REKLAMA
Jūros vandens preparatai: štai, kada pravers (nuotr. Shutterstock.com) Jūros vandens preparatai: štai, kada pravers (nuotr. Shutterstock.com)

Jūros vandens preparatai: štai, kada pravers

Į nosį purškiamas ar lašinamas jūros vanduo tikrai nėra tik įprastas vanduo, kurį reikėtų nurašyti kaip rinkodaros triuką. Tai gali būti puiki ir natūraliai veikianti medicinos priemonė, kurią verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje, nepriklausomai nuo šeimos narių amžiaus ar lėtinių ligų, kuriomis jie gali sirgti.
REKLAMA
Ką valgyti, kad virškinimas vyktų sklandžiau? Išbandykite 3 produktus (nuotr. Shutterstock.com) Ką valgyti, kad virškinimas vyktų sklandžiau? Išbandykite 3 produktus (nuotr. Shutterstock.com)

Ką valgyti, kad virškinimas vyktų sklandžiau? Išbandykite 3 produktus

Mūsų virškinimo sistema – tikrai sudėtinga, tačiau, be abejonės, ji mums labai svarbi, kad galėtume gyventi. Virškinimo sistemą sudarantys organai padeda iš maisto pasiimti organizmui reikalingas maistines medžiagas, skysčius, vitaminus bei mineralus, tačiau šis procesas negali įvykti be sudėtingų etapų, kurių metu maiste esančios medžiagos suskaidomos į paprastesnes medžiagas, jau galinčias patekti į kraują ir vykdyti tolimesnę „misiją“ – prisidėti prie ląstelių augimo, atsinaujinimo, energijos...
REKLAMA
Astma: štai, ką apie ją turi žinoti kiekvienas (nuotr. Shutterstock.com) Astma: štai, ką apie ją turi žinoti kiekvienas (nuotr. Shutterstock.com)

Astma: štai, ką apie ją turi žinoti kiekvienas

Astma – tai lėtinė liga, kuri paprastai asmenį kamuoja visą gyvenimą, t.y., nuo jos bent jau kol kas nepasveikstama. Dažniau ji prasideda dar vaikystėje, tačiau pirmasis dusulio priepuolis gali ištikti ir vyresniame amžiuje.
REKLAMA
Nuo raumenų skausmo kenčia daugelis: kokios galimos to priežastys? (nuotr. Shutterstock.com) Nuo raumenų skausmo kenčia daugelis: kokios galimos to priežastys? (nuotr. Shutterstock.com)

Nuo raumenų skausmo kenčia daugelis: kokios galimos to priežastys?

Raumenų skausmas – tai raumeninių skaidulų pažeidimo požymis. Šiose skaidulose dėl tam tikrų priežasčių gali atsirasti mikro įtrūkimų, o sunkesniais atvejais gali susiformuoti ir rimtų įplyšimų, kai pažeistą vietą tenka operuoti.
REKLAMA
Burnos žaizdelė (nuotr. Shutterstock.com) Burnos žaizdelė (nuotr. Shutterstock.com)

Viena burnos opelė dar neužgijo, o jau formuojasi kita? Štai kaip sau padėti

Ar žinote, kokių būna burnos opelių ir kaip sau padėti, kad jos užgytų greičiau? Mūsų pateiktos priemonės padės apsisaugoti ir nuo atkryčių, nes, kaip rodo statistika, daugybė žmonių kenčia ne tik nuo retkarčiais susiformuojančių aftinių opų, bet ir nuolatinio jų pasikartojimo.
REKLAMA
Raumenų skausmas (nuotr. shutterstock.com) Raumenų skausmas (nuotr. shutterstock.com)

Paaiškino: raumenis gali skaudėti ne tik dėl didesnio fizinio krūvio ar patirtų traumų

Ar žinojote, kad raumenis gali skaudėti ir dėl patiriamo per didelio streso bei nervinės įtampos? O ar žinote, kas yra miozitas ir kad raumenų skausmas ne taip jau ir retai susijęs su venų varikoze? Apie tai ir dar daugiau – šiame straipsnyje, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas mūsų judėjimui taip svarbiems raumenims.  Stresas ir įtampa veikia visą kūną.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Rūpinkitės nosies gleivine visus metus: svarbu ne tik žiemą, bet ir vasarą

Nosies gleivinės problemų atsirasti gali ne tik šaltuoju, bet ir šiltuoju metų laiku, kai dėl karščio, saulės poveikio, sumažėjusios oro drėgmės, padidėjusios žiedadulkių ir kitų kietųjų dalelių koncentracijos ore išsausėja nosies gleivinė bei sutrinka normali jos gleivinės funkcija. Kad nosies gleivinės funkcija iš tiesų sutriko, praneša tokie simptomai kaip nosies užsikimšimas, išsausėjimas, gleivinės kraujavimas, sloga ar net sinusitas.
REKLAMA
Slauga (nuotr. Shutterstock.com) Slauga (nuotr. Shutterstock.com)

3 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie paciento slaugymą namuose

Kruopšti slaugomo paciento higiena, turtinga bei maistinga mityba ir apsauga nuo pragulų – trys labai svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti kiekvienam, atliekančiam šią svarbią misiją. Pakalbėkime apie tai plačiau. Slaugomo paciento higiena turi būti ypatingai kruopšti Žinotina, kad gulinčio paciento kūno išskiriami skysčiai sudaro puikią terpę daugintis bakterijoms ir formuotis praguloms. Pragulų susiformavimo rizika ypatingai padidėja karštuoju metų laikotarpiu.
REKLAMA
Erkės tyko net ir miestuose: štai, kaip apsisaugoti  Erkės tyko net ir miestuose: štai, kaip apsisaugoti

Erkės tyko net ir miestuose: štai, kaip apsisaugoti

Vingio parke, šalia estrados, praeidami galėsite pastebėti įspūdingą meninę instaliaciją, kuri primena, kad net ir gražiausiomis akimirkomis gamtoje reikia išlikti atsargiems ir sąmoningiems. Šis įspėjimas yra skirtas atkreipti jūsų dėmesį į erkių keliamą pavojų ir būtinybę laikytis saugumo priemonių gamtoje. Erkės – mažyčiai, bet itin pavojingi parazitai, tykantys miško glūdumoje, pievose ir net miesto žaliosiose zonose. Jos gali sukelti rimtų sveikatos problemų tiek žmonėms, tiek gyvūnams.
REKLAMA
Kodėl verta rinktis naujesnės kartos vaistus nuo alergijos? (nuotr. Shutterstock.com) Kodėl verta rinktis naujesnės kartos vaistus nuo alergijos? (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl verta rinktis naujesnės kartos vaistus nuo alergijos?

Antihistaminiai arba plačiau visuomenei kaip vaistai nuo alergijos žinomi preparatai šiomis dienomis ypatingai dažnai vartojami lėtinės dilgėlinės ir alerginio rinito gydymui. Skaičiuojama, kad šių vaistų suvartojimas tik augs, tad pacientams labai svarbu rinktis kuo naujesnius vaistinius preparatus, kurie turi mažiau nepageidaujamų poveikių ir mažiau kenkia darbingumui.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kuo organizmui svarbus „saulės vitaminas“? (nuotr. Shutterstock.com) Kuo organizmui svarbus „saulės vitaminas“? (nuotr. Shutterstock.com)

Kuo organizmui svarbus „saulės vitaminas“?

Ar žinojote, kad vitaminas D vadinamas saulės vitaminu tikrai ne be reikalo? Būtent saulė padeda organizmui gauti pakankamai aktyvaus vitamino D. Deja, bet ne tokiuose saulėtuose pasaulio kraštuose šio vitamino daugybei žmonių trūksta. Manoma, kad vien Lietuvoje jo stokoja apie 90 proc. gyventojų. Ar žinote, kuo organizmui svarbus vitaminas D? Kai kurios jo funkcijos gali Jus labai nustebinti – pakalbėkime apie tai plačiau.
REKLAMA
.  .

Sveikatai palankūs produktai – Lietuvos mokinių kasdienybė

Dar vieniems mokslo metams einant į pabaigą, apžvelgiame, kaip ugdymo įstaigoms sekėsi dalyvauti Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programoje, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama. Apie šią iniciatyvą, prisidedančią prie vartojimo įpročių keitimo, kalba Žemės ūkio agentūros, kitų institucijų atstovai bei programos dalyviai.

Jaunų panevėžiečių gyvenimas subyrėjo per akimirką: brolis savo dvynio niekada nepažins

Vaikelio gimimas kiekvienai šeimai suteikia didelį džiaugsmą ir laimę. Ne išimtis ir panevėžiečio 27-erių Luko Kudrešovo šeima.  Policijos pareigūnas prieš daugiau nei pusmetį susilaukė pirmagimio Marko, tačiau nė akimirkai nesitikėjo, kad pirmagimio sūnaus gimimas taps rimtu išbandymu jam ir jo žmonai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
REKLAMA
Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos? (nuotr. Shutterstock.com) Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos? (nuotr. Shutterstock.com)

Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos?

Neabejojame, kad kiekvienas iš mūsų svajojame apie aštrų protą iki pat gilios senatvės ir net nesusimąstome, koks didelis turtas yra turėti puikią atmintį, gebėjimą mokytis ir įsiminti naują informaciją bei džiaugtis puikia orientacija. Vis dėlto gali nutikti taip, kad vieną dieną aštriu protu džiaugtis nebegalėsime, tačiau net ir senyvame amžiuje kraujagyslinė demencija paprastai neužklumpa netikėtai – ji vystosi ilgą laiką ir protiniai gebėjimai dažniausiai silpnėja po truputį.
REKLAMA
Kodėl svarbu rinktis naujesnės kartos antihistaminius preparatus? (nuotr. Shutterstock.com) Kodėl svarbu rinktis naujesnės kartos antihistaminius preparatus? (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl svarbu rinktis naujesnės kartos antihistaminius preparatus?

Šienligė ir lėtinė dilgėlinė kamuoja vis daugiau pacientų. Skaičiuojama, kad paskutiniais dešimtmečiais sergamumas šiomis ligomis tik auga ir panašu, kad be antihistamininių preparatų išsiversti pavyks tikrai ne visiems gyventojams.
REKLAMA
Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau? (nuotr. Shutterstock.com) Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau? (nuotr. Shutterstock.com)

Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau?

Kenčiate nuo sunkaus užmigimo ir ankstyvo prabudimo? O galbūt jau dienos pradžioje jaučiatės pavargę, nes, panašu, ir vėl nepavyko tinkamai pailsėti? Nesijaudinkite, Jūs ne vieni. Net apie 80 procentų asmenų gali kentėti nuo lengvesnių ar sunkesnių miego sutrikimų, o net iki 100 proc. bent kartą ar kelis kartus savo gyvenime yra turėję miego sutrikimų.
REKLAMA
Vitamino D trūkumas Lietuvoje – opi problema (nuotr. Shutterstock.com) Vitamino D trūkumas Lietuvoje – opi problema (nuotr. Shutterstock.com)

Vitamino D trūkumas Lietuvoje – opi problema

Teigiama, kad mažiausiai 90 proc. mūsų geografinėje platumoje gyvenančių žmonių organizme stipriai trūksta vitamino D šaltuoju metų laiku, o šiltuoju metų laiku tik kas antras asmuo gali pasigirti normaliu vitamino D kiekiu organizme. Taigi ką galime padaryti, kad šiame saulės primirštame krašte mums stipriai netrūktų vitamino D? Vitaminas D – labai svarbus Vitaminas D žmogaus organizmui svarbus ne vienu aspektu.
REKLAMA
Kaip nepersivalgyti per šventes? (nuotr. Shutterstock.com) Kaip nepersivalgyti per šventes? (nuotr. Shutterstock.com)

Kaip nepersivalgyti per šventes?

Ir vėl artėja šventės, ir vėl atėjo baimė, kad persivalgysite? Pateikiame Jums visiškai paprastų, bet labai veiksmingų patarimų, kurie, neabejojame, padės nepersivalgyti per didžiausias pavasario šventes. Jokiais būdais nepraleiskite pusryčių. Pirma taisyklė, kurią turite žinoti – net ir šventinėmis dienomis būtina maitintis reguliariai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Virškinimo sistemos svarba (nuotr. Shutterstock.com) Virškinimo sistemos svarba (nuotr. Shutterstock.com)

Virškinimo sistemos svarba

Virškinimo sistema yra viena iš svarbiausių mūsų organizmo sistemų. Ji atsakinga už maisto skaidymą, maisto medžiagų įsisavinimą ir šalinimą iš organizmo. Prasta, nevisavertė mityba šiai sistemai gali pakenkti, padidinti įvairių neužkrečiamųjų ligų tikimybę, taip neigiamai paveikiant ir gyvenimo kokybę. Norint išlaikyti sveiką, sklandžiai veikiančią virškinimo sistemą, reikia laikytis sveiko gyvenimo būdo įpročių ir tinkamai maitintis.
REKLAMA
Nugaros skausmus sukeliantis raumenų patempimas (nuotr. Shutterstock.com) Nugaros skausmus sukeliantis raumenų patempimas (nuotr. Shutterstock.com)

Nugaros skausmus sukeliantis raumenų patempimas

Nugaros skausmas - vienas iš dažniausiai pasitaikančių skausmo atvejų, kuris gali lemti suprastėjusią gyvenimo kokybę ar sumažėjusį darbingumą. Tokio tipo skausmas neretai būna nugaros raumenų patempimo pasekme, su kuria gali susidurti tiek aktyviai sportuojantys, tiek dirbantys sėdimą darbą asmenys. Beveik visiems žmonėms tenka bent kartą gyvenime susidurti su šia problema, ir lengva ranka į ją numoti nesigauna, ypač jei skausmas laikui bėgant išlieka ir jo intensyvumas nesumažėja.

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.
REKLAMA
Šaltojo sezono palydovas - kosulys (nuotr. Shutterstock.com) Šaltojo sezono palydovas - kosulys (nuotr. Shutterstock.com)

Šaltojo sezono palydovas - kosulys

Kosulys yra refleksinis ir energingas iškvėpimas per burną, kada susitraukia kvėpuojamieji raumenys ir iš kvėpavimo tako pasišalina įvairios medžiagos bei svetimkūniai . Kosulys gali būti sausas arba drėgnas. Sausas kosulys dažniausiai pasireiškia virusinės kvėpavimo takų infekcijos pradžioje, kai žmogus nieko neatkosti. Drėgnas kosulys atsiranda, kai atkosėjami skrepliai, su kuriais iš kvėpavimo takų pašalinami ligos sukėlėjai.

Ką daryti susirgus vaikui: vaistininkė patarė nedaryti šios klaidos

Jau fiksuojama gripo sezono pradžia, taip pat kasdien aptinkama vis daugiau koronaviruso atvejų. Deja, šaltojo sezono sveikatos problemos neaplenkia ir pačių mažiausiųjų.
REKLAMA
Perteklinė druska ir cukrus: kaip išvengti jų kasdieniuose produktuose  Perteklinė druska ir cukrus: kaip išvengti jų kasdieniuose produktuose

Perteklinė druska ir cukrus: kaip išvengti jų kasdieniuose produktuose

Didelis cukraus ir druskos kiekis gali lemti įvairius sveikatos sutrikimus, todėl žmonės atidžiau stebi savo mitybos įpročius ir į gaminamus patiekalus deda mažiau šių ingredientų. Visgi, net bandantys vengti šių priedų dažnai nežino, kad galimai jų suvartoja per daug. Kuriuose mūsų kasdien vartojamuose produktuose slepiasi dideli cukraus ir druskos kiekiai, pasakoja ekspertas.

Organizmo grūdinimas: vaistininkė patarė, kaip neperlenkti lazdos

Artėjantis šaltasis sezonas daugeliui asocijuojasi su peršalimo ligomis, tad norint nuo jų apsisaugoti puolama ieškoti įvairių imunitetą stiprinančių būdų ir priemonių. Grūdinimasis – vienas iš efektyvių būdų sustiprinti imunitetą ir tapti atsparesniems peršalimo ir virusinėms ligoms. Nuo ko pradėti grūdinti organizmą ir kaip tai daryti teisingai, atsako vaistininkė. „Grūdinimasis yra organizmo imuninės sistemos stiprinimas.

Gyventojai šluoja šią prekę iš vaistinių: įspėja, kad COVID-19 grėsmė niekur nedingo

Lietuvoje daugėjant susirgimų COVID-19 infekcija, daliai gyventojų ji nebeatrodo tokia pavojinga kaip ankstesniais metais, tad susirgus reaguojama ramiau. Sveikatos specialistai sako pastebintys, kad per pandemiją susiformavęs įprotis greitaisiais testais pasitikrinti, ar atsiradę peršalimo simptomai nėra koronavirusas, išliko, ir primena, ką daryti pablogėjus savijautai ar susirgus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
„Lidl“ skatina sveikesnę mitybą: asortimente – dar daugiau produktų su mažiau pridėtinio cukraus ir druskos  „Lidl“ skatina sveikesnę mitybą: asortimente – dar daugiau produktų su mažiau pridėtinio cukraus ir druskos

„Lidl“ skatina sveikesnę mitybą: asortimente – dar daugiau produktų su mažiau pridėtinio cukraus ir druskos

Siekdamas padėti Lietuvos gyventojams maitintis sveikiau, prekybos tinklas „Lidl“ pagerino dar dešimties populiarių privačių prekių ženklų produktų sudėtis, kuriose nuo šiol – mažiau pridėtinės druskos ir pridėtinio cukraus. Per metus šiems produktams gaminti bus sunaudota 309 kg mažiau pridėtinio cukraus bei 220 kg pridėtinės druskos.
REKLAMA
Autizmo spektro sutrikimas: išgydomas, o gal išaugamas?  Autizmo spektro sutrikimas: išgydomas, o gal išaugamas?

Autizmo spektro sutrikimas: išgydomas, o gal išaugamas?

Išgirdus, kad vaikui diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas, tėvams neretai kyla klausimų ir pasvarstymų, ar autizmo spektro sutrikimas išgydomas? O galbūt, įdėjus daug pastangų, vaikas gali išaugti šį sutrikimą ir gyventi visiems įprastą gyvenimą? Nors autizmo spektro sutrikimas įrašytas į Tarptautinį ligų klasifikacijos katalogą TLK-10 ir turi kodą, tačiau vaikų raidos specialistai ir medikai sutinka – tai nėra liga, kurią būtų galima išgydyti.

Prieš naktį suvalgykite 1 produktą: užmigsite daug greičiau

Tyrimai rodo, kad suvalgius kivį vieną valandą prieš miegą, gali pagerėti jūsų miego kokybė. Nesvarbu, ar kurį laiką kamuojanti nemiga, ar laiko perstūmimas trukdo jūsų kasdienybei, kokybiško miego svarba yra visiškai neginčijama. Miego trūkumas gali padidinti rimtų sveikatos problemų, įskaitant diabetą, demenciją ir širdies priepuolius, riziką. Laimei, vienas mažas vaisius gali jums padėti pagerinti miegą. Saldžiai aštraus skonio kivis yra daugiau nei malonaus skonio užkandis.

Kai nugaros skausmas pakerta kojas: pasakė, kodėl atsiranda ir kas padės

Apskaičiuota, kad iki 84 proc. suaugusiųjų tam tikru gyvenimo laikotarpiu jaučia juosmens skausmą. Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutės Viktorijos Šatės, iš asmenų, kuriuos nugaros skausmas priverčia ieškoti gydytojo pagalbos, maždaug 60 proc. taip pat vargina kojos skausmas, tirpimas ir nugaros skausmas, pereinantis į kojas, simptomų plitimas nuo nugaros link kelio, pėdos ar iki kojų pirštų.

Šias 3 medžiagas vadina senėjimo stabdžiais: ekspertas ragina išbandyti

Sveikos mitybos galia yra augalinės cheminės medžiagos ir junginiai, slypintys vaisiuose, daržovėse, ankštiniuose augaluose ir riešutuose. Mitybos specialistas pasidalino įžvalgomis apie tris senėjimą stabdančias maistines medžiagas, kurios gali padėti prailginti jūsų gyvenimo trukmę ir duoti naudos sveikatai. Nėra jokių abejonių, kad sveika mityba gali padėti pagrindus ilgam ir sveikam gyvenimui.

1 kūno vieta gali išduoti Alzheimerio ligą: pastebėkite laiku

Plačiai žinoma, kad Alzheimerio liga prasideda smegenyse gerokai anksčiau iki pirmųjų simptomų atsiradimo. Štai kodėl tyrimais bandoma tiksliai nustatyti būdus, kurie galėtų padėti anksti nustatyti šią protą niokojančią būklę. Taip būtų galima nusipirkti brangaus laiko įsikišti ir kontroliuoti tokius rizikos veiksnius kaip dieta ar aukštas kraujospūdis. Laimei, nauji tyrimai rodo, kad akyse galime pastebėti pirmųjų požymių, rašo express.co.uk.
REKLAMA
Erkė (nuotr. Shutterstock.com) Erkė (nuotr. Shutterstock.com)

Atšilus orams gyventojai skuba apsidrausti nuo erkių sukeliamų ligų

Termometro stulpeliui kylant į viršų, aktyviai judėti ir ieškoti maisto pradeda erkės. Nuo ankstyvo pavasario ir vėlyvo rudens tęsiasi aktyviausias erkių gyvavimo laikotarpis, kurio metu jos dauginasi ir ieško maisto. Įsisiurbimo rizika auga, kai stovyklaujama gamtoje, laikas leidžiamas miškuose ir parkuose, vaikštoma po pievą. Ypač dažnas atvejis, kai „pasigaunama“ erkių – kontaktuojant su naminiais gyvūnais, kurie leidžiami į lauką.
REKLAMA
Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti  Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti

Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti

Netekus vieno danties neretai numojama ranka ir manoma, kad kol tai nesukelia nepatogumų, tai nėra reikalo kreiptis į gydytojus. Vis dėlto, pasak odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytojos odontologės Monikos Čereškaitės, atidėlioti nevalia, kadangi delsiant per ilgai gresia rimtos problemos ir negalavimai ateityje. Vizitas pas odontologą dažnai atidėliojamas Visi puikiai suprantame, kad rūpintis dantimis – būtina, tačiau dažnas tai daro netinkamai.
REKLAMA
REKLAMA

Ragina rinktis šį užkandį: sveikata jums padėkos

Didelis cholesterolio kiekis gali tapti širdies ir kraujagyslių ligų priežastimi. Todėl šios riebios medžiagos kiekio sumažinimas taip pat gali sumažinti vienų mirtiniausių ligų riziką. Laimei, tyrimų metu atrastas vienas maisto produktas, kuris gali padėti tai padaryti. Nepriklausomai nuo to, ar jais apibarstote salotas, ar dedate į pudingą, riešutai yra daugiau nei traškus užkandis.

Pacientų dėmesiui: patarė, kaip užsiregistruoti ten, kur eilė pas gydytoją trumpesnė

Ilgos eilės pas gydytojus specialistus – opi šių dienų problema. Vis dėlto ligonių kasų gaunami gyventojų paklausimai dėl eilių taip pat rodo, kad neišnaudojame visų galimybių pas gydytojus patekti greičiau. Mat ne visi žino, kad galima pasirinkti ir kreiptis į gydytoją bei gydymo įstaigą, kurioje eilė yra trumpesnė.

1 produktą vadina aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą

Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga (NAFLD) gali progresuoti iki tokios rimtos stadijos, kai negydomas randinis audinys trukdo organui tinkamai veikti. Tai žinoma kaip cirozė, kuri gali tapti pavojinga gyvybei. Laimei, tyrimai rodo, kad  padėti gali česnakai. Nesvarbu, ar juos naudojate kaip pagrindą makaronų padažui ar tepate ant skrebučio – česnakai yra daugiau nei prieskonis ar kvapas.

Prieš naktį padarykite tai: miegosite daug geriau

Jau šį savaitgalį Lietuva pereis prie vasaros laiko – naktį iš kovo 25 į 26 d. laikrodžius turėsime persukti valanda į priekį. Specialistai tikina, kad būtent šis laiko sukimas daliai gyventojų labiausiai išbalansuoja miego ritmą, nes užmigti ir keltis anksčiau nei įprasta – itin sudėtinga. „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Renata Mardosienė dalijasi sąrašu natūralių preparatų, kurie gali padėti sustyguoti miego režimą, ir pataria, kaip juos vartoti teisingai.

Ruošia permainas pacientams: receptus ir „biuletenius“ galėtų išrašyti ne tik šeimos gydytojas

Mažinant administracinę naštą gydytojams ir didinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, Sveikatos apsaugos ministerija praneša inicijuojanti slaugytojų ir kitų šeimos gydytojų komandos narių atsakomybės ir teisių plėtimą. Ministerija siūlo slaugytojams suteikti teisę tam tikrais atvejais išrašinėti receptus, taip pat leisti išduoti laikinojo nedarbingumo pažymėjimus ir išrašyti siuntimus prevencinėms programoms ir profilaktiniams patikrinimams.
REKLAMA
Dantų implantavimas: odontologė išsklaidė populiariausius mitus  Dantų implantavimas: odontologė išsklaidė populiariausius mitus

Dantų implantavimas: odontologė išsklaidė populiariausius mitus

Dantų netekimą neretai lydi ne tik fizinis, bet ir psichologinis diskomfortas. Vis dėlto, šiais laikais odontologai jau gali pasiūlyti inovatyvų, saugų ir kasdienybę palengvinantį sprendimą – dantų implantus. Plačiau apie dantų netekimo sukeliamas problemas ir dažniausius mitus, susijusius su dantų implantais, pasakoja odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytoja odontologė Monika Čereškaitė.
REKLAMA
Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com) Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com)

Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai

Apie parodontozę sklando galybė mitų. Neretai manoma, kad ši liga nepagydoma. Vis dėlto, tokiai nuomonei skuba prieštarauti odontologijos namų „Balta lapė“ gydytoja Monika Čereškaitė. Pasak specialistės, parodontozė gali būti išgydoma, o ją pastebėjus kaip įmanoma anksčiau – prognozės gali būti labai geros, tačiau didžioji dalis atsakomybės tenka pacientui, nes tik nuo jo pastangų priklauso, ar liga atsinaujins.

Į lietuvius nusitaikė „skrandžio gripas“: plinta žaibiškai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad Lietuvoje žarnyno infekcijomis žmonės serga ištisus metus, tačiau kai kurios iš jų pasižymi ir tam tikru sezoniškumu. Virusinių žarnyno infekcijų atvejų dažniau pasitaiko žiemos-pavasario sezonais. Norovirusai – viena dažniausių gastroenterito (virškinamojo trakto uždegimo) priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kitaip rizikuosite savo sveikata

Praėjusį mėnesį britų dainininkė Stacey Solomon sukėlė diskusijas apie tai, kaip dažnai reikia skalbti patalynę. Dabar savo žodį šia tema taria ir kitos įžymybės. Dainininkė ir populiarus žiniasklaidos veidas Kerry Katona prisipažino, kad patalynę keičia tik kas dvi savaites. Buvusi „Atomic Kitten“ dainininkė (42 m.) rašė savo skiltyje žurnale „New! Magazine“: „Gyvenu dideliame name, kuriame daug vaikų, todėl nėra lengva.

Ragina neprisižaisti su vitaminais: papildomai vartoti reikia ne visų, o ir bėdos galima prisidaryti

Žiemai artėjant prie pabaigos, neretas, laukdamas bundančio pavasario, pasijunta pristigęs jėgų ir energijos. Šiuo laikotarpiu dažnai išgirstame ir įvairių pasvarstymų, jog organizmas galbūt išseko per ilgą žiemą ar jame baigiasi sukauptos vitaminų atsargos. Tačiau ar tikrai per žiemą išsieikvoja mūsų gyvybiniai resursai ir kaip sulaukti pavasario žvaliems, pranešime spaudai kalbamasi su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.

Kodėl vyrai Lietuvoje gyvena trumpiau? Nenustebkite, šias klaidas daro daugelis

Jau seniai pastebėta, kad Lietuvoje vidutinė tikėtina vyrų ir moterų gyvenimo trukmė skiriasi kone dešimtmečiu, kai Vakarų Europos valstybėse abiejų lyčių žmonės vidutiniškai gyvena ilgiau, o skirtumai tarp vyrų ir moterų daug mažesni. Ši problema jau yra tapusi folkloru: vyrai neretai juokauja, kad jų gyvenimą suėda žmonos, netiki, kad sulauks pensijos, todėl nemato prasmės mokėti mokesčių.

Įspėja visus: 1 daiktas kenkia vaikų smegenims

Įspėja kūdikių tėvus – planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai kenkia vaiko smegenims. Atliktas tyrimas parodė, kad žala – ilgalaikė. Mokslininkai tikina, kad nuolatinis planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų rodymas mažyliams daro ilgalaikę žalą jų smegenims. Teigiama, kad vaikams tampa sunku išlikti budriems, kontroliuoti emocijas, sekti nurodymus ir atkakliai atlikti užduotis, rašoma thesun.co.uk.

Gąsdina nauja tendencija dėl svaigalų: renkasi vartoti, įtikėję gerove sveikatai

Nors daugiau nei trečdalis naktinio pasilinksminimo vietų lankytojai yra mažiausiai kartą bandę narkotinių medžiagų, didžioji dalis jų įsigyja iš draugų ir vartoja vakarėliuose ar ramioje namų erdvėje. Nepaisant to, kad daugiau nei pusė nurodė, kad norėtų atsisakyti narkotikų, su jaunimu dirbantys specialistai stebi ir kitą nerimą keliančią tendenciją – daugėja išsilavinusių, motyvuotų psichotropinių medžiagų vartotojų.

Moteris pribloškė net medikus: 52-ejų pagimdė pirmą vaiką

52 metų moteris susilaukė pirmagimio ir sako, kad jau planuoja antrąjį vaiką. Luise Hoehn iš JAV Kalėdų dieną susilaukė sūnaus Stellano. Prieš tai šešerius metus ji bandė susilaukti kūdikio IVF pagalba. Luise ir jos 47-erių vyras Deanas Biele šešis metus nesėkmingai bandė susilaukti vaiko IVF pagalba, tam išleido daugiau nei 70 tūkst. eurų, vėliau įvairioms procedūroms išleido dar daugiau nei 107 tūkst. eurų.

Įspėjo vengti šios kontraceptinės priemonės: gresia problemos sveikatai

Intymios temos ir seksualinė sveikata užima itin svarbią mūsų gyvenimo dalį, tačiau daugeliui apie tai kalbėti vis dar nejauku. Nepaisant to, kad pastaruoju metu apie intymumą viešojoje erdvėje girdime daugiau, farmacijos specialistų teigimu, ši ir panašios temos daliai klientų tebėra tabu, drąsiau konsultuojamasi tik telefonu ar el. paštu.

Infarkto simptomai vyrams ir moterims pasireiškia kitaip: ragina neapsigauti

Kalbant apie kai kurias ligas, tarp jų – ir širdies ir kraujagyslių – kartais atrodo, kad tai moterų neliečia. Vyrauja stereotipiškas požiūris, kad jomis dažniausiai serga vyrai. Gydytojai skuba paneigti tokius įsitikinimus, pažymėdami, kad ta pati liga moterims ir vyrams gali pasireikšti skirtingai. Šeimos gydytoja Elena Šukė atskleidžia, kaip į šias ligas reaguoja moterys ir kad šių ligų simptomai skiriasi nuo vyrų, rašoma pranešime spaudai.
Į viršų