Ispanai į Latviją siunčia karių ir žemė-oras raketų

Ispanija siunčia „žemė-oras“ raketų bateriją ir apie 100 karių į NATO priešakinių pajėgų misiją Latvijoje, 500 Ispanijos karių jau yra Latvijoje,  pranešė „El País“. Ispanijos gynybos ministerija „planuoja Latvijoje dislokuoti žemė-oras NASAMS“ arba Norvegijos pažangiosios „žemė-oras“ raketų sistemos bateriją.  NATO stiprinant savo buvimą Baltijos regione Rusijos puolimo akivaizdoje.

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis – apie Gabrieliaus išmoktą pamoką ir kodėl Šimonytei lengviau

Landsbergio pavardė Lietuvoje linksniuojama itin dažnai. Politikas su tokia pavarde neša nelengvą naštą – neapykantą pavardei, sako rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Nepaisant to, menininkas įsitikinęs, kad jo sūnus, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šioje kadencijoje „subrendo“ kaip politikas ir jam nebereikia tėviškų patarimų. Taip pat pašnekovas mano, kad profesorius Vytautas Landsbergis nusipelno valstybės vadovo titulo.

Vilniuje dėl techninių priežasčių nusileido į Maskvą iš Stambulo skridęs lėktuvas

Vilniuje dėl techninių priežasčių šeštadienį nusileido į Maskvą iš Stambulo skridęs „Turkish Airlines“ lėktuvas. Apie tai BNS informavo Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Marius Zelenius. Jo teigimu, orlaivis buvo remontuojamas, oro bendrovė netrukus tęs kelionę. „Po apžiūros ir remonto darbų oro bendrovė planuoja tęsti kelionę tuo pačiu lėktuvu“, – sakė Lietuvos oro uostų atstovas. Anot jo, lėktuvu skrido 186 keleiviai, kurie maždaug nuo 12.20 val.

Nikita – vienas iš nedaugelio taip metęs rūkyti: specialistai griežti – tabaką priskyrus narkotikams situacija pasikeistų

Gerus 18 metų neįsivaizdavęs galintis gyventi be cigaretės Nikita Maliutinas šiandien didžiuojasi išsikapstęs iš varginančios priklausomybės. Jis neslepia, kad jei ne paties valingas nusiteikimas atsikratyti rūkymo, tą padaryti būtų buvę labai sunku. Specialistai antrina jam pažymėdami, kad opi problema išlieka ne tik vis dar gili stigma, bet ir nekompensuojami vaistai norint pagyti nuo šios priklausomybės.

Vladimiro Putino niekas Rusijoje nenušalins ir jis yra sveikas: Vakarams veikti reikia kitaip

Nors Rusija pradėjo visaapimantį karą Ukrainoje ir vis daugiau žmonių Rusijos visuomenėje bei režimo viduje tam nepritaria, tačiau Vladimiras Putinas yra saugus – jo niekas nenuvers, nes tai paprasčiausiai neįmanoma. Taip mano Aleksejaus Navalno bendražygis, opozicionierius Vladimiras Milovas.  „Aš dirbau Vyriausybėje šešerius metus ir asmeniškai pažįstu daug žmonių, kurie ten dirba aukštose pozicijose. Dauguma jų, apie 90 proc., yra visiškai sugniuždyti to, kas nutiko.

Valstybė ruošiasi tiksliau kontroliuoti individualių namų nuotekas

Aplinkos ministerijos užsakymu kuriama speciali sistema, kuri kontroliuos individualiuose namuose gyvenančių žmonių nuotekų šalinimą, o duomenys bus teikiami ir tyrimą prieš Lietuvą pradėjusiai Europos Komisijai (EK). Planuojama, kad 1 mln. eurų kainuosianti sistema pradės veikti kitų metų viduryje. Nauja nuotekų tvarkymo informacinė sistema apims visų individualių sistemų duomenis ir juos apskaitys, teigia ministerijos atstovas.

Putinas nutarė: kariauti gali ir pensininkai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo panaikinama viršutinė amžiaus riba rusams ir užsieniečiams stoti į kariuomenę pasirašius sutartį, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, kurią cituoja CNN.  Rusijos Valstybės Dūma trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, tačiau, kad jis taptų įstatymu, reikėjo Putino parašo. Anksčiau į Rusijos kariuomenę galėjo stoti piliečiai nuo 18 iki 40 metų ir užsieniečiai nuo 18 iki 30 metų.

Vieniša apgulties metu: kaip senolė buvo palikta Ukrainoje

Halyna Vasiljevna gyvena viena nedideliame, chruščiovkos tipo bute. Būdama jau 94 metų, moteris pergyveno savo vyrą ir sūnų, o jos anūkai gyvenimą kuria užmiestyje, rašo „The Guardian“. Penkių aukštų daugiabučiai buvo pradėti masiškai statyti buvusio sovietų lyderio Nikitos Chruščiovo valdymo laikais. Viename iš jų, Podilo rajone, gyvena ir H. Vasiljevna, kuri per rusų okupantų vykdomus oro antskrydžius turėjo pasislėpti sandėliuke, nes pasiekti slėptuvę jai buvo per sudėtinga.

Rusijos opozicionierius: štai, kodėl rusų kariai Ukrainoje grobia net unitazus

Ukrainą užpuolę Rusijos kariai kaltinami ne tik žmonių žudymu, prievartavimu ar terorizavimu, bet ne kartą buvo pastebėti grobiantys ukrainiečių turtą ir nebūtinai brangenybes. Kai kurie Rusijos kariai bandė išsigabenti iš Ukrainos unitazus ir tai nustebino daugelį ukrainiečių ar komentatorių – na, negi Rusijoje nėra unitazų? Toks klausimas iškilo ir Ukrainos delegacijos atstovei NATO Parlamentinėje Asamblėjoje Solomiai Bobrovskai.

Ištroškusioms grožio lietuvėms tenka pakloti ir triženkles sumas: įspėja – šventėms ruoškite pinigines

Vasara – išleistuvių, vestuvių ir krikštynų metas. Norintys pasigražinti įvairioms progoms ar atsinaujinti įvaizdį skuba užsirašyti vizitams į kirpyklas ir grožio salonus. Tačiau kainos pastaruosius verčia suklusti. Gyventojai skundžiasi dešimtimis eurų pabrangusiomis paslaugomis ir mano, kad kainos neadekvačios.

Lietuva ruošiasi visuotinei gynybai: nenorintys tarnauti kariuomenėje turės alternatyvų

Lietuva ruošiasi visuotinei gynybai. Seimas vienbalsiai priėmė pilietinio pasipriešinimo strategiją. Lietuviai bus mokomi priešintis agresijai ir okupacijai, o norintys prisidėti prie valstybės gynybos, nebūtinai turės tarnauti kariuomenėje ir valstybę ginti su ginklu. Jau kitais metais specialiuose mokymo centruose žmonės bus mokomi rengti pasipriešinimo akcijas, atpažinti grėsmes, suteikti medicininę pagalbą, o kai kuriais atvejais ir naudotis ginklu.

Skaistė: žalioji pertvarka – vienintelis būdas tapti nepriklausomiems nuo Rusijos iškastinio kuro ir padidinti Europos atsparumą

Seime tęsiasi NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) pavasario sesija. Ekonomikos ir saugumo komiteto posėdyje kalbėjusi Lietuvos finansų ministrė Gintarė Skaistė apžvelgė Rusijos neišprovokuoto karo ekonomines pasekmes Lietuvai ir pasaulio ekonomikai, papasakojo, kurių priemonių ėmėsi Lietuva, mažindama energetinę priklausomybę nuo Rusijos, rašoma pranešime spaudai.

Stačiatikių bažnyčia Lietuvoje prašo Maskvos patriarchato savarankiško statuso

Metropolitas Inokentijus kreipėsi į Maskvos patriarchatą, prašydamas Lietuvos Ortodoksų bažnyčiai Lietuvoje savarankiško statuso. „Kalbama apie ypatingą Bažnyčios statusą, artimą autonomijai. Šiuo metu Latvijos, Estijos ir Moldovos stačiatikių bažnyčios, taip pat Rusijos Stačiatikių Bažnyčia už Rusijos ribų, yra savarankiškos.

Panevėžyje rastas dingusio be žinios vyro kūnas

Panevėžyje penktadienį rastas dingusio be žinios vyro kūnas. Vietos policijos teigimu, 1959 metais gimusio vyro kūnas aptiktas Nevėžio upėje, Parko gatvėje, apie šeštą vakaro. Vyras buvo ieškomas kaip dingęs be žinios.

Ukrainos ir Rusijos derybų užkulisiai: kam Putinas nekelia ragelio ir kaip įvykius pakeitė Johnsono vizitas

Taikos derybos su Rusija yra istorija apie tai, kaip Ukraina per 70 karo dienų išgyveno visą jausmų spektrą: nuo karo nevilties iki suvokimo, kad yra stipri ir turi stiprius sąjungininkus sau už nugaros, rašo Pravda.ua. „Jei pirmąją karo dieną mums būtų leista pasirašyti tokią taikos sutarties versiją, kokią siūlo pasirašyti dabar, būtume tai padarę nieko negalvodami.

Gabrielius Landsbergis gesina optimizmą: ne viskas yra gerai dėl mūsų atsako Rusijai ir karo Ukrainoje

Ukrainai jau daugiau kaip tris mėnesius drąsiai priešinantis Rusijos agresijai, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia šiuo metu turintis daugiau kausimų nei atsakymų tiek dėl karo eigos, tiek dėl dabartinio NATO sąjungininkų atsako į Rusijos agresiją. Kalbėdamas NATO šalių parlamentarams Vilniuje politikas pabrėžė, kad kai kuriose Aljanso šalių sostinėse mąžta ryžto izoliuoti Rusiją ar sustiprinti NATO karinius pajėgumus rytiniame flange.

Alergiškų žmonių vis daugėja: vizito pas gydytoją gali tekti laukti ir mėnesį

Įsibėgėjęs žiedadulkių sezonas – pats darbymetis alergologams. Specialistai sako: alergiškų žmonių vis daugėja, o iš viso šalyje jų galėtų būti apie trečdalis. Dalis žmonių nelaukia ir ginasi nuo alerginių reakcijų kaip išmano: nešioja kaukes, geria nereceptinius vaistus ar bando valyti orą namuose. Nors ir privalomo kaukių devėjimo nebėra, ir orai atšilo, vilnietis Aistis lauke užsideda veido kaukę. Kitaip užeis sloga, mat vaikinas alergiškas žiedadulkėms.

Turintiems būstų paskolas mokėti daugiau gali tekti jau vasarą: „Tikimasi bent keturių padidinimų“

Šimtams tūkstančių žmonių – žinios dėl brangstančių paskolų. Palūkanų normų didėjimas – nebe miglota ateitis, o artima realybė. Lietuvos centrinio banko vadovas atskleidžia, kad pirmą kartą „Euribor“ palūkanos tikriausiai kils jau vasarą, o vien iki metų pabaigos paskolos gali pabrangti procentu, vėliau – gal ir dar daugiau. O tai kai kam reikštų nebūtinai dešimtis, bet ir šimtus papildomų eurų. Sunerimę dėl didesnių išlaidų žmonės svarsto, galbūt palūkanas pulti fiksuoti.

„Baltic Pride“ – jau kitą savaitę: organizatoriai laukia 10 tūkst. dalyvių, tikisi išvengti provokacijų

Po savaitės Vilniuje vyksiančių „Baltic Pride“ eitynių organizatoriai tiksi sulaukti 10 tūkst. dalyvių, išvengti galimų provokacijų. „Tikiuosi, kad dalyvių bus tiek, kiek praėjusį kartą 2019 metais – 10 tūkst. žmonių. (...) 2019-ieji Vilniuje parodė, kad eitynės be incidentų yra įmanomos, tikiuosi, kad šie metai irgi bus tokie patys“, – BNS šią savaitę sakė Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko.

Lietuvoje – 112 naujų koronaviruso atvejų, mirčių nefiksuota

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą COVID-19 nustatyta 112 gyventojų. Praneša, kad koronaviruso infekcija nepražudė nė vieno žmogaus. Papildysime.
Į viršų