Į Ukrainą keliaujant vakarietiškiems tankams, atsargos pulkininkas atviras: „Kaip ir kas vyks, yra ukrainiečių rankose“

Po ilgo spaudimo Vokietija pagaliau pranešė, kad suteiks Ukrainai tankų „Leopard“. Taip pat ukrainiečiai laukia „dovanėlių“ ir iš už Atlanto – amerikietiškų „Abrams“. Tačiau, anot atsargos pulkininko Gintaro Ažubalio, esminio lūžio kare greičiausiai nebus. Pokalbis su G. Ažubaliu – TV3 žinių „Dienos komentare“. Pamėginkime greitai sudėti taškus ant į europietiškų tankų Ukrainai istorijoje.

Pacientai paversti įkaitais, o eilės netrumpėja: kodėl siuntimas pas gydytoją negalioja ištisus metus?

Sveikatos bėda, atrodo, viena, o siuntimų pas gydytojus – begalės. Kol pacientai piktinasi, kad yra varinėjami nuo vienų poliklinikos durų iki kitų, gydytojai konstatuoja, kad siuntimų rašymas jau seniai paverstas apsunkintu biurokratiniu mechanizmu.

Laisvės partija paruošė naujovę – šį kartą dėl pavardžių: vyras ir moteris nebesiskirtų

Laisvės partijos Seimo narė Ieva Pakarklytė inicijavo diskusiją dėl moteriškų pavardžių rašymo dokumentuose su galūne -a. Parlamentarės manymu, jeigu vyro pavardė yra Šarka, tai moteris galėtų būti ne Šarkė ar Šarkienė, kaip dabar, o Šarka. Valstybinė lietuvių kalbos komisija mano, jog tai griautų visą susiklosčiusią sistemą, mat lietuvių kalboje susiformavo tradicija, jog iš pavardės būtų galima atskirti, ar tai moteris, ar vyras.

Pedofilijos šešėlis, bausmė už buvimą valdžioje ir prarasti bastionai: kaip konservatoriams seksis rinkimuose?

Į savivaldos rinkimus konservatoriai žengia, kaip didžiausia valdančioji partija, geriausiai pasirodžiusi prieš ketverius metus vykusiuose savivaldos rinkimuose. Visgi prieš pat rinkimus mestas pedofilijos šešėlis ir žmonių pomėgis bausti valdančias partijas per rinkimus gali kelti nerimą konservatorių stovykloje, kad šių rinkimų rezultatai nebus iškalti aukso raidėmis jų partijos istorijoje.

TV3 Žinios. Sprogimai Irane; vairuotojai niršta dėl susiaurintų gatvių; vis daugiau lietuvių atsisako grožio paslaugų

Sprogimai ir liepsnos Irane – skelbiama kad atakuoti mažiausiai keturiolika pramonės ir karinių objektų, tarp kurių ir dronų kamikadzių, tiekiamų Rusijai, gamykla. Dėl užgriuvusios finansinės naštos vis daugiau lietuvių atsisako grožio paslaugų. Kai kurios kirpyklos, manikiūrų ar kitų procedūrų salonai – priversti net užsidaryti.
Aktualijos Prieš 10 val.

Naujos epidemijos amžius: esame įsimylėję patys save

Stilingi drabužiai, žavi šypsena ir išpuoselėta šokuosena – ar tai gali būti narcizas? Jie iškart patraukia dėmesį, gali sukelti ir simpatiją. Narcizams santykių pradžioje lengva sukurti idealaus partnerio, vadovo, kolegos įvaizdį. Tačiau, po kurio laiko, santykiai su narcizu gali gerokai apkartinti mūsų gyvenimą.
Aktualijos Prieš 11 val.

Politologas perspėja šių Lietuvos rajonų gyventojus: dešimtmečius mero poste – absurdas

30 metų – tiek su pertraukomis Pasvalio rajonui vadovauja konservatorius Gintautas Gegužinskas. Ilgiausiai šalyje valdantis meras kandidatuoja dar vienai kadencijai ir neabejoja turintis dar daug ką naujo pasiūlyti miestui. Virš 20 metų rajonams vadovauja net dar 4 merai. Ką tai rodo – ar regionuose trūksta stiprių politikų? Pasvalio rajonui vadovaujantis G. Gegužinskas į mero postą pirmą sykį išrinktas dar 1990-aisiais. Tuomet politikui buvo vos 29-eri.
Aktualijos Prieš 11 val.

Bloginamos prognozės: Lietuvai nuosmukio išvengti tikriausiai nepavyks

Dalis ekonomistų blogina Lietuvos ekonomikos prognozes. Esą Lietuvoje krizės nebus, bet ekonominio nuosmukio valstybei išvengti tikriausiai nepavyks. Nors atlyginimai turėtų kilti beveik dešimtadaliu, pinigus suvalgys toliau siautėjanti infliacija ir augančios paskolų palūkanos. Pasak ekonomisto Nerijaus Mačiulio, bazinės palūkanų normos dar didės jau nuo vasario mėnesio. Pajūryje įsikūrusi kavinė „10 tiltų“ ilgiau nei ketveri metai maitina klaipėdiečius.
Aktualijos Prieš 11 val.

Įspėja vairuotojus: eismo sąlygas sunkins gūsingas vėjas

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį eismo sąlygas sunkins gūsingas vėjas, įspėja Automobilių kelių direkcija. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį daugelyje rajonų prognozuojami krituliai, rytiniuose rajonuose vyraus sniegas, šlapdriba, vakariniuose – šlapdriba, lietus. Vietomis formuosis plikledis, galima silpna lijundra.
Aktualijos Prieš 12 val.

Klaipėdos valdžia žada ieškoti alternatyvų nepastatytam požeminiam garažui prie teatro

Klaipėdos tarybai šią savaitę tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių. Šių stovėjimo vietų reikia kelerius metus rekonstruojamam Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui. Įpareigojimas priimtas savivaldybei taip ir neįgyvendinus požeminio garažo po Atgimimo aikšte projekto, nes šis buvo koreguojamas ir įgyvendinimas užtruko.
Aktualijos Prieš 12 val.

Ketinama apželdinti pagrindinį Aplinkos ministerijos pastato fasadą

Aplinkos ministerija planuoja augalais vertikaliai apželdinti sostinės A. Jakšto gatvėje esančio jos pastato pagrindinį fasadą.   Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, toks sumanymas ministerijai kilo siekiant parodyti prisitaikymo prie klimato kaitos bei automobilių išskiriamo anglies dvideginio neutralizavimo pavyzdį.
Aktualijos Prieš 12 val.

Utena planuoja pervadinti Petro Cvirkos ir Liudo Giros gatves

Nepaisant anksčiau išreikštos neigiamos gyventojų nuomonės, Utenos valdžia planuoja pervadinti mieste esančias sovietinių rašytojų ir politinių veikėjų vardu pavadintas Petro Cvirkos ir Liudo Giros gatves. Pagal parengtą savivaldybės tarybos sprendimo projektą, P. Cvirkos gatvės pavadinimą ketinama pakeisti į Dvaro, o L. Giros gatvės – į Senamiesčio. Anot savivaldybės, tai daroma dėl dviprasmiško P. Cvirkos ir L. Giros veiklos vertinimo.
Aktualijos Prieš 12 val.

Migrantai toliau bėga iš Lietuvos: apgyvendinimo vietose beliko apie 190 žmonių

 Judėjimo laisvę turintys neteisėtai į Lietuvą atvykę migrantai toliau bėga iš apgyvendinimo vietų, čia šiuo metu beliko 187 žmonės. „Sausio pradžioje buvo 205, o dabar turime 187 migrantus“, – BNS šią savaitę sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis. 2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Didžioji dauguma šių žmonių iš Lietuvos pabėgo leidus jiems laisvai judėti.
Aktualijos Prieš 13 val.

Kitą dieną po išgertuvių moteris jautėsi galinti vairuoti, bet nuojauta apgavo beveik 2 promilėmis

Net jei alkoholį vartojote iš vakaro, tai toli gražu dar nereiškia, kad jau kitos dienos rytą galite ramiai sėsti prie vairo. Tuo įsitikino Trakų gyventoja, kuri per savo neatsakingumą prarado teises ir automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą. Bylos duomenimis, Rita S. buvo kaltinama tuo, kad vairavo motorinę transporto priemonę būdama neblaivi, kai jai nustatytas didesnis kaip 1,51 promilės girtumas. Ji 2022 m. lapkričio 10 d. apie 9.50 val. nuvyko prie turgavietės.
Kriminalai Prieš 13 val.

Netesėti Zuoko pažadai: tramvajus, Guggenheimas ir sniegą tirpdančios mašinos

Tramvajus, stadionas, pasaulinio lygio muziejus, Graikijos sala... Tris kadencijas sostinės meru buvęs Artūras Zuokas turėjo ne vieną didelę idėją, tačiau ne visoms joms buvo lemta išvysti dienos šviesą. Artūras Zuokas Vilniaus miesto mero pareigas su pertrauka ėjo tris kadencijas: 2000–2007 m. ir 2011–2015 m. Naujienų portalas tv3.lt kviečia prisiminti kai kuriuos A. Zuoko pažadus, kurie taip ir nevirto realybe.
Aktualijos Prieš 13 val.

Vilniuje partrenkta moteris

Šeštadienį vakare policijai ir medikams pranešta, kad Drujos gatvėje partrenkta moteris. Pėsčiajai prireikė medikų pagalbos. Avarija Drujos ir Rasų gatvių sankryžoje įvyko apie 19 val. Perėja einančią pėsčiąją parbloškė Rasų gatve atvažiavęs ir į kairę stoties link sukęs „Peugeot“. Pirminiais duomenimis, tiek pėsčiajai, tiek vairuotojui degė žalia, sukdamas vairuotojas privalėjo perėja einančius pėsčiuosius praleist. Vairuotojas veikiausiai nepamatė pėsčiosios.
Kriminalai Prieš 13 val.

Aiškėja nemaloni tiesa apie Lietuvos gyventojus: tikėjimas sąmokslo teorijomis – tik ledkalnio viršūnė

Visuomenėje sklandančios sąmokslo teorijos yra ypač aktuali problema. Joms reikalingas pasakojimas, tam tikra idėja, paprastai sąmokslo teorijos turi pasikartojančių pasakojimo bruožų. Tačiau tyrimai rodo, kad dažniausiai jomis patiki žmonės, kurie jau prieš tai buvo įtikėję sąmokslo teorijomis.
Aktualijos Prieš 14 val.

Vyrų kirpyklos perpildytos: pinigų negaili, o kerpasi kur kas dažniau nei moterys

Yra vietų, kuriose moterys nelaukiamos. Lietuvoje stipriai išpopuliarėjo barzdaskutyklos, į jas vyrai ateina apsikirpti, atnaujinti barzdos kirpimą, sumodeliuoti ją pagal veido kontūrus, ramiai praleisti laiką ar atsipalaiduoti. Kiek kainuoja toks malonumas? Kiek kartų per mėnesį vyrai praveria šių įstaigų duris? „Gentleman’s Empire“ vyrų kirpyklos kūrybos vadovas, kirpėjas ir barzdaskutys Vladislavas Galandevkis sako, kad vyrai save prisižiūri labai skirtingai.
Aktualijos Prieš 15 val.

Nelaimė Akmenėje: greitosios pagalbos automobilyje mirė vyras

119
Akmenės rajone, Ventoje, greitosios pagalbos automobilyje šeštadienį mirė vyras. Kaip pranešė Telšių policija, 1975 metais gimęs vyras mirė gaivinamas. Ant kūno smurto žymių nepastebėta. Mažeikiuose, Naftininkų gatvėje, namuose šeštadienį rastas moters kūnas. Telšių policijos duomenimis, 1977 metais gimusios moters kūnas buvo be išorinių sužalojimų. Šiauliuose, Algirdo Juliaus Greimo gatvėje, sekmadienį po vidurnakčio rastas mirusio vyro kūnas.

Nuo vasario – dar naujesnės vakcinos nuo vėžį sukeliančio viruso: skiepys tik šio amžiaus vaikus

Nuo vasario 1 d. Lietuvoje nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) bus galima skiepyti ne tik 11 metų sulaukusias mergaites, o ir berniukus. Be kita ko, šalis sulauks ir inovatyvesnių – net devynvalenčių vakcinų.
Aktualijos Prieš 17 val.
Į viršų