Kinijos naujienos


Kinija neslepia siekianti nuo galingiausios pasaulio valstybės sosto nuversti JAV. Čia rasite paskutines naujienas iš komunistinės Azijos galiūnės ir informaciją apie titanų – JAV bei Kinijos – kovą dėl įtakos pasaulyje

Taivanas Kinijos karines pratybas vadina „akivaizdžia provokacija“ prieš pasaulio tvarką

Dvi dienas trukusios Kinijos karinės pratybos aplink Taivaną buvo „akivaizdi provokacija prieš tarptautinę tvarką“, sakoma Taibėjaus pareiškime šeštadienį. Pratybos pradėtos po to, kai Lai Ching-te (Lai Čingtė) šią savaitę pradėjo eiti Taivano prezidento pareigas ir pasakė inauguracijos kalbą, kurią Kinija pasmerkė kaip pasisakymą už Taivano nepriklausomybę.
Kinija Prieš 5 val.

Atrado naują būdą išvengti pagirių – šis produktas neleidžia kepenims kaupti toksinų

Mokslininkams pavyko sukurti ir su pelėmis sėkmingai išbandyti geriamą priešnuodį nuo ūmaus apsinuodijimo alkoholiu. Hidrogelis sukurtas naudojant pieno baltymą, kuris yra šalutinis sūrio gamybos produktas – jis skaido alkoholį organizme, neleisdamas jam išskirti įprastų toksiškų atliekų, skelbia portalas „IFL Science“. Daugelyje bendruomenių alkoholis istoriškai vaidino svarbų vaidmenį švenčių, ritualų ir socialinių progų metu.
Kinija Prieš 7 val.

Taipėjus: aplink Taivaną pastebėti 62 Kinijos orlaiviai

Taivano gynybos ministerija penktadienio vakarą pranešė, kad per antrąją Kinijos karinių pratybų dieną aplink Taivaną buvo pastebėti 62 Kinijos orlaiviai. „Šiandien nuo 7.14 val. (ketvirtadienio 23.14 val. Grinvičo laiku) pastebėti 62 orlaiviai, iš kurių 47 kirto vidurio liniją“, – sakoma ministerijos pranešime, turint omenyje Taivano sąsiaurį dalijančią liniją.
Kinija 2024-05-24

Valstybinė žiniasklaida: Vidurio Kinijoje per ataką panaudojant peilį žuvo aštuoni žmonės

Peiliu ginkluotas vyras Vidurio Kinijoje nužudė aštuonis žmones ir dar vieną sužeidė, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, remdamasi vietos valdžios institucijomis. Pasak valstybinio transliuotojo CCTV, incidentas įvyko ketvirtadienio rytą Hubėjaus provincijoje esančiame Siaogano mieste. Kaip teigiama, 53-ejų užpuolikas praeityje buvo gydomas dėl psichikos sutrikimų. Jį sulaikė policija, kuri tiria išpuolį.
Kinija 2024-05-24

Taivanas dėl Kinijos pratybų pakėlė savo lėktuvus ir įvedė aukštą karinę parengtį

Taivanas ketvirtadienį pakėlė savo lėktuvus ir įvedė raketų, karinių jūrų ir sausumos pajėgų dalinių parengtį, praneša AP. Tokių veiksmų imtasi dėl Kinijos pratybų aplink Taivaną.
Kinija 2024-05-23

Nuo tada, kai Pekinas pradėjo karines pratybas aplink Taivaną pastebėti 49 kinų orlaiviai

Taivano gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad nuo tada, kai Pekinas pradėjo dviejų dienų karines pratybas, aplink salą aptiko 49 Kinijos karinius lėktuvus.  Kinija apie karines pratybas paskelbė po to, kai naujasis Taivano lyderis pažadėjo ginti salos demokratiją. „Šiandien nuo 7 val. 20 min. vietos (2 val. 20 min. Lietuvos) laiku ministerija aptiko 49 Kinijos orlaivius, iš kurių 35 kirto vidurio liniją“, – sakoma pranešime.

Kinija surengė pratybas aplink Taivaną ir vadina jas „bausme už separatistinius aktus“

Kinija ketvirtadienį ryte pradėjo dvi dienas truksiančias karines pratybas aplink Taivaną ir pareiškė, kad tai yra „griežta bausmė už separatistinius aktus“. Pratybos pradėtos trys dienos po Taivano naujojo prezidento Lai Ching-te prisaikdinimo.

JK gynybos ministras: Kinija siunčia Rusijai pagalbą, kurią ji naudoja Ukrainoje

Jungtinės Karalystės gynybos ministras Grantas Shappsas trečiadienį pareiškė, kad Kinija siunčia Rusijai pagalbą letaliomis priemonėmis, kurią, kaip spėjama, Maskva naudoja kare Ukrainoje.  „Šiandien galiu atskleisti, kad turime įrodymų, jog Rusija ir Kinija bendradarbiauja kuriant Ukrainoje naudojamą kovinę įrangą“, – Londone vykusioje konferencijoje sakė ministras.  G. Shappsas taip pat paragino NATO dėti daugiau pastangų ir padidinti gynybos išlaidas visame Aljanse.

Kinija paskelbė sankcijų JAV gynybos įmonėms

Kinija trečiadienį pareiškė, kad įves sankcijas kelioms Jungtinių Valstijų gynybos bendrovėms ir keliems vadovams dėl amerikiečių „ekonominės prievartos“ prieš kinų įmones ir ginklų pardavimo Taivanui. Pastarosiomis dienomis Pekinas reiškė pasipiktinimą šiltais ryšiais tarp Vašingtono ir Taibėjaus, kur pirmadienį Lai Ching-te  buvo prisaikdintas naujuoju savarankiškosios salos prezidentu.
Kinija 2024-05-22

JK gynybos sekretorius teigia, kad žvalgyba turi įrodymų apie Kinijos letalinę pagalbą Rusijai

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Grantas Shappsas trečiadienį apkaltino Kiniją, kad ši teikia arba rengiasi teikti Rusijai letalinę pagalbą, kurią Maskva galėtų panaudoti kare prieš Ukrainą, teigia „Reuters“. G. Shappsas Londone vykusioje konferencijoje sakė, kad JAV irJK gynybos žvalgyba turi įrodymų, jog „letalinė pagalba dabar plūsta arba tuoj plūstels iš Kinijos į Rusiją ir paskui į Ukrainą, manau, kad tai reikšminga įvykių raida“. G. Shappsas nepateikė įrodymų, pagrindžiančių jo t...

Desperatiškas Putino pagalbos prašymas Kinijoje – išryškėjo silpnosios Kremliaus vietos

Gegužės 16–17 d. įvykęs Vladimiro Putino vizitas į Kiniją buvo tam tikras galios demonstravimas. Rusijos prezidentas turėjo galimybę įrodyti pasauliui, kad turi galingą sąjungininką. Xi Jinpingas svetingai priėmė V. Putiną. Jis jam nutiesė raudoną kilimą, orkestras grojo senas Raudonosios armijos dainas, o džiūgaujantys vaikai sveikino abu lyderius, kai jie vaikščiojo po Tiananmenio aikštę. Prieš kameras jiedu net trumpai apsikabino.

Kinija pasmerkė Lai Ching-te inauguracinę kalbą ir pagrasino atsakomosiomis priemonėmis

Kinija antradienį pasmerkė naujojo Taivano prezidento Lai Ching-te inauguracinę kalbą kaip pasisakymą už Taivano nepriklausomybę ir perspėjo, kad imsis atsakomųjų priemonių. Anksčiau Pekinas pareiškė, kad pateikė skundą Jungtinėms Valstijoms dėl to, kad valstybės sekretorius Antony Blinkenas pasveikino Lai Ching-te ir išreiškė viltį, kad Vašingtonas ir Taibėjus stiprins ryšius ir palaikys taiką bei stabilumą Taivane.
Kinija 2024-05-21

Ilga gyvenimo trukmė – ne tik genai: mokslininkai nustatė, kaip prailginti gyvenimą 5 metais

Gerai žinoma, kad kai kurie žmonės turi genetinį polinkį gyventi trumpiau. Taip pat gerai žinoma, kad gyvenimo būdo veiksniai, ypač rūkymas, alkoholio vartojimas, mityba ir fizinis aktyvumas, gali turėti įtakos ilgaamžiškumui. Tačiau iki šiol nebuvo tirta, kokiu mastu sveika gyvensena gali atsverti genetiką. Sveikas gyvenimo būdas gali daugiau nei 60 proc. atsverti genetikos poveikį ir pailginti gyvenimą dar penkeriais metais, teigiama pirmajame tokio pobūdžio tyrime.

Paskutinę vizito Kinijoje dieną Putinas sieks stiprinti ekonominį bendradarbiavimą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį, paskutinę vizito Kinijoje dieną, lankysis šiaurės rytuose esančiame Harbine. Į Kiniją V. Putinas atvyko siekdamas gauti didesnę Kinijos paramą savo karo veiksmams Ukrainoje ir izoliuotai ekonomikai. V. Putinas į Kiniją atvyko ketvirtadienį. Tai pirmoji V. Putino kelionė į užsienį nuo jo pergalės kovą vykusiuose rinkimuose be realios opozicijos.

Putinas tęsia vizitą Kinijoje

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas penktadienį lankėsi šiaurės rytų Kinijos Harbino mieste, paskutinę savo vizito, kurio tikslas – skatinti itin svarbią prekybą su Kinija ir gauti didesnę paramą savo karui Ukrainoje, dieną. Ketvirtadienį V. Putinas išvyko į savo pirmąją užsienio kelionę po kovo mėnesį įvykusių rinkimų ir susitiko su prezidentu Xi Jinpingu derybose, kuriose abu lyderiai pabrėžė, kad jų šalių ryšiai yra stabilizuojanti jėga chaotiškame pasaulyje.
Kinija 2024-05-17

Britų žiniasklaida: Putinas ir Xi ruošiasi karui, nors viešai kalba apie taiką

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Kinijoje abi šalys pristato kaip taikos pastangų koordinavimą, nors Pekinas ir Maskva iš tikrųjų ruošia konfrontaciją prieš Vakarus.  Taip rašo britų leidinys „The Telegraph“, analizuodamas pirmuosius V. Putino ir Xi Jinpingo pareiškimus. „Prieš derybas už uždarų durų abu vadovai komentaruose prieš kameras kalbėjo apie stabilumą pasaulyje ir konfliktų, kaip antai karo Ukrainoje, sprendimą.

JAV ultimatumas: Kinija turi rinktis tarp Putino ir Vakarų

Kinija turėtų pasirinkti tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Vakarų, leidiniui „Newsweek“ pareiškė JAV valstybės departamento atstovas. „Jei Kinija teigia norinti gerų santykių su Europa ir kitomis šalimis, ji negali toliau skatinti didžiausios grėsmės Europos saugumui“, – „Newsweek“ sakė JAV valstybės departamento atstovas. Pareigūnas pabrėžė, kad tokios pozicijos laikosi ne tik Jungtinės Valstijos, bet ir Europos Sąjunga, NATO ir Didžiojo septyneto šalys.

Lavrovas Putiną pavadino Kinijos diktatoriaus „asilu“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas propagandistams šalies prezidentą Vladimirą Putiną pavadino Kinijos diktatoriaus Xi Jinpingo „asilu“. Ketvirtadienį Pekine vyksta dviejų aukščiausių autoritarinio pasaulio lyderių susitikimas. Lavrovas: „Kaip rytuose sakoma, svečias yra šeimininko asilas“ Kalbėdamas su propagandistais oficialių Rusijos delegacijos ir kinų susitikimų užkulisiuose, S. Lavrovas teigė, kad nežino neoficialių V. Putino vizito programos detalių.

Europos Komisija pradėjo kiniškos alavuotos skardos antidempingo tyrimą

Europos Komisija pradėjo antidempingo tyrimą dėl alavuotos skardos tiekimo iš Kinijos, rašo „Financial Times“. Komisijos atstovas pabrėžė, jog rasta šio dempingo požymių, todėl elgiamasi kaip įprasta, vadovaujantis Pasaulio prekybos organizacijos taisykles. Europos plieno pramonės asociacija „Eurofer“ šį Briuselio žingsnį sveikina.
Kinija 2024-05-16

Putinas ir Xi Jinpingas pasirašė pareiškimą dėl Rusijos ir Kinijos partnerystės gilinimo

Valstybinio vizito į Kiniją atvykęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) ketvirtadienį pasirašė bendrą pareiškimą dėl Rusijos ir Kinijos visapusiškos strateginės partnerystės gilinimo. V. Putinas vizitą surengė tuo metu, kai jo šalis po 2022-ųjų vasarį pradėtos plataus masto invazijos į Ukrainą darosi vis labiau ekonomiškai priklausoma nuo Kinijos.
Į viršų