Europos Sąjungos (ES) draudimui išmesti tekstilę sukėlus sunkumų Švedijos savivaldybėms, kurios, be kita ko, susidūrė su perpildytais perdirbimo centrais, šalis paskelbė, kad kai kurie naudoti drabužiai dabar galės būti išmetami kartu su bendromis buitinėmis atliekomis.
Šis sprendimas, kuris įsigalios spalio 1 dieną, priimtas po to, kai šiemet įsigaliojo Europos Sąjungos sprendimas, kad valstybės narės turi įdiegti atskirą tekstilės atliekų perdirbimą, kuris papildytų esamus stiklo, popieriaus ir maisto atliekų perdirbimo procesus.
Atskirai surenkama tekstilė po to yra rūšiuojama į tinkamą naudoti pakartotinai arba perdirbti į užpildus, izoliacines ar kompozicines medžiagas.
Tačiau perdirbimo centrams Švedijoje ir kitose ES šalyse sunkiai sekasi susidoroti su atsiradusiu atliekų srautu.
„Nuo metų pradžios surenkamų tekstilės atliekų kiekis gerokai padidėjo, o kartu su juo ir rūšiavimo išlaidos“, – rašoma Švedijos vyriausybės pareiškime.
Naujosiose taisyklėse apibrėžta, kokia tekstilė turi būti rūšiuojama, o kokia gali būti tiesiog išmesta į šiukšlių dėžę, pavyzdžiui, suplėšytos kojinės, dėmėti tekstilės gaminiai ir pernelyg nusidėvėję drabužiai, žurnalistams sakė aplinkos ministrė Romina Pourmokhtari.
Naudotus drabužius surenkančios ir parduodančios bendrovės „Humana Sverige“ atstovai naujienų agentūrai AFP sakė, kad „mūsų gaunamų tekstilės gaminių kiekis smarkiai padidėjo“.
„Humana“ pareiškė, kad siekdama apriboti srautą uždarys 600 iš 1300 surinkimo punktų.
„Mums neįmanoma visko sutvarkyti“, – paaiškino organizacija.
Ši problema neapsiriboja Švedija, teigė „Humana Sverige“.
Pasak bendrovės, „sugadinti drabužiai siunčiami į rūšiavimo centrus Europoje, tačiau dėl šio reglamento visas sektorius yra perkrautas“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!