Sabotažai Rusijos užsakymu Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse: Lenkija sulaikė devynis asmenis

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pirmadienį privačiam transliuotojui TVN24 patvirtino, kad kai kurie pastarojo meto incidentai Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje buvo sabotažo aktai, vykdomi Rusijos užsakymu. Tarp jų – pasikėsinimas padegti Vroclavo dažų gamyklą Vakarų Lenkijoje ir „Ikea“ sandėlio padegimas  Lietuvoje. D. Tuskas taip pat pranešė, kad Lenkijos pareigūnai sulaikė ir suėmė devynis asmenis, įtariamus tiesioginiu dalyvavimu sabotažo aktuose Rusijos naudai.

Džiugas Siaurusaitis ir Lina Rastokaitė aplankė Japoniją: „Mus net 30 metų apgaudinėjo“

Aktorius, režisierius, laidų vedėjas Džiugas Siaurusaitis garsėja aistra kelionėms, ypatingai – tolimoms. Visai neseniai žinomas vyras grįžo iš Japonijos. Jis neabejoja, kad dar būtinai sugrįš į Tekančios saulės šalį. Artėjant vasarai kiek aprimsta Dž. Siaurusaičio darbai. „Mano gyvenime visada taip – teatras mainosi su televizija: tai vienas užima daugiau vietos, tai kitas. Teatre gal šiek tiek ramiau, televizijoje daugiau adrenalino, nes darbas dinamiškesnis“, – pastebi pašnekovas.
Kelionės 2024-05-15

Brangstant kelionėms turizmo agentūros atskleidė, kaip jas nusipirkti pigiau

Tūkstančiai lietuvių plūsta į oro uostus ir skuba kaitintis į Turkiją, Egiptą, Graikijos salas, Tunisą bei Tenerifę. Gyventojai neslepia, kad per metus kelionės gerokai pabrango, o atlikta apklausa rodo, kad atostogoms vienas asmuo išleidžia apie 1000 eurų. Kelionių organizatoriai pripažįsta, jog kelionės brango penktadaliu, viešbučių kainos kilo net 14 proc., tačiau tai žmonių keliauti nestabdo.

Tuskas pertvarkė Lenkijos vyriausybę, keliems ministrams dalyvaujant EP rinkimuose

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas penktadienį paskelbė apie pakeitimus savo ministrų kabinete, kad keturi dabar jau buvę ministrai kitą mėnesį galėtų dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Vyriausybės pertvarkymas taip pat laikomas galimybe įlieti jai naujos energijos. D. Tusko vyriausybė, pradėjusi dirbti gruodį, ėmėsi nuodugnių reformų daugelyje sričių, įskaitant teisingumą ir žiniasklaidą.
Europa 2024-05-10

Tūkstančiai žmonių Sakartvele vėl protestavo prieš „užsienio agentų“ įstatymo projektą

Tūkstančiai žmonių sekmadienį vėl protestavo Sakartvelo sostinėje, reikalaudami, kad vyriausybė atsisakytų prieštaringai vertinamo „užsienio agentų“ įstatymo projekto.  Praėjusią savaitę per balsavimą, kurį boikotavo opozicija, valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ parlamentarai 83 balsais – vienbalsiai – nubalsavo už tai, kad per pirmąjį svarstymą būtų priimtas daug kritikos sulaukiantis įstatymo projektas.
Europa 2024-04-28
Į viršų