Atmintinė nėštumą planuojančioms ir jau besilaukiančioms: štai ką svarbu žinoti

Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime, kupinas naujų patirčių ir potyrių. Visgi, planuojant pirmagimį daugeliui jų kyla įvairių klausimų – kaip tinkamai pasiruošti nėštumui, pasirūpinti tiek savo, tiek būsimo vaikelio sveikata, kaip dažnai lankytis pas skirtingus gydytojus ir pan.
Mamoms 2023-05-29

Patarė, kaip pasirinkti būrelius, kad vaikas būtų laimingas

Birželio 1-ąją švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai diena, kuria norima atkreipti dėmesį į vaikų teises ir galimybę jiems augti laimingiems. Būtent to nori visos šeimos – kad vaikai užaugtų sėkmingais žmonėmis, o jų ateitis būtų šviesi. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė, profesorė, mokslų daktarė Renata Bilbokaitė teigia, kad būtent investicija į vaikų švietimą suteikia daugiausiai naudos augančiai asmenybei.
Mamoms 2023-05-29

Auklėtoja apie darbą privačiame darželyje: „Tėvai moka tūkstančius, o vaikai valgo pigiausius makaronus“

Tinklaraščio „Kūrybingas vaikas“ autorė, teatro mokytoja ir auklėtoja atvėrė duris į vieno privataus sostinės darželio užkulisius. Perkrautos vaikų grupės, darbo dienos, trunkančios 11 valandų, ir pigiausio prekinio ženklo makaronai mažiesiems – tai kasdienybė, apie kurią šimtus eurų per mėnesį mokantys tėvai dažniausiai net nenutuokia.
REKLAMA
Vaiko raidos klinika  Vaiko raidos klinika

Vaiko raidos klinika padeda raidos sutrikimų turintiems vaikams: kviečia išbandyti ankstyvąją reabilitaciją

Norint, kad vaikas atskleistų savo gebėjimus ir taptų visuomenės dalimi - yra labai svarbu suteikti jam reikiamą pagalbą kuo anksčiau. Džiugu, kad tėvams nebereikia vykti į užsienį, norint gauti kompleksinę pagalbą savo vaikui – naujausias ir inovatyviausias sveikatingumo terapijas jau galima rasti ir čia, Lietuvoje.

Šiukštu neduokite vaikams tokių vardų: jie draudžiami

Suteikti kūdikiui vardą – sudėtinga užduotis. Tačiau ji gali tapti dar sudėtingesnė sužinojus, kad norimas vaiko vardas yra uždraustas tam tikrose pasaulio šalyse! Sužinokite, kuriuos vardus yra uždraudusios skirtingos pasaulio valstybės. Daugelis žmonių turi ypatingai tvirtą nuomonę kalbant apie kūdikių vardus. Tačiau ją taip pat turi ir tam tikrų šalių valdžia.
REKLAMA
Gydanti mamos balso terapija padės vaikams kenčiantiems nuo disleksijos ir ADHD  Gydanti mamos balso terapija padės vaikams kenčiantiems nuo disleksijos ir ADHD

Gydanti mamos balso terapija padės vaikams kenčiantiems nuo disleksijos ir ADHD

Vaikai, kuriems yra sunkiau susikaupti, skaityti, rašyti, ar turintys kitų mokymosi sunkumų – mūsų visuomenėje dažnai laikyti nepaklusniais ar tingiais – tapdavo tikru galvos skausmu tėvams, kurie bandydavo jiems padėti. Bet kaip gali padėti vaikui, nežinant to neklausymo ar nesusikaupimo priežasties? Dabartinėje visuomenėje ieškome būdų ir, kas svarbiausia, priežaščių - kodėl vaikas turi tam tikrų mokymosi sunkumų.
Mamoms 2023-04-27

Šie vaikų vardai Lietuvoje dabar – populiariausi: sužinokite juos

Registrų centro duomenys atskleidė pirmuosius šių metų I-ojo ketvirčio populiariausius kūdikių vardus Lietuvoje. Nors mergaitiškų vardų dešimtuke šiemet galima matyti vos vieną naują vardą, tačiau berniukų sąrašas pasipildė net keturiais naujais favoritais. Išrinkti vardą būsimam kūdikiui ar ką tik gimusiam naujagimiui – sudėtinga užduotis. Neretai ieškodami patinkančių vardų variantų žmonės verčia knygas, skaito įvairių vardų reikšmes.

Išgirdę mamos išrinktą vardą dukrai internautai pasibaisėjo: tai maisto produktas

Kūdikio vardo pasirinkimas yra vienas sunkiausių sprendimų, su kuriais susiduria tėvai, ypač jei žinote, kad pasirinktas vardas gali būti vertinamas prieštaringai. Ar laikotės savo pozicijos? O gal klausotės prieštaringų nuomonių? Viena mama, kuri tvirtai laikėsi savo nuomonės net po to, kai troliai sukritikavo jos dukters vardą, atviravo apie savo patirtį ir gynė pasirinkimą, rašo mirror.co.uk. Išdidi mama teigia, kad dukrą pavadino Pickle (lietuviškai.

Skelbiami 2023 metų populiariausi vardai: turime naujus favoritus

Paaiškėjo pirmojo metų ketvirčio populiariausi kūdikių vardai Lietuvoje. Analizuojant Registrų centro duomenis matyti, kad šiemet į populiariausių vardų dešimtuką papuolė ir nauji favoritai. Sužinokite, kokius vardus kūdikiams šiemet yra linkę suteikti lietuviai.

Indrė Trusovė – atvirai apie psichologinę būseną po gimdymo ir planus dėl vaikų

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti.

Indrė Trusovė dukros žodžių nepamirš niekada: viskas įvyko pagimdžius sūnų

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti.
REKLAMA
Pirmieji autizmo spektro sutrikimo požymiai  Pirmieji autizmo spektro sutrikimo požymiai

Pirmieji autizmo spektro sutrikimo požymiai

Autizmo spektro sutrikimas tai – neurologinis sutrikimas, kuris dėl asmens patiriamų sunkumų įvairiose gyvenimo srityse Tarptautinėje ligų klasifikacijoje – 10 (TLK – 10) įvardinamas kaip įvairiapusis raidos sutrikimas. Autistiški asmenys yra daugialypiai ir individualūs, turintys ir bendrų bruožų, ir išskirtinių gebėjimų bei sunkumų, todėl šis sutrikimas vadinamas spektru. Kai kurios mamos, auginančios autistiškus vaikus, teigia kitoniškumą pajutusios dar nėštumo metu.
Mamoms 2023-03-30

Indrė Trusovė – apie emocinių randų palikusį gimdymą ir lemiamus vyro žodžius: nesuprato, kodėl to neaptarė anksčiau

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti.
Mamoms 2023-03-28

Kėdainiečių duotas vardas sūnui pateks į retų vardų sąrašą: nenustebkite išgirdę

55
Nuo žilos senovės suteikti vardą į pasaulį atėjusiam kūdikiui buvo stengiamasi itin atsakingai. Manyta, kad varde užkoduojamas žmogaus charakteris ar netgi visas likimas. Jei vardas dera su jį turinčiojo esybe, tada šiam žmogui gyvenime sekasi – tarsi jis būtų gimęs po laiminga žvaigžde. Jei vardas parinktas netinkamai, tada žmogų lydi nuolatiniai sunkumai. Tuo tikėjo mūsų protėviai.

Mamos išrinktas vardas sūnui papiktino internautus: „Skamba kaip orgija“

74
Dar negimusį sūnų pavadinusi Augio vardu internete anglė mama sulaukė kritikos strėlių. Tačiau, kaip teigia ji pati, į apkalbas dėmesio nekreipia: „Man jis patinka, kadangi yra unikalus.“ Būsima mama internete pasidalino radusi unikalų vardą savo būsimam kūdikiui.

Šiukštu nekelkite savo vaikų nuotraukų į internetą: gali baigtis liūdnai

Šiandien daugelis vaikų internete atsiranda dar gerokai iki pieninių dantų išdygimo ar net gimimo. Pradedant užsimezgusios gyvybės ultragarso nuotrauka ir baigiant pirmaisiais ištartais žodžiais – tėvystės džiaugsmai tapo savotiška socialinių tinklų turinio klasika. Tačiau tėvams su visu pasauliu noriai dalinantis savo atžalų atvaizdais, kibernetinio saugumo specialistai perspėja – jūsų vaikų nuotraukas gali panaudoti ne tik vagys, bet ir vaikų išnaudotojai.
Mamoms 2023-02-28

Įspėja visus: 1 daiktas kenkia vaikų smegenims

Įspėja kūdikių tėvus – planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai kenkia vaiko smegenims. Atliktas tyrimas parodė, kad žala – ilgalaikė. Mokslininkai tikina, kad nuolatinis planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų rodymas mažyliams daro ilgalaikę žalą jų smegenims. Teigiama, kad vaikams tampa sunku išlikti budriems, kontroliuoti emocijas, sekti nurodymus ir atkakliai atlikti užduotis, rašoma thesun.co.uk.
REKLAMA
Neurosensorinė stimuliacija  Neurosensorinė stimuliacija

Vaiko raidos klinikoje apsilankė Jozef Vervoort: pristatė specialią programą – kalbos neurosensorinę stimuliaciją

  Šiais laikais vis dažniau susiduriame su įvairiais vaikų kalbos raidos sutrikimais. Kiekvienas vaikas yra unikalus ir gali turėti skirtingas kalbos ir kalbėjimo vystymosi ar komunikacijos problemas.
Mamoms 2023-02-09

Darželyje Ivetos dukra pasigaudavo įvariausių ligų: mažiau sirgti padėjo 1 sprendimas

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaigų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.
REKLAMA
Gandro iždas arba kaip „Lupilu“ padeda taupyti  Gandro iždas arba kaip „Lupilu“ padeda taupyti

Gandro iždas arba kaip „Lupilu“ padeda taupyti

Mamystė ir tėvystė, ypač pirmoji, yra nenusakomo džiaugsmo laikas, kuris drauge su naujojo piliečio atsiradimu atneša ir naują, dar nepažintą jausmą – besąlygišką meilę ir rūpestį savo vaiku. Su šiuo jausmu ateina ir noras duoti jam visa, kas geriausia kiekvieną akimirką, kiekviename žingsnyje. Jau per pirmuosius mėnesius namai prisipildo naujais rūbeliais, įvairiomis higienos priemonėmis, sauskelnių pakuočių kalnais bei kitais naujagimiui būtinais daiktais ir produktais.
Mamoms 2023-01-10
Į viršų