Pribloškianti Cate Blanchett: ar ji buvo apvogta per „Oskarus“?

Tyla. Vienas mostas ir... muzika, kaip pro užtvanką prasiveržusi upė, užlieja mūsų ausis, protus ir širdis. Tyla. Vienas mostas ir... aukščiausia gyvenimo viršūnė yra ranka pasiekiama. Tyla. Vienas mostas ir... viską esi praradęs. „Kino pavasario“ programos „Kritikų pasirinkimas“ viena iš puošmenų – įtraukianti ir nepaleidžianti režisieriaus Toddo Fieldo juosta „Tár“ Lidija Tar (akt. Cate Blanchett) yra muzikos pasaulio ikona.
Filmai 2023-03-25

Žinomi žmonės atsakė, kokius „Kino pavasario“ filmus rekomenduoja pažiūrėti: sunku atitraukti akis

Vilniaus miesto kino festivaliui „Kino pavasaris“ nenumaldomu greičiu artėjant link finišo, lieka vis mažiau laiko išsirinkti, o išsirinkus – suspėti pamatyti norimus filmus didžiuosiuose ekranuose. Žinomi žmonės sako, kad šiemet kino šauksmas buvo itin stiprus, o pakvietę filmai atminty išliks dar ilgam. Apie tokius filmus po seansų dalijasi Benas Aleksandravičius, Jolita Vaitkutė, Karolina Tomkevičiūtė ir Naglis Bierancas.
Filmai 2023-03-24

Naujausias Kakės Makės nuotykis: į didžiuosius kino ekranus atkeliauja jos filmas

Jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje tęsiasi Kakės Makės manija. Sunkiai rastume knygas skaitantį žmogų, kuris nebūtų girdėjęs apie drąsią nuotykių ieškotoją ir mažylių draugę, kurią sukūrė rašytoja ir iliustruotoja Lina Žutautė.
Filmai 2023-03-23

Atidarytas festivalis „Kino pavasaris“: rinkosi žinomi svečiai

Šįvakar Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje prasidėjęs Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ kovo 16–26 d. ragina nebandyti atsispirti kino šauksmui ir dėl kino teatro svaigulio, susitikimų su kino kūrėjais ar po gero filmo apimančio pilnatvės jausmo kviečia į šalį nustumti visus kitus savo planus.

„Kino pavasaryje“ – daugiau nei kinas: 9 valandų seansas, eksperimentinis filmas-instaliacija ir vakarėlis su filmo herojumi

Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet didžiuosiuose ekranuose parodys ne tik daugiau nei 100 filmų, bet ir kurs nepaprastą kultūros šventę. Žiūrovų lauks ypatingos patirtys: devynių valandų trukmės seansas MO muziejuje, šviesa ir dūmais specialią salę užpildysiantis eksperimentinis filmas-instaliacija, istorija apie vyriausią Lenkijos „drag“ karalienę, o po jos – vakarėlis su šio filmo herojumi ir dar daugiau.
Filmai 2023-03-14

Vilniuje filmuojami net trys lietuvių kūrėjų filmai: skelbia apie laikinus eismo ribojimus mieste

Kovo viduryje Vilniuje filmuojamos net trys kino juostos – šį kartą filmavimo aikštelėse darbuosis lietuvių kūrėjai. Iki mėnesio pabaigos filmavimo komandos įsikurs ne tik gerai žinomose sostinės vietose, bet ir Vilniaus mikrorajonuose. Režisieriai būsimus žiūrovus žada nukelti į skirtingus istorinius laikotarpius bei pakviesti į laisvės ir laimės paieškas.

Nugriaudėjo 95-oji „Oskarų“ ceremonija: džiaugsmo ašaros ir pokštai apie Willo Smitho poelgį

Kovo 12-osios vakarą Los Andžele įvyko 95-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija, kurioje išdalinti apdovanojimai aktoriams, režisieriams ir kitiems nusipelniusiams. Kino juostai „Viskas iškart ir visur“ buvo žadama ypatinga sėkmė – jis nominuotas net 11-oje kategorijų. Ypatingą vakarą filmas pelnė daugiausiai apdovanojimų – net 7 statulėles bei buvo paskelbtas geriausiu metų filmu, rašo independent.co.uk.
Filmai 2023-03-13

Holivudo blogiausi: „Auksinę avietę“ pelnė T. Hanksas, organizatoriai nominavo ir save

Tomas Hanksas yra elitinis dukart „Oskarą“ pelnęs aktorius, tačiau šeštadienį jam buvo įteikti dar du apdovanojimai, kurių savo gyvenimo aprašyme nenori turėti nė viena kino žvaigždė – „Auksinės avietės“ (arba „Razzie“). Pašiepiančių apdovanojimų, kuriais kasmet įvertinami blogiausi filmai ir pasirodymai, organizatoriai taip pat skyrė sau „Auksinę avietę“ už neįprastą sprendimą apdovanojimui nominuoti 12-metę aktorę.
Filmai 2023-03-11

„Kino pavasario“ „Meistrų“ programa: aukštasis kino pilotažas, išryškinantis tai, kas svarbu

Tai filmai, kurių kūrėjų profesinė meistrystė nekelia abejonių, – sako kovo 16–26 dienomis vyksiančio Vilniaus miesto kino festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai ir pristato programą „Meistrai“. Joje – naujausi gerai žinomų ir pripažintų režisierių darbai, išsiskiriantys autoriniu stiliumi ir meistriškumu.
Filmai 2023-03-10

Atskleistos pirmosios juostos „Kakė Makė: mano filmas“ detalės: paaiškėjo, kokios įžymybės įgarsino personažus

Balandžio 21 d. šalies kino teatrus pasieks lietuviškas filmas visai šeimai „Kakė Makė: mano filmas“. 75 minučių trukmės animacinis pasakojimas nukels žiūrovus į dar nežinomus Kakės Makės stebuklingo pasaulio kampelius ir papasakos apie šešis Kakės Makės nuotykius, įdomius ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir tėveliams. Filme pasirodys pažįstami veikėjai: Kakė Makė, Netvarkos nykštukas, monstrai Mamaisa ir Nanaisa, ir kiti.

Vilniuje pristatyta komedija „Paradas“: rinkosi žinomi svečiai

60
Kovo 1-osios vakarą pristatytas lietuvių scenaristo ir režisieriaus Tito Lauciaus debiutinis kino filmas „Paradas“. Į renginį rinkosi gausybė žinomų kviestinių svečių. Premjeroje apsilankė besilaukianti laidų vedėja Ugnė Siparė su vyru Mariumi, Merūnas Vitulskis su žmona Erika, Beata Tiškevič, Agnė Grigaliūnienė, aktorė Rasa Samuolytė ir kiti.

Kai šaukia kinas, eini į „Kino pavasarį“: atidarymo filmai, konkursinė programa ir lietuvių premjeros

Kovo 16–26 dienomis 28–ąjį kartą vyksiančio Vilniaus miesto kino festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai iki galo atskleidžia programą – jau visai netrukus žiūrovai pasiners į 11 dienų truksiantį žiūrėjimo malonumą. „Norime paraginti nieko nelaukti, neatidėlioti, o pamačius sudominusio filmo anonsą ar aprašymą, eiti ir žiūrėti.
Filmai 2023-03-01

Prodiuserė Marija Razgutė: „Jei ne filmai, šiandien nebūčiau tokia, kokia esu“

Marija Razgutė – filmų prodiuserė, kino pasaulyje besisukanti jau 15 metų. Tarp daugybės jos prodiusuotų projektų  – tokie filmai kaip „Bėgikė“, „Išgyventi vasarą“, „Nova Lituania“ ir visai neseniai Sandanso filmų festivalyje ypatingo dėmesio susilaukusi juosta „Tu man nieko neprimeni“. Apie prodiuserės darbą, ryšį su režisieriais ir filmus, su kuriais gera dirbti – Vilniaus kino biuro inicijuotame pokalbyje su M. Razgute.
Filmai 2023-02-27

Žmonės, pažinoję poetą Kostą Kubilinską: „Tai gyvas žmogus pragare“

95
Itin didelio susidomėjimo sulaukęs režisierių Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio filmas „Poetas“ jau antrą savaitę kursto žiūrovų aistras.

Svarbu ne ūgis, o smūgis: Zelenskio įkvėptas „Guliveris grįžta“

Jau metus drąsūs Ukrainos žmonės kovoja už savo išlikimą prieš daug didesnę ir, kaip buvo ilgai manyta, grėsmingesnę Rusiją. Ši situacija turbūt puikiausiai iliustruoja visiems žinomą posakį: „svarbu ne ūgis, o smūgis“. Apie tai yra ir Ukrainoje sukurtas nuotaikingas animacinis filmas „Guliveris grįžta“, kuriam pirminę idėją pasiūlė būtent šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis. Šių dienų herojaus įkvėpta juosta tiks ne tik vaikams, bet ir visiems animacijos fanams.

„Kino pavasario“ programoje: pasaulinės kino naujienos, geriausias visų laikų filmas ir tikras žiūrėjimo malonumas

Kovo 16-26 dienomis vyksiantis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ pristato didžiąją dalį filmų programos. Žiūrovų šiemet lauks kinui dedikuota teminė programa „Pati gražiausia apgaulė“, specialusis kino kritikų pripažinto geriausio visų laikų filmo seansas, „Oskarams“ nominuoti ir svarbiausių kino festivalių prizus pelnę filmai bei dar daugiau.
Filmai 2023-02-23

Raudonuoju kilimu žengusi Kate Middleton dvelkė elegancija: nustebsite sužinoję, kiek kainuoja jos auskarai

Sekmadienį išdalinti kasmetiniai britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimai, o sukrečiantis karo filmas iš Vokietijos ir juodoji airių komedija pelnė daugiausiai statulėlių, iki „Oskarų“ teikimo likus mažiau nei mėnesiui. Tiesa, į šį renginį atvyko ir Kate Middleton su princu Williamu. Velso princesė Kate Middleton ant raudonojo kilimo žengė pasipuošusi balstos spalvos suknele ir juodomis pirštinaitėmis. Tą pačią suknelę ji anksčiau vilkėjo 2019 m., skelbė CNN.
Filmai 2023-02-20

Nugriaudėjo BAFTA apdovanojimai: paaiškėjo geriausieji

Sekmadienį išdalinti kasmetiniai britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimai, o sukrečiantis karo filmas iš Vokietijos ir juodoji airių komedija pelnė daugiausiai statulėlių, iki „Oskarų“ teikimo likus mažiau nei mėnesiui. Vokiečių režisieriaus Edwardo Bergerio filmas „Vakarų fronte nieko naujo“, gavęs 14 nominacijų, pradėjo vakarą kaip daugiausiai nominacijų pelnęs filmas užsienio kalba per 76 metų BAFTA akademijos istoriją.

Sostinėje iškilmingai pristatytas filmas „Poetas“: premjeroje – politikos ir kultūros elitas

206
Pirmadienio vakarą Vilniuje įvyko režisierių Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio filmo „Poetas“ nacionalinė premjera. Raudonuoju kilimu į ilgai laukto filmo premjerą žengė kviestiniai svečiai: Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, režisierius Oskaras Koršunovas, dailininkas Mikalojus Vilutis, dainininkė Jurga Šeduikytė, režisierius Sergejus Loznica, architektas, dainininkas Algirdas Kau...

Dokumentinis filmas apie Tomą Venclovą grįžta į kino teatrus: šių dienų Odisėjo kelionė per XX a. istoriją

Vasario 15 d. į Lietuvos kino teatrus grįžta dokumentinis filmas „Dekadentas Nr. 2419“ (scen. aut. Lina Žukauskaitė, rež. Saimir Bajo) apie poetą, vertėją, eseistą, literatūros profesorių ir viešąjį intelektualą Tomą Venclovą, kuriantis vienos svarbiausių Lietuvos kultūros asmenybių ir epochos portretą.  „Dekadentas Nr.
Į viršų