Šveicarijos pilietinės visuomenės grupė siekia užblokuoti naikintuvų F-35 pirkimą

Šveicarijoje vienas nevyriausybinis susivienijimas, siekiantis užblokuoti JAV gamybos naikintuvų F-35 pirkimo sandorį, penktadienį paskelbė jau beveik užsitikrinęs pakankamą visuomenės palaikymą, kad dėl šios prieštaringai vertinamos kariuomenės sutarties būtų skelbiamas referendumas. Kairiosios pakraipos aljansas „Stop F-35“ nurodė surinkęs beveik 100 tūkst. parašų.

Vengrijoje degalai užsienyje registruotiems automobiliams – didesnėmis kainomis

Vengrijos valdžia ėmėsi priemonių vadinamajam „degalų turizmui“ pažaboti, skelbia Serbijos visuomeninė transliuotoja RTS. „Vengrijos vyriausybė nusprendė nuo penktadienio leisti degalinėse subsidijuotomis kainomis pilti degalus tik šioje šalyje registruotiems automobiliams, o užsieniečiai už juos mokės brangiau – rinkos kainomis“, – teigiama RTS pranešime.

ES jau planuoja pirkti vakcinas nuo beždžionių raupų: įsigis centralizuotai

Europos Sąjunga (ES) tariasi dėl centralizuoto vakcinų bei vaistų nuo beždžionių raupų pirkimo, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė Europos Komisija, nurodžiusi, kad dėl detalių turėtų būti sutarta „artimiausiomis dienomis“.    Už šios iniciatyvos įgyvendinimą bus atsakinga Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija (HERA).   Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) skelbia, kad per beždžionių raupų protrūkį p...

Lenkija ir Slovakija baigė tiesti dujų jungtį

Lenkijos ir Slovakijos dujų perdavimo tinklų jungties statyba baigta gegužės 26-ąją, skelbia Lenkijos radijas. „Lenkijos ir Slovakijos dujotiekių tinklus sujungęs vamzdynas baigtas statyti, pildomas dujomis. Birželio pradžioje planuojamas pirmasis bandomasis srautas“, – teigiama Lenkijos dujų perdavimo tinklų operatoriaus „Gaz-System“ pranešime.

Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin ketvirtadienį viešėdama Kijeve sakė, kad po įsiveržimo į Ukrainą Rusijai prireiks dešimtmečių, kad pataisytų savo reputaciją pasaulyje. Per spaudos konferenciją su Ukrainos vyriausybės vadovo Denysu Šmyhaliu Suomijos premjerė pavadino Rusijos karą prieš Ukrainą „lūžio tašku“ Europai. Pasak jos, šis karas „iš esmės pakeitė Europos saugumo aplinką ir mūsų požiūrį į Rusiją“. „Pasitikėjimas prarastas ištisoms kartoms“, – sakė S. Marin.

Zelenskis kaltina Rusiją genocidu Donbaso regione

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį apkaltino Rusiją vykdant „akivaizdžią genocido politiką“ jo šalies rytiniame Donbaso regione. Maskvos pajėgų puolimas Donbase gali padaryti šį regioną „negyvenamą“, pabrėžė V. Zelenskis ir apkaltino Rusiją trokštant paversti Rytų Ukrainos  miestus pelenais.

Vokietijos kancleris: Putinas karo Ukrainoje nelaimės

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nebus leista diktuoti taikos, kuria turi būti užbaigtas karas Ukrainoje, sąlygų, nes jis šio konflikto „nelaimės“, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną jau žlugo visi Kremliaus vadovo strateginiai tikslai, O. Scholzas sakė per Pasaulio ekonomikos forumą (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

PPO vadovė ragina valstybes neblokuoti maisto produktų tarptautinio tiekimo

Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovė Ngozi Okonjo-Iweala paragino valstybes neblokuoti ir neriboti pagrindinių maisto produktų tarptautinio tiekimo, Rusijos invazijai į Ukrainą smarkiai padidinus įtampą pasaulio maisto rinkose. „Stengiamės pasakyti narėms ir dėl eksporto draudimų, ribojimų, kad jos laikytųsi santūriai“, – sakė N. Okonjo-Iweala žurnalistams Pasaulio ekonomikos forume Davose. „Nenorime, kad tai paaštrėtų ir lemtų kainų šuolį“, – pabrėžė ji.

Kovodama su karo Ukrainoje padariniai Vengrija įves nenumatyto pelno mokestį įmonėms

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves nenumatyto papildomo pelno mokestį įmonėms, kovodama su karo Ukrainoje sukeltu kainų kilimu ir siekdama finansuoti papildomas išlaidas gynybai. Pranešimas, kurį V. Orbanas paskelbė socialinio tinklo „Facebook“ vaizdo įraše, pasirodė praėjus dienai po nepaprastosios padėties įvedimo dėl iššūkių, lemiamų karo kaimyninėje Ukrainoje.

Vis daugiau užsikrėtusių: pasaulyje jau nustatyta virš 200 beždžionių raupų atvejų

Šalyse, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, patvirtinta jau 219 užsikrėtimo šia virusine liga atvejų, sakoma pranešime, trečiadienį vakare paskelbtame Europos Sąjungos ligų kontrolės tarnybos. Jau keliolika šalių, kuriose beždžionių raupai nėra įprastas susirgimas, pranešė savo teritorijose patvirtinusios mažiausiai po vieną užsikrėtimo atvejį, nurodoma Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) pranešime apie epidemiologinę padėtį.

ES siekia Rusijos oligarchų turtą atiduoti Ukrainos atstatymui

Europos Sąjunga trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes apeiti sankcijas ir sudarytų sąlygas konfiskuoti jų turtą, kad iš jo būtų galima finansuoti karo draskomos Ukrainos atstatymą. „Kol Rusijos agresija Ukrainoje tęsiasi, svarbiausia, kad ES ribojamosios priemonės būtų visiškai įgyvendinamos, o šių priemonių pažeidinėjimas negalėtų atsipirkti“, – sakoma Europos Komisijos (EK) pareiškime.

Emmanuelis Macronas: Prancūzija supranta amerikiečių pyktį dėl šaudynių Teksaso mokykloje

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį pareiškė, kad Prancūzija supranta amerikiečių pyktį dėl šaudynių Teksaso pradinėje mokykloje, per kurias žuvo mažiausiai 19 vaikų ir du mokytojai.

Popiežius po šaudynių Teksaso mokykloje pasmerkė prekybą ginklais

Popiežius Pranciškus trečiadienį sakė, kad jam „veria širdį“ šaudynės Teksaso mokykloje, ir pasmerkė prekybą ginklais. „Man veria širdį dėl žudynių Teksaso pradinėje mokykloje. Meldžiuosi už žuvusius vaikus, suaugusiuosius ir jų šeimas“, – sakė jis po savaitinės bendrosios audiencijos. „Atėjo laikas pasakyti „gana“ beatodairiškai prekybai ginklais. Visi pasiryžkime užtikrinti, kad tokios tragedijos daugiau nebegalėtų vykti“, – pridūrė pontifikas.

Sankcionuotų įmonių sąraše – „Vydmantai wind park“, „IDS Borjomi Europe“, „BMZ-Baltija“

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai ir Baltarusijai Lietuvoje įšaldytos jau 13-kos įmonių lėšos ir akcijos. Jų sąraše atsidūrė dar trys įmonės – „Vydmantai wind park“, „IDS Borjomi Europe“ ir „BMZ-Baltija“.  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) skelbia, kad Rusijos valstybinės energetikos monopolijos „Inter RAO“ kontroliuojamos elektros tiekėjos „Inter RAO Lietuva“ grupės įmonės „Vydmantai wind park“ lėšos įšaldytos dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Buvęs Vokietijos kancleris Schroederis atsisako narystės „Gazprom“ stebėtojų taryboje

Buvęs Vokietijos kancleris Gehardas Schroederis besitęsiančio viešo spaudimo fone pareiškė atsisakantis narystės Kremliaus kontroliuojamo dujų giganto „Gazprom“ stebėtojų taryboje. „Prieš kurį laiką atsisakiau kandidatūros į „Gazprom“ stebėtojų tarybą.

Vengrijos premjeras Orbanas: susitarti dėl ES embargo rusiškai naftai – mažai tikėtina

Budapeštas artimiausiu laiku veikiausiai neatsisakys savo nepritarimo rusiškos naftos embargui Europos Sąjungoje, o Bendrijos lyderiai šio klausimo per artimiausią savo susitikimą neturėtų svarstyti, sakoma Briuseliui išsiųstame Vengrijos premjero Viktoro Orbano laiške, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.

ES atšaukia muitus visam Ukrainos eksportui

Europos Sąjungos Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina liberalizavimo ir lengvatų papildymo, vieneriems metams atšaukiant muitus visam Ukrainos eksportui į ES. ES Tarybos pranešime spaudai pažymima, kad šiomis priemonėmis ES siekia iš esmės paremti Ukrainos ekonomiką.

Vokietija: ES susitarimas dėl rusiškos naftos embargo – „ranka pasiekiamas“

Europos Sąjungos susitarimas dėl bendro rusiškos naftos embargo gali būti pasiektas „per kelias dienas“, vėlai pirmadienį pareiškė Vokietijos ekonomikos ministras, bloko narėms sunkiai sekantis pasiekti konsensusą dėl tokio boikoto.

Buvęs Ispanijos karalius pirmą kartą per dvejus metus aplankė sūnų Madride

Į skandalus įsivėlęs buvęs Ispanijos karalius Juanas Carlosas I pirmadienį Madride aplankė savo sūnų, dabartinį monarchą Felipe VI per prieštaringai vertinamą kelionę į tėvynę po dvejų metų, savanoriškai praleistų tremtyje. Susitikimas įvyko einant į pabaigą pirmajai buvusio karaliaus kelionei atgal į Ispaniją. Juanas Carlosas 2020 metų rugpjūtį persikėlė į Jungtinius Arabų Emyratus po virtinės finansinių skandalų, sutepusių jo reputaciją.

Lenkija nutraukė susitarimą su Rusija dėl dujotiekio Jamalas-Europa

Lenkija nusprendė pasitraukti iš 1993 metų susitarimo su Rusija dėl dujotiekio Jamalas-Europa, pirmadienį pranešė Lenkijos klimato ir aplinkosaugos ministrė Anna Moskwa. „Rusijos agresija prieš Ukrainą patvirtino Lenkijos vyriausybės pasiryžimą paversti šalį visiškai nepriklausoma nuo rusiškų dujų. Visada žinojome, kad „Gazprom“ nėra patikimas partneris“, – per „Twitter“ socialinį tinklą paskelbė A. Moskwa.
Į viršų