Macronas įspės Kiniją neteikti karinės paramos Rusijai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Kinijos lyderį Xi Jinpingą kitą savaitę įspės, jog bet koks Pekino sprendimas karine prasme paremti Rusiją Maskvos kare prieš Ukrainą būtų katastrofiškas, penktadienį pranešė Prancūzijos prezidentūra. „Jei Kinija priimtų šį katastrofišką sprendimą [paremti Maskvą karine prasme], tai padarytų didelį strateginį poveikį šiam konfliktui“, – pareiškė žurnalistams E. Macrono patarėjas, prašęs nenurodyti jo vardo.
ES Prieš 17 val.

Rusija išsiunčia estų diplomatą

Estijos užsienio reikalų ministerija penktadienį buvo informuota apie Rusijos sprendimą išsiųsti vieną estų diplomatą, taip reaguojant į Talino kovo 24-osios sprendimą, sakė Estijos diplomatijos vadovas Urmas Reinsalu. „Estijos diplomatas privalo išvykti iš šalies iki balandžio 5-osios... Tai nėra netikėtas Rusijos sprendimas“, – sakė jis. Pasak ministro, Estijos ambasados darbas Maskvoje nesutriks.
ES Prieš 19 val.

Italijoje blokuojamas dirbtinio intelekto pokalbių robotas „ChatGPT“

Italijos duomenų apsaugos institucija penktadienį pranešė užblokavusi prieštaringai vertinamą pokalbių robotą „ChatGPT“, sakydama, kad ši dirbtinio intelekto programėlė neužtikrina naudotojų duomenų apsaugos ir kad nėra patikrinamas jos naudotojų amžius. Italijos duomenų apsaugos institucija nurodė, kad dėl šio „nedelsiant įsigaliojančio“ sprendimo bus „laikinai apribotas Italijos naudotojų duomenų tvarkymas per „OpenAI“. Agentūra pažymėjo pradėjusi tyrimą.
ES Prieš 22 val.

Estija pakliuvo į neregėtą skandalą: Ukrainai atiduoda senienas, o pinigus iš Briuselio atsiima kaip už modernią ginkluotę

78
Estijos sąjungininkės Europos Sąjungoje suabejojo šios Baltijos šalies skaičiavimais dėl ginkluotės, kurią ji siunčia Ukrainai, kompensavimo. Talino kompensacijų siekiai gerokai lenkia kitų valstybių, nes Estija europines lėšas naudoja modernesnės ginkluotės įsigijimui pagal kompensacinę schemą, rašo „Politico“. Estija tvirtina, kad jos siekis įsigyti naujų ginklų, pakeičiančių atiduotus ginkluotės komplektus, atitinka visas taisykles ir paprasčiausiai at...
78 ES Prieš 22 val.

Rygos centre esančioje statybvietėje sugriuvo negyvenamas namas

Rygos centre esančioje statybvietėje ketvirtadienį sugriuvo negyvenamas namas, po nuolaužomis atsidūrė mažiausiai trys keleiviniai automobiliai, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones nėra, pranešė ugniagesių gelbėtojų tarnyba. 14 val. vietos (ir Lietuvos) laiku gelbėjimo tarnybai buvo pranešta, kad vienoje centrinių gatvių sugriuvo penkių aukštų pastatas.  Įvykio vietoje įkurtas laikinas gelbėtojų štabas paieškos darbams koordinuoti.
ES 2023-03-30

Antausis Vengrijai – Rusija įtraukė į nedraugiškų šalių sąrašą

Rusija įtraukė jai palankumą rodžiusią Vengriją į nedraugiškų šalių sąrašą dėl jos dalyvavimo Europos Sąjungos (ES) sankcijose. Negana to, Rusija pagrasino imtis atsakomųjų priemonių, skelbia žiniasklaida. Anot naujienų portalo 15min.lt, tai komentare propagandinei Rusijos agentūrai „RIA Novosti“ pareiškė Rusijos ambasadorius Vengrijoje Jevgenijus Stanislavovas. „Faktas lieka faktu: Vengrija pasirašė visus Briuselio antirusiškų sankcijų paketus ir yra priversta juos griežtai įgyvendinti.
ES 2023-03-30

Charlesas III kreipėsi į Vokietijos parlamentą ir susitiko su Scholzu

Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III ketvirtadienį tapo pirmuoju monarchu, pasakiusiu kalbą Vokietijos parlamentui – per aukšto lygio vizitą, surengtą siekiant stiprinti abiejų Europos valstybių ryšius. 74-erių Charlesas III išvyko į savo pirmąją užsienio kelionę nuo tada, kai tapo Jungtinės Karalystės monarchu. Trečiadienį jis ir karalienė konsortė Camilla atvyko į Berlyną.
ES 2023-03-30

Paryžiuje baigiasi šiukšlių išvežėjų streikas, protestų dalyvių skaičius mažėja

Paryžiaus atliekų tvarkymo paslaugas teikiantys darbuotojai trečiadienį ketina grįžti į darbą, o protestai, regis, artėja pabaigos link. Šiukšlių krūvos, susikaupusios per kelias savaites trukusį jų streiką dėl prieštaringai vertinamos Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformos, šalies sostinės gyventojus jau pradėjo trikdyti.
ES 2023-03-29

Švedija iškviečia Rusijos ambasadorių dėl įspėjimo apie NATO

Švedija trečiadienį pranešė iškviečianti Rusijos ambasadorių Stokholme dėl jo pareiškimo, kad, šiai Šiaurės šaliai ir kaimyninei Suomijai įstojus į NATO, jos taps teisėtais „atsakomųjų priemonių, įskaitant karines“, taikiniais. „Užsienio reikalų ministerija išsikvies Rusijos ambasadorių, kad jis aiškiai pasisakytų prieš šį akivaizdų bandymą daryti įtaką“, – pranešė Švedijos užsienio reikalų ministras Tobias Billstromas.
ES 2023-03-29

Analitikai: Rusija intensyvina kibernetines atakas prieš Ukrainos sąjungininkes

Rusijos kibernetinis karas prieš Ukrainą iš esmės nepavyko ir Maskva vis dažniau taikosi į Kyjivo sąjungininkes Europoje, teigia Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos analitikai.  Prancūzijos gynybos įmonė „Thales“ trečiadienį pateiktoje ataskaitoje teigia, kad Rusija kibernetinių ginklų arsenalu atakuoja Lenkiją, Šiaurės ir Baltijos šalis, siekdama sėti nesutarimus ir skleisti antikarines idėjas.
ES 2023-03-29

Vokietija planuoja didinti karinę pagalbą Ukrainai

Vokietija planuoja padidinti savo išlaidas karinei pagalbai Ukrainai, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas parlamento biudžeto komiteto narys. Komitetas turi patvirtinti dar apie 12 mlrd. eurų, kurie bus skirti karinei pagalbai Kyjivui ir į Ukrainą jau išsiųstos įrangos atsargoms papildyti. Vokietijos kariuomenė, arba Bundesveras, pinigus galės pradėti leisti jau šiais metais, o ateinančiais metais bus skirta dar daugiau lėšų.
ES 2023-03-29

Paryžiuje vėl įvyko policijos ir protestuotojų susirėmimai

Paryžiuje dešimtims tūkstančių žmonių antradienį susirinkus į protesto akciją prieš Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformą, kilo susirėmimai tarp policijos ir protestuotojų, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai. Po to, kai keli mitingo priešakyje buvę juodai apsirengę ir veidus užsidengę žmonės įsiveržė į maisto prekių parduotuvę, ir, eitynėms artėjant prie Nacijos aikštėje Paryžiaus rytuose, sukėlė gaisrą, policija panaudojo ašarines dujas.
ES 2023-03-28

Portugalijos policija pašovė įtariamąjį, nužudžiusį du asmenis musulmonų centre

  Portugalijos policija antradienį pašovė vyrą, kuris, kaip įtariama, Lisabonos musulmonų ismailitų centre peiliu mirtinai subadė du žmones.  Pasak policijos, antradienį priešpiet pareigūnai buvo iškviesti į centrą ir ten susidūrė su įtariamuoju, kuris su savimi turėjo didelį peilį.  Pranešime nurodoma, kad policija įsakė jam pasiduoti, tačiau šis ėmė eiti jų link ir buvo „neutralizuotas“. Įtariamasis nuvežtas į Lisabonos ligoninę, jį saugo policija.
ES 2023-03-28

Prancūzijoje tiriant mokestinio sukčiavimo bylą surengti reidai penkiuose bankuose

Prancūzijos tyrėjai antradienį, vykdydami tyrimą dėl įtariamo mokestinio sukčiavimo, surengė reidus penkiuose bankuose, pranešė finansinius nusikaltimus tirianti prokuratūra. Apie 150 tyrėjų kartu su šešiais Vokietijos prokurorais atliko kratas Paryžiuje ir jo apylinkėse, sakoma pranešime. Byla yra susijusi su veiksmais, kurie, kaip įtariama, vyriausybėms kainavo daugiau kaip 100 mlrd. eurų.
ES 2023-03-28

Graikijos premjeras: visuotiniai rinkimai vyks gegužės 21-ąją

Graikijos centro dešiniųjų ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis, kurio partijos populiarumas smuko po didžiulius protestus išprovokavusios traukinių katastrofos, antradienį paskelbė, kad visuotiniai rinkimai vyks gegužės 21 dieną. Vasario 28 dieną Graikijos šiaurėje įvykusios traukinių katastrofos metu žuvo 57 žmonės.
ES 2023-03-28

Paryžiuje – laisvadieniai moterims: per menstruacijas galės imti iki dviejų dienų apmokamų atostogų

124
Vienas Paryžiaus priemiestis pirmadienį tapo pirmąja savivaldybe Prancūzijoje, kur moterims, kenčiančioms nuo sutrikimų, susijusių su jų menstruacijų ciklu, įskaitant mėnesinių skausmus ir endometriozę, leidžiama neatvykti į darbą. Į šiaurę nuo sostinės esančio Sent Ueno savivaldybėje pagal eksperimentinę programą vietos valdžios institucijose dirbančioms moterims bus leidžiama pasiimti iki dviejų laisvų dienų per mėnesį. „Iš 2 000 savivaldybėje dirbančių žmonių 60 proc. yra moterys.

Prancūzijos premjerė kreipėsi į opoziciją prieš antradienį organizuojamą protesto akciją

Prancūzijos ministrė pirmininkė Elisabeth Borne sekmadienį sakė, kad kito mėnesio pradžioje susitiks su opozicijos lyderiais ir yra pasirengusi deryboms su profesinėmis sąjungomis po kelias savaites trukusių protestų prieš pensijų reformas. Ji taip pat sakė, kad daugiau nesinaudos prieštaringai vertinamu mechanizmu, kuris leido jai prastumti nepopuliarias reformas be parlamentinio balsavimo, išskyrus biudžeto klausimus.
ES 2023-03-27

Prancūzijos saugumo pajėgos susirėmė su protestuotojais, mėginusiais sustabdyti statybas

Prancūzijos saugumo pajėgos šeštadienį dar kartą susirėmė su protestuotojais, kurie bandė sustabdyti žemės ūkio pramonei reikalingų rezervuarų statybą pietvakarinėje šalies dalyje, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.  Šios smurto scenos Saite-Solino miestelyje, vakarų Prancūzijoje, kilo praėjus kelioms dienoms po šalį apėmusių smurtinių protestų dėl prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformos, lėmusių Britanijos karaliaus Charleso III (Karolio III) vizito atšaukimą.
ES 2023-03-25

Vokietijos vyriausybė sutiko supaprastinti procedūrą asmenims, norintiems pasikeisti lytį

Vokietijos vyriausybė sutiko supaprastinti administracinę procedūrą asmenims, norintiems pasikeisti lytį – to seniai reikalavo LGBTQ bendruomenė, šeštadienį pranešė valdančiosios partijos atstovas. „Kaip (valdančiosios) Socialdemokratų partijos (SPD) parlamentinė frakcija, mes labai džiaugiamės, kad įstatymas dėl apsisprendimo pagaliau pasistūmėjo į priekį“, – naujienų agentūrai AFP sakė Janas Plobneris, Socialdemokratų partijos atstovas Bundestage translyčių klausimais.
ES 2023-03-25

Berlyne per išpuolį panaudojant rankinę granatą ir peilį sužeisti 3 žmonės

Vokietijos policija šeštadienį pranešė, kad po to, kai Berlyne per išpuolį panaudojant rankinę granatą ir peilį buvo sužeisti trys žmonės, suėmė 61 metų vyrą. Policija nurodė, kad užpuolikas penktadienio vakarą susprogdino granatą prie daugiabučio namo įėjimo Vokietijos sostinės Rainikendorfo rajone ir sužeidė dvi 42 ir 48 metų moteris bei 61 metų vyrą. Tada įtariamasis, kaip įtariama, pribėgo prie dviejų nukentėjusiųjų ir juos sužeidė peiliu. Visi trys nukentėjusieji buvo nuvežti į ligoninę.
ES 2023-03-25
Į viršų