Seimas pritarė valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformai

Ketvirtadienį Seimas pritarė valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformai. Nuo kitų metų pradžios Nacionalinė žemės tarnyba bus pavaldi Aplinkos ministerijai, o savivaldybėms bus patikėtas valstybinės žemės valdymas. 103 Lietuvos miestų ir 252 miestelių savivalda taps realiu žemės šeimininku, rašoma pranešime žiniasklaidai.  „Tai svarbiausia ir sudėtingiausia šios kadencijos Aplinkos ministerijos reforma, kurios laukta 30 metų. Prie dabartinių 2,3 tūkst.

Įspėjo: atsakingai kūrenkite laužus ir naudokite kepsnines

Nesitraukianti karščio banga ragina priminti apie atsargų elgesį gamtoje. Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad iškylauti, poilsiauti gamtoje, tvarkytis sode deginant ar kūrenant laužus tokiu oru reikia ypač atidžiai ir atsargiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kaliningrade – rusų provokacija ir išpuoliai prieš vietinius lietuvius: papasakojo, kaip jiems kerštauja

Įtampa tarp Rusijos ir Lietuvos dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui vis auga. Pasekmes sako jaučiantys ir Kaliningrado srityje gyvenantys lietuviai: jiems nebesaugu ir sulaukia net grasinimų iš rusų. O neseniai Rusijos pusėje atsirado didžiulė Z raidė. Nupiešta taip, kad matytųsi iš Lietuvos. Įtampą kursto ir Vakarų lyderiai. Štai Vokietijos kancleris pareiškė, kad reikia atsižvelgti ir į agresorės Rusijos pageidavimus ir įtampą mažinti.

Poderys apie nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą: „Lietuvai labai nepasisekė, kad liberalizaciją darome“

Nuo šiandien gyventojams vėl brangsta elektra ir dujos. O kas praleido terminą pasirinkti nepriklausomą tiekėją – už elektrą mokės ir dar daugiau nei kalbėta anksčiau. Energijos išteklių kaina auga dėl tebesitęsiančio ES ir Rusijos konflikto dėl Ukrainos. Vyriausybė mėgina raminti, kad dalį tarifų kompensuos, tam skiria milijardą, antraip už elektrą tektų mokėti iki 4 kartų brangiau, o už dujas iki 6 kartų.

„Lietuvos geležinkeliai“ sulaukė grasinančio laiško ir netruko atsakyti: „Rusų hakerių bendruomene, eik n*****“

„Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos skyriaus vadovas Mantas Dubauskas socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad sulaukė Rusijos hakerių bendruomenės atstove prisistatančios moters elektroninio laiško.  Pasak M. Dubausko, atstovė laiške rekomenduoja spausti valdžią ir politikus, kad atšauktų sankcijas tranzitui į Kaliningradą vežamiems kroviniams.

Netveria pykčiu: vos gimusius ėriukus mirtinai užkapoja krankliai, nebijo net žmogaus

Avių augintojai netveria pykčiu – ėriavedes avis vasarą reikia laikyti tvartuose, mat vos gimusius ėriukus mirtinai užkapoja krankliai. Išgyventi po jų atakų, sako ūkininkai, neįmanoma, paukščiai vos gimusiems ėriukams išlesa akis, prakiurdo pilvus, pridaro didesnės žalos už vilkus. O štai atsikratyti šiais ypač gudriais paukščiais – neįmanoma, mat krankliai saugomi gamtininkų.

Kaune – sovietinio pastato transformacija į šiuolaikišką ugdymo įstaigą: Jūratės gatvės darželyje atlikta pusė darbų

Kasmet bent po vieną naują ugdymo įstaigą atidaryti siekiantis Kaunas sėkmingai įgyvendina dar vieną projektą. Vilijampolėje įsibėgėja vadinamojo Jūratės darželio atnaujinimas. Čia rekonstruotas dar 1962 metais iškilęs statinys, sumūryti du nauji dviaukščiai priestatai, ryškėja vaikų žaidimų aikštelės, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.  Bendrovė „Statybų vizija“ darbus planuoja baigti gerokai anksčiau laiko – dar šių metų lapkritį.

Įpusėjo pirmasis priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas: būsimi studentai kviečiami teikti prašymus studijuoti

Nuo birželio pradžios prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo per 19 tūkst. stojančiųjų. Iš jų 12 tūkst. jau pasirinko ketinamas studijuoti studijų programas. Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti dar galima iki liepos 25 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniuje išsitaškė BMW, įtariama, kad vairuotojas girtas

Penktadienį po vidurdienio Vilniaus specialiosioms tarnyboms pranešta apie avariją Justiniškių gatvėje. Apie 14 val. BMW ties pėsčiųjų perėja nuvertė stulpą su kelio ženklais, skriejo skiriamąja veja, kirto gatvę, trenkėsi į tvarkingai pastatytą automobilį, išstūmė jį iš stovėjimo vietos ir galiausiai dar rėžėsi į laiptus. Labai pasisekė, kad BMW nekliudė pėsčiųjų. Perėjoje buvę žmonės pamatė atlekiantį automobilį ir spėjo pasitraukti.

Privalomąją pradinę tarnybą baigė 800 šauktinių

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.  Jaunieji kariai baigė tarnybą Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų ir Juozo Vitkaus inžinerijos batalionuose, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione bei Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Gitanas Nausėda paskyrė tris naujus Vilniaus apygardos teismo teisėjus

Prezidentas Gitanas Nausėda paskyrė tris naujus Vilniaus apygardos teismo teisėjus. Penktadienį pasirašytu dekretu šalies vadovas į naujas pareigas perkėlė teisėjus Marijų Kursevičių, Kristiną Lysionok ir Giedrę Telksnienę, visi jie iki šiol dirbo Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teisėjai į naujas pareigas skiriami atsižvelgus į Teisėjų tarybos siūlymą.

Andrius Kubilius: „Pavirkavimai, kad Lietuva kažką ne taip daro yra visiškai nepagrįsti“

Viešojoje erdvėje pasirodė neoficiali informacija, kad Europos Sąjunga visgi svarsto pasiduoti Kremliaus šantažui ir leisti rusiškų prekių tranzitą į Kaliningradą per Lietuvą. Europarlamentaras Andrius Kubillius sako, kad tai draudžia Europos Komisijos priimtas reglamentas, kurį pasirašė tiek ir Lietuvos, tiek ir bene labiausiai dėl Rusijos veiksmų nerimaujančios Vokietijos lyderiai.

NKSC vadovas: kibernetinės atakos nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) laikinasis vadovas Jonas Skardinskas. „Viskas bet kada vėl gali prasidėti, pasiruošimas yra. Bet faktinė padėtis, sakyčiau, grįžo į pradinį lygį, kuris buvo prieš praėjusios savaitės pradžią“, – BNS penktadienį sakė J. Skardinskas.

Kaitra pasitraukia, tačiau sinoptikai turi blogų žinių: netrukus orai smarkiai pasikeis

Artimiausią naktį iš pavienių debesų gali trumpai palyti kai kur pajūryje, rytoj vasariškas lietus su perkūnija lankysis visoje vakarinėje šalies pusėje. Naktį atvės iki 18 – 21 laipsnio, dieną Žemaitijoje trumpam sušils, bet galiausiai įsitvirtins 19 – 21, kitur dar bus iki 30 – 32 laipsnių karščio. Sekmadienį vis palis rytinėje šalies pusėje, galima ir perkūnija. Dieną lietus dažniausiai bus menkas.

Per kelias dienas Lietuvoje – net 12 tūkst. žaibo išlydžių, skaičiuojami nuostoliai

Klimatas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, keičiasi, karščio bangos dažnėja ir stiprėja, o jas dažniausiai lydi ir galingos liūtys, kurios neatsiejamos nuo perkūnijos. Štai vien nuo savaitės pradžios mūsų šalies meteorologai užfiksavo daugiau nei 12 tūkst. žaibo išlydžių, kurie ne tik raižė dangų, bet sukėlė nemalonumų gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gydytojai įspėja – dėl įvykusios reformos ilgės eilės ir kentės pacientai

Stoję prieš pirminės sveikatos priežiūros įstaigų reformos traukinį, šeimos gydytojai buvo nublokšti – Seimas neįsiklausė į šeimos gydytojų argumentus, atmetė siūlytus kompromisus ir priėmė sprendimą suvaržyti nepriklausomai dirbančių šeimos gydytojų centrų galimybę patiems priimti geriausius sprendimus dėl savo pacientų. „Griuvo kelis dešimtmečius nuosekliai kurta ir stiprinta nepriklausoma šeimos medicinos sistema.

Vokietijai raginant mažinti įtampą su Rusija, Skuodis pasigenda pokyčių šios elgesyje

Vokietijai kalbant apie specialias taisykles Rusijos tranzitui į Kaliningradą, Lietuvos susisiekimo ministras sako nematantis pokyčių pačios Rusijos elgesyje. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas po NATO viršūnių susitikimo Madride pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) sankcijos rusiškų krovinių tranzitui per Lietuvą į Kaliningradą turėtų būti taikomos pagal specialias taisykles, taip sumažinant įtampą su Rusija.

Kreivys ir Skaistė: ar bus subsidijos už elektrą ir dujas kitąmet, paaiškės rudenį

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog dar anksti kalbėti, ar Vyriausybės kompensacijos už elektrą ir gamtines dujas gyventojams bus mokamos ir kitais metais.   „Pirmiausiai bus įvertintos kainos, labai sunku prognozuoti, kokios jos bus metų pabaigoje, o tada bus sprendimai. Vyriausybė yra įsipareigojusi gyventojams, kad karo sukeltas sunkmetis būtų jaučiamas kuo mažiau“, – penktadienį po Vyriausybės pasitarimo Kaune žurnalistams sakė D. Kreivys.

Įpusėjus priėmimui į aukštąsias mokyklas registravosi per 19 tūkst. stojančiųjų

Nuo birželio pradžios prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo per 19 tūkst. stojančiųjų, iš jų 12 tūkst. pasirinko ketinamas studijuoti studijų programas.

Per savaitę keliuose žuvo šeši žmonės, du iš jų vaikai

Pastarąją savaitę per avarijas keliuose žuvo šeši žmonės, iš jų du 4 ir 6 metų vaikai.  Sužeisti 87 eismo dalyviai, daugiausia – vairuotojų (30), iš jų 12 motociklų, vienas mopedo, ir keleivių (30), taip pat 15 dviračių vairuotojų, 10 pėsčiųjų, 2 kiti asmenys. Tarp nukentėjusiųjų – 14 nepilnamečių, penktadienį pranešė Lietuvos kelių policijos tarnyba. Dauguma tragiškų eismo nelaimių įvyko per ilgąjį Joninių savaitgalį – sekmadienį žuvo keturi žmonės.
Į viršų