, kad vyras buvo skubiai paguldytas į ligoninę dėl įtariamo insulto. Kitos savaitės pradžioje Thomas Markle buvo suplanavęs skristi į Jungtinę Karalystę, kurioje turėjo apsilankyti ir sudalyvauti karalienės Elžbietos II platininiame jubiliejuje.

Šie simptomai išduoda beždžionių raupus: pajutę – skubėkite pasitikrinti

Ekspertai skambina pavojaus varpais, o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) susirinko į skubų posėdį, visame pasaulyje ėmus plisti beždžionių raupams. Apie jų atvejus pranešama kasdien, tačiau kaip stipriai turėtume nerimauti ir į kokius simptomus atkreipti dėmesį? Tai nėra nauja infekcija ir yra žinoma dešimtmečius, kilusi iš Kongo Demokratinės Respublikos 1970 m. ir yra endeminė kai kuriose Afrikos dalyse.

Pro langą iškritusios vilnietės mirtis sukrėtė Lietuvą: dabar įspėja kitus

Savaitgalį sostinėje pro langą iškrito moteris, kuri galimai ketvirtajame daugiabučio namo aukšte bandė nuvalyti langus. Deja, tačiau moteris po šio kritimo neišgyveno. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas įspėja žmones būti atsargiais, nes dauguma tokių kritimų neišgyvena, o išgyvenusiems tenka gyventi su sunkiomis patirtos traumos komplikacijomis.

Sąnarių skausmą įveikite be jokio vargo: atskleidė geriausius patarimus

„Kaip padėti sau ir ką vartoti, jeigu kamuoja sąnarių skausmas? Kokių profilaktinių priemonių imtis, siekiant stabdyti jų dėvėjimąsi?“ – tai tik keletas iš klausimų, kuriuos kasdien tenka išgirsta vaistininkei Julijai Aganauskaitei-Žukaitei. Ji teigia, kad pavasarį ypač išauga besikreipiančių pagalbos skaičius, o jų amžius – įvairus.

Nepraleiskite nemokamos paslaugos: gali užkirsti kelią vėžiui

Gimdos kaklelio vėžys – vienas dažniausiai moterims diagnozuojamų onkologinių susirgimų. Kasmet pasaulyje ši klastinga liga nustatoma daugiau nei pusei milijono pacienčių, o Lietuvoje per metus gimdos kaklelio vėžio diagnozę išgirsta apie 500 moterų. Pasak Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojos akušerės ginekologės doc. dr. Kristinos Jarienės, neatsižvelgiant į pacienčių amžių, gimdos kaklelio vėžys užima ketvirtą vietą tarp diagnozuojamų onkologinių susirgimų.

Skrandžio vėžį išduoda vos keli ženklai: kiti į juos numoja ranka

Skrandžio vėžys kartais dar vadinamas skrandžio liaukų vėžiu. Lietuvoje skrandžio vėžiu per metus suserga maždaug 22 iš 100 000 gyventojų. Šia liga vyrai serga dažniau negu moterys. Skrandžio vėžiu labiau linkę sirgti vyresnio amžiaus žmonės. Daugeliui skrandžio vėžys išsivysto perkopus 55 metų amžių. Daugeliu atvejų skrandžio vėžys prasideda skrandį iš vidaus dengiančio gleivinės epitelio ląstelėje (gleivinėje). Ši skrandžio vėžio rūšis vadinama adenokarcinoma.

Sunkiai atpažįstama Celine Dion prakalbo apie savo ligą: ji gali smogti bet kam

Praėjus keturiems mėnesiams po to, kai atšaukė savo turą Šiaurės Amerikoje, 54 metų Dion paskelbė, kad turo po Europą datos taip pat keisis, nes jos sveikatos problemos „nesitraukia“. Nors dainininkei taip ir nepaaiškėjo jos raumenų spazmų, apie kuriuos pirmą kartą prabilo 2021 m. spalį, priežastis, ji vis dar tikisi, kad jei bus „kantri“, ji galės visiškai pasveikti ir toliau koncertuoti.

Vilnietė rado būdą, kaip pažaboti pilvo pūtimą ir augantį svorį: „Svarbiausia – sveikas žarnynas“

Įsivažiavus šiltajam sezonui, dažnas kaip įmanydamas stengiasi numesti nereikalingus kilogramus, tačiau dažnai atsiduria aklavietėje. Kaip sveikai numesti svorį ir džiaugtis ne tik gražiomis kūno linijomis, bet ir gera savijauta?  Medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ mokslininkas ir farmacininkas, sveikatos produktų kūrėjas ir knygos „Žarnyno higiena“ autorius Mantas Jakimavičius pasakojo, jog pirmasis požymis, jog derėtų suklusti – tai padidėjęs kūno svoris ir streik...

Kuo skubiau atsikratykite šiuo daiktu savo namuose: gali sukelti vėžį

Gera sveikata ir savijauta priklauso nuo daugelio veiksnių – net ir nuo pastato, kuriame gyvename, mokomės, dirbame ar ilsimės. Pastato poveikio sveikatai patys negalime įvertinti, nes tas poveikis dažniausiai yra nematomas. Pavyzdžiui, kaip ir grėsmė, slypinti statiniuose su sena asbestine stogo danga. Dūlantis, lūžtantis, ardomas ar kitaip veikiamas asbestas turi kenksmingą ir ilgalaikį neigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir aplinkai, todėl seną asbestinę stogo dangą pasikeisti būtina.

Sumažinkite aukštą cholesterolį: išbandykite šį gėrimą

Metaanalizės, paskelbtos „American Journal of Clinical Nutrition“, tikslas buvo nustatyti ir kiekybiškai įvertinti žaliosios arbatos ir jos ekstrakto poveikį bendrajam cholesterolio kiekiui. Į analizę buvo įtraukta keturiolika tinkamų atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų, kuriuose dalyvavo 1136 asmenys. Nustatyta, kad žaliosios arbatos vartojimas „žymiai sumažino“ bendrojo cholesterolio koncentraciją ir „žymiai sumažino“ MTL (blogojo) cholesterolio koncentraciją, rašo express.co.uk.

Pajutę šiuos simptomus skubėkite į ligoninę: dabar tai žinoti būtina

Laimo liga – bakterinė infekcija, kuri žmonėms atsiranda tada, kai organizmą užkrečia erkė. Nors žiemos metu Laimo liga nėra didelė problema, tačiau vasaros laikotarpiu ji gali kelti didelį pavojų. Artėjant šiltajam laikotarpiui, dalinamės patarimais, kaip atpažinti Laimo ligos simptomus. Vasara visiems asocijuojasi su šilta oro temperatūra, ilgomis dienomis ir įvairiausiais naktinėjimais.

Atsibudote suprakaitavę? Paaiškino, kodėl taip būna

Nors dažniausiai šylant orui, prabudimas ryte šiek tiek apsipylus prakaitu yra gana dažnas reiškinys, tačiau yra ir dar kitos 7 priežastys, dėl kurių miego metu galite prakaituoti. Į jas numoti ranka nevertėtų, nes gali prireikti skubiai kreiptis pagalbos į gydytojus.
Į viršų