Gyvenimas

 

Gyvenimo būdo naujienos, aktuali ir kasdienybėje praverčianti informacija, susijusi su sveika gyvensena, šeima, namais, santykiais, sodu, maistu ir grožiu. Taip pat čia rasite jautrias ir atviras žmonių istorijas, kuriomis jie dalijasi su tv3.lt skaitytojais.
 

Podagra smogia iš pasalų: ją išduoda vos keli simptomai

Podagra yra lėtinė liga, paveikianti sąnarius – dažniausiai sąnarį tarp pėdos ir didžiojo kojos piršto. Liga išsivysto, kai organizmas gamina per daug šlapimo rūgšties ir ji nespėja pasišalinti. Dėl padidėjusio šlapimo rūgšties kiekio, sąnariuose susidaro smailūs kristalai, kurie sukelia judėjimo nepatogumus bei intensyvius skausmo priepuolius.
Sveika gyvensena Prieš 2 min.

Insultą patyrusį Lietuvos kariškį valstybė paliko gydytis pačiam: žmona kreipiasi į visus

Prieš beveik metus ilgamečio kariškio kauniečio Eriko Norkaus ir jo žmonos Vaivos gyvenimas apsivertė 180 laipsnių kampu – gegužės 4-osios vakarą Eriką ištiko insultas. Nors sureaguota greitai ir laiku, patirti stiprūs smegenų pažeidimai.
Istorijos Prieš 14 min.

Liūdna žinia: mirė gerbiamas Lietuvos gydytojas

Republikinėje Panevėžio ligoninėje – gedulas. Mirė ilgametis gydytojas patologas Kęstutis Štaras (1956-2024). Liūdna žinia socialiniuose tinkluose pasidalinusi Respublikinė Panevėžio ligoninė velioniui skyrė jautrius žodžius. Kolegos gedi mirusio gydytojo Nurodoma, kad gydytojo K. Štaro gyvybė užgeso šiandien, balandžio 25 dieną. „VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė yra sukrėsta ir liūdi dėl kolegos, gydytojo patologo, ilgamečio Patologijos skyriaus darbuotojo netekties.
Istorijos Prieš 35 min.

Išgirdusi Merūno žodžius klaipėdietė pravirko: „Ši tema labai skaudi“

„Šiandien norėčiau pakalbėti viena ypač skaudžia, bet be galo aktualia tema, apie kurią dažnai nei pačios moterys, nei jų vyrai nenori nei kalbėti, nei jos girdėti. Praeitą savaitę žiūrėjau laidą, kurioje garsus Lietuvos atlikėjas Merūnas Vitulskis papasakojo apie tai, kad jo artimos šeimos moterys nepriėmė Erikos“, – rašo laišką atsiuntusi Rasa iš Klaipėdos. Anot jo, galbūt joms ji iš pradžių pasirodė per tiesmuka, gal per kovinga, tačiau ji joms buvo svetima.
Pasisakyk Prieš 47 min.

Paragavę patiekalų Ukmergės užeigoje, pasijuto lyg geležinkelio bufete: daugiau ten kojos nekels

Sakoma: lašas po lašo ir akmenį pratašo. Panašiai su manim. Aš esu geras iki tos akimirkos, kol aplinkiniai mano atžvilgiu elgiasi gerai. Tam kad mane išvesti iš kantrybės, reikia stipriai pasistengti. Tad po trumpos įžangos noriu jums papasakoti apie vietą, kuriai tai padaryti pavyko.
Gyvenimas Prieš 1 val.

Padarykite tai savo hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Hortenzijos pastaruoju metu sparčiai išpopuliarėjo ir dabar šį augalą galima rasti pas dažną sodininką. Šios gėlės yra gausiai žydinčios, o jų spalvų margumynas sužavi kiekvieną. Tačiau jei norite džiaugtis nuostabiais žiedais – reikia žinoti, kaip jas prižiūrėti. Kaip pavasarį prižiūrėti hortenzijas ir kaip jas auginti, TV3 laidoje „Svajonių sodai“ atsakė agronomė Jonata Pauraitė-Raudonė.
Sodas ir daržas Prieš 1 val.

Šio Lietuvos miesto gyventojus kviečia pasinaudoti nemokama paslauga

Alytaus miesto savivaldybės administracija kviečia gyventojus teikti prašymus asbesto turinčių gaminių atliekoms surinkti. Kas gali teikti prašymus? Individualių namų savininkai, planuojantys 2024–2025 m. keisti šiferio (asbesto) stogus arba jau pasikeitę ir sukaupę asbesto turinčių gaminių atliekų.
Istorijos Prieš 2 val.

Katės į jūsų sodą nebeis: padės šios gudrybės

Katės gali nuniokoti jūsų sodą, nes kasa dirvą ir naudojasi sodu kaip kraiko dėže. Tačiau yra keturi augalai, kurie natūraliai atbaido kates – pasisodinkite juos sode ir katės į jį nebeis. Nors katės yra mylimi naminiai gyvūnai, sode jos nėra itin laukiamos. Kartais katės gali būti naudingos, nes naikina graužikus ar kitus kenkėjus, kurie gali pakenkti jūsų augalams. Tačiau jos taip pat dažnai naudojasi sodu kaip kraiko dėže.
Patarimai Prieš 2 val.

Šios ligos padaugėjo beveik 7 kartus: pavojinga situacija Lietuvoje, skelbia apie mirtis Europoje

Imunizacijos savaitę vis didesnis dėmesys krypsta į vakcinomis valdomas ligas ir spartų jų plitimą Europoje dėl kritusių vakcinacijos aprėpčių. Viena tokių ligų – tymai, kurios atvejų šiais metais daugiausiai registruota Rumunijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Pranešama ir apie mirties atvejus – Rumunijoje fiksuota 12 mirties atvejų, Airijoje – 1. Nuo šių metų pradžios tymų atvejų skaičius Lietuvoje taip pat auga.
Sveikata Prieš 2 val.

Kaune dingo moteris: skubiai prašo pagalbos

Socialiniuose tinkluose skubiai plinta pagalbos prašymas – Kaune balandžio 22 dieną išėjusi į prekybos centrą „Saulėtekis“ dingo 75-erių Zita Ramanauskienė. Pagalbos prašymu socialiniuose tinkluose moters dukra Edita Vendziulienė. Kaune dingo moteris „Dingo mano mama, Zita Ramanauskienė, 49.02.26, pilno proto. Išėjo į „Saulėtekio“ P. C. Kaune. Gal matėte, praneškite 112 arba man 861532400. Išėjo 04.22 apie 12 val. ir negrįžo. Padėkite surasti, prašau!!!“ – dalinosi dukra.
Istorijos Prieš 3 val.

Darželio auklėtoja vilnietės dukros akyje pastebėjo dėmę: sužinojus, kas tai, kreipiasi į visus

Vilnietės Dianos Narkienės jauniausiajai dukrai Rusnei dar nėra nė dviejų, tačiau mažylė jau stojo į nuožmią kovą su agresyvia liga – retinoblastoma (piktybiniu akies naviku). Dabar laikas tapo didžiausiu šeimos priešu ir kelionėms į Šveicariją, kur bus taikomas gydymas, reikalingos didelės lėšos.
Istorijos Prieš 3 val.

Apmokestina populiarų Lietuvos pažintinį taką: pasakė, kiek reikės mokėti

Augant lankytojų srautui Naglių gamtinio rezervato mokomajame (pažintiniame) take, nuo šių metų balandžio 26 d. pradedamas lankytojų srauto reguliavimas ekonominėmis priemonėmis – t.y. kiekvienas  norintis apsilankyti take, tako darbo laiku, turės įsigyti bilietą. Didelis lankytojų srautas ypač kenkia jautrioms smėlynų buveinėms, dėl intensyvaus lankymo žemėja kopos. Per paskutinius dešimt metų kopos pažemėjo net 10 metrų, praneša Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija.
Istorijos Prieš 3 val.

Šis virusas sukelia vis daugiau vėžio atvejų: ragina tėvus dar vaikystėje paskiepyti vaikus

Neseniai Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitete buvo svarstomas klausimas apie skiepų nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) svarbą ne tik mergaitėms, bet ir berniukams.  Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidento, prof. habil. dr. Juliaus Kalibato teigimu, ne paslaptis, kad  šeimos gydytojai savo kasdieniniame darbe susiduria su didelėmis problemomis, kada bandoma išaiškinti tėvams, kodėl šie skiepai yra svarbu.
Sveikata Prieš 3 val.

Šis produktas skystina kraują: ragina išbandyti

Ananasas – jau seniai ne egzotinis vaisius mūsų parduotuvėse. Žmonės netgi įsigudrino jų užsiauginti namuose. Tai sveikatai labai naudingi, saldūs ir sultingi vaisiai. Tačiau ar žinote, kas yra ananasų arbata? Tai nėra šiaip ananasų sultys (pavyzdžiui, pašildytos). Ananasų arbata gaminama iš ananaso žievelės ir yra be galo naudinga mūsų sveikatai. Be to, labai skani. Tad kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kuo naudinga ananasų arbata. Be to, rasite ir keletą puikių receptų.
Patarimai Prieš 3 val.

Gydytoja įspėjo – gresia „pamirštos“ infekcijos protrūkis: „Tikėtina, kad esame pačioje piko pradžioje“

Mažėjančios vaikų skiepijimų apimtys atveria kelią seniai pamirštoms ligoms ir pavojingiems jų protrūkiams. Tai rodo ir šiuo metu Lietuvoje pradėjęs augti sergamumas kokliušu.
Sveikata Prieš 3 val.

Gervuogių derliaus nespėsite rinkti: išdavė auksinius patarimus

Gervuogės – tai ypatingi augalai, turintys įvairių sveikatai naudingų medžiagų. Gervuogių uogos ne tik skanios, jos – tikras supermaistas, nes savyje turi daugybę vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Ne mažiau vertinga yra ir iš gervuogių lapų ruošiama arbata. Tad jeigu rudenį nepasisodinote šių uogakrūmių, gervuogių sodinimas turėtų būti įtrauktas į jūsų skubių pavasarinių darbų sąrašą. Gervuogės sodinamos rudenį, rugsėjo – spalio mėnesiais arba anksti pavasarį, kovą – balandį.
Sodas ir daržas Prieš 4 val.

Vejoje rudų dėmių neliks: štai, kas padės

Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis. Jei esate aistringas sodininkas, nėra nieko labiau erzinančio nei atsitiktinės rudos dėmės vejoje. „Kodėl taip atsitiko?“ ir „Kaip jų atsikratyti?“ – tai klausimai, kurie gali kilti susidūrus su šia problema. Tačiau „The Grass People“ ekspertas Chrisas McIlroy‘us teigia, kad šią problemą galima išspręsti vos keliais paprastais triukais – ir jie gana paprasti.
Sodas ir daržas Prieš 4 val.

Žaibiškai plinta nauja sukčių afera: ragina neapsigauti

Balandžio 24-ą dieną socialinio tinklo „Facebook“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM puslapyje pranešta apie skleidžiamas melagystes Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vardu. „Sukčiai siautėja toliau. Šįkart jie savo melagystėms skleisti pasirinko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pavadinimą.
Patarimai Prieš 4 val.

Triukšmauja kaimynai? Pasakė, kur kreiptis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai (pavyzdžiui, ūkinėje veikloje naudojami šaldymo, vėdinimo įrenginiai ir kt.), dar vadinami stacionariais triukšmo šaltiniais, kurių buvimo vieta yra nekintama.
Sveikata Prieš 5 val.

Naujas nemokamas skiepas – nuo rugsėjo 1 d.: vakcina jau pasiekė Lietuvą

Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įsigijo 72 600 dozių Pfizer vakcinos nuo erkinio encefalito. Pirkinys Privalomojo sveikatos draudimo fondui kainavo beveik 860 tūkst. eurų. Nuo rugsėjo 1-osios šia vakcina nemokamai bus pradėti skiepyti visi 50–55 metų gyventojai.  „Tokia amžiaus žmonių grupė skiepijimui nuo erkinio encefalito pasirinkta neatsitiktinai.
Sveikata Prieš 5 val.
Į viršų