Lietuvos naujienos

 

Šioje rubrikoje rasite visas svarbiausias naujienas iš Lietuvos: tai politikos ir visuomeninio gyvenimo aktualijos, prognozės, rinktiniai tekstai, orai, kriminalai, rinktiniai naujienų portalo tekstai, komentarai ir analizė ir kita svarbi informacija.

REKLAMA
(nuotr. stop kadras) (nuotr. stop kadras)

Jaunimą ragina nepraleisti progos: skirs iki 60 tūkst. eurų įsikūrimui kaime

Lietuvoje daugėja vyresnių žmonių, o jaunimo – vis mažiau. Tokios tendencijos labiau pastebimos kaimiškose vietovėse. Tačiau šiemet, kaip ir kiekvienais metais, jaunimas vėl skatinamas įsikurti kaime ir pradėti žemės ūkio veiklą. Pasinaudoję Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinė priemone „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“, jauni žmonės gali gauti iki 60 tūkst. eurų paramą plius 40 tūkst. eurų lengvatinę paskolą arba iki 100 tūkst. eurų lengvatinę paskolą.

Avarija Panevėžyje: susidūrus automobiliui ir mopedui, jo vairuotojas nugabentas į ligoninę

Panevėžyje šeštadienį susidūrus automobiliui ir mopedui, nukentėjo jo vairuotojas. Kaip skelbė Panevėžio apskrities policija, apie avariją Panevėžyje, Smėlynės-Marijonų gatvių sankryžoje, pranešta 12.58 valandos. Pirminiais duomenimis, automobilio „Toyota“ vairuotojas, sukdamas į kairę, nepraleido tiesiai važiavusio mopedo „Aprilia“ ir su juo susidūrė. Mopedo vairuotojas išvežtas į ligoninę.
Kriminalai Prieš 10 min.

Ekonomistas paneigė mitą, kad Lietuvoje dirbantieji išlaiko pensininkus: „Anaiptol“

Prieš artėjančius rinkimus socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia pensijų augimo prognozes. Pasak ministrės Monikos Navickienės, per artimiausius porą metų šalies senjorai vidutiniškai gaus pusę šalies vidutinio darbo užmokesčio. 2027-aisiais su būtinuoju stažu pensininkas turėtų vidutiniškai gauti 900-us eurų, o vidutinė senatvės išmoka sieks 830-imt eurų.
Aktualijos Prieš 45 min.

700 asmenų laukia prezidento sprendimo dėl pilietybės, patikrą stabdo resursų trūkumas

Prezidento sprendimo dėl Lietuvos pilietybės suteikimo šiuo metu laukia apie 700 asmenų, greičiau patikrinti pilietybės siekiančius asmenis neleidžia riboti resursai, sako Prezidentūra. Prezidentūros BNS atsiųstame komentare teigiama, kad šiuo metu sprendimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo laukia apie 700 asmenų. Iš jų 331 prašymas apsvarstytas Pilietybės reikalų komisijos, 352 prašymai dar nebuvo svarstyti.
Aktualijos Prieš 54 min.

Pagėgių savivaldybėje vyras smurtavo prieš mažametį

Pagėgių savivaldybėje vyras smurtavo prieš mažametį, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, antradienį, Pagėgių sav., vyras, gim. 1986 m., sukėlė fizinį skausmą mažamečiui, gim, 2020 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sveikatos sutrikdymo.
Kriminalai Prieš 1 val.

VRK pradėjo tyrimą dėl galimos politinės reklamos Vaišvilos spaudos konferencijose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nutarė pradėti tyrimą dėl signataro Zigmo Vaišvilos Seime rengtų spaudos konferencijų, kuriose dalyvavo ir prezidento prezidento posto siekęs Eduardas Vaitkus. Sprendimas pradėti tyrimą dėl galimos politinės reklamos priimtas peržiūrėjus ir įvertintus nuo praėjusių metų gruodžio 29 d. Z. Vaišvilos rengtas spaudos konferencijas.
Aktualijos Prieš 1 val.

Per parą – trijų žmonių kūnai Šeduvoje, Utenoje ir Kelmėje

Pastarąją parą Šeduvoje, Utenoje ir Kelmėje rasti trijų žmonių kūnai, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, penktadienį, 4.00 val. Radviliškio r., Šeduvoje, gyvenamajame name, rastas mirusio vyro, gim. 1961 m., kūnas. Tą pačią dieną apie  8.37 val., Utenoje, Ukmergės g., rastas moters (gim. 1959 m.) kūnas. Tokio paties pranešimo taip pat sulaukta ir 14.00 val., kad Kelmėje, Birutės g., namuose, rastas mirusio vyro, gim. 1957 m., kūnas irimo stadijoje.
Kriminalai Prieš 1 val.

Rusai supirkinėja NT Lietuvoje – įsigijo turto už 1,2 mlrd. eurų: ieško tarpininkų

Nors Rusijos piliečiams nuo karo Ukrainoje pradžios pasunkėjo sąlygos Lietuvoje pirkti ir parduoti nekilnojamąjį turtą, tačiau rusų susidomėjimas Lietuvos rinka niekur neišblėso. Registrų centro duomenys rodo, kad butų, namų, žemės sklypų ir kitų objektų skaičius Rusijos piliečių rankose auga kiekvienais metais – daugiau rusai nuperka būstų nei parduoda. Iš viso Rusijos piliečių rankose yra nekilnojamojo turto už 1,2 mlrd. eurų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Išpuolis Šiauliuose: du ginkluoti vyrai įsiveržė į garažą

Šiauliuose penktadienį vyrui grasinta ginklu. Kaip skelbė Policijos departamentas, 17.45 val. Šiauliuose esančioje Garažų gatvėje, garažų masyve, į 1992 metais gimusio vyro nuomojamą garažą atvyko du asmenys (vienas iš matymo pažįstamas), kurie į jį nukreipė daiktą, panašų į pistoletą. Vyrui susigrūmus su asmenimis, pastarieji, vieną kartą iššovę nenustatyta kryptimi, pasišalino. Nukentėjusysis į gydymo įstaigą nesikreipė.
Kriminalai Prieš 2 val.

Sostinėje neblaivus vyras užpuolė moterį

Vilniuje neblaivus vyras užpuolė moterį, bandė pasisavinti telefoną, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, penktadienį,  apie 19 val. Vilniuje, Laisvės pr., vyras užpuolė moterį (gim. 2003 m.) ir bandė iš jos atimti mobilaus ryšio telefoną. Merginai pradėjus šauktis pagalbos, užpuolikas pasišalino. Nukentėjusioji dėl sužalojimų į gydymo įstaigą nesikreipė. Neblaivus (2,55 prom.) 1989 m. gimimo įtariamasis apklaustas. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai Prieš 2 val.

Raseinių rajone rasta rankinė granata

Raseinių rajone, laukuose, rasta rankinė granata, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). PAGD duomenimis, penktadienį, apie 17.53 val., Raseinių sen., Arškainių k. Kalno g. PK pranešė, kad laukuose renkant akmenis rastas sprogmuo. Įvestas planas „Skydas“. Budėta, kol atvyko išminuotojai. F1 rankinė granata sunaikinta už 0,5 km nuo radimo vietos.
Kriminalai Prieš 2 val.

Policijos laimikis – daugiau kaip 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

Penktadienį Šilalės r. sustabdytas automobilis, kuriame rasta daugiau kaip 10 tūkst. pakelių cigarečių, pranešė Policijos departamentas. Policijos duomenimis, apie 18 val. 5 min. Šilalės r., ties Prienų k., kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, sustabdytas automobilis „Toyota Avensis“, kurį vairavo vyras (gim. 1981 m.). Automobilyje rasta ir paimta 10 400 pakelių įvairių cigarečių, pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai Prieš 3 val.

8 vaikų mamai Dianai – netikėta dovana: jos vertė siekia 11 tūkst. eurų

Neeilinė dovana 8 vaikų mamai – nauja šypsena. Dėl ligos didžiąją dalį dantų praradusiai moteriai odontologai pažangiausiu metodu sukurs praktiškai naują šypseną. Dovanos vertė – daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Daugiavaikė mama iš Kupiškio rajono vienintelė laimingoji iš beveik 200 dalyvavusiųjų socialiniame projekte. Dėl ligos daugiavaikei mamai grėsė visiška bedantystė.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Aktualijos Prieš 3 val.

Klaipėdoje mirė medikų gaivinta moteris

Klaipėdoje penktadienį mirė medikų gaivinta moteris. Kaip skelbė Klaipėdos apskrities policija, apie nelaimę pranešta 14.39 valandos. Klaipėdoje, I. Simonaitytės gatvėje, viešoje vietoje, Greitosios medicinos pagalbos automobilyje, mirė medikų gaivinta 1966 metais gimusi moteris. Smurto žymių ant mirusiosios kūno nepastebėta. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai Prieš 3 val.

Vilniuje darbavosi vagišiai: pavogtas automobilis, telefonas, piniginė

Kaip šeštadienį pranešė Vilniaus apskrities policija, gegužės 24 dieną apie 13 valandą Vilniuje, Gedimino Baravyko gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, pastebėta, kad pavogtas automobilis „VW“, kuriame buvo įvairių daiktų. Tą pačią dieną pranešta, kad gegužės 18 dieną Vilniaus rajono Piktakonių kaime pastebėta, jog pavogtas mobiliojo ryšio telefonas „iPhone 15PRO“.  Penktadienį 11.50 val.
Kriminalai Prieš 3 val.

Vyriausybė nepalaiko siūlymo leisti elektros kainas rinkos reguliuotojui peržiūrėti kas tris mėnesius

Vyriausybė nepritaria parlamentarų siūlymui leisti Valstybinei energetikos reguliavimo tarnybai (VERT) elektros kainas vartotojams peržiūrėti kas tris mėnesius. Šioms „valstiečių“ frakcijos atstovų Guodos Burokienės, Aušrinės Norkienės bei Deivido Labanavičiaus teikiamoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms po pateikimo parlamentas pritarė dar kovo antroje pusėje, kai buvo paprašyta šios Vyriausybės išvados.
Aktualijos Prieš 4 val.

Kol kas pensijos auga, bet ekonomistai įspėja: tai ilgai netruks

Naujausios pensijų augimo prognozės rodo, kad per artimiausius porą metų šalies senjorai vidutiniškai gaus pusę šalies vidutinio darbo užmokesčio. 2027 m. su būtinuoju stažu pensininkas turėtų gauti beveik 900 eurų, o vidutinė senatvės išmoka sieks 830 eurų. Tiesa, ekonomistai skuba raminti valdžią. Esą palankios sąlygos pensijų augimui Lietuvai ilgai nesitęs. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Nenustebkite: šiame Lietuvos mieste šiąnakt įves komendanto valandą

Naktį į sekmadienį Kretingos mieste bus įvedama komendanto valanda, pranešė rajono savivaldybė. Savivaldybės teigimu, dėl Kretingos mieste ir jo apylinkėse vyksiančių pratybų komendanto valanda bus įvesta naktį iš šeštadienio į sekmadienį – nuo vidurnakčio iki 4 valandos ryto. Įvedus komendanto valandą, gyventojų judėjimas ribojamas nebus.
Aktualijos Prieš 4 val.

Vilniuje siautėjo sukčiai, vienas iš laimikių – net 20 tūkst. eurų

Sostinėje – ne vienas sukčiavimo atvejis. Jei viena moteris neteko 1 tūkst. eurų, kitos moters nuostoliai daug didesni – net 20 tūkst. eurų.  Kaip skelbė Policijos departamentas, penktadienį į Vilniaus apskrities policiją kreipėsi 1938 metais gimusi moteris. Ji pareiškė, kad laikotarpyje nuo vasario 12 dienos iki gegužės 23 dienos nepažįstami asmenys įtikino investuoti į internetinę investavimo platformą ir apgaulės būdu išviliojo 20 tūkst. eurų.
Kriminalai Prieš 4 val.

Kraupi paieškų atomazga: beveik savaitę ieškotas vyras rastas vandens telkinyje

Policijos kaip dingęs ieškotas vyras aptiktas negyvas telkinyje. Kaip nurodoma policijos pranešime, gegužės 24 d. apie 15 val. 30 min. Joniškio r., ties Endriškių k., vandens telkinyje, rastas 1967 m. gimimo mirusio vyro kūnas irimo stadijos. Vyras nuo balandžio 19 d. ieškomas kaip dingęs be žinios. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai Prieš 4 val.

Ūkininkams laukus siūlo tręšti dumblu, kurio sudėtis juos gąsdina: galima rasti vaistų, metalų ir bakterijų

Išbrangus trąšoms, aplinkos ministras ragina ūkininkus laukus tręšti nemokamai dalinamu nuotekų dumblu. Tačiau daug ūkininkų į šias trąšas žvelgia įtariai dėl galinčių jame būti sunkiųjų metalų, mikroplastiko, bakterijų, vaistų ar narkotikų. Žemdirbių atstovai piktinasi, kad Vyriausybė sunkina sąlygas laukus tręšti gyvulių mėšlu, o štai abejones keliančiam nuotekų dumblui, atvirkščiai – lengvina. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Aktualijos Prieš 5 val.

Nemune rastas negyvas nenustatytos tapatybės vyras

Policija šeštadienį pranešė apie penktadienį rastą negyvą vyrą.  Kaip nurodoma, gegužės 24 d. apie 12 val. Kauno r., Zapyškio mstl., Nemuno upėje, rastas mirusio nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus vyriškio kūnas. Lavonas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai Prieš 5 val.

Laukia audringi orai: alinant karščiui pratrūks dangus – slinks liūtys su kruša

Sinoptikai žada audringą savaitgalį – karštį keis liūtys su perkūnija ir kruša. Šiandien Lietuvoje daug kur trumpas lietus, perkūnija. Kai kur lis smarkiai, kris kruša. Per perkūniją pietryčių vėjo gūsiai vietomis sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 24–29 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį vietomis, dieną daugiausia vakariniuose rajonuose trumpas lietus, perkūnija. Vėjas rytų, pietryčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 23–28 laipsniai šilumos.
71 Orai Prieš 5 val.

Telšiškiai įnirtingai varžėsi dėl 7 kg sūrio galvos: paaiškėjo, kas buvo vikriausi

Telšiuose gegužę vyko sūrio gaudymo čempionatas. Nuo Zakso kalno riedėjo sūrio galvos, o lenktyniaudami vienas su kitu sūrį gaudė žemaičiai. Nors mūsiškės varžybos nebuvo tokios ekstremalios kaip Anglijoje, kur riedantį nuo labai status kalno sūrį britai gaudo jau daug metų, tačiau ir čia azarto netrūko, o nugalėtojams atiteko beveik 7 kilogramus sveriančios žemaitiško sūrio galvos. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Aktualijos Prieš 6 val.

Šių automobilių Lietuvoje turėjo būti kelis kartus daugiau, bet nėra – gresia baudos

Lietuva vairuotojai per lėtai persėdinėja į elektromobilius. Valstybės kontrolė išrašė pylos valdžiai: esą Lietuvos keliais važinėja per mažai elektromobilių, o ir jiems reikalingų įkrovos stotelių keturis kartus mažiau nei turėjo būti pastatyta. Susisiekimo ministras teisinasi, kad didelių pokyčių greitai padaryti neišeina, o aplinkos ministras jau skaičiuoja, kiek šimtų milijonų eurų Lietuvai gali tekti sumokėti dėl per didelės taršos.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Kandidatai į prezidentus sulaukė Pauliaus Motiejūno klausimo – svarstė apie sporto padėtį Lietuvoje

Didžiuosiuose TV3 kandidatų į prezidentus debatuose – dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė neišsisuko ir nuo su sportu susijusių klausimų.  Berlyne finalines kovas stebintis Eurolygos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas kandidatams į prezidentus įrašė vaizdo įrašą, kuriame uždavė klausimą apie sporto situaciją Lietuvoje.

Nausėdos ir Šimonytės komplimentai vienas kitam: štai, kurias varžovo savybes vertina

Didžiuosiuose TV3 kandidatų į prezidentus debatuose – dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos ir premjerės Ingridos Šimonytės komplimentai vienas kitam. Debatų pradžioje vedėjas Edmundas Jakilaitis prisiminė 2019-ųjų metų, kai paprašė tų pačių kandidatų vienas kitą pagirti. Tą patį jis paprašė padaryti ir dabar. Pirmoji pasisakė I. Šimonytė, kuri savo varžovą, dabartinį šalies vadovą vertina už provakarietiškas vertybes. „Neatsimenu, ką sakiau tada (per 2019 m. debatus – red. past.

Nausėdą ir Šimonytę egzaminavo net moksleiviai: „Ar jūs tikrai tokie kieti?“

Lemiamuose kandidatų į prezidentus debatuose netrūksta staigmenų. Itin svarbų klausimą dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė išgirdo iš... Šeštokės Adelijos. Jai kandidatai turėjo atsakyti, kokių įgūdžių Lietuvos jaunimui reikės ateityje ir ko, jų nuomone, patiems trūko mokykloje. Savo ruožtu penktokas Arnas kandidatų žinias tikrino uždavęs suktą klausimą apie gegužės 9-ąją. „Sveiki, kandidatai. Aš negaliu balsuoti, bet man rūpi mano ir šalies ateitis.

Šimonytė tikina, kad tarpiniai patikrinimai leido išmokti daug pamokų: Nausėda atkerta – Vyriausybė mokosi, o vaikai kenčia

Problemos, kilusios tarpinių vienuoliktokų patikrinimų metu leido išmokti tam tikras pamokas, sako premjerė Ingrida Šimonytė ir tikina, kad šie pokyčiai pasiteisino. Visgi, perrinkimo siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia – kilusi krizė švietime sukėlė paniką, o Vyriausybė išmoko pamokas vaikų psichologinės sveikatos sąskaita. Penktadienio vakarą vykusiuose prezidento rinkimų debatuose Vyriausybės vadovė sulaukė klausimų dėl padėties švietime.
Aktualijos Prieš 16 val.

Kasčiūnas: NATO viršūnių susitikime sunku tikėtis gerų žinių dėl Ukrainos

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas sako, kad tikėtis, jog Ukraina susitikimo metu sulauks gerų žinių ir bus pakviesta deryboms į NATO, mažai tikėtina. „Dėl Ukrainos bus labai sunku tikėtis gerų žinių, nes NATO šalių pozicijos vis tiktai išsiskiria, kaip ir kada, kokiomis sąlygomis Ukraina galėtų artėti su NATO ir tapti nare“, – penktadienį LRT televizijai sakė ministras.
Aktualijos Prieš 16 val.

Nugaišo interneto žvaigždė – šuo Kabosu: visame pasaulyje išgarsėjo dar prieš gerą dešimtmetį

Japonijoje nugaišo šuo vardu Kabosu, kurio skeptiška snukio išraiška linksmino žmones visame pasaulyje ir tapo interneto memu. Šuns šeimininkė, vaikų darželio auklėtoja, ilgai nežinojo, kad jos augintinė išgarsėjo. „Gegužės 24-osios rytą Kabosu iškeliavo į Vaivorykštės šalį“, – penktadienį instagramo įraše rašė mylimo japonų šiba inu veislės šuns savininkė Atsuko Sato. Pasak jos, Kabosu išėjo ramiai, nepatyrusi kančių. „Ačiū visiems už tai, kad visus šiuos metus mylėjote Kabosu.

Išsiskyrė Nausėdos ir Šimonytės nuomonės dėl VSD pranešėjo komisijos: prezidentas Seimui palinkėjo sėkmės

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Seimo Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisija jam primena Stalino laikais veikusias troikes. Pasak šalies vadovo, nepatogius jam klausimus kėlęs parlamentinis tyrimas pateikė „kreivus“ darbo rezultatus. Savo ruožtu šalies vadovui rinkimuose oponuojanti Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad G. Nausėdai derėjo atsakyti į komisijos klausimus.
Aktualijos Prieš 16 val.

Netikėtas girto vairuotojo poelgis: po eismo įvykio paspruko, bet netrukus grįžo su taksi

Teisme išnagrinėta girto vairuotojo baudžiamoji byla – vilnietis Žilvinas A. iki paskutinės akimirkos neigė savo kaltę, tačiau išsisukti nuo teisingumo jam nepavyko. Bylos duomenimis, dar 2022-ųjų spalio 21-ąją, apie 22.40 val., Žilvinas A. vairavo automobilį „Mercedes-Benz“ būdamas apsvaigęs.
Kriminalai Prieš 17 val.

Šimonytė ir Nausėda pasakė, ką daryti, kad laimėtume „Euroviziją“: išskyrė savo favoritus

Kandidatų į prezidentus debatuose – netikėtas klausimas iš dainininkės Monikos Liu. 2022 m. „Eurovizijoje“ dalyvavusi atlikėja paklausė Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos: ką daryti, kad Lietuva laimėtų didžiausią Europoje dainų konkursą? Antros kadencijos siekiantis šalies vadovas G. Nausėda teigė, kad Lietuva turėtų išlikti savimi ir nesižvalgyti į kitus – tada ir ateis mūsų valanda. „Mums vieną kartą reikia pabaigti ieškoti to formato, kuris mums atneš pergalę.

Blažytės aukos sulaukęs Nausėda: ji pervedė lėšų žmogui, kurio geopolitinės nuostatos yra labai aiškiai žinomos

Prezidentas Gitanas Nausėda nemato nieko blogo, jog sulaukė tūkstantinės aukos iš „Vikondos grupės“ savininkės ir pastaruoju metu prokremliškais pareiškimais pasižymėjusios Jolantos Blažytės. Perrinkimo siekiantis šalies vadovas tikina – verslininkė paaukojo kandidatui, kurio politinės pažiūros yra aiškios. G. Nausėda taip pat atkreipia dėmesį, jog nepriklauso jokiai politinei partijai, todėl neturi galimybės gauti partinės finansinės paramos.
Aktualijos Prieš 17 val.

Europos Komisijos pirmininko rinkimuose Nausėda palaikys konservatorės kandidatūrą

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad Europos Komisijos pirmininko rinkimuose palaikys dabartinės institucijos vadovės Ursulos von der Leyen kandidatūrą.  „Man labai imponuoja dabartinė Europos Komisijos pirmininkė“, – penktadienį vykusiuose „TV3“ debatuose atsakydamas į oponentės Ingridos Šimonytės klausimą tikino G. Nausėda.  Į tokį atsakymą premjerė sureagavo klausimu, ar netrukdys, jog U. von der Leyen – konservatorė. „Nepaisant to.
Aktualijos Prieš 17 val.

Šimonytė Vyriausybės išvadą dėl Nausėdos siūlytų viešojo transporto lengvatų žada kitą savaitę

Prezidentui Gitanui Nausėdai teigiant, kad jis jau metus laiko nesulaukia vertinimo iš Ministrų kabineto dėl savo siūlomų viešojo keleivinio transporto lengvatų, premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, jog Vyriausybė išvadą pateiks jau kitą savaitę. Anot jos, procesas užtruko dėl gausos siūlymų, kuriuos registruoja parlamentarai.
Aktualijos Prieš 17 val.

„Esu nusivylusi, supykusi ir nusiteikusi kovoti už skaidrumą“: iš Norvegijos lietuvių skrieja skundai

Norvegijos lietuviai skundžiasi šių metų prezidento rinkimų neskaidrumu. Tiek pirmame, tiek antrame ture dalis gyventojų paštu gavo tuščius laiškus be balsavimo biuletenių. Nors Lietuvos ambasada Norvegijoje imasi siųsti laiškus su balsavimo biuleteniais, tikėtina, kad ne visi spės juos gauti ir prabalsuoti. Ambasada tikina, jog tai žmogiška klaida.
Aktualijos Prieš 18 val.

Didžiuosiuose debatuose – aktualus klausimas kandidatams: ką darytumėte, jei priešais Nidą atsirastų Rusijos kariniai laivai?

Praėjus dviem savaitėms po pirmojo Prezidento rinkimų turo, šį penktadienį, gegužės 24-ąją, savo ietis visuomenei atviruose debatuose darkart suremė likę du kandidatai – Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Kandidatų laukė ir šmaikštūs, ir rimti klausimai. Vienas iš jų – hipotetinis, kurį uždavė debatų vedėjas Edmundas Jakilaitis. Dvi moterys sukūrė šeimą, gyvena kartu daug metų, augina vaiką.

Automagistralėje – neeilinis vaizdas: visai virš galvų praskrido karinis lėktuvas

Penktadienio vakarą kelyje Panevėžys–Vilnius buvo užfiksuotas neeilinis vaizdas. Visai virš automobilių praskrido karinis lėktuvas. Vaizdo įrašu pasidalijo „Facebook“ puslapis „Reidas TV“. Paaiškino, kodėl virš kelio skrido lėktuvas Anot puslapio, žmonės iš pradžių pagalvojo, kad lėktuvas nori tūpti ant kelio. „Kelias A2. Panevėžys–Vilnius. Sunerimę eismo dalyviai praneša, kad lėktuvas sklendžia, nes propeleriai nesisuka. Toks jausmas, kad norėtų tūpti magistralėje, bet per daug mašinų.

Atskleidė pavojingiausias zonas Lietuvos keliuose – jos sėja mirtis: štai ką turėtų žinoti vairuotojai

Transporto kompetencijų agentūra nustatė 2024 metų juodąsias dėmes valstybinės reikšmės keliuose ir sudarė 33 juodųjų dėmių, kur daugiausiai eismo įvykių, žemėlapį. Nors šių dėmių kasmet vis mažiau, pavojingiausios zonos atima daugybės žmonių gyvybes.
Aktualijos Prieš 19 val.

Mirė lietuvių edukologė, kalbininkė Irena Musteikienė

Penktadienį mirė lietuvių edukologė, kalbininkė Irena Musteikienė. Apie netektį pranešė Lietuvos edukologijos universiteto alumnų draugija. Išplatintame pranešime skelbiama, kad su velione bus galima atsisveikinti Laidojimo rūmuose Olandų g., šeštadienį, nuo 14 val. 5-je salėje. Sekmadienį, 15 val., I. Musteikienė išlydima į Liepynės kapus. Alumnų draugija reiškia užuojauta velionės šeimai ir pažymi prisiminsiantys ją kaip kuklią ir sąžiningą asmenybę.
Aktualijos Prieš 19 val.

Lietuviai plūsta į vaistines – štai ką labiausiai šluoja iš lentynų: šie metai išskirtiniai

Prasidėjus karštiems orams vaistininkai praneša – ženkliai išaugo vaistinių preparatų nuo alergijų ir jų komplikacijų bei antibiotikų bei saulės kosmetikos pardavimai. Vaistininkai priduria, kad prasidėjus grilio ir uogų sezonui pastebima, jog gyventojai dažniau susiduria su virškinimo problemomis. „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Sigita Korbutaitė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad prasidėjus karštiems orams labai išaugo vaistų nuo alergijų komplikacijų pardavimai.
Aktualijos Prieš 20 val.

Valdantieji įvertino Nausėdos užuominas steigti partiją: naujos politinės krypties nepasiūlys

Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad jo dalyvavimas politikoje nebūtinai baigtųsi su antrąja kadencija, valdantieji akcentuoja, jog šalies vadovas naujo vėjo į politinę areną neįneštų. Pasak jų, prezidento užuominos apie galimybę steigti partiją ar tapti premjeru yra sąmoningas rinkiminis žingsnis. Visgi valdančiųjų atstovai akcentuoja, kad antrojo rinkimų turo dar nelaimėjusiam šalies vadovui viešai svarstyti savo planus penkerius metus į ateitį yra neprotinga.
Aktualijos Prieš 20 val.

Ekspertas apie Šimonytės šansus: „Juk nestatai už žirgą, kuris matai, kad šlubas“

Iki prezidento rinkimų finalo likus vos porai dienų, TV3 žinios nusprendė pasižvalgyti po kandidatų rinkimines pinigines. Pas vieną kandidatą piniginė pilnesnė, o pas kitą – spalvingesnė. Dabartinei premjerei Ingridai Šimonytei daugiausiai pinigų davė konservatorių partija. Tuo metu prezidentui Gitanui Nausėdai dešimtimis tūkstančių eurų pervedė stambūs verslininkai, žinomų įmonių įkūrėjai.  Daugiau apie tai – TV3 žinios.
Aktualijos Prieš 20 val.

Teismas nuteisė marijampolietį, nelegaliai į Tadžikistaną gabenusį automobilius

Marijampolės apylinkės teismas pripažino kaltu muitinės tarpininką – jis kaltinamas dokumentų klastojimu ir pagalba į Tadžikistaną išgabenant nusikalstamu būdu įgytus automobilius, vyrui teismas skyrė 15 tūkst. eurų baudą. Kaip penktadienį pranešė Marijampolės apylinkės teismas, 2019 metais, vykdydamas muitinės tarpininko atstovo pareigas bei tariamai atstovaudamas jokios veikos nevykdančiai įmonei, marijampolietis klastojo eksporto deklaracijas.
Kriminalai Prieš 21 val.

Naglis Šulija atskleidė, kiek ilgai Lietuvoje truks kaitra

Lietuvoje šiandien buvo menkai debesuoti, saulėti orai. Kai kur palijo, bet nedaug. Artimiausią naktį įsivyraus menkai debesuotas dangus, vasariško lietaus su perkūnija bus tiktai šalies vakaruose. Dieną palis daug kur, vietomis smarkiai, su perkūnija ir kruša, praneša sinoptikas Naglis Šulija.  Anot jo, mūsų link plaukia oras iš pietryčių, maždaug nuo Kaspijos jūros. Dėl to net žemiausia temperatūra paryčiais bus apie 15–17 laipsnių šilumos.
Orai Prieš 21 val.

Skirtumai tarp Vilniaus ir kitų regionų – atlyginimas „į rankas“ net 500 eurų mažesnis

Pernai vidutinė alga Lietuvoje didėjo 13 procentų, tad aktualu, ir kiek atlyginimai augs šiemet.  Ekonomistai neslepia – metų pradžioje algos jau augo sparčiau nei rodė prognozės – daugiau nei 10 procentų. Visgi darbdaviai mano, kad metams įsibėgėjant, šitaip smarkiai didinti algų nebebus iš ko ir 10 procentų augimas neviršys. Profsąjungos ragina nesustoti ir toliau dideliais tempais didinti minimalų uždarbį, nes šis kelia ir vidutinę algą.
Aktualijos Prieš 21 val.

Alytuje liepsnoja sąvartynas

Ugniagesiai penktadienį gesino Alytaus rajone užsiliepsnojusį sąvartyną. Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, 15.55 val. skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Alytaus rajone, Takniškių kaime, dega sąvartynas. Į įvykio vietą išsiųstos Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kauno apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Kriminalai Prieš 21 val.

Prabilo apie žmogžudystę Vilniuje: „Visi kaimynai jį smerkia ir visi verkė“

Vilniaus Panerių seniūnijoje policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą vyrą, įtariama, mirtinai sumušusį savo motiną. Moters lavoną bute rado ten pat gyvenanti įtariamojo žmona. Kaimynai pasakoja, kad vyras savo mamą, o taip pat ir žmoną, daužydavo nuolat – esą tai vykdavo, kai jie kartu girtuokliaudavo. Pasak kaimynų, sūnus mamą neseniai buvo sužalojęs taip, kad ji mėnesį nesikėlė iš lovos, bet vis tiek gyveno kartu.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Aktualijos Prieš 21 val.
Į viršų