Lietuvos naujienos

 

Šioje rubrikoje rasite visas svarbiausias naujienas iš Lietuvos: tai politikos ir visuomeninio gyvenimo aktualijos, prognozės, rinktiniai tekstai, orai, kriminalai, rinktiniai naujienų portalo tekstai, komentarai ir analizė ir kita svarbi informacija.

Sulaikyti 4 Sakartvelo piliečiai: įtariami vogę vertingas knygas Lietuvoje ir užsienyje

Lietuvos ir kelių kitų šalių teisėsaugos pareigūnai sulaikė keturis Sakartvelo piliečius, įtariamus dėl vertingų knygų vagysčių iš Vilniaus universiteto ir kitose Europos šalyse esančių bibliotekų, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra. Operacijoje, apėmusioje ir kitus procesinius veiksmus, įskaitant kratas, dalyvavo apie 100 policijos pareigūnų, tarp jų – keturi Lietuvos policininkai.
Kriminalai Prieš 4 min.

Naujas nemokamas skiepas – nuo rugsėjo 1 d.: vakcina jau pasiekė Lietuvą

Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įsigijo 72 600 dozių Pfizer vakcinos nuo erkinio encefalito. Pirkinys Privalomojo sveikatos draudimo fondui kainavo beveik 860 tūkst. eurų. Nuo rugsėjo 1-osios šia vakcina nemokamai bus pradėti skiepyti visi 50–55 metų gyventojai.  „Tokia amžiaus žmonių grupė skiepijimui nuo erkinio encefalito pasirinkta neatsitiktinai.
Aktualijos Prieš 7 min.

Seimas linkęs pritarti VSD pranešėjo komisijos išvadoms

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo informaciją tyrusios laikinosios Seimo komisijos išvadai. Už balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 44, 13 parlamentarų susilaikė. Balsuodami dėl komisijos išvadų iš valdančiosios koalicijos susilaikė liberalas Andrius Bagdonas ir konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Dabar liko paskutinis balsavimas, kurio metu Seimas galutinai nuspręs, ar patvirtinti komisijos išvadas.
Aktualijos Prieš 22 min.

Po žmogžudystės Vilniuje – kaimynės skambutis policijai: kaltino kitą, bet buvo sulaikyta pati

Trečiadienio vakarą Vilniuje įvykdytas kraupus nusikaltimas – Didlaukio gatvėje esančiuose namuose rastas nužudytas žmogus.  Pirminiais duomenimis, specialiosioms tarnyboms paskambino moteris, kuri pranešė, kad bute tarp dviejų vyrų įvyko konfliktas ir vienas vyriškis kitam dūrė peiliu į koją. Atvykę medikai nustatė, kad vyras negyvas.  Įvykio vietoje policija negalėjo pasakyti, ar bute buvo girtaujama. Tiesa, pranešta, kad pareigūnai sulaikė įtariamąjį.
Kriminalai Prieš 23 min.

Žiniasklaida: aiškėja, kur Stepukonis galėjo pervesti beveik 32 mln. eurų

Buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis į Estijos azartinių lošimų organizavimo kompanijos „OB Holding 1“ sąskaitą Lietuvoje galėjo pervesti 31,6 mln. eurų, praneša „Verslo žinios“. Taip fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ įmonės „Žvirgždaičių energija“, „Nullus“ ir „Moelta“ nurodė Lietuvos apeliaciniam teismui, nagrinėjusiam jų pateikto ieškinio teismingumo jurisdikcijos klausimą. Estijos „OB Holding 1“, valdanti „Olybet.
Kriminalai Prieš 27 min.

Tiesiogiai: Gitano Nausėdos ir Vokietijos ambasadoriaus Kornelijaus Zimermano komentarai

Kviečiame stebėti prezidento Gitano Nausėdos ir Vokietijos ambasadoriaus Kornelijaus Zimermano komentarus žiniasklaidai, po prezidento susitikimo su Vokietijos brigados pirminio valdymo elemento kariais.
Aktualijos Prieš 28 min.

Kasčiūnas: Lietuva turėtų padėti Ukrainai susigrąžinti šaukiamojo amžiaus vyrus

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas pripažįsta, kad reikia galvoti, kaip padėti Ukrainai susigrąžinti iš šalies išvykusius šaukiamojo amžiaus vyrus. Kol kas, pasak ministro, konkrečių priemonių šiam tikslui Lietuva nesvarsto ir kol kas stebi, kokius sprendimus priims Lenkija. „Kryptis yra teisinga. (...) Kokiomis priemonėmis tai virs, dar, turbūt, sunku pasakyti. Matyt, reikės konkrečiai apie tai kalbėti“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime teigė ministras.
Aktualijos Prieš 53 min.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: Seimas turėtų pratęsti ribojimų rusams ir baltarusiams galiojimą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad parlamentas turėtų pratęsti ribojamųjų priemonių rusams ir baltarusiams galiojimą. „Priėmimo stadijoje turime tą įstatymą priimti“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen, pridurdama, jog ribojimai Rusijos ir Baltarusijos piliečių atžvilgiu turi išlikti skirtingi.
Aktualijos Prieš 56 min.

Bute Vilniuje policija lagaminuose aptiko 11 kilogramų kanapių

Vilniaus apskrities policija prie Gariūnų turgavietės sustabdytame automobilyje aptiko krepšį su kaip, įtariama, kanapėmis. Vėliau sulaikyto vairuotojo bute rasti du kelioniniai lagaminai, juose buvo 11 kilogramų kanapių. Preliminari aptiktų kanapių vertė didmenine kaina gali siekti apie 70 000 eurų, pranešė policija.
Kriminalai Prieš 1 val.

Nausėda su Lenkijos prezidentu stebės karių pratybas Suvalkų koridoriuje

Šalies prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiks su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda. Susitikimą prezidentai pradės kartu stebėdami Suvalkų koridoriuje vyksiančias Lietuvos ir Lenkijos karių tarptautines taktines pratybas „Brave Griffin 24-II“. Pasak Prezidentūros, vėliau dvišaliame susitikime Lietuvos ir Lenkijos vadovai aptars regiono gynybos ir saugumo, paramos Ukrainai bei santykių stiprinimo klausimus. Popiet prezidentai vyks į Kauną.
Aktualijos Prieš 1 val.

Paaiškėjo Gedimino Kirkilo mirties priežastis

Balandžio 20 d. mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Policijos duomenimis, politiko kūnas buvo surastas šeštadienį ryte namuose be išorinių smurto žymių. G. Kirkilas ėjo 73-uosius metus. Paaiškėjo, kad politiko mirties priežastis – insultas. Tai patvirtino G. Kirkilui artimi šaltiniai. G. Kirkilo gedintys kolegos ir bendražygiai teigė, kad žinia apie politiko mirtį buvo netikėta. „Ta žinia buvo labai netikėta.

Pasiūlymus didinti finansavimą gynybai pateikusi Armonaitė: girdžiu valdininkišką pasipriešinimą

Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė nesutinka su kritika, kurios jos vadovaujama politinė jėga sulaukė pasiūlius kelis konkrečius būdus didinti krašto gynybos finansavimą. Pasak jos, visos politinės partijos turėtų pasiryžti nebe kalbėti, o pateikti konkrečius šaltinius tvariam krašto apsaugos finansavimui.
Aktualijos Prieš 2 val.

Sukčiai iš vilnietės išviliojo 6,3 tūkst. eurų

Vilnietę apgavo telefoniniai sukčiai – išviliojo 6,3 tūkst. eurų. Kaip pranešė policija, trečiadienį, apie 12 val. 10 min. Vilniuje, nepažįstami asmenys susisiekė telefonu su 69 metais gimusia moterimi. Jie iš vilnietės banko sąskaitos apgaule išviliojo 6,3 tūkst. eurų. Policija surinko medžiagą dėl sukčiavimo.
Kriminalai Prieš 2 val.

Policija prašo pagalbos: Panevėžio rajone dingo moteris

Policija ieško trečiadienį Panevėžio rajone dingusios Pranės Reginos Trafimovienės. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, P. R. Trafimovienė (gim. 1938 m.) iš namų, esančių Panevėžio rajone, Sodelių kaime, Pyvesos gatvėje, išėjo ir dingo be žinios trečiadienį, apie 12 val. Moteris apie 150 cm ūgio, smulki, liekna, vilkėjo pilkos spalvos megztinį, mūvėjo juodos spalvos kelnes. Pradėta asmens paieška.
Kriminalai Prieš 2 val.

Aušrinė Armonaitė: švietimo ministro nebuvimas kenkia darbams

Ekonomikos ir inovacijų ministrė bei Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija turi turėti vadovą, nes jo nebuvimas kenkia organizacijai, jos darbams.  „Manau, kad ministerija bet kokia, o ypatingai Švietimo, turi turėti vadovą. Pati į Ekonomikos ministeriją kai atėjau dirbti, ten buvo per kadenciją pasikeitę trys ar keturi ministrai ir ilgai ministerija neturėjo vadovo.
Aktualijos Prieš 2 val.

Palangos oro uoste neblaivi moteris spyrė pareigūnui

Palangoje trečiadienį neblaivi moteris spyrė tarnybą vykdžiusiam Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnui, pranešė policija. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 22 val. 5 min. Liepojos plente, oro uoste, moteris (gim. 1987 m.), kuriai nustatytas 2,86 prom. neblaivumas, kelis kartus spyrė tarnybą vykdžiusiam VST pareigūnui (gim. 1981 m.). Moteris sulaikyta ir uždaryta į areštinę.
Kriminalai Prieš 2 val.

VSAT: pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 28, Lenkijos pareigūnai antradienį neįleido 218 migrantų. Šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 182 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.
Aktualijos Prieš 3 val.

Kreipėsi į ministrę su siūlymu: leiskite merams tuokti jaunavedžius

Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevičius kreipėsi į teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, prašydamas apsvarstyti galimybę leisti merams tuokti jaunavedžius. Kaip pranešė rajono savivaldybė, jis siūlo papildyti merais subjektų, galinčių atlikti santuokos registravimo ceremoniją, sąrašą.

Vilniaus rajone avariją sukėlusiam vyrui nustatytas beveik 3 promilių girtumas

Vilniaus rajone sunkiai apgirtęs vairuotojas – jam nustatytas beveik 3 promilių girtumas – sukėlė avariją. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, avarija įvyko trečiadienio vakarą, apie 21 val. 55 min., Avižienių seniūnijoje, Riešės kaime, Sporto ir Pergalės gatvių sankryžoje. Automobilis „Toyota“, vairuojamas neblaivaus (2,97 prom.) 48 metų  vyro, kliudė automobilį „Toyota RAV 4 MAG“.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus.
Kriminalai Prieš 3 val.

Jurbarko rajone pradurtos policijos automobilio padangos

Kol Jurbarko policininkai tyrė nusikaltimą, vyras pradūrė tarnybinio policijos automobilio padangas. Kaip pranešė Policijos departamentas, incidentas įvyko trečiadienio naktį, apie 1 val. 55 min., Jurbarko rajone, Belvederio kaime, kur Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai aiškinosi įvykio aplinkybes dėl turto sugadinimo. Tuo metu buvo pastebėta, kad pradurtos tarnybinio automobilio „VW Transporter“ padangos. Nuostolis nustatomas.
Kriminalai Prieš 3 val.
Į viršų