Lietuvos verslas


Naujausia informacija apie pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Lietuvos verslo naujienos vienoje vietoje.

„Siulema“ atleidžia visus 23 darbuotojus

Drabužių siuvimu užsiimanti bendrovė „Siulema“ šiuo metu likviduojama dėl bankroto ir ketina atleisti 23 darbuotojus. Apie tai informuota Užimtumo tarnyba. Nuo 2015 m. Telšiuose veikianti bendrovė užpernai gavo 410 tūkst. eurų pajamų ir patyrė 2,5 tūkst. eurų nuostolį. Vienintelis įmonės akcininkas yra Romanas Dacys.
Lietuvos verslas Prieš 55 min.

Šventosios uostą norima pritaikyti laivams, aptarnausiantiems vėjo parkus jūroje

Nedidelis Šventosios jūrų uostas, esantis netoli Palangos kurorto ir Latvijos sienos, ateityje galėtų priimti laivus, skirtus vystyti ir prižiūrėti būsimus vėjo parkus Baltijos jūroje. Teigiama, kad tai leistų sutaupyti laiko ir lėšų, nes atstumas nuo jo iki parkų būtų trumpesnis, palyginti su kitais uostais. Energetikos ministerija parengė tai numatančias Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas.

„Ekspress Grupp“ leista pranešimą apie lrytas.lt įsigijimą pateikti mėnesiu vėliau

Konkurencijos taryba iki kovo 22 dienos atidėjo terminą, per kurį „Delfi“ naujienų portalus Baltijos šalyse valdanti Estijos žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“ privalo pateikti pranešimą apie koncentraciją įsigijus portalą lrytas.lt valdančią Lietuvos įmonę.
Lietuvos verslas Prieš 1 val.

Galutinis teismo sprendimas: „Olifeja“ tris loterijas nutraukė ir vėl pradėjo teisėtai

Didžiausia Lietuvos loterijų bendrovė „Olifeja“ teisėtai nutraukė momentines loterijas „Aukso grynuolis“, „Sėkmės 7 (0,5€)“ bei „Sėkmės 7 (1 €)“ ir išleido naujas loterijas su tokiais pat pavadinimais, jai nebuvo būtina to suderinti su Lošimų priežiūros tarnyba, galutinai nusprendė teismas.

Vokiečių karius su šeimomis siūlo apgyvendinti prie stoties Vilniuje

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) nekilnojamojo turto vystytojai pristatė Vokietijos brigados karių ir jų šeimų apgyvendinimui projektuojamus ar statomus objektus Vilniaus ir Kauno miestuose. Pasak „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės, nebenaudojama teritorija sostinėje, šalia geležinkelio, galėtų virsti kvartalu vokiečių karių šeimoms.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė: kursime priemones, kurios verslui sutelks konsultacijas DI taikyme

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina teigia, kad Inovacijų agentūra šiuo metu kuria priemones, kurios verslui padės laikytis Europos Sąjungos dirbtinio intelekto (DI) akte numatytų taisyklių ir kitų tarptautinių rekomendacijų. Anot jos, naudodamiesi tokia „smėlio dėže“, verslo atstovai galės konsultuotis dėl DI rizikos kategorijų ir joms taikomų reikalavimų atitikimo.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Vilniaus paukštynas: per metus į valstybės biudžetą sumokame beveik 14 mln. eurų mokesčių

Rudaminoje veikiantis Vilniaus paukštynas yra didžiausia pagal darbuotojų skaičių gamybinė bendrovė Vilniaus rajone. Bendrovė pastebi, kad ji didelę vertę sukuria ir šalies biudžetui – per metus sumoka apie 13–14 mln. Eur mokesčių. „Dauguma mūsų darbuotojų yra vietos gyventojai. Neretai paukštyne dirba ir keli tos pačios šeimos nariai, kuriems darbas šioje 60 metų veikiančioje įmonėje yra tarsi šeimyninė tradicija.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Neramu, kas karo atveju būtų su jūsų pinigais? Pasakė, ar užsienyje galite atsidaryti sąskaitą

Daugelį sukrėtė jau dvejus metus trunkantis rusų karas prieš Ukrainą. Bėgdami nuo jo milijonai ukrainiečių neteko savo namų ir turto. O atvykę į Lietuvą daugelis patyrė sunkumų mėgindami pasinaudoti turėtomis savo santaupomis. Tiek mūsų šalyje, tiek užsienio valstybėse retkarčiais pasigirsta svarstymų, kad tik laiko klausimas, kada Kremliaus režimas imsis tolesnės agresijos ir pamėgins pulti Baltijos šalis ar Lenkiją. Lietuviai šalies bankuose laiko per 22,9 mlrd. eurų indėlių.

Vilniečių maisto atliekas ės lervos: atskleidė, ką vėliau iš to gamins

Vilniaus regiono maisto atliekas tvarkanti bendrovė „Energesman“, administruojanti Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklą, į vabzdžių lervų technologiją investuoja 1 mln. eurų – ji perdirbs atliekas ir gamins baltymus pramonei, biokurą ir trąšas, pranešė bendrovė. „Energesman“ vadovas  Algirdas Blazgys teigia, jog naminių musių lervų auginimą ir perdirbimą planuojama pradėti gegužę – jos bus maitinamos iš gyventojų surinktomis virtuvės atliekomis.

Teismui perduota byla, kurioje Kauno rajono gyventojas kaltinamas dokumentų klastojimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl neteisėto 56 automobilių įgijimo ir pardavimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos organizavimo kaltinimai pareikšti 61-erių metų Kauno rajono gyventojui, turinčiam Izraelio pilietybę. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyriškis, eidamas uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pareigas, vykdė automobilių perpardavimo ir tarpininkavimo veiklą.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

„Ryanair“ iš Kauno skraidys 3 naujais maršrutais

Airijos oro bendrovės „Ryanair“ bazėje Kaune nuo gegužės 1 dienos bus laikomi trys orlaiviai, teigia Lietuvos oro uostų (LTOU) vadovas Simonas Bartkus. Pasak jo, nuo „Ryanair“ bazės atidarymo Kauno oro uoste 2010 metais nuolat buvo laikomi du lėktuvai. „Aviakompanija šiuos planus galutinai sudėliojo dar lapkritį, tačiau šiuo metu juos pagaliau patvirtino oficialiai“, – savo tinklaraštyje skelbia S. Bartkus.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

LEA: per savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje vėl pabrango

Per savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje vėl padidėjo: benzinas pabrango 1,5 proc., dyzelinas – 1,4 procento. Euro zonos valstybėse degalų vidutinės kainos praėjusią savaitę taip pat didėjo – tiek benzino, tiek ir dyzelino vidutinė kaina pakilo apie 1 procentą, pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Sklebiama, kad vasario 19-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,638 Eur/l, o vidutinė benzino kaina siekė 1,501 Eur/l. Benzino vidutinė kaina praėjusią savaitę padidėjo 1,5 proc.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

„Rimi“ prašo kuo skubiau grąžinti vieną prekę

„Rimi Lietuva“ informuoja, kad skubiai nuo 2024 02 20 iki 2024 03 05 vykdomas galimai nesaugaus maisto pašalinimas iš rinkos ir susigrąžinimas iš vartotojų. Prekybos centras ragina pirkėjus, įsigijusius pieninį šokoladą su vanilės skonio pieniniu įdaru „Milka“ (EAN 7622210717238), jos nebenaudoti ir kreiptis į „Rimi“ dėl pinigų grąžinimo. „Rimi“ tvirtina, jog pieninį šokoladą yra galimai nesaugi vartoti.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.

„Ignitis renewables“ pradeda jūrinio vėjo elektrinių parko poveikio aplinkai vertinimą

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ ruošiasi statyti pirmąjį šalyje jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos jūroje ir, pagal numatytus reikalavimus, parengė energetikos projekto poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą. Kaip pabrėžia „Ignitis renewables“ aplinkosaugos ir leidimų vadovė Lina Žibienė, poveikio aplinkai vertinimo tikslai yra keleriopi.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.

Portalai pateikė pretenziją dėl diskriminacinių darbo sąlygų per nacionalinę „Euroviziją”

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA), vienijanti didžiausias skaitytojų auditorijas pritraukiančius naujienų portalus, pateikė pretenziją visuomeniniam transliuotojui ir LRT Tarybai dėl lygių galimybių neužtikrinimo nušviečiant „Eurovizijos” nacionalinę atranką ir diskriminuojančių darbo sąlygų šio renginio metu žiniasklaidos priemonių atstovams.
Lietuvos verslas Prieš 7 val.
REKLAMA
Ruošiatės įsigyti automobilį? Siūlo išbandyti naują prekybos platformą (nuotr. Shutterstock.com) Ruošiatės įsigyti automobilį? Siūlo išbandyti naują prekybos platformą (nuotr. Shutterstock.com)
30:49

Ruošiatės įsigyti automobilį? Siūlo išbandyti naują prekybos platformą

Jeigu jau kuris laikas svajojate apie automobilio įsigijimą, tačiau niekaip nesiryžtate priimti šio svarbaus sprendimo, pats laikas išbandyti automobilių prekybos platformą caramba.lt. Naujienų portalo tv3.lt laidoje startuolio caramba.lt įkūrėjai Gediminas Dijokas ir Kęstutis Petkevičius papasakojo, kad nusipirkti automobilį gali būti taip paprasta, kaip įsigyti batus.

Žiniasklaida: vienas turtingiausių Lietuvos žmonių pelnėsi iš milijoninių operacijų, turinčių mokesčių vengimo pėdsakų

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ skelbia, kad vienas turtingiausių Lietuvos žmonių „Helios grupės“ prezidentas Valerijus Stankevičius ir jo užsienio partneriai pelnėsi iš milijoninių operacijų, turinčių mokesčių vengimo pėdsakų.

„Swedbank“ žinia klientams: nenustebkite, jei kortele neatsiskaitysite

Vienas didžiausių šalies komercinių bankų įspėja klientus dėl paslaugų sutrikimo. Jie galimi artimiausią naktį, kai bankas atnaujins savo sistemas. Apie galimus trikdžius „Svedbank“ klientus įspėja oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Galimi paslaugų sutrikimai „Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį (vasario 22 d.) „Swedbank“ planuoja vykdyti reguliarų IT sistemų atnaujinimą. Dėl atnaujinimo darbų gali trumpam sutrikti kai kurios banko teikiamos paslaugos.

Istorinį viešbutį „Kempinski“ sostinės širdyje keičia „Curio Collection by Hilton“

Sostinės Katedros aikštės kaimynystėje įsikūrusiame istoriniame buvusio telegrafo pastate gegužės mėnesį duris atvers tarptautinio tinklo „Hilton“ viešbutis „Grand Hotel Vilnius, Curio Collection by Hilton“, pakeisiantis iki šiol čia veikusį „Grand Hotel Kempinski Vilnius“. Skelbiama, kad sutartis su dabartiniu viešbučio valdytoju nutraukiama abipusiu susitarimu.
Lietuvos verslas Prieš 9 val.
REKLAMA
„Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias  „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias

„Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias

Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias tarp penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų, rodo naujausias įmonės „SeeNext“ 2024 m. vasario 15 d. atliktas tyrimas. Kaip skelbia „SeeNext“, nurodyto tyrimo metu, kuomet slapti pirkėjai apsilankė Vilniaus ir Kauno penkių didžiausių šalies prekybos tinklų parduotuvėse, paaiškėjo, jog pigiausios prekės „Lidl“ siūlomos net penkiose produktų kategorijose.
Lietuvos verslas Prieš 9 val.
Į viršų