• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Airijos reguliavimo institucija, padedanti prižiūrėti Europos Sąjungos (ES) duomenų privatumą, ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl „TikTok“ naudotojų duomenų perdavimo į Kiniją.

Airijos reguliavimo institucija, padedanti prižiūrėti Europos Sąjungos (ES) duomenų privatumą, ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl „TikTok“ naudotojų duomenų perdavimo į Kiniją.

REKLAMA

Duomenų apsaugos komisija teigė, kad balandį „TikTok“ ją informavo, jog „ribotas EEE (Europos ekonominės erdvės) naudotojų duomenų kiekis iš tikrųjų buvo saugomas serveriuose Kinijoje“, priešingai nei rodė kinų socialinės žiniasklaidos milžinės anksčiau pateikti įrodymai.

Dubline įsikūrusi institucija pradėjo tyrimą po ankstesnio tyrimo, kuris baigėsi 530 mln. eurų bauda, nustačius, kad dalijimosi vaizdo įrašais programėlė kelia naudotojams šnipinėjimo pavojų, nes suteikia nuotolinę prieigą prie jų duomenų iš Kinijos.

REKLAMA
REKLAMA

Per ankstesnį tyrimą „TikTok“ iš pradžių teigė, kad Europos naudotojų duomenų Kinijoje nelaiko, o prie duomenų nuotoliniu būdu prieina tik Kinijoje dirbantys darbuotojai. Tačiau vėliau ji pareiškė, kad kai kurie duomenys iš tikrųjų buvo saugomi Kinijos serveriuose. Tuo metu prievaizdas sakė, kad svarstys tolesnius veiksmus.

REKLAMA

„Po šio svarstymo DPC nusprendė pradėti šį naują tyrimą dėl TikTok“, – sakė priežiūros institucija.

„Tyrimo tikslas – nustatyti, ar „TikTok“ laikėsi atitinkamų įsipareigojimų pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR), susijusių su šiuo metu nagrinėjamu duomenų perdavimu, įskaitant duomenų perdavimo teisėtumą“, – teigė priežiūros institucija, turėdama omenyje griežtas ES privatumo taisykles.

REKLAMA
REKLAMA

„TikTok“ kol kas neatsakė į prašymą pateikti komentarą.

Europa atidžiai stebi, kaip „TikTok“, kuri priklauso Kinijos bendrovei „ByteDance“, tvarko asmeninę naudotojų informaciją. Vakarų pareigūnai nerimauja, kad ji gali kelti pavojų saugumui.

Pagal BDAR Europos naudotojų duomenys gali būti perduodami už bloko ribų tik tuo atveju, jei yra įdiegtos apsaugos priemonės, užtikrinančios tokį patį apsaugos lygį. Laikoma, kad tik 15 šalių ar teritorijų taiko tokius pačius duomenų privatumo standartus kaip ES, tačiau Kinijos tarp jų nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų