Šeštadienio gero kino vakaras. „Barbarų belaukiant“ – kai „blogio naikintojai“ tampa tikruoju blogiu

Genocidas ir tautų susipriešinimas jau tapo kasdien viešumoje vartojamais terminais. Tiesa, kad ir kaip būtų liūdna, šie terminai niekada ir nebuvo labai toli išėję. Įvairios tautos nuo seniausių laikų įžvelgė kitose, jiems mažiau suprantamose kultūrose priešą ir blogį, kurį reikia sunaikinti.

Šeštadienio gero kino vakaras. Greitos mašinos, tepaluoti bičai ir įkaitęs asfaltas – testosterono kokteilis „Le Manas’66. Plento karaliai“

Vasarai vis labiau alsuojant į pakaušį, mintys pačios nukrypsta į pamąstymus apie išsiilgtą karštį, ilgą kelią ir greitį. Velnišką greitį. O kad priartėtumėte prie tų svajų dar arčiau, nebūtina klausyti kadaise populiarios merginų grupės hito.

Ukrainoje žuvusio režisieriaus Mariaus Kvedaravičiaus filmo premjera „Mariupolis 2“ – Kanų kino festivalyje

Kanų kino festivalyje ketvirtadienį vyks Ukrainoje rusų karių nužudyto Lietuvos režisieriaus Manto Kvedaravičiaus kurto filmo „Mariupolis 2“ pasaulinė premjera. Pats M. Kvedaravičius baigti kurti filmo nesuspėjo. „Tai – kūrinys mozaika, skirtas kasdienybės akimirkoms mieste, išgyvenančiame karą“, – teigia Lietuvos kino centras. Lietuvis kino kūrėjas, kultūros antropologas M. Kvedaravičius buvo nužudytas Mariupolio mieste, į kurį atvyko miestui jau esant apsuptyje.

Šeštadienio gero kino vakaras. „Atsiprašome, neradome jūsų“ – nepatogus žvilgsnis į kovą dėl duonos kąsnio

Ar atsiimdami ilgai lauktą siuntinį esate pagalvoję, kaip atrodo kurjerio kasdienybė? Ką jis patiria darbe, kokie iššūkiai jo laukia namuose? Jei atsakėte „ne“, tai sveikinu – mūsų jau du. Na, buvo du... 2019-aisiais Kanuose pristatytas filmas „Atsiprašome, neradome jūsų“ kiek pakeitė mano požiūrį ne tik į kurjerius, bet ir į kitų, ilgas valandas plušančių profesijų atstovus.
Į viršų