Psichologė Donata – apie darbą su likimo nuskriaustais vaikais: valant žaizdas paaiškėja skaudžių dalykų

Lietuvoje šiuo metu yra daugiau kaip 6 tūkst. vaikų, kurie bent laikinai neteko tėvų globos ir pernelyg anksti turėjo patirti sudėtingus gyvenimo išbandymus. Didžioji dalis vaikų atsidūrė globėjų šeimose, tačiau nemažai jų apsigyveno bendruomeniniuose vaikų globos namuose arba globos institucijose.
Mamoms 2024-01-18

Šie ženklai išduoda, kad jūsų vaikas vartoja narkotikus: pastebėkite kuo greičiau

Tyrimai rodo, jog kvaišalus vartojančių vaikų amžius vis jaunėja. Pradinukai, 8-10 metų vaikai, jau yra girdėję, kad tokie dalykai egzistuoja. Lietuvoje, remiantis tyrimų duomenimis, paaugliai pabando kvaišalų būdami vidutiniškai 14 metų amžiaus. Tad naujienų portalui tv3.lt vaikų psichologė Vilija Malinauskaitė pasakoja, kaip atpažinti narkotinėmis medžiagomis apsvaigusį vaiką, kaip jį apsaugoti ir teisingai pasielgti.
REKLAMA
ADHD  ADHD

Vaikas kenčia nuo ADHD sindromo? Štai, kas padės

Kiek kartų vaikystėje girdėdavome, kad vaikas, kuriam sunku susikaupti, nusedėti vietoje ar ilgai atlikti tam tikrą užduotį – yra neklaužada? Šiandien galime tik pasidžiaugti, kad tokius vaikus matome kitomis akimis ir ieškome būdų, kaip jiem padėti. Ir ne tik jiems. Šiandieniniame kontekste ypatingai daug dėmesio skiriama ir būsimų mamų sveikatai – ne tik fizinei, bet ir emocinei.
Mamoms 2024-01-09

Naujoje gimnastikos mokykloje – užsiėmimai net ir pusės metų kūdikiams

Jūsų vaiko energijos užtektų išdalinti dar penkiems mažyliams? O gal jis – drovus ir šiek tiek užsisklendęs savyje? „Pas mus visi gali“ – teigia „Kūdikių ir vaikų gimnastikos mokyklos“ treneriai. Šios mokyklos tikslas – užtikrinti pozityvią ir saugią aplinką, formuoti sveikus judėjimo įgūdžius įvairaus amžiaus ir poreikių vaikams. Netrukus pačiame Vilniaus centre, Tumėno g. 4, duris atversianti „Kūdikių ir vaikų gimnastikos mokykla“ kviečia į užsiėmimus mergaitės nuo 3 iki 11 metų.
Mamoms 2024-01-08
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Lavinamieji žaislai kūdikiui: patarė, kokius rinktis

Ar žinojotem, kad vos gimusio kūdikio rega – mažiausiai išvystytas pojūtis? Naujagimio matomi vaizdai būna išplaukę ir migloti. Kūdikis mato vaizdo kontūrus tik 20–30 cm atstumu, jam matomos tik didelės figūros ir aplinkos elementai. Maždaug po mėnesio mažylis pradeda matyti spalvas, iš pradžių – raudoną ir juodą. Maždaug po trijų mėnesių jis pradeda pastebėti kitas išraiškingas spalvas, ir tik po šešių mėnesių pradeda matyti vaizdo detales aiškiau.
Mamoms 2024-01-03

Vilniaus ligoninėje – neeilinis sutapimas: spaudžia širdį

Savo riksmu pasveikinti Naujuosius metus mažyliai šiemet neskubėjo. Tiesa, Vilniuje pirmieji naujagimiai skirtingoms šeimoms gimė tuo pačiu metu – 3-ią valandą nakties. „Pirmieji 2024 01 01 kūdikiai Santaros klinikose gimė 3 val. 7 min.  Dviem šeimoms vienu metu gimė sūnelis ir dukrytė... Sveikiname su gimtadieniu!“, – rašoma VUL Santaros klinikų socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.
REKLAMA
Patarimai, kaip išrinkti dovanas vaikams ir paaugliams  Patarimai, kaip išrinkti dovanas vaikams ir paaugliams

Patarimai, kaip išrinkti dovanas vaikams ir paaugliams

Nepriklausomai nuo to, kokiai šventei besiruoštume, vaikams ir paaugliams dovanas visuomet renkame itin atsakingai. Norisi, kad jiems skirtos idėjos būtų ir naudingos, ir įdomios – jei per metus juos tenka sveikinti ne vieną kartą, ilgainiui tampa vis sunkiau nuspręsti, ką šį kartą reikėtų padovanoti. Jeigu tokia situacija skamba pažįstamai, išrinkti dovaną jaunuoliams padės žemiau pateikti patarimai.

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.
REKLAMA
SCERTS modelio pritaikymas Lietuvoje Altamedica  SCERTS modelio pritaikymas Lietuvoje Altamedica

„SCERTS“ modelis – nauja metodika darbui su autistiškais vaikais: kaip sekėsi ją pritaikyti Lietuvoje?

Autizmo spektro sutrikimas (ASS) yra neurologinis raidos sutrikimas, kuris Lietuvoje vaikams diagnozuojamas vis dažniau. Remiantis Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje per 2017 metus autizmo spektro sutrikimas diagnozuotas dvigubai daugiau vaikų nei per 2013 metus, o pastaraisiais metais šis sutrikimas nustatomas dar dažniau.
Mamoms 2023-12-08
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kūdikio vaistinėlė: akušerė patarė, kokiomis priemonėmis pasirūpinti

Įprastai kūdikio kraitelį dauguma nėščiųjų ima ruošti maždaug nuo 30-osios nėštumo savaitės, šiuo laikotarpiu rūpinamasi ir gimdyvės krepšeliu. Visgi ne mažiau nei įvairūs priežiūros daiktai yra svarbūs ir kūdikio higieniniai reikmenys, įvairūs preparatai, padėsiantys ištikus pirmiesiems negalavimams.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Vaiko raida: pastebėjus šiuos ženklus gali reikėti specialistų pagalbos

Kai gimsta vaikas – kartu gimsta ir mama. Girdėta frazė, tiesa? Tačiau po ja slepiasi daug daugiau istorijos – mamai daug daugiau nežinomybės, daug daugiau baimių ir didžiausias noras viską padaryti, kad vaikas augtų sveikas ir laimingas. Dažnai tėvai susidūrę su vaiko sveikatos sutrikimais nežino kur tiksliai kreiptis ar ką daryti.
Mamoms 2023-12-06

Atskleidė, kaip vaikams pasakoti apie Kalėdų senį: štai, kokių klaidų nereiktų kartoti

Kalėdos – tai magiškiausias metų laikotarpis, kupinas stebuklų ir džiaugsmo, kurį daugelis vaikų sieja su paslaptingu Kalėdų seneliu, kuris kiekvienais metais neša dovanas geriems vaikams. Tačiau, susidūrus su klausimu apie Kalėdų Senelio tikrumą, tėvai neretai pasimeta tarp magiško pasaulio idėjos išlaikymo ir tikrovės.

Pamačiusi, ką mama su kūdikiu daro kavinėje, moteris prarado apetitą: „Nenoriu to matyti“

Moteris apstulbo, kai kavinėje prie gretimo staliuko mama pradėjo keisti kūdikio sauskelnes, o sulaukusi priekaištų ši supyko. Visi suprantame, kad kūdikiams reguliariai reikia keisti sauskelnes, o kartais jas pakeisti reikia netikėtai ir skubiai, todėl tėvams tenka sukti galvas, kur patogiai pervystyti savo mažylius. Tačiau viena moteris liko pasibaisėjusi, kai mama nusprendė pakeisti kūdikio sauskelnes tiesiog jos akivaizdoje – tuo metu, kai ji sėdėjo kavinėje ir valgė pietus.

Kada vaikams atskleisti tiesą apie Kalėdų senelį? Dauguma tėvų suklysta

Prisiminimai, kuriuos tėvai sukuria savo vaikams per Kalėdas, atmintyje išliks visą gyvenimą, tačiau tam tikru metu reikės pasakyti tiesą – visgi tam gali būti pasirinktas netinkamas laikas.  Viena mokytoja 12-metei mergaitei pasakė tiesą apie Kalėdas ir ši liko gerokai sutrikusi. Šis prisipažinimas sukėlė karštą diskusiją su tėvais dėl tinkamo amžiaus, nuo kurio galima su vaikais kalbėti apie išgalvotus šventinius veikėjus.

Atsakė, ar sergantis vaikas gali eiti į lauką: kiti mano neteisingai

Atšalus orams, padaugėja ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų peršalimo atvejų. Daugelis tėvų nežino, ką tokiu atveju daryti ir ar galima su atžala išeiti į lauką. „Susirgus vaikui tėveliams iškyla nemažai klausimų, bet vieną iš jų – „Vaikas serga, ar galima eiti į lauką?“ – išgirstame labai dažnai. Jeigu Jūsų vaikas nekarščiuoja, nėra jokių ligos komplikacijų ir jaučiasi pakankamai gerai, jis gali užsiimti įprasta veikla, o tai reiškia, kad gali eiti ir į lauką.
Mamoms 2023-11-08

Naujus batus dukrai užsakiusi kaunietė pakraupo: negalėjo patikėti, ką gavo

Naujus batus savo dukrai užsakiusi kaunietė Dovilė, tokios siuntos nesitikėjo – batai buvo padėvėti bei purvini. Visgi pardavėjas teigia, jog problemos nemato, nes jo teigimu, batai yra tinkami dėvėti.  „Sveiki! Daug visko esu mačiusi pirkdama ir parduodama Vinted platformoje, bet šį rytą buvau šokiruota“, – socialiniame tinkle „Facebook” rašo moteris.
REKLAMA
Vaikui sunku susikaupti ir mokytis? Pasakė, kas padės  Vaikui sunku susikaupti ir mokytis? Pasakė, kas padės

Vaikui sunku susikaupti ir mokytis? Štai, kas padės

Mokslo metai jau įsibėgėjo tiek, kad galime drąsiai klausti: kaip gi sekasi Jūsų vaikui mokykloje? Pažinti raides, skaityti, skaičiuoti? Susikaupti ir ruoštis atsiskaitymams? Kaip jis jaučiasi mokykloje? Ar drąsu jam kalbėti prieš klasę? Susidraugauti? Nepamiršti svarbių dalykų? Jeigu atsakymai į šiuos klausimus neramina – pergyventi tikrai neverta. Vaiko raidos klinika žino, kaip padėti Jūsų vaikui mokytis, komunikuoti, susikaupti, kad mokykla netaptų kančia.
REKLAMA
Nepriekaištinga kokybė už mažą kainą: pristatė naujas sauskelnes  Nepriekaištinga kokybė už mažą kainą: pristatė naujas sauskelnes

Nepriekaištinga kokybė už mažą kainą: pristatė naujas sauskelnes

„Lidl“ pristato daugelio tėvų lauktą naujieną – aukštos kokybės „Lupilu Premium“ sauskelnes. Jos – itin mėgstamos Lenkijoje, kur netgi tapo vienu pagrindiniu pasirinkimu ieškantiems nebrangių ir kokybiškų sauskelnių. Kaip teigia „Lidl Lietuva“ atstovas Martynas Čyvas, pirkėjai vertina prekybos tinklo siūlomą puikų kainos ir kokybės santykį. Taip pat nuolat stengiamasi plėsti vaikams ir jų tėvams skirtų prekių asortimentą.

Sužinoję, kokį vardą mama davė sūnui, internautai liko be žado: „Kodėl nekenčiate savo vaiko?“

Sužinoję, kokį neįprastą vardą mama davė savo sūnui, internautai liko be žado – sako, kad jis „labai blogas“, „žeminantis“ ir „siaubingas“, kiti svarsto, kad taip galėtų būti pavadintas ne vaikas, o „Pokemonų“ personažas. Sugalvoti vardą naujagimiui – nelengva užduotis, nes vardų tiek daug, tad išsirinkti išties sunku. Kai kurie vardai gali priminti žmones ar vietas, kurių nemėgstate, o kai kurie vardai yra tokie neįprasti, kad jį išgirdę žmonės net pasimeta.

Atskleidė, kiek ir kada duoti vaikams pinigų: kiti elgiasi neteisingai

Vis daugiau tėvų susiduria su ne visada lengvu klausimu – kiek pinigų derėtų duoti vaikams ir kaip juos išmokyti protingai elgtis su savo turimomis santaupomis. Apie tai, kiek pinigų skirti įvairaus amžiaus vaikams, su kokiais sunkumais dažniausiai susiduria tėvai, tv3.lt portalui pasakoja vaikų psichologė Aušra Kazlienė.
Į viršų