Žinomas klimatologas jau žino, kokia bus vasara: patiks ne visiems

Liko vos kelios dienos iki vasaros. Klimatologas, Vilniaus universiteto (VU) docentas Gintautas Stankūnavičius atskleidė, kokių orų galime tikėtis. Tiesa, dalį lietuvių jie pradžiugins, bet žemdirbius ir sodininkus gali stipriai nuliūdinti. „Jeigu žiemos pabaiga ir pavasario pusė buvo anomaliai drėgni, tai pavasario pabaigoje, atrodo, įsibėgėja sausringos sąlygos.
Orai Prieš 10 min.

Nauji NATO gynybos planai duos daug namų darbų Lietuvai: „Turime reikalą su save atstatančiu priešu“

Reaguodama į Rusijos grėsmes, NATO parengė naujus Baltijos šalių gynybos planus. Lietuvos politikai viešai džiūgauja, kad Lietuva pagal juos bus dar saugesnė nei iki šiol, tačiau pripažįsta, kad teks įdėti daug darbo ir pinigų jiems įgyvendinti. O kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, viešai besidžiaugiantis naujais planais, labai miglotai kalba, ar galime tikėtis tvirtos paties Vilniaus gynybos.
Aktualijos Prieš 25 min.

Naktį Lietuvoje užfiksuotos stichinės šalnos

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį registruotos stichinės šalnos, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Anot jos, „naktį šaltukas žemės paviršių pakandžiojo daugelyje šalies rajonų“. Žemiausia temperatūra dirvos paviršiuje (5 cm aukštyje) išmatuota Rytų Lietuvoje. Anykščiuose ji siekė 5,7 laipsnio žemiau nulio, Utenoje – 3,9 laipsnio žemiau nulio. Neigiama temperatūra fiksuota ir ore – pusantro metro aukštyje.
Orai Prieš 1 val.

Sostinės Naujamiesčio gyventojai – prieš idėją skverui jų rajone suteikti Izraelio vardą

Dalis sostinės Naujamiesčio gyventojų priešinasi Vilniaus savivaldybės idėjai skverą jų rajone pavadinti Izraelio vardu. Vieno iš prie skvero esančių daugiabučių gyventojai raštu kreipėsi į savivaldybę, reikšdami nepritarimą tokiai idėjai, dėl kurios birželio pradžioje turėtų balsuoti taryba.
Aktualijos Prieš 2 val.

Vilniečiui nepavyko apgauti „Regitros“: susimokės 1,5 tūkst. eurų ir egzaminą laikys pats

Noras nelegaliai įgyti vairuotojo pažymėjimą vilniečiui Ovidijui D. baigėsi teistumu. Planas, kad kitas žmogus už jį išlaikys vairavimo teorijos egzaminą subliuško dar pradinėje stadijoje. Su Ovidijaus D. asmens tapatybės kortele ir kitais dokumentais „Regitroje“ pasirodęs asmuo sukėlė darbuotojai įtarimų. Nors nenustatytas asmuo teigė, kad sulieknėjo, todėl nebėra panašus į žmogų matomą asmens dokumente, tačiau tokia gudrybė nepavyko. Vyro buvo paprašyta pateikti kitą dokumentą.
Kriminalai Prieš 2 val.

Ant Vyriausybės stalo – teismų rūmų mažimo planas

Kai kurie teismų rūmų pastatai šiuo metu yra neadekvačiai dideli ir brangiai kainuoja, sutinka teisėjų bendruomenės atstovai, reaguodami į Teismingumo ministerijos sprendimą reorganizuoti ir uždaryti kai kuriuos teismų rūmus. Balandį Teisingumo ministerija pasiūlė nuo 2024 metų sausio 1 dienos perpus sumažinti teismų rūmų: vietoj 12 apylinkių teismų ir 48 teismo rūmų palikti 11 apylinkių teismų ir 24 teismo rūmus.
Aktualijos Prieš 2 val.

Dar kartą bandoma atnaujinti pasenusį pirsą Pervalkoje

Neringos savivaldybė jau trečią kartą bando rasti, kas galėtų sutvarkyti Kuršių mariose ties Pervalka sovietmečiu pradėtą statyti ir iki šiol nebaigtą beveik puskilometrio ilgio prieplaukos pirsą. Apleistą statinį norima suremontuoti, kad jis būtų tinkamas ne tik laivams švartuoti, bet ir taptų žmonių traukos vieta. Pirso remontui savivaldybė yra pasiruošusi nuo praėjusių metų: parengtas projektas, skirtas finansavimas, tačiau iki šiol nepavyko rasti pajėgaus rangovo.
Aktualijos Prieš 2 val.

Ruošiasi dar liūdnesniems laikams: kyla grėsmė dėl antibiotikų, priešvėžinių ir kitų vaistų

Apie antibiotikų, ypač tų, kurie reikalingi vaikams, stygių kalbama jau ne vieną mėnesį. Nerimu ir antibiotikų paieškomis žmonės intensyviai dalijasi socialiniuose tinkluose, o gydytojai priversti nuolat skambinėtis į vaistines. Negana to, prabylama ir apie kitų, pavyzdžiui, priešvėžinių vaistų trūkumą. Atsakingos institucijos tuo metu ruošia planą, kaip reikės išgyventi rudenį. Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas habil. prof. dr.
Aktualijos Prieš 2 val.

Per metus vidutinė alga padidėjo 140 eurų į rankas, tačiau žmonės to nejaučia: „Pragyvenimo kokybė prastėja tikrai“

Per metus vidutinė alga Lietuvoje padidėjo 140 eurų į rankas ir kovą pasiekė beveik 1200. Vien minimali alga padidėjo 100 eurų. Tačiau žmonės skundžiasi, kad atlyginimų augimo nejaučia, mat infliacija dar didesnė. Tiesa, nepaisant recesijos, šiemet ekonomistai prognozuoja algas padidėsiant dar dešimtadaliu, tačiau jau kitąmet augimas sulėtės. „Indritus“ restoranas priklauso Panevėžio rajone kaimo parduotuvių ir restoranų verslą valdančiai bendrovei.
Aktualijos Prieš 3 val.

Pavojaus signalas „tulpiniams“: jie puikiai suprato, kad juos imta naikinti, bet nežinojo, kas tai daro

Žydrūno Paušos nušovimas ir pasikėsinimas į kitus „tulpinius“ išjudino teisėsaugą, budresni tapo ir patys „tulpiniai“. Įspėjame, kad pasakojimo detalės gali sukrėsti skaitytojus. Ž. Pauša buvo pašarvotas Panevėžio bažnyčioje netoli prokuratūros. Stovėjimo aikštelėje išsirikiavo prabangūs automobiliai su įvairių Lietuvos miestų numeriais.
Kriminalai Prieš 4 val.

Kaip Lietuvą apraizgę Putino ir Lukašenkos čiuptuvai: Latvijoje ir Estijoje dar blogiau

Lietuvai, Latvijai ir Estijai vis dar sunku susidoroti su Kremliaus propaganda. Šiose šalyse gyvena nemažai rusakalbių gyventojų ir dalis jų vis dar žiūri valstybinius Rusijos kanalus, o Rusijos specialiosios tarnybos aktyviai naudojasi vietiniais prokremliškais aktyvistais. Nepaisant to, kad Baltijos šalių valdžia aktyviai kovoja su Kremliaus įtaka, prokremliški aktyvistai tęsia savo veiklą, o propagandiniai leidiniai toliau propaguoja Maskvos „tiesas“,  rašo The Insider.

Telšių ligoninėje užpultos dvi darbuotojos

Šeštadienį nuo agresyvaus vaikino nukentėjo dvi Telšių ligoninės priėmimo skyriaus darbuotojos. Anot policijos pranešimo, 12. val. Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo skyriuje 2004 metais gimęs vaikinas smurtavo prieš 1967 metais ir 1965 metais gimusias darbuotojas. Abi nukentėjusiosios gydosi ambulatoriškai.
Kriminalai Prieš 5 val.

Nemuno deltoje gelbėta sugedusios jachta įgula

Šeštadienio vakarą Nemuno deltoje, ties išplaukimu į Kuršių marias, vyko jachtos įgulos gelbėjimo operacija, sekmadienį pranešė kariuomenė. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras 19 val. 13 min. gavo Bendrojo pagalbos centro pranešimą, kad Nemuno deltoje, ties išplaukimu į Kuršių marias, sugedo jachtos „Triton“ variklis. Jachtoje buvo keturi suaugusieji ir du vaikai.
Kriminalai Prieš 5 val.

Druskininkuose girtas vairuotojas nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į medį

Šeštadienio naktį girtas vairuotojas Druskininkuose nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į medį. Anot policijos pranešimo, apie 4 val. 45 min. M. K. Čiurlionio gatvės, Kauno plento ir Vilniaus kelio žiedinėje sankryžoje 2000 metais gimęs vyras, vairuodamas automobilį „Mitsubishi Space Star“, nepasirinko saugaus greičio įvažiuodamas į žiedinę sankryžą, nesuvaldęs jo įvažiavo į pakelės griovį ir trenkėsi į medį. Po smūgio automobilis apvirto ant šono.
Kriminalai Prieš 5 val.

Vilniuje per konfliktą peiliu sužalotas vyras

Šeštadienio vakarą Vilniuje per konfliktą peiliu sužalotas vyras. Anot Policijos departamento pranešimo, apie 19 val. 30 min. Bazilijonų gatvėje esančio namo kieme du vyrai peiliu sužalojo 1969 metais gimusį vyrą. Jis paguldytas į ligoninę. Įtariamieji, gimę 1967 metais ir 1976 metais, sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems nustatytas 3,39 ir 2,74 promilės girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
Kriminalai Prieš 5 val.

Po girto teisėjo šou aiškinasi aplinkybes – konfliktavo su policija, nenorėjo išeiti iš kavinės

Teisėjų taryba aiškinasi aplinkybes, susijusias su paskelbta informacija apie galbūt nederamą Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Edvardo Juozėno elgesį, pranešė Nacionalinės teismų administracija. Anot jos, informacijai pasitvirtinus, Teisėjų taryba nedelsdama inicijuos drausminės atsakomybės procedūrą dėl teisėjo vardo galimo pažeminimo. „Teisėjų taryba primena, kad teisėjams keliami aukščiausi etikos, moralės, nepriekaištingo elgesio ir atsakomybės standartai.
Kriminalai Prieš 6 val.

Gyventojų sveikatos draudimo įmokų skola perkopė 200 mln. eurų

Lietuvoje per metus – nuo 2022 metų balandžio iki šių metų balandžio – beveik 13 proc. padaugėjo gyventojų, nesumokėjusių privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų, bendra jų skola perkopė 200 mln. eurų.  Šį balandį beveik 230 tūkst. žmonių, kurie savarankiškai draudžiasi sveikatą, nebuvo laiku sumokėję įmokų, jų skola „Sodrai“ pasiekė 216 mln. eurų ir buvo 20 proc. didesnė nei pernai (180 mln. eurų). Praėjusių metų balandį skolų turėjo 205 tūkst. draudėjų.
Aktualijos Prieš 6 val.

Nuteisus medikę dėl nesuteiktos pagalbos girtam vyrui atvėrė skaudulį: priverstinai negydysi, o girtumas – ne liga

Žinia apie Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikę, kuri buvo nuteista dėl to, kad tinkamai neįvertino girto asmens sveikatos būklės, jautriai palietė visą bendruomenę. Pasak medikų, nuo tokios situacijos, kai nesėkmingas bandymas padėti apsvaigusiam asmeniui gali atsisukti prieš tave patį, neapsaugotas nė vienas. Gydytojai pažymi, kad tai – didelė socialinė problema, dėl kurios net įvykus skaudiems atvejams medikai neturėtų būti verčiami atpirkimo ožiais.

Anušauskas projektus dėl divizijos įkūrimo Seimui žada pateikti birželį

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad įstatymų projektai dėl divizijos Lietuvoje kūrimo Seimui turėtų būti pateikti birželį. „Planavome rugsėjį, bet pamėginsime pateikti birželio mėnesį Seimui, kad būtų galima patvirtinti ir judėti toliau“, – šią savaitę per Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdį sakė jis. Ministras pabrėžė, kad nacionalinės divizijos steigimas bus ilgas procesas, ir pakartojo, jog ją sukurti tikimasi iki 2030 metų.
Aktualijos Prieš 7 val.

Prašo žmonių pagalbos: miškuose mažėja pelėdoms tinkamų perėjimui medžių

Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai žieduoja pelėdų mažylius. Specialistai sako, kad šiemet kiaušinius pelėdos sudėjo labai skirtingu metu, tad vieni pelėdžiukai jau ruošiasi savarankiškam gyvenimui, o kiti dar visai mažučiai. Pelėdoms šiemet trūko maisto, tad dėtys vidutinės. Ypač mažėja ir senų medžių, tinkamų joms perėti, tad žmonės raginami kelti pelėdoms inkilus.
Aktualijos Prieš 7 val.
Į viršų