• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien nenustebkite, jei pasijusite prasčiau – gali smogti itin galinga magnetinė audra, kurios poveikį sveikatai galite pajusti ir jūs.

Šiandien nenustebkite, jei pasijusite prasčiau – gali smogti itin galinga magnetinė audra, kurios poveikį sveikatai galite pajusti ir jūs.

REKLAMA

Kaip skelbia Meteoagent.com, šiandien, liepos 4 dieną, magnetinio lauko aktyvumas pasieks visiškas aukštumas – devynis balus. Tai yra aukščiausias galimas Kp indeksas (geomagnetinių audrų stiprumas matuojamas skalėje nuo 1 iki 9).

Ekspertai teigia, kad 5 balų audra yra riba, kai jos poveikis sveikatai tampa žymesnis, jį gali pajusti turintys lėtinių, psichikos ligų, miego sutrikimų, vyresnio amžiaus žmonės.

Tačiau kuo labiau indeksas priartėja prie 9 balų, tuo didesnė tikimybė, kad poveikį pajus ir sveiki asmenys.

Vis dėlto Jungtinių Amerikos valstijų nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos (NOAA) pateikiamos prognozės tokio stipraus pliūpsnio nežada.

REKLAMA
REKLAMA

Liepos 4 d. prognozėje matyti, kad didžiausias aktyvumas buvo itin ankstyvą rytą, nuo 00 iki 3 val., kai siekė 4 balus, vėliau sumažėjo iki 3,67 ir prognozuojama, kad aktyvumas toliau mažės, tačiau gali nežymiai pakilti nuo 21 val. 

REKLAMA

Taip pat prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis magnetinio lauko aktyvumas bus nedidelis, sieks vos porą ar kelis balus.

Tačiau sakoma, kad atsarga gėdos nedaro, todėl pravartu žinoti, kaip magnetinės audros veikia sveikatą ir kokių rekomendacijų patariama laikytis, norint sušvelninti jaučiamą poveikį.

Magnetinių audrų poveikis

Magnetinės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, Saulės audromis, kyla, kai Saulės plazmos srautas pajuda Žemės link ir ją pasiekęs suspaudžia magnetosferą.

REKLAMA
REKLAMA

Į ją skverbiasi didelės energijos dalelės, kurios pasiekę aukštuosius atmosferos sluoksnius sukuria sūkurines elektros sroves. Šios sukelia magnetinio lauko trikdžius.

Smogus stiprioms Saulės audroms, galimi radijo ryšio, telekomunikacijų trikdžiai, be to, gali būti stebimos gan ryškios šiaurės pašvaistės.

Nors mokslininkai vienbalsiai nesutaria, koks magnetinių audrų poveikis sveikatai, teigiama, kad jų poveikį gali pajusti, ypač jautresni, lėtinėmis ligomis segantys asmenys, o vyraujant stiprioms magnetinėms audroms, tai gali paveikti ir sveikų asmenų savijautą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad siautėjant magnetinėms audroms šių būklių atvejų padaugėja maždaug 20 proc., rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

REKLAMA

Magnetinės audros – kaip apsisaugoti?

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Be to, norint jaustis geriau ir apsaugoti sveikatą, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

REKLAMA

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau, tačiau nesiimkite itin intensyvaus sporto. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad tinkamai pailsėtumėte.

Apie magnetinių audrų ir kitų meteorologinių reiškinių poveikį sveikatai anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis ir šeimos gydytoja Rasa Isevičienė. Visą pokalbį galite žiūrėti straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų