Atmintinė nėštumą planuojančioms ir jau besilaukiančioms: štai ką svarbu žinoti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime, kupinas naujų patirčių ir potyrių. Visgi, planuojant pirmagimį daugeliui jų kyla įvairių klausimų – kaip tinkamai pasiruošti nėštumui, pasirūpinti tiek savo, tiek būsimo vaikelio sveikata, kaip dažnai lankytis pas skirtingus gydytojus ir pan.
Patarė, kaip pasirinkti būrelius, kad vaikas būtų laimingas
Birželio 1-ąją švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai diena, kuria norima atkreipti dėmesį į vaikų teises ir galimybę jiems augti laimingiems. Būtent to nori visos šeimos – kad vaikai užaugtų sėkmingais žmonėmis, o jų ateitis būtų šviesi. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė, profesorė, mokslų daktarė Renata Bilbokaitė teigia, kad būtent investicija į vaikų švietimą suteikia daugiausiai naudos augančiai asmenybei.
Auklėtoja apie darbą privačiame darželyje: „Tėvai moka tūkstančius, o vaikai valgo pigiausius makaronus“
Tinklaraščio „Kūrybingas vaikas“ autorė, teatro mokytoja ir auklėtoja atvėrė duris į vieno privataus sostinės darželio užkulisius. Perkrautos vaikų grupės, darbo dienos, trunkančios 11 valandų, ir pigiausio prekinio ženklo makaronai mažiesiems – tai kasdienybė, apie kurią šimtus eurų per mėnesį mokantys tėvai dažniausiai net nenutuokia.
Vaiko raidos klinika padeda raidos sutrikimų turintiems vaikams: kviečia išbandyti ankstyvąją reabilitaciją
Norint, kad vaikas atskleistų savo gebėjimus ir taptų visuomenės dalimi - yra labai svarbu suteikti jam reikiamą pagalbą kuo anksčiau. Džiugu, kad tėvams nebereikia vykti į užsienį, norint gauti kompleksinę pagalbą savo vaikui – naujausias ir inovatyviausias sveikatingumo terapijas jau galima rasti ir čia, Lietuvoje.
Šiukštu neduokite vaikams tokių vardų: jie draudžiami
Suteikti kūdikiui vardą – sudėtinga užduotis. Tačiau ji gali tapti dar sudėtingesnė sužinojus, kad norimas vaiko vardas yra uždraustas tam tikrose pasaulio šalyse! Sužinokite, kuriuos vardus yra uždraudusios skirtingos pasaulio valstybės.
Daugelis žmonių turi ypatingai tvirtą nuomonę kalbant apie kūdikių vardus. Tačiau ją taip pat turi ir tam tikrų šalių valdžia.
Gydanti mamos balso terapija padės vaikams kenčiantiems nuo disleksijos ir ADHD
Vaikai, kuriems yra sunkiau susikaupti, skaityti, rašyti, ar turintys kitų mokymosi sunkumų – mūsų visuomenėje dažnai laikyti nepaklusniais ar tingiais – tapdavo tikru galvos skausmu tėvams, kurie bandydavo jiems padėti. Bet kaip gali padėti vaikui, nežinant to neklausymo ar nesusikaupimo priežasties?
Dabartinėje visuomenėje ieškome būdų ir, kas svarbiausia, priežaščių - kodėl vaikas turi tam tikrų mokymosi sunkumų.
Šie vaikų vardai Lietuvoje dabar – populiariausi: sužinokite juos
Registrų centro duomenys atskleidė pirmuosius šių metų I-ojo ketvirčio populiariausius kūdikių vardus Lietuvoje. Nors mergaitiškų vardų dešimtuke šiemet galima matyti vos vieną naują vardą, tačiau berniukų sąrašas pasipildė net keturiais naujais favoritais.
Išrinkti vardą būsimam kūdikiui ar ką tik gimusiam naujagimiui – sudėtinga užduotis. Neretai ieškodami patinkančių vardų variantų žmonės verčia knygas, skaito įvairių vardų reikšmes.
Išgirdę mamos išrinktą vardą dukrai internautai pasibaisėjo: tai maisto produktas
Kūdikio vardo pasirinkimas yra vienas sunkiausių sprendimų, su kuriais susiduria tėvai, ypač jei žinote, kad pasirinktas vardas gali būti vertinamas prieštaringai.
Ar laikotės savo pozicijos? O gal klausotės prieštaringų nuomonių? Viena mama, kuri tvirtai laikėsi savo nuomonės net po to, kai troliai sukritikavo jos dukters vardą, atviravo apie savo patirtį ir gynė pasirinkimą, rašo mirror.co.uk.
Išdidi mama teigia, kad dukrą pavadino Pickle (lietuviškai.
Indrė Trusovė dukros žodžių nepamirš niekada: viskas įvyko pagimdžius sūnų
Pirmieji autizmo spektro sutrikimo požymiai
Autizmo spektro sutrikimas tai – neurologinis sutrikimas, kuris dėl asmens patiriamų sunkumų įvairiose gyvenimo srityse Tarptautinėje ligų klasifikacijoje – 10 (TLK – 10) įvardinamas kaip įvairiapusis raidos sutrikimas. Autistiški asmenys yra daugialypiai ir individualūs, turintys ir bendrų bruožų, ir išskirtinių gebėjimų bei sunkumų, todėl šis sutrikimas vadinamas spektru.
Kai kurios mamos, auginančios autistiškus vaikus, teigia kitoniškumą pajutusios dar nėštumo metu.
Indrė Trusovė – apie emocinių randų palikusį gimdymą ir lemiamus vyro žodžius: nesuprato, kodėl to neaptarė anksčiau
Kėdainiečių duotas vardas sūnui pateks į retų vardų sąrašą: nenustebkite išgirdę
55
Nuo žilos senovės suteikti vardą į pasaulį atėjusiam kūdikiui buvo stengiamasi itin atsakingai. Manyta, kad varde užkoduojamas žmogaus charakteris ar netgi visas likimas. Jei vardas dera su jį turinčiojo esybe, tada šiam žmogui gyvenime sekasi – tarsi jis būtų gimęs po laiminga žvaigžde. Jei vardas parinktas netinkamai, tada žmogų lydi nuolatiniai sunkumai. Tuo tikėjo mūsų protėviai.
Šiukštu nekelkite savo vaikų nuotraukų į internetą: gali baigtis liūdnai
Šiandien daugelis vaikų internete atsiranda dar gerokai iki pieninių dantų išdygimo ar net gimimo. Pradedant užsimezgusios gyvybės ultragarso nuotrauka ir baigiant pirmaisiais ištartais žodžiais – tėvystės džiaugsmai tapo savotiška socialinių tinklų turinio klasika.
Tačiau tėvams su visu pasauliu noriai dalinantis savo atžalų atvaizdais, kibernetinio saugumo specialistai perspėja – jūsų vaikų nuotraukas gali panaudoti ne tik vagys, bet ir vaikų išnaudotojai.
Įspėja visus: 1 daiktas kenkia vaikų smegenims
Įspėja kūdikių tėvus – planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai kenkia vaiko smegenims. Atliktas tyrimas parodė, kad žala – ilgalaikė.
Mokslininkai tikina, kad nuolatinis planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų rodymas mažyliams daro ilgalaikę žalą jų smegenims.
Teigiama, kad vaikams tampa sunku išlikti budriems, kontroliuoti emocijas, sekti nurodymus ir atkakliai atlikti užduotis, rašoma thesun.co.uk.
Darželyje Ivetos dukra pasigaudavo įvariausių ligų: mažiau sirgti padėjo 1 sprendimas
„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.
Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaigų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.
Gandro iždas arba kaip „Lupilu“ padeda taupyti
Mamystė ir tėvystė, ypač pirmoji, yra nenusakomo džiaugsmo laikas, kuris drauge su naujojo piliečio atsiradimu atneša ir naują, dar nepažintą jausmą – besąlygišką meilę ir rūpestį savo vaiku. Su šiuo jausmu ateina ir noras duoti jam visa, kas geriausia kiekvieną akimirką, kiekviename žingsnyje.
Jau per pirmuosius mėnesius namai prisipildo naujais rūbeliais, įvairiomis higienos priemonėmis, sauskelnių pakuočių kalnais bei kitais naujagimiui būtinais daiktais ir produktais.