„33 min. su Artūru Anužiu“

 

Laidoje svarbiausius šalies politikus, ekonomistus, verslo atstovus ir visuomenėje žinomus žmones kalbins naujienų portalo tv3.lt vyriausiasis redaktorius Artūras Anužis. Bus nagrinėjamos aktualiausios temos, visuomenėje didelio atgarsio sulaukiantys klausimai ir kaip juos mato mūsų šalies elitas.

Ukrainoje kariavęs Lietuvos išminuotojas apie pasienio saugumą: mes nieko neturime, gynybinės linijos per dieną neiškasamos

Pragariško karo Ukrainoje fronte drąsiai kaunasi ir kelios dešimtys lietuvių. Vienas jų – daugiau nei du metus fronte praleidęs išminuotojas Rimas Armaitis. Anot jo, Lietuvai būtina stiprinti pasienio saugumą, nes neturime didelės teritorijos, kur mūsų kariai galėtų atsitraukti, o profesionaliai parengta gynybinė linija yra praktiškai neįveikiama. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ekonomistas Raimondas Kuodis apie verslininkus ir mokesčius: versle neturime elito, kuris mąstytų abiem pusrutuliais

Kalbant apie mokesčių didinimą tam, kad būtų padidintas gynybos finansavimas, didelė dalis piliečių laikosi nuomonės, kad daugiau mokėti turėti verslai, nes jie ir uždirba daugiau. Tuo tarpu verslininkai atkerta, kad gynyba yra visų reikalas – ir verslų, ir pensininkų.  Anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio ekonomisto Raimondo Kuodžio, mokesčiai turėtų būti teisingi visiems, tačiau tai pasiekti yra kone neįmanoma.

Ekonomistas Raimondas Kuodis apie lietuvių vengimą mokėti mokesčius: „Dauguma piliečių nekenčia savo valstybės“

Ekonomistas Raimondas Kuodis neslepia kritikos Finansų ministerijos užmojui kelti mokesčius, kad būtų didinamas gynybos finansavimas. Pasak jo, Lietuvoje žmonės mėgsta skambiai kalbėti, bet imtis realių veiksmų – nedrįsta.  Apie mokesčius, gyvulių ūkį ir Lietuvos gynybos finansavimą, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ diskutavo R. Kuodis.

Ukrainoje kariaujantis Arūnas Kumpis – apie lietuvių užsispyrimą pirkti tankus: ufonautai svaigsta apie tai, kad turėsime viršenybę ore

Trečius metus Ukrainoje kariaujantis lietuvis Arūnas Kumpis sako, kad nuolatinis lietuvių žvalgymasis į sąjungininkus daro mums meškos paslaugą. Šventai įsitikinę, kad karo atveju su sąjungininkų pagalba turėsime viršenybę ore, atsakingi politikai nori pirkti tankus, tačiau pasak A. Kumpio, tai gali būti pražūtinga.  Apie tai A. Kumpis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ukrainoje kariaujantis Arūnas Kumpis apie pamokas Lietuvai: reikėtų susitarti, kas eis mirti, nes visi išsisukinės kaip velniai

Trečius metus Ukrainoje kariaujantis lietuvis Arūnas Kumpis iš arti susiduria su žiauraus karo realybe ir sako puikiai matantis, ko iš ukrainiečių galėtų pasimokyti Lietuva. Deja, anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio kario, tiek paprasti mūsų šalies piliečiai, tiek politikai ir karininkai yra linkę neigti realybę ir aklai pasitiki sąjungininkais.

Valatka apie lietuvių balsus Eduardui Vaitkui: jei palygintume su tarpukariu, tai visa Lietuva buvo prorusiška

Po pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turo daugelį nustebino 7 procentai rinkėjų balsų, kuriuos surinko galimai prorusiškas kandidatas Eduardas Vaitkus. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad situacija šiek tiek taisosi ir primena apie 2019-ųjų prezidento rinkimus, kur taip pat palankumu Rusijai kaltinamas Valdemaras Tomaševskis surinko 8 procentus balsų.

Valatka apie Šimonytės ir konservatorių viltis: jiems be šansų turėti prezidentą

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas jau sekmadienį, tačiau dalis gyventojų pasigęsta aršesnės kandidatų kovos. Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad tiek konservatoriai, tiek ir pati Ingrida Šimonytė dar prieš kandidatuojant žinojo, kad neturi šansų, todėl į šiuos rinkimus daug neinvestuoja. Apie tai R. Valatka kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Valatka apie Nausėdos kadenciją: penkerius metus pragyveno kaip aikštingas vaikas, kuriam per mažai pagarbos

Jau visai greitai paaiškės, kas taps sekančiu Lietuvos Respublikos prezidentu. Kova dėl svarbiausio valstybės posto identiška prieš 5 metus įvykusiems rinkimams – susitinka dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Misijos Ukrainoje vadovas apie Rusijos galimybes pulti Lietuvą: „Putinui užtektų durnumo“

Kol dalis ekspertų ir paprastų piliečių nerimauja, kad pralaimėjus Ukrainai, karo frontas persikeltų į Lietuvos pasienį, buvęs karo instruktorius Sigitas Maliauskas teigia, kad mūsų situacija nėra tokia beviltiška. Apie tai S. Maliauskas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Pasak buvusio karo instruktoriaus Ukrainoje Sigito Maliausko, Lietuvos kariuomenės karys yra tiek technologiškai, tiek fiziškai daug kartų lenkiantis daugumą dabartinių Rusijos karių.

Ukrainos kariuomenei padedantis lietuvis: yra dvi Ukrainos – tie, kurie kariauja, ir kita pusė

Karas Ukrainoje tebeverda, tačiau šalis vis labiau priversta kovoti ne su išoriniais, o su vidiniais iššūkiais. Vienas jų – nenoras kariauti. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs buvęs karo instruktorius Ukrainoje Sigitas Maliauskas teigė, kad tai yra ne tik dalies piliečių požiūrio, bet ir politikų, nesugebančių motyvuoti, problema.

Krizių valdymo centro vadovas apie Rusijos šnipų tinklo veiklą Vakaruose: turime ruoštis blogiausiam

Rusijos šnipų tinklas darosi vis aktyvesnis Vakaruose ir rengia įvairias diversijas, siekiant atgrasyti valstybes nuo paramos Ukrainos. Ir nors anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovo Vilmanto Vitkausko, Lietuva tokioms diversijoms yra geriau pasiruošusi, ekspertas pripažįsta, jog turime išlikti budrūs ir ruoštis blogiausiam.

Ministrė Bilotaitė apie migrantų antplūdį į Lietuvos darbo rinką: matome labai daug piktnaudžiavimų

Institucijoms vis dar vargstant su nelegaliais migrantais, bandančiais patekti į Lietuvą, tūkstančiai atvykėlių čia patenka ir legaliai. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad toks migrantų antplūdis į šalies darbo rinką yra tikras iššūkis valstybei, todėl dabar yra siekiama sugriežtinti atvykimo dirbti sąlygas. Apie tai ministrė kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ministrė Bilotaitė apie prastą civilinę saugą ir neveikiančias sirenas: dabar ne laikas kalbėti, kad mes kažko neturime

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Nerimo dėl esą per mažo dėmesio civilinei saugai daliai žmonių kelia ir net kai kuriose sostinės dalyse negirdimos pavojaus sirenos. Tačiau nors naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Politologė Rima Urbonaitė apie prezidento Nausėdos kadenciją: jis neišėjo iš komentatoriaus vaidmens

Iki prezidento rinkimų liekant vis mažiau laiko, atrodo, kad jie dar net neįsibėgėjo. Politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, nes daugelis tiki prezidento Gitano Nausėdos pergale – net jo konkurentai.  Visą Gitano Nausėdos kadenciją ir jo rinkiminę kampaniją politologė aptarė naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Nors Lietuvos prezidento rinkimai jau ant nosies, daugelis pasigenda kandidatų aktyvumo.

Politologė Rima Urbonaitė apie prezidento rinkimus: daugelis mato Ingridą Šimonytę pavargusią ir neretai piktą

Iki prezidento rinkimų liko mažiau nei trys savaitės, o rinkimai atrodo tik įsibėgėja. Tačiau politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, kad daugelis tiki prezidento Nausėdos pergale – net jo konkurentai. Štai pagal apklausas premjerė Ingrida Šimonytė kovoja dėl patekimo į antrą turą ir pergalė jai neprognozuojama. Politologė sako, kad premjerė susigadino savo gerą įvaizdį, o dabar daugelis ją mato pavargusią ir neretai piktą.

Karo istorikas Rakutis apie didžiausią Europos bėdą gimstamumą: 30-metės panos vaikšto ir nenori vaikų, va čia yra nelaimė

Kalbant apie galingiausias pasaulio šalis, Vakarų akys dažniausiai pakrypsta JAV, o ne Europos didžiųjų valstybių pusėn. Tačiau anot karo istoriko Valdo Rakučio, Senasis žemynas jau eina teisinga linkme ir pamažu randa vis didesnį vaidmenį geopolitikoje. Iki šiol Europą esą silpnino papročių atsisakymas ir nykstančios šeimos, dėl ko kaltas ir stipriai sumažėjęs gimstamumas. Apie tai V. Rakutis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Karo istorikas Valdas Rakutis dėl JAV atsitraukimo iš Europos: bijau, kad Amerika per rinkimus pateks į pilietinį karą

Nors dabar stebimės, kad pasaulyje daugėja karų, tai nėra jokia naujiena, ypač kai jie anksčiau užtrukdavo šimtmečiais. Kaip ir ne naujiena, jog keičiasi pasaulio galingiausios valstybės, o tai veda prie pasaulio tvarkos griūties. Karo istorikas Valdas Rakutis sako, kad dabar pasaulio dėmesys turėtų būti nukreiptas į JAV rinkimus, nes baiminasi, kad Amerika gali patekti į pilietinį karą.

Atsargos majoras įspėja lietuvius pasiruošti atsargų ilgesniam karui: trys paros tik savaitgalio piknikas, savaitė per mažai

Vakarams vis garsiau kalbant apie galimo karo su Rusija grėsmę, NATO šalys – tarp jų ir Lietuva – ima skatinti savo visuomenes ruoštis. Tiesa, anot išgyvenimo kursus vedančio atsargos majoro Alberto Daugirdo, mūsų valdžia vis dar stengiasi negąsdinti žmonių. Pasak buvusio kariškio, kampanija „LT72“, aiškinanti, kaip pasiruošti trims paroms, yra klaidinanti, nes karo atveju be valstybės paramos gali tekti išgyventi net kelis mėnesius.

Atsargos majoras apie galimą rusų puolimą iš pasalų: nejauku suvokti, kad mes nekontroliuojame savo teritorijos

Nors daug kalbame apie Lietuvos per lėtą pasirengimą gynybai ir aplaidumą darant namų darbus, atsakomybės už tai nenori prisiimti nei politikai, nei valdininkai, per du metus nesugebantys susivokti, kaip reikia ruošti visuomenę ir valstybę Rusijos agresijai. Atsargos majoras Albertas Daugirdas tikina, kad grėsmė didžiulė, ypač kai priešas šalia, o mes nelabai kontroliuojame savo teritoriją. Ukraina skaičiuoja jau daugiau nei dvejus metus plataus fronto karo su Rusija.

Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas apie tankų pirkimą be oro gynybos: juos sudegins dar garažuose

Ukrainai pavyzdingai ginantis nuo Rusijos oro atakų, dalis karininkų ir ekspertų pasigesta didesnio dėmesio priešlėktuvinei gynybai ir mūsų šalyje. Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas Saulius Guzevičius sako, kad Lietuvai dabar reikia galvoti ne apie tankus, o apie tai, kuo juos apgintų nuo oro smūgių, kuriais prasideda kiekvienas šio amžiaus karinis konfliktas. Apie tai S. Guzevičius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Į viršų