Pateikiame dvylika paprastų, bet labai svarbių patarimų, kurie padės išsimiegoti kokybiškiau:
- Pasirūpinkite patogiu čiužiniu, kuris būtų nei per minkštas nei per kietas. Galbūt jis keistas labai seniai ir būtų pats metas investuoti ir įsigyti naują?
- Negailėkite pinigų kokybiškiems miego patalams – tai labai svarbu. Rekomenduojame organinės medvilnės patalynę – ji geriausiai leis kvėpuoti odai. Venkite sintetinių patalų, kurie gali sukelti prakaitavimą.
- Pasidomėkite sunkiomis antklodėmis. Neseniai atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad jos gali padėti pagerinti miego kokybę. Jos ypač tinkamos nuo neramių kojų sindromo kenčiantiems asmenims.
- Kasdien vėdinkite miegamąjį. Grynas oras gerina miegą, sumažina virusų ir kietųjų dulkių dalelių koncentraciją ore.
- Pasirūpinkite, kad miegamajame nebūtų per šalta ar per karšta – optimali temperatūra miegui yra apie 18-20 laipsnių šilumos.
- Įsigykite kokybišką oro drėkintuvą, kurio oro drėkinimo funkciją galima papildyti ir aromaterapine funkcija, pavyzdžiui, naudojant levandų eterinį aliejų.
- Užtikrinkite tylią, ramią ir gana tamsią aplinką. Tai padeda sėkmingiau gamintis miego hormonui melatoninui.
- Nenaudokite elektroninių įrenginių su ekranais bent keletą valandų prieš miegą. Ribokite ekrano laiką dieną.
- Nevartokite pernelyg daug skysčių prieš miegą, tačiau, norėdami pagerinti miegą tradiciniais būdais, galite išgerti mažą puodelį teigiamai nusiraminimą veikiančių žolelių arbatos, kurioje būtų valerijonų šaknų, levandų žiedų, apynių spurgų, melisų lapų ir pan.
- Jei jau turite nemigos problemą, pasistenkite į tai pažiūrėti ne į kaip problemą. Darykite bet ką, išskyrus bandymą kuo greičiau užmigti, mat ši įtampa dar labiau pablogina galimybes užmigti. Galite paskaityti knygą, nueiti atsigerti kelis gurkšnius vandens, pažiūrėti į žvaigždėtą nakties dangų, sukalbėti mantrą ar maldą. Tai mažina įtampą, padeda nukreipti mintis nuo nesėkmingo užmigimo.
- Kiekvieną dieną bent truputėlį laiko praleiskite gryname ore, pajudėkite, atlikite kvėpavimo pratimų, išliekite mintis dienoraštyje, pasivaikščiokite, skirkite laiko sau, pailsėkite. Kuo labiau sumažinsite dienos metu patiriamą įtampą, tuo, tikėtina, geriau ir kokybiškiau miegosite nakties metu.
- Išmėginkite nereceptinius augalinius vaistinius preparatus, tinkamus lengvam nerimui ir nesunkiems miego sutrikimams gydyti (pavyzdžiui, LILANDOR). LILANDOR nesukelia priklausomybės, neslopina, netrukdo darbui, vairavimui ir kitų mechanizmų valdymui. Vaistus būtina vartoti tiksliai kaip aprašyta pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, nes neteisingai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai. Tai tradicinis augalinis preparatas, o ne maisto papildas
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!