Naujoji policijos reforma kelia aistras: „O kas lieka regionams? Regionams nebelieka nieko“

Naujoji policijos reforma kelia nerimą tiek pareigūnams, tiek ir daliai Lietuvos miestų. Vidaus reikalų ministrė, konservatorė Agnė Bilotaitė parlamente jau pristatė planus naikinti Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių apskričių komisariatus. Generalinis komisaras Renatas Požėla tvirtina, kad nuo to tik geriau – vadovavimas bus sutelktas didžiuosiuose šalies miestuose, tai leis prireikus pasitelkti gausesnes ir profesionalesnes policijos pajėgas, kurių mažesni miestai neturi.
Aktualijos Prieš 11 min.

Landsbergis ragina ESBO šalis atsispirti Rusijos šantažui ir duoti griežtą atkirtį

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) nares atsispirti Rusijos šantažui ir duoti griežtą atkirtį. Taip jis kalbėjo antradienį neeiliniame ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje, kuriame kritikavo Maskvą, savo veiksmais paralyžiavusią organizacijos veiklą. „Valstybei, kuri veikia visiškai nepaisydama mūsų vertybių, negalima leisti diktuoti mūsų darbotvarkės ir pažeisti mūsų principų“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Aktualijos Prieš 11 min.

Seimas svarstys, ar leisti kredito įstaigoms finansuoti partijas

Seimas svarstys Politinių organizacijų įstatymo pakeitimo projektą, siūlantį leisti kredito įstaigoms finansuoti politines partijas. Siekiant išplėsti politinių organizacijų ir partijų galimybes gauti paskolą, didinti kredito įstaigų konkurenciją, tai numatančias įstatymo pataisas antradienį Seimui pateikė Demokratų frakcijos “Vardan Lietuvos” seniūno pavaduotojas Domas Griškevičius.
Aktualijos Prieš 34 min.

Atsakymą į klausimą „kiek yra lyčių?“ žino ne visi politikai – anot Verygos, neatsako bijantys

34-ais nepriklausomybės metais Lietuva pasiekė tokį progresą, kad net švietimo ir mokslo ministras nežino, kaip atsakyti į kažkada elementarų klausimą – kiek yra lyčių? Ir atsakymo nežino, ar pasakyti bijo, ne tik šis ministras, bet ir parlamentarai, politikai ir valstybės vadovai. Štai Mindaugas Puidokas į Seimą švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui atnešė dovanų anatomijos vadovėlį.
Lietuva Prieš 41 min.

Vilniuje ir Kaune sukčiai apsimetė santechnikais, tikrinančiais skaitiklius, ir apvogė: „Viskas dingo“

Į teisiamųjų suolą sėdo sukčių porelė, kurie per pusmetį Kaune ir Vilniuje apgavo 18 senjorų. Apsimetę skaitiklių tikrintojais jie iš pensininkų pavogė tūkstančius eurų, juvelyrinius dirbinius ir dokumentus. Kai kurie senukai prarado ir laidotuvėms taupytus pinigus, ir artimųjų santaupas. Kauno apylinkės teisme bylos nagrinėjimo laukia būrys nukentėjusiųjų. Garbaus amžiaus gyventojai tapo dviejų sukčių aukomis.
Aktualijos Prieš 1 val.

Dėl Molėtų rajone įvykusios avarijos kelioms valandoms uždarytas kelias į Uteną

Dėl apie vidurdienį Molėtų rajone įvykusios avarijos iki vakaro ties Suginčių gyvenviete buvo uždarytas kelias Vilnius–Utena. 12.30 val. specialiosioms tarnyboms pranešta, kad prie Gečių kaimo susidūrė automobiliai „Toyota“ ir „Volvo“. Pastarasis automobilis po susidūrimo kone kaktomuša nulėkė į griovį, smarkiai apdaužyta „Toyota“ liko važiuojamoje dalyje užtvėrusi eismą. Į avarijos vietą buvo atsiųsti ne tik medikai, bet ir gelbėtojai.
Kriminalai Prieš 2 val.

Seimą sudomino pasiūlymas, leisiantis kurortus atlaisvinti nuo automobilių

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė, kad kurortinės savivaldybės iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų galėtų įrenginėti automobilių stovėjimo aikšteles ir saugyklas, kurios būtų nutolusios nuo kelio juostų ir nuo daugiabučių namų. Už šią Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono pateiktą įstatymo pataisą balsavo 102 parlamentarai, 16 susilaikė, niekas nebuvo prieš.
Aktualijos Prieš 2 val.

Kultūros ministras abejoja Valotkos galimybėmis toliau eiti pareigas: keista vyresnį žmogų auklėti kaip vaiką

Kultūros ministras Simonas Kairys kritiškai vertina šią savaitę viešojoje erdvėje pasipiktinimą sukėlusius Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) viršininko Audriaus Valotkos pasisakymus. Ministras teigia, kad tokie VKI viršininko išstojimai trukdo tiesioginiam jo darbui ir neslepia abejojantis A. Valotkos galimybėmis toliau eiti šiuo metu užimamas pareigas. Todėl, kaip teigia S. Kairys, ministerijoje darkart bus buriama komisija VKI vadovo pasisakymams įvertinti.
Aktualijos Prieš 2 val.

Seimas imasi įstatymo pataisų, leisiančių patikrinti asmeninius mokinių daiktus be tėvų sutikimo

Mokyklose plintant elektroninių cigarečių bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimui, Seimas po pateikimo pritarė Darbo partijos pateiktoms Švietimo įstatymo pataisoms, leisiančioms ugdymo įstaigoms ir policijai patikrinti  asmeninius mokinių daiktus ir spinteles be tėvų sutikimo.
Aktualijos Prieš 2 val.

Vytautas Bruveris. Antisemitizmas – jau ir didžiosios politikos dalis. Palaiminta Seime

Ar Lietuvos visuomenėje labai paplitęs antisemitizmas? Ar galima sakyti, kad ši visuomenė žymia dalimi yra antisemitinė? Šiuos ne vieną dešimtmetį skaičiuojančius klausimus ir vėl itin užaštrino antisemitinių pareiškimų kampaniją vystantis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, jam Seime inicijuojamas apkaltos procesas ir jo planai kurti naują partiją bei dalyvauti prezidento rinkimuose. Aiškesnių, sistemiškesnių sociologinių duomenų, leidžiančių atsakyti į šiuos bendruosius klausimus, nėra.

Spėkite atsidžiaugti saule ir šiluma: kitą savaitę prognozuojama orų permaina

Orus Europoje rytoj lems aukšto slėgio sritis ir tikra žemo slėgio smegduobė šalia Airijos Atlante. Didžiojoje žemyno dalyje orai bus saulėti, įvairaus storio debesų bus kai kur šiaurėje, vakaruose ir pietuose. Nuo Kazachstano stepių atsiritusi šilumos banga rytoj pasieks Baltijos krantus, kitur bus ne taip šilta ar net gaivu. Šiuo metu orus Lietuvoje lemia ir rytoj lems aukšto slėgio srities pakraštys.
Orai Prieš 3 val.

Edgaras Savickas. Gyvenimo įgūdžių programa ne tik vaikams, bet ir suaugusiems

Šiemet mokyklose atsiradus Gyvenimo įgūdžių pamokoms, viešojoje erdvėje daugiausiai dėmesio sulaukė jose numatytas lytiškumo ugdymas. Tačiau ši tema sudaro tik nedidelę visos programos dalį, o skambus „Gyvenimo įgūdžių“ pavadinimas gali ir suklaidinti. Pavyzdžiui, tokių kasdieniame gyvenime tikrai praverčiančių dalykų kaip finansinis ir informacinis raštingumas joje nėra.

Apokaliptinis vaizdas prie Kazlų Rūdos – aiškinamasi, dėl ko gaišta šimtai žuvų

Prie Kazlų Rūdos – ekologinė nelaimė. Viename tvenkinyje išgaišo ir tebegaišta šimtai įvairių rūšių žuvų: karšiai, kuojos, lydekos, ešeriai. Vaizdas apokaliptinis, o vietiniai gyventojai bijo, kad pūvančios žuvys užterš šulinius. Aplinkosaugininkai pradėjo skaičiuoti, kokia žala padaryta gamtai. Verslininkai, kurie atsakingi už tą tvenkinį, dėl visko kaltina sausrą, bet inspektoriai tuo netiki – pradėjo net du tyrimus. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Lietuva Prieš 3 val.

Seimas po kelių bandymų priėmė pataisas dėl tinklo kriterijų mokykloms

Seimas antradienį po kelių nepavykusių bandymų priėmė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) parengtas pataisas, nustatančias kriterijus mokyklų tinklo pertvarkai. Už tokias Švietimo įstatymo pataisas balsavo 71 Seimo narys. Pataisų iki šiol nepavyko priimti nuo pavasario, nes joms nepritariantys opozicijos politikai nesiregistruodavo balsavimui. Įstatymo pataisoms priimti reikia, kad balsavime dalyvautų ne mažiau kaip pusė, t. y. 71 Seimo narys.
Aktualijos Prieš 3 val.

Mįslinga avarija Kaune: autoįvykyje dalyvavo Ilona, tačiau nuo pareigūnų nukentėjo jos mama

Šį vakarą TV3 laidos „Prieš srovę“ žiūrovai išgirs šokiruojančią istoriją. Patekusi į avariją, jauna medikė Ilona į pagalbą pasikvietė savo mamą. Tačiau tai, kas nutiko tuomet, kai į įvykio vietą atvyko policijos ekipažas, šiandien abiem moterims kelia ne tik pyktį, bet ir baimę. Abi moterys atskleidžia bijančios… Lietuvos policijos. Ir jei ne praeivio filmuoti kadrai, vargu, ar šiandien pavyktų patikėti, jog tiek Ilona, tiek jos mama pasakoja tiesą.
Kriminalai Prieš 4 val.

Klaipėdos ligoninę palikus keturiems radiologams laikinai darbas vyks nuotoliu

Klaipėdos universiteto ligoninę (KUL) palieka keturi radiologai, darbas laikinai bus užtikrinamas nuotoliniu būdu.  „Klaipėdos universiteto ligoninės filialą „Klaipėdos ligoninė“ per spalį palieka 4 gydytojai radiologai“, – BNS informavo laikinasis Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius Jonas Sąlyga.  Pasak jo, ligoninės administracija ir personalas stengiasi užtikrinti, kad Radiologijos skyriaus darbas nebūtų sutrikdytas.
Aktualijos Prieš 4 val.

Kazlų Rūda dėl tvenkinyje išgaišusių žuvų skelbia ekstremalią situaciją

Kazlų Rūda dėl Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje išgaišusių žuvų antradienį skelbia ekstremalią situaciją. Kaip BNS antradienį sakė Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, ekstremali situacija skelbiama konkrečioje teritorijoje. „Konkreti teritorija – buvęs tvenkinys ir dalis upelio už tvenkinio, kuri yra pažymėta kaip ištikta ekologinės krizės“, – teigė meras.
Aktualijos Prieš 4 val.

Šiurpus radinys Vilniuje: miesto centre – masinė kapavietė

Sostinės centre, Aguonų gatvėje rasta 18 kapų. Pranešama, kad Aguonų gatvėje aptiktoje masinėje kapavietėje galėjo būti palaidotos maro aukos, tai patvirtino Vilniaus teritorinio skyriaus vedėja Gerda Mockevičė.  Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio skyriaus vedėja G. Mockevičė tv3.lt sako, kad gyventojams nėra dėl ko nerimauti dėl rastų kapaviečių, kurios gali būti iš XV-XVI amžiaus.
Aktualijos Prieš 4 val.

Šiaulių mokyklos direktorius: mokytoją sumušęs 14-metis negali mokytis su visais

436
Mokytoją sumušęs 14-metis mokinys negali mokytis su visais, nes kelia grėsmę visai mokyklos bendruomenei, sako Šiaulių Simono Daukanto inžinerinės gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas.  Šioje gimnazijoje naujai atėjęs mokinys technologijų pamokoje užpuolė mokytoją, smūgiavo į galvą, pilvo sritį bei sulaužė akinius, nes mokytojas pamokos metu neleido naudotis telefonu, o kai mokinys nepaklausė – telefoną paėmė.

Žvalgybos kontrolierius neketina imtis VSD veiklos tyrimo, nebent istorijoje atsiras naujų detalių: klausimą išsprendė NSGK

Žvalgybos kontrolierių įstaiga nesiims tirti Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos 2019 m. rinkiminės kampanijos metu, nebent paaiškės naujų faktinių aplinkybių, sako žvalgybos ombudsmenas Nortautas Statkus.
Aktualijos Prieš 5 val.
Į viršų