Filmų naujienos

 

Kino industrijos naujienos ir premjeros: ką žiūrėti televizoriaus ekrane ir kino salėje, juostų anonsai ir interviu su prodiuseriais, režisieriais bei aktoriais.

Kanų kino festivalio konkursinėje programoje — režisierės Eglės Razumaitės trumpametražis filmas „Ootidė“

Jaunosios kartos režisierės Eglės Razumaitės trumpametražis filmas „Ootidė“ atrinktas į 77-ojo Kanų kino festivalio pagrindinę konkursinę trumpametražių filmų programą. Filmas buvo atrinktas iš beveik 4,5 tūkst. trumpametražių filmų iš viso pasaulio ir kartu su kitais 10 trumpojo kino darbų varžysis dėl prestižinio „Short Film Palme d’or“ prizo, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Filmai Prieš 5 val.

Skelbiami pretendentai laimėti geriausių operatorių apdovanojimus

Lietuvos kino operatorių asociacija gegužės 10 dieną apdovanos geriausiai kino kamerą valdančius kolegas, ir šiandien skelbia, kas pretenduoja gauti „Ąžuolo“ ir „Gilės“ apdovanojimus. Nominantus rinko komisija, kurią šiemet sudaro jos pirmininkas operatorius Saulius Lukoševičius (LAC) ir nariai: kino operatoriai Vitalijus Kiselius, Zbigniev Bartoševič (LAC), kino režisierius Jurgis Matulevičius bei kino kritikė Monika Gimbutaitė.
Filmai 2024-04-19

„Samdomas karys“ – filmas, pasiilgusiems Džeisono Borno, bet ieškantiems gilesnės minties

Filmų apie Džeisoną Borną franšizė kelia dvejopų jausmų. Vieni sako, kad tai padarė tikrą revoliuciją veiksmo filmų industrijoje, kiti – kad juos sugadino, mat daugelis ėmė ją kopijuoti. Bet vienas aišku – tai yra puikūs filmai, suformavę visą veiksmo gerbėjų kartą. Pasiilgusiems tokio brutalaus veiksmo, TV3 turi puikią premjerą – filmą „Samdomas karys“ (angl. „The Contractor“), kuriame žiūrovai ras ir apie ką susimąstyti.

Trumpametražį filmą apie laimę pristačiusi režisierė Laura Tamošiūnaitė: „Manoji laimė – negyventi kančioje“

„Tai istorija apie įstrigusią moterį. Moterį, kokia kažkada buvau aš“, – taip savo trumpametražį filmą „Maža laimė, bet mano“ pristato kino režisierė Laura Tamošiūnaitė. Šią savaitę įvyko net dvi jo premjeros – filmas parodytas Rygos tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje „2ANNAS“ ir pristatytas kino centre „Skalvija“ Vilniuje.
Filmai 2024-04-12

Istorikė apie filmą „Kaimiečiai“: gražios moterys būdavo apkalbų objektai

Šalies kino teatruose rodomas režisierių DK Welchman ir Hugh Welchman tapytas filmas „Kaimiečiai“ pasakoja apie XIX a. pab. Lenkijos valstiečių gyvenimą.
Filmai 2024-04-12

Žiūrovai apie tapytą filmą „Kaimiečiai“: „Negalėjau patikėti tuo, ką mačiau“

„Kino pavasario“ žiūrovų numylėtiniu išrinktas tapytas filmas „Kaimiečiai“ (rež. DK Welchman ir Hugh Welchman) toliau keliauja per šalies kino teatrus, rinkdamas gerus atsiliepimus. Filmą, prie kurio kūrimo prisidėjo ir Lietuvos dailininkai, liaupsina įvairiausio amžiaus ir profesijų žmonės: nuo nuomonės formuotojo ir studentės, iki kino industrijos atstovų ir teisininkės.  „Kokio gerumo filmas – šedevras kažkoks! Kiekvienas kadras, kiekviena sekundė yra nutapyta.

Filmo premjeroje – neoninėse šviesose paskendusios „drag karalienės“ ir garsūs svečiai

Ketvirtadienio vakarą kino centras „Apollo kinas Vilnius Outlet“ nusidažė itin ryškiomis spalvomis. Į kritikų pripažinto „Berlyno kino festivalyje“ nominuoto, „Britų nepriklausomo kino“ apdovanojimą pelniusio filmo „Femme“ pristatymą rinkosi išskirtinė publika. Svečiai, susirinkę naujajame kino teatre, iš anksto žinojo, kad tai nebus paprastas vakaras. „Femme“ pristatymas tapo nepakartojimu patyrimu.

Filme „Mano laisvė“ aktorius Darius Meškauskas prabilo latviškai: „Galiausiai mane turėjo užgarsinti“

„Kino pavasaryje“ Lietuvos žiūrovams pirmą kartą parodytas latvių režisierės Ilze Kunga-Melgaile filmas „Mano laisvė“ jau šią savaitę, balandžio 5 d., pasirodys šalies kino teatruose. Apie latvių nepriklausomybės kovą pasakojantis kūrinys festivalyje buvo pristatytas kaip lietuviška premjera – tai yra bendros Latvijos ir Lietuvos gamybos filmas, kurį kuriant prisidėjo gausi lietuvių komanda.
Filmai 2024-04-03

Bejausmę namų šeimininkę „Interesų zonoje“ Sandrai Hüller suvaidinti padėjo nuosavas šuo

Kaip suvaidinti moterį, kuri nekelia jokių simpatijų – nei tikrame gyvenime, nei scenarijuje? Aukščiausios prabos profesionalei tai – įgyvendinama užduotis. Vokiečių aktorė Sandra Hüller šiandien stebi dviejų naujausių savo filmų triumfą – ir abiejuose demonstruoja atkaklaus darbo ir išskirtinių vaidmenų subrandintą savo talentą.
Filmai 2024-04-03

Nugriaudėjo „Auksinių scenos kryžių“ ceremonija: pagerbti geriausi 2023 metų scenos menininkai

Kovo 27-ąją Klaipėdoje nugriaudėjo „Auksinių scenos kryžių“ įteikimo ceremonija. Iškilmingame renginyje apdovanoti praėjusiais metais ryškiausiai savo darbais sužibėję aktoriai, režisieriai ir jų spektakliai. Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdos dramos teatre įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ ir Padėkos premija. „Ačiū Teatro dienai už šią nuostabią tradiciją.

Archyvuose rastas vaikiškas pokalbis filmo heroję iš Briuselio atvedė į Valdo Adamkaus namus

„Pokalbis su prezidentu Valdu Adamkumi man paliko gilų įspūdį – sužavėjo prezidento įžvalgumas, gebėjimas tiksliai įvardyti mūsų šalies istorinius įvykius, lėmusius ir vis dar lemiančius mūsų politinį ir visuomeninį gyvenimą“, – po susitikimo V. Adamkaus namuose kalbėjo trumpam į Lietuvą grįžusi Briuselio universiteto dėstytoja Urtė Penkauskaitė.
Filmai 2024-03-27

Kritikė apie žiūrovą provokuojantį filmą „Interesų zona“: „Tai yra žadintuvas“

Kovo 28 d. visos Lietuvos kino teatruose pradedama rodyti istorinė drama „Interesų zona“ (The Zone of Interest), pasakojanti apie Aušvico koncentracijos stovyklos pašonėje kuriamą idilišką nacių šeimos gyvenimą.
Filmai 2024-03-27

Trumpam į Vilnių pristatyti filmo grįžęs režisierius Tomas Vengris: „Tokį norėčiau sukurti ir Paryžiuje“

Naujovė Vilniaus miesto kino festivalyje „Kino pavasaris“ – programa „Smart 7“, kurioje įdomiausius savo šalių atstovus deleguoja septyni Europos festivaliai. Lietuvai joje šiemet atstovauja Tomo Vengrio filmas „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“.  JAV lietuvis į susitikimą su žiūrovais atvyko specialiai iš Paryžiaus, kur šiuo metu yra apsistojęs.
Filmai 2024-03-25

„Skandalas“ – tikra išnaudotų moterų istorija, įkvėpusi netylėti

Regis, dar visai neseniai buvo įprasta dirbti sukandus dantis, nepaisant įvairiausių sunkumų ir akivaizdžių žmogaus teisių pažeidimų. Tačiau bėgant metams ir visuomenei modernėjant, vis drąsiau kalbama tiek apie mobingą, tiek apie seksualinį ar kitokį išnaudojimą darbinėje aplinkoje. Apie tai kalba ir „Oskaru“ apdovanotas, tikrais faktais paremtas filmas „Skandalas“ (angl. „Bombshell“), kurį šį šeštadienį galės išvysti TV3 žiūrovai.

Filmui apie prezidentą muziką kūręs Gediminas Zujus: ji buvo parašyta, tik perkėliau ją į natas

„Jaučiau, kad muzika filme turi būti tarsi black tie aprangos kode – tvirta ir lakoniška, be pagražinimų“, – sako kompozitorius Gediminas Zujus. Tvirtybės motyvu jo dokumentiniam filmui „Prezidentas“ sukurtoje muzikoje tapo muzikinė tema, kurios pagrindinės natos – ADAM, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Jas atitinka labiau mums įprastas LA RE LA minoras ir jis akivaizdžiai sutampa su prezidento Adamkaus pavardės šaknimi.
Filmai 2024-03-21

„Kino pavasaryje“ – erdvė senjorų kino klubui: pristatyta meilės tragikomedija

„Nemanykite, kad senjorai nėra pasirengę atlapoti savo širdis meilei“, – šypsojosi „Senjorų kino klubo“ įkūrėja Vida Ramaškienė. Klubo nariai trečiadienį buvo pakviesti į specialų festivalio „Kino pavasaris“ seansą.
Filmai 2024-03-20

Pribloškiantis „Kino pavasario“ atidarymo filmas bus rodomas visoje Lietuvoje

Jau kovo 28 d. visos Lietuvos kino teatruose pradedama rodyti festivalį „Kino pavasaris“ šiemet atidariusi Holokausto drama „Interesų zona“ (The Zone of Interest). Festivalio išvakarėse dviem „Oskarais“ apdovanotas Jonathano Glazerio filmas nepalieka abejingų – liaupsių jam negaili ir kritikai, ir bilietus į festivalio programos seansus akimirksniu išperkanti publika. Kanuose – 6 minutės ovacijų Filmo veiksmas vyksta 1943-aisiais.

„Kino pavasarį“ jau aplankė 50 000 žiūrovų – ką žmonės rekomenduoja?

Jau beveik savaitę šalies kino teatrus pripildo Vilniaus miesto kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai – nusidriekusios eilės prie kasų, pilnos kino salės ir įdomiausi pokalbiai po seansų apie ką tik matytus filmus. Nors laiko iki kovo 27–osios, regis, dar yra, tačiau norimus filmus iki festivalio pabaigos verta susiplanuoti iš anksto – seansai sparčiai pildos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Filmai 2024-03-19

Kovo 11-ąją vilniečiai paminėjo filmo „Kartą Vilniuje“ premjeroje

Šįvakar menų fabrike „Loftas“ įvyko pirmoji vieša unikalaus septynių trumpametražių dokumentinių filmų „Kartą Vilniuje” (angl. „Once Upon a Time in Vilnius”) premjera. Trejus metus kurtas filmas apie Vilnių – pirmasis toks, unikalios koncepcijos filmas, sukurtas ir kino profesionalų, ir sostinės gyventojų svečių, turistų. Nemokamą ir visiems atvirą peržiūrą kūrybinė grupė vilniečiams dovanojo Kovo 11-osios proga.
Filmai 2024-03-12

Pirmą kartą Lietuvos kino teatruose dokumentinis filmas apie prezidentą Valdą Adamkų: įvertinkite anonsą

Žmogus legenda. Nepriklausomos Lietuvos kūrėjas. Laisvės ir vakarietiškų vertybių simbolis. Egzistuoja daugybė žodžių, frazių ir sakinių, kuriais būtų galima apibūdinti dvi kadencijas kartu su Lietuva žygiavusį prezidentą Valdą Adamkų.
Į viršų