Kaune vykusi diskusija apibendrino „Nemuno žiedo“ priežiūros ir rekonstrukcijos problemas

Gyvuojantis ir klestintis „Nemuno žiedas“ – apie tai svajoja sunkiai suskaičiuojamas automobilių ir motociklų sporto gerbėjų ir dalyvių. Vis dėlto, vienintelė lenktynių trasa Lietuvoje, nepaisant neeilinių užimtumo rodiklių, pastarąjį dešimtmetį dažniau yra laikoma netinkamu administravimo pavyzdžiu. Ypač palyginus su Rygos „Bikernieki“  ir Parnu „Porsche Ring“ trasomis.

Iš garažo tiesiai į trasą: Aurelijus Rusteika ir Mantas Janavičius apibendrino sėkmingą „Fanatec GT2 European Series“ lenktynių sezoną

Šių metų Fanatec GT2 European Series sezone lenktynininkų iš Lietuvos duetas Aurelijus Rusteika ir Mantas Janavičius ant prizininkų pakylos kilo net tris kartus. Čempionate, kuris pritraukia geriausius savo kategorijos lenktynininkus iš viso pasaulio, lietuviai pergales skynė vairuodami „GT2RS CS EVO by Manthey“ automobilį, kurį, po gamyklinių atnaujinimų, išbandė iškart trasoje. Tokių automobilių visame pasaulyje šiuo metu yra tik du.

Paaiškėjo visi 2024 m. „Formulės 1“ sezono pilotai

„Williams“ komanda galiausiai patvirtino sklandžiusius gandus ir pranešė, jog pratęsė kontraktą su amerikiečiu Loganu Sargeantu. Taip buvo užpildyta paskutinė likusi piloto vieta 2024 m. sezonui. „Esu sujaudintas galimybės kitąmet toliau vairuoti „Williams“ bolidą. Noriu padėkoti už galimybę tęsti darbą su tokiais talentingais komandos nariais. Turime ambicingų planų ateičiai ir aš nekantrauju, kada galėsiu prisidėti prie iškeltų tikslų įgyvendinimo“, - sakė L.Sargeantas.

Dešimtmetis plungiškis Germantas Geležinis iš bagio sėda į kėbulinį automobilį:

Turbūt kiekvienas, nors sykį stebėjęs Lietuvos automobilių kroso čempionato lenktynes, yra matęs Germantą Geležinį – jaunąjį lenktynininką iš Plungės, kuris ryškiai žaliu bagiu dėl pergalių kovojo „Mini Buggy“ kategorijoje. Šviesiaplaukis jaunuolis, lapkričio 9-ąją atšventęs savo dešimtąjį gimtadienį, naujam sezonui turi itin ambicingų planų – iš mažojo bagio jis jau sės į kėbulinį automobilį ir gins savo gimtojo miesto klubo „Tornada Racing“ spalvas. Tačiau apie viską iš pradžių.

„tv3.lt“ portale – tiesioginė „Nemuno žiedas – saugi trasa“ diskusijos transliacija

1960-aisiais įkurtas „Nemuno žiedas“ ištisus dešimtmečius buvo automobilių ir motociklų sporto meka. Vis dėlto, kad ir kaip iškalbingai skamba šis titulas, tačiau daugeliui sporto bendruomenės narių „Nemuno žiedas“ siejasi su nepriimtinais skirtingų administracijų sprendimais, dėl kurių neišnaudojamas trasos potencialas. Eilę metų opiausia „Nemuno žiedo“ problema buvo net elementariausių standartų neatitinkanti trasos danga.

Benediktas Čirba iškeliauja į Taivaną: dalyvaus prestižinėse „D1 Grand Prix“ varžybose

Pirmąjį dešimtmetį šonaslydyje pasitinkantis Benediktas Čirba ruošiasi reikšmingam autosporto įvykiui. Gruodžio 8-9 dienomis lietuvis su ryškiaspalviu BMW E92 Eurofighter rungsis tarptautinėse D1 Grand Prix šonaslydžio varžybose, kurios pirmą kartą bus rengiamos Taivane. Iki šiol tokia galimybe pasidžiaugti neteko nei vienam iš Baltijos šalių lenktynininkų.   Parduotas bolidas tapo bilietu į varžybas Taivane D1 Grand Prix yra vienos prestiziškiausių šonaslydžio varžybų pasaulyje.

Motociklų klasėje startuosiantis Modestas Siliūnas: „Dakaras laimėjo savo partiją – įtraukė, o dabar man reikia laimėti savąją – finišuoti“

Jau netrukus daugelio naujienų srautas bus užpildytas įvykiais iš vieno laukiamiausio automobilių ir motociklų sporto renginio – Dakaro ralio. Nors šios varžybos kasmet sulaukia didžiulio susidomėjimo, tačiau 2024-ųjų maratonas bus kaip niekada ypatingas. Jau penktą kartą Saudo Arabijoje įvyksiančiose varžybose išvysime ne tik visiems pažįstamus veidus, bet ir keletą naujų, pasiruošusių savo kailiu išbandyti sudėtingą, varginantį, bet kaip niekada įdomų ralį.

Paskutinėse „Formulės 1“ sezono lenktynėse paaiškėjo antrą ir trečią vietą užėmusios komandos

Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) sekmadienį nusileido 74-ojo „Formulės 1“ sezono uždanga. Paskutinėse – 22-ose – sezono lenktynėse paaiškėjo vicečempionai ir trečiąją vietą užėmusi komanda.  Čempionais šiame sezone tapo bene vienvaldžiai lyderiai „RedBull“ komanda su pasaulio čempionu Maxu Verstappenu bei Sergio Perezu.

Rokas Baciuška Portugalijoje išbandė ateities Dakaro bagį „Can-Am Maverick R X RS“

SSV kategorijos bagių gamintojas „BRP“ Portugalijoje pristatė naujieną – 2024-ųjų metų „Can-Am Maverick R X RS“ modelį. Jį išbandyti atvyko ir Lietuvos atstovai – du kart Pasaulio ralio reido čempionato nugalėtojas, Dakaro ralio pilotas Rokas Baciuška bei „Can-Am“ technika Lietuvoje prekiaujančios įmonės „Moto Marine“ atstovas Justas Grendelis, taip pat lenktyniaujantis SSV bagiu. Sulaukė kardinalių pokyčių Naujasis „Can-Am Maverick R X RS“ modelis nuo pirmtako skiriasi kaip diena ir naktis.

Benediktas Vanagas ir Vladas Jurkevičius išvyko į pirmą bendrą treniruotę: „Šiuos testus galima prilyginti santuokai“

„TOYOTA GAZOO Racing Baltics” komandos vadovas ir lenktynininkas Benediktas Vanagas, Vilniaus Gariųnų karjere išbandė vos prieš mėnesį Pietų Afrikoje pagamintą „Toyota GR DKR Hilux“ bolidą. Šioje „Toyota“ gamykloje konstruojami visi „Gazoo Racing Hilux” sportiniai automobiliai. Čia pagamintą techniką atgabenti į Europą yra tikras logistinis iššūkis, todėl dažniausiai į Senąjį kontinentą jie atskraidinami lėktuvais.

Modestas Siliūnas pasiruošęs 2024 m. Dakarui: starto nenužudė net sudegęs motociklas

Automobilių sporto entuziastai atšalus orams labiau nei žiemos švenčių laukia dykumas raižančio Dakaro ralio. Lapkričio 21-oji, lyg koks Advento kalendoriaus langelis šių sunkiausių pasaulio ralio reido lenktynių gerbėjams.

Atsitiesti po nesėkmių Dakare vėl bandysiantis Benediktas Vanagas atskleidė tikslą: „Tai nėra riba“

Nenuilstantis lenktynininkas Benediktas Vanagas išvyksta jau į dvyliktąjį savo Dakarą. B. Vanagas pristatyme atskleidė automobilį, tikslus bei pristatė naujus komandos draugus. Antrus metus B. Vanago šturmanas bus estas Kuldaru Sikku. Praėjusiame Dakare ekipažui nepasisekė ir po avarijos jie turėjo baigti lenktynes taip ir nepasiekus finišo. B. Vanagas finišo nepasiekė ir 2022 m. Dakare.

Lenktynininkas Vaidotas Žala pristatė automobilį, su kuriuo varžysis Dakare

143
Artėjanti žiema įprastai sufleruoja, kad ne už kalnų karščiausios metų lenktynės – Dakare startuosiančios komandos jau ruošia savo techniką ir ne už ilgo ją gabens į Barseloną, iš kur ši laivu keliaus į Saudo Arabiją.

Gauta bauda Verstappenui nesutrukdė triumfuoti Las Vegaso GP

Priešpaskutinėse „Formulės-1“ sezono lenktynėse Las Vegase eilinę pergalę įsirašė „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas. Tai buvo jau 18-oji olando pergalė šiame sezone. Nors„Red Bull“ pilotas startavo iš trečios pozicijos, tačiau dar lenktynių pradžioje išsiveržė į priekį ir pirmosios pozicijos iš savo rankų nebeišleido.  Laimėti „Red Bull“ lyderiui nesutrukdė net ir 5 baudos sek. už monakiečio Charleso Leclerco („Ferrari“) išstūmimą už trasos. Ch.

Kreipėsi patarimo dėl rankos traumos, o sutarė drauge važiuoti Dakare

Lenktynininkų kasdienybėje dideli greičiai, aštrūs posūkiai, važiavimai skirtingomis sąlygomis ir paviršiais ne naujiena. Neretai šiuos greito važiavimo elementus lydi ir nesėkmės, o kartais jos atneša ir gerų netikėtumų. Todėl pilotai geriau nei kas kitas žino, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Būtent taip istorija susiklostė Benediktui Vanagui ir Vladui Jurkevičiui.

Japonijoje – paskutinis Pasaulio ralio čempionato etapas: kam nusišypsos sėkmė?

Į Japoniją atvykę Pasaulio ralio čempionato dalyviai jau žino kas tapo 2023-ųjų pirmenybių nugalėtoju, tačiau tai nei kiek nesumažina įtampos. Į paskutinį šių metų etapą Pasaulio ralio čempionato dalyviai atvyksta norėdami suvesti sąskaitas bei 2023-ųjų sezoną užbaigti pakiliomis nuotaikomis. Žvelgiant į vairuotojų įskaitos lentelę, didžiausi pokyčiai gali įvykti dėl antros ir trečios vietos.

Naujame „Aš ralistas“ realybės šou sezone – daugiau kaip 500 apie lenktynininko karjerą svajojančių kandidatų

Tampa tradicija, kad pasibaigus lietuviško automobilių sporto sezonui, beveik iš karto prasideda preliudija į naują sezoną – atranka į realybės šou „Aš ralistas“. Šiemet šou pradeda jau ketvirtą savo sezoną. Kiekvienais metais dalyvių, norinčių išbandyti savo jėgas, randasi vis daugiau. Šiais metais dalyvauti užsiregistravo daugiau kaip penki šimtai kandidatų! 527 dalyviai, iš kurių net 26 moterys ir merginos, bandys įgyvendinti savo svajonę – tapti profesionaliais lenktynininkais.

Dakaro ralyje planuojanti startuoti Aistė Perminaitė: „Jeigu nepavyks dabar, sekanti stotelė bus ta pati, tik metais vėliau“

Kiekvienų metų pradžia daugeliui asocijuojasi ne tik su naujais tikslais ir troškimais praplėsti savo žinių horizontą. Sausio mėnesį Lietuvoje visas dėmesys sutelkiamas į Saudo Arabijoje vykstančias lenktynes, kuriose Lietuvos vėliavą išdidžiai iškelia gausus būrys šalies sportininkų.

Pasaulio čempiono titulą iškovojęs Laisvydas Kancius patvirtino, jog dalyvaus 2024-ųjų Dakaro ralyje

Dar visai neseniai dramą paskutiniame Pasaulio čempionato etape Maroke išgyvenęs, bet galiausiai Pasaulio čempiono titulą keturračių įskaitoje iškovojęs Laisvydas Kancius dabar visas jėgas meta ypač laukiamam iššūkiui – 2024-ųjų Dakaro ralio maratonui. Iki šiol tiesiogiai nepasakęs ar tikrai jame dalyvaus, dabar klaipėdietis atskleidžia, kad lenktynėse dalyvaus.

Su Benediktu Vanagu ir Kuldaru Sikku į Dakaro ralį kartu vyks dar vienas ekipažas

„Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandos lyderis Benediktas Vanagas atskleidė, jog artėjančiame Dakaro ralyje kartu su vyks dar vienas lietuviškas ekipažas. 2024-ųjų Dakaro ralyje debiutuos keletą metų Lietuvos ir Baltijos šalių ralio čempionatų varžybose suspindėjęs Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno duetas.  Šiuo metu intensyviame pasirengimo etape esanti „Toyota Gazoo Racing Baltics“ komanda, tikėtina, į 2024-ųjų Dakaro ralio maratoną vyksta su gerokai didesniais tikslais.
Į viršų