Vilniuje netikėtai mirė NT įmonės „Inreal“ vadovas Gediminas Pruskus

Lietuvą pasiekė skaudi žinia – mirė nekilnojamojo turto vystymo įmonės „Inreal“ vadovas Gediminas Pruskus. Vyrui buvo 44 metai. Šia žinia dalijasi pati „Inreal“ grupė. „Su liūdesiu pranešame, kad 2022 m. gegužės 27 d. Vilniuje mirė „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus. Grupės įmonėse Gediminas Pruskus pradėjo dirbti 2002 metais, dar būdamas studentu, o 2010 metais tapo „Inreal“ ir „Inreal valdymas“ direktoriumi bei įmonių grupės vadovu.

Lietuvoje – antrasis traukinys su grūdais iš Ukrainos

Ketvirtadienį vakare į Šeštokus Lietuvos ir Lenkijos pasienyje atvyko jau antras traukinys, atgabenęs Ukrainos grūdų krovinį, BNS pranešė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).  „Vakar į Šeštokus atvyko traukinys iš Ukrainos su grūdais. Kol kas jis yra perkraunamas ir, mano žiniomis, šįvakar turėtų pajudėti į Klaipėdą, į „Begą“, – BNS penktadienį sakė LTG atstovė Mantas Dubauskas. LTG teigimu, šiame traukinyje yra 60 konteinerių su 1438 tonomis grūdų.  Pirmasis traukinys su 1,3 tūkst.

Energetikos rinkos reguliuotojo vadovas Pocius: „Ignitis“ elgsena jau kurį laiką kėlė įtarimų

Energetikos rinkos reguliuotojo vadovas Renatas Pocius teigia, jog valstybės valdomos  bendrovės „Ignitis“ elgsena siūlant elektros kainas nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams įtarimų tarnybai kėlė jau kurį laiką, nes jos buvo vienos didžiausių.

Išsiimate daugiau grynųjų? Nenustebkite, jei bankas pareikalaus pasiaiškinti – ir štai dėl ko

Paprastai daugelis gyventojų savo santaupas laiko banko sąskaitoje. Tačiau kartais įsigyjant brangesnį daiktą ar atsiskaitant už kai kurias paslaugas jų pardavėjai gali paprašyti grynųjų. O juos mėginant išsiimti bankas gali paprašyti pasiaiškinimo. Apie tokią naujovę savo klientams pranešė „Swedbank“. Jo atstovas spaudai Saulius Abraškevičius paaiškino, kad šiuo pokyčiu siekiama mažinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, kai tam gali būti panaudojami grynieji pinigai.

Ekonomistas įspėja, dėl didėsiančių palūkanų normų ir NT kainų burbulo

Kainoms sparčiai augant centriniai bankai ieško būdų, kaip stabdyti infliaciją. Vienas jų – palūkanų normų didinimas. Užsienio gyventojų entuziazmas šiuo metu pirkti būstą mažėja. Tad ekonomistas siūlo ir lietuviams mažinti lūkesčius ir nepūsti nekilnojamo turto (NT) burbulų.

„Ignitis“ paaiškino, kodėl staiga sumažino siūlomas kainas ir kas mokės jas didesnes

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas. Penktadienį bendrovė paaiškino tokį savo žingsnį. „Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius tikino, kad kainų sumažinimas nėra susijęs su tyrimu dėl galimo piktnaudžiavimo, kurį pradėjo Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Savaitgalį Druskininkai perpildyti: kur apsistoti nėra, o už dvi dienas poilsio prašo ir 496 eurų

Artėjant Druskininkų kurorto šventei nuomotojai nespėja atsakyti į skambučius – kai kur apartamentai buvo rezervuoti dar prieš mėnesį, o šiuo metu vietų jau nebėra. Verslininkai pripažįsta, kad kainas šiek tiek pakėlė, bet susidomėjusių srautas vis tiek gerokai didesnis, nei įprastai. Druskininkų kurorto šventė vyks šį savaitgalį, nuo penktadienio iki sekmadienio.

Nausėda: keičiant NT mokestį neturi nukentėti pažeidžiamiausi gyventojai

Vyriausybei ketinant keisti gyventojų nekilnojamo turto (NT) mokestį, neturėtų nukentėti labiausiai pažeidžiami gyventojai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.  „Visuotinis mokestis turi būti toks, kad nuo jo nenukentėtų tie, kurie yra labiausiai pažeidžiami.

Kelionė į Nidą – dar brangesnė: už persikėlimą į Smiltynę gali tekti mokėti ir 60 eurų

Nuo birželio 1-osios keičiasi AB „Smiltynės perkėlos“ perkėlimo per Kuršių marias paslaugų kainos. Šis pokytis daromas atsižvelgiant į įgyvendintas ir planuojamas bendrovės investicijas, energetinių resursų (kuro ir elektros energijos) kainas. Persikelti su automobiliu brangs daugiau nei 5 eurais.

Mauricas: dviženklis atlyginimų augimas gali atvėsinti investuotojus

Dviženklis darbo užmokesčio augimas Lietuvos ekonomikai gali turėti neigiamų pasekmių bei susilpninti šalį konkuruojant dėl investicijų, sako „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas. Pasak jo, algų augimo mastais Lietuva išsiskiria iš kitų Europos Sąjungos valstybių.  „Tokio atlyginimų augimo daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių nėra. Kitur tik keliais procentais jie auga, o jeigu kas pasako apie spartesnį augimą, tai labiau yra išimtis negu taisyklė“, – BNS sakė Ž. Mauricas.

Pasirinkę „Ignitis“ elektrą permokėjo? Sulaukė įtarimų piktnaudžiavimu, bet sumažino naujas kainas

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą-trečią vietas.

Greta Ilekytė. Nepaisant karo ir sankcijų – Lietuvoje atlyginimų spurtas

Nepaisant kylančios infliacijos, karo Ukrainoje, sankcijų poveikio bei itin išaugusio geopolitinio neapibrėžtumo, Lietuvoje toliau stebimi dviženklį augimo tempą išlaikantys atlyginimai, sparčiai kuriamos naujos darbo vietos bei vis mažėjantis nedarbas. Nors dėl karo rytuose bei kylančių kainų vartotojų pasitikėjimo rodiklis krito, kol kas gyventojų nerimas dėl jų asmeninės bei šalies ekonominės gerovės atrodo mažai pagrįstas.

Nerijus Mačiulis: infliacijos varžomą perkamąją galią kompensuoja atlyginimų augimas

Lėtėjantis mažmeninės prekybos augimas Lietuvoje rodo, kad gyventojai grįžta prie iki pandemijos buvusių įpročių, o aukštos infliacijos suvaržymus kompensuoja didėjantis atlyginimas, sako „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Jo teigimu, mažmeninės prekybos metinis ir mėnesio pokytis rodo ne tik akivaizdų jos lėtėjimą, bet ir vartojimo permainas – gyventojai daugiau pinigų išleidžia paslaugoms ir ne pirmo būtinumo prekėms.

Registrų centras įspėja delsiančius: to nepadarę sulauks baudų iki 3000 eurų, o liko vos kelios dienos

Liko vos kelios dienos, kai didžioji dalis šalyje veikiančių juridinių asmenų Registrų centrui privalo pateikti finansines ataskaitas už praėjusius metus. Stebint išaugusį užklausų dėl ataskaitų teikimo kiekį įmonės konsultantai ne visuomet gali operatyviai suteikti pagalbą, tad prievolės įgyvendinimą paskutinėms dienoms pasilikusių įmonių ir organizacijų prašoma supratingumo, rašoma Registrų centro pranešime.  Šiuo metu Registrų centrui jau yra pateikta 54 tūkst.

Vidutinė alga į rankas Lietuvoje pakilo iki 1087 eurų, tačiau realiai sumažėjo

Vidutinis ikimokestinis darbo užmokestis Lietuvoje pirmąjį ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat laiku, – augo 14 proc., o atskaičius mokesčius – 12,5 proc. Šiemet sausį-kovą, palyginti su ketvirtuoju 2021-ųjų ketvirčiu, jis augo atitinkamai 3 proc. iki 1729,9 euro (bruto) ir 2,7 proc. iki 1087,4 euro (neto), pranešė Statistikos departamentas.  Nors vidutinė alga augo nominaliai, tačiau realiai ji sumažėjo dėl didelės infliacijos.

Teisininkė: preliminarių būsto pirkimo sutarčių keitimai – jei numatyti korekcijų atvejai

Vystytojai inicijuoja gerokai anksčiau su pirkėjais sudarytų  preliminarių nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sutarčių pakeitimus, penktadienį rašo portalas delfi.lt.  Dėl brangstančių statybinių medžiagų ir darbo jėgos išaugus statybos kaštams, juos verslas nori pakelti į NT kainą, teisininkai sako, kad tai galima padaryti, jeigu sutartyje numatyti kainos korekcijų atvejai.

Navickas: prognozuojamas grūdų derlius – maždaug 6 mln. tonų

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad šiemet Lietuvoje laukiame gana gero grūdų derliaus, penktadienį rašo portalas delfi.lt.  „Prognozuojamas geras vidutinis derlius – maždaug 6 mln. tonų grūdų. Geriausias, kokį esame kūlę, tai 6,5 mln. tonos. Grūdų kainos, po to kai eksportą sustabdė Indija, šoktelėjo virš 400 eurų už toną, tačiau azotinės trąšos laikosi apie 800 eurų“, – tvirtino K. Navickas.

Gyventojams primenama, kad elektros subsidija galios tik pusmetį

Elektros vartotojai, rinkdamiesi tiekėją turi nepamiršti, jog 9 centų subsidija galios tik pusmetį, sako Energetinių tyrimų instituto vadovas Tomas Janeliūnas. Jis taip pat įsitikinęs, kad su kompensavimo mechanizmų priėmimais vėluojama. „Tai, kad Vyriausybė bando tą kainų šuolį kažkaip sumažinti bent jau laikinai, t. y., pusmečiui, turbūt bus teigiamai sutikta daugelio gyventojų“, – LRT televizijos laidai „Svarbi valanda“ ketvirtadienį kalbėjo T. Janeliūnas.

Naujas NT mokestis visiems: kiek reikėtų mokėti Vilniuje, o kiek Varėnoje ar kitose vietose

Ketvirtadienį Finansų ministerija pristatė naują nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modelį. Pagal jį, kitaip nei dabar, apmokestinamas jau būtų pirmas gyvenamasis būstas ir visi kiti žmogui priklausantys NT objektai. Kiek reikėtų mokėti mokesčio už kiekvieną butą, namą, sodo namelį, garažą ar pirtelę priklausytų nuo to, kokia yra to turto mokestinė vertė ir toje vietovėje esančių NT vertė. Kitaip nei yra dabar, Finansų ministerija siūlo apmokestinti ir pagrindinį žmonių gyvenamąjį būstą.

Prastos naujienos atostogas planuojantiems Neringoje: persikelti taps brangiau

Keltu persikelti per Kuršių marias nuo birželio kainuos brangiau – Smiltynės perkėla dėl augančių veiklos sąnaudų didina bilietų kainas, pranešė bendrovė. Smiltynės perkėlos generalinis direktorius Mindaugas Čiakas sako, kad nuo metų pradžios keturis kartus padidėjus uosto žemės nuomos mokesčiui ir tonažo rinkliavai, įmonė priverstai kelti paslaugų įkainius. „Bendrovė nuostolingai dirbti negali“, – pranešime sakė jis.
Į viršų